GVVV won pas in verlenging van sterk Kozakken Boys Leden wensen tweede speelveld 25e Avondvierdaagse gaat vanavond van start Geslaagde sportdag Advendo- D0V0 verloor bekerduel van derdeklasser Desto 3-1 UW schonk Veenendaal zege na fel bekergevech t: 2 -1 VITESSE WON DE BISSCHOPSBEKER Opheusden had in nederlaagtoernooi een goede start „De Ordonnans" vloog van Quievrain Poseidon hield geslaagd toernooi DSA doet mee aan Avondvierdaagse RHC-teams hadden succes in Utrecht „GREBBERUITERS" IN DE PRIJZEN VZC in uitwedstrijd tegen DWR Haarlem Benauwde zege voor thuisclub3-2 Afrekenen ZWAKKE MENTALITEIT VAN GASTEN Belofte Verhoudingen ,Renswoude' vergaderde Senioren Afwerking Caprilli MAANDAG 10 JUNI 1968 VEENENDAAL Zaterdagmiddag, 1 minuut voor het einde van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys uit Werkendam, leek Jiet Veenendaalse GVVV verslagen. Daarmee zou de ploeg van trainer Aarsman uitgeschakéld zijn en derhalve trok het publiek al weg naar de uitgang van het sportpark „Panhuis". Een laatste aanval werd ondernomen en niemand geloofde er eigenlijk nog in. Totdat in de verdediging van Kozakken Boys hands werd gemaakt en de zwak leidende scheidsrechter De Feber on verbiddelijk naar de penaltystip wees. Uiterst gespannen nam Gerard Hoedeman plaats achter de roerloos liggende bal en na het snerpende signaal schoot hij in: 2-2. Onmiddellijk daarna floot de arbiter de wedstrijd af en enkele minuten later begon de verlenging. In de derde pe riode van zeven en een halve minuut sloeg keeper Otte- vanger de bal na een hard schot van Thijs v.d. Boven- kamp terug en snel was Jan van Manen erbij om te sco ren. Dat betekende de overwinning voor GVVV na een bijzonder spannende wedstrijd. VEENENDAAL De voorronde van het interregionaal jeugdtoernooi om de Bisschopsbeker, welke zondag op het sportpark „Panhuis" te Veenendaal werd gehouden is gewonnen door Vites se uit Castricum. Er was veel belang stelling toen om 1 uur de wedstrijden begonnen, georganiseerd door R.K. Unitas, die voor een vrijwel perfecte organisatie had gezorgd. De acht deelnemende verenigingen waren ondergebracht in twee poules. In poule A kwamen uit: DCG (Am sterdam), Fortitudo (Culemborg), Vi tesse (Castricum) en HBC (Heemste de). Poule B. werd gevormd door( LSVV (Nrd. Scharwoude), Rood Wit (Amster dam), SDO (Bussum) en DEM (Bever wijk). Het Castricumse Vitesse wist zich door alle poulewedstrijden te winnen rechtstreeks te plaatsen voor de fina le, waarin het moest uitkomen tegen SDO uit Bussum. Vitesse bleek duide lijk sterker en won vrij gemakkelijk met 50. Daardoor plaatste het zich voor de derde achtereenvolgende maal als kandidaat voor de landelijke fina le. Scheidsrechter H. Rebergen uit Vee nendaal leidde de finalewedstrijd uit stekend. Na afloop van het toernooi reikte de voorzitter van de NKS district West I de prijzen uit aan de winnaars. Hij be dankte en complimenteerde R.K. Uni tas vc-r en met de uitstekende orga nisatie, die tot de finesses was gere geld. Vandaar ook dat het waarschijn lijk geacht mag worden dat Unitad volgend jaar verzocht zal worden om de landelijk finale te organiseren. Gestaag druilde de regen op het sportpark neer toen de wedstrijd be gon. Desondanks werd er al direct flink aangepakt en rolden de eerste aanvallen op het doel van GWV af. Kozakken Boys maakte duidelijk, dat het zijn