I&2SS- GESCHENKVERPAKKINGEN Grand Prix van Zandvoort belooft spectaculaire strijd Etappezege voor Van Vught, Krekels nog koploper Harm Wiersma niet meer alleen op kop Roger Bambuck evenaarde Europees record 200 meter Nederlanders matig tevreden e*zJJN NIEUWS YAN DE TRANSFERMARKT René Pijnen weer op de fiets Maler verdacht van sigarettensmokkel ELZE NOG STEEDS IN LEVENSGEVAAR Feyenoord tegen Standard Luik Feijenoord in toernooi van Jaarbeurssteden Marijke Jansen haalde halve finales niet Bridgeteams zakten weer een plaats Réparon zevende in standaardklasse Zaterdagtwaalftal tegen Rode Duivels Nieuw wereldrecord op 4 x 880 yards Minstens 97 landen naar Olymp. Spelen Weer overwinning voor Tom Okker DAMES-TURNPLOEG VOOR POLEN ARNOLD VOOGT EN MATTI DE KONING IN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN Drie DOVO-spelers in KNVB-elftal GVW morgen in uchtste finale tegen Heerjansdam RHC organiseerde clubkampioensch. Voorbij Verbeteringen Rennersveld Ronde van Oostenrijk Wereldkampioenschap dammen Astrid Suurbeek niet in de finale WK ZWEEFVLIEGEN BEGONNEN Slecht nieuws "V VRIJDAG 14 JUNI 1968 Moeders, vraagt de gezellige o.a. van de Luxe - Vuelta - Veritable - Lovely en nog vele andere soorten Karei I sigaren Korfbal KNVB-beker ADVERTENTIE AMSTERDAM In het veld van de twintig coureurs, die zijn gecontrac teerd voor de Grand Prix van Neder land starten zes rijders, die nog nooit eerder op Zandvoort aan een race voor wagens uit de formule één-klasse heb ben deelgenomen. Tot dit zestal dat op 23 juni aan de 90 ronden met een totaal van 377,4 km begint, behoort de Belg Jackv Ickx. die op Zandvoort lang geen onbekende is. De andere vijf rijders zijn Luciën Bianchi (België), Jack Oliver (GB), Jean Pierre Beltoise (Fr.), Richard Attwood (GB) en Silvio Moser (Zwit serland). Van deze nieuwelingen heeft alleen Silvio Moser in de vier voorgaande wed strijden, meetellend voor het wereld kampioenschap, nog geen punten ver overd. Richard Attwood (tweede in Mo naco) heeft zes punten, Luciën Bianchi (derde in Monaco en zesde in Francor- champs) vijf, Jacky Ickx (derde in Fran- corchamps) vier, Jean Pierre Beltoise drie en Jak Oliver twee. Het klasse ment voor het wereldkampioenschap wordt aangevoerd door Graham Hill (24 punten) voor Denis Hulme (10) en Bruce MacLaren (9). De tijd, dat Zandvoort een zekere overwinning voor Lotys opleverde, lijkt voorbij. In de afgelopen vijf jaar door brak alleen Jacky Brabham, in 1966, de reeks successen van de op 7 april op het Hockenheim-circuit om het leven gekomen Lotusrijder Jim Clark. Na tuurlijk behoort Graham Hill, met zijn Lotus winnaar in Monaco en Madrid, ook op Zandvoort tot de favorieten, maar zijn positie is ndet ongenaakbaar voor de MacLarens van Denis Hulme en Bruce McLaren. Tijdens een training op Zandvoort zou Bruce MacLaren al eens officieus een tijd gemaakt hebben van 1 minuut en 24 seconden over de ronde van 4.193 meter, een gemiddelde van bijna 180 km/uur. De snelste officiële ronde staat nog op naam van Graham Hill, die slechts zestienden van een se conde langzamer was. Serieuze bela gers vap Graham Hill lijken ook de Ma- tra's te zijn van Jacky Stewart en de ge- ENSCHEDE In Enschede doen hardnekkige geruchten de ronde dat Twente onderhandelingen voert met de Zuidslaaf Osim. De 27-jarige interna- rionaal vam Dynamo Zagreb voor wie ook Sparta belangstelling heeft, speel de vorige week woensdag met het Zuidslavische elftal