SMln' VERSTOPPING? financiële notities OMZET D.A.F. STEEG MET 21.3 PROCENT 2SO cm L-A-N-G Resultaat Vredesteiri zeer verbeterd omzet v.n.u. steeg ay2% lekkere broodjes onderweg. PUNTJES en BOLLEN i 1695.- Nieuwe RVD-top „Stuur Shellchemie verder naar zuiden" HET WEER IN EUROPA Toenemend succes met transplantatie van nieren Kamer akkoord met wijziging van Werkloosheidswet NOURILAX Ex-kapitein van „Spes" negeert oproep Poolse officier Nieuw tijdschrift over hulp aan arme landen Papegaaienziekte in Tilburg Pasgeboren kind levend begraven Studenten in Belgrado blijven eisen Rechtbank stelde Vastgoedfonds in het ongelijk Minder militairen in Indonesisch kabinet Nederlandse nota vraagt Bonn begrip voor onze Rijnvaart Dikkers weer 8 Kon. Zout niet meer in kuikens Omzetstijging bij Duiker Hoger dividend 7 Provinciën Dan helpt Snel, doeltreffend, betrouwbaar! si PRINSES BEATRIX OPENDE KINDERTEHUIS 2- ZITSBANKEN Arnhem, Ketelstraat Parkeren bij Parking-House, Oude Stationsstr. Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend LAKENS EN SLOPEN CONCENTRATIE VOORRAAD INVESTERINGEN MEER REIS TE VERMOGEIS VRIJDAG 7 JUNI 1968 m ADVERTENTIE I De matras waarop U wérkelijk uitrust! Van DRAKA. DEN HAAG De directie van de Rijksvoorlichtingsdienst zal van 1 no vember af worden gevormd door de heer G. van der Wiel als directeur en de heer H. de Ru als plaatsvervangend di recteur. Hun benoeming is binnenkort te verwachten. De huidige directeur, dr. G. J. Lam- mers, gaat 1 november met pensioen. De heer Van der Wiel is nu adjunct-direc teur van de R.V.D. De heer De Ru is sociaal-economisch redacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant en voorzitter van de Neder landse Vereniging van Journalisten. AMSTERDAM „Stuur Shell chemie toch door naar de Westerschelde of naar Bergen op Zoom", vraagt de Contact commissie voor natuur- en landschaps bescherming in een brief aan premier De Jong. De commissie vindt dat een vestiging van de Shell bij Moerdijk in strijd is met het regeringsbeleid inzake de ruim telijke ordening. „Zij roept het onvermijdelijke per spectief op van een mammoet-Water weggebied tussen de Maasvlakte en Moerdijk, een gebied dat voor de mens onbewoonbaar zal zijn. Als het de rege ring ernst is met haar veelvuldig ge propageerde nationale spreidingsbeleid, zal zij Shell Chemie moeten verwijzen naar de alternatieve vestigingsmogelijk heden die zij in de Zeehavennota van 1966 zelf heeft aangegeven", aldus de commissie. ADVERTENTIE cc ca "O C Den Helder l.bew. zzw Ypenburg half bew. wzw Vlissingen h.bew. wzw Eelde onbew. zzw De Bilt mist z Twente mist wzw Eindhoven l.bew. winds Z.-Limburg onbew. zzw Helsinki licht bew. zw Stockholm regen zw Oslo onbew. zw Kopenhagen z.bew. wnw Aberdeen zw.bew. wzw Londen geh. bew. zw Amsterdam mist z Brussel licht bew. zzw Luxemburg mist wzw Parijs zw. bew. winds Berlijn zw. bew. wnw Frankfort onbew. wzw München geh. bew. wnw Zürich licht bew. n Genève licht bew. wzw Locarno onbew. ono Wenen regen wnw Innsbruck regen winds Belgrado half bew. zzo Athene geh. bew. nno Rome geh. bew. o Barcelona mist winds Madrid licht bew. winds Mallorca licht bew. ono Lissabon onbew. nnw O. i S c <u G" X CC C/5 3 cc C cc 13 2 15 3 15 4 18 0.5 16 14 17 2 18 2 20 0.5 22 2 23 0 21 0.2 17 3 17 0.2 18 0.2 15 2 17 4 20 0 17 5 26 2 24 0 25 16 24 7 24 0 20 37 27 0.1 26 6 27 0 25 0 25 0 22 0 22 0 22 0 26 0 AMSTERDAM Prinses Beatrix heeft gistermiddag de officiële opening verricht van het r.