VVD er A. Jansen wil raadslidmaatschap van G. van Gesink (soc.) vervallen verklaren OP KRAAMVISITE Huisarts mag nu apotheek houden en gaat niet weg Lof voor geslaagde brandweer lieden Y.Y.Y. agenda Ds. Cazander bedankte VAN DER KOLK VEENENDAAL NV. Rit Wandeling Agaten PROTEST BIJ GED. STATEN Grondtransactie in strijd met de gemeentewet? 3 Marokkanen zonder verblijfs vergunning Bekendmaking Burgemeester opende tcdenpracticum „Moge dit onderwijssysteem ertoe bijdragen dat er geen gebeurtenissen meer plaats vinden zoals met Kennedy'' Excursie naar Leersum voor VVV - Renswoude VRIJDAG 7 JUNI 1968 BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL RHENEN Permanent FORD-show in showroom Geslaagd BURGERLIJKE STAND KESTEREN RHENEN De heer A. Jansen, fractievoorzitter van de VVD in de Rhenense gemeenteraad, die de laatst gehouden vergadering van 28 mei niet heeft bijge woond, waarin een grondruil tot stand kwam met de heer J. van Gesink, zoon van het gemeenteraadslid voor de PvdA de heer G. van Gesink, heeft gemeend schriftelijk te moeten protesteren tegen deze gang van zaken bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht, welke instantie deze transactie zal hebben goed te keuren. De heer Jansen schrijft letterlijk: „Ingesloten doe ik u toekomen een voorstel van burgemeester en wethou ders der gemeente Rhenen, alsmede het daarop betrekking hebbende raads besluit, zoals dit in de gemeenteraads vergadering van 28 mei j.l. met 7 voor en 6 stemmen tegen werd aanvaard. Als lid van het dagelijks bestuur van een landelijke aannemersorganisatie diiende ik aanwezig te zijn bij een ont vangst door de commissaris van de Koningin op het provinciehuis te Leeuwarden, waardoor ik verhinderd was om de gemeenteraadsvergadering van Rhenen bij te wonen. Indien ik bij de gemeenteraadsver gadering aanwezig was geweest, was de uitslag van de bovengenoemde stemming over het voorstel van B. en W. 7 voor en 7 tegen geweest en ver worpen. Het raadslid Van Gesink mocht ingevolge de gemeentewet niet meestem- RHENEN Gisteravond kwamen de leden van de vrijwillige brandweer van Rhenen in de kazerne aan de Kerkstraat bijeen om getuige te zijn van de uitreiking van talrijke vakdiplo ma's aan verschillende brandwachten, die gedurende de afgelopen winter daarvoor cursussen hadden gevolgd. Onder hen bevonden zich verschillende korpsleden uit Achterberg, die even eens tot de geslaagden behoorden. Na een korte inleiding van brand weercommandant J. Meijer, kreet bur gemeester jhr. mr. L. H. N. F. Bosch ridder van Rosenthal het woord. „Ik heb straks kunnén openen het talenpracticum in de openbare ulo school, waardoor de mogelijkheid ge schapen wordt dat de kinderen in Rhe nen niet alleen passief, maar ook ac tief leren hun taal te gebruiken. En ik heb daar kunnen zeggen, dat in deze tijd, waarin we allemaal op elkaar kij ken en elkaar in de wereld allemaal op één straatje ontmoeten, het een dringen de zaak is dat je elkaar kunt ver staan. Dat elkaar kunnen verstaan dat wil ik eigenlijk ook betrekken bij het geen ik nu ga doen. Als men voor een plicht geroepen wordt dan kan men die alleen goed vervullen als men de kennis heeft, die daarvoor nodig is. Bij de verschillende bijeenkomsten van de brandweer heb ik altijd gewezen op de opofferingsge zindheid die van U gevraagd wordt door de vrijwillige taak die U op zich heeft genomen. Maar hoeveel temeer geldt dit niet voor die mensen die daartoe een cur sus hebben gevolgd en zich bekwamer hebben ..gemaakt voor de taak die zij moeten vervullen op vrijwillige basis. Er zijn maar weinig dingen die ik zo graag doe als mensen complimenteren die een examen hebben gedaan en daar voor geslaagd zijn, zonder er zelf beter van te worden, en daardoor beter hun plicht