Jeugd probeerde de eierhal in brand te steken tijdens popfestijn „Stick to Sticks" Luchtmacht viert feest Op medisch advies Wethouder J. R. de Vries verlaat B. en W.-college Meisje bij botsing omgekomen E.T.B. „DUBBELTESTER" GAAT WELLICHT GROTE TOEKOMST TEGEMOET DUBBELE FLOP VOOR JEUGDRAAD i.o. Duo Breuker-Bennink succes van de avond Oud-strijders herdachten gesneuvelde kameraden Jammer Laivaai Homogeen Velen op de bon in Molenstraat Rhenen spaarde Voetbaltrainer nam afscheid Bromfietsers na te veel glaasjes tegen stoeprand Kettingbotsing op Rijksweg 12 Chauffeuse reed het trottoir op MIST 10550 V uw dagblad DE VALLEI? B I 11079 Geslaagd DINSDAG 4 JUNI 1968 VEENENDAAL „Stick to sticks", het popfestijn dat vrijdagavond j.l. in de eierhal te Vecnendaal door de jeugdraad in oprichting werd georga niseerd is voor de organisatoren in tweeërlei opzicht een teleurstelling ge worden. Ten eerste kwam er de helft minder publiek dan men had ver wacht. Ten tweede was het gedrag van een deel van het publiek bijzonder bal dadig. Men deinsde er zelfs niet voor terug brand te stichten in het bijna geheel uit hout opgetrokken gebouw. Dat dit alles niet aan de organisatie lag bewees het programma, dat alle verwachtingen overtrof. Topartiesten uit de Nederlandse beat- en jazzwe- reld passeerden de revue met een wer velende show, lichteffecten en dans. Het goedgeaarde deel van het publiek heeft dan ook van de avond genoten. Ondanks de teleurstellingen is de Jeugdraad in oprichting niet uit het veld geslagen. Men is vast van plan de activiteiten door te zetten, zij het dan op een andere manier. De heer A. H. van Pijpen, man achter de schermen van de jeugdraad in oprichting, zei over „Stick to Sticks": „Het was niet om over naar huis te schrijven. Er was 400 man publiek en dat was 400 man te weinig, maar we zijn niet zo gauw van ons stuk te brengen". Hoofdinspecteur van politie de heer W. C. H. Dekker, tevens lid van de jeugdraad in oprichting, verzekerde dat de goeden niet onder de kwaden zullen lijden, hierbij doelend op de herrie schoppers die zich onder het publiek bevonden. ,.E^ waren maar een stuk of vier van die wiguren. Ten aanzien van deze personen kan ik wel zeggen, dat ze tot dergelijke evenementen in de toe komst niet zo gemakkelijk toegang zul len krijgen". De twee rechercheurs, die de hele avond een oogje in het zeil hiel den, hebben niet behoeven in te grij pen. Op het hoogtepunt van de avond sta ken enkele jongelui joelend en tierend de bijzonder brandbare kunstvezel in brand, waarmee de wanden van de eier hal waren bedekt. Men had de kunstve zel gebruikt, omdat deze uitermate ge schikt is als achtergrond voor lichtef fecten en voor de projectie van dia's. Het brandje was snel geblust. Jeugd raadslid Hedda Buys klom op het po dium en riep het publiek tot orde. Het goedgeaarde publiek, dat het overgrote deel uitmaakte zette zijn woorden kracht bij door gejuich en een luid ap plaus. Het programma werd voortgezet en er deden zich verder geen inciden- Hen voor. Hedda Buys vertelde later,, dat hij het erg jammer vond, dat enkele per sonen de sfeer wilden vertroebelen. Vol gens hem had men de opzet van de jeugdraad in oprichting ook helemaal verkeerd begrepen. „We zijn geen in stelling die avondjes gaat organiseren. Deze avond was alleen bedoeld om het in de toekomst mogelijk te maken, dat er in Veenendaal dingen gaan gebeu- rei® We willen niemand een schop na geven, maar zo was het een puinhoop. Het gebouw is ook waardeloos voor dit soort evenementen. Er moet gewoon wat anders komen". De jeugdraad in oprichting had volgens hem wel veel geleerd vrijdagavond. Het meest ontevreden was wel Mik Thoomes. Hij had voor deze avond de artiesten. geëngageerd en zichtbaar ge prikkeld vertelde hij: „Ze vonden dit publiek het meest vervelende dat ze ooit hebben meegemaakt." Over de muziek was hy by zonder tevreden. De artiesten hadden volgens hem hun uiter ste best gedaan om een zo goed moge lijk programma te brengen en dat is hun zeker gelukt. „Dat we zo weinig medewerking