zinnen op de KNVB-beker had gezet en al na vijf minuten was het raak. Een snelle actie van K. v.d. Heuvel, de gevaarlijke binnenspeler van de Boys, rukte de verdediging van GVVV uiteen en flitsend schoot de Werkendammer raak: 01. GVW scheen er niet door geïmpo neerd en kwam goed terug. Opnieuw bleek Jan van de Bovenkamp de mo tor in de aanvallen van GVVV. Hoe wel de aanvallen van de thuisclub veel gevaarlijker waren dan die van de te genstanders bleven doelpunten uit. Er werd steeds slecht afgewerkt, terwijl bovendien doelman Ottevanger de lood zware bal herhaaldelijk goed onder controle wist te krijgen. Het natte, en daardoor spekgladde veld vergde bijzonder veel van de spe lers, die overigens met volle inzet stre den om de overwinning. Kozakken Boys scheen daarbij wat zekerder van zijn zaak en bewees dat in de 20ste mi nuut, toen rechtsbuiten M. v.d. Heuvel opdook voor het doel van Wim van Dijk. Zonder veel omhaal rekende hij af met de GVW-er: 02. Voor GVW zag het er niet best uit. Het aanvalsgeweld van de Veenenda- lers werd zwakker en in de verdedi ging speelde back Hardeman de bal voortdurend naar zijn tegenstanders. Alleen Thijs v.d. Bovenkamp kwam dicht bij een doelpunt, toen hij met een kopbal de lat raakte. Toch kwam GVVV nog voor rust op 12, toen na 'n misser in de verdediging van Kozak ken Boys, rechtsbuiten Schreuder fraai inschoot. RENSWOUDE In gebouw Rehoboth werd vrijdagavond de voorjaarsledenver gadering gehouden van de voetbalvereniging „Renswoude". Om half negen open de voorzitter Overeem de matig bezochte vergadering. „Blijkbaar voelen de leden meer voor een feestavond", aldus de voorzitter, die de aanwezigen erop wees dat „Renswoude" een uitstekend seizoen achter de rug heeft en nu moet trachten op deze succesvolle weg te blijven doorgaan. Renswoude 1 promoveerde naar de le klasse. Deze stand is nog nooit in Renswoude bereikt en ook het 2e team bereikte een klasse die voorheen nog niet behaald werd. Ook de junioren draaiden goed en bezetten een plaats in de kopgroep, evenals de adspiran- ten. De pupillen zorgden afgelopen win ter voor een groot succes door in Amersfoort in het sterk bezette Polio zaalvoetbal toernooi de finale te berei ken en achter HVC op de 2e plaats te eindigen. Ook het bestuur werd dank gebracht voor de gegeven leiding aan de Renswoudse voetbalsport. Hierna las de secretaris de notulen die onge wijzigd werden goedgekeurd. De pen ningmeester bracht verslag uit en hieruit bleek dat er dank zij de gehou den bazaar een batig saldo is. De ge- groting voor het nieuwe seizoen was echter niet sluitend. Het volgende punt „bespreking ter rein" was een moeilijke zaak. Door te intensieve bespeling moet er veel aan worden opgeknapt. Omdat er in augustus al weer op dit terrein geoefend wordt zal het zo spoedig mogelijk in orde gemaakt worden. Enkele leden zullen zich hiervoor beschikbaar stel len. De bespreking over de training gaf geen moeilijkheden. Allen konden zich met de tegenwoordige regeling vereni gen. Trainer v. Soest, die „Renswoude" weer gaat begeleiden in het nieuwe seizoen, werd veel lof toegebracht. Verkiezing elftal commissie werd, daar er zich geen kandidaten hadden gemeld, tot de herfstvergadering uit gesteld. De zittende leden waren be reid hun taak zo lang voort te zetten. De, rondvraag gaf een geanimeerde be spreking. Enkele leden