tegenover hun medemens kun nen doen. Ik wens U daarmee van harte geluk en ik wil thans gaarne de diploma's uitreiken", aldus de burge meester. Achtereenvolgens mochten de volgen de brandweerlieden hun vakdiploma uit handen van de burgemeester in ont vangst nemen: Ph. Mol, C. van Doorn, C. Mol jr., Joh. Smit, D. H. Jansen, H. J. W Keijman, H. de Rhoter, R. van Ge sink, Joh. Elenbaas, en A. van Dijk. YEENENDAAL De Veenendaalse politie heeft drie Marokkanen aangehou den, die niet in het bezit waren van een geldige verblijfsvergunning. Twee er van verbleven in een pension aan de Nieuweweg, de derde in een pension aan de Molenstraat. De 31-jarige M.b.B.b.A. bleek vol doende middelen te hebben om een en kele reis naar zijn woonplaats Straats burg te kunnen betalen. Hij is op de trein gezet. Een andere, de 41-jarige M. M. M. had niet voldoende geld. Hij is door de politie op een vliegtuig naar Marokko gezet. De derde, de 33-jarige L. H. M. werd voorlopig op het politiebureau vastge houden,. in afwachting van een mi nisteriële beschikking. men). Thans veroorloof ik mij om enkele informaties te geven. Het perceel Mo lenweg 10 te Achterberg. gemeente Rhenen, eerder eigendom van de heer G. v. Gesink, al jarenlang lid van de Rhenense gemeenteraad en van 1960 tot 1966 wethouder, ligt in het bestem mingsplan Achterberg. Volgens mijn informaties heeft het raadslid een paar jaar geleden het per ceel Molenweg j.0 aan zijn zoon J. van Gesink overgedragen. Het pand bleef echter bewoond door de heer G. van Gesink. Op voorstel van B. en W. van Rhe nen is door de raad besloten, het per ceel, groot ruim 1 ha met opstallen aan te kopen voor f 143.050,-, geba seerd op een taxatierapport, plus de overdrachtskosten, rekening houdende met f 5000,— verhuiskosten. Eveneens is de voorwaarde gesteld dat het raadslid Van Gesink het aangekochte perceel van de gemeente gaat huren en zodra het raadslid de huur opzegt, de zoon dan weer als huurder gaat op treden. De gemeente Rhenen verkoopt hier bij eveneens aan de heer Van Gesink Jr. plm. 6 ha grond tegen eeq prijs van f 1,29 per m2. Mij afvragende of het verantwoord is om een dergelijk groot terrein te verkopen voor een prijs, die een ver liespost voor de gemeente Rhenen gaat betekenen vraag ik in het algemeen belang voor dit raadsbesluit uw bijzon dere aandacht. Ik verzoek u eveneens na te gaan of er redenen aanwezig zijn om het betreffende raadsbesluit niet goed te keuren. Mocht u aan het raadsbesluit uw goedkeuring niet onthouden, zijn er dan op grond van artikel 26 van de ge meentewet, het onmiddellijk of middel lijk deelnemen aan onderhandse pacht van gemeentegoederen, termen aanwe zig om het raadslidmaatschap van de heer Van Gesink van de raad der ge meente Rhenen vervallen te verklaren. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen stellen U in de ge legenheid U aan te melden voor het ne men van zwemlessen in het Lijsterberg- Instructiebad te Rhenen, welke lessen in augustus a.s. zullen aanvangen. Voorts zullen er enkele uren beschik baar zijn om vrjj te zwemmen. De volgende tarieven zijn'voor dit bad vastgesteld: Zwemlessen: 10 zwemlessen 20 zwemlessen Vrij zwemmen: 20-badenkaart Leeftijdsgroepen: 6 t/m 13 t/m 19 jr. 18 jr. 12 jr. f 12,50 25,— f 13,75 27,50 en ouder f 15,— 30,— „10,— „12,50 „15,- De badmeesters verstrekken graag inlichtingen, ook telefonisch (3026) op onderstaande tijden: Woensdags van Donderdags van Vrijdags van Zaterdags van Burgemeester noemd, en 14.30—15.30 uur 18.00—19.00 uur 18.30—19.30 uur 10.00—11.00 uur Rhenen, 6 juni 1968 wethouders voor- De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. De secretaris, W. C. Pieters. VEENENDAAL Zaterdag 8 juni: W. Remmer, Markt 10, tel. 12061. Zondag 9 juni: J. Schilperoort, Kerke- wijk 40, tel. 12134. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 10714. RHENEN Voor Rhenen neemt het aanstaande week-end waar: Dr. Wijchers, Ach- terbergsestraatweg, Rhenen, telef. 08387—2328. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist worden het aan staande week-end waargenomen door dr. Kars, Burg. Jhr. H. van de Bosch- straat 39, Amerongen, tel. 03434-1273. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel neemt het aanstaan de week-end waar: dr. Pon, Hole- voetplein 291, Scherpenzeel, tel. 03497-1250. De dienst geldt van za terdagmorgen 9.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Renswou- de neemt het aanstaande week-end waar: dr. Ter Velde in Renswoude, tel. 08387—450. RESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het aanstaande week-end waar dr. Van de Veen in Lienden, tel. 03443220. De dienst vangt aan op zaterdag 9.00 uur. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dode waard en Opheusden neemt het aanstaande week-end waar: dr. Van Driel in Ochten, tel. Ö3444220. De dienst vangt aan op zaterdag, 9.00 uur. WIJKVERPLEGING RHENEN Voor Rhenen en Eist neemt het aan staande week-end waar: zr. G. Feits- ma, Nieuwe Veenendaalseweg 53, Rhenen, tel. 08376—2381. KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het aanstaande week-end waar: zr. C. de Jong, Groene Kruis, Ochten, tel. 03444—257. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het aanstaande week-end waar: zr. H. Budding in Dodewaard, tel. 08885- 218. TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Spoedgevallen, tel. 0838512945. DIERENARTSEN EDERVEEN Voor Ederveen neemt het aanstaande week-end waar dr. Van Riessen, Dorpsstraat 18, Lunteren, tel. 08388 2557. Tot en met 26 juni wordt in 't streek museum een tentoonstelling gehouden over de tabaksteelt van Rhenen, Eist en Amerongen. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: dr. C. Graafland; 17.00 uur: ds. Wisgerhoff. Julianakerk, 9.30 uur: ds. W. v. Herten uit Linschoten; 17.00 uur: ds. H. Jon- gerden. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Jon- gerden; 17.00 uur: ds. Hertogh uit Ede. Sionskerk, 9.30 uur: ds. A. Terlouw; 17.00 uur: ds. D. Bouman uit Katwijk aan Zee. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Langerak; 18.30 uur: ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum „de Engelenburg", 9.00 uur: ds. Langerak. Veeneind, 15.00 uur: ds. C. van Viegen uit Amerongen; woensdag 12 juni a.s., 19.30 uur: ds. Dorsman uit Staphorst. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. A. Terlouw. Herv. gemeente „Sola Fide", 10.00 uur: ds. Nijeboer; 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude kerk, 9.30 uur: ds. Van Oostrum uit De Meern; 17.00 uur: ds. Schen- keveld uit Doorn. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Schenkeveld; 17.00 uur: ds. Van Oostrum. Geref. Poortkerk: 9.00 uur: ds. Pool; 15.00 uur: ds. Koolstra uit Driebergen. Chr. Geref. kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Lang broek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Den Hertog uit Harderwijk. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur: ds. Mallan; 18.30 uur: ds. Mallan (af- scheidsdienst). Geref. Gemeente (syn.): 9.30 en 17.00 u.: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mej. ds. Voetelink uit Velp. R.-K. Kerk: Salvatorkerk: zaterdag 8 juni a.s. 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehovah's getuigen: 9.30 uur: „De Wachttoren" studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dins dag 11 juni a.s. 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur: Dienstvergadering. De diensten worden gehouden in het N.V.V.