-k. kindertehuis „Amstelstad" in Amsterdam-Zuid. Op de binnenplaats hees de prinses de negen vlaggen van de negen groepshuizen» waarin de kinderen in Amstelstad zijn ondergebracht. De kin deren uit het tehuis boden de prinses een speelgoedbeer aan voor prinses Willem- Alexander. AMSTERDAM Vooral de laatste drie jaar zjjn de klinische resultaten van niertrasplantaties sterk verbeterd. De gemiddelde overlevensduur van een patiënt na een jaar is 50 a 60 procent. Wanneer de nier afkomstig is van een familielid bedraagt die 80 a 90 procent. Dit deelden dr. J. L. Terpstra en prof. dr. jhr. J. de Graaff mee na afloop van de eerste dag van het symposium over orgaantransplantaties in Amsterdam. De verbetering in de resultaten is o. m. te danken aan grotere ervaring, be tere chirurgie en een nauwkeuriger ty pering van de nieren. Er wordt ook vooruitgang geboekt met de conserve ring van de nieren. Het is thans moge lijk de nier van een mens drie a vijf uur gekoeld te bewaren zonder verlies van functie bij latere inplanting. Van belang hierbij is de röntgenbestraling. De resultaten zijn hoopvol voor de toe komst. Wanneer een niertransplanta tie mislukt, hoeft de patiënt niet te overlijden. De kunstnier kan het werk overnemen. Daarom is het noodzakelijk dat naast verbetering van de chirurgi sche techniek van niertransplantatie ook ruime aandacht wordt besteed aan de ontwikkeling van kunstnieren. DEN HAAG De Tweede Kamer is gistermiddag zonder hoofdelijke stem ming akkoord gegaan met het wetsont werp tot wijziging van de Werkloos heidswet. De wijziging betekent dat de werkne mers die bij bedrijfssluiting ontslag krijgen, voortaan maximaal dertien we ken achterstallig loon zullen ontvangen. De uitkering geschiedt uit het wacht- geldfonds. Voorts kunnen zij aanspraak maken op him loon over de opzeggings termijn van ten hoogste zes weken. Deze laatste periode werd van vier op zes weken gebracht na aanvaarding van (K.V.P.) Amendementen van mej. Barendregt (A.R.P.), o.m. met de bedoeling het loon gedurende de geh ile opzegtermijn uit te keren, werden verworpen. Bij ontslag wegens bedrijfssluiting is thans voor de werknemer een garantie geschapen op uitkering, indien de werk gever zijn verplichtingen niet kan na komen. Overigens komt dit niet vaak voor. Vanaf begin 1966 tot vorige maand moesten in ons land 469 bedrijven hun poorten sluiten. In vier gevallen slechts kwamen werkgevers hun loonverplich- tingen niet na. ADVERTENTIE bestaan? Nourypharma jine p in Oj 'ss maakt ze: ROTTERDAM Uiterlijk vandaag had kapitein Klaas van der Plas (39) uit Katwijk als voormalig gezagvoerder van de Nederlandse kustvaarder Spes in de Poolse havenstad Stettin moeten zijn. De officier van justitie daar zou hem dan de gelegenheid geven kennis te ne men van de stukken en de tenlasteleg ging met betrekking tot zijn aanhouding op vrijdag 19 april in de haven van Swinemünde. Kapitein v. d. Plas is evenwel niet in gegaan op deze oproep. Namens hem en een internationale in Londen geves tigde onderlinge verzekeringsmaatschap pij van reders heeft een Rotterdams ad- vokatenkantoor vorige week om uitstel gevraagd. Op dit verzoek is nog geen antwoord ontvangen. De Katwijkse zeeman werd op 24 april op vrije voeten gesteld nadat een borg- storting van 15.000 dollar (meer dan vijftigduizend gulden) was betaald. Hij had aan zijn reder, de heer W. in 't Veld in Rotterdam, gevraagd hierin te voldoen. Er is op het ogenblik grote onzeker heid over of deze halve ton op de een of andere manier kan terugvloeien naar de reder. Als kapitein