ORA TORIUM BLEEK SUCCES Grote belangstelling voor meeslepend herdenkingsconcert IN T HOORNTJE GERINGE BELANGSTELLING VOOR EEN WIJKGEMEENSCHAP Winkeliers introduceren cadeaubon Rhenense bejaarden morgen op stap Th. Haan, fraktieleider PvdA Kesteren meent: Nieuwe college moet streven naar openheid en betere voo Contacten met de burgerij Onó tuinbouwhoeh r PRIMEUR IN TWEEËRLEI OPZICHT Wanhoop Veiling Septer Tiel Veiling Kesteren AGENDA MARKTEN DINSDAG II JUNI 1968 VEENENDAAL. Gisteravond bracht de Christelijke Ora torium Vereniging Veenendaal een sublieme uitvoering van „A child of our time" van Michael Tippett voor een publiek, dat alle plaatsen van het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan bezette. Behalve het C.O.V. werkten aan dit herdenkingsconcert mee: het Utrechts Symfonie-Orkest, de sopraan Annette de la Bije, de alt Aafje Heynis, de tenor Willy van Hese en de bas David Hollestelle. Bij Requiem" van Gabriel Fauré, dat na de pauze werd uitge voerd bespeelde Wim van der Hoeven het orgel. Het programma was zowel voor als na de pauze qua uitvoering fantastisch. Toch had men het beter bij „A child of our time" kunnen laten. Het requiem van Fauré vormde namelijk een bijna onmogelijke combinatie met het oratorium van Tippett. Alle span ning en emotie, die „A child of our time" het publiek voor de pauze had meegegeven, werd door het Requiem" zachtkens weg gespoeld, zodat men met een onaangename nasmaak de zaal verliet. TAAKVERDELING „A child of our time" is beslist niet een gemakkelijk oratorium en in Vee- nendaalse oren klint het helemaal vreemd. Heftige protesten is Veenen daal niet gewend en zeker niet in de vorm van vrij eigentijdse muziek, vol van dissonanten, onverwachte wen dingen en hevige explosies. In dit op zicht was „A child of our time" niet alleen als oratorium, maar ook als gen re muziek voor Veenendaal een pri meur. In dit opzicht ook was het misschien maar goed. dat niet alleen het meren deel van het publiek maar ook het koor nog wat vreemd tegenover deze mu ziek stond, waardoor met name de heftige explosies nog wat aarzelend werden gebracht. Als het COV het ora torium volgend jaar met meer erva ring brengt, wat hopenlijk het geval zal zijn, zullen ook de Veenendalers er aan gewend zijn en er nog meer van genieten. Tot nu toe kennen de meeste Veenen dalers alleen de USO-concerten met in hoofdzaak Bach, Csopin en andere „klassieken", programma's die mede om comeriële redenen wordmcen sa mengesteld. Dirigent Gijsbert van Zan ten heeft met zijn koor gisteravond de ze barrière doorbroken en voorgoed, gezien de publieke belangstelling en reactie. Als men op deze weg voort gaat, zal er in de toekomst in Veenen daal meer te beleven zijn dan alleen maar de gebruikelijke „lichte" con certen. De plaatselijke muziekliefheb bers zullen er Van Zanten dankbaar voor zijn. „A child of our time" was gisteravond een aaneenschakeling van hoogtepun ten. Ten eerste het oratorium op zich. De aanleiding voor Tippett tot het com poneren van zijn oratorium was een VEENENDAAL Als de belangstelling voor de wHkgemeenschap in „'t Hoorn tje" afgemeten moet worden aan het aantal personen op de „oprichtingsvergade ring", dan is die belangstelling niet groot. Aanwezig waren vier leden van het bestuur van de speeltuinvereniging in die wjjk, die de wykgemeenschap op poten wil zetten, en vtff bewoners. Speeltuinvoorzitter A. van Beek verweet de geringe opkomst aan de voetbalwedstrijd op de t.v., maar hoopte toch dat de wtykge- meenschap van de grond zou komen. Tijdens de vergadering bleek wel, dat er een aantal wensen leefde bij de vewoners. Er waren nogal wat klach- VEENENDAAL De Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nij verheid" start deze week met de uit gifte van een „Geschenkenbon". Reeds