-gebouw aan de Tuinstraat. RHENEN: Ned. Herv. Kerk: Bergschool, 9.00 uur: ds. N. Kooreman. Cunerakerk, 9.00 uur: ds. J. H. van de Wal uit Wageningen; 10.30 uur: ds. N. Kooreman; 19.00 uur: ds. A. Westra (Jeugddienst). „De Tollekamp", 10.30 uur: Jeugdkerk. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. H. M. Dereksen uit Ede. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: ds. Karens uit Nieuwerkerk (Zld.); donderdag 13 juni a.s. 19.30 uur: ds. A. W. Verhoef uit Barneveld. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gemeente: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. RHENEN Gud Ger. Gem.: Dinsdag 11 juni 19.00 u. ds. Toes van Kinderdijk. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 uur: ds. J. van Malen«- stein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem. in Nederland: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Vrouw- erff, hulppr. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: prof. dr. J. Verkuyl uit Amsterdam. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. W. F. Monné (N.H.) uit IJsselstein. leersum Geref. Kerk: 10.00 uur: prof. dr. J. Verkuyl uit Amsterdam; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 (Bed. H. Doop) en 18.30 uur: ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. C. de Bie; 18.30 uur: kand. G. van de End uit Kootwijker broek. Geref. Gemeente: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gemeente: 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Poel. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: dhr. J. van Beusekom uit Stoutenburg; 18.30 uur: ds. J. van Drenth uit Ede. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. Biegeraat uit Benne- kom: 18.30 uur: ds. Steenbeek. opheusden Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. De Stichting Jeugdzorgwerk organi seert maandagavond 10 juni een oriën- tatierit voor bromfietsers. Start en fi nish bij „Bella Vista", naast het ge meentehuis. Aanmelden tot en met za terdag 8 jüni aan het VW-kantoor. Voor dinsdag 11 juni staat een avond wandeling op het programma. Vertrek precies kwart voor zeven vanaf het via duct. Men volgt de Cuneralaan (onder- langs) en pauzeert bij het Cunerabergje. Gedurende deze unieke wandeling zul len alle aspecten van het fenomeen St. Cunera van Rhenen behandeld worden. Tevens is een bijzondere gelegenheid meer over de bouwgeschiedenis van de Cunerakerk en -toren te leren kennen. De VVV-excursieleider Adriaan P de Kleuver weet er als geen ander over te vertellen. m S:W:- lil!! - e KESTEREN/VEENENDAAL Me vrouw J. Welvaart-Schuilenburg uit Kes teren en mevrouw E. van de Kamper- Op vrijdag 14 juni agaten zoeken op de Vogelenzang. Op 16 mei is veldbio- loog Adriaan P. de Kleuver met de deel nemers naar de zanderij Leccius de Rid der geweest in verband met de moto- cross op Hemelvaartsdag. Het terrein was toen nog ongerept. Deze keer uit sluitend het Vogelenzangterrein. SCHERPENZEEL Ds. J. T. Ca zander heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de hervormde gemeente van Waddinx- veen. Geboren: Wilhelmina, d.v. N. v. Bar neveld en A. Haanschoten; Teunis, z.v. G. v. Kooten en J. H. Loonstra; Karin Christina, d.v. F. A. D. v. Kerkhoven en H M. Huberts; Marijke, d.v. J vd Schaft en H Kooistra; Cornelia Alida, d.v. A. Schoeman en H. Lansing; Cor nells, z.v. C. v. Engelenburg en D. C. C. Ruisch; Jozef Lambertus, z.v. L J Welkzijn en H M. Möller; Cornelia Jo hanna, d.v. G. J. J. Meijer en C. I. de Bloois; Jannetje, d.v. K. Admiraal en J. J. Heikamp; Maria Patino Albended, d.v. J. Patino Ibanez en J. Albendea Ortiz; Anna, d.v. A. G. v. Beek en A. T. Hendriksen; Josse Janneke, dv. J. J. v. Schuppen en H. G v. d. Bosch; Dirkje Gerdina, dv. J. C. Albert! en D. G. Beijer; Edward Robert, z.v. W. B. v. Os en M. Slingerland; Bart, z.v. R Schinkel