DRIE MOTIES VAN REGERINGSPARTIJEN Kamer gereserveerd over nota voor het noorden Inkomen met vreemde voorgeschiedenis K.V.P. wil Econorn. Zaken erbij betrekken L H. W. Offers directeur van Politie-academie MINISTER LUNS ZAL NAAR ISRAËL GAAN Yvonne Paul in Parijs Twee weken cel voor gooien met fakkel „Werklozen doen TERUG NAAR HET JAAR 1795 aan beunhazerij Zuidslaven komen in Nederland werken Turkse studenten ook roerig V.S. eisen Ray op elke tijd is tijd voor VAN NELLE thee Pools journalist wil niet terug Opvolger van mr. J. Brink Jf. Publikatie van cijfers V. en D. EN HAAG De Tweede Kamer heeft de nota in zake het noorden des lands gisteren met enige reserve bekeken. Dit bleek uit drie moties, die door de regerings partijen werden ingediend. TEGENZIN AARDGASPOT „ZITDAGEN" metallique Eigenaardig Loterij Treinbrand in Engeland AFTERNOON BUILTJES WATERZUIVERING Ontraden Verschonen Heffing SPORTIEF PORTUGAL GRIEKENLAND DONDERDAG 13 JUNI 1968 H. KIKKERT. D(Van onze parlementaire redactie) De a.r. rs. B. Goudzwaard vroeg bestaande bedrijven, die regionaal voldoende belangrijk zijn, een subsidie van vijftien procent voor hun uitbrei dingen te geven. De heer P. J. Engels (kath. v.) vroeg, zo mogelijk, staatsdeelne mingen in bedrijven die geen geld op brengen, te verkopen. De opbrengsten die hierdoor vrijkomen, zouden moe ten worden gebruikt om de overheid te laten deelnemen in vestigingen die van belang zijn voor de stimuleringsgebie den. De socialistische fractieleider drs. J. M. den Uyl verzette zich hevig te gen dit idee. De liberaal dr. K. van Dijk vroeg de regering te onderzoeken of het mogelijk is grote recreatieterreinen in het noorden aan te leggen. Gisteravond kondigde de heer H. Kikkert (c.h.) ook nog een motie aan, waarin hij eventueel zou vragen de vestiging van belangrijke industriële bedrijven in het noorden te bevorde ren. De meeste kritiek op de nota kwam van socialistische kant. Drs. H. Wie- renga sprak over een „met tegenzin verwekt geesteskind". Hij vond het op merkelijk dat de Raad van Advies voor de ruimtelijke ordening zich zo ironisch heeft opgesteld tegen een stuk van de regering. Deze socialist pleitte, evenals zijn fractie reeds had gedaan in de tegen- nota op het stuk van de minister Schut (volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning), De Block (economische zaken), Bakker (verkeer en waterstaat) en Lardinois (landbouw) voor de oprich ting van 'n maatschappij voor indus- striële ontwikkeling. Het was overigens opvallend, dat in de Tweede Kamer de ministers Bak ker en Lardinois ontbraken maar dat hun collega Roolvink (sociale zaken) die de nota niet heeft ondertekend, wel achter de regeringstafel zat. Verscheidene sprekers pleitten voor een verdere ontwikkeling van de haven in Harlingen. Drs. Wierenga vroeg voorts om de „aardgaspot", waaruit industrieën in het noorden goedkoop gas kunnen krijgen, te vergroten. „Zij moet twee tot drie keer zo groot worden", zei de socialist. Ook de heer Engels en drs. Joekes pleitten voor goedkope energie in 't noorden. De laatste waarschuwde er echter wel voor niet te snel te tornen aan het „nieuwheidsbeginsel", de afspraak, dat 'n onderneming geen goedkoop gas krijgt als een andere fabriek in de zelfde sector dit voorrecht al heeft ge kregen. Drs. Goudzwaard wilde nog dat een deel van de winst, die de Staat krijgt uit de verkoop van 't aardgas aan de Gasunie, voor 't noorden moet worden besteed. Drs. Joekes kwam nog met een aardig idee. „Laat een klein aantal ambtenaren regelmatig in het noorden „zitdagen" houden om te weten wat er in die streek leeft". De heer Kikkert wilde verder gaan. „Stel in de noorde lijke provincies 'n „mannetjesputter" aan, die direct onder de minister van Economische Zaken staat, om voor het noorden te pleiten". In de Kamer werd gisteren ook nog gevraagd om uitbreiding van