Italië won beslissingswedstrijd en Europese voetbaltitel Henk Wery kreeg mooiste verjaardagsgeschenk Veitch op Man verongelukt Hoogenboom wacht niet langer meer GESCHENKVERPAKKINGEN Krekels triomfeerde weer in Ronde van Oostenrijk Uitslagen draverijen TRANSFERS Nederlandse roeiers voor Wedau-regatta Dienst uitgefloten VERSTERKING VAN RIVA EN MAZZOLA Winst voor Brazilië Van der Laan door KNVB beschuldigd Marijke Jansen in tweede ronde HÉÉL- VAN KATWIJK WON HENIN - LIETARD ETAPPEZEGE VOOR SANTAMARINA j Atletiek in buitenland ROLLEN WAREN NU OMGEKEERD Voor twee jaar Eer Tempo Blamage Logisch lïïmiTps BATfimiËNl Vast patroon Koersen in Hilversum TT-RACES 1 die móéten well I cf g-a^goed zijn j Moeders, O™" vraagt de gezellige o.a. van de Luxe - Vuelta - Veritable - Lovely en nog vele andere soorten Karei I sigaren. Waterpolo SPORT van hier en daar Duindigt Emmeloord Mereveld DINSDAG II JUNI 1968 ROTTERDAM De DOS-speler Van Renswouw is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. De belang stelling voor hem komt vooral van Go- Ahead uit Devdnter. Bijna het volledige elftal van Zwol se Boys is op de transferlijst geplaatst. Het betreft de spelers: Barman, Fol- ley, Van Dam, Huiskes, O vermars, Schutten en Wernert. De aanvalsspits van de Schiedam- se eerste-divisieclub SVV, Wout van Meeteren, wil van club veranderen. Het gebeurt op eigen verzoek. Wil van Beveren van SW wil naar Vitesse. Hij staat nog niet op de lijst. De aanvalsleider van Hermes DVS Kees van Kooten, heeft zijn vereniging verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Aanvoerder Giacinto Facchetti met de CUP. ROME De Italiaanse coach Ferruccio Valcareggi heeft maandag de be slissing genomen die Italië het Europese voetbalkampioenschap bracht. Hij heeft zijn ploeg zaterdag strompelend toegekomen aan een herhaalde finale versterkt met Riva en Mazzola. Dat was gisteravond in Rome vol doende voor 20 tegen Zuidslavië. Met deze twee mannen in de aanval kwam ook ineens naar voren dat Anasta- si zoal niet de volle vier miljoen gulden die met zijn transfer gemoeid waren waard, toch wel een virtuoos is. UTRECHT Henk Wery vierde gis teren als Feyenoorder zijn 25 ste ver jaardag in zijn flat aan de Tannhauser Dreef in Utrecht. Het contract dat hij vrijdagmiddag met de Rotterdamse club sloot vindt hij zelf zijn mooiste verjaardagsgeschenk. Toch is hij op deze dag DOS, de club waarvoor hij vier jaar speelde, allerminst vergeten. „Wij gaan in volle vriendschap uit el kaar", zegt Wery. „We zijn allebei be ter van deze transfer geworden". DOS heeft aan Wery inderdaad een waardevolle speler gehad. Hij kwam vier jaar geleden voor zo'n dertigdui zend gulden van DWS over. DOS zal nu ongeveer het tienvoudige voor hem hebben ontvangen, al heeft op dit punt iedere belanghebbende een slot op de mond. Wery was, vooral na het ver trek van Van der Linden, de kurk waarop de Utrechtse voorhoede moest drijven. Hij werd aanvoerder en zijn lange trap leverde op Pinksterzater dag in Eindhoven tegen Fortuna '54 het doelpunt op waardoor DOS misschien toch nog in de eredivisie kan blijven, wanneer de sectie betaald voetbal daarmee