en M. P. E. Vet Ondertrouwd: P v. Soest en M. D. v. Eden; A. Bakker en M. C. Hermans; J. G. G. Tuithof en B. Vos; A. Budding en W. C. v. Amerongen; J. J Epskamp en J Hensen; H. v. d. Heuvel en K. Al- berti; D. F. Ariesen en J. Lief tink. Getrouwd: T. Robbertsen en A. J. Bruijs; H. A. v. Beijnhem en E. C. v Schuppen; A. J. v.d. Wetering en C. J. v.d. Bosch; P. Rebergen en H. Hol; J. C. v. Dijk en M. J. A. v. Ginkel G. A. v.d Kraats en W G. de Waal; P. G Vreekamp en J. C. S. v.d. Kraats. Overleden: Gerrit v.d. Haar, 85 jr., echtg. v. C. Overeem; Cornelia J. Von- no, 69 jr., echtg. v. M. A. de Fockert; Derkje Ruiter, 93 jr., echtg. v. C. v.d. Bovenkamp; Cornelia Dijkshoorn. 77 jr. wed. v. P. Hofstede. Geboren: Hendrikus, z.v. J. Baars en E. Hoolhorst; Edward Robert, z.v. W. B. v. Os en M. Slingerland, Veenenidaal; Jan Marinus, z.v. R. v. Ommeren en N. v. Vliet, Eist; Annemieke Inge, d.v. W. Wagenvoort en H. R. Schaeffer; Cor nelia Everdina, d.v. J. Scihoeman en W. J. Looijen; Marinus Cornelis, z.v. P. Bochane en E. C. Gaasbeek; Dirkje Ger dina, d.v. J. C. Alberti en D. G. Beijer, Veenendaal. Ondertrouwd: A. Hofman en A. C. Hass; L. G. Sannes en H. J. C. Haaring. Gehuwd: J. Riijksen en J. S. Stam; J. C. v. Willigen en J. M. Lijbers; M. v. Middelkoop en F. J. A. Eimers; J. Korpershoek en S. v. Herk; A. T. Riet veld en J. Th. J. V. Ravenswaaij. Overleden: Henidrina G. v. Lienden, 84 jr., ongeh., Amerongen; Dirkje W. v. Ravenswaaij, 65 jr., ongeh., Veenen daal; Matthijs Diepeveen, 80 jr., geh. gew. met G. J. Flierboom, Veenendaal; Nicolaas Baars, 75 jr., geh. gew. met G. Rijksen; Jannie v.d. Lustgraaf. 37 jr., echtg. v. W. v .Essen, Amerongen. Ingekomen: F. L. Smulders met ge zin van Den Haag; J. Lindhout, wed. v. Willekens van Rotterdam; G. J. Hoorn met gezin van Haarlem; R. Buschman met gezin van Ede; D. Kik- stra van Menaldumadeel; M. v.d. Poel met gezin van Veenendaal; D. S. R. Mensema van Beilen. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 Vlastuin uit Veenendaal zijn gisteren sa men op kraamvisite geweest bij prinses Margriet, 's Ochtends om elf uur arri veerden beide huisvrouwen op paleis Het Loo, waar zij de prinses cadeaus aan boden voor prins Maurits. Ruim twee uur verbleven de dames in het paleis. Het kleine prinsje mochten zij van nabij be kijken. Het was een ontroerend ogen blik en we voelden ons werkelijk bevoor recht", vertelde gisteravond mevrouw Welvaart. „Prins Maurits lijkt sprekend op zijn vader en hij is erg bijdehand. Wij kregen ruimschoots de gelegenheid om hem goed te bekijken. Prinses Mar- De twee dames paleis 't Loo bij hun aankomst op griet was ook erg aardig. Ze heeft lange tijd met ons gesproken en stelde ons be zoek erg op prijs. De prinses was erg blij met de cadeaus voor het kleine prinsje. Wij hebben een bloemstuk, een pakje, twee geknoopte kussens en een wand kleed voor achter de commode aange boden." Wanneer de doopplechtigheid van prins Maurits plaats zal vinden is nog niet be kend. Wel staat vast, dat beide dames ook hierbij aanwezig mogen zijn. Me vrouw Welvaart bezocht reeds verschil lende malen paleis Soestdijk. Binnenkort verwacht zij een bezoek te mogen bren gen aan kasteel Drakesteyn. KESTEREN In Kesteren haalt de bevolking opgelucht adem. De enige huisarts, die het dorp rijk is, dokter H. M. Keur, blijft. De staatssecretaris van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft de Kesterense huisarts toestemming verleend de apotheekhoudende prak tijk van de vorige arts, dokter A. Zandijk, voort te zetten. Dokter H. M. Keur ging ruim tien maanden geleden in beroep tegen de uitspraak van de commis sie voot gebiedsaanwijzing in Gelderland, waarin hem slechts werd toegestaan om de praktijk over te nemen zonder de apotheek. De