v. d. Plas zich gaat melden in Polen, zou het anneme- lijk zijn dat de borgstorting wordt te rugbetaald. Hij is evenwel niet van plan erheen te gaan gezien zijn erva ringen in 1967 toen hij er wegens „be lediging van de natie" drie maanden gevangenisstraf opknapte. Een andere manier om aan het geld te komen, zou zijn dat de verzekerings maatschappij van de reders het bedrag uitkeert. Deze zaak is nog niet rond, omdat men het er nog niet over eens is of de actie van de Poolse autoriteiten was gericht tegen het schip of alleen tegen zijn kapitein. In het laatste ge val is er vermoedelijk geen kans op, dat de verzekeringsmaatschappij tot uitke ring zal overgaan. De moeilijkheden met de kustvaarder Spes ontstonden op 17 april, toen het schip door twee Poolse patrouilleboten op zee werd gedwongen terug te keren. Het schip zou zonder toestemming Swi nemünde hebben verlaten en de kapitein zou dronken zijn geweest. Een en ander wordt door alle opvarenden hardnekkig ontkend. DEN HAAG Onder verantwoorde lijkheid van de minister voor ontwikke lingshulp, drs. B. J. Udink, verschijnt deze week een nieuw tijdschrift met de titel „Internationale samenwerking". Doel ervan is een betere voorlichting over hulp aan arme landen te geven. Het is een documentair maandblad waarin feiten over samenwerking bij ontwikkelingshulp en aanverwante pro blemen worden opgenomen. Het blad is een uitgave van het directoriaat-gene- raal internationale samenwerking van TILBURG In Tilburg lijden acht mensen aan de papegaaieziekte. Vijf van hen zijn opgenomen in een zieken huis omdat zij thuis niet behandeld konden worden of omdat het besmet tingsgevaar daar groter was. Allen zijn in de Tilburgse vogelhan- del „Orsina" geweest. Deze winkel is sinds zaterdag voor veertien dagen ge sloten op last van de inspecteur voor de volksgezondheid. De vogelhandel zal ontsmet worden. De vogels die de ziek te waarschijnlijk hebben overgebracht, zijn geïsoleerd. Men hoopt de ziekte binen twee weken bedwongen te hebben. ADVERTENTIE leveren wij uit voor raad in 20 verschil lende modellen, in div. stoffen en kleu ren. Prijzen van 550.- tot 2750.- voor een beter binnenhuis U bent welkom bij Arti Domo.Om te vergelijken, te combineren, te kiezen, te rekenen... In alle rust. Arti Domo fill houdt open huis om ook O J W* li te bewijzen, dat werkelijk woonplezier niet duur hoeft te zijn. 'n Voorbeeld: 3-zitsbank met hoektafel en 2-zits bank. Vormt een mooi harmonisch geheel. Schept sfeer en ruimte Arti Domo heeft vele hoekbanken in talloze combinaties. Als afgebeeld: een 3-zitsbank en een 2-zitsbank van echt leer met losse kussens, gevuld met zacht veerkrachtig diolen, alléén bij Arti Domo BRINK 93 TEL 05700-12411 DEVENTER BRUSSEL Bij Edingen, ten zuid westen van Brussel, is donderdag een 50-jarige boer gearresteerd, die ervan beschuldigd wordt het pasgeboren kind van zijn ongehuwde dochter te hebben gedood. Hij zou voorkomen hebben dat de geboorte werd aangege ven en het kind, een jongetje, enkele dagen na de geboorte levend hebben begraven in een kuil op het erf van zijn boerderij. Ook zijn 47-jarige vrouw is aange houden. De misdaad dateert van Pasen, doch kwam pas onlangs aan het licht. BELGRADO Het actie-comité van studenten in Zuid-Slavië heeft het ont slag geëist van Branko Pesitsj. de bur gemeester van Belgrado en van Sima Zatezalo. de secretaris van de partij in Belgrado. Gisteravond, nadat de regering de meeste van de eisen van de studenten had ingewilligd, namen de studenten een resolutie