Noord-Viëtnam blijft star vasthouden Dubcek zegeviert op alle bedreigde punten VERSTOPPING? JUNI-OORLOG IN PARIJS VOORTGEZET Onrust in Zuid-Slavië bij arbeiders en studenten GRATIS Uw Kunstgebit nieuw van Nuts VOUWFIETS. LUISTER NAAR HILVERSUM 3 FELIX DUBBELBLIK VOOR DE POES, MET ZONNIG LIVIT bij 4 repen sleutelhanger Geen kans op overeenstemming in Parijs Helen Keiler overleden Herdenkingsparade in Madrid Rhodesiërs zouden in Londen wapens krijgen Amerikanen vrij uit Oostduitse gevangenis HET WEER IX EUROPA 1 Q M RELLETJES IN BELGRADO, ROME EN OXFORD Spaans journalist veroordeeld Luns was blij met bezoek aan Salazar Duits schip op de Noordzee gezonken Overgebracht hart wilde niet kloppen Oud-ARP-Kamerlid Zijlstra overleden knisper-knasper-lekkernij metroomkaramel en melkchocolade £jc Vasthoudend Propaganda elke dag 's morgens 10 en ±11 uuren's middags ±3 uur Poesje mauw, poesje mauw, ik heb Felix dub... ^dubbel Welke zin zegt moeder niet? J Onenigheid Machteloos VISCONSERVEN ALTIJD HANDIG I (EN LEKKER) FEEST STEUN ROME OXFORD GEKWETST - n<* waiifil" ooqe- DINSDAG 4 JUNI 1968 PARIJS Voorlopig is geen wijziging te verwachten in de starre houding van de Noord Vietnamese delegatie bij de voorbereidende vredesbesprekingen met de Verenigde Staten in Parijs. Dat kan worden afgeleid uit de op merkingen die Le Due Tho (57), een ho ge Noordviëtnamese partijfunctionaris, die als „speciaal adviseur" is toege voegd aan de Noordviëtnamese onder handelingsdelegatie, gisteren maakte bij aankomst op het vliegveld in de Franse hoofdstad. Hij zei dat als de Amerikanen hun bombardementen op Noord-Viëtnam onvoorwaardelijk zouden stopzetten be sprekingen zouden kunnen beginnen over „problemen die beide partijen ra ken'. Dat is hetzelfde geluid dat Xuan Thuy, de leider van de Noordviëtname se onderhandelingsdelegatie in Parijs, in de tot dusver gevoerde besprekingen met de Verenigde Staten heeft laten ho ren. Xuan Thuy heeft in alle besprekingen vastgehouden aan de eis dat een on voorwaardelijke stopzetting van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Viëtnam vooraf zou moeten gaan aan onderhandelingen over belangrijke kwesties. Averell Harriman, de Ameri kaanse onderhandelaar, heeft geëist dat Hanoi van zijn kant daar een vermin dering van gevechtsactiviteiten tegen over stelt. Diplomatieke kringen in Parijs meen den uit de komst van Le Due Tho naar de Franse hoofdstad te mogen afleiden dat Noord-Viëtnam een soepeler hou ding zou gaan innemen bij het vredes overleg met de Verenigde Staten. De opmerkingen van Le Due Tho op het Parijse vliegveld hebben deze hoop voorlopig de bodem ingeslagen. Overigens houdt men er rekening mee dat de opmerkingen van Le Due Tho alleen maar een propagandistische strekking hadden en dat het eigenlijke effect van zijn komst pas zal blijken op de eerstvolgende bijeenkomsten. Mor den komen de twee delegaties weer bij een. NEW YORK De wereldbefaamde Helen Keiler, de Amerikaanse vrouw die zich door haar blindheid en doof heid niet van een succesrijke loopbaan liet weerhouden, is zaterdag overleden in Westport in de Amerikaanse staat Connecticut. Zij zou 27 juni 88 jaar zijn geworden. Helen Keiler werd blind en doof toen zij negentien maanden oud was. Met indrukwekkende wilskracht en met hulp van haar lerares Anne Sullivan leerde zij spreken en lezen. Later studeerde zij, hield lezingen en schreef tal van boeken, waarbij werken over blindenon derwijs en haar levensgeschiedenis. Zij was onder meer inspectrice van de instituten voor blinden en doofstom men in de Verenigde Staten. Over het leven van Helen Keiler, waardoor tal loze blinden werden geïnspireerd, zijn een toneelstuk en een film gemaakt: The Miracle Worker. MADRID Met een grote militaire parade heeft het Spaanse bewind zon dag de 29ste verjaardag van de over winning van generaal Francisco Fran co in de Spaanse burgeroorlog her dacht. Meer dan 15.000 militairen, tanks