sedert enkele jaren is een Genschen- kenbon van de VWV in omloop, die echter speciaai voor bedrijven en ver enigingen op 1 adres konden worden gekocht. Thans is deze Geschenkenbon bij elk lid verkrijgbaar in twee waarden, nl. van f 5 en f 10. Deze bon kan bij elke deelnemende winkelier weer be steed worden, zodat men met een der gelijke Geschenkenbon een praktisch onbeperkte keuze heeft. Juist met het oog op Vaderdag is het misschien voor zeer velen een prach tige gelegenheid om een dergelijke Ge schenkbon aan vader te geven. Naast de boeken- en platenbonnen is er in Veenendaal dus ook nog een mogelijk heid van een algemene geschenkbon. In verband met Vaderdag zal de weekeindactie van de Veenendaalse winkeliers dit weekeinde op deze ge beurtenis zijn afgestemd. Er zullen door de grote onbekende gedurende vrijdag en zaterdag in de winkels van de deel nemende winkeliers doosjes sigaren worden uitgereikt ten over de woningen, het onderhoud van de „gemeenschappelijke" tuinen en andere voorzieningen in de wijk. Men wilde ook wel graag een telefoon cel in de wijk hebben. Door het bestuur van de speeltuin vereniging werd duidelijk gesteld, dat de speeltuinvereniging nooit deel kan uitmaken van de wijkgemeenschap. Men wil wel samenwerken, waarvoor men voorstelde een bestuurslid van de speeltuinvereniging in de wijkgemeen schap op te nemen, maar verder wilde men in een samenvoeging niet gaan. De vergadering besloot voorlopig met het werk van een wijkgemeen schap te starten. Daarvoor benoemde men een commissie van vier personen, die de verlangens van de bewoners in ,,'t Hoorntje" zal gaan peilen. Door middel van huisbezoeken hoopt men achter de wensen te komen. Over een half jaar zal men dan weer vergade ren. De commissie van vier bestaat uit de heren Hijzelendoorn, Van Harde- veld. Huigen en namens de speel tuin Van Beek. Aardbeien: EI 89—106; 11+ 75—88; II 50—72, alles per doosje a 200 gram. Aanvoer 20.500 doosjes. Goudreinette: EI 65—70: 53—58; EI 70—75: 64—67; EI 75—85: 66—76; EI 85—95: 67—70. Aanvoer 9 ton. Golden Delicious: EI 60—65 56—61; EI 65—70: 68—75; EI 70—75: 60—87; EI 75—80: 81—92; EI 80—85: 87—90; E II 60—65: 45—55; E II 65—70 58—66; E II 70—75: 63—69; E II 75—80: 69—81E II 80—85: 70—74. Aanvoer 25 ton. Jonathan: EI 60—65: 56—58; EI 65—70: 68—73; EI 70—75: 66—75; EI 75—80: 64—70. Aanvoer 4 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. onbeschrijfelijk wrede pogrom van de Joden in Nazi-Duitsland in 1938. In dat jaar namelijk werd in Parijs de Duitse diplomaat Von Rath door een Poolse vluchteling neergeschoten. Deze Joodse jongen was ondergedoken bij zijn oom en tante. Toen het niet gelukte voor hem officiële papieren te krijgen kwam hij tot zijn wanhoopsdaad. Het gevolg was de genoemde pogrom. Tip pett schreef voor zijn oratorium zelf de tekst, die al even aangrijpend is als de muziek. De componist gelooft in het licht dat overwinnen zal, hoezeer ook het mensdom is gehuld in duisternis. In het eerste deel klinken de verzuch tingen ten gevolge van rassenvervolgin- gen, lynchpartijen, hongersnood enz. Na een schrille, dissonante inleiding van trompetten zet het koor is: „De wereld wentelt zich op zijn donke re zijde. Het is winter". Daarna volgt het uitgangspunt, een altsolo die ein digt met: „Voorwaar, de levende God verteert de ziel en doorwoekert het vlees met kanker!". Deze solo werd op aangrijpende wijze door Aafje Heynis vertolkt. Na het bijna met walging ge zongen „kanker" klinken de zuivere fluiten haast verlossend. In het volgen de „Tafereel" gaat de altsolo met het gehele orkest via een enorm crescendo over in het massale koor „Wij zijn ver loren" en juist hier bleef het koor iets achter. Annette de la Bije vertolkte een prachtige sopraansolo in het eerste deel, die na het