Leeuwar den en Emmen. De heer Engels zei, dat zijn fractie onverkort staat achter de uitgangspunten in de tweede nota over de ruimtelijke ordening maar dat er toch wel een duidelijke uitspraak moet komen over de sprei ding van de bevolking in het noorden. Hij drong ook nog aan op de stich ting van een vierde h.t.s. Zowel de heer Kikkert als drs. Wierenga pleitte ervoor militaire instellingen naar het noorden te verplaatsen. AMSTERDAM De Amsterdamse politierechter heeft gistermorgen de 22- jarige kantoorbediende Edward F. we gens openlijke geweldpleging veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf. De officier van justitie had drie weken geëist. De jongen, die jaar in een admi nistratieve functie bij de Amsterdamse politie had gewerkt, was per 1 mei ont slagen. Hij was die avonid lid van het ordecomité geweest van de organisatie die een demonstratieve optocht en bij eenkomst in de oude RAI had georga niseerd. „Als u iets niet moet doen is het als lid van een ordecomité optre den, zeker niet op 1 mei in Amster dam", zei de politierechter mr. G. H. Nomes. Na afloop van de bijeenkomst was er een fakkeloptocht naar de Dam waar relletjes waren ontstaan. Edward F. gaf toe een uitgebrande fakkel van de straat te hebben opgeraapt en die naar een marechaussee te hebben gesmeten. Voor de rechtbank zei de jongeman dat hij woedend was geworden nadat de marechaussee tegen hem hald gezegd: „Stuk vuil, doorlopen!" Edward F. bood voor de politierechter zijn excuses aan voor het gooien met de fakkel. Zijn raadsman, mr. M. M. Flesseman zei dat F. bij de politie was weggegaan, omdat men hem te kennen had gege ven dat zijn activiteiten bij de jonge renafdeling van de Partij van de Ar beid, alsmede zijn deelneming aan de monstraties niet gewenst waren. 55 ROTTERDAM Werklozen halen steeds meer het werk onder de handen van erkende elektriciens vandaan. In de provincies met de grootste werkloos heid, tiert die beunhazerij het weligst. Die uitlating deed gisteren in Rotter dam de heer G. Visser, voorzitter van de Nederlandse Christelijke onderne- mersbond in de elktrotechniek en radio. Hij stelde vast dat de „zwarte arbeid" schrikbarende vormen aanneemt. ADVERTENTIE de pijp met de 5 pluspunten: lichtgewicht droogrokend verwisselbare kop moderne vormgeving en de prijs9.75 1 VOOR DE HANDEL; B. D. LEEFSMA N.V.. KERKSTRAAT 25. AMSTERDAM. TEL. 2327 27 SCHIPHOL —Yvonne Paul die al ruim een jaar lang fervente pogingen onderneemt om naar Amerika terug te keren, is gisteren naar Parijs gevlogen. Ze was dinsdag ontslagen uit het Haarlemse huis van bewaring waar ze tien dagen had moeten uitzitten wegens lokaalvredebreuk. Ze had geweigerd Schiphol te verlaten. Gisterochtend dook ze op in het kan toor van Pan-Am in Amsterdam waar haar een enkele reis Parijs werd aan geboden. Ze nam het aanbod van Pan- Am aan en vertrok zonder moeilijkhe den te veroorzaken. AMSTERDAM De Nederlandse (NDSM) heeft een groep van 274 Zuid- slaven in dienst genomen. Zondag 16 juni komen de eerste 77 Zuidslaven ons land binnen. Een week later volgen er 115 en de overigen zullen zich de eerste weken van juli bij hun collega's voe gen. De personeelschef van de NDSM is zelf naar Zuidslavië geweest om de ar beiders uit te zoeken. Zij zijn allen ge schoolde metaalarbeiders. Bij bedrijf werken al 180 Turken en tweehonderd Italianen. Sinds vorige week mogen bedrijven geen buitenlandse arbeiders meer aan nemen die op eigen houtje in ons land werk zijn komen zoeken. Wel kunnen zij, net als de NDSM de arbeiders in het moederland werven en naar ons land halen. rtikel 22 van onze Grondwet kent de Koningin een in geld uitgedrukt inkomen toe ten laste van 's Rijks was, maar ook de op brengst van domeinen. Dat is een wonderlijke zaak met een nog won derlijker voorgeschiedenis. x Dat inkomen uit de domeinen is begonnen als vergoeding aan het