en militaire voertuigen trokken op de Ma- drileense Castellana-Dreef aan Franco voorbij, die anderhalf uur lang staan de de parade afnam. Ook 250 vliegtui gen vlogen tijdens het défilé over. Naast de Spaanse leider stond de zoon van de Spaanse troonpretendent prins Juan Carlos van Bourbon. Verder wa ren aanwezig alle leden van de rege ring. hoge rijksfunctionarissen en geestelijke dignitarissen, alsook het diplomatieke corps. ADVERTENTIE kan niet meer loszitten of verschuiven! Dentofix - een nieuw, verbeterd en anti septisch poeder - behoeft slechts op de gebitsplaat gestrooid te worden om het gebit de gehele dag rotsvast op ziin plaats te houden. U voelt zich zeker en behaaglijk. Dentofix voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeert het nog heden. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en dro gisterijen. Le Due Tho is lid van het politeike bureau van het centrale comité van de Noordviëtnamese communistische par tij. In de partijhiërarchie staat hij ho ger dan Xuan Thuy. Zondag heeft Le Due Tho in Moskou een ontmoeting ge had met de Russische premier Kos- gin. UMTALI (Rhodesië) De Rhodesi- sche rebellenpremier, Ian Smth, heeft meegedeeld, dat hij bewijzen heeft van rechtstreekse wapenonderhandelingen tussen de verbannen Rhodesische na tionalistische leiders en de Britse re gering in Londen. Smith zei dat hij kan bewijzen „dat bepaalde Britse ministers" deelgeno men hebben aan geheime bijeenkom sten, dat Rhodesische Afrikaanse na tionalisten onderhandelingen met Lon den gevoerd hebben over wapens en dat in een geval machinegeweren en munitie aan hen overgedragen werden in Londen. Sprekend in Umtali zei Smith, dat vier terroristen Britse paspoorten heb ben en dat „ongeveer 200 feitelijke of potentiële terroristen, reizen op Britse paspoorten." „Als de Britse premier, Harold Wil son, oprecht is met betrekking tot zijn beloofd onderzoek in deze zaak en hij de best mogelijke bewijzen wil hebben, dan weet hij nu waar hij ze kan krijgen. Wij hebben ze hier voor hem klaar lig gen" aldus Smith. ADVERTENTIE Felix dubbelblik Felix dubbelblik voor de poes. Helemaal nieuwe samen-' stelling. Vol vers vlees en heerlijkej vis. En met Livit. Dat wondere Livit, dat poes zo gezond houdt I Felix in voordelig dubbel blik. Tijdelijk ook nog 10 ct. goedkoper. Alle Felix en Bonzo bevat Livit li Moeder zegt hiernaast een zin meer dan u op de radio hoort. Luister dus goed naar Hilversum 3 en hoor welke zin dat is. Schrijf die op een briefkaart met 'n 2-regelig rijmpje over Felix en stuur uw inzending naar Felix-Bonzo Etten (N. Br.) Elke week pracht vouwfiets uitgeloot J. Voor de beste inzending. Prijswin naars ontvangen persoonlijk be richt. WENEN Alexander Dubeck, de nieuwe leider van Tsjecho-Slowakije, heeft een dubbele overwinning behaald ten gunste van zijn liberalisatiepro gramma. Er was in de Tsjechoslowaakse com munistische partij nog altijd een groep die probeerde terug te keren naar de oude weg. Die groep werd aangemoe digd door de zenuwoorlog dde omringen de communistische staten tegen het nieuwe regime in Tsjecho-Slowakije voerden, zoals de Sovjet-Unie, Polen en Oost-Duitsland. Die groep is nu geseel buiten spel geplaatst. De tweede overwinning is dat Dub cek een mandaat van de partij heeft ge kregen om voort te gaan met zijn her vormingen. Begin september van dit jaar zal er een buitengewoon partijcon gres worden gehouden. Dat congres zal ae tot nu toe gevoer de liberale politiek van Dubqek goed keuren en voorgoed afrekenen met de mannen die terugkeer wensen van de uitsluitend op Moskou gerichte politiek. Deze groep zal in september in haar ge heel worden weggezuiverd. Om de Sowjet-Unie niet te zeer voor het hoofd te stoten met een politiek van vrijheid in de krantea, in de kunst en in de politiek, beijveren de Tsjechoslo waakse leiders zich om te verzekeren dat zij het communistische militaire bondgenootschap, het