tegen Engeland. Twentes voorzitter Hilbrink: „Wij zou den Osim dolgraag willen hebben, maar we beschikken niet over voldoende geld om deze dure speler te contracteren". Desondanks blijft de kans aanwezig dat Osim het komende seizoen voor Twente zal uitkomen. In Enschede probeert een groep particulieren ijverig om het benodigde geld bij el kaar te krijgen. Voorts zou Twente on derhandelingen voeren met Fortuna '54 over de buitenspeler Piet Giessen, die zich, evenals Bert Theunissen, op eigen verzoek op de transferlijst heeft laten plaatsen. Het is vrijwel zeker dat DWS de Noorse voerhoedespeler Fin Seemann, die op het ogenblik uitkomt voor het Schotse Dundee, zal contracteren. See mann is oorspronkelijk afkomstig van Sky Og Lyn, dat een paar jaar gele den in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen uitkwam tegen DWS. Secretaris Luikinga van DWS verwacht dat de transactie nog deze week tot stand zal komen. De 24-jari- ge Seemann kwam vele malen uit voor het Noorse nationale elftal. MW heeft belangstelling voor Ge rard Bergholtz. Voorzitter Tripels van MVV: „We gaan volgende week met Anderlecht praten". Voorzitter Roosen van Anderlecht: „Wij willen Bergholtz niets in de weg leggen. Wanneer hij zelf weg wil zijn wij bereid om met iedere vereniging daarover besprekin gen te voeren". En Bergholtz zelf: „Ik zou eventueel wel naar Maastricht te rug willen, maar het is de vraag of MVV voldoende kan betalen". ADC's veelbelovende achterspeler Kees Weimar heeft voor twee jaar bij getekend. Met uitzondering van doel man Thie en middenveldspeler Jo- chems hebben nu alle spelers van het eerste elftal een nieuw contract. Mana ger Hartman heeft laten weten dat ADO geen geld heeft om opmerkelijke aankopen te doen. De Mes en Van der Lee van het B-elftal zijn op de trans ferlijst geplaatst. Feijenoord heeft nog steeds geen overeenstemming kunnen bereiken met de Zweed Ove Kindvall. Voorzitter Cou- wenberg: „We willen hem graag hou den, maar wij weten dat er ook van buitenlandse zijde belangstelling voor hem bestaat. Feijenoord wil Kindvall wel financieel tegemoet komen, maar wat hij nu vraagt is echt te gek". De Rotterdamse vereniging wil nog meer spelers aantrekken. Ook Warnas van Go Ahead staat nog steeds op de ver langlijst. DOS heeft oud-international Stijger als trainer gecontracteerd. Stijger heeft voordien de tweede-divisieclub Gooiland onder zijn hoede gehad. De Utrechtse eerste-divisieclub Ve- lox heeft drie Spelers op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Het zijn Van den Berg, Hoogt en Cabo. Van den Berg is jeugdinternationaal. Kees Kick van de tweede-divisie- ploeg Zwolse Boys is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. leidelijk wat behoedzamer rijdende Pierre Beltoise en natuurlijk de Ferrari van Chris Amon. Oo Francorchamps werd de Nieuwzeelander door domme pech, een door een voorganger opge worpen stee, uitgeschakeld. Op Zandvoort liggen echter geen losse stenen op het circuit Ook voor dit jaar zijn er weer verbeteringen aangebracht.. Langs de baan is vijfhonderd meter vangrail geplaatst, onder meer voor de pits, en duizend meter nieuwe vangbek ken. Voor de strijd om de eerste prijs van 7.000 gulden is al het mogelij ke gedaan om de veiligheid van de cou reurs, die dit jaar gezamenlijk een HSTARTGELD V startgeld van 217.000 gulden incasseren, en van de toeschouwers zo groot mo gelijk te maken. Het rennersveld van de Grand Prix