geneesmiddelenvoorzie ning diende volgens de commissie te worden overgenomen door de Rhenense apotheek H. P. Deys. Een nieuwe wet verbiedt namelijk het bestaan van een apotheekhoudende praktijk, wanneer binnen een straal van vijf kilometer een apotheek aanwezig is. Onmiddellijk na de uitspraak van de commissie tekende dokter Keur 'hierte gen protest aan. Wanneer het beroep schrift ter zijde zou worden gelegd, dreigde de arts Kesteren te zullen ver laten, omdat hij het economisch onver antwoord achtte alleen de praktijk van dokter Zandijk over te nemen. De bevolking van Kesteren, de raad en de plaatselijke kruisverenigingen zon den-requesten aan de minister. Er werd in deze verzoekschriften op aangedron gen de arts ontheffing te verlenen van de betreffende bepalingen in de nieuwe wet omdat Keeteren anders zonder arts dreigde te geraken. Bovendien was men van mening, dat het vooral voor oude re mensen ondoenlijk zou zijn om recep ten in Rhenen af te halen. Ruim tien maanden verkeerden dok ter H. M. Keur en de inwoners van Kes teren in onzekerheid. De beslissing op het beroepschrift bleef uit en er werd verondersteld, dat alles in Den Haag in het vergeetboek was geraakt. Enkele dagen geleden werd echter geheel on verwacht bekend, dat het beroep van dokter Keur gegrond was verklaard. Of ficieel wist de arts gisteren zelf van de ze beslissing nog niets, maar het minis terie bevestigde de berichten en stelde hiermee ook de bevolking van Kesteren gerust. VEENENDAAL Van de Chr. Tech. School „Talmaschool" te Veenendaal slaagden de volgende leerlingen voor 't toelatingsexamen van de MTS te Ede. A. v. Barneveld, Amerongen; L. J. Borg, Veenendaal; G. Cornelissen, Vee nendaal; N. G. v. Doorn, Veenendaal; W. de Haan, Veenendaal; J. v.d. Hey- den, Renswoude; P. v.d. Heyden, Ame rongen; H. J. Kooreman, Rhenen; G. J. v.d. Wetering, Rhenen; J. v.d. Vliet, Scherpenzeel; H Bouwman, Veenendaal; J. Takken, Veenendaal; A. v.d. Kraats, Veenendaal; A. de Waal, Veenendaal e"n E. J. Henken, Overberg. RHENEN Onder bijzonder grote be langstelling werd gisteravond door Rhenen's burgemeester jrh. mr. L. H. N. f. M. Bosch ridder van Rosenthal in de openbare ulo aan de YVilhelmi- nastraat, hoofd de heer J. J. Altena, het talenpracticum geopend, dat door talrijke leerkrachten met inspanning van vereende krachten tot stand is ge bracht in veel vrije uren. Burgemeester Bosch begon zijn toe spraak met terug te grijpen op een televisieprogramma, warbij werd ge steld, dat de wereld van nu een we reld is geworden van een klein stad je. „We leven allemaal bij elkaar op schoot we levên mee met het wel en wee van een ander en met de gebeurtenissen in een ander land". Burgemeester Bosch memoreerde in dit verband de grote ontsteltenis die volg de op het bericht van de dood van se nator Robert Kennedy. „De idealen, die hij had van menselijk heid", aldus de burgemeester, „het zijn tegen geweld, het begrip voor de ander, de tegenzin tegen discrimina tie, kunnen een symbol zijn voor het begin waar we thans weer voor staan, het begin, dat erop gericht is de jeugd van Rhenen en omstreken in haar ui tingsmogelijkheden de taal te leren kennen, die een doorbreking van de vervreemding zal meebrengen, die een ander, die je niet kent, bij jezelf op wekt". Burgemeester Bosch sprak de hoop uit, dat dit talenpracticum de jeugd en de ouderen van Rhenen begrip zal kun nen bijbrengen voor het andere land en voor de andere mens, waardoor gebeurtenissen als met senator Ro bert Kennedy niet meer zullen kun nen voorkomen. Het hoofd van de openbare ulo, de heer J. J. Altena, dankte de leerkrachten van de school, die dit talenpracticum in zelfwerkzaamheid plm. (1800 uren) hadden opgebouwd. „Dit is niet ge beurd door directeur en