Huis van Oranje voor de in 1795 aan het Huis ontnomen bezittingen. Toen de revolutie hier te lande in 1795 voltrokken werd en stadhouder Willem V met zijn familie per vis sersschuit naar Engeland was ge vlucht, werd hij niet slechts van zijn ambten vervallen verklaard, maar werden ook zijn vele bezit tingen onteigend. De schade die het Huis van Oranje aldus in 1795 had geleden, werd later toen men wel op deze zaak terug moest komen, geschat op 24 miljoen gulden. Tijdens het Bataafse bewind was een deel der geconfiskeerde bezit tingen van de hand gedaan, maar er was nog heel wat over. In de weinig roemrijke jaren na 1795 scheen het vrijwel zeker, dat de rol van de Oranjes hier was uitge speeld en bij de Vrede van Amiens in 1802 kwam dan ook een regeling tot stand krachtens welke de voor malige stadhouder Willem V voor het verlies van zijn ambten en be zittingen schadeloos werd gesteld. Napoleon betaalde dat uit ander mans beurs, want de vergoeding bestond uit het voormalige bisdom Fulda, de abdijen Corvey en Wein- garten en de stad Dortmund, welke bezittingen aan de geestelijkheid waren ontnomen. De Ex-stadhou der overleed in 1806 en zijn zoon trad in zijn rechten. Natuurlijk werd na de bevrijding de klok teruggedraaid, maar ten aanzien van de vergoeding voor de geconfiskeerde goederen nam men zijn toevlucht tot een eigenaardige constructie. De Duitse schadeloos stelling verdween en er kwam iets anders voor in de plaats. Men stelde het inkomen van de souvereine vorst vast op anderhalf miljoen gulden, maar voegde daar aan toe: „Bij de wet kan worden bepaald, dat aan den Souvereinen Vorst des verkiezende tot gedeelte lijke voldoening van het gemeld jaarlijksch inkomen in vollen eigen dom als patrumonieel goed zal wor den overgegeven zo veel domeinen als een zuiver inkomen van vijf ton nen gouds of daaromtrent opbren gen". Bij de vereniging met het zuiden werd dit recht beperkt tot koning Willem I, die dus de keuze had tus sen een jaarlijkse uitkering van vijfhonderdduizend gulden dan wel terugontvangen van een groot deel der voormalige bezittingen. In 1822 wenste de koning de over dracht van zoveel domeinen als waarop hij recht had. De koning had er helemaal geen behoefte aan wederom in 't bezit te keomn van de voormalige familiegoederen. Hij wilde doorzetten wat de regering hem geweigerd had, namelijk om via een grote loterij met domeinen als orijs de te Brussel gevestigde Maatschappij voor volksvlijt aan geld te helpen. De koning droeg dan ook de hem in eigendom over gedragen domeinen af aan die maatschappij onder beding, dat de maatschappij hem en zijn nakome lingen jaarlijks vijfhonderdduizend gulden zou uitbetalen. De koning kreeg een certificaat voor 20410 aandelen in de maat schappij en deze garandeerde de genoemde opbrengst. De scheiding tussen Noord en Zuid bracht natuurlijk moeilijkhe den. De in juni 1843 afgetreden minis ter van Financiën J. J. Rochussen werd benoemd tot gezant te Brus sel en kreeg van koning Willem II opdracht de particuliere belangen van het Huis van Oranje in België definitief te regelen. Afgezien van wat kleinere posten was de verkoop van het aandeel in de maatschappij voor volksvlijt het belangrijkste. Rochussen begon met het omzet ten van he tcertificaat in 20410 af zonderlijke aandelen; vervolgens liet hij, zoals hij in zijn gedenk schrift zelf mededeelt, het gerucht verspreiden, dat deze aandelen tot iedere prijs van de hand moesten. Met behulp van Engelse banken wist de Belgische regering met Rochussen overeenstemming te be reiken over de aankoop van die 20410 aandelen en wel voor een be drag van rond twaalf miljoen gul den, dat in termijnen zou worden betaald. Koning Willem II wilde ook van de regeling, welke nog voor het Noorden gold af. Hij kreeg zeshon derdduizend gulden „salaris" en weer de opbrengst van de kroondo meinen, welke