is: Dan Gurney (VS) met Eagle Gur- ney; Joakim Bonnier (Zwe) met Mac Laren BRM; Jack Brabham (Austr.) met Repco Brabham; Jochen Rindt (Oost.) met Repco Brabham; Luciën WOENSDRECHT De amateurwiel renner René Pijnen uit het Brabantse Woensdrecht, die door een achillespees blessure verstek moest laten gaan bij Olympia's Tour door Nederland, is in zoverre hersteld, dat hij 16 juni aan staande samen met Jaak Frijters en Adri Voogt zal deelnemen aan de Grote Prijs van Solitude in Stuttgart. Pijnen, die nog onder behandeling is van masseur Sjeng Collard heeft als hij rijdt geen last meer van de blessu re. „Alleen als ik lange tijd op het land heb gestaan, steekt het nog een beet je", aldus de Brabantse landbouwers zoon, „maar afgelopen weekeinde heb ik ook gereden en toen ging het al lek ker". De KNWU heeft de volgende wedstr- den in het buitenland op het program ma staan: 15 juni Kassei: internationale mi litaire wedstrijden: Jos Smulders (Til burg), Henk van Leeuwe (Haarlem), Arie van der Ende (Rotterdam), Nico Vermeulen (Amsterdam), Gerard Le- ferink (Haaksbergen) en Leo van Dam (Eindhoven). Leider: Kaptein W. A. J. Roosenburg. 16 juni Stuttgart: Grote Prijs van Solitude: Rene Pijnen (Woensdrecht), Jaak Frijters (Baarle Hertog) en Adri Voogt (Scherpenzeel). Leider: F. van Griensven. 22 juni Möhlin: criterium, aanslui tend in Obergössgen een bergwedstrijd: Piet Kettenis (Den Haag), Jan Alders- hof (Haarlem) en Peter Vonck (St. Janssteen). 23 juni Solingen: baanwedstrijden: Wim Koopman en Ton Raaymaker. OSLO Even heeft Oslo gegonsd van geruchten omtrent het al dan niet smok kelaar-zijn van de wereldkampioen op de schaats Fred Anton Maier. Het liep allemaal met een sisser af. Maier woont in Tönsberg, ten zuiden van Oslo, en in die stad werd een gro te smokkelzaak ontdekt. Voor vele mil joenen kronen zijn daar gesmokkelde si garetten aan land gezet door een schip. De eigenaren van het schip hebben, evenals Maier, in Groenland gewerkt en zij kenden de wereldkampioen van hun reizen. Toen was de combinatie gauw gemaakt: Maier zou er wel bij betrok ken zijn. De politie heeft hem verhoord maar Maier bestreed alles en hiermee was men tevreden, waarna Maier zich weer naar huis spoedde. Bianchi (België) met Cooper BRM, Chris Amon (Nw. Zeeland), Ferrari; Jacky Ickx (België) Ferrari; John Surtees (GB) Honda; Graham Hill (GB) Lotus Ford Cosworth; Jean Pierre Beltoise (Fr.) Ma tra; Denos Hulme (Nw. Zee land) MacLaren Ford Coswordth; Bru ce MacLhren (Nw. Zeeland) MacLaren Ford Cosworth; Pedro Rodriquez (Me xico (BRM; Richard Attwood (GB), BRM; Piers Courage (GB) BRM; Jacky Stewart (GB) Matra Ford Cosworth; Jt Siffert (Zwits.) Lotus Ford Cosworth en Silvio Moser (Zwits.) met Brabham Repco. De tweede coureur van de stal Cooper moet nog worden aangewezen. KEULEN De 28-jarige Westduit- se profbokser Jupp Elze verkeert nog steeds in levensgevaar. „Hij zal naar alle waarschijnlijkheid nooit meer in de ring komen" verklaarde zijn vroe gere manager Upp Thelen, nadat dui delijk was, dat Elze woensdag te Keu len in de titelstrijd tegen de Italiaan Carlos Duran zwaar hersenletsel had opgelopen. Ook na de anderhalf uur durende operatie in de universiteitskliniek van Keulen konden de behandelende ge neesheren niet met zekerheid zeggen of Elze zijn hersenletsel het zou een hersenbloeding betreffen te boven komt. Hij was donderdagochtend nog steeds bewusteloos. ROTTERDAM Feyenoord houdt vast aan