wanhopige „Oh, als ik dood ben" overgleed in de troostrijke spiritual „Steal away to Jesus". Het tweede deel vertelt hoe de jon gen tot wanhoop wordt gedreven en welke ontzettende gevolgen dit had. De mensheid ziet vol ontzetting toe. Een in het tafereel met alle vier de solisten als de moeder die haar zoon van haar wanhoop schrijft, de oom en de tante die de jongen tot rede willen brengen en de jongen, die tenslotte uitschrreuwt ,Nee! Ik moet haar redden". Ook in het tweede deel zong het koor wat aar zelend, met name „De terreur". De waanzin van de mensheid („Verbrand hun huizen! Sla ze de kop in! Radbraak ze!") kwam niet goed tot uiting. In het derde deel herleidt Tippett de actuele gebeurtenis tot het bovenper soonlijke. Tippett belijdt zijn geloof in de onoverwinnelijkheid van het licht, ondanks het feit dat de zondebok (het kind van onze tijd) wordt gebroken in de botsing der krachten. Het lied van de Hoop, de spiritual „Deep River", dat het werk besluit, maakte niet het minst door de geweldige uitvoering een diepe indruk op het publiek. Na de pauze werd het „Requiem" van Gabriel Fauré ten gehore ge bracht. Hoe knap het werk ook werd uitgevoerd door koor, solisten en or kest, het deed alleen maar afbraak aan het concert in zijn totaliteit. De aan klacht tegen het geweld van voor de auze werd door de vrijwel constant ge dragen muziek langzaam weggespoeld. Niet alleen kwam het op zichzelf prach tige requiem hierdoor niet tot zijn recht, bovendien deed het afbreuk aan „A child of our time". Tenslotte viel het gisteravond op dat de bas David Holle- stelle in volume veel tekort schiet. R. v. R. Gijsbert van Zanten dirigeerde gister avond het Utrechts Symfonie Orkest en de Christelijke Oratorium Vereniging Veenendaal. Heden, dinsdag. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Sexy gang". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot en met 20 juli: „Voor een pijpje en een prise". Tentoonstelling over de tabakscultuur. Dagelijks, behalve op zon- en woens dag, geopend van 1112.30 en 1417 uur. RHENEN Morgen gaan de Rhe nense oudjes op stap. Het organiserend comité, dat vorig jaar het initiatief nam dit werk van de afgetreden com missie over te nemen, is er weer in geslaagd de zaak financieel volledig rond te krijgen. Om kwart over acht vertrekt het ge zelschap van in totaal 192 personen met vier touringcars vanaf het Fred. v. d. Paltshof. De hele reis blijft van het begin tot het eind een verrassing. Het is wel bekend dat de muziekver eniging „Ons Genoegen" de oudjes van af het Viaduct inhaalt. Dat zal gebeu ren om zeven uur 's avonds. De gehele reis wordt gefilmd door de heer A. van Erk van de camping „Thijmse Berg". Het organiserend co mité heeft daar iets mee voor. Tegen de winter wil men in een nader bekend te maken lokaliteit de kleurenfilm met geluid vertonen tegen een bepaalde en treeprijs. De opbrengst hiervan wordt wordt gestort in de pot voor het ko mende jaar. Het aantal deelnemers is aanzienlijk groter dan vorig jaar. Dat men uitslui tend van touringcars gebruik maakt heeft een reden. De commissie vindt het niet verantwoord de toch al drukke wegen de overlast te bezorgen van een karavaan personenauto's. Er zullen vermoedelijk enkele wagens meerijden, doch die zullen bestemd worden voor de filmoperateur en enkele andere per sonen. UTRECHT, 10 juni (ANP) Op de Utrechtse paardenmarkt zijn maandag 403 dieren aangevoerd. De prijzen wa ren: voor luxe paarden f 1200 tot f 1700; werkpaarden: f 1240 tot f 1600; 3-jarige paarden: f 950 tot f 1250; 2-jarige paar den f 700 tot f 950; veulens: f 300 tot f 650; hitten f 725 tot f 950; oude paar den: f 800 tot f 1500; slachtpaarden per kg geslacht gewicht: van f 3.70 tot f 4,-, De handel was rustig. OPHEUSDEN „Ik verwacht van de nieuwe