leerkrach ten", aldus de heer Altena, „maar in grote onderlinge collegialiteit, zelfs met een belangrijk aandeel van de aan de school verbonden vakleer krachten". De oüdercommissie sprak haar grote voldoening over dit bereikte resultaat niet onder stoelen of banken. De men sen, die eraan mee gewerkt hadden, kregen allemaal als herinnering een boekenbon, terwijl de dames in de bloemetjes werden gezet. De commis sie was de leerkrachten bijzonder er kentelijk voor hetgeen zij hadden ge presteerd. Het voltallige college van burgemeester en wethouders woonde deze officiële opening bij. Ook talrijke leden van de gemeenteraad gaven blijken van be langstelling voor deze nieuwe methode van onderwijs aan de Rhenense open bare ulo, die zeer zeker als een be langrijke primeur voor mididen-Neder- land mag worden beschouwd. Ook de onderwijscommissie was goed vertegenwoordigd. Het was een bij zonder prettige, bijeenkomst, waaruit bleek dat het leefklimaat op deze school een compliment voor Rhenen verdient. Zowel de burgemeester als de talrijke genodigden kregen hierna de koptele foons op om de verschillende „lessen" door middel van dit nieuwe systeem te beproeven in Duits. Engels en Frans. Mevrouw J. H. C. Th. Deys van de Rhenense apotheek vertelde gistermid dag, dat ook zij officieel nog niets wist. „Ik heb de geruchten van het dienst meisje gehoord", zei zij enigszins ver ontwaardigd. Toen de echtgenote van de Rhenense apotheker hoorde dat de be richten juist waren, merkte zij op: „Ik ben blij dat de kogel eindelijk door de kerk is. Ik vraag me af waarom de uit spraak zo lang op zich heeft laten wach ten. In ieder geval zijn mijn man en ik erg opgelucht, dat de moeilijkheden nu achter de rug zijn". Ingekomen: S. Wielink Van Kamerik naar Opheusden; A. M. Louter, e/v Ewijk van Dodewaard naar Opheusden; H. v. Beek met gezin naar Opheusden; J. C. J. v. Drempt, w/v. v. Craaikamp van Utrecht naar Kesteren; J. Mantel e/v v. Eek van Enkhuizen naar Opheus den; H. Chaib ben Mohamed van Zoe- len naar Kesteren; H. C. J. v. Eldik van Ochten naar Opheusden; T. J. v.d. Kolk met gezin van Dodewaard naar Opheusden; E. M. Kramer, e/v v.d. Berg van Duitsland naar Kesteren; T. A. den oBek van Alblasserdam naar Op heusden; C. Hofoerg van Duitsland naar Kesteren T. Top met gezin van Ede naar Kesteren; N. Plugge met gezin van Den Haag naar Opheusden. Vertrokken: C. J. Stuurbrink, e/v v. Welij van Opheusden naar Dodewaard; J. D. Hendriks van Kesteren naar Aus tralië; J .v. Kleef e/v v. Druten van Kesteren naar Ede; G. Bos en gezin haar Tiel; D. J. de Kruiff naar Dode waard; J. W. Hendriksen e/v Smits van Opheusden naar Ophemert; R. Jansen e/v v. Zetten van Kesteren naar Ingen; L. A. Gaspersz van Opheusden naar Bussum; M. J. L. Lindner van Opheus den naar Amersfoort; J. Verwoert van Kesteren naar De Bilt; G. Hendriksen van Opheusden naar Dodewaard; A. O. El Idrissi van Kesteren naar Marokko; A. v. Beijnhem van Kesteren naar Tiel; M. J. v. Rekum van Opheusden naar Herveld. RENSWOUDE De laatste excursie in dit seizoen naar de Leersumse Plas sen onder leiding van Adriaan P. de Kleuver wordt georganiseerd door de VVV Renswoude. De excursie start za terdagmiddag om 13.30 uur in Rens woude bij het oorlogsmonument. De deelnemers uit de campings ln Renswoude moeten om die tijd daar aanwezig zijn. Deelnemers van de camping „De Batterijen" wachten om 13.45 uur bij de overweg in de Klom- persteeg. Andere deelnemers wordt verzocht om 14.15 uur aanwezig te zijn bij de ingang van het natuurreservaat aan de Maarsbergseweg. Men treft de excursieleider met zijn groep dan bij de stenen palen met het opschrift „Het Veld". Autobezitters wordt verzocht hun voertuig rechts van de ingang te parkeren.

De Vallei | 1968 | | pagina 5