van de jeugd hebben ge kregen begrijp ik niet. Nu was er ein delijk wat te doen en dan reageert men zo negatief." Ook hij heeft de moed niet opgege ven en zei bereid te zijn ook in de toe komst altijd met de jeugdraad te wil len meewerken. De Veenendaalse popgroep „As^O»" had de moeilijke taak de avond te ope- Propaganda Sticks was er wel voor Stick to Han Bennink was het succes van de avond nen. Het feest kwam maar langzaam op gang. Met de eerste nummers kwam de stemming er aardig in. Vooral haar eigen composities zijn opmerkelijk goed. Maar de nummers, die „AssOa" speelde ter ondersteuning van de beat- girls waren bijzonder slecht. Misschien omdat zij nog nooit met danseressen had samengewerkt. De beatgirls pres teerden overigens ook weinig. Theo s uit Amsterdam zette het programma voort met enkele eigen cabaretliedjes. Hij bracht puur Neder lands chanson met fijnzinnige teksten. Vooral het liedje over de toestand in Vooral het liedjeovei» de toestand in Frankrijk, dat hij enkele dagen tevo ren schreef, was van een hoog gehalte. Jammer dat hij overstemd werd door het rumoerige publiek, dat kennelijk op meer lawaai belust was. Dat lawaai kwam ook. Het volgende programma-onderdeel werd namelijk verzorgd door de Utrechtse popgroep „Full House". In een woeste zee van exothische kleuren, vormen en licht, ge produceerd door de lichtmachine van Hans Dukker bracht zijn haar act: kei harde muziek die goed in elkaar zat. Daarna verscheen een tengere jon geman op het podium, Bert Jan sen. Helemaal alleen op de grote Bühne bracht hij met z'n virtuoze mondharmonika-techniek en zijn schelle, hoge stem pakkende soul met de sfeer van de oude blues. Hij onderging echter hetzelfde lot als Theo Snijders en werd door het pu bliek overstemd. Datzelfde publiek stond even later ademloos te luisteren en te kijken naar het orgie van geluiden en flitsend licht veroorzaakt door „The New Acoustic Swing Duo" en de met de muziek syn chroon lopende lichtmachine van Hans Dukker. Dit was het culturele hoogte punt van de zavond. De rauwe sound van tenorsaxofonist Willem Breuker en het bruisende, stuwende slagwerk van Wessel Ilcken-prijswinnaar Han Bennink vormden een homogeen geheel dat de meeste Veenendalers nog niet kenden. Afgezien van het feit, dat niet iedereen deze eigentijdse muziek mooi vond, bleek uit het daverend applaus wel dat het gehele publiek er enorm veel waardering voor had. Dat zal Willem Breuker zeker meege vallen zijn. Voor zijn optreden vertelde hij namelijk: „Ik heb al twee keer op een beatfestijn gespeeld en het is twee keer een fiasco geworden. De mensen, die van beat houden vinden meestal niets aan jazz. Ik heb er overigens niets op tegen verschillende muziekvormen op een avond te brengen". Han Bennink had nog geen ervarin gen met beatfestijnen. „Ik geloof dat we een erg goede bijdrage zullen leve ren", zei de lange, blonde drummer. Vorig jaar won hij de Wessel Ilcken- prijs, verbonden aan het Prins Bern- hardfonds. Momenteel is hij met Misja Mengelberg en de Amerikaanse saxo fonist John Tchicai bezig een langspeel plaat te maken. Veel beatdrummers spit sten vrijdagavond hun oren om met be wondering te luisteren naar zijn feno menale drumwerk. Het laatste programma-onderdeel werd verzorgd door de geweldige Am sterdamse popgroep „Dragon Fly". Zij RHENEN De Rijkspolitie heeft in en rond de Molenstraat talrijke bekeu ringen uit moeten delen. Deze nauwe straat, die de verbinding vormt tussen het centrum van de stad en Rhenen- Noord mag slechts vanuit één richting worden bereden. De straten in de on middellijke omgeving zijn voorts op verschillende dagen van de week tot verboden gebied verklaard voor gemo toriseerd verkeer. Nadat er de laatste maanden door de politie wat minder op is gelet, zijn de weggebruikers ken nelijk weer wat brutaler en misschien nonchalanter geworden. In elk geval leverde de controle een uitgebreide vangst op. De poliite verzoekt nog eens de aandacht te vestigen op de speciaal voor deze straat getroffen verkeers maatregelen. RHENEN Bij de Rijkspostspaar bank te Rhenen werd in mei ingelegd een bedrag van f 112.645,14 en terugbe taald f 85.707,62. Op het kantoor Achter berg kwam f 3281,50 binnen en werd f 1792,16 terugbetaald. ELST Tijdens een druk bezochte en zeer geslaagde bijeenkomst, die jl. vrijdag werd gehouden, hebben bestuur en leden van vv Musketiers afscheid genomen van hun trainer, de heer Hei- dingsfeld. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, de heer Quint, sprak 2e voorzitter v. Kranenburg, die de laat ste jaren nauw samenwerkte met de heer Heidingsfeld, de scheidende trai ner toe. Aan de hand van een aantal kranteknipsels schetste hij in het kort wat er al zo in de laatste vijf jaren bij de groenwltten tot stand was gekomen. Hij dankte de heer Heidingsfeld voor het vele werk dat hij in het belang van de Elsterse sportjeugd heeft verricht. Als blijk van waardering werd hem en zijn echtgenote door het bestuur en de leden een tuinstel met parasol aangebo den, terwijl zijn echtgenote nog een boeket bloemen werd overhandigd. De heer Heidingsfeld dankte in het kort met enige welgekozen woorden, waarbij hij niet helemaal onbewogen bleef. Vervolgens werd de nieuwe trai ner, de heer C. Heikamp, die eveneens vergezeld was van zijn echtgenote, wel kom geheten, waarbij voorzitter Quint mevrouw Heikamp ter verwelkoming een boeket bloemen aanbood. De heer Heikamp schetste in het kort hoe hij zijn trainersfunctie zag en wat hij van de spelers verwachtte. Hij deed een dringend beroep op de spelers zich volledig voor de vereniging in te zetten en door eendrachtige samenwer king Musketiers nog hoger op de sport- ladder te brengen. Ook de beatgirls deelden vrijdagavond in de algemene malaise heeft een heel eoigen muziek, waarin het gitaargeluid volkomen wordt ver vormd. Het ritme wisselt voortdurend. De melodieën dragen soms een Oosters tintje. Mik Thoomes sprak een slotwoord, waarin hij het publiek opriep in de toe komst wat meer mee te werken. ELST In het kader van de 55e verjaardag van de Kon. Ned. Lucht macht, 1 juli, heeft ook DELM voor haar personeel een feestdag georgani seerd. 's Morgens zullen er onder an dere talrijke sportevenementen zijn op het terrein van DELM, waaraan ook de dames kunnen deelnemen, 's Mid dags heeft het gehele personeel vrijaf. VEENENDAAL Vrijdagavond reed de bromfietser C. H. te Veenen daal op de Beatrixstraat tegen een trottoirband. Hij viel en kreeg een hoofdwond, waarvoor hij naar het Ju- lianaziekenhuis gebracht werd. H. rook naar sterke drank, maar weiger^- de een bloedproef. Iets dergelijks overkwam de brom fietser J. B. uit Veenendaal zondag avond op de Nieuweweg. Hij raakte de rechter trottoirband en hield aan zijn val ook een hoofdwond over. Ook hij ligt in het Julianaziekenhuis. Het lucht je dat van hem afstraalde leek ver dacht veel op dat van H. ADVERTENTIE LEERSUM Wethouder J. K. de Vries heeft in een schrijven aan de raadsleden van Leersum medegedeeld dat hij zijn functie als wethouder en als raadslid der gemeente zal neerleg gen. De heer De Vries (CHU) heeft deze beslissing moeten nemen op me disch advies. „Ik had graag deze zittingsperiode van de raad volgemaakt, maar helaas mijn arts heeft mij het dringende ad vies gegeven meteen mijn werkzaam heden te beëindigen", aldus de wethou der. Als men een gesprek begint met deze hardwerkende man voor de ge meente Leersum, dan is hij nog vol idealen. Men krijgt geenszins de indruk dat hij over enkele- weken zal aftreden. Hij praat nog vol enthousiasme over wensen die hij in de gemeente wil ver wezenlijken. Tegen zijn zin in zal hij dit aan zijn opvolger moeten overlaten. Het was voor velen in Leersum be kend dat de gezondheid van de heer De Vries de laatste tijd te wensen overliet. Sinds september 1966 is hij on der doktersbehandeling. In 1967 is hij vijf maanden met „ziekteverlof" ge weest. Drs Schapenk is toen opgetre den als tijdelijk wethouder. De heer De Vries heeft in Leersum tal van functies bekleed. Hij was voor zitter van het zwembadbestuur, voor zitter van de CHU, had zitting in de woningbouwstichting, voorzitter van de diaconie en heeft veel werk verricht voor de totstandkoming van het be jaardencentrum in Leersum. De heer De Vries deed in 1961 zijn intrede in de Leersumse raad. Hij nam toen de plaats in van .de heer Van Boord die naar Amerongen verhuisde. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1962 stond hij als nr 3 op de CHU-kies- lijst. Hij werd bij de toen gehouden gouden verkiezingen niet gekozen. Toen de heer Noteboom ziek werd, nam de heer De Vries zijn plaats irk Op 10 mei 1963 keerde hij terug in de raad en hij werd als wethouder gekozen. „Ik ben dus ruim 5 jaar wethouder geweest maar het lijkt wel 10 jaar. Ik heb me voor meer dan 100 pet ingezet om de woningnood in Leersum op te lossen. Ik vind het jammer dat me dit niet gelukt is. Ik heb enorm mijn best VEENENDAAL Op Rijksweg 12 deed zich maandag een kettingbotsing voor waarbij drie auto's betrokken wa ren. Hierdoor botsten even later nog eens twee auto's op elkaar. De heer C. J. van D. uit Hoogland remde af om dat voor hem een file zich vormde. De achter hem rijdende G. D. uit Cappelle aan de IJssel merk te het te laat en raakte Van D. De heer R. W. I. R. uit Den Haag was net het tweetal aan het passeren en raakte nu bij botsing betrokken. Alle drie de auto's werden beschadigd. Door deze botsing ontstond weer een file, waarvoor mej. E. de B. uit Gor- kum afremde. Zij werd van achteren aangereden door haar plaatsgenoot P. V. Ook deze wagens liepen schade op. Daarachter deden zich nog enkele soortgelijke botsingen voor, maar voor de politie die kon „behandelen" waren de betrokkenen verdwenen. Aangeno men wordt dat da schade onderling ge regeld is. VEENENDAAL Mevrouw J. M. W. van H. uit Veenendaal kon maan dagmiddag gas- en rempedaal niet meer uit elkaar houden. Het gevolg was dat zij een tuinhek omver reed en haar auto beschadigde. Mevrouw Van H. wilde vanaf de Prins Bernardlaan linksaf de Buurt- laan-West in rijden. Daar stond een andere auto voorgesorteerd. De door gang was wat smal waardoor de cahuf- feuse in paniek raakte. tot 17.30 uur van 17-O® t Zaterdag» 16.30—17.80 gedaan om het iedereen naar de zin te maken. Het is echter een ondankbare taak. Als er 20 woningen te verdelen zijn en er zijn 80 mensen die in aan merking komen dan zijn er 60 ontevre den", aldus de scheidende wethouder. De heer De Vries verheugt er zich echter over dat de weg naar een op lossing voor het woningvraagstuk in Leersum aanwezig is... Het is nog niet bekend wie de heer De Vries als raadslid van de CHU zal opvolgen. Op woensdag 26 juni is de eerstvolgende raadsvergadering en dan zal naar alle waarschijnlijkheid een nieuwe wethouder worden gekozen. SCHERPENZEEL Aan de Rijks kweekschool te Amersfoort slaagde on ze plaatsgenote mej. G. Aarsen voor de onderwijzersakte 41a met aantekenin gen j, k en r. LEERSUM Ter hoogte van „De Bonte Vlucht" aan de Rijksstraatweg Doorn-Leersum vond zaterdagmorgen een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij een 7-jarig meisje om het le ven kwam. Een Rotterdams gezin wilde met de kinderen op het kampeercentrum De Bonte Vlucht de Pinksterdagen door brengen. Komende uit de richting Doorn stond het VW-busje voorgesor teerd om het verkeer, komende uit de richting Leersum, voorrang te verle nen. Op het moment dat de weg vrij was reed de VW-bus het kampeercentrum op, maar een andere automobilist vond dat hij te lang moest wachten en pas seerde aan de verkeerde kant. Het bus je kantelde na de botsing, waarbij het meisje uit de auto werd geslingerd, 'n Ander meisje werd met een zware her senschudding naar het ziekenhuis ver voerd. VEENENDAAL Elektro Technisch bedrijf „Veenendaal" N.V., kortweg E.T.B., gevestigd aan de Nijverheidslaan verschafte de ».