eigenlijk als vergoe ding is te beschouwen voor de con- fiskatie van de in 1795 genaaste ei gendommen van de Oranjes. In 1965 en 1966 bedroeg de op brengst der domeinen rond acht ton hetgeen overeenkomt met een veer- mogenswaarde van dertien a veer tien miljoen. Waarom liquideert men deze weinig fraaie constructie niet? Waarom thans in ons land geen definitieve afkoop als indertijd in België? ISTANBOEL In Istanboel en An kara hebben Turkse studenten univer siteitsgebouwen bezet en protestmar sen gehouden om eisen van universi teitshervorming kracht bij te zetten. De gouverneur van Istanboel heeft al le politieverloven ingetrokken. In Ankara bezetten de studenten vier faculteiten van de universiteit van de ze stad. Een groep studenten werd door de Turkse minister van Onder wijs, Ertem, ontvangen. Zij zouden van hem geëist hebben af te treden. De studentenleiders verklaarden tegen over de pers, geen ideologische proble men te hebben, maar alleen hervor ming van het onderwijs te willen en meer zeggenschap. LONDEN De Amerikaanse rege ring heeft een formeel verzoek aan het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken gericht, James Earl Ray, be schuldigd van moord op dominee dr. Martin Luther King jr., uit te leveren De documenten met betrekking tot de uitlevering zijn op het ministerie over handigd door de Amerikaanse consul generaal in Londen, Jack Herfurt. LONDEN Dichtbij het station van de Londense voorstad St. Albans is een passagierstrein in brand gevlogen. Een reiziger kwam om en tien personen moesten met verwondingen in een zie kenhuis worden opgenomen. ADVERTENTIE DEN HAAG De Tweede Kamer kon gisteren niet uitmaken hoe het met de waterzuivering in ons land moet gaan. Moet behalve de Waterstaat ook Eco nomische Zaken erbij worden betrok ken of niet? Het zeldzame verschijnsel deed zich voor, dat de stemmen staakten over een voorstel van de KVP'er Van Koe verden om vanwege de belangen van het bedrijfsleven ook Economische Zaken bij de uitvoering van de nieu we wet inzake de waterverontreini ging te betrekken. Minister Bakker beschouwde het als 'n gebrek aan vertrouwen in de samen werking binnen de regering. Zo'n op dracht van de Kamer moest hij be slist ontraden. Daar de A.R.-fractie haar partijgenoot-minister niet wilde afvallen, kreeg de KVP slechts steun van de beide andere regeringsfracties VVD en CHU, en verder van de SGP en de Boeren. Het werd op die ma nier 56 tegen 56 stemmen. Daar in zo'n geval volgens het regle ment van orde de stemming in een volgende vergadering moet worden overgedaan, werd meteen maar besloten de gehele afhandeling en de stemmingen over de andere voorstel len die de Kamer over de waterzui vering had ingediend, uit te stellen tot vanmiddag. Dan zal de Tweede Ka mer ook over het wetsontwerp zelf stemmen. Er is in ons land nog zoveel vuil op te ruimen dat er in de komende twintig jaar alleen al twee miljard gulden nodig is om het water te zuiveren. De Tweede Kamer had dinsdag al in grote trekken ingestemd met een re geling die nog onder het kabinet-Ma- rijnen in 1964 werd ingediend om daarvoor het geld bijeen te bren gen. Met ingang van 1 januari komt er een heffing op de verontreiniging die aan het water wordt toegevoegd. De bur gers betalen die als huiseigenaars of als huurders en het bedrijfsleven zal aan de hand van bepaalde normen idem zoveel meer bijdragen. Voor ieder van ons zal dat zo'n vier gulden per jaar worden; dit zal nog precies worden uitgerekend, zoals er trou wens nog tal van uitvoeringsmaatre gelen komen. Voor al dat geld zullen zuiveringsinstallaties gebouwd wor den wat dringend nodig is vanwege de achterstand in de zuivering die er in ons land bestaat. De zuivering van het oppervlaktewater wordt goeddeels overgelaten aan de provincies, die daarvoor zullen moe ten samenwerken met gemeenten en waterschappen. Staatssecretaris