aan, waarin het ontslag werd verlengd van alle hoge functiona rissen van de ministeries van Binnen landse Zaken van de federale regering en van de Servische republiek, evenals de hoofdcommissaris van politie van Belgrado. Zij eisten verder dat het federale par lement de universiteiten volledig auto nomie zal verlenen. De studenten zijn vastbesloten de uni versiteit bezet te houden totdat al hun eisen zijn ingewilligd. Zij eisen dat de politie rond de universiteitsgebouwen wordt teruggetrokken. Vanmorgen viel het op dat het aantal politiemannen rond het hoofdgebouw van de universiteit aanzienlijk was ver minderd. DEN HAAG Terecht konden aspi rant-bestuurders van de N.V. Nationaal Vastgoedfonds en/ de Stichting Nieuw Wonen twijfelen aan de zakelijke be trouwbaarheid van de directeur van het fonds, W.R.F. uit Den Haag. Het was bovendien niet onrechtmatig dat zij zich terugtrokken als toezichthouders. Dit bleek gisteren uit het vonnis, dat de president van de Haagse rechtbank mr. J. Schaafsma velde in het kort geding dat het Vastgoedfonds had aan gespannen tegen vijf mensen, die zich indertijd bereid hadden verklaard in de raad van toezicht van de N.V zitting te nemen. De heer F. moet de verspreiding sta ken van het prospectus voor uitgifte van participatiebewijzen, zogenaamde vastgoedbewijzen. Ook moeten exem plaren van het prospectus die aan de banken eqtussenpersonen zijn ge stuurd, worden teruggehaald. Een en ander werd bevolen op straffe van een dwangsom van vijfhonderd gulden per dag aan elk van de gedaagden, tot een maximum van vijftigduizend gulden. De directeur van Vastgoedfonds had voor toezichthoudende functies diverse mensen aangezocht. Hij eiste dat zij hun bereidverklaringen nakwamen. EINDHOVEN Voor het eerst in de geschiedenis van de nu veertigjarige DAF heeft de vennootschap inzicht ge geven in het bedrijf door middel van een jaarverslag. Daaruit blijken de vol gende punten: De omzet die in 1967 met 21,3 pro cent steeg, kwam boven het half mil jard (f 508,44 miljoen tegen f 419,08 miljoen in 1966); De balans toont een zeer sterke po sitie; Het marktaandeel in Nederland van de Daf op het gebied van bedrijfs auto's steeg in 1967 van 39 naar 421/! procent en dat van de personenauto's van 5,9 naat 7,7 procent; Het aantal personeelsleden be droeg eind 1967 8496 tegen 7920 'n jaar tevoren. Als gevolg van de conjunctuur lag de totale afzet op de markt van bedrijfs auto's in ons land in 1967 20 procent la ger dan in 1966. De daling van DAF bleef beperkt tot 12 procent. Hoewel de export nog iets kon toenemen, was de stijging onvoldoende om de nominale teruggang op de Nederlandse markt ge heel op te vangen. De totale verkoop van personenauto's in ons land steeg met 24 pet; die van ADVERTENTIE LOOSDUINEN De Rubberfabriek Vredestein is er in 1967 in geslaagd de kostenstijging beperkt te houden tot 2,2 pet. Doordat de omzet met 3,2 pet toenam tot f 221 miljoen, konden de resultaten aanzienlijk verbeteren. De tot dusver behaalde omzetten en resultaten van 1968 liggen op een iets hoger niveau dan die van de overeen komstige periode van 1967. In vrijwel alle sectoren van het bedrijf kan van een goede bezetting worden gesproken. De beperkte kostenstijging valt nog meer op wanneer wordt bedacht dat de loonkosten in 1967 met bijna 8 pet zijn toegehomen. Het gunstige resultaat is voornamelijk het gevolg van de verbete ring van de produktiviteit. Evenals vo rig jaar kon bij een gemiddelde daling van het personeelsbestand een stijging van de omzet