Harm Wiersma begon goed in wereldkampioenschap dammen Transfernieuws Tony Sijbrand speelde remise Jan Krekels nog steeds koploper in Oostenrijk Edy Merckx vrijwel zeker van zege in Ronde van Italië Nog gebrek aan zelfvertrouwen bij dames; 2e plaats voor heren VAN MARLE (ZWOLLE) DE KANDIDAAT VOOR OOSTELIJKE VOETBALCLUBS Okker en vijf dames rechtstreeks voor Wimbledon geplaatst Tennlsmeisjes naar winst in Bristol Fortuna '54 en Sittardia gaan fusioneren ADO veel sterker dan RC Paris - Sedan Anquetil en Aimar niet gekozen in Franse Tourploeg Gemakkelijke zege voor Tom Okker Marijke Jansen won in Beckenham Eusebio geopereerd Zege voor Karstens in België Allan Clarke naar Leicester City f'in! /XX\ A Bridgeteam staat op tweede plaats Koersen in Hilversum HOOFDPIJN? WITTE KRUIS Volleybal-overzicht Weaving Dames Heren UIT DE KERKEN Voorzitter sectie amateurs Weg pijn Want helpt rr WOENSDAG 12 JUNI 1968 TONNY S1JBRANDS wereldkampioen bedwongen DEN HAAG De Rotterdamse voet balclub Sparta heeft gisteravond Venne- ker van NEC gecontracteerd. Verdonk, die aan het begin van het afgelopen seizoen door Sparta werd gekocht van PSV, gaat in het nieuwe seizoen voor NEC spelen. De Rotterdamse voetbalclub Feyen- oord blijft actief op de transfermarkt. Zij trok de verdediger Frans van der Heide (Xerxes/DHC) en de midden veld- en voorhoedespeler Piet Vrauw- deunt (DFC) aan. Beide spelers keren dus op het oude nest terug. De kans dat de Zweed Kindvall Feijenoord daar entegen verlaat is zeer groot. Bij Haarlem zijn Kunst, Koster en Driessen op eigen verzoek op de trans- ferlijst geplaatst. Bij RCH gebeurde dat met Fransz en De Goede. EDO heeft Bosdijk op diens verzoek op de lijst gezet. Hendriks wordt door het be stuur van EDO te koop aangeboden. PSV uit Eindhoven nam van Xer xes/DHC over de verdediger Fafié. Kemper van Sparta zal volgend sei zoen voor DFC uitkomen. Bij MVV zijn Geurten (op eigen ver zoek) en Brokamp (door de club) op de transferlijst gezet. Holland Sport pas gepromoveerd naar de eredivisie onderhandelt met Xerxes/DHC over een eventuele trans fer van de Zuidslaaf Joncic naar de Haagse vereniging. Doelman Theo Hoogeveen liet zich bij DOS op de transferlijst plaatsen en reserve-doelverdediger Hans Hoogeveen ging naar Gooiland. DOS heeft contact met Warringa, de reserve-doelman van FC Twente. Ook Henk van Ledden van Velox is een ernstige kandidaat. Als voorhoedespeler wil DOS amateur-in ternational Arie de Boom van Unitas engageren. Cor Adelaar, die bij Sparta en Go Ahead heeft gespeeld en het afgelopen seizoen in België voor Lierse SK uit kwam, wil weer terug naar Nederland. Hij gaat binnenkort in IJsselstein een sportzaak openen. Daarom wil Adelaar het liefst voor een club uit Utrecht of omgeving gaan spelen. DEN HAAG Tot de tenniskam pioenschappen van Wimbledon, die van 24 juni tot 6 juli in Londen worden ge houden, zijn vijf Nederlandse speel sters en een speler direct toegelaten. Tom Okker, de Nederlandse kampioen, die dit seizoen de internationale kam pioenschappen van Zuid-Afrika en Italië won. zal deelnemen in het heren enkelspel, het herendubbelspel (met de Amerikaan Marty Riessen) en