Technisch Vrtesse-B kwam niet verder dan draw tegen DOVO PRISMA7 Ijverig Feyenoord dwong Anderlecht op de knieën1-2 Belg Eddy Merckx overtuigend winnaar van Ronde van Italië WF VADERDAG up V A L D E L I S Sterker Advendo won van Achterveld 6-1 Kampioen Renswoude versloeg DOVO- reserves met4-0 SKF houdt zaterdag jaarlijkse sportdag Yolkert verspeelde kans op interland Recordpoging van Scharn mislukt Kanoploeg naar Praag Nieuws van de transfermarkt Éi DAG DE MUNCK CREËERDE WEER EEN „ZWARTE PANTER" Kansen Over Vakwerk Enig effect Koelbloedig Demonstratief Uitslagen wedvlucht p.v. „De Instuif" Zwaarste NDR wijzigde straffen vaidexi$ Korfbal JONGE Vader(dag) vraagt om een echt mannelijk cadeau. Geef daarom Fresh-up, dè after-shave voor mannen. Fresh-up, tintelfris en huidversterkend! Een echt vaderdag cadeau. AFTER-SHAVE Pagina 13 DONDERDAG 13 JUNI 1968 VEENENDAAL Het B-elftal van de Arnhemse eerste-divisieclub Vitesse is gisteravond op het Panhuis-complex in een wedstrijd tegen DOVO in het kader van het Stenman-toernooi niet verder gekomen dan een 11 gelijk spel. Vooral de doelpuntloze eerste helft is een technisch zeer aantrekkelijke wed strijd geworden. Na de hervatting verloor de match aanvankelijk wat aan tem po, maar dit werd later door beide teams weer verhoogd. Het sterkste wapen van Vitesse was de defensie waarin de centrale verdediger Key man excelleerde. Keeper Beukhof, reserve van Vitesse 1, stal echter de show bij de Arnhemmers. Hij verrichtte enkele imponerende reddingen en deed dat op zo'n verrassend gemakkelijke wijze, dat zijn sprongen steeds met een daverend applaus werden beloond. Trainer De Munck heeft werkelijk weer een zwarte panter" gecreëerd! Bij DOVO blonk goochelaar Demoet weer uit Hij toonde het publiek weer enkele adembenemende staaltjes voetbaltechniek, vuurde enorm veel projec tielen af en deelde kwistig rond met vlijmscherpe passes. q m m opponent die snel en effectief combi- i 6TTGCT neerde, maar het offensieve kwartet van de Arnhemmers was kansloos te gen de DOVO-defensie die steeds op tijd werd versterkt. DOVO speelde zijn nieuwe systeem en dat werd in de eerste helft perfect uitgevoerd. Demoet ging zijn voorhoede steeds op links versterken en zorgde voor veel verrassing in de Veenendaal- se attaques. Er werd veelvuldig ge switcht, zoveel zelfs, dat het voor en kele roodwitten een afmattingsslag werd. Maar dat is nog de onervaren heid Na de hervatting was Gerard van Beek wegens een enkelblessure vervan gen door Van Essen die hard werkte, maar inzicht te kort kwam. Het team was nu danig gewijzigd en verviel weer in het 4-2-4 systeem. DOVO is in de eerste helft steeds meer in de aanval geweest dan de gas ten. Vitesse toonde zich een technische ACHTERVELD Het eerste team van Advendo heeft gisteravond in het nederlaagtoernooi dat werd georgani seerd door de vv Achterveld een 61 zege geboekt. Advendo dat met enkele invallers uitkwam was duidelijk supe rieur en bleek over alle linies de bete re ploeg. Als de Advendo voorwaartsen beter met de kansen hadden omge sprongen zou de score veel hoger uit gevallen geweest zijn, dan de 61 die nu bereikt werd. Advendo ging vanaf de aftrap meteen fel in het offensief en na vijf minuten was het C. Ruiswijk die met een goed schot de keeper van de thuisclub pas seerde 01. Advendo bleef ook na deze snelle openingstreffer de toon aangeven aanval op aanval golfde op het doel van de gastheren af en het was J. v. Don kelaar die binnen het half uur met twee prachtige doelpunten Advendo een 30 voorsprong bezorgde. Daarmee brak ook de rust aan. Na de hervatting was het in de eer ste minuut meteen weer raak maar nu viel het doelpunt aan de andere kant toen de Advendo verdediging treuzelde met wegwerken en de middenvoor kon tegenscoren, 13. Advendo bleef ook in de tweede helft