zagen gaarne dat het bestuur met klem bij de ge meente aandringt op een 2e terrein, OPHEUSDEN Opheusden speelde zaterdagavond zijn eerste wedstrijd in het nederlaagtoernooi. WAVV was met een combinatie naar Opheusden geko men, maar deze combinatie bleek niet opgewassen tegen de thuisclub. Op heusden had voor deze wedstrijd veel jeugdige spelers opgesteld. Zij hebben goed voldaan en verdienen meer kansen. Opheusden startte goed en het was R. v. d. Burg, die zijn ploeg in de 20e minuut naar een 1-0 voorsprong schoot. .10 minuten later was Winkelman, on getwijfeld de beste Opheusdenaar, de maker van het tweede doelpunt: 2-0. WAVV probeerde het wel, maar de voorhoede was niet opgewassen tegen de hechte Opheusdense defensie. Na rust hetzelfde spelbeeld, een ster ker Opheusden, dat toch veel kansen nodig had om doelpunten te maken. Een mooie combinatie tussen Huibers en Winkelman besloot de laatste met een fraaie actie door de spil te omspe len en te doelpunten: 3-0. Een kwar tier later was het R. v. d. Burg. die een goed voorbereide aanval door Win kelman afrondde met een doelpunt: 4-0. want als men in de omliggende plaat sen overal wat voor de sportontwikke ling doet en er sportterreinen worden aangelegd, is voor w Renswoude een tweede sportveld heus geen overbodige luxe. Elk competitieseizoen wordt de grasmat overbelast daar er vaak 7 wed strijden per zaterdag op gespeeld wor den. „Renswoude is, wat dit betreft, een achtergebleven gebied. Het wordt hoog tijd dat het praten eens in daden wordt omgezet", aldus de leden. Het bestuur zegde toe dat dit punt de volle aan dacht zal krijgen. Na de hervatting werd het een ^vrij wel gelijkopgaande strijd, waarbij GWV beslist wel een gelijkmaker ver diende voor het harde werken. Alleen Piet van de Bovenkamp gaf, als hij in een duel niet slaagde, de moed op om terug te vechten. De fraaiste kans kwam toen Jan van Manen op links met de bal naar voren ging en een uit stekende voorzet gaf naar Jan v.d. Bo venkamp, die naast kopte. Tot in de laatste minuut het reeds omschreven doelpunt werd gescoord door Hoede- man. In de verlenging zagen we maar wei nig doelrijpe kansen en daarom was het eigenlijk nog een verrassing toen in de derde periode een fraaie aanval ontstond van GVVV. Kees Hardeman bracht de bal wat naar voren en gaf plotseling een voorzet naar Thijs v.d. Bovenkamp, die hard inschoot. Keeper Ottevanger durfde de gladde bal niet te pakken en sloeg hem uit zijn doel, waarop Jan vörh Manen toesnelde en in tweede instantie raak schoot: 32. In de volgende ronde zal GVW ko- VEENENDAAL Vanavond gaat vanaf het gebouw van „De Instuif" aan de J. G. Sandbrinkstraat voor de 25ste maal de avondvierdaagse van start. Ondanks de wat minder gunstige weersomstandigheden van de laatste dagen hopen de organisatoren op een grote deelneming. Hoewel de inschrjjvingstermjjn inmid dels gesloten is zal het mogeljjk zyn om tot aan de start nog in te schrijven. Er kan ingeschreven worden op twee afstanden. Voor de senioren is de afstand 15 km. De jeugd loopt 10 km. Vanavond be weeft het wandelleger zich in de omge ving van Veenendaal-Noord. Via de Polderweg, Buurtlaan en Munnikenweg gaat het over de Slaperdijk, Ruisseveen en Panhuis weer terug naar de Sandbrink straat. Morgenavond trekt men door het vlakke land ten Oosten van Veenendaal, Wageningselaan, Rauweveldseweg en