Pact van War schau, zullen trouw blijven. Ook belo ven zij dat zij in geen geval de oprich- tinng zullen toestaan van andere politie ke partijen in hun land dan de commu nistische. ADVERTENTIE Wist u dfit daar hele kleine pilletjes tegen |JA||D|| AY bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: FlUUfilLHA PARIJS De aankomst van de „bij zondere adviseuf' van Noord-Vietnam op het vliegveld Bretigny; links de Russische ambassadeur in Frankrijk, Zorine die ter begroeting aanwezig was, midden Le Due Tho en rechts de leider van de Noord viëtnamese delegatie bij de onderhande lingen Xuan Thuy. PARIJS De oorlog in het Midden-Oosten van vorig jaar juni heeft plotseling een verlenging gekregen in het noordoosten van Parijs. Joden en Arabieren ztfn met elkaar slaags geraakt. Daarbty zijn tot dusverre ongeveer twintig mensen gewond. Er werden tientallen winkels vernield en in brand gestoken. De brandweer had alle moeite de branden tot de etalages beperkt te hou den. De politie moest traangasbommen gebruiken om de partijen te scheiden. BERLIJN Ronald Wiedenhöft, een 31-jaar oude docent in de kunstgeschie denis aan de Columbia-universiteit, is door de Oostduitse autoriteiten vrijge laten, nadat hij meer dan negen maan den zonder dat er een aanklacht tegen hem was ingediend, was vastgehouden. Een woordvoerder "voor het Ameri kaanse gezantschap in West-Berlijn maakte zijn vrijlating bekend. Wieden höft werd via het Checkpoint Charlie aan de Berlijnse muur weer naar de Amerikaanse zone gebracht. De Amerikaan verkeerde in een goe de gezondheidstoestand. Onmiddellijk na zijn vrijlating, begroette Widenhöft zijn vrouw en zijn twee dochtertjes. Wiedenhöft, die op 6 september 1967 werd gearresteerd was in West-Berlijn voor een proefschrift over de Berlijnse architectuur. Hij werd bij een bezoek aan Oost-Berlijn gearresteerd. Hij is de tweede Amerikaan die door de Oostduitse autoriteiten op vrije voeten werd gesteld. Al eerder was Ro nald Feinauer vrijgelaten nadat hij 20 maanden had uitgezeten van de vijftien jaar, waartoe hij veroordeeld was we gens „spionage" voor de Amerikaanse CAI. Er staan nu geen Amerikanen meer onder arrest in Oost-Duitsland. Een Amerikaanse woordvoerder zei, dat de vrijlating van Wiedenhöft en Feinauer danken was aan Maxwell Rabb, een ad vocaat uit New York, die overleg had gepleegd met het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken. Ji 1 IH 03 3 c 5 CU 5) C Den Helder l.bew. z 19 0 Ypenburg l.bew. zzw 21 0 Vlissingen zw.bew. zzw 21 Eelde l.bew. zw 19 0.5 De Bilt zw.bew. z 22 8 Twente l.bew. zzw 21 0 Eindhoven zw.bew. z 23 0 Z.-Limburg zw.bew zzw 23 2 Helsinki onbew. zzo 19 0 Stockholm l.bew. ozo 24 0 Oslo regenbui ono 26 2 Kopenhagen l.bew. zzo 20 1 Aberdeen onweer zzo 19 9 Londen geh. bew. zzo 21 2 A'dam zw.bew. zzw 21 0 Brussel geh. bew. z 24 0 Luxemb. geh.bew. ono 17 0 Bordeaux zw.bew. wzw 17 0.1 Berlijn onbew. O 23 0 Frankfort zw.bew. n 0.1 München onbew. ono 24 0 Zürich geh. bew. w 21 0.2 Genève regen wzw 21 14 Locarno half bew. windst. 23 0 Wenen onbew. wnw 25 0 Innsbruck onbew. w 27 0 Belgrado zw.bew. windst. 27 4 Athene zw.bew. nw 28 0 Rome licht bew. windst. 25 0 Barcelona onbew. nw 18 26 Madrid onbew. windst. 23 0 Mallorca zw.bew. ono 23 54 Lissabon onbew. n 22 0 De toestand in de Parijse voorstad Bel leville, waar de Israëlische en deM o- hammedaanse gemeenschappen samen wonen, is uitermate gespannen. De oorzaak van deze gevechten was een onenigheid tussen een Joodsè en een Mohammedaanse kaartspeler zon dagmiddag in een café. Spoedig ontaard de de ruzie in een grove vechtpartij. Daarbij werden ijzeren staven, lege flessen en ook messen gebruikt. Beide gemeenschappen vormden commando's lie elkanders winkels probeerden te ver woesten. Met een staaf werd dan de winkel ruit stukgestoten en vervolgens werd 'n in benzine gedrenkte brandende doek naar binnen gegooid. Vervolgens ver spreidde het commando zich