op 22 juni akkoord gaat. Het contract met Feyenoord werd voor twee jaar gesloten en Wery wordt nu volledig beroeps voetballer. Te zij ner tijd zal het met vrouw en jonge zoon naar Rotterdam verhuizen. „Ik vindt het ideaal om mij helemaal aan voetbal te kunnen wijden. En dan nog wel bij Feyenoord. Daar heb ik altijd van gedroomd. Ook vorig jaar hebben wij contact gehad maar dat sprong op het laatste ogenblik af omdat Samard- zie werd gecontracteerd. Het afgelo pen seizoen is er ook nog wel eens ge praat. In de beslissende fase van de competitie heeft men mij met rust ge laten om mijn spel niet te beïnvloe den". 'Het doelpunt dat Henk Wery in Utrecht tegen Feyenoord maakte en vooral zijn goede spel in die wedstrijd, zijn mede de oorzaak dat hij het ko mende seizoen met Feyenoord geen Europese bekerwedstrijden kan spelen. Zijn zienswijze hierop tekent hem als een goed voetbalvakman. „Je moet voor de club waar je bij in dienst bent en die je goed betaalt ook je best doen. Dat heb ik toen tegen Feyenoord ge- AMSTERDAM Aan de 51e Wedau- roeiregatta, die zaterdag en zondag' in Duisburg wordt gehouden zullen vijf tien Nederlandse ploegen deelnemen. De afvaardiging is als volgt: Heren: Nereus; elite viet met stuur man, elite vier zonder stuurman, elite man, twee elite tweeën zonder stuur - twee met stuurman. Laga: elite vier met stuurman, elite vier zonder stuurman, elite lichte acht. Proteus: skiffeur Droog, elite twee zonder stuurman. RIC: elite twee zonder stuurman, lichte skiffeur Reuser. Willem III: skiffeur vap Dis. Proteus/Willem III: elite dubbel twee (Droog - Van Dis). Dames: RIC: elite dubbel vier. daan en daar heb ik helemaal geen spijt van. DOS behandelde mij goed en dus deed ik voor die club mijn best". Wery is in de vier jaar dat hij bij DOS speelde veel serieuzer geworden. „Je hebt een gezin en je weet waar je voor werkt. Daarom heb ik het bij DOS ook zo gewaardeerd dat zij mij aanvoerder hebben gemaakt. Dat vind ik een hele eer, zo iets kweekt verant woordelijkheidsgevoel". Na zijn uitstekende debuut in het Ne derlandse elftal tegen Rusland is We ry geluidloos uit de selectie van Kess- ler verdwenén. Wery begrijpt dat wel. „Wanneer je in een elftal speelt dat tegen de degradatie moet optornen kun je niet tot je beste prestaties komen. Tegen België lukte het bovendien niet erg. Bij Feyenoord zal ik niet zoveel op mezelf zijn aangewezen al weet ik nog niet op welke plaats ik word opge steld. Wanneer je in een topploeg speelt heb je gauwer de kans te worden ge selecteerd". BAZEL De 50-jarige Zwitser Gott fried Dienst, die zaterdag in Rome de finale van het toernooi om het Euro pese kampioenschap voor landenploe gen tussen Italië en Zuidslavië leidde, heeft besloten zijn scheidsrechtersloop- baan te beëindigen. Aangenomen wordt dat Dienst zijn besluit heeft genomen naar aanleiding van de harde kritieken over zijn optreden van zaterdag. MAN Tijdens de TT-motorraces op het eiland Man, waarin de Austra liër Smith (50 cc) en de Brit Bill Ivy (250 cc) overwinningen behaalden, is de Nieuwzeelander Ian Vietch (23) do delijk verongelukt. In de wedstrijd van de kwartliters