het elftal dat woensdagavond in Brussel het laatste half uur tegen An derlecht volmaakte. Voor de returnwed strijd tegen het Belgische Standard Luik in de Europese na-competitie, die morgenavond in Rotterdam wordt ge speeld, is de Zuidslaaf Samardzic op nieuw gepasseerd. Kindvall staat in de spits. Verleden week speelde Feyenoord in Luik met 2-2 gelijk. De opstelling: Pieters Graafland; Ro- meijn, Israël, Laseroms, Veldhoen, Bos kamp, Jansen, Wery, Kindvall, Van Hanegem, Moulijn. KAPRUN De Nederlandse deelne mers in de ronde van Oostenrijk blij ven het goed doen. Gisteren leverde de zesde etappe een zege op voor Henk van Vught, die voor de 176 km van Telfs naar Kaprun 4 uur 35 min. en 4 sec. nodig had. Van Vught had een voorsprong van twee minuten op de Oostenrijker Csenar. Jan Krekels bleef leider in de algemene rangschikking. De uitslag van de zesde etappe: 1. Henk van Vught de 176 km in 4.35,4 (met tijdsaftrek), 2. Csenar (Oost) op 2.15 (met tijdsaftrek), 3. ex aequc: Koslar (W. Did), Frisch (Oost.), Mag- gioni (It.), Sopel (It.), Seidl (Oost.) en Koeninghifer (Oost), allen op 2.30; 9. ex aequo: Polewiak (Polen), Jan Krekels, Wim Prinsen, Postl (Oost.) en Eberl (Oost) allen op 3.09. Na de zesde etappe is het algemeen klassement: 1. Jan Krekels 25.09.05, 2. Postl op 4.07, 4. Polewiak op 7.55, 5. Janssens (België) op 0.33, 6. Hekele (Ts. si.) op 12.31, 7. Csenar op 12.41, 8. Koecher (Oost.) op 14.15, 9. Spanninger Z. SI.) op 14.19, 10. Van Vught (Ned.) op 14.33. In het algemeen ploegenklassement leidt Nederland met 74.16,32 voor Polen met 74.36,37. Henk van Vught gaat hier als eerste over de meet. BOLZANO In de derde ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen stuitte Harm Wiersma gisteren in het Italiaanse Bolzano op fel verzet van de Zwitser Cazemir. Weliswaar moest Cazemir in 'n negen- om-negen een ongunstig eindspel toe staan, maar heel behoedzaam manoe- vrerend bereikte hij toch een punten verdeling. Hierdoor heeft Wiersma, die in de tweede ronde van de Oostenrij ker Feldl won, niet meer alleen de lei ding. Ton Si j brands, die in de tweede ron de de Italiaan Fanelli versloeg en die gisteren Feldl zonder veel moeite over meesterde, de Rus Andreiko en de Belg Verpoest hebben evenals de vijftienja rige Wiersma vijf punten. Andreiko ze gevierde na een lange partij over Fa nelli en Verpoest behaalde een uitste kende positionele overwinning op de Italiaanse kampioen Laporta. De Belg verkeert in uitstekende vorm en zal waarschijnlijk moeilijk te verslaan zijn. De Amerikaanse kampioen Smith be wees zijn kracht door oud-wereldkam pioen Tsjegolef van een overwinning PARIJS De Franse sprinter Roger Bambuck heeft ook op de tweede dag van de atletiekwedstrijden om de Me morial Mericamp, die in Parijs worden gehouden, bewezen in uitstekende vorm te zijn. Hij evenaarde donderdag het Europese record op de 200 meter, dat hij reeds met de Italiaan Sergio Ottoli- na (1964) en de Pool Jan Werner (1967) op zijn naam had staan, met een tijd van 20.4 seconden. De avond tevoren had Bambuck reeds 10.1 seconden op de 100 meter gelopen. Op de tweede plaats eindigde de Zwitser Wiedmer met een tijd van 20.8 seconden. Het hoogtepunt werd voor de 8000 toe schouwers de vijf km. De Fransman Jean Wadoux versloeg de Australische wereldrecordhouder Ron Clarke met ruim twee seconden in de scherp- pe tijd: 13.29.6 tegen 13.31.8 De Hongaar Mecser werd derde in 13.35.8. Een goede