Spitsbergenweg. Het tijdstip van vertrek is voor de 10 km vastgesteld op 6 uur en voor de 15 km wordt om 7 uur het start sein gegeven. Een GVVV-aanval op het doel van Kozakken Boys. mende zaterdag moeten uitkomen te gen Heerjansdam. Het wordt opnieuw een thuiswedstrijd. EDERVEEN Ondanks de slechte weersomstandigheden is de sportdag, die ge organiseerd werd door het bestuur van Advendo, voor alle leden een groot succes geworden. Van het slechte weer was niets te merken, want de spelers gaven zich voor honderd procent en er werd bijzonder fel gestreden om de punten. Er waren dan ook fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor dit evenement. Om 9 uur werd met het programma begonnen voor de jeugd, waarbij de vol gende uitslagen uit de bus kwamen: 100 m hardlopen: 1. J. Hazeleger; 2. R. Meurveld; 3. C. v. Hal; 4. J. v. Don kelaar; doelschieten: 1. G. Hendriksen; 2. A. Wolfsen; 3. R. Meerveld; 4 P. Bos; bal-ingooien: 1. D. Ruiswijk; 2. J. v. Londen; 3. J. Hazeleger. balplaatsen: 1. A. Wolfsen; 2. J v. Donkelaar; 3. E. J. Nab. balkoppen: 1. D Ruiswijk; 2. P. Bos; 3. A v. Hunen baldribbelen: 1. R. Meerveld; 2. J. v. d. Berg; 3. D. Ruis wijk. veldloop 600 m: 1. J. v. Londen; 2. R. Meerveld; 3. D. Ruiswijk. De einduitslag was als volgt: 1. D. Ruiswijk 172 p; 2. R. Meerveld 167 p; 3. J. Hazeleger 161 p; 4. P. Bos 155 p; 5. J. v. Donkelaar 149. Na afloop reikte jeugdleider Pater de prijzen uit, waarbij de winnaar D. Ruis wijk, een mooie wisselbeker in ontvang mocht nemen, die hij volgend jaar zal moeten verdedigen. Om 2 uur 's middags kwamen de se nioren in actie met hetzelfde program ma. De uitslagen waren hier: 100 m hardlopen: 1. Et Verwinden; 2. N. v. Beek; 3. P. Nab, allen in dezelf de tijd; doelschieten: 1. J. v. Donke laar; 2. J. T. DONKELAAR: 3. R Borger bal-ingooien: 1 T. Veer; 2. T. Meer veld 3. H. v. Hunen balplaatsen: 1. J. Waaienberg 2. R. Ruiswijk 3. S. Vierwinden baldribbelen: 1. J, v .Don- UTRECHT Geheel tegen de spelverhouding in heeft DOVO zaterdag verloren van de Utrechtse derdeklasser DESTO. Daarmee werd DOVO uitgeschakeld voor verdere deelneming aan de wedstrijden om de K.N.V.B.-beker. Ondanks een vrij wel constant aanvallend spel slaagde DOVO er niet in om de enthousiast spelen de DESTO-ploeg van zich af te schudden en reeds na twaalf minuten keken de Veenendalers tegen een 2-0 achterstand aan. Het was overigens uiterst moeilijk om op het drassige en spekgladde veld tot redelijk spel te komen. DOVO bleef volharden in korte combinaties die te lang duurden om succes te kunnen boeken. DESTO ging echter recht op het doel af en was daardoor veel gevaarlijker voor het doel van keeper Van Harde veld. Al na amper acht minuten kreeg DOVO de eerste klap te incasseren. Een knappe voorzet van linksbuiten Meyer kwam terecht bij rechtsbuiten Jansen, die niet aarzelde en inschoot: 1-0. DOVO pakte goed aan en werd veel sterker dan de thuisclub maar DESTO verdedigde zich bijzonder goed. Die stugge verdediging was met de te ver doorgevoerde combinaties van DO VO niet te doorbreken en DOVO pro beerde het nu met verre schoten van Demoed en Van Bruxvoort. Nu echter bleek keeper Veenendaal van DESTO in z'n element, want op voortreffelijke wijze ranselde hij de bal steeds weer uit z'n doel. Het verre op dringen van DOVO stelde DESTO na 12 minuten opnieuw in staat om te sco ren. Jaap