blokkeerde plotseling zijn motor. Veitch vloog tegen een van de stenen die de weg markeerden en was op slag dood. De Westduitser Anscheidt, leider i'n het klassement voor het wereldkam pioenschap, weigerde te starten in de lichtste klasse, omdat hij het startgeld van ongeveer 425 gulden veel te laag vond. „Een dergelijk bedrag", zo liet hij weten, „zou zelfs voor de minst be kende renner een belediging zijn. Al leen de reis naar Man kost mij al zes honderd gulden". Uitslagen: 50 cc: 1. Smith (Austr.), Derbi, de 182,1 km in 1.33.10,4; 4. Wal- pole (GB), Honda 1.40.59,0; 3. Griffith (GB), Honda. 1.42.36,0; 4. Lock (GB), Honda 1.43.27,8; 5. Pink (GB), Honda, 1.45.54,2; 6. U'dall (GB), Hoinda 1.49.03,8. 250 cc: 1. Ivy (GB) Yamaha, 365 km in 2.16.24,8 (gem. snelh. 160.220 km/u); 2. Pasolini (It.), Benelli, 2.18.36,8; 3. Rosner (O.-Dld.), MZ, 222.55,8. Het tweede Italiaanse doelpunt was een juweel, Mazzola speelde Anastasia de bal laag toe, even gaf hij zichzelf een „opwippertje" en met een kolossa- lestrakke loei een meter van de grond af gaf hij doelman Pantelic geen kans. De stand van 2-0 was een half uur in de eerste helft wel juist gemeten naar het veldspel. Ook al was het eer ste doelpunt, gescoord door Riva er een met een zwaar luchtje: toen Riva de bal kreeg toegespeeld stond hij dui delijk een half metertje buitenspel. Hadden de Zuidslaven zaterdag te gen het onzekere en futloze Italië be paald het beste van het spel, nu werd hun een tempo opgedrongen dat kenne lijk te hoog lag. Ernstige fout hierdoor De heer P. Hoogenboom ex-geld schieter van de Delftse voetbalcombina tie Xerxes/DHC, is het wachten moe. Als hij vandaag om twaalf uur de door hem geëiste drie ton niet in handen heeft, zal hij alsnog overgaan tot ver koop van de spelers. De heer Koot, voorbestemd als nieuwe voorzitter van de stichting en groot voorstander van het betaalde voetbal in Delft, betwijfelde ten zeerste dat het actiecomité aan de voorwaar de van de heer Hoogenboom zal kunnen voldoen. „De borg van de drie zakenlieden in Delft en de toezegging van de gemeen te, is net niet groot genoeg om de drie ton op tafel te leggen. Wij komen on geveer vijftien procent tekort. Wij heb ben gisteren de heer Hoogenboom een voorstel gedaan om genoegen te ne men met een terugbetaling in drie jaar De heer Hoogenboom heeft dit gewei gerd". „Het is een grote blamage voor het voetbal in Nederland. Ik begrijp niet dat dit allemaal mogelijk is. De macht van één man is zo groot, dat er een voudig niet tegen valt te vechten. Het is een waarschuwing voor de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond en al le betalende clubs in Nederland. Als er weer publikaties komen dat de com binatie toch zal verdwijnen, dan zullen er wel weer enkelen bereid zijn om geld te geven, maar dan is het wéér te laat. De heer Hoogenboom heeft gezegd, dat hij na vanmiddag niemand uit Delft meer wenst te ontvangen. Hard, maar waar". De heer Hoogenboom was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Vast staat in ieder geval wel, dat hij alle spelers van Xerxes/DHC uit voorzorg op de transferlijst heeft geplaatst. Dat zijn: Blok, De