even snel als het gekomen was. De politie stond hiertegenover mach teloos en de brandweer kwam mensen en materieel tekort om de branden te blussen. Zondagavond laat, toen de po litie versterking had gekregen van de territoriale veiligheidstroepen, die om heel andere redenen in Parijs gestatio neerd zijn, keerde de rust voorlopig te rug. De toestand blijft gespannen. ADVERTENTIE Maak gebruik van het gemak dat visconserven bieden! Moderne fabrieken verwerken zee-verse vis tot de aller fijnste visconserven voor moderne mensen. Heerlijk, visconserven: voor salades, op het brood, voor hartige hapjes. Visconserven naturel, in tomatensaus of zoveel andere heerlijke sausen. Neem wat in voorraad voor thulsj of op vakantie. Een reuze gemakj en... lekker! 13" Het vierjarige Amsterdamse jongetje Hendrik Korsberger, die sinds woens dagmiddag werd vermist, is verdronken. Zaterdagavond werd het lijkje in de Egelantiersgracht gevonden. BELGRADO De onrust in het communistische Zuid-Slavië breidt zich lang zamerhand onder de studenten uit. Gevreesd wordt echter, dat de onrust ook naar de arbeiders zal overslaan. Opstandige studenten hebben maandag het administratiegebouw van de universi teit bezet. In dat gebouw bevindt zich ook de faculteit der wijsbegeerte. Aan die bezetting waren zondagavond en maandag demonstraties en gevechten met de politie voorafgegaan. Het balkon van het universiteitsgebouw doet dienst als spreekgestoelte voor de studenten, die non-stop een uiteenzetting geven van de eisen, die zjj stellen. Onder het balkon staan ongeveer 2000 studenten en nieuwsgierigen. Een enorm portret van president Tito en borden met de teksten „Weg met de rode bourgeoisie" en „De pers liegt" hangen te zamen met rode vlaggen op het balkon. Inmiddels confereren de leiders van de communistische partij over de vraag, hoe zij de eisen van de studen ten zo spoedig mogelijk kunnen inwil ligen, teneinde te voorkomen, dat de de monstraties zich verspreiden. Gevreesd wordt, dat de studentenrel de arbeiders, die tot dusverre rustig zijn gebleven, kan prikkelen om mee te doen. In vele fabrieken ontvangen de ar beiders minimale lonen. Daarom gelo ven sommige waarnemers, dat de ar beiders tenslotte zullen meedoen, te meer daar duidelijk blijkt, dat de auto riteiten bereid zijn de eisen van de stu denten in te willigen. Op deze manier zouden de arbeiders door demonstraties en stakingen hun posities kunnen verbeteren. De studenten eisen een reorganisatie van de universiteit, opdat zij medezeg genschap in het beheer kunnen krijgen. Verder willen zij een herziening van het leerstelsel. Tenslotte eisen zij bete re studievoorwaarden en betrekkingen voor afgestudeerden de vraag naar wetenschappelijk gevormd personeel is gering in Zuid-Slavië. De onlusten ontstonden zondagavond in een voorstad van Belgrado toen en kele studenten de toegang werd gewei gerd tot een feestelijke bijeenkomst omdat er niet voldoende plaatsen zou den zijn. Er brak een vechtpartij uit waarbij een student werd gewond. De studenten lieten daarop versterkingen aanrukken, waarna het incident spoedig uitgroeide tot een ware veldslag. Be studenten gooiden alle ruiten van het gebouw stuk en staken een politie auto in brand. Politieversterkingen werden met stenen bekogeld. Volgens het Zuidslavische blad Borba zijn bij de ongeregeldheden 59 mensen gewond, van wie enkelen ernstig. De studenten hielden gisteren een pfotestbij eenkomst waarop zij een on derzoek eisten nar de incidenten van zondag. Zij veroordeelden het optreden van de politie, eisten het ontslag van de commissaris van politie van Belgra do, Nikolai Bugarcic en de vrijlating van alle gearresteerde studenten. De studentenleiders spraken voorts over de sociale noodtoestand aan de universiteiten, de werkloosheid van de academische jeugd en over noodzake lijke hervormingen op de universitei ten. De con-rector van de universiteit van Belgrado heeft