Rebergen moest het alleen opnemen tegen twee tegenstanders en kwam bovendien nog ten val op het gladde veld. Keeper Van Hardeveld zag de bal over zich heen gaan en juist onder de lat in het doel verdwijnen: 2-0. Ondanks de achterstand bleef DOVO veel sterker en aanval na aanval golf de op het Utrechtse doel af. Gerard van Beek liet een aantal goede voorzetten zien maar de DOVO-spitsen bleken niet in staat om hieraan de juiste af werking te geven. Zelf schoot Van Beek rakelings naast. Een fraaie omhaal van v. Bruxvoort werd magnifiek ge stopt door doelman Van Veenendaal. Aan de andere kant kwam Levering in droompositie voor het DOVO-doel. Hij schoot echter over en even later stopte Hardeveld een volgend schot van Levering. Na rust werden keeper Veenendaal en achterspelers Stronks de uitblinkers bij DESTO. DOVO ging nu alles of niets spelen en Van Bruxvoort stelde Schoeman in staat de achterstand te verkleinen. Deze schoot de bal echter precies tegen de Utrechtse doelman aan. Na tien minuten had Nico Diepe- veen succes. Na een mooie combinatie met Van Beek schoot hij raak, 2-1. DESTO moest nu met man en macht verdedigen. Keeper Veenendaal groei de naar een grootse vorm en stopte 'n kopbal van Gerritsen subliem. Ondanks enkele corners bleef de weg naar het DESTO-doel afgesloten en 6 minuten voor het einde wist invaller Cabo, ge heel in tegenstelling tot de spelverhou ding zelfs 3-1 te scoren. Daarmee was DOVO geslagen en tevens uitgescha keld voor de bekerwedstrijd. Opheusdens duivenvereniging „De Ordenans" had voor de vlucht vanaf Quievrain (215 km) 191 duiven meege geven, die om 6 uur gelost werden. De eerste duif, kwam binnen om 9.37.15 uur van T. Verwoert met een snelheid van maar 990.15 m. De laat ste prijsduif werd geklokt om 10.11.03 uur. De uitslag van deze vlucht was 1, 6. 7, 9. 11, 26, 31, 36 T. Verwoert; 2, 18, 27, 33 Combinatie K. en S.; 3, 24 C. Verwoert; 4, 5, 19, 28, 32 Arends- Feters; 8 13, 20, 21, 23 Gebr. van Lij meren, 12 J. v. Neerbos; 14, 25, 30 D. Lindner; 15, 16, 34, 35 H. Prijs; 17, 22. 29, 39 O. de Wit; 37 A. v. d. Kolk; 38 D. Verwoert. In de afdeling Oost rayon 3 was het T. Verwoert, die van de in totaal 899 meegegeven duiven een 6e plaats voor zich opeiste. keiaar; 2. P. Nab; 3. T. Veer; bal koppen: 1. E. v. Ginkel 2. R. Ruis wijk 3. Et. Vierwinden veldloop 1500 meter: 1. C. Hendriksen; 2. E. Nijburg 3. A. Methorst. Winnaar werd Et Vierwinden die het hoogst aantal punten behaalde. De eind stand is als volgt: 1. Et Vierwinden 120 p 2. R. Ruiswijk 114 3. J. Nab 110 4. T. Veer 108 5. H. v. Hunen 106. SCHERPENZEEL De zwemvereni ging Poseidon uit Scherpenzeel is wel bijzonder actief. Zaterdagmiddag orga niseerde zijin het gemeentelijk zwem bad een bliksem-polotoernooi voor jon gens en meisjes. De deelnemers waren, D.K.W .uit Barneveld, Brandenburg uit Bilthoven, V.Z.C. uit Veenendaal, Dudnkikkers uit Soest, Poseidon uit Scherpenzeel, Laga uit Zeist, Flevo uit Nijkerk, De Vuurse uit Baarn, Forellen uit Nijkerk, Triton uit Putten, C.R.B. uit Cullemborg. Er heerste een gezellige drukte. Er werd sportief en vaak onder hoge spanning om de punten gestreden. In de meisjes-finale wist Brandenburg door een 20 overwinning op D.K.W. de eerste plaats te bemachtigen. De jongens van D.K.W. werden wel eerste door een 21 overwinning op Triton. Woensdag 13 juni heeft Poseidon een