heer en meester van 't terrein en er ontstonden talrijke doelrij- pe kansen maar er werden er maar drie benut. De makers van de doelpun ten waren Greuter, D. Vee en J. van Donkelaar. VEENENDAAL DOVO 2, dat tot en met 24 augustus uitkomt in een groot nederlaagtoernooi waarvoor ne gen clubs zijn uitgenodigd, leek in het begin van zijn seriewedstrijden onge naakbaar. In de eerste wedstrijd tegen de za- terdagploeg van Scherpenzeel werd een 12-4 overwinning behaald en ook NSVS werd het slachtoffer van de roodwitte reserves. Met 9-1 ging deze ploeg ten onder en de score zou beslist nog hoger zijn geworden wanneer de scheidsrechter niet veel te vroeg had afgefloten. Maar gisteravond kreeg DOVO 2 zijn eerste nederlaag te slikken. Kampioen Renswoude was op het Panhuis de opponent van de Veeneft- daalse formatie en de bewoners van het Kasteeldorp zegevierden met maar liefst 4-0. De A-junioren van de roodwitten ver loren met 1-0 van de leeftijdsgenoten van het Arnhemse Vitesse, die samen met het B-elftal waren meegekomen. Diepeveen, Gerritsen en Visscher, bijgestaan door Demoet en de midden velders, schiepen zich ondanks het ster ke verdedigingsspel van Vitesse enke le goede kansen. Aart Gerritsen kreeg een geweldige kans om de score te openen, maar hij schoot hoog over. Twee onverwachte, zeer goed gerichte schoten van international Diepeveen werden met verbluffend gemak ge stopt door de talentvolle Arnhemse goalie. De tegenstoten van Vitesse, meestal via Van Gameren en de wing Brand- Lucassen, werden alle opgevangen door de Veenendaalse defensie. Vlak voor rust had keeper Beukhof de hulp van de paal nodig toen Gijs Slotboom een ziedend schot loste. Nog tweemaal moest de Vitesse-kee per gestrekt naar de uiterste hoek om de Arnhemmers voor een achterstand te behoeden. Gerard van Beek die in de eerste helft zeer goed speelde, kwam na de hervatting niet meer binnen de lijnen. Hij werd vervangen door Van Essen en DOVO kwam even in „moeilijkhe den" met het systeem. Vitesse nam een voorsprong na en kele minuten. Uit een vrije schop van Van Voorst kopte aanvoerder Van Bruxvoort de bal weg voor de handen van de ver uit zijn doel gekomen Van Hardeveld en Van Gameren kopte doordacht in (0-1). Arnhemmers werd beloond toen Die peveen Visscher in staat stelde te sco ren. De beweeglijke vleugelspeler haal de demonstratief zijn rechtervoet aan en versloeg met een kanonhard schot de „panter van Vitesse", (1-1). Hoewel Diepeveen en Gerritsen bei den nog een kans kregen om DOVO een voorsprong te bezorgen, was Vitesse in feite toch het dichtst bij de zege. Door dat keeper Van Hardeveld treuzelde met uitlopen werd hij moeiteloos ge passeerd door Van Zetten en er was een geweldige sliding van Van Brux voort voor nodig om een goal te voor komen. De Dovo-aanvoerder had gerui me tijd nodig om zich uit het net te bevrijden.... Even later maakte hij zelf een grote fout en toen moest Slotboom redding brengen met zijn hoofd. Met een schitterende reddingsactie van keeper Beukhof kwam het einde van deze over het algemeen zeer aan trekkelijke wedstrijd. DOS-B heeft dus tot op heden tweedeklasser DOVO de grootste nederlaag toegebracht (2-4). ADVERTENTIE PRISMA^ ^iesidjAifL— 1) geheel nieuwe automatic met dag- en datumaanduiding - waterdicht - incabloc doublé 165.- edelstaal 179.- 2) gouden Prisma zakhorloge -r champagnekleurige wijzerplaat 295.