Bruijn, Dor jee, Falié, Van der Heijden, Jacobs, Kleingeld, Kleinjan, Kronshorst, Kwakkernaat, Pansier, Rey- ers, Spinhoven, Tetteroo, Van Toledo, Joncic, Lissenberg, Kreyermaat, Van der Hei'de, Stuivenberg en Teuling. De heer Van Bokhoven, een der naas te medewerkers van de ex-geldschieter in het stichtingsbestuur, gaf als com mentaar: „Vrijdag 31 mei was de be- taaldatum. Dit was afgesproken. De heer Hoogenboom heeft dus al tien da gen op het aan hem beloofde geld ge wacht. Het is logisch dat hij nu geen enkel risico meer wil nemen. Voor mij is de heer Hoogenboom coulant genoeg geweest. Hij had zijn geld al lang bin nen kunnen hebben. Van bepaalde zij de was het geld al op de bank ge stort". „Voor mij is de heer Koot een der voorvechters voor eredivisievoetbal in Delft, in de steek gelaten. De spelers, die lastig worden omdat ze nog altijd niet weten waar ze aan toe zijn, wilden op de transferlijst. Het is tenslotte hun brood en met vage toezeggingen zijn zij niet gebaat". SAO PAULO Brazilië is zijn voor bereiding voor het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1970 begon nen met een 2-0 zege op Uruguay. In de tiende minuut van de ontmoeting, in Sao Paulo gespeeld, gaf Tostao zijn ploeg de leiding. Een kwartier na de rust was een fout van doelman Mazur- kiewicz oorzaak van de tweede Brazi liaanse treffer. ADVERTENTIE ADVERTENTIE was het gapend open laten van het mid denveld. De achterspelers durfden het directe contact met alles wat vóór was niet te onderhouden omdat de Italiaan se voorhoede nu veel te fel en te snel was. Zo kon Zuidslavië wel in de aan val gaan, maar het uitvoerige opdrijven en de weinige fantasie van de withem- den gaf Italië de kans alles rustig te overzien. Zij konden best hun manne tjes missen voor een bezetting van het middenveld. Met dat al kreeg Zuidslavië dus alle gelegenheid aan te vallen, hetgeen braaf over de vleugels gebeurde, alles volgens vast patroon en dus zo dat Zoff in het Italiaanse doel lang tevoren kon zien wat hij te verwachten had. Met hun minder talrijke aanvallen waren de Italianen veel gevaarlijke, Pantelic kreeg nogal wat te doen, maar toonde een buitengewoon gevoel voor wat er zoal op hem afgevuurd werd. Zonder blozen had hij voor rust twee keer een bal mogen doorlaten. Hij deed het niet. Het was voor het publiek, onsportief, fluitend en joelend als Zuidslavië aan de bal was, jammer dat de nieuwe kam pioenen naar Italiaanse gewoonte 2-0 alweer ruim voldoende vonden. Nu en dan kwam er nog eens een Italiaanse aanval, maar ook nu bleek de offer vaardigheid waar het zweetdruppeltjes betrof aan Italiaanse zijde niet groter dan strikt nodig was. In opperste zorgeloosheid werden al lengs een paar kansen aangeboden aan de Zuidslaven, uitmondend in een weg gevertje voor Trivic die op twee meter van het doel toch juist weer die halve seconde teveel nodig had en uit zijn droomkans slechts een hoekschop over hield. Toen werd het een steeds plichtmati ger uitspelen van de tijd met aan Ita liaanse zijde hier en daar wat demon straties van driehoekspelletjes en bij de Zuidslaven trouw zwoegen zonder de monstraties van de