toegezegd alle ge rechtvaardigde eisen van de studenten te zullen steunen. Er zullen onverwijld maatregelen worden genomen om de materiële problemen op te lossen. Na afloop van de protestbijeenkomst marcheerden de studenten in een lan ge stoet in de richting van het centrum van Belgrado. Gehelmde politie maakte echter een einde aan de optocht voor dat de betogers de brug over de rivier hadden bereikt die naar het centrum van de stad leidt. Er vielen opnieuw harde klappen. Verscheidene studenten en politiemannen werden gewond. In Rome is de universiteit het mid delpunt geweest van heftige schermut selingen. De politie ontruimde de universiteit, die vier dagen tevoren door linkse stu denten was bezet uit solidariteit met hun Franse collega's. De studenten ver lieten het gebouw onder uitroepen als „Leve Ho Tsji-minh" en „De politie uit de universiteit". Tevoren waren hevige gevechten ge leverd tussen de linkse studenten en on geveer driehonderd rechtse studenten, die het gebouw trachtten binnen te drin gen om een einde te maken aan de be zetting. Hierbij werden tien studenten gewond. Ongeveer driehonderd studenten heb ben gisteren twee uur lang het bureau van de disciplinaire raad van de univer siteit van Oxford de oudste van En geland bezet, nadat ze de zware toe gangsdeuren hadden geforceerd. Ze protesteerden tegen een verbod op de verspreiding van politieke pamflet ten. De in het nauw gedreven Raad, die in het gebouw vergaderde, zwichtte tenslotte en trok het verbod in. De stu denten verlieten daarop rustig het ge bouw.' In Turijn deden zich zaterdag geweld- MADRID Een rechtbank in Ma drid, welke politieke misdrijven be recht, heeft de redacteur van het pro gressieve weekblad Destino uit Barce lona, de heer Nestor Lujan, veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden en een geldboete van 10.000 pesetas. Lujan was schuldig be vonden aan het publiceren van een in gezonden brief, waarin het onderwijs in het Catelaans in Noord-Oost-Spanje veroordeeld werd. Aangenomen wordt dat Lujan zijn straf niet behoeft uit te zitten, omdat veroordeelden tot min der dan een jaar met een blanco straf register gewoonlijk voorwaardelijk op vrije voeten mogen blijven. dadighden voor na afloop van een bij eenkomst van de communistische par tij, waarop partijvoorzitter Luigi Lon- go het woord had gevoerd. De onlusten braken uit toen enkele honderden beto gers optrokken naar het Franse consu laat. Zij werden door de politie tegen gehouden. De betogers begonnen met stenen te gooien, wierpen auto's omver en probeerden een barricade op te rich ten. Na een felle vechtpartij slaagde de politie erin de betogers te verspreiden. Acht politiemannen en twintig demon stranten werden gewond. LISSABON „Ik ben erg blij dat ik de Portugese premier, Antonio Liveri- ra Salazar, heb ontmoet, die dit land de afgelopen veertig jaar met zoveel wijs heid heeft geregeerd". Dat zei minis ter Luns volgens het Amerikaanse pers bureau Associated Press, toen hij zon dag uit Lissabon vertrok na een officieel bezoek aan Portugal. De minister kwam zondagavond in Cairo aan voor een officieel bezoek van drie dagen aan Egypte. „De Egyptische regering wil oprecht tot een regeling van de crisis in het Midden-Oosten komen op basis van de resolutie van de Veiligheidsraad van november vorig jaar. Toch zie ik niet hoe deze resolutie uitgevoerd kan wor den, want door wederzijds wantrouwen bestaat er een grote kloof tussen de be trokken partijen". Dit heeft minister Luns maandag in Cairo verklaard na afloop van de eerste officiële besprekin gen met de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Mahmoud Riad. Minister Luns gaat vandaag naar Alexandrië, waar hij een bezoek zal brengen aan president Nasser. Volgens het te Cairo verschijnende dagblad Al Achram zou mr. Luns hebben verklaard, dat Nederland niet langer het Israëlische standpunt in het conflict in het Midden-Oosten steunt. „Ik