prestatie leverde ook de Westduiter Gerhard Hennige, die de 400 meter horden won in 50.4 seconden. De Fransman Poirier kwam tot dezelf de tijd. Piet Tamminga heeft donderdag in Aken tijdens internationale atletiekwed strijden voor een Nederlandse overwin ning gezorgd. De atleet van Siomo won de 100 meter in 10.7 seconden. De Oostduitser Dieter Hoffman stootte tijdens atletiekwedstrijden in Potsdam de kogel 19 meter 54, een na tionaal record. De Fin Jorma Kinnunen bereikte in Helsinki bij het speerwerpen 84 meter 42. De Westduitse speerwerp ster Ameli Koloska vestigde in Fulda een nationaal record: 58 meter 27. en daarmee van de leiders af te hou den. De tot voor kort geheel onbeken de Amerikaan vond een uitstekende verdediging op Tsjegolefs aanvallen en tegen het einde moest de Rus zelfs de remise zien veilig te stellen. De Ameri kaan aanvaarde het remise-aanbod echter te vroeg. Titelverdediger Koeperman versloeg Delhom in een duel waarin hij lange tijd geen vat op zijn tegenstander kon krijgen. In het late middenspel kwam de Fransman in een combinatierijke stelling die hem verlies bracht. DE UITSLGAEN: Tweede ronde: Verpoest (B) - Rei- mann (Tsj) 2-0; Agliardi (Mon) - Tsje- cholef (Rusl) 0—2; Smith (VS) - Del hom (Gr.) 11; Koeperman (Rusl) - Amdreiko (Rusl) 11; Cazemir (Zwi) - Pershad (Sur.) 20 Wiersma (Ned.) - Feldl (Oost.) 2—0 Sijbrands (Ned) - Fanelli (It.) 2—0. Derde ronde: Pershad - Mostovoy 02 Wiersma - Cazemir 11 Sij brands - Feldl 20 Andreiko - Fanelli 20 Delhom - Koeperman 02 Tsje golef - Smith 11 Reimann - Agliar di 02 La Porta - Verpoest 02. De stand na drie ronden luidt: 1-4 Wiersma, Sijbrands, Andreiko en Ver poest 5 pnt. 5. Mostovoy 4 pnt. (uit 2 part.) 6-7 Koeperman en Tsjegolef 4 pnt. 8-9 Pershad en Delhom 3 pnt. uit 2 part.) 11-13 Laporta, Agliardi en Smith 2 pnt. 14-16 Feldl, Fanelli en Reimann 0 pnt. BRISTOL Astrid Suurbeek heeft de finale van het dames enkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van West-Engeland, die in Bristol wor den gehouden, niet bereikt. Zij verloor woensdag in de halve eindstrijden in drie sets van de Australische Kerry Melville: 75, 57, 68. Tegenstander van Kerry Melville in de finale is de Australische Karen Krantzcke, die de Zuidafrikaanse Pat Walkden met 61, 6—2 versloeg. De uitslagen waren verder: Heren enkelspel: kwartfinales: Graebner (V.S.)- Hewitt (Z. Afr) 6—2, 62; MacManus (V.S.)- Pasarell (V.S.) 64, 36, 86; Ashe (V.S.)- Osborne (V.S.) 14—12, 3—6, 6—4; Richey (V.S.)- Spear (Zuidsl) 3—6. 6—3, 7—5. ROTTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) heeft, naast de voetbalclubs DWS en DOS, Feijenoord voor het eerst ingeschreven voor het Europese voetbaltoernooi voor Jaarbeurssteden. LONDEN De Nederlandse tennis speelster Marijke Jansen heeft zich niet kunnen kwalificeren voor de halve finales van het sterk bezette toernooi van Kent. Zij verloor met 5-7, 4-6 van de Amerikaanse Pigeon. De overige uitslagen waren: Dames enkelspel: Ann Jones (G B) Galina Baskhee- va (Rusl) 6-3, 6-1; Maria Bueno (Braz) Rosemary Casals (V S) 9-7, 3-6, 7-5; Margaret Court (Austr) FranCoise Durr (Fr) 6-1, 10-8. Heren enkelspel: Roy Emerson (Austr) Graham Stil well (G B) 6-1, 6-2; Andres Gimeno (Sp) Premjit Lall (India) 6-4, 6-4; Fred Stolle (Austr) A. Volkov (Rus land) 6-1, 6-4; Lew Hoad (Austr) Korotkov (Rusl) 6-2, 8-6. DEAUVILLE Het Nederlandse bridgeteam heeft tijdens de bridgë- olympiade zijn derde plaats moeten afstaan