het ge mengd-dubbelspel. De toegelaten da mes zijn: Lidy Jansen-Venneboer (da mesenkelspel, damesdubbelspel met de Mexicaanse Elena Subirats en gemengd dubbelspel met de Westduitser Hans Jürgen Pohlman), Marijke Jansen (damesenkelspel en dames-dubbelspel met Judith Salomé), Ada Bakker (da mes-enkelspel en damesdubbelspel) en Judith Salomé (damesenkelspel en da mesdubbelspel). Aan het kwalificatietoernooi zullen Peter Soeters en Fred Hemmes deelne men. Zij zullen zich moeten plaatsen voor het herendubbelspel, terwijl Peter Soeters zich met Marijke Jansen voor het gemengd-dubbelspel en Fred Hem mes zich voor het herenenkelspel en met Judith Salomé voor het gemengd- dubbelspel moeten kwalificeren. Verder zijn Jan Hordijk en Noortje Blom toegelaten tot het jeugdtoernooi. Aan het veteranentoernooi nemen in het dubbelspel De Rooy van Zuidewijn en Klinkspoor deel. Aan het Queens-toernooi, de Londense kampioenschappen op grasbanen, die een week vóór Wimbledon worden ge houden, nemen Lidy Jansen-Venneboer, Ada Bakker, Astrid Suurbeek„Noortje Blom, Tom Okker en Jan Hordijk deel. BRISTOL Lidy Jansen-Venneboer en Astrid Suurbeek hebben dinsdag de derde ronde damesenkelspel van de tenniskampioenschappen van West-En- geland, die in Bristol worden gehouden bereikt. Lidy Jansen-Venneboer ver sloeg de Britse Judy Congdon met 6-3, 8-6 en Astrid Suurbeek schakelde de Japanse Sawamatzu uit met 6-4, 3-6, 6-3. BOLZANO In de eerste ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen, dat dinsdag in het Ita liaanse Bolzano is begonnen, trof de Nederlandse kampioen Ton Sijbrands de wereldkampioen Iser Koeperman. De 18-jarige Sijbrands kreeg uit de ope ning een sterk centrum. Iser Koeper man bestreed dit met een omsingelings tactiek en beiden kwamen door de moeilijke stand in tijdnood. Sijbrands maakte aan alle spanning een einde door een remisegevende combinatie te nemen, hoewel bij analyse bleek, dat dit niet nodig was. De tweede Nederlandse vertegenwoor diger, Harm Wiersma, begon het toer nooi met een overwinning op de Ita liaan Fanelli. De 15-jarige Fries legde de basis voor zijn zege in het midden spel met een meerslagcombinatie in een uitstekende en scherp op de aan val gespeelde positionele partij. De Amerikaan Carl Smith maakte zijn debuut tegen Andris Andreiko. De Rus bezorgde zijn tegenstander vanuit de opening ernstig positioneel nadeel. De toch wel sterk spelende Smith vocht nog lang terug, maar moest tenslotte opgeven. De derde Rus, Viatsjeslav Tsjegolev, verloor een punt aan de Belg Oscar Verpoest. De Rus had in het eindspel een stuk voordeel, maar de Belg wist toch een nederlaag te ontlo pen. De Surinamer Pershad tenslotte kreeg tegen de fout op fout stapelende Oosten rijker Feldl al snel voordeel en won ge makkelijk. De Senega lees Baba Sy en de Franse kampioen Mostovoi lieten verstek gaan, waardoor 15 dammers aan het toernooi deelnemen. Na de dinsdag gehouden loting werd ook besloten bij gelijke aankomst van meer spelers het Sonnen- born-Berger-systeem toe te passen. GELEEN De beide naar de eer ste divisie gedegradeerde voetbalclubs Fortuna '54 en Sittardia hebben over eenstemming bereikt