tweetal thuiswedstrijden om 7.30 uur spelen de jongens van Poseidon tegen 't Gooi en om 8 uur spelen de heren te gen D.K.W. uit Barneveld. De route van maandagavond is voor de 10 km: J. G. Sandbrinkstraat - ra. Tuinstraat - Zwaaiplein - Pr. Bernhard- laan - la. Buurtlaan West - Nieuweweg dwars oversteken - la. Holleweg - ra. Vendelseweg - la. Gortstraat - ra. Ro zenstraat - la. Zonnebloemstraat - ra. Dahliastraat - la. Munnikenweg - la. Slapersdijk - la. Ruisseveen - Panhuis - Zandstraat - ra. Beatrixstraat - la. Ach- terkerkstraat - Markt - ra. Kerkewijk - la. J. G. Sandbrinkstraat. Voor de afstand van 15 km geldt het volgende parcours: J. G. Sandbrinkstraat - ra. Tuinstraat - Zwaaiplein - ra. Vij gendam - la. Polderweg - la. Buurtlaan- Oost - Buurtlaan-West - Nieuweweg dwars oversteken - la. Holleweg - la. Vendelseweg - ra. Julianastraat - ra. Zandstraat - ra. Gortstraat - la. Rozen straat - la Zonnebloemstraat - ra Dah- liastr. - la. Munnikenweg - la Slaper dijk - la Ruisseveen - Panhuis - Zand straat - ra. Beatrixstraat - la. Achter kerkstraat - Markt - ra. Kerkewijk - la. J. G. Sandbrinkstraat. Dinsdag 10 km: J. G. Sandbrinkstraat - la. Raadhuisstraat - ra. Brouwersbrug - Boompjesgoed - la. Industrielaan - ra. Nijverheidslaan - ra. Laan der Techniek - ra. Parallelweg - la. over onbewaakte overweg - Boslaan - ra. Dennenlaan - la. Larikslaan - la. Middellaan - la. Groene- veldselaan - ra. Wageningsel. - la. Ke- telweg - la. Grebbeweg - ra. Groeneveld- selaan - la. Benedeneind - Valleistraat - la. Gilbert van Schoenbeekstraat - ra. Schrijverspark - la. Brouwersstraat - ra. Raadhuisstraat - ra. J. G. Sandbrink straat. 15 km: J. G. Sandbrinkstr. - la. Raad huisstraat - ra. Brouwersbrug - Boom pjesgoed - la. De Palmengrift - ra. De Brinken - ra. De Grote Pekken - la. Boompjesgoed - la. Industrielaan - ra. Nijverheidslaan - ra. Laan -der Techniek - ra. Parallelweg - la. over onbewaakte overweg - Boslaan - ra. Dennenlaan - la. Larikslaan - la. Middell. - la. Groe- neveldselaan - ra. Wageniingselaan - la. Rauweveldseweg - Dragonderweg - la. Spitbergerweg - Vijgendam - la. Polder weg - ra. Benedeneind - Valleistraat - la Gilbert v. Schonebekestraat - ra. Schrij verspark - la. Brouwersstr. - ra. Raad huisstraat - ra. J. G. Sandbrinkstraat. la: linksaf; ra: rechtsaf VEENENDAAL Door een 2-1 overwinning op het Utrechtse UW heeft Veenendaal zich zaterdagavond ge plaatst voor de kwartfinale van de strijd om de K.N.V.B.- beker. UW eindigde in de competitie op de vijfde plaats van de tweede klasse en mocht dus als een sterke tegen stander gelden. Desondanks bleek de Utrechtse formatie niet in staat het klasseverschil op overtuigende wijze aan te tonen en zeker in het mentale vlak speelden de gasten een uitermate zwakke wedstrijd. De overwinning van Veenendaal kwam daardoor op een wat vreemde wijze tot stand want 9 minuten voor het einde schoot UVV-er Lagard op uitnodiging van invaller- doelman Pieters de bal in eigen doel. De nijdige kreten die na afloop opklonken uit de kleedkamer van UW toonden wel aan dat de Utrechtenaren het niet best met elkaar konden vinden. Veenendaal profiteerde daarvan en heeft zich nu geplaatst voor de kwartfinale. De wedstrijd was nauwelijks begon nen toen doelman Lazet geblesseerd werd en zich moest laten vervangen. Bij de tweede Veenendaalse aanval op het UVV-doel