*k aan een aantal persvertegenwoordigers van vakbladen een blik in de keuken van het bedrijf. Bedoeling van de bedrijfsdirectie was de mening te peilen welke kans van slagen de in het eigen bedrijf vervaardigde „dubbeltester" heeft op de nationale en internationale markt. ruime ervaring in de beoorde- l ling van testbanken mag wor- H gelijkheden die voor dit pro- "q^ÖO tester"^ eentestbank voor ^die- 3 De eerste opzet was de nieuwe testbank te gebruiken in het eigen bedrijf om hiermee nog beter dan voorheen service aan de eigen klanten kring te kunnen verlenen. Testbanken van dit soort zijn er nog niet in de han del. Wel bestaan gerenommeerde mér ken testbanken, van uitheemse make lij, die pas na gebruik van een aantal RHENEN De oud-strijders van het achtste regiment infanterie, die tijdens de Pinksterdagen in mei 1940 zo'n bij zonder zware strijd leverden op de Grebbeberg, herdachten daar 2e Pink sterdag hun gevallen kameraden van 28 jaar geleden. De voorzitter van de vereniging 8 RI-1940, mr B. Coops, en oud-strijder kapt. Ad. Wiersinga, hiel den toespraken, waarin zij er nog eens de nadruk op legden dat na die vijf dagen strijd vijf jaar lang een.baaierd van ellende over ons land kwam. Bei den onderschreven de zinvolle beteke nis van de vele Nederlanders die vie len in de 2e wereldoorlog en in het ver zet, omdat zij daarin het protest za gen tegen een ideologie, waarin voor naastenliefde en het recht van een an der geen plaats was. De harmonie Eendracht uit Schaars- bergen speelde ter adwisseling gewijde muziek. Nadat de talrijke aanwezigen op het ereveld van de Grebbeberg een minuut stilte in acht hadden genomen, die werd afgesloten met The Last Post, speelde De Eendracht het Wil helmus. De plechtigheid werd besloten met een kranslegging bij het 8 Rl-mo- nument en een rondgang langs de 400 graven. hulpstukken zowel voor lijn- als voor ro terende pompen kunnen worden ge bruikt. Zoals gezegd was de „dubbeltester" in eerste instaintie bedoeld voor eigen gebruik. Volgens deskundigen bezit de ze testbank echter zeker eigenschappen, die de bijzondere aandacht verdienen en het zinvol maken een algemene produk- tie in overweging te nemen. Daarbij komt nog, dat de uitheemse testbanken vrij kostbaar zijn, terwijl de E.T.B.- directie nu al een aanwijzing geeft, dat de „dubbeltester" voor een zeer concur rerende prijs or de markt kan worden gebracht. Anderszins is men er bij de E.T.B. voldoende van doordrongen, dat testban ken in het algemeen zo'n grote inves tering vragen, dat aanschaf alleen ren derend is voor ondernemers met een groot wagenpark en andere grote ver voer- of busondernemingen. Daar staat echter iets anders tegen over. In de autowereld wordt algemeen gedacht, dat in de naaste toekomst en daarbij denkt men aan een periode van 5 tot 8 jaar in toenemende ma te gebruik zal worden gemaakt van da roterende pomp. Daarom verwacht men opk, dat de vraag naar goed ge outilleerde werkplaatsen evenredig zal toenemen. Daarin zal een testbank ze ker niet mogen ontbreken. Wanneer dan een nieuwe testbak vain Nederlands fabrikaat (lees „dubbel tester") en een tweedehands exem plaar van buitenlandse makelij, dat bovendien nogal prijzig is, de keuze mogelijkheden zijn, dan kon de be slissing wel eens in de meeste geval len ten voordele van het Veenendaal se produkt uitvallen", zo redeneert men volgens vakkringen niet ten on rechte bij de E.T.B. Bij de E.T.B. staat men voorlopig nog op een tweesprong: wordt de „dubbel tester" die in vakkringen al heel wat belangstelling en waardering heeft on dervonden in de toekomst alleen voor het bedienen van de eigen klantenkring gebruikt, of gaat men de bank ook in produktie nemen Het bedrijf aan de Nijverheidslaan is verder gespecialiseerd in het wikkelen van elektrische apparten en motoren verricht reparaties aan alle voorkomen de merken startmototren, brandstof- pompen en elektrische installaties voor licht en kracht. Sinds kort is de E.T.B. ook leverancier van de bekende Ame rikaanse Monroe schokbrekers. Binnen kort gaat het bedrijf tevens een cursus organiseren, waarin de geheimen van de dieselmotoren in het algemeen zul len worden ontsluierd. Volgens de di rectie van E.T.B. bestaat hiervoor nu al een brede belangstelling van garage houders en monteurs uit wijde omge ving.

De Vallei | 1968 | | pagina 3