over een fusie. Het bestuur van Fortuna heeft giste ren nog een laatste poging gedaan om de zelfstandigheid van de club, die er financieel slecht voor stond, te redden. Een bespreking met B. en W. van Ge leen leidde niet tot het gewenste re sultaat De fusie kwam tot stand onder uit drukkelijk voorbehoud, dat de gemeen tebesturen van Sittard en Gel een hun goedkeuring en verdere medewerking zullen geven. De besturen van Sittardia en Fortu na '54 stellen er prijs op te verklaren, dat de fusie uit noodzaak geboren is met als doel betaald „voetbal op ere- niveau te maken". Men verwacht, dat de nieuwe club, die waarschijnlijk om commerciële re denen de naam Fortuna zal handha ven, om beurten in Sittard en Geleen haar thuiswedstrijden zal spelen. Tot een verdeling van de bestuurs functies, het benoemen van manager en trainer wilde men niet overgaan al vorens de gemeenteraden van Sittard en Geleen hun goedkeuring hebben ge geven. DEN HAAG Ook de wedstrijd te gen Racing Club Paris-Sedan voor de internationale nacompetitie heeft ADO, evenals tegen Lugano, met 2-0 gewon nen. De Hagenaars waren beduidend sterker dan de Fransen, die dankzij de uitstekende doelman Rose voor een grotere nederlaag behoed werden. Bo vendien belandden enkele schoten van ADO tegen de paal. In de Franse ver dediging was Lemerre goed, maar middenvoor Salem, topscorer van de Franse competitie, kreeg tegen de ADO-verdediging, die de buitenspelval vaak hanteerde, geen enkele kans. Het doelpunt van Heynen werd van grote afstand gescoord, dat van Hou- waart na handig omspelen van doel man Rose, waarbij de Racingverdedi- ging ten onrechte voor buitenspel bleef staan. ADO: Thie; Van den Burch, Wei- mar, Mansveld en Vos; Jochems en De Zoete; Heynen, Schoenmaker, Maassen en Pas (Houwaart). R C PARIS-SEDAN: Rose; Zamojs- ki, Lemerre, Bastuel en Broissard; Medot en Le Vasseur; Bourgois, Sa lem, Cardoni en Di Salvio. PARIJS Jacques Anquetil, vijfvou dig winnaar van de Tour de France is niet gekozen voor de Franse natio nale ploeg, die op 27 juni in Vittel voor de vijfenvijftigste editie van de Ronde van Frankrijk van start gaat. Hoewel „monsieur Chrone" eind vorig jaar duidelijk had laten weten, dat hij graag in de Tour '68 zou willen starten, heeft ploegleider Marcel Bidot hem niet gekozen. Bidot had trouwens nog een verrassing in petto: ook Lucietn Aimar, die in 1966 de gele trui het Pare des Princes binnendroeg Jan Janssen werd toen tweede zal niet in het nationale team starten. De Franse ploeg ziet er nu als volgt uit: Roger Pingeon, Raymond Poulidor, Jean-Pierre Genet, Bernard Guyot, Jean Jourden, Anatole Novak, Chris tian Raymond, Ryamond Riotte, Jose Samyn en Jean Stablinsky. Overigens geeft het feit, dat Anque til en Aimar niet in de formatie van Marcel Bidot zijn gekozen, nog lang geen zekerheid, dat beide renners niet aan de ronde zullen deelnemen. Bei den kunnen immers nog worden geko zen in zowel de Franse B- als C-ploeg. HARM WIERSMA goede start LUGANO Tom Okker heeft dins dag in de tweede ronde herenenkelspel van de Zwitserse tenniskampioenschap pen, die in Lugano worden gehouden, een gemakkelijke overwinning behaald. De