werd een hoekschop ge forceerd en toen de bal voor het doel van Lazet kwam werd de Utrechtse doelman zodanig aan z'n linkerhand ge blesseerd dat hij zich onder doktersbe handeling moest stellen. Aanvoerder Pieters wenste een van zijn verdedigers als vervangende doel- verdediger maar moest tenslotte zelf onder de lat gaan staan. Hij werd op zijn beurt vervangen door junior Don ker. ■Veenendaal bleef aanvankelijk nog sterker en viel steeds weer aan. Het was Henk Stuivenberg die bijzonder veel werk verzette op het middenveld en hij bracht na een kwartier de bal met een fraaie voorzet prachtig voor het doel van UVV. Jan Sukkel kon z'n evenwicht niet vinden en schoot naast. In de 25ste minuut, nadat UVV wat meer in de aanval was gegaan, scoorde Hans van Rooyen toen de bal hem uit Jan Sukkel in gevecht met de tegen standers van UVV. een indirecte vrije trap werdv toege speeld, over het muurtje van Veenen daalse spelers in de uiterste hoek, 0-1. Het spel van Veenendaal werd duide lijk minder door slecht positie kiezen en veel te korte passes. Alleen Jan Sukkel kreeg nog een goede scorings kans. Na de hervatting pakte Veenendaal wel wat actiever aan maar opnieuw viel men in te langdurige en korte com binaties. Een unieke kans kreeg alweer Jan Sukkel, die in vrije positie kwam voor het doel van UVV. Hij schoot ech ter langs de verkeerde kant van de paal. De Utrechtse rechtsbuiten Jacobs be gon te discuteren met het weinige pu bliek en beloofde wel eens even het RENSWOUDE De jongensclub DSA zal van 11 t/m 14 juni deelnemen aan de Avondvierdaagse in Wouden berg. De DSA-leiding zal met 3 jon- gensgroepen, dit jaar voor het eerst aangevuld met een meisjesgroep, deel nemen en starten in de 10 km wandel- mars. De start vindt plaats bij de Eierhal in Woudenberg om 6 uur. Verwacht wordt dat vrijdagavond de ouders van de wandelaars in Woudenberg bij het défilé hun jongens en meisjes met bloemen welkom zullen heten. RHENEN Het, door het meespe len van de Duitse vereniging Mülheim, internationale UD-toernooi in Utrecht, is voor RHC succesvol verlopen. Het damesteam wist een eerste plaats te behalen door twee overwinningen en twee gelijke spelen te boeken. Takt '68 en Atilla moesten met resp. 5-0 en 4-0 hun meerdere erkennen in een nog matig combinerend, maar toch wel scherp schietend, RHC. Tegen Heros en DSO werd het 4-4 en 2-2 en vooral dit laatste gelijk spel is een prachtige prestatie, want DSO won in de compe titie twee keer en werd dan ook kam pioen. Het eerste herenteam kwam met 'n sterk verjongde ploeg in het veld, want ronicl routiniers als Loet Bijker, Piet de Zwarte, Hans Kok en gebrs. Van de Pol kregen de junioren Alfons Becker en Henk van Walsem een kans. Ze speelden beiden zeer verdienstelijk en zullen binnenkort zeker tot de vaste keus van het RHC-team gaan behoren. RHC was bijzonder sterk ingedeeld met teams als Atilla, Vriendschap, UD en het Duitse Mülheim. Alleen Atilla kon RHC een gelijk spel afdwingen: 8-8, nadat RHC prachtig terugkwam na een 4-0 achterstand. Vriendschap, UD en Mülheim moesten resp» met 6-3, 8-3 en 6-4 de eer aan RHC laten. Cees van de Pol toonde zich een straf- worpspeoialist. want alle acht toege- kende strafworpen werden door hem benut. Door deze resultaten eindigden Atilla en RHC elk met 1 punten samen bovenaan. RHC had echter één doel punt minder gescoord, waardoor