- BRUSSEL In het Brusselse Astrid Park heeft Feyenoord gisteravond in een levendig duel Belgisch viervoudig voetbalkampioen Anderlecht op de knieën ge dwongen. Dank zij doelpunten van Geels en Van Hanegem won de veel gevaar lijker Rotterdamse ploeg, ondanks een vrijwel voortdurend overwicht van zijn tegenstander, met 12. Feyenoord verraste zijn supporters onder de ruim veertienduizend toe schouwers met een nogal experimen tele voorhoede. Samardzic en Kindvall waren allebei uit het elftal gelaten. Geels, van wie men had verwacht dat hij zou worden opgeofferd voor Feyen- oords gloednieuwe aanwinst Wery, was de eenzame post in de spits toever trouwd. Even opmerkelijk was de plaats van Van Hanegem, die naast Moulijn in de Rotterdamse aanvalslinie opereerde, zij het met de kennelijke opdracht zich in noodgevallen schielijk op het midden veld terug te trekken. Al in een pril begin van de wedstrijd kreeg Henk Wery twee gave kansen om van zijn debuut iets moois te maken. Tweemaal dook hij dreigend op voor het onbe schermde doel van Trappeniers, maar beide keren gingen zijn gretige scho ten over. Toch nam ijverig Feyenoord na een kwartier de leiding. Moulijn bereikte na een driftige dribbel de als immer zeer attente Ruud Geels, die de bal frank in het doel prikte. Hoewel Anderlecht tot dan toe een onmiskenbaar veldover- wicht had gehad, was de meestal uit drie man bestaande voorhoede van Fey enoord veel gevaarlijker. Moulijn, strijd lustig als een leeuw en ook verdedigend buitengewoon actief, terroriseerde de niet zo machtige defensie van Ander lecht met scherpe passes. Haastig probeerden de Rotterdam mers van de gapende gaten, die soms in de vijandelijke linies vielen, te pro fiteren, maar doelman Trappeniers le verde vakwerk. Geprikkeld begon An derlecht nog energieker te combineren, maar de potige defensie van Feyenoord, rustig gedirigeerd door Israel, had over het algemeen weinig moeite met het korte aanvalsspel van de Belgen. Mul der, Bergholtz en Van Himst werkten zich herhaaldelijk vast en creëerden nauwelijks serieuze kansen. Toch was het 11 bij de rust, dank zij een klassieke Hanon-kanonskogel. Na 35 minuten boorde die zich van dertig meter afstand plotseling fluitend in het doel van Pieters Graafland. An derlecht putte daaruit de inspiratie om door te gaan en langzaam maar zeker begon de constante druk van de Belgi sche kampioen enig effect te sorteren. Achter zijn drukke voorhoede aan bleef Haenen inmiddels veel en hard op doel schieten. Boskamp en Jansen vormden echter een uiterst agressieve tandem op het middenveld, die veel van het Brusselse aanvalsgeweld al halverwege ontregel de. Het ging echter wel ten koste van Feyenoords eigen stootkracht. Wery en Moulijn waren wat teruggevallen en Van Hanegem bleek ook gisteravond op beslissende momenten soms veel te traag. Een kwartier na rust werd Geels vervangen door Kindvall, maar ook de Zweed was onder deze omstandigheden op zichzelf aangewezen. Na een half uur schudde Feyenoord toch volkomen onverwachts het zwaar wegende Ander- lecht-juk van zich af. Bij een van de steeds schaarser wordende aanvallen gaf Moulijn een schitterende voorzet en Wim van Hanegem scoorde koel bloedig: 12. Het was de genadeslagvoor Ander lecht, dat zich daarna gewillig gewon nen gaf. In het kampioenschap Nederlandse paarden, dat op dinsdagavond 18 juni in het sportpark Hilversum wordt gehouden, zullen tien dravers starten. Het zijn Xuthus T, El Hadie, Cham pion Harvester, Caesar Julia H., Che- rie Spencer, Duchesse Mac, C Alkestis van E, Alchimist, Bruno en Diogen. DOVO bleef iets mèer in de aanval na deze treffer en combineerde voor treffelijk. Het harde werken van de roodwitte ploeg meer inzet dan de VEENENDAAL Zaterdag houdt korfbalvereniging SKF weer haar jaar lijkse sportdag, waarop zonder uitzon dering steeds fel wordt gestreden om de titel korfbalatleet (atlete) van het jaar. Titelverdedigers bij de senioren en junioren zijn respectievelijk Ted van Kooten, Breunis van de Pol, Elleke Fa- ber en Jan v.d. Klift. Volgende week zaterdag speelt een SKF-combinatie van 3, 4 en junioren een vriendschappelijke wedstrijd tegen de nog nieuwe vereniging Ede. ELST De uitslagen van de wed vlucht vanaf Sure-Fosses van de Elster postduivenvereniging „De Instuif" wa ren als volgt. In concours waren 161 dui ven die om 9.35 uur met n.