Nederlandse kampioen versloeg de Zwitser Jürgen Siegrist met 6-2, 6-1. Tim Sturdza schakelde de Deen Tor ben UI rich uit met 6-4, 1-6, 8-6. BECKENHAM Marijke Jansen heeft dinsdag tijdens de tenniskam pioenschappen van Kent, die in Becken ham worden gehouden, in de tweede ronde damesenkelspel gewonnen van de Britse Brasher. De setstanden waren: 3-6, 6-3, 6-2. Minder succesvol was Pe ter Soeters, die in de tweede ronde he renenkelspel verloor van de Zuidafri kaan Abe Segal: 6-3, 3-6, 7-5. Andres Gimeno, de spaanse prof, schakelde verder de Australiër Gerathy uit (6-1, 6-2), terwijl Roy Emerson de Fransman Jean Loup Royer versloeg: 2-6, 6-4,6-1. LISSABON De Portugese voetbal ster Eusebio is dinsdag in de Sao Lu- cas-kliniek in Lissabon geopereerd aan zijn geblesseerde linker-knie. De opera tie is, zoals later werd medegedeeld, vlot verlopen en de patiënt maakt het uitstekend. ADVERTENTIE zondag 16 juni, vaderdag SCHAARN Ook in de vierde etap pe van de Ronde van Oostenrijk heeft de Limburger Jan Krekels zich niet van de eerste plaats in het algemeen klassement laten verdringen. In een 185 kilometer lange rit van Innsbruck naar Schaarn, die door de Italiaan Enrico Maggioni in 4 uur, 32 minuten en 02 seconden werd gewonnen, eindig de Krekels achter zijn grootste concur rent, Robert Csenar, op de vierde plaats. Zowel Csenar als onze landgenoot hadden slechts 25 seconden achter stand op Maggioni, die in de eindsprint zijn medevluchter, de Nederlander Henk van Vught, naar de tweede plaats verwees. De twee overige ren ners uit de oranje-equipe, Wim Prin sen en Leen de Groot, eindigden met respectievelijk drieeneenhalve en twaalf minuten achterstand op de 17e en 37e plaats. De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. Maggioni (It.) 4.34.32 (met boni ficatie 4.34.02); 2. Van Vught (Ned.) z.t. (met bon 4.34.17); 3. Csenar (Oost) 4.34.57 4. Krekels (Ned.) z.t; 5. De Mol (Belg.) z.t.; 6. Postl (Oost) z.t.; 17. Ex aequo o.a.: Prinsen (Ned.) 4.37.06 37. ex aequo o.a.: De Groot (Ned.) 4.46.24. Het algemeen klassement na de vier de etappe luidt: 1. Krekels (Ned.) 16.09.22; 2. Cse nar (Oost) 16.10.22; 3. Schattelbauwer (Oost) 16.10.37; 4 en 5 Hummenberger en Postl (Oost) 16.11.20; 6. Eberl (Oost) 10.14.35; 9. Prinsen (Ned.) 16.15.41; 11. Van Vught (Ned.) 16.18.44; 31. De Groot (Ned.) 16.27.43. Jan Krekels is leider in het punten klassement met 63 punten voor Csenar (45) en Schattelbauer (21). In het algemeen ploegenklassement BELZELE/WAES Gerben Kars tens heeft dinsdag in het Belgische Belzele/Waes, tussen Antwerpen en Gent, een wielerronde over 150 kilo meter gewonnen. De Nederlandse prof had voor de afstand 3 uur 5 minuten en 15 seconden nodig. Hij versloeg in de eindsprint van een kopgroep van veertien renners onder anderen de bel- gen Rosiers en Brusselaer, die tweede en derde werden. Cees Zoontjens werd vijfde en Harm Ottenbros zesde. HILVERSUM Het hoofdnummer gisteravond op de Hilversumse dra- versbaan, de internationale course om de Grote Juniprijs, werd tevens de grootste verrassinf van de dag om dat de overwinning werd weggesleept door Zelos van Vredenhof, gereden door pikeur-eigenaar