217 Jongens en meisjes gezocht voor Vroom Dreesmann's nieuwbouw in Zeist Jti- 'cuomhorst Veiling Septer Tiel Dames-basketballteam door Tsjecho-Slowakije verslagen 138.- Ronde van Engeland Vandaar een grandioze VROOM DREESMANN Voor beroep bedankt BUNDESWEHR ZONG NAZI LIED Op avontuur in Singapore Wegens roofmoord gezochte man bij vuurgevecht gedood Journalisten eisen bescherming Peter Brandt naar gevangenis UIT DE KERKEN Ede HEREN- EN JONGENSCONFEC T IE HERENMODES Hoogstraat 13 - VEENENDAAL - Tel. 12037 LVXOR THEATER BURGERLIJKE STAND 19 VRIJDAG 7 JUNi .708 Come on and Join the Job-In Je bent van harte welkom op woensdagavond 12 juni a.s. in „Boschlust" in Zeist, waar je dan alles te weten kunt komen over een job in het warenhuis. Aanvang 20.00 uur. Je ontmoet er de boys van The Motions, de Veronica discjockey Rob Out (kom uit de bedstee...) en de presen tatrice Judith Bosch. Om je gewoon een fijne avond te bezorgen. Vol hippe gebeurtenissen, zoals een grote Vroom Dreesmann tiener modeshow. Je merkt het. Echt wel de moeite waard om er een avondje tegenaan te gooien. En de kaartjes krijg je voor niets op zaterdag 8 juni 's middags tussen 3 èn 4 uur bij de ingang van de nieuwbouw van Vroom 81 Dreesmann in Zeist aan de 1e Hogeweg. «oMtar STARTsuhoT Kom zien, wat Olympische klasse in kleding wil zeggen. Elk stuk uit onze collectie is een volmaakt staaltje van inkoperskeuze en kleermakerskunde. U verdient er een plaats mee op het erepodium voor goedgeklede mannen. Sportief „light weight" colbert met opgestikte zakken. Natuurlijk in De elegant vallende kraag geeft „vlotheid" een modieuze toets. Colberts vanaf f57,—tot f 179,— FRANKFORT De 35-jarige Neder landse betonwerker J. A. T. die werd gezocht in verband met eenroofmoord op de Münchense bonthandelaar Anton Hoeger, is vrijdag in de binnen stad van Frankfort na een urenlang vuurgevecht met de politie dood aan getroffen. Volgens de politie is de Nederlan der aan een schotwond overleden, maar het is nog niet bekend of de kogel uit een wapen van de politie of van hem zelf afkomstig is. Het lijk is in beslag genomen. Er zal sectie op worden ver richt. T. had zich verschanst op een stuk grond tegenover de schouwburg in het centrum van Frankfort, nadat hij vol gens mededelingen van de politie door een agent was herkend. Toen deze de Nederlander wilde arresteren, nam hij de benen dn verborg hij zich in puinho pen op het braakliggende stuk grond. De politie zette het terrein af en som meerde T. te voorschijn te komen, waarop deze met pistoolschoten rea geerde. Om het publiek niet in gevaar te brengen werd het verkeer omge leid. Er ontstond een vuurgevecht, waar bij ook traangas werd gebruikt. Een politiehond werd dodelijk getroffen en een agent zou licht gewond zijn. Met een pantserwagen probeerde men de wild om zich heen schietende man te benaderen. NAIROBI Op de jaarvergadering van het internationaal persinstituut (IPI) in Nairobi, hebben de afgevaar digden zich uitgesproken voor een in ternationale conventie die de journa listen voortaan bescherming moet bieden in oorlogstijden of andere ge vaarlijke situaties. De regeringen wordt verzocht de strijdkrachten op dracht te geven de non-combattant- status der journalisten te eerbiedigen. Talrijke journalisten zijn in het verle den. in Viëtnam en elders, gearres teerd of het slachtoffer van oorlogs handelingen geworden. BERLIJN Peter Brandt, de oudste zoon van de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, is veroordeeld tot een verblijf van twee weken in een te huis voor jeugdige delinquenten. Zijn advocaat heeft meegedeeld hij hij in ho ger beroep zal gaan. De verdediging van Peter Brandt was dat hij slechts één sommatie van de po litie had gehoord, om tijdens studenten demonstraties door te lopen in plaas van het vereiste drietal. 