aan de Verenigde Staten. Het leed eerst een 17-3 nederlaag tegen Australië, versloeg vervolgens Zwit serland met 20-0 en bleef tenslotte met 11-9 de baas over Ierland. De totaal score van de Verenigde Staten wai echter belangrijk hoger. Italië bleef aan de kop en wordt met zes punten verschil gevolgd door Cana da. De stand: Italië 317 pnt.; Canada 311 pnt.; Ver. Staten 296 pnt.; Neder land 294 pnt.; Australië 288 pnt. Ook de Nederlandse dames zakten een plaats. Zij werden met 17-3 ver slagen door Spanje. De stand is mo menteel: Zuid-Afrika en Zweden, elk 162 pnt.; Italië 141 pnt.; Ver. Staten 145 pnt.; Nederland 83 pnt. (12e pi.)* VLIEGVELD LESZNO Drie dagen hebben de 105 vliegers, die deelnemen aan de wereldkampioenschappen zweefvliegen, en honderden helpers op het vliegveld Leszno op beter weer gewacht. Maandag, dinsdag, woensdag regende het p(j- pestelen. Donderdagmorgen was de lucht als bü toverslag wolkenloos en kon voor het eerst sinds zondag 9 juni de opening plaats had, een wedstrtfdopdracht worden gegeven. Zowel de standaardklasse als de open klasse moest een drie hoek vliegen van 224 km lengte. De termiekverwachting was vrtf matig. Slechts weinig stapelwolken zouden optreden met een wolkenbasis op 1200 tot 1400 me ter. Om 12 uur precies werd de Dart van de Brit Williamsen als eerste idoor een van de 6 sleepvliegtuigen in beweging gebracht. De wereldkampioenschappen 1968 waren begonnen. Direct daarop volgde als tweede de Foka van E. F. van Bree, een van de vier Nederland se deelnemers. In 34 minuten waren al le 57 standaardklasse vliegtuigen ge start. De open klasse met 48 deelne mers kwam onmiddellijk daarna aan de beurt. Een uur en 6 minuten na de allereerste start was ook de 105e deel nemer in de lucht. Er kon gezegd wor den dat een van de meest essentiële punten voor een zweefvliegkampioen- schap, de massasleepstart, op perfecte wijze was uitgevoerd. Alle zweefvlieg tuigen werden op 700 mtr losgelaten. Het werd aan de vliegers overgelaten hét beste ogenblik uit te kiezen om de startlijn te passeren, van de grond af werd de starttijd genoteerd. Het eerste nieuws over het verloop van de race was helaas slecht. De Oostduitser U. Elka en de Turk A. Ziya Aydoyan botsten met hun beide Foka's op 30 km afstand van Leszno tegen elkaar. Het gebeurde 50 meter voor en 50 meter lager dan 't vliegtuig van E. F. van Bree, die de klap hoor de en zag hoe een van de vliegtuigen een halve vleugel verloor, terwijl het andere doorvloog. Beide vliegers wis ten zich per parachute te redden. Als eerste finishte om 15,03 uur de Ameri kaan R. Johnson, enkele minuten later begon de grote stroom in duikvlucht binnen te komen met snelheden tussen de 150 en 250 km per uur. Als eerste Nederlander finishte E. T. Reparon om 15.10 uur, gevolgd door A. Dekkers om 15.24 uur en om 15.25 uur finishten E. F. van Bree en J. Jungblut; die naast elkaar kwamen aanvliegen. Zij zagen elkaar pas voor het eerst tijdens deze vlucht op 4 km van het vliegveld. Réparon maakte met 3 uur 12 de beste Nederlandse tijd, gevolgd door Dekkers met 3 uur 19, Jungblut met 3 uur 31 en Van Bree met 3 uur 39. Zowel Réparon als Dekkers overtrof het op 65 km per uur staande Neder landse record over 200 km driehoek. Het klassement na de eerste dag wordt in de standaardklasse aange voerd door: 1. Stoefs (België) 2 uur 52 min.; 2. Lindner (west-Duitsland) 2 uur 52; 3. Smith (U.S.A.) 2 uur 57. Réparon heeft zich bij de eerste tien kunnen plaatsen. Hij werd zevende met ADVERTENTIE Niets is zo plezierig om te lezen als de voorwaarden op W.A.