C. Swart. Niemand kon na afloop precies zeg gen waar Zelos van Vredenhof tenslot te uit de achterhoede al die onver wachte snelheid nog vandaan had ge haald, niemand had 't ook meer voor mogelijk gehouden, maar het werd maar gelanceerd, zo zelfs dat Arie ge reden door Th. Kooyman, er danig van schrok en over de finishstreep sprong, waardoor hij werd uitgeschakeld. Acrobaat werd achter de verrassende overwinnaar tweede en X Tello derde. De suprise bleek ook de uitbetaling van de toto: 65.80 voor elk aan Zelos gewaagd guldentje. De uitslagen waren: King Boreasprijs: 1. Gilia van Am- stel (N. Schouten) 1.30; 2. Friday; 3. Ferro; winn 4,70; pl 2,60 2,00 en 2,90; kopp. 5,50 cov. 6,20a trio 333. Alainprijs: 1. Handy Mac (M. Bouw huis) 1.32.6 2. Happy First; happy Hollandia; winn. 1,80; pl. 1,50 2,10 2,90; kopp. 8,30; cov. 10,0. Anna Wheateroftprijs: 1. Formosa (J. Hof) 1.26.9; 3. Eldorado 3. Fan- tastica; winn. 12,50 pl. 4,50 2,90 en 10,40; kopp. 14,40; cov. 5,70; trio 2.026.70. Polyanthaprijs eerste afdeling: 1. Grace Rodney (P. M. Smit) 1.31.2; 2. Gin Sprookjeshof; 3. Eniopile Hollan dia; winn. 2,50; pl. 1,80 1,80 en 2,50; kopp. 4,30 en cov. 4,20. Grote juniprijs: 1. Zelos van Vreden hof (C. Swart) 1.23,8; 2 Acrobaat; 3 x Tello; winn. 56,80; pl. 5,70 1,90 en 3,30; kopp. 28,10; cov 3,50. Frenshamprijs: 1. Eranthis (J. Dooyeweerd) 1.26,1; 2. Ekster S.; 3. El Cid d'Aster; winn. 13,10; pl. 2,60 1,60 en 2,50; kopp. 15,50; cov. 5,50; trio 401,70. Golden Climberprijs tweede afdeling 1. Benny Hollandia (R. J. W. Koster) 1.24,8; 2. Dox van Root en Noot; 3. Comtese Thérèse; winn. 5,50 pl. 1,70 2.50 en 1,80; kopp. 7,80; cov. 6,30; trio 1.117,50. Polyanthaprijs tweede afdeling: 1. Guy Volann (J. van Leeuwen) 1. 31; 2. Guy M. 33. Gijsbertine H; winn. 4,30 pl. 1,70 2,80 en 2,60; kopp. 10,30; cov. 5,40 Totalisatoromzet 1.199.865. staat Nederland aan de leiding met acht minuten voorsprong op Oostenrijk. De Belg Eduard Janssens bezet in het bergklassement de eerste plaats met 10 punten. Wim Prinsen en Henk van Vught respectievelijk tweede en derde met 8 en 6 punten. LONDEN De Londense, dit jaar naar de tweede divisie gedegradeerde, voetbalclub Fulham heeft dinsdag Allan Clarke, die meermalen uitkwam voor het Engelse elftal onder de 23 jaar, voor 150.000 pond sterling (onge veer 1.275.000 gulden) verkocht aan Lei- cester City. BLOCK HANS Eddy Merckx is ze ker van zijn eerste overwinning in een grote etappe-wedstrijd. De 22-jarige wereldkampioen, die begin van dit jaar voor een dik pak lires naar een Ita liaanse wielerstal overstapte en na een oefenkamp in Regio di Calabria tot groot genoegen van zijn nieuwe bazen de Ronde van Sadinië, de koningsklas- sieker Parijs-Roubaix en de Ronde van Romandië met glans won, zal dan nu ongetwijfeld ook nog de 51e Giro d'Ita- liaen de rose leiderstrui beëindigen. Met nog één etappe voor de wiel tjes en 235 kilometer lange rit van Chieti naar Napels kan hem de zege tenminste moeilijk ontgaan. Met ruim vijf minuten voorsprong op zijn ploeggenoot Vittorio Adorni en bij na tien minuten op de winnaar van vo rig jaar, Felice Gimondi, zal Merckx vandaag van start gaan. En