70/75 65/70 60/65 55/60 1 22-35 52-66 51-57 43-49 40-56 48-51 37-44 36-51 38-44 34-38 61-85 20-66 Opgave na klasse mm maat Appelen 75/opw Eisdener klumpkes x Golden Delicious k.2 60-76 x Jonathan k.l 60-62 x Jonathan k.2 48-50 x Goudreinet k.2 46-55 Kasaardbeien per doosje vaiji 200 gram Kersen Vroege van de markt 1,60 Groenten Bloemkool per stuk 34-61, 17-30; Asperges 240-250; Peulen 170-220, Savooiekool 20-23; Spitskool 17-21; Sla per 100 krop fl 8,00-15,00, 5,00-7,00; Rabarber 12-14; Spinazie 11-18, Sla-uitjes per bosje 12-14; Kroten per bosje 14-28; Wortelen 73-75. Aardappel nieuwe middel 44-52, kriel 41-60. Bloemen Afrikanen per stuk 5-11; Begonia's per stuk 28-30; Lobelia's per stuk 19-21; Salvia's per stuk 8-25; Petunia's per stuk 7-39. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij andere vermeld. Volgende veilbericht op maandag 10-6-1968. LIENDEN -f- Ds. J. Vroegindewei, hervormd predikant te Maarssen, heeft voor het door de kerkeraad van de hervormde gemeente te Lienden uitge brachte beroep bedankt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hazerswoude (toez.): B. C. de Gelder te Wissekerke; te Eindho ven (vac. C. M. Langeveld) J. de Jong te Brugge (B.); te Yerseke: A. J. de Bue te Makkum; te Heusden en Herpt: J. Dijkstra te Kampen - te Nieuwleusen (vac. C. Nauta): J. D. Wuister te Schip luiden; te Wesepe: I. D. H. Dijk te Vier huizen-Zoutkamp; te A'dam als zieken huispredikant (vac. G. J. Paul): H. J. v. Leeuwen te Almen; te Doornspijk (vac. R. W. Steur): S. de Jong te Houten (Utr.). Aangenomen: naar Heinenoord: C. D. Otte te Hollandscheveld; naar Valburg- Homoet: J. Vink te Besogne; naar Laren (vac. J. D. de Stoppelaar): Th. v. Sprang te Beverwijk; het ber. der classis Haar lem tot pred. voor b.w. (Antoniuszieken- huis) te IJmuiden): G. E. Bakker te Krimpen aan de IJssel. Bedankt: voor Leeuwarden-Huizum (vac. K. Venema) (toez.): D. H. Bosma te Nijverdal; voor Schoorl c.a. (toez.): J. A. Heldring te Heeze; voor Bunnik (toez.): C. H. Bijl te Wormer-Knollen- dam; voor Waddinxveen (vac. Joh. Ver- welius): J. T. Cazander te Scherpenzeel. Geref. Kerken Aangenomen: naar Elburg W. R. Bar- kema te Sprang-Waalwijk. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ommen: A. Jagersma te Groningen. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Den Haag-West: K. J. Velema te Leeuwarden; voor Maassluis: Chr. Verhage te Den Haag-Centrum. BONN Het ministerie van Defen sie heeft de Westduitse troepen verbo den een lied te zingen, waarin herin nerd wordt aan de Duitse overwinnin gen in Noorwegen, Nederland. Grie kenland, en Noord-Afrika in de tweede wereldoorlog. Matthias Hoogen, de inspecteur- generaal van de Bundeswehr heeft in zijn jaarlijkse rapport voor de volks vertegenwoordiging gezegd dat hij het lied onder de aandacht van de minis ter van Defensie had gebracht. „De minister heeft mij er van op de hoogte gesteld dat het lied niet voor komt in het liederenboek van de Bun deswehr en ook niet hoort tot de liede ren die gewoonlijk gezongen worden. Daarom heeft hij het lied verboden". In het lied komen regels voor als „tankmannen, tankmannen, tankman nen valt aan. Narvik, Rotterdam, Co- rinthe en het warme Afrika zijn plaat sen van onze overwinningen. Omdat wij altijd aanvallen..." In zijn rapport gaf Hoogen toe, dat soldaten op mars soms liederen zingen die „meestal door onnadenkendheid een zekere arrogantie tonen". Hij zei dat het de plicht van de be velvoerders was er op toe te zien dat er geen liederen worden gezongen „die stemming kunnen wekken tegen de Bundeswehr en tegen de Duitse bonds republiek". CARLISLE De Brit Graham Allo- cock heeft donderdag de 12e etappe van de Ronde van Engeland, een rit over 165,7 km van Berwickon-Tweed naar Carlisle, gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 34 min. en 57 sec- De Zweed Goesta Petterson bleef lei der in het algemeen klassement VEENENDAAL Alweer een ge- heim-agentenavontuur in het Luxor Theater, dat zich alweer afspeelt in een Oosterse stad, ditmaal Singapore, met alweer hoogst onwaarschijnlijke en pretentieloze gebeurtenissen, alweer afgewisseld met hevige knokpartijen en explosies. Tot en met zondagmiddag aanstaande: „Singapore Singapore opdracht voor vjjf". In de hoofdrollen van deze kleurenfilm in cinemascope: Sean Flynn, Marika Green en Denis Berry. Het verhaal speelt, zoals gezegd in Singapore, waar in de loop van een maand zeventien mariniers van het Amerikaanse leger spoorloos zijn ver dwenen. Zij hadden verlof, gingen de stad in, slenterden er wat rond, bezoch ten wat kroegjes en bars en werden voor het laatst gesignaleerd in de ar men van „lichte meisjes". Om er ach ter te komen, waar de zeventien verlo ren zonen gebleven zijn gaan geheim agent Art Smith (Sean Flynn), een of ficier (Dennis Berry) en drie vrijwilli ge mariniers het zaakje onderzoeken. De vrolijke vijf gaan zogenaamd met verlof de stad in, slenteren er wat rond, bezoeken wat kroegen en bars en sluimeren tenslotte in de armen van „lichte meisjes" in. Ze worden wakker in een vrachtauto en zien nog net hoe een van hen ontvoerd wordt per speed boot. Na veel onderzoek en vechten, waarbij een tweede man verloren gaat, laat geheim-agent Smith zich met een vrijwillige marinier op dezelfde ma nier als hun makker ontvoeren. De der de marinier blijft op het vasteland. De twee uiteindelijke helden komen op een schip terecht, waar ze hun makkers be vroren in een koelcel vinden. Ze lopen zelf ook in de koude val. De mooie Monica (Marike Green), die zij aanvan kelijk voor een medewerkster van de bandieten hielden, blijkt tenslotte ook geheim-agente te zijn en komt hen be vrijden. Wie had dat verwacht.... Meer dan het verhaal valt er eigen lijk van de film niet te vertellen. De film is de zoveelste variatie op het langzamerhand vervelend wordende su per-agenten-thema. Het spel is al even cliché als in de voorgaande films van dit genre. Het zelfde geldt voor de opnamen, de mu ziek en het decor. Mischien zijn er voor „Singapore...Singapore...opdracht voor vijf" nog enkele onverzadigbare liefhebbars. Voor hen dan nog deze me dedeling: toegang 14 jaar en ouder. Van zondagavond tot en met woens dag aanstaande „Sexy Gang". De on dertitel zegt: „Een film die alles geeft wat de titel belooft". Het begint al met de filmkeuring: toegang 18 jaar. In de hoofdrollen: Linda Veras, Agnes Datin en Karine Ker. Geboren: Bartha B.. d. van Chr. Loo en A. Staal; Maria, d. van J. Ploeg en P. M. de Vogel; Eugénie, d. van R. B. van Blijenburgh en G. Butteling; Ger- ritje W., d. van W. G. Doornkamp en J. J. van