kan bevestigen, dat mijn regering haar standpunt ter zake van de kwestie in het Midden-Oosten heeft gewijzigd", zo zou Luns volgens het dagblad heb ben gezegd. OOSTMAHORN Doordat de lading was gaan schuiven is om kwart over een in de nacht van maandag op dins dag het kleine Westduitse vracht schip Wilhlem Lühring in de Noord zee gezonken. De drie opvarenden wer den gered. Het 57 jaar oude scheepje met een draagvermogen van 275 ton kwam in moeilijkheden toen het ten noorden van het Friese Gat voer. Op zijn noodsein snelden de loodsboten Emden en Castor de sleepboot Danzig, de reddingsboot Gebroeders Luden uit Oostmahorn en de Westduitse kustvaarder Padua toe. De Padua meldde om kwart over een dat zij de Wilhlem Lühring niet meer zag op haar radarscherm. Een half uur later vond zij het omgeslagen wrak. Dicht erbij pikte de Padua een man uit zee op. Twintig minuten later kon zij meedelen dat ook de twee andere opva renden waren gered. NEW YORK Kort na elkaar lijn in Noord-Amerika drie mannen over leden die een harttransplantatie hadden ondergaan. In een van de drie gevallen kwam de patiënt niet door de hart transplantatie heen. Chirurgen konden het andere hart dat zij in zijn borst hadden geplant niet aan het kloppen krijgen. Tragisch was het dat in hetzelfde ziekenhuis, waar dat gebeurde, in New York, een man die van dezelfde donor een andere nier had gekregen de trans plantatie ook niet overleefde. Van de twintig mannen die tot dusver re een harttransplantatie hebben onder gaan zijn er nu nog zeven in leven, na melijk twee in de Verenigde Staten en een in elk der volgende landen: Frank rijk, Engeland, Argentinië, Brazilië en Zuid-Afrika. De transplantatie die in een zieken huis in New York mislukte was de twintigste. De ingreep stond onder lei ding van een vroegere leermeester van prof. Barnard, dr. Clarence W. Lille- hei. Toen het hart van de donor, de 29- jarige Mario Cadena, was ingeplant, slaagden de chirurgen er niet in het aan het kloppen te krijgen. Het was de eer ste keer dat de overplanting van een menselijk hart in dat kritieke stadium mislukte. In hetzelfde zielenhuis mislukte ook de overplanting van een van de nieren van Cadena. De nierlijder die deze in greep onderging overleed. In Richmond, in de Amerikaanse staat Virginia, overleed Joseph G. Klett die een week geleden daar een ander hart had ontvangen. De dood van Klett werd in een medisch bulletin omschre ven als „mislukking van de harttrans plantatie." Twee dagen voor het over lijden van Klett dienden advocaten 'n eis tot schadevergoeding in tegen het ziekenhuis waar de harttransplantatie was verricht. Zij deden dat uit naam van de familie van de donor Bruce Tucker, een neger. Een van de advoca ten van de familie Tucker zei dat de eis was ingediend omdat de familie van Tucker die door een val om het leven was gekomen, zich door het gebeurde gekwetst gevoelde. In Montreal overleed de 59-jarige Al- bert Murphy, die donderdag een ander hart ingeplant had gekregen, aan long en niercomplicaties. De eerste Argentijn die een ander hart ingeplant heeft gekregen. Antonio E. Serrano (47), was drie dagen na de ingreep nog niet bij bewustzijn geko men, maar ble^ vooruitgaan. Zijn hersenen bleken door de harttransplan tatie schade te hebben opgelopen. Vol gens de chirurgen werd zijn herstel daardoor vertraagd. De donor was Emi- lio Tomassetti. GRONINGEN In Groningen is za terdagavond het oud-Tweede-Kamer lid voor de ARP de heer A. Zijlstra overleden. Hij is 94 jaar geworden. De heer Zijlstra is onder meer hoofd redacteur geweest van de Nieuwe Pro vinciale Groninger Courant en van De Standaard. Tot zijn dood is hij mede werker geweest van het Nederlands Dagblad, het voormalige Gerefor meerd Gezinsblad. De heer Zijlstra heeft verder talloze functies in het ver enigingsleven gehad. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. ADVERTENTIE 'add t

De Vallei | 1968 | | pagina 13