niemand, die hem in die laatste kilometer naar „La Bella Napoli" nog uit het rose zal kunnen rijden. De door velen verwachte aanval is dinsdag uitgebleven. Twee flinke ber gen konden het rennersveld niet uit eenslaan en pas op de laatste steile hellingen, die van een 2155 meter hoge berg in de omgeving van BlockHaus, moest Merckx uit het zadel om Motta, Zilioli en Gimondi tot de orde te roepen. Het ging de Vlaming, die in deze Giro duidelijk heeft bewezen wel degelijk te kunnen klimmen Hij won de grote bergprijs met 150 punten voorsprong op de Spanjaars Mariano Diaz uitste kend af. In de spurt veroverde hij zelfs nog enige seconden winst op zijn voor naamste concurrenten. De Italiaan Franco Bodrero, die geen bedreiging voor Merckx kon vormen, was 1 minuut en 17 seconden eerder over de meet gegaan. Het leverde hem de ritoverwinning op voor zijn landge noten Bitossi en Schiavon. De enige Ne derlander, die in deze ronde meerijdt (Bart Zoet stapte al in een van de eer ste etappes af, een voorbeeld dat de Duitser Rudi Altig din dag volgde), Cees Haast, leverde een goede presta tie door als achttiende door de finish te gaan. Het bracht hem in het alge meen klassement enkele plaatsen om hoog. Hij staat nu op de 21e plaats. Het algemeen klassement na de 21e etappe luidt: 1. Merckx (Belg) 101.15.42; 2. Ador ni (It) op 5.03; 3. Gimondi (It) 9.05; 4. Zilioti (It) op 9.17; 5 Vanneste (Belg) op 10.43; 6. Jémenez (Sp) op 12.00; 7. Motta (It) op 12.23; 8. Dancelli (It) op 12.33; 9. Bodrero (It) op 13.33; 10. Bal- manion (It) op 15.35; 21. Haast (Ned) op 47.45. ADVERTENTIE (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. VEENENDAAL In de Amersfoort se sporthal heeft de volleybalvereniging Weaving de laatste wedstrijden van de competitie 1967-*68 gespeeld. Zowel het dames- als het herenteam van de Veenendaalse vereniging kan terugzien op uitstekende wedstrijden, waarin vaak een veelbelovende techniek werd gede monstreerd. Het damesteam startte dit jaar voor de eerste maal in de competitie in de vierde klasse. Na een wat onzeker be gin kwam het in de tweede helft van de competitie beter in vorm. Het lukte dit team zelfs kampioen DOS 2 met een 21 nederlaag naar huis te sturen. Ho ger geklasseerde teams werden vaak to taal verrast door de sterkte van de Veenendaalse dames. Dat deze formatie niet hoger op de ranglijst is geëindigd ligt aan het feit, dat zij nog onvoldoen de zelfvertrouwen heeft, waardoor zeer wisselende resultaten werden geboekt. De zesde plaats, met slechts 4 punten achterstand op Spirit 5 dat ook in de tweede helft van de competitie met 21 werd verslagen mag echter zeker 'n eer vol resultaat worden genoemd. Inmid dels zijn de dames alweer hard aan het trainen. In de kmende competitie is het misschien mogelijk met twee dames teams uit te komen, wanneer nog en kele nieuwe leden zich melden aan de Chr. Huishoudschool, elke donderdag- avond om 7.00 uur. Eindstand dames: DOS 2 18—44 LEA 18—39 WH 1 18—36 Spirit 5 18—29 DOS 3 18-T-26 Weaving 18—25 Laetitia 18—22 DE VU 2 18—22 Wilhelmina 4 18—14 WH 2 13—13 DOS 2 en LEA promoveren Het herenteam heeft uitstekend ge speeld in de afgelopen