- en All-Risks polissen Knappe koppen buigen zich voor de zoveelste maal over de polis-voorwaarden van De Auto Onderlinge. Verrukkelijk, 't blijkt dat Artikel VII, sub C, lid 2a toch nog iets gunstiger kan. Gevolg van deze aparte "hobby" De ruimst mogelijke polis voorwaarden bij de gunstigste premie-tarieven. Heel weinig mensen lézen hun A.O. polis vele tienduizenden profiteren ervan. Dat aantal groeit sterk, dagelijks. Waarom? Wellicht omdat De Auto Onderlinge zó verschrik kelijk degelijk en ouderwets is dat ze wel bijzonder efficiënt en progressief moet werken om ouderwets dienstbetoon nog mogelijk te maken. VERZEKERING-MA ATSCHAPPU DE JNGE de beste bumper is een polis van De Auto Onderlinge. een tijd vam 3 uur en12 minuten. Klassement in de open klasse: 1. Italië 2 uur 54 min.; 2. Polen 2 uur 55. De grootste verrassing van deze eer ste dag was de Belg Stoefs, die ook in Nederland bekend is. Hij vloog in de standaardklasse, met een toestel van Duits fabrikaat, dat donderdag precies 14 dagen oud was. De Nederlanders zijn matig tevreden over hun presta ties en vooral Dekkers vond dat hij nog onvoldoende strijdlust ontwikkeld had. DEN HAAG Het Nederlands zater dagtwaalftal, dat op 22 juni in Antwer pen een korf bal wedstrijd tegen de Rode Duivels zal spelen, is als volgt samen gesteld: Aanval: Dames: A. Elshout-Hendriks en Th. Noordzij (Beiden Rust Roest): heren: Bosman (aanvoerder) en Elshout (bei den Rust Roest); midden: Dames: F. Karsten (Achilles) en T. van Kooden (S.K.F.) heren: Ran Rossen (SKF) en Sanderse (Swift); Verdediging: Dames: R. van Giessen (Altius) en R. de Witte-May (ZKC); Heren: Schaap (ZKC) en Slagt (Altius). Reserve: Dames: I. van Meeteren (DSV) en A. van der Meulen (ZKC); heren: Groen (Altius) en Steenhard (TJOBA). FULDA Tijdens atletiekwedstrij den in Fulda heeft West-Duitsland don derdag een nieuw wereldrecord op de 4 x 880 yards gevestigd. Bodo Tümm- ler, Walter Adam, Harald Norpoth en Franz-Josef Kemper kwamen tot een tijd van 7 minuten 14,6 seconden, 1,4 seconde sneller dan het oude record dat een Engels kwartet op 22 juni 1966 in Londen vestigde. De Westduitsers liepen de nieu we recordtijd onder ongunstige omstan digheden. Bovendien gingen zij alleen over de baan. MEXICO STAD Minstens 06 lan den zullen in oktober aan de Olympi sche Spelen deelnemen. In Mexico Stad zijn tot nu toe aanmeldingen bin nengekomen van 99 landen, maar Zuid- Afrika en Rhodesië zijn daarvan uitge sloten. Van vier landen is zeker dat zij geen vertegenwoordigers zullen zenden: Kambodja, Jordanië, Suriname en Brits West Idnië. Men verwacht, dat zich nog zeker een tiental landen zullen melden. Er wordt in Mexico rekening gehouden met een totaal van ruim 7.000 atleten. GENèVE In de derde ronde van het tennistoernooi in het Zwitserse Ge- nève heeft Tom Okker de Zwitser Sturdza met 8—6, 6—0 verslagen. De partij werd wegens de regen binnen ge speeld. De andere deelnemers weiger den hun partijen op de snelle overdek te baan te spelen. Al eerder drongen Okker en de Amerikaan Riessen door tot de kwartfinales van het dubbelspel dank zij een overwinning op het Ita liaans/Deense paar Merlo/Ulricht: AMSTERDAM De Nederlandse turnploeg (dames), die 15 en 16 juni aanstaande in Warschau uitkomt te gen Polen, is als volgt samengesteld: Margo Klees (Odin