wethouders een zo groot mogelijke openheid tegenover de raad en de bevolking. Immers, gezag wordt eerder aanvaard als de motieven bekend zijn". Deze woorden komen uit de mond van het jongste raadslid van de gemeen te Kesteren, de 35-jarige heer Th. Haan, die sinds vorige week frac tieleider van de Partij van de Ar beid is. Het raadslid volgt als aan voerder van zijn groepering de heer R. de Jong op, die vorige week tot wethouder is gekozen. De heer Haan toont zich in zijn uitspraken een groot voorstander van een mo- „De bevolking moet meer bij de dern en vooruitstrevend beleid, problemen van het gemeentebe stuur worden betrokken", zegt hij. De heer Haan is van mening, dat dit met het nieuwe college mogelijk is. Wensen heeft de nieuwe fractielei der van tie PvdA in overvloed. „Er zullen betere contacten tot stand moeten worden gebracht tussen het college en de burgerij. Ook zal naar een betere voorlichting moeten wor den gestreefd, zeker wanneer het gaat om de voorbereiding van be langrijke plannen", merkt hij op. De heer Haan koestert hoge verwach tingen van het nieuwe college. Als belangrijke werkzaamheden van burgemeester en wethouders noemt hij onder andere het houden van spreekuren, het leggen van sociale contacten en het onderhouden van sterke banden met het verenigings leven. „Ik hoopt, dat er in de toe komst veel initiatieven van de nieu we wethouders uit zullen gaan in het belang van de èemeenschap. De mensen moeten het gevoel krijgen, dat ze er bij horen". De heer Haan is een groot voor stander van een taakverdeling in 't nieuwe college. „Het is logisch, dat cr een taakverdeling plaatsvindt. Dat werkt efficiënt en efficiency is ook bij het besturen van een gemeen te onmisbaar", vindt hij. Over de verkiezing van een eerste PvdA-wethouder in de geschiedenis van de gemeente Kesteren merkt de heer Haan op: „Onze fractie beleef de dit als een historisch ogenblik. Vroegere voorvechters van onze groepering, zoals bijvoorbeeld Nan- neniberg (oprichter van de SDAP in Kesteren en de Midden Betuwe) heb ben altijd vanuit het sociaal-demo cratisch beginsel veel voor de bevol king van Kesteren tot stand ge bracht. Zij hebben hun werk echter nooit mogen uitoefenen als lid van 't college." Volgens de heer Haan zal zijn fractie het college opbouwend kri tisch gaan begeleiden. „Er zal van de beraadslagingen bestuurskracht moeten uitgaan, waardoor een le vendig contact ontstaat met de bur gerij", zegt hij. Op de vraag of de fractie van de PvdA in de toekomst voorstellen zal lanceren die in het verleden niet mo gelijk waren, blijft de heer Haan het antwoord schuldig. Over de toekom stige houding van zijn fractie in de raad zegt hij: „Op verschillende pun ten zouden we met de niet-confessio- nele partijen kunnen samenwerken. We moeten samen proberen er iets van te maken, en streven naar de ontwikkeling van de plaatselijke ge meenschap." De scherpe kritiek van de zijde van de SGP, direct na de wethou dersverkiezingen, vond de heer Haan begrijpelijk. Het zou abnor maal geweest zijn als de SGP-raads- leden „hoera" geroepen hadden. Ik kan me voorstellen, dat ze teleur gesteld waren, maar de argumenta tie was niet logisch. De uiting van teleurstelling door de SGP was een menselijke reactie. Daarentegen was het onlogisch, dat er direct met een motie van wantrouwen gedreigd werd. Men moet het nieuwe college eerst een eerlijke kans geven", al dus de nieuwe fractieleider van de PvdA. „Meester Haan", zoals men de nieuwe fractieleider van de PvdA in Opheusden pleegt te noemen, is in Leiden geboren. Na het middelbaar onderwijs doorliep hij de kweek school. Sinds 1956 is de heer Haan werkzaam op de openbare streek school voor buitengewoon lager on derwijs in Tiel en in 1957 vestigde hij zich in Opheusden. De studie bleef de