competitie. Dit blijkt wel uit het feit, dat het slechts één wedstrijd verloor en wel met 21 van leider NVC uit Nijkerk. De heren promoveerden vorig jaar van de vierde naar de tweede klasse en dat zij deze promotie verdienden blijkt wel uit de prachtige tweede plaats die zij veroverden. Enkele slordigheden, veroorzaakt door slecht bezoek van de trainingen vóór de aanvang van de competitie, maakten dat er bij de heren in de loop van de eerste helft van een hecht teamverband vrijwel geen sprake kon zijn. In deze periode moesten zij dan ook de zo be langrijke punten afstaan. In de tweede helft draaide dit team zeer goed, met als hoogtepunt de 21 overwinning op het zeer sterk spelende NVS uit Nijkerk. Dit was de enige ver loren wedstrijd van deze ploeg. Inmiddels is bekend geworden, dat de promotiekans van de Veenendaalse formatie verdwenen is. De kampioen van de eerste klasse heeft namelijk geen kans gezien een plaats in de over gangsklasse te veroveren. In 'n spannende promotiestrijd moes ten vijf eersteklassers om twee plaatsen in de overgangsklasse vechten. Het Soester SW bereikte de derde plaats. Weaving blijft dus tweede klasse spelen. Wil het komende competitie promoveren, dan zullen genoemde slor digheden voorkomen moeten worden. Bovendien kan het herenteam jonge aanwinst goed gebruiken. wat Eindstand heren: NVC Weaving SSS 3 BG SV WA 3 SW 2 SSS 4 Olympia 3 VIOS 4 Spirit 4 NVC promoveert; VIOS degraderen. 18—50 18—45 18—36 18—27 1825 18—24 18—21 18—20 18—14 18— 8 4 en Spirit DEAUVILLE Het Nederlands® bridgetteam heeft dinsdag, op de der tiende zitting vande Wereldolympiade, die in het Franse Deauville wordt ge houden, Argentinië met het grootst mo gelijke verschil verslagen: 200. Neder land bezette daarna de derde plaats. De Nederlandse Antillen wonnen met 119 van Denemarken en bezetten de 33e plaats. Na de veertiende zitting bezette Ne derland de tweede plaats. De Neder landse ploeg behaalde een overwinning met 191 op Spanje, terwijl de ploeg van de Nederlandse Antillen, die de laatste plaats bezette, een verrassende overwinning op de Verenigde Staten be haalde. De Amerikanen zakten hier door van de tweede naar de vijfd® plaats. De stand na de veertiende zitting: 1. Italië 211 pnt; 2. Nederland 199; 3. Canada en Australië 197; 5. Verenigde Staten 195; 6. IJsland 184; 32 Neder landse Antillen 30. Bij de dames leed Nederland tegen Italië een nederlaag met 17—3. De Ne derlandse dames bezetten de achtste plaats met 68 punten. Aan de leiding gaat nog steeds Zuid-Afrika met 101 punten. Zweden staat tweede (91) en Brazilië derde (84). Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Hippolytushoef: A. van Dorssen te Gasselternijveen; te Zwijn- drecht (vac. G. J. Hintzbergen)C. Vos te Gouda; te Den Dolder (vac. P. Hete- brij): D. Schneider te Waubach; te Zaan dijk: G. Nijenhuis te IJmuiden; te Mon ster (vac. D. van der Ent Braat): W. Vroegindeweij te Katwijk aan Zee; te Middelharnis (toez.): J. T. Cazander te Scherpenzeel. Aangenomen: naar Werkendam (vac. A. de Bruijn) E. Kempenaar te Wou- brugge; naar Broek in Waterland (N.H.) (toez.): J. Hiensch te Odijk; naar 't Zandt-Godlinze: M. Enker, eervol, onth. pred. <leraar G.O.