dr. Kruizinga toonde aan hoe noodzakelijk 't is ons ppper- vlaktewater schoon te maken. De drinkwatervoorziening zal binnen dertig jaar voor 'n groter deel zijn aangewezen op het oppervlaktewater dan nu het geval is. Van iedere hon derd liter drinkwater komen er thans zestig uit de grond, maar die zestig zullen in het jaar tweeduizend moeten worden gewonnen uit de grote reservoirs als die van de Delta en het IJsselmeer. C WARSCHAU Artur Kowalski, cor respondent in Bonn van het blad van de Poolse communistische partij „Trybu na Ludu", zal niet naar Polen terugke ren. Dit blijkt uit een mededeling die woensdag in het blad is verschenen. De redactie, aldus „Trybuna Ludu", heeft het verraad van Kowalski eenstemmig veroordeeld. heer Offers in Schiedam. Na zijn mili taire ienst, die hij beëindigde als re serve-officier van de infanterie, werd de heer Offers in 1936 benoemd tot ad ministratief ambtenaar bij de Schie- damse gemeentepolitie. In 1939 werd hij inspecteur van de gemeentepolitie in Zaandam. In 1942 nam de heer Of fers om politieke redenen ontslag en om naar de gemeentepolitie in Arnhem te gaan. Na de oorlog vervulde de heer Offers in opdracht van militair gezag enkele functies in Oosterbeek en Wage- ningen. Op 1 oktober 1946 werd hij be noemd tot officier van het district-Doe- tinchem van de Rijkspolitie. Op 1 mei 1953 werd hij dirigerend officier derde klasse. In de rang van officier eerste klas en commandant van het district nam de heer Offers in 1957 afscheid van de Rijkspolitie. Op 1 maart 1957 werd hij commissaris van de gemeente politie in Utrecht. De heer Offers, die gehuwd is en twee dochters heeft, staat bekend als een sportieve figuur. Enkele jaren ge leden vestigde hij de nationale aan dacht op zich door een pleidooi te hou den voor meer psychologie bij de poli tie. Dit „stokpaardje" bleef de heer Offers ook berijden in de commissies, waarvan hij deel uitmaakte. In de prak tijk paste de heer Offers het wapen van de psychologie meermalen toe. Hij be hoorde vorig jaar tot de kandidaten voor de opvolging van de heer Van der Molen in Amsterdam, doch hij weiger de. De heer Offers stelt zich op het standpunt, dat er ruimte moet zijn ADVERTENTIE T\EN HAAG Aan de directeur van de Ned. Politie-Academie te Apeldoorn, "mr. J. Brink, zal m.i.v. 1 juli 1969, wegens 't bereiken van de 60-jarige leeftjjd, eervol ontslag worden verleend. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie hebben de heer H. W. Offers, thans hoofdcommissaris van de gemeente politie te Utrecht, aangezocht om mr. Brink op te volgen. De heer Offers heeft zich bereid verklaard de functie van directeur van de Nederlandse Politie-Aca demie te aanvaarden. Hij zal, nadat in zqn opvolging te Utrecht zal zqn voor zien, ter beschikking van de minister van Binnenlandse Zaken worden gesteld om zich op zqn nieuwe functie voor te bereiden. 4-:^' m H. W. Offers. De heer Henri Willem Offers, die op 28 juli 1913 in Falkenburg (Did.) werd geboren, is sinds 1 juli 1959 hoofdcommissaris van de Utrechtse politie. Lager en middelbaar onder wijs volgde de voor nieuwe ontwikkelingen. Hij heeft een eigen interpretatie gegeven aan het begrip gezagshandhaving. Toen op dezelfde dag van de rebellie in Amster dam een groep Utrechtse bouwvakken bij de politie wilde protesteren tegen het optreden van de Amsterdamse poli tie, zorgde de Utrechtse hermandad voor begeleiding van de stakende bouw vakkers. Een deputatie werd door de heer Offers ontvangen in aanwezigheid van pers, radio en televisie. Enkele da gen daarvoor verleende de heer Offers gastvrijheid in het hoofdbureau van politie aan enkele tientallen leden van Utrechtse beatbands, die in een tent voor het politiebureau een rumoerig concours hielden. Incidenten kwamen niet voor. De heer Offers, die grote waarde hecht aan een goede communi catie tussen