heer Haan boeien en hij volgde onder andere nog een cursus aan het Seminarium voor Ortho-Peadgo- giek in Utrecht. Toen hij enkele maanden als student werkzaam was iin de houtindustrie in Noord-Zwe den werd bij hem de belangstelling opgeroepen voor sociale problemen. De heer Haan is sinds de laatste ge- meenteraadsverkièzingen lid van de raad en secretaris van de PvdA, af deling Kesteren-Opheusden. Veilingbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 10 juni 1968. Opgave na klasse mm maat. Appelen: x Golden delicious K.l 75 opw: 77—83, 70/75: 76—79. x Golden delicious K.2 75/opw: 6977, 70/75: 60—75, 65/70: 50—72, 60 65: 36—62. x Jonathan K.l 75/opw: 6366, 70 75: 59—70, 65 70: 52—62. x Jonathan K.2 75/opw: 58—60, 70/75: 57—65, 65 70: 41—58, 60 65: 38—53. x Goudreinet K.2 75/opw: 60—67, 70/75: 44—53. Kasaardbeien per doosje van 200 gram 74—96, 55—87. Koude grond aardbeien per doosje van 250 gram 5788, 5176. Kersen: vroege van de markt 83155; vroege van de markt per doosje van 250 gram 2239. Groenten: Bloemkool per stuk 3368; peulen 220270; savooiekool 2326; spitskool 2123; sla per 100 krop 16 kg opw. 9,0015,00; spinazie 1124; sla- uitjes per bosje 20—22; kroten per bosje 2426; wortelen per bosje 8082; wor telen per kg 7174; sperziebonen 260 260; aardappelen nieuwe middel 5155; kriel 50—52. Bloemen: Begonia's per stuk 45-47; Lobelia s per stuk 1214; Salvia's per stuk 22—29. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. VEENENDAAL Mejuffrouw J. Blankespoor is gedurende een aantal jaren leidster geweest van de wandelclub van de Prinses Beatrixschoolvereni- ging (P.B.S.V.). Toen zij vrijdagmiddag in het huwelijk trad met de heer H. Nagel, vonden de leden van de wandelclub dat een gerede aanleiding om ,,juf" Blankespoor te huldigen. Zij deden dat door een ere-haag te vormen toen de kersverse mevrouw Nagel, met haar echtgenoot het raadhuis verliet. Frisse lucht in huis doet mens en plant opfleuren, dus staan bij mooi weer onwillekeurig ramen en deuren open. Maar het kan dan ook tochten en aan tocht hebben planten een hekel. Ern stiger is, dat bladluizen dan zo gemak kelijk binnen komen en het komt vaak voor, dat ze zich op de kamerplanten al uitgebreid hebben voor men ze ont dekt. Bij voorkeur zitten deze vernieti gers aan de onderzijde van de bladeren, houd dus geregeld inspectie en behan del de planten zo nodig met het beken de zeepsopje, waaraan een flinke scheut spiritus is toegevoegd. Dit verspuiten met de bloemenspuitdesnoods pense len op de luizen. De afgestorven bloembollen kunnen nu opgegraven worden en in de wind (niet in de zondrogen. Ontdoe deze daarna van de oude resten en opber gen op een koele, droge plaats tot de planttijd. Zijn de pollen van de Iris ger- manica te groot geworden, dan kunnen deze nu gescheurd en weer opnieuw op geplant worden. Snij de Riddersporen na de bloei kort af en de ticeede bloei wordt sterk bevorderd. Herfst chrysanten mo gen tot aan de langste dag getopt wor den, daarna laat men deze ongemoeid doorgroeien. Door het toppen stoelen de planten flink uit en worden meer bloei- takken verkregen. Geef de chrysanten nog eens een extra bemesting in de vorm van Asef- korrelmest. De kalender wijst ,juni" aan en U weet het „tuinieren is vooruit zien", we moeten nu langzamerhand al weer zaai en voor 't volgend jaar. Ik bedoel de tweejarige planten, die het ene jaar ge zaaid worden en het jaar daarop bloei en. Hoewel het daarna officieel met de bloei afgelopen zou zijn, komt het toch heel vaak voor, dat ze nog langer mee gaan. O.a. muurbloemen, duizendscho nen, ijslandse papavers en damastbloe men blijven dikwijls meerdere jaren in leven en brengen dan nog mooie en ve le bloemen voort. Ook Althéa rosea flo- re-pleno (dubbele stokroos), Digitalis vingerhoedskruiden