klasse die eerste in dit toernooi toch beslist aanwezig bleek Rustig wandelde Italië naar z'n Euro pese kampioensbeker toe; de smaad van Engeland 1966 was althans gedeel telijk uitgewist. UTRECHT Tim van der Laan, manager van de Utrechtse eredivisie club DOS, is door de Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond (KNVB) in staat van beschuldiging gesteld, naar aanleiding van kritiek die hij heeft ge uit tijdens de beslissingswedstrijd For tuna '54—DOS in Eindhoven. Van der Laan had onder meer ge zegd: „Dit is een naar einde van een competitie vol corruptie. Gelooft u nu werkelijk dat de winnaar van deze wedstrijd in de eredivisie blijft? Ik niet. Misschien als het Fortuna wordt, maar DOS, nee. DOS staat in het ver domboekje van de KNVB. De bond heeft de corruptie zelf uitgelokt en heeft als je het zo wilt zien, de uitsla gen zelf vastgesteld". De KNVB heeft Van de Laan in de gelegenheid gesteld zich te verweren. De strafcommissie zal daarna een be slissing moeten nemen. Bij DOS is men allerminst gelukkig met de loslippigheid van manager Van der Laan. Het bestuur heeft zich in een verklaring van deze uitlatingen gedis tantieerd. Als voorlopige maatregel is hem een spreekverbod opgelegd. In de transferperiode wordt het con tact verzorgd door voorzitter mr. G. W. Kernkamp. DOS heeft de KNVB ex cuses aangeboden voor de door Van der Laan gedane uitlatingen. BECKENHAM De Haagse twee handige speelster Marijke Jansen heeft maandag de tweede ronde bereikt van het internationale toernooi van Becken- ham, dat geldt als een van de voorbe reidingsfasen voor Wimbledon. Ze ver sloeg de Amerikaanse mevr. Wheeler met tweemaal 6-4. Frank Sedgman, Wimbledonkampioen 1952, kreeg slechts weinig gelegenheid aan het Engelse gras te wennen. De 40-jarige Austra liër, die enkele jaren geleden het prof tennis vaarwel zei, maar enthousiast begon te treinen, toen Groot-Brittannië 't besluit nam Wimbledon open te stel len voor prof-spelers, verloor met 6-4, 4-6, 5-7 van Anatoly Volkov. Deze is eenentwintig jaar en staat in zijn land als twintigste geklasseerd. Richard Russell, de 22-jarige Davis- Cupspeler uit Jamaica, was de aller eerste winnaar van dit eerste open eve nement op gras. Hij versloeg de Porto- ricaan Luis Rojas in slechts 41 minuten met 6-4, 6-0. ADVERTENTIE mfëm INSSBRUCK Jan Krekels heeft de lijn van zijn successen uit het eerste weekeinde van de Ronde van Oosten rijk doorgetrokken. De wielrenner uit Born won ook de derde etappe en ver grootte daarmee zijn voorsprong op de Oostenrijker Csenar tot een volle mi nuut. Voor de tweede achtereenvolgen de dag incasseerde de Limburgse ama teur dertig seconden bonificatie. In de rit over 225 kilometer van Schladming naar Innsbruck ontstond een kopgroep van zeven renners waar in Nederland met tiwee man goed was vertegenwoordigd. In de einsprint versloeg Krekels De Groot en Schattel- bauer, Csenar eindigde op de vierde plaats en viel daardoor buiten de tijds- vergoedingen. Uitslag van de derde etappe: 1. Kre kels (Ned) 5 uur 49 minuten en 54 se conden. met tijdsvergoeding 5.49.24; 2. De Groot (Ned.) 5.49.54, met tijdsver goeding 5.49.39; 