-M.O.) te Voorburg. Bedankt: voor Chpelle aan de IJssel (vac. A. Kastelein) (toez.): J. Koele te Nijkerk. Doopsgezinue Broederschap: Beroepen: te Delft: L. Laurense te Bolsward; te Wageningen: J. Gulmans te Hallum-Oudebildtzijl, die dit beroep aannam. Ver. Doopsgez. en Remonstrantse Gem.: Aangenomen: naar Suriname (Evan gelisch Lutherse Gemeente): J. W. Schneider, voorganger te Dokkum. Ned. Herv. Kerk: Bedankt: voor Oud-Alblas: G. Voor dijk te Mastenbroek; voor Bruinisse (toez.): C. van Wijngaarden te Zwaag- westeinde. Geref. Kerken: Beroepen: te Witmarsum-Schraard: Sj. C. van Ketel, kand. te Capelle aan de IJssel. De elfde wereldkampioenschappen I Nederland is een van de 32 deelnemende I vuldig verpakte „kisten", die voor het zweefvliegen zijn in Polen begonnen. landen. De foto toont een aantal zorg-gebruik gereed worden gemaakt. EDE Niet minder dan drie kandi daten hebben de amateurclubs gesteld voor de vacature voorzitter sectie-be stuur-amateurs, die ontstaan is door het vertrek van de heer J. Egberts, die zo als bekend hoofd wordt van de afdeling opleiding in de voetbalbond. Uiteraard zal de keus voor verscheidene clubs moeilijk zijn. De heren J. Brinckman, J. Jaspers en J. van Marle hebben alle drie een be kende én goede naam inde KNVB. Eerstgenoemde heeft die gevestigd door zijn werk als voorzitter van de LBA en de heer Jaspers is niet voor niets voor zitter van de KNVB afd. Amsterdam. Wanneer echter een van beiden door de meerderheid der amateurclubs als hun sectievoorzitter zal worden aangewezen betekent dit, dat vam het bondsbestuur de heer W. Meuleman én de beide on- dervoorsitters J. Coler en J. Jaspers of J. Brinckmann in het westen des lands zetelen. Uiteraard zal dit voor velen niets uitmaken. Voor hen geldt moge lijk: het kan ons niet schelen wie van de drie op de vacante plaats komt. Een groot aantal clubs uit de distric ten Noord, Oost en Zuid zijn van me ning dat na het vertrek van de heer Egberts, dit deel van het land „zijn" belangrijkste man uit het bondbestuur is kwijtgeraakt. Daarom heeft men de heer J. van Marle kandidaat gesteld voor de voor zittersplaats. Niet, omdat men in de plaats is. provincie meent „recht" op deze plaats te hebben, maar vooral, omdat de heer Van Marle (Oud-voorzitter van ZAC, voorzitter van de KNVB afd. Zwolle, lid van het sectiebestuur amateurvoetbal en reeds zes jaar lang de hardwerkein de leider van het nationale amateurelf tal, 43 jaar oud en in het dagelijkse le ven adj.-directeur van het Econ. Techn. Instituut Overijssel) iemand is, die door zijn organisatorische gaven, enthousias me, ijver en routine in voetbalzaken vertreouwen geniet van zeer velen in de KNVB, dit vertrouwen stellig zal waar maken en daardoor vam de drie goede kandidaten (als voorzitter der amaturs) de juiste man op de juiste n 1- id ;n n. in g- an ar n- de ;r- mr Dor pi- de üen be de •gse hij «uwe serie •smij wieg van „Het Björ htge- Egang ussen ardin. illus- rem. idsen, Sicilië (Per nster- nerin- zeer onder groten u Ver- visie •n het Schip- prijs Eibert de be- ïmische genheid e Ver- smische

De Vallei | 1968 | | pagina 7