politie en publiek, is ervan overtuigd dat pers, radio en televisie daarbij een belangrijke schakel vervul len. Als eerste politiekorps in Nederland verbond de heer Offers aan zijn korps een afdeling voorlichting. Op 30 april jongstleden werd hij benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje Nassau. AMSTERDAM Vroom en Drees- mann-Nederland gaat jaarstukken pu bliceren. Tot nog toe heeft deze familie NV nimmer cijfers gepubliceerd oVer de bedrijfsresultaten. Op een persconferentie gisteren in Amsterdam im verband met een bijeen komst van de Intercontinentale groep van warenhuizen zei de heer H. Drees- mann, dat „binnen niet al te lange tijd" voor de eerste maal jaarcijfers zullen worden gepubliceerd. Hij voegde er aan toe: „We hebben eerder nooit behoefte gehad aan het bekenld roaker\ van deze cijfers." V en D heeft een programma opge steld voor de komende tien jaar. Het warenhuis wil een zeer expensief beleid voeren. Voorlopig, zo werd meegedeeld, is er voor verwezenlijking van de plan nen nog geen behoefte risico-dragend kapitaal aan te trekken. ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Luns (Buitenlandse Zaken) gaat binnenkort naar Israël. De Israëlische regering heeft hem voor een officieel bezoek uitgeno digd. Over de data wordt nog onderhandeld, zei minister Luns gisteren in de Eerste Kamer bq de behandeling van zijn begroting. Het zal de eerste keer zqn dat hq Israël bezoekt. De heer Luns bekende gisteren niet optimistisch te zqn over de kansen op een spoedige oplossing van de moeilijkheden in het Midden-Oosten. Hij zag voorshands geen verandering in de feitelijke toestand. De beste mo gelijkheid om tot een oplossing van het geschil te komen zag hij in de gemid- delingspoging van de Zweedse verte genwoordiger van de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties op basis van de resolutie van 22 november 1967 Het was minister Luns in Egypte ge bleken dat de Verenigde Arabische Re publiek bereid is de verplichtingen die in de resolutie van de V.N. zijn vervat, na te komen. Het inzicht wint ook veld dat het bestaan van de staat Is; raël zal moeten worden erkend. Opnieuw herhaalde mr. Luns dat aan zijn vriendelijke woorden in Portugal geen grote en zeker geen politieke betekenis moet worden gehecht. De uit latingen waren geen waarde-oordeel over de politieke situatie in dat land. In vrijwel alle landen ter wereld, zo verdedigde de minister zich, houdt men zich aan dit soort politieke gebruiken. Daarom moet men ook geen politieke b- tekenins verbinden aan de gelukwens aan de Portugese ambassadeur ter ge legenheid van de nationale feestdag van de Portugezen. Minister Luns onderschreef de visie die de liberale senator mr. H. van Riel daags tevoren op dat punt had ont wikkeld. „Ook tegenover Portugal moet men een zekere objectiviteit bewaren. Over dat land worden vele volstrekt on bewezen beweringen verspreid. Zodra iemand andere woorden laat horen, laat horen, worden die als propagandis tisch materiaal opzijgeschoven". Portu gal levert een inhoudsvolle bijdrage aan de NAvo, zo voerde hij aan. Bezorgder is de rebering over Grie kenland. Zij ziet voorlopig nog geen te rugkeer naar de oude democratie. „Ne derland zal alles doen om tot een spoe dig herstel daarvan bij te dragen", zei de heer Luns. Hij zag geen heil in een volledig isolement van Griekenland. Het aanhouden van een ambassadeur in Athene wil niet zeggen dat Nederland stilzwijgend met het kolonelregime in stemt. Minister Luns was minder pessi mistisch over het gehele beeld van de Navo dan sommige senatoren, ondanks het feit dat de landen van het Pact van Warchau conventioneel beter zijn bewa pend dan de leden van de Navo. Ne derland blijft voorstander van het ver stevigen van de banden tussen de Na- vo-raad en de Navo-assemblee. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 11