worden bereikt. In 1967 konden al de eerste vruchten worden geplukt van de concentratie van de produktie van rijwielbanden op twee plaatsen. Met dit produkt kon Vrede stein, niettegenstaande stijgende im- DJAKARTA President Suharto heeft enige wijzigingen in het Indone sische kabinet aangebracht. Het aan tal militairen in de regering is vermin der en er zijn meer specialisten voor Eonomische Zaken opgenomen. Dr. Frans Seda is als minister van Financiën vervangen door dr. Ali Wardana. een van de economische ad viseurs van Suharto. Seda krijgt het ministerie van verbindingen onder zijn beheer. Prof. Sumitro Djojohadikusumo is als minister van Handel een van de acht nieuwelingen in het kabinet. Door Soekarno was hij voor tien jaar ver bannen, wegens het deelnemen aan een opstand. De bezetting van de belangrijkste ministeries is niet veranderd. Zo is Adam Malik minister van Buitenland se Zaken gebleven. Sultan Hamengku Buwono behoudt economische en Bas- suki Rachmat Binnenlandse Zaken. President Suharto blijft tevens minis ter van Defensie. porten, zijn marktaandeel behouden. De export naar de landen van de EEG, de Verenigde Staten en Canada, kon aanmerkelijk toenemen. Ook de le veranties aan Indonesië konden voor 't eerst sinds jaren worden hervat. Als 't bedrijf erin slaagt tijdig voldoende per soneel aan te trekken zal de produktie dit jaar nog belangrijk toenemen. Op het gebied van de autobanden nam de efficiency aanmerkelijk toe. In de verkoop van technische artikelen werd de aarzeling in de conjunctuur 't sterkst ervaren. Een duidelijke opleving van de vraag in de tweede helft van 't jaar heeft de opgelopen achterstand niet kunnen goedmaken. Ook op het terrein van de schuimen werd de recessie sterk gevoeld. Dit was vooral merkbaar in de afzet aan de meubelindustrie. De totale omzet bleef dan ook achter bij die van 1966. De om zet op het gebied van schoeisel en aan verwante artikelen bleef ongeveer ge lijk aan die van 1966. De voorraden lie pen hoger op dan aanvankelijk was verwacht, waarvoor ten laste van het resultaat een voorziening werd getrof fen. Die resultaten zijn overigens gunstig geweest. Het bedrijfsoverschot steeg van f 5,52 tot f 6,35 miljoen. De netto winst kon van f 2,30 tot f 2,56 miljoen toenemen. Voorgesteld wordt het divi dend te verhogen van 8 tot 9 pet. De cashflow (afschrijvingen plus netto winst) steeg van f 14,98 tot f 17,08 mil joen. De investeringen, die in hoofdzaak betrekking hadden op verdere verho ging van de efficiency, verbete ring van apparatuur en vervanging, be liepen ruim f 13 miljoen. Voor dit jaar staan hogere investeringen op het pro gramma als gevolg van enkele bouw projecten in Maastricht, Doetinchem en Den Haag. de DAF kon met 60 procent toenemen. Ook de export vertoonde een aanzienlij ke stijging. De verkoop van motoren voor scheepsgebruik en voor industrie- en inbouwdoeleinden handhaafde zich op het peil van 1966. De aanhangwagen- fabriek was het hele jaar goed van or ders voorzien. In het afgelopen jaar kwamen be langrijke uitbreidingen van het produk- tie-apparaat gereed. Tegenover een omzetstijging van 21,3 procent stond in 1967 een kostenstijging van 20,4 procent tot f 459,37 miljoen. Hierdoor verbeterde het exploitatiesal do van f 37,44 tot f 49,07 miljoen. Na afschrijvingen resteerde een bedrijfs resultaat van f 23,87 (v.j. f 20.66) mil joen. Doordat aanzienlijk meer rente moest worden betaald dan vorig jaar te genover 'n rentebate van f 2,61 miljoen in 1966 stond een rentelast van f 2.07 