Heemskerk); Ferny Klunder (PSV Eindhoven), Atie van Veen (Quick Huizum), Ans van Gerwen (PSV Eindhoven), Jeanette Dupree (Amersfoort '67), Co- ra Stins (Hercules Noord-Scharwou- de) en Marjan van Zetten (Pro Pa- tria Zoe termeer). SCHERPENZEEL Door de zeer fraaie resultaten in Olympia's Toer en de Ronde van Midden-Nederland is de aandacht van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Uniie gevestigd op de twee jeugdige Scherpenzeelse ama teur-wielrenners Arnold Voogt en Matüi de Koning. Voogt rijdt op 16 juni zijn eerste buitenlandse wedstrijd. Samen met R. Pijnen en J. Frijters start hij op deze datum in Duitsland om de grote prijs van Stuttgart. Matfii de Koning vertrekt 18 juni per vliegtuig vanuit Brussel naar het eiland Man, waar hij op 21 juni sa men met C. Rentmeester, J. Schau- wen en F. Frijters uitkomt in een rit over 180 km. Op 23 juni nemen de renners deel a?n een tijdrit te Reading bij Oxford over een afstand van 80 km. Alle uitzendingen vinden plaats on der auspiciën van de K.N.W.U. VEENENDAAL Drie spelers van tweedeklasser DOVO zijn gekozen in het KNVB-elftal van de Afdeling Utrecht, dat morgen uitkomt in een wedstrijd tegen een sterk Baarns elf tal. Het zijn international Nico Diepeveen en zijn ploeggenoten Bram Demoet en Henk van Kooten. Demoet en Van Koo- ten zijn hiermee voor het eerst geslec- teerd door de KNVB. De match begint om half vijf. De GVVV'ers Gerard Hoedeman en Thijs van de Bovenkamp, die eveneen® zijn uitgenodigd voor deze wedstrijd, hebben bericht van verhindering gestuurd in verband met de bekerwed strijd die hun ploeg speelt tegen Heer jansdam. VEENENDAAL GVW is doorge drongen tot de achtste finale van de strijd om de KNVB-beker en komt mor gen op het Panhuis binnen de lijnen te gen tweedeklasser Heerjansdam, die de competitie besloot met een plaats in de onderste regionen van zijn afdeling. De ploeg is een oude bekende van GVW, want twee seizoenen geleden kwamen de blauwwitten in competitie verband uit tegen dit team en verloren beide wedstrijden destijds. Het lot is GVW overigens wel gun stig gezind, want bij winst spelen de Veenendalers volgende week wederom een thuiswedstrijd tegen de winnaar van het duel De Zwerver-WZC. De op stelling van de GWV-ers luidt: doel: W. van Dijk; achter: C. Zwetse- laar, G. van de Bovenkamp (onder voorbehoud), G. Hoedeman, C. Harde man; midden: Th. van de Bovenkamp, voor L. Schreuder, J. van Manen en J. P. van de Bovenkamp, R. Schinkel; J. van de Bovenkamp. RHENEN Voor de tweede maal or ganiseerde de Rhenense Handbalver eniging clubkampioenschappen voor haar leden op sportpark „Candia". Me de door het uitstekende weer gaven maar liefst 48 leden, van wie de jeugd het grootste deel uitmaakte, acte de presence. Er was een eskamp uitge schreven die bestond uit 3 loopnummers (sprint-, duur- en hindernisloop), ver springen, doelvakwerpen en balverwer- pen. Na een spannende en soms hevig® strijd kwamen de volgende resultaten uit de bus: Heren senioren: 1. Jan v.d. Pol 84V2 punten; 2. Cees v.d. Pol 8OV2; 3. Alfons Bekker 79. Dames senioren/junioren 1. Riek Scheeren 80 punten; 2/3 Wil Vonk 73; 2/3 Wil Krachting 73. Heren junioren: 1. Bep Baars 86 punten; 2. Co Janssen 80; 3. Dick v. Ingen 75. Heren adspiranten: 1. Theo Janssen 84 punten; 2. Gerrit Munnik 77; 3. Jan Hellekate 76. Dames adspiranten: 1. Thea Rijsemus 85 punten; 2. Janny Blankestijn 75; 3. Lenie Rothuis 72.

De Vallei | 1968 | | pagina 17