-w. wind wer den gelost. C. v. Viegen 1, 2; T. v. Mourik 3; H. v. Doornspeek 4; A. J. Bos 5, 13; C. Veenhof 6, 7, 14. 27; G. Brienesse 8, 16, 18, 23, 28; B. Vervat 9. 12, 15; M. Brouwer 10, 32; G. v. Viegen 11, 24, 31; Gebr. Veenhof 17. 29; P. J. A. v. Geel 19, 22, 30; Gebr. Brienesse 20; J. v. Laar 21; R. v. Swetselaar 25; J. v. Swet- selaar 26. Ie duif 16.02.29; snelheid 991.42 m/p. m.; laatste duif 16.27.30; snelheid 932.86 m/pjn. NAPELS Eddy Merckx, de Belgi sche wereldkampioen op de weg, heeft op duidelijke wijze na 22 etappes en 3912 kilometer de Ronde van Italië, die in Napels eindigde, gewonnen. In de laatste etappe waagde niemand meer een aanval op de leiderspositie van Merckx. De stromende regen in de 235 kilometer lange rit van Chieti over de Abruzzen naar Napels werkte ook niet bepaald inspirerend. Toch was deze laatste etappe een van de zwaarste van de gehele ronde.?Maar de ware klimmers hielden zich in, wel wetend dat alles tevergeefs zou zijn om dat de ploeggenoten van Eddy Merckx waakzaam waren en de rose trui niet van de wielen van de „concurrenten" zou wijken. Een andere Belg greep nu de laatste zege. Guido Reybroeck was de snelste van een kopgroep van zes renners, die een voorsprong had den van 44 seconden op de Italiaan De Pra en van ruim drie minuten op het peloton. „Ik ben erg verheugd, dat ik deze Giro gewonnen heb", zei een stralende Eddy Merckx na afloop, „het was de zwaarste etappekoers van de laatste ja ren én ik geloof zelfs moeilijker dan de Ronde van Frankrijk in 1967. Vanaf 't ogenblik, dat ik in de 12e etappe de lei ding in het algemeen klassement nam heb ik geen rust meer gekend, zo werd er op mij gereden." Van de 190 renners, die op 21 mei O EDDY MERCKX ...triomfator... van start gingen, beëindigden slechts 99 de wedstrijd. De laatste uitvaller was de Belg Ward Seis. Kees Haast, de enige overgebleven Nederlander in de Italiaanse ronde, liep woensdag nog elf en een halve minuut achterstand op. In het eindklassement bereikte de man uit Rijsbergen de 22e plaats. Uitslag laatste etappe: 1. Guido Reybroeck (België) 7.23.10 (gem. 31.807 km/u); 2. Georghes Van- denberghe (België) z.t.; 3. Mantovc- ni (Italië) z.t.; 4. Durante (Italië) z.t.; 5. Armani (It.) z.t.; 6. Taccone (It.) z.t.; 7. De Pra (Itaië) op 44 sec.; 8. Benfatto (Italië) op 3.11; 9. Albo- netti (Italië) op 3.22; 10. Ballini (Ita lië) z.t. Eindklassement: 1. Merckx (België) 108 uur 42 min. en 27 sec.; 2. Adorni (Italië) op 5.01; 3. Gimondi (Italië) op 9.05; 4. Zilioli (Italië) op 9.17; 5. Vanneste (België) op 10.43; 6. Motta (Italië) op 12.23; 7. Dancelli (Italië) op 12.33; 8. Balmanion (It.) op 15.43; 9. Gabica (Spanje) op 16.59; 10. Bitossi (It.) op 19.02; 11. Ji menez (Sp) op 19.51; 12. Bodrero (It.) op 21.24; 13. Mariono Diaz (Sp) op 23.24; 14, Eusebio Diaz (Sp.) op 28.58; 15. Galera (Sp.) op 28.59; 16. Passuel- lo (It.) op 36.49; 17. Schiavon (It.) op 37.35; 18. Van Schil (België) op 40.28; 19. L. Pfenninger (Zwits.) op 46.49; 20. Taccone (It.) op 49.25. WENEN De Duitse international Volkert heeft woensdagavond in We nen zijn kans verspeeld op een plaats in het Duitse elftal, dat zondag tegen Brazilië speelt. Volkert weigerde tij dens de vrienschappelijke wedstrijd Austria WenenF.C. Nürnberg in de 62e minuut (bij de stand 2-1 voor de Duitsers) op sommering van scheids rechter Woehrer het veld te verlaten, waarop Woehrer de strijd staakte. Volkert zou de arbiter bij een naar zijn mening onjuiste beslissing bele digd hebben. Woehrer gaf Volkert één minuut de tijd om de weg naai de kleedkamers in te slaan, wachtte daarop zelfs twee minuten en gaf toen het sein: „inrukken". Op de tribunes volgde na dit besluit enig tumult. Twee personen