Veenendaal; Theo W„ z. van M. Verschuur en M. A. Rietveld; Mirjam A. H., d. van F. J. Schuur man en G. J. Zeldenrust; Claudia Th., d. van J. van Donkelaar en E. A. Saitch Jan, z. van M. Groeneveld en S. W. van Surksum; Susanne C., d. van M. Mostert en E. T. Plomp; Emma, d. van G. Hooijer en E. Veenvliet; En- gelina J., d. van H. van den Berg en G. H. van Ee; Marinus W., z. van W. Blankestijn en M. G. Matser; Hermina M., d. van E. Top en H. van Capel; Marijke L.. d. van H. Wijsma en A. Wesselius; Roelie H., d. van A. Sche pers en H. Z. Heidemans; Mark P.. z. van J. W. Vermaas en M. L. Vertregt; Esther J. W.t d. van P. W. Prangsma en T. H. W. Verheijen; Jan W., z. van P. Meerdink en J. J. Oldenhof; Hen drik J., z. van H. J. van Asselt en A. Vonk; Cornelis, z. van J. Blankestijn en A. Pol; Josephina D. J., d. van A. Talapessy en J. Lekatompessy; Mi chael, v. van D. J. Arendsen en E. H. de Vries; Antonius J., z. van J. C. Ver dam en J. J. M. Boerkamp; Jacob, z. van G. van de Munt en P. Vlastuin; Al berta G., d. van G. J. Roelofsen en A. G. Mostert; Wouter A., z. van G. Da- velaar en A. van Ek; Pieter, z. van A. M. van Manen en D. Vierwinden; Jacobus C. M., z. van T. Storm en E. J. van Beek; Arnoud C.. z. van H. Haal- boom en M. M. van Aggelen; Arnoldus R., z. van J. R. Koeman en W. van de Pol. Ondertrouwd: Eldor A. van Fegge- len en Greet je van Driesten; Jacobus de Gijt en Anneke van Verse veld; Jan Verhoef en Gijsbertje Druijff; Arie G. T. van Hal en Gerritje Pol; Teunis Meerveld en Willempje van Batenburg; Pieter Miske en Martha van de Heet- kamp; Hendrik Smit en Theodora C. J. Schipper; Jan Heijink en Wijntje Har deman; Carol P. Uittenbogaard en Rijkje Pitlo. Getrouwd: H. S. Pruijs en M. J. L. Alsche; H. van Voorthuizen en D. Heij ink; E. Blankespoor en A. Goor; H. Klaassen en A. E. Zwanenburg; H. J. Mondria en J. C. van Sonnen; B. L. Jansen en W. O. Jansen; C. Veenen daal en E. v. Stuijvenberg; S. Voulon en M. J. Minnen; W. van den Berg en T. R. Blankenspoor; B. Broekhuis en G. Bos; A. Davelaar en W. Hendriks; A. J. Kattekamp en J. Lubbers; J. Ha verlach en A. G. van Hal; J. B. van Leuven en G. v/d Brink; T. Lagerweij en M. M. Kastelijn. Overleden: Theodora A. van de Pep pel. geh. gew. met J. van de Peppel, 76 jr.; Joannes van der Loo, 88 jr.; Heinrich J. W. Römer, 63 jr.; Aaltje Heij e/v L. C. Schreuders 74 jr.; Aart Versteeg, 66 jr.; Willem A. Fransen, 71 jr.; Alida Puik, e/v J. Meijer, 82 jr.; Ja kob van Woudenberg, 77 jr.; Herma- nus G. C. Krösing, 74 jr.; Geurtje van den Berg e/v J. W. de Ruiter. 85 jr.; Johanes Gerrits, 34 jr. EDE Het Nederlandse damesbas- ketballteam heeft donderdagavond in Ede de eerste van de twee interland wedstrijden tegen Tsjecho-Slowakijë met 52-64 verloren. Bij de rust was de stand 26-36. De Nederlandse dames speelden in de Edese sporthal niet al te best en Tsjecho-Slowakijë had dan ook voort durend een voorsprong. Uitblinkster in de Tsjechische ploeg was Helena Kos- kova, die met 22 punten het grootste aantal in de score had. Bij Nederland speelde Bine Vonkeman van White Stars een goede wedstrijd. De meeste pun ten kwamen op naam van Jettie Witte (AMVJ) 16. De foto geeft een beeld van een van de vele Tsjechische aanvallen. Dynamo Moskou heeft donderdag de eerste wedstrijd voor de finale van 't toernooi om de Euripese volleybal-be ker voor dames tegen stadgenoot CS KA in drie sets gewonnen. De setstanden waren: 15-11, 15-5 en 15-3.

De Vallei | 1968 | | pagina 19