3. Schattelbauer (Oost) 5.49.54; 4. Csenar (Oost); 5. Hummen- berger (Oost.); 6. Po^tl (Oost); 7. Maj- nus (Tsj. SI.) allen dezelfde tijd als Schattelbauer; 8. Sanantondo (It) 5.52.37; 9. Van Vught (Ned.) 5.52.47; 10. RIJSSEL De Nederlandse ama teurrenner Jan van Katwijk heeft de etappewedstrijd de Driedaagse van He- nin-Lietard gewonnen. Op de laatste dag hield hij twee seconden voorsprong op de Fransman Le Bihain. De einduitslag was: 1. Van Katwijk (Ned) 13.02.37; 2. Le Bihan (Fr) 13.02.39; 3. Bouloux (Fr) 13.02.45; 4. Vasseur (Fr.) 13.02.57; 5. Froidemont (Fr.) 13.02.58. ROCCA Dl CAMBIO De Spaansd renner Luis Santamarina heeft de twintigste etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij reed de 215 kilo meter van Roma naar Rocca di Cam- bio in 6.23.6 Santamarina had een voor sprong van ruim zes minuten op een groep waarvan de Italiaan Franco Bi- tossi de sprint won. De Belg Eddie Merckx bleef leider in het algemeen klassement. De uitslag was: 1. Pedro Santamari na (Spanje) de 215 km. in 6.23.06; 2. Bitossi (It) op 6.30, 3. Taccone (It), z.t. 4. Polidori (It) z.t. 6. Swerts (Belg) z.t. 6. Schutz (Lux) z.t. 7. Diaz (Sp) z.t. 8. Galera (Sp) z.t. 9. Pfenniger (Zwits) z.t. 10. Letort (Fr) z.t. 41. Haast (Ned) 6.30.42. Het algemeen klassement: 1. Merckx (Belg) 95.00.10. 2. Adorni (It.) op 4.52; 3. Gimondi (It.) op 9.01. 4. Zilioli (It.) op 9.13,5. Vanneste (Belg) op 19.30, 6. Ji- minez (Sp.) op 11.38, 7. Motta (It.) op 12.21, 8. Dancelli (It) op 12.24, 9. Bal- manion (It.) op 15.32, 25. Haast (Ned.) op 47.15. De Leidse tafeltennisvereniging Scylla heeft als tegenstander voor de eerste ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker het Westduit- se Pirmasens geloot. Het Utrechtse SVE werd vrijgeloot. Steaua Boekarest heeft het Roe meense voetbalkampioenschap ver overd. Steaua, d'at voor de laatste competitiedag een punt voorsprong had op FC Arges, won zijn laatste wed strijd van Ptrolul Plojesti. FC Arges sloot het seizoen af met een gelijk spel tegen Progresul Boekarest. Het kampioenschap van Tsjecho Slo wakije ging naar Spartak Trnava, dat op de voorlaatste speeldag op eigen veld met 2-0 won van concurrent Jed- nota Trencin. ex aequo een groep van elf renners bij wie Prinsen (Ned) in 5.52.49. Algemeen klassement: 1. Krekels 11 uur 34 minuten 25 seconden; 2. Csenar 11.35.25; 3. Schattenbauer 11.35.40; 4. Hummenberger en Post! 11.36.23; 6. Eberl (Oost) en Prinsen 11.38.35; 8. Po- lewiak (Polen) en Krasek (Ts.-Sl.) 11.39.18; 10. De Mol (Belg) 11.40.06; 11. De Groot 11.41.19; 16. Van Vught 11.44.27. Het puntenklassement wordt aange voerd door Krekels voor Csenar en Schattelbauer. In het algemeen ploegeniklassement leidt Nederland met ruim zeven minu ten voorsprong op Oostenrijk. DEN HAAG Het afgelopen week einde waren vooral de Duitse atleten actief. In Plauen, waar de ontmoeting Oost-DuitslandBulgarije werd gehou den, sprong Klaus Beer 8.04 meter ver, Hans Joachim-Kirst 2.16 meter hoog en kwam Klaus Neumann bij het hink- stapspringen tot 16.69 meter. Verder wierp Manfred Stolle 84.14 meter met de speer. In West-Duitsland liep Jürgen May de 1500 meter