Atil la winnaar werd van het toernooi. RHENEN Zaterdag was het voor de landelijke rijvereniging „Grebberui- ters" uit Rhenen een succesvolle dag. Op de streekwedstrijden te Barneveld behaalde mejuffrouw H. van Geest de eerste prijs in B-dressuur, gevolgd door Louis van de Pol met een derde en Jan Kleijn met een vijfde prijs. klasseverschil aan te zullen tonen. Daar kwam echter weinig van terecht want in de 32ste minuut na rust scoorde Henk Stuivenberg uit een scrimmage voor het UVV-doel met een kopbal de gelijkma ker, 1-1. UVV raakte er zo door gerriteerd dat scheidsrechter Kerstens herhaalde lijk voor overtredingen moest fluiten. In de onderlinge verhoudingen tussen de UVV-spelers boterde het niet al te best en toen Lagard tenslotte in eigen doel schoot wensten de overige spelers zich niet meer in te spannen. De tijd was overigens bijna verstreken en in de resterende minuten kon Veenendaal zonder al te veel moeite stand houden. Het was dan ook geen grootse overwin ning voor de thuisclub, die nu echter doorgedrongen is tot de kwartfinale van de bekerwedstrijd. Hier was het wederom mej. H. van Geest die de eerste plaats bezette en de tweede plaats was alweer voor Louis van de Pol. Lauwertakken en linten voor de ruiters en haver voor de paarden die het verdienen! Bij het B-springen was het Jantje Kleijn, die het rode lint in de wacht sleepte door het bezetten van de twee de plaats. Ook op het concours hippique in Zei- hem werden door de „Grebberuiters" ereprijzen opgeëist. Het viertal be staande uit de dames N. van Straten van Nes, H. van Geest, R. Vonk, en de heer G. J. v. Zetten reed regelrecht naar een eerste prijs bestaande uit een fraaie beker. Bovendien werd er in de L-dressuur beslag gelegd op een tweede prijs door de heer G. J. v. Zetten, terwijl mej. Vonk in deze rubriek met een eervolle vermelding werd beloond. Prachtige re sultaten voor de „Grebberuiters" en instructeur J. Roelofsen. Bovengenoemde amazones, ruiters en vele andere combinaties zullen op 20 juli een ruitershow geven op de Greb- beberg, waarbij vele facetten van de ruitersport zullen worden getoond. VEENENDAAL Vanavond vertrekt het eerste herenteam van VZC naar Haarlem om uit te komen in de com petitiewedstrijd tegen DWR (De Water Ratten). Dit is een tegenstander van formaat en VZC zal het ongetwijfeld zeer zwaar te verduren krijgen. De Haarlemse formatie is een zeer geroutineerde ploeg en alleen een uiter ste inzet van de Veenendalers kan tot positieve resultaten leiden. Tot en met de laatste seconde zal er heel hard moe ten worden gestreden. Tóch mag VZC geenszins kansloos worden geacht, want wat het verleden week liet zien tegen een gerenommeerde ploeg als RZC waarvan met 64 werd gewonnen, duidt er op, dat het de cadans weer heeft terug gevonden en zeer goed par tij kan geven. Het wordt een zeer span nende strijd, waarvoor moeilijk een prognose te maken is. De rest van het competitieprogram ma voor de overige teams luidt als volgt. Donderdagavond a.s. thuis ach tereenvolgens dé jongens-adspiranten tegen het Zeister Laga. de dames tegen het Utrechtse DKR 2 en tenslotte he ren 2 tegen de Duinkikkers 1 uit Soest Vrijdagavond trekt heren 3 naar Doorr. om het op te nemen tegen Woestduinl. Zaterdagmiddag neemt heren 1 deel aan een toernooi te Nijkerk, georganiseerd door Flevo.

De Vallei | 1968 | | pagina 10