Lunaria annua (judaspenningblijven heel vaak meer dere jaren. Hier laat ik een schema volgen van tweejarigen welke in deze maand (juni) gezaaid moeten worden: Muurbloemen. Duizendschonen. Judas penning, Vingerhoedskruid, Bellis pe rennis (dubbele madelief), IJslandse papaver, Silene armerica en Silene pen- dula. Van half juli tot begin augustus zaaien we violen. Zaai tijdig opdat men vra de winter flinke sterke planten heeft. In de groentetuin kunnen we nog tot het eind van deze maand zomerworte- len zaaien. De soort „Amsterdamse Boek" is prima. Men heeft dan tot diep in de herfst nog fijne worteltjes. Sper ziebonen stam-slabonenkunnen nu ook nog uitgelegd worden, men heeft dan nog heel veel kans op een ruime oogst. We zaaien meteen wat selderij en pe terselie, bestemd voor wintergebruik. Voor men met vakantie gaat moet onze tuin een extra beurt hebben. Het onkruid wordt geschoffeld en na een zonnige dag netjes afgeharkt en opge ruimd. Uitgebloeide bloemen worden verwijderd, vaste planten die een steun tje behoeven netjes aanbinden. De Rho dodendrons worden verlost van de zaad lobben en vergeet ook de seringenstruik niet. De zaadvorming vraagt veel voedsel en doet sterke afbreuk aan de vorming van bloemknoppen voor het vol gend jaar. De Primulaveren en Doronicums kun nen nu opgenomen en gescheurd wor den om ze daarna opnieuw uit te plan ten. Plant de Primulaveren vooral niet te diep en geef hen een plek waar ze geen hinder hebben van de felle middag zon. De haag wordt geknipt, het gazon gemaaid en de randen geknipt, en we gaan dan met vakantie. Mijn goede wen sen vergezéllen U! Gaarne voldoe ik aan het verzoek van abonnee mevrouw G. A. van L.-H. om haar en anderen raad te geven over de door haar genoemde Grijsaardcac- tus. Deze wilde niet groeien en nu blijkt dat het binnenste gewoon verdroogd is. ,£ij velen heeft zich dat euvel ge openbaard en toch werd de plant goed behandeld en zeer weinig water gege venaldus briefschrijfster. Hier mijn antwoord, waaruit valt af te leiden het „hoe en waarom". Met haar lange witte haren maakt de Grijs- aard-cactus, haar ware naam is „Cereus Snilis", een imposante indruk. Deze ha ren zijn eigenlijk lange doorns die slap neerhangen, waartussen nog op verra derlijke wijze scherpe witte doorntjes zitten. Zij is toch niet zo zachthandig als zij er uit ziet. Cactussen kunnen, U heeft daar ge lijk in, langdurige droogte verdragen, maar geheel zonder watert Neen, dat gaat volstrekt niet.' Vooral in de zomer als de planten groeien, heeft ook de Grijsaardcactus geregeld xoater nodig en eens in de veertien dagen bemesting. Deze Cactus mag echter nooit besproeid worden, want dan gaat de glans en de blanke kleur van de „haren" verdwijnen. Geef haar in de winter zeer weinig water en geen bemesting tot het voor jaar. Het komt vaak voor dat liefheb bers klagen dat hun Grijsaard Cactus niet groeien wil en dan later blijkt dat het binnenste gewoon verdroogd is en de zaak op een kwade dag ineen zakt. Dit heeft men door haar mooie vacht niet kunnen ontdekken. Behandel de nieuw aangekochte Grijsaard dus zoals hierboven aangegeven, en de plant zal zeker groeien en een bijzondere beko ring geven door haar waardig uiterlijk. Zij groeit wél langzaam en wordt meest al niet hoger dan 25 cm. Dit nog: in haar land van herkomst Mexicogroeit deze Cereus 8. tot een hoogte van 8-12 meter. E. H. Grijsen-Rhenen. EDE Het 5-jarig jongetje J. P. udt Ede reed gistermiddag met zijn stepje plotseling de Amsterdamse weg op. De kleuter werd geschept door een nade rende personenauto. Een Bdese arts ver leende hulp, doch achtte overbrenging naar het ziekenhuis voor nader onder zoek noodzakelijk. Hier bleek dat de kleuter een hersenschudding had opge lopen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3