in 3.41.2, terwijl in Mainz tienkamper Walde tot 7831 pun ten kwam. In Plauen deed Tiedtke het nog beter: 7904 punten, de beste pres tatie van dit seizoen. Een wereldprestatie leverde ook de Hongaarse Angela Nemeth. De 20-ja rige Nemeth kwam in Mayence tot 60.20 meter. Een dag tevoren had de Oosten rijkse Eva Janko in Wenen 58.20 ge worpen. De uitslagen van de zaterdag ge houden koersen te Duindigt luiden: Draverijen: Vrijbuiterprijs 2140 m: 1. Grenadier (J. van Dooyewetrd) 3.15.-, 1.32,-; 2. Gidoni Carbonari; 3. Early Harley. Winn 1.90, pi 1.50, 2.40, 4.90; gekopp 12.— cov 8.20; trio 129.60. Vulture S. prijs 2000 m: 1. Ghia (E. Leeman) 2.49.5, 1.24.8; 2. Edevalk S.; 3. Goudvos. Winn 2.00, pl 1.40, 2.20, 1.70; gekopp 2.80; cov. 6.40; trio 33.80. Vrijdagprijs 2000 m: 1. Fouska P. (E. Leeman) 2.53.4, 1.26.7; 2. Funny Boy; 3. Taxila J. Winn 6.10, pl. 1.40, 1.70, 1.60; gekopp 17.10; cov 5.70. Vita Kinleyprijs 21C0 m: 1. Dyveke D. (M. W. M. Lange) 2.58.5, 1.25.—; 2. Blauwe Reigers S.; 3. Zwalper S. Winn 2.—, pl. 1.30, 1.30, 2.30; gekopp 3.20; cov 2.70. Vlieger D prijs 2000 m: 1. Egyptien Princess (B. de Vries) 2.52.7, 1.26.4; 2. Carel Bond W.; 3. Double S. Zoon. Winn. 10.70, pl 2.20, 2.20, 1.60; ge kopp 62.30 cov 4.40. Vitesse prijs 2100 m: 1.'"Freeloader (B. de Vries) 3.00.5, I.26.-; 2. Arnoldus; 3. Emprit S. Winn 1.60, pl 1.30, 3.40, 1.80; gekopp 4.— cov 11.60; trio 150.90. Rennen: Peter L.-prijs ca 1800 m: le afdeling: 1. Cambrousard (J. Dodd) 1.58.4; 2. Iliona; 3. Chatiee. Winn 2.70, pl 1.40, 2.10, 4.60; gekopp II.80; cov 6.50. 2e afdeling: 1. Erfolg (F. van Deuren) 2.00.3; 2. Indian Cress; 3. Rolanda. Winn 2.80, stal pl 2.40, 2.60, 1.60; ge kopp 4.90; cov 5.50; trio 637.—. 3e afdeling: 1. Aracan (H. van den Berg) 2.00.4; 2. Mario; 3. Goldfinger. Winn 37.70, pl. 6.20, 1.40; gekopp 33.80; cov 2.80. Totalisator-omzet: f 155.565,50. De uitslagen van de zaterdag ge houden draverijen te Emmeloord luiden: Voorhuysprijs 2040 m: 1. Friso A. B. (B. U. de Jong) 3.11.4, 1.32.9; 2. Fanny Pluto; 3. Fluit- lijster S. Winn. 10,20, pl 2,80, 1,90, 2,30; ge kopp 22,90; cov 13,60; trio 344. De 39-jarige Amerikaanse autocou reur Ronnie Doman nummer 81 is zondag in de derde ronde van een 150 mijlsrace te Milwaukee verongelukt. Doman nam een bocht te snel, waarna zijn wagen tegen een muurtje botste. Twee achter hem rijdende coureurs konden de auto van Doman niet meer ontwijken. De wagens vlogen in brand. Doman kwam om in de vlammen. De beide andere courerus moesten met ernstige brandwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. Zes toeschouwers werden gewond doordat delen van de auto's tussen het publiek terecht kwa men. Ook zij zijn naar het ziekenhuis overgebracht. C. S. M. suikerprijs 1680 m: le serie: 1. Zephy Scotch (J. de Leeuw) 2.28.9, 1.27.6; 2. Charmante Batavus; 3. Amigo. Winn. 6,10, 5,50, 2,— gekopp 14,60; cov 3,70; trio 161,70. 2e serie: 1. Boy van Quick (J. Wagenaar jr) 2.29.—, 1.27.6; 2. Claudy Williams; 3. Albatros S. Winn 3.