miljoen liep de winst na af trek van f 7,5 miljoen voor belastingen tegen f 6,6 miljoen over 1966, terug van f 16,67 tot f 14,29 miljoen. Met het oog op de interne financiering van de nieu we investeringen wordt geen dividend op de gewone aandelen uitgekeerd. De bruto investeringen hebben in 1967 f 78,88 miljoen bedragen. De personeelbezetting nam in 1967 toe met 576 mensen tot 8496. De totale ar beidskosten stegen van f 90.5 tot f 111,8 miljoen. Uit de balans blijkt een eigen vermo gen van f 184,66 miljoen, waarvan f 42,82 miljoen aandelenkapitaal. Het vreemd vermogen op lange termijn was f 100.49 miljoen, dat op korte termijn f 105,90 miljoen. De vaste activa staan te boek met f 197,74 miljoen. Een verzekerde waar de wordt niet vermeld. De voorraden beliepen eind 1967 f 119,44 (v.j. f 120,40) miljoen. Het totale in het bedrijf werk zame vermogen was eind 1967 f 285,15 miljoen groot tegen f 244,27 miljoen een jaar tevoren. Van het gewone aandelenkapitaal van f 42,77 miljoen is 25 procent in handen van de Staatsmijnen. De rest is fami liebezit. BONN De Nederlandse ambassadeur in Bonn dr. J. G. de Beus, heeft op het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn een nota van de Nederlandse re gering overhandigd over Westduitse maatregelen inzake de Rynvaart. In de nota, waarvan de inhoud niet is bekend gemaakt, wordt begrip gevraagd voor de Nederlandse bezwaren tegen in grepen van de Westduitse minister Le ber, die schade kunnen toebrengen aan de Nederlandse Rijnvaart. Leber wil in het raam van het naar hem genoemde plan onder meer; 1 Alle buitenlandse, dus ook Neder landse, Rijnschippers erplichten op Rijntrajecten binnen West-Duitsland dezelfde vaste vrachttarieven te bereke nen als de Westduitse Rijnvaart: 2 Buitenlandse Rijnschippers laten meebetalen aan een saneringsfonds waarmee het slopen van verouderde Rijnschepen en het pensioneren of her scholen van overtollige Duitse Rijn schippers moet worden gefinancierd. Bovendien moeten buitenlandse Rijn reders bij bepaalde massagoederen zoals steenkool een deel van hun ver voer binnen Duitsland opdragen aan Duitse schippers. Deze maatregel is al bijna een jaar van kracht. De Bondsdag wil Lebers plannen voor de binnenvaart, waartoe de eerstge noemde maatregelen behoren, nog be handelen voor de parlementaire zomer vakantie die 30 juni begint. HAARLEM De omzet van de Ve- enigde Nederlandse Uitgeversbedrij ven VNU is in 1967 met ruim 8'/« pet toegenomen van f 252 tot f 273,5 mil joen. Dit niettegenstaande voor het eerst een onderbreking moest worden geconstateerd in de tot dan toe jaar lijkse bevredigende groei van de ad vertentieinkomsten. Voor dit jaar tekent zich een herstel af van de advertentiemarkt voor tijd schriften, waarbij dan ook nog de fusie met Rotogravure (o.m. Eva. Sportspie- gel, Televizier) gaat meespelen. De verkoop van dagbladen steeg van 260.000 tot 310.000 exemplaren. Ook op dit gebied is een tendens van lichte groei in de advertentie-opbrengsten waarneembaar. De verkoopopbrengst van boeken nam met 53 procent toe. De in het dagbladbedrijf in Amster dam (drukkerij De Tijd) toegepaste saneringsmaatregelen hebben geleid tot een belangrijke kostenverlaging in dit bedrijf. De rentabiliteit van de clichéfabrie ken en handelsondernemingen daalde zödanig en de vooruitzichten zijn zo ge ring dat tot sluiting van deze bedrijven werd besloten. Het aantal personeels leden handhaafde zich op ruim 5400 mensen. In 1967 werd voor f 26,4 miljoen ge ïnvesteerd. In de tweede helft