werden gearresteerd. BREDA Haico Scharn van „De Keien" is er woensdagavond niet in geslaagd het negen jaar oude Neder landse record op de 1.000 meter te ver beteren. Onder ongunstige omstandig heden (er stond veel. wind) kwam Scharn in Breda tot een uitstekende tijd van 2 minuten 22 seconden, slechts een halve seconde onder het record, dat Henk Heida in 1959 in Parijs ves tigde. DEN HAAG Het hoofdbestuur van de stichting NDR heeft de straf van een jaar uitsluiting, die aan de beroeps trainer van volbloeds J. M. A. Dekkers werd opgelegd, gewijzigd in een voor waardelijke straf, die ingaat op 15 juni en eindigt op 28 november a.s. met een proeftijd van drie jaar. De eigenaar J. J. Hendrikx, trainer van de draver Gherie Spencer, is weer het recht van toegang tot alle wedstrijd- banen verleend. Mede op aandracht van de algemene eigenaarsvereniging „de drafsport" en de pikeursvereniging is voor de toegang tot de stalterreinen op wedstrijddagen een soepeler regeling ontworpen. Eige naren, die op een wedstrijddag een paard hebben lopen, mogen op vertoon van een speciaal passe-partout na af loop van de draverij of ren, waaraan hun paard heeft deelgenomen het en- trainement bezoeken, waar hun paard staat gestald, echter met die restrictie dat zij vóór de start van het volgende nummer het stalterrein weer verlaten moeten hebben. DEN HAAG De Nederlandse kano- ploeg, die zaterdag en zondag a.s. deel neemt aan internationale wedstrijden in Praag, bestaat uit de dames Thea Bergers-Duif, Mieke Japies, Maria Blij-, levens en Marijke Bestenbreur en de heren Anton Geurts, Paul Hoekstra, Bram Muusse, Paul Bunschoten, Jan Wittenberg, Jan Verhaart en Arend Bloem. Aan de wedstrijden, een belangrijke voorbereiding op de Olympische Spelen in Mexico, nemen kanoërs uit twaalf landen deel: Tsjechoslowakije, Oost- Duitsland, Rusland, Hongarijë, Polen, Roemenië, Bulgarijë, Zuid-Slavië, Ne derland, Denemarken, Zweden en West- Duitsland. DEN HAAG De Haagse eredivi sieclub Holland Sport heeft gisteren Hans Dorjee, verdediger van de voet balcombinatie Xerxes/DHC gekocht. Holland Sport is verder in onderhan- ling onder andere met Van Mourik van Velox. Feijenoord heeft grote belangstel ling voor de verdediger Warnas van Go Ahead. Het transferbedrag zou om en nabij de vierhonderdduizend gulden liggen. Muskee (Blauw Wit) en Beek (Ex celsior) hebben een contract gete kend bij de eredivisieclub Telstar. RCH heeft Seegers, Galis en Hup op de transferlij st gezet. Honout, die bijna vierhonderd maal voor RCH uitkwam, speelt zondag zijn laatste wedstrijd voor de Heemsteedse club. Carelsz van PEC heeft zich op eigen verzoek op de transferlij st laten zetten. Het bestuur van PEC plaatste zelf op de transferlijst: Van der Gaag, Ab- ma, Schakelaar, Spijkerman, Seve- reynse en Kuhnen. Van Rooyen en Kragt keren terug naar het amateur voetbal en wel naar resp. ROHDA en Emmeloord. De van Cambuur afkom stige Wolf en de jeugdige Brandes, dia als jeugdspeler voor Zwolse Boys uit kwam, mogen in het nieuwe seizoen ADVERTENTIE klare taal j^ANprogyM' GENE VER in de handige kneepfles f 10,50 per liter WYNAND FOCKINK Het Nederlandse duo Jan Jansen/ Leijn Loevesijn is woensdag tij dens wedstrijden op de wielerbaan van Leningrad bij de tandems op de derde plaats geëindigd. Eerste en tweede werden resp. de koppels Otto/ Geschke (O.Dld) en Kobusz/Stenzel (W.Dld). Op de 4 km tijdrit voor ploe gen bereikte het Nederlandse team 'n vierde plaats in een tijd van 4.53.1. Rusland werd in 4.44.0 eerste. Geef bijvoorbeeld een verras send nieuw cadeau uit de Fresh- up serie: een luxe flacon Fresh- up foam (mild schuimdat bij gebruik verandert in een huid- versterkende, tintelfrisse lo tion) 6,75. Doserende depper 2,40 3,95 6,75 masserende roller 2,95 4,25 milde foam 6,75

De Vallei | 1968 | | pagina 13