—, pl 1,50, 1,60, 2,20; gekopp 6,80; cov 4,20. Finale: 1. Decamerone (J. K. v. d. Veen) 2,35,1 1.32.2; 2. Dazy H.; 3. Zephyr Scotch. Winn 9,60 pl 1,70, 4,50, 1,40; gekopp 337,80; cov 18,70. De „Gouden Armband III" (20.40 m): 1. Baron Kinley (mej. C. Hoffman) 3.13.2, 1.33.8; 2. Barrelina; 3. Eddi Scotch. Winn 17,20, pl 3,50, 7,20, 3,70; gekopp 27,40; cov 14,20. Alg Friesche Levensverz. My prijs 2040 m: 1. Cyrys (H. J. W. Grift) 3.11.0-, 1.34.8; 2. Duco H; 3 Diamantvink S. Winn 6.90, pl 2.—, 1.70, 2.70; gekopp 8.20; cov 4.30. Van Staverenprijs 2040 m: 1. Funny Guy (K. Htida) 3.23.9, 1.40.-; 2. Elita; 3. Edelscott Sic. Winn 13,80, pl 3,50, 24,10, 4,70; ge kopp 13.10; cov 52.10; trio f 1.792,.:&r willekeurige volgorde. Nortonprijs (le afdeling) 2040 na: 1. Feniks S. (P. E. Broin) 3.15.5, 1.35.8; 2. Emily Hellen; 3. Gea van Hiddum. Winn 4,70, pl 1,70, 1,70, 2,40; gekopp 9,90; cov 10,—. 2e afdeling: 1. Gusta W. (J. Wagenaar jr) 3.27.9, 1.41.9; 2. Gyas; 3. Gipsy Ax worthy. Winn 9,20, pl 5,10, 1,90, 5,80; gekopp 19,30; cov 8,40. Reinaldaprijs 2900 m: 1. Reinalda (mej. T. Koning) 3.57.2; 2. Metwin; 3. Csiz. Winn 1.90 stal, pl 2.80, 1.80, 5.—; ge kopp 6,30; cov 4,70; trio 371,20. Totalisator-omzet f51.523.—. De uitslagen vain de zondag gthou- den draverijen te Mereveld luiden: Bolswardprijs 2140 m: 1. Gay Moon, J. Geluk 3.18, 1.34.3; 2. Geatonka; 3. Gies D. Winn 5,70, pl 1.40, 1.20, 1.60; kopp 10.--; cov 5.80. Harlingenprijs 21.40 m.: 1. Frans Vrolijk, M. Bouwhuis 3.11.2, 1.29.3; 2. Fried 2; 3. Gilia van Stel. Winn 8.60, pl 2.50, 4.30, 1.90; kopp 28.10; cov 11.20; trio 696.80. Leeuwardenprijs 2600 m: 1. Ernie Rita, J. v. Dooyeweerd 3.44.4, 1.26.3; 2. Charles H.; 3. Brun Beer. Winn 1.70, pl 1.30, 1.50, 1.50; kopp 4.40; cov 4.80. Record prijs der 4-jarigen 1610 m: 1. Florissant, B. Leeuwenkamp 2.11.3, 1.21.6; 2. Fullspeed; 3. Flamin go Six. Winn 2.30, pl 1.60, 2.90, 2.30; kopp 10.40; cov 9.80. Dokkumprijs 2000 m: 1. Electra W, B. P. J. Bos 3.06.4, 1.25.5; 2. Bente Victoria; 3. C. van Rood en Noot Winn 21.70, pl 4.70, 4.10, 1.60; kopp 2.1.50; cov 9.50; trio 925. Drukkerij Hoonte-prijs 2200 m: 1. Bretteur, P. J. Wagenaar Jr. 3.303; 1.23.2; 2. Zilver Kid; 3. X. Tello. ROTTERDAM Vanavond beginnen de koersen in Hilversum om half ze ven. Hoofdnummer is de grote Juni- prijs met de iin het noorden zeer sterk gaande Champion Harvester. Op banen waar zoals in Hilversum linksom wordt gereden is hij nog wel eens uitgescha keld. Toch, qua snelheid moet hij het hier kunnen redden. Het programma: King Boreasprijs (2040 m, met trio): Good Luck S - Friday - Ferro. Out sider: Gitte Norton. Alainprijs (1500 m, autostart): Hain- dy Mac - Henri Buitenzorg - Herman. Furie O - Eldorado - Exclusief du Commerce. Polyanthaprijs (2440 m, eerste afde ling): Gin Sprookjeshof - Grace Rod ney - Gouvos Heny. Grote Juniprijs (2020 m): Champion Harvester - Acrobaat - Captain Dou ble K. frenshamprijs (2000m, autostart, met trio): Dynamica - Ekster S - French Mac. Outsider: Double's Zoon. Climberprijs (2000 m, eerste afd.): Everprise - Dorus van Rood en Noot - Dakota. Tweede afd.: met trio: Benny Hol- landia - Dox van Rood en Noot - Com- tesse Terraise. Polyanthaprijs (2Q40 m, tweede afde ling): Gold Mac Gerda - Gemini - Gior- na.

De Vallei | 1968 | | pagina 11