van dit jaar zal de nieuwbouw van de rotatie drukkerij in Haarlem in gebruik kun nen worden genomen. De investerings behoefte voor dit jaar wordt geraamd op bijna f 20 miljoen. Voor 1969 ver wacht het bestuur terugkeer tot een nor maal imvesteringspeil. Er zal een be roep op de kapitaalmarkt behoeven te worden gedaan. Uit de van f 10,1 tot f 10,3 miljoen gestegen winst wordt een dividend van 20 (v.j. 18) procent voorgesteld, waar van 4 procent belastingvrij in aandelen uit de agioreserve. HENGELO G. Dikkers en Co.. heeft in 1967 een stijging van de omzet van appendages geboekt van 9 procent. Het bedrijf geeft noch een omzetcijfer, noch indexcijfers. De kostenstijging kon slechts voor een zeer gering deel wor den doorberekend. Van een verbetering van de rentabiliteit kan nog niet wor den gesproken. Hoewel de orderpositie eind 1967 min der groot was dan een jaar tevoren, is de ontwikkeling van de orderontvangst gunstiger dan vorig jaar. Voor uitbrei ding en nieuwbouw van een aantal raf finaderijen vinden omvangrijke leve ranties plaats, terwijl een aantal be langrijke orders voor de centralebouw uit binnen- en buitenland werdeA ont vangen. Onlangs werd een opdracht ont vangen voor de levering van appenda ges voor een Spaanse atoomcentrale, die een belangrijk stuk bezetting bete kent. Het bedrijf behaalde een exploitatie saldo van f 2,61 (v.j. f 2,72) miljoen en een winstsaldo van f 574.775 (v.j. f 530.813), waaruit een onveranderd di vidend van 8 procent wordt voorgesteld. ARNHEM Koninklijke Zout-Orga- non n.v. heeft haar belang in Wijnber- gen's fabrieken n.v. te Rosmalen en Mill (braadkuikenfokbedrijf en -slachterij) per 15 juni 1968 overgedaan aan de n.v. Goossens te Asten (N.-B.). Deze zal het bedrijf op dezelfde voet voortzetten, aldus een communiqué van het bedrijf. RIJSWIJK De omzet van Duiker Apparatenfabriek is in het eerste kwar taal met 18 procent gestegen, vergele ken met dezelfde periode van 1967. De verkoopprijzen staan echter nog onder druk en de loonkosten zijn gestegen, zo dat de winst niet met hetzelfde percen tage is gestegen. Het bestuur kon in de jaarvergadering nog niet zeggen wan neer er weer dividend komt. De loonpost zal dit jaar stijgen van f 6,5 tot f 6,9 miljoen. Het zal van het bod afhangen of het bestuur wil ingaan op een fusie. DEN HAAG - In de jaarvergadering van de assurantiemaatschappij „De Zeven Provinciën" N.V. zijn de jaarstukken over 1967 met algemene stemmen goed gekeurd. Het dividend werd bepaald op 22 procent over het vergrote kapitaal (vorig jaar 20 procent, alsmede 5 pro cent in aandelen). De heren W. Bruynzeel en J. R. van Reekum werden tot commissaris her kozen. In antwoord op vragen van aandeel houders werd van bestuurszijde mee gedeeld, dat men inderdaad geïnteres seerd is in kleinere, en wellicht ook middelgrote verzekeringsmaatschappij en, die niet kunnen voldoen aan de sol- vabiliteitseisen, krachtens de wet op het schadeverzekeringsbedrijf en der halve omzien naar een (grote) partner. Er zijn gesprekken gevoerd met een aantal gegadigden, doch deze hebben niet tot resultaten geleid, omdat het aanbod voor „De Zeven Provinciën" oninteressant was. De bromfietsverzekeringsportefeuille is winstgevend, de WA-verzekeringen zijn gunstiger dan de cascoverzekerin gen, in het bijzonder voor de duurdere, veelal op afbetaling gekochte bromfiet sen. Over de gang van zaken bij de M - sion Equituies Corporation (MECi :r Verenigde Staten is het bestuur b::- der gelukkig. ADVERT

De Vallei | 1968 | | pagina 13