„Hoogstraat" vierde derde lustrum met tuinfeest VERSTOPPING? KERKDIENSTEN VERLOREN - GEVONDEN Politienieuws lekkere broodjes onderweg.. PUNTJES en BOLLEN Zeg maar ja tegen „Dag" 2 SKF-ers gekozen in nationaal team 8 STERKE TEAMS IN SCHEEPJESWOL- JEUGDTOERNOOI Strijd damtitel gemeente Ede Geef vader de kans mee te doen aan de Gulden Smaak test. MARKTEN VEEMARKT UTRECHT Bekendmaking Nationale atletiek wedstrijden voor gehandicapten Ede Eerste prijs voor „Con Amore" W addinxveners bekeken nieuwe projecten Apeldoorn" tegen Drachtster Boys Ted van Kooten en André van Rossen zijn geweldig trots Training Hoogtepunt Eer Een assortiment van ZS sigaren Senator Gulden Eeuw in chique tafieldoos voor slechts 18.50. BURGERLIJKE STAND LUXOR THEATER In één prachtige skai tafeldoos wachten 5 verschillende melanges en modellen op vaders deskundige opinie. In de doos vindt hij boven dien een drietal vragen, waaraan hij zijn tabakskennis kan toetsen. Doorstaat vader de proef, dan wordt hij automatisch lid van „La Société des Connaisseurs du Tabac" en ontvangt hij als bewijs van z*n kennerschap een fraaie bronzen legpenning. Geef vader op zijn dag dit grootse cadeau. Pagina 9 VRIJDAG 14 JUNI 1968 ADVERTENTIE V- Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen fclAIIDII IV bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: NUUffILHA Zondag, 16 juni 1968 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Terlouw; 17.00 uur: ds. Jongerden. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Binnekamp uit Vriezenveen; 17.00 uur: ds. Wis- gerhof. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Van Assenberg; 17.00 uur: ds. Vermaas uit Huizen. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Langerak. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Langerak; 18.30 uur: ds. Den Oudsten uit Utrecht. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Lange rak. Veeneind, 15.00 uur: ds. Terlouw. Dijkstraat, 14.45 uur: dhr. van Rossum uit Scherpenzeel. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds. Nijeboer. Jeugdkapel, 10.00 uur: ds. Tigchelaar. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Kramer uit Oosterbeek, vlootpredikant; 17.00 uur: ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Kramer. Geref. Poortkerk: 8.45 uur: ds. De Haan uit 't Harde; 15.00 uur: idem. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Bil- kes uit Westzaan. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: prof. Van Senderen uit Apeldoorn. Geref. Gemeente (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst; woensdag, 19 juni a.s., 19.30 uur: ds. A. W. Ver hoef uit Barneveld. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Pijpers uit Den Haag. R.K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 15 juni a.s., 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 uur: „De Wachttoren" studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dinsdag 18 juni a.s., 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur: Dienstvergadering. De dien sten worden gehouden in het NVV- gebouw aan de Tuinstraat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Bergschool, geen opgave ontvangen. Cunerakerk. 9.00 uur: ds. J. van Drenth uit Ede; van overige diensten geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. A. W. T. Nijenhuis (voor bereiding Heilig Avondmaal); 17.00 uur: ds. H. M. Dereksen uit Ede. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; woensdag 19 juni a.s., 19.30 uur: ds. C. Harinck uit Utrecht. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. W. F. Monné (H) uit IJs- selstein. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. C. van Viegen; 18.00 uur: ds. J. van Malenstein. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. Oud Gerei. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: hulppred. G. G. van Vrouwerff. Gerei. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. AMEKONGEN Ned. Herv. Kerk: Anarieskerk, 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. G. F. Hajer uit Ede; 18.30 uur: ds. G. Lugtigheid uit Zeist. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. G. F. Overgaauw. Rehoboth, iO.OO uur: Jeugdkapeldienst. „De Hoogstraat", 18.30 uur: ds. Gram berg. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Lugtigheid uit Zeist; 18.30 uur: ds. G. F. Hajer uit Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18:30 uur: ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: ds. J. van de Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Malenstein uit Eist; 18.30 uur: dr. C. Graafland uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Herk: 9.30 uur: kand. J. van Lunteyen; 18.30 uur: ds. B. Eijsenga. Geref. Kerk. 10.00 uur: ds. K. Schippers uit Amers foort (voorbereiding Heilig Avond maal); 18.30 uur: ds. P. van Strien. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: ds. J. H. Hamers uit Wormer- VARKENSMARKT BARNEVELD Aanvoer 65 stuks, handel matig. Prij zen in guldens per stuk: biggen 63-73. UTRECHT Veemarkt, 13 juni 1968 Totale aanvoer 3678; runderen 820, vet te kalveren 103; graskalveren 36; nuch tere kalveren 863; schapen 269; lamme ren 623; varkens boven 100 kg 281; var kens beneden 100 kg 55; biggen 721; bokken en geiten 17. Pryzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1000-1400; kalfvaarzen per stuk 900-1150; vare koeien, per stuk 825-1000; pinken, per stuk 650-800; stie ren, per stuk 750-1175; graskalveren, per stuk 350-525; nuchtere kalveren, per stuk 45-75; fokkalveren, per stuk 125- 290; schapen, per stuk 90-140; lamme ren, per stuk 90-140; drachtige varkens, per stuk 350-450; lopers, per stuk 85-110; biggen, per stuk 62-71; bokken en gei ten, per stuk 12-60; vette koeien le kwal., per kg gesL gew. 4,40-4,20; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 4,25- 4,35; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,85-4,25; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 3,40-3,50; vette kalve ren 2e kwal., per kg lev. gew. 3,20-3,40; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. 2,80-3,20; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,45-1,75; zware vette varkens, per kg lev. gew. 1,80-1,90; zouters, per kg lev. gew. 2,00-2,10: slachtzeugen, per kg lev. gew. 1,58-1,63; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew 1,65-1,72. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, rustig - even lager; vette koeien, vlotter - prijsh.; vare koeien, rustig - prijsh.; vette kalveren, traag - even lager; graskalveren, traag - even lager; nuchtere kalveren, willig - prijsh.; fokkalveren, willig - hoger; schapen, lui - niet prijsh.; lammeren, lui - niet prijsh.; varkens, traag - even lager; biggen, traag - even lager. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat door gedeputeerde staten van Utrecht ingevolge artikel 9 der wegenwet bij hun besluit van 5 ju ni 19C8 afd. 2B nr. 1161/1563 goedkeu ring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 2 mei 1968, nr. 14, waarbij aan het openbaar verkeer is onttrokken het ten oosten van het gemeentehuis en in het ver lengde van de Roelofzijde gelegen voetpad, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie G. nr. 2652 ged., ter lengte van circa 43 meter. Genoemd besluit ligt vanaf heden gedurende veertien dagen voor een ie der ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken ter inzage. Rhenen, 14 juni 1968. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester L. Bosch v.i Rosenthal. LEERSUM Dezer dagen was het 15 jaar geleden dat het Revalidatie centrum De Hoogstraat de eerste pa tiënt opnam. Dit feit werd gistermiddag en gisteravond intiem gevierd met het personeel en patiënten. Ook oud-perso neelsleden en oud-patiënten waren naar de Hoogstraat gekomen om dit „tuin feest" mee te maken. De tennisbanen waren omgetoverd in 'n gezellige feest- tuin. De personeelsvereniging had voor een zeer aangekleed decor gezorgd. Overal stonden tentjes en kraampjes opgesteld, waar van alles te koop was. Een orkestje zorgde voor dansmuziek. Het was een echt gezellig feest met een aparte sfeer. ADVERTENTIE Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte Redactie Naar aanleiding van uw artikel: Vis sen in „Stadspark" is voor iedereen verboden", moet ik toch even wat recht zetten. U schrijft in uw laatste regels dat jongens waar de vader lid van de Hen- gelvereniging is voor niet al te grote kosten ook lid kunnen ijn. Deze zinsnede is mijns inziens niet zo als u schrijft. De Hengelvereniging is opengesteld voor alle jongens bene den 16 jaar, (dus de vader behoeft geen lid van bovengenoemde Vereniging te zijn(. Onze vereniging heeft er een jeugdvereniging aan verbonden waar elke jongen (of meisje) lid van kan worden voor één gulden per jaar. Zij kunnen zich melden bij onze jeugdleider de heer Bovenschen in de Gortstraat. Voor één gulden per jaar worden dan nog prijzen gekocht en worden dan de wedstrijden vervist. Onze vereniging wil de jeugd van de straat af houden, en gezien dat nu door de gemeente ook het „Stadspark" nog verboden houdt, kunnen zij nog niet anders terecht dan in de Rijn, de Grift en „Spinnemeer". Gaarne zouden wij gezien hebben, dat voor de jeugd in ieder geval een uitzondering werd ge maakt, althans voorlopig. Vissers zijn toch altijd nog de rustigste mensen, en dit geldt dan toch zeker ook voor de jeugd. Ter plaatsing aangeboden en bij voor- ,.De Rietvoorn", baat mijn dank. De penn. der Hengelsp.Ver.: P. Barneveld Eenvoudlaan 10A, Veenendaal. LEERSUM Zaterdag worden in Doorn de Nationale Atletiekwedstrijden gehouden voor gehandicapten. Ook de Leersumse sportvereniging De Antilope zal aan dit kampioenschap meedoen. De wedstrijden die in de kazerne aan de Woestduinlaan worden gehouden, begin nen om 11 uur. EDE Bij het politiebureau werden de volgende voorwerpen als gevonden of verloren aangegeven: Gevonden: zakagenda; wit kinder wagen-dekentje; br. damesport. met f 1,28 en foto's; Junghans dameshorlo ge met zw. bandje; bos sleutels uit auto; paar rode kinderlaarsjes; duimstok en potlood; paar br. leren handschoenen en paraplu; br. damenshandschoen; ring met twee sleutels en paardehoofd; bl. kinderport. met f 1,15 en buskaar tje; geel vest; verz. kenteken brom- Geboren: Gerardus J. z. v. J. E. Jansen en A. C. A. Rijsouw; Gijsbert, z. van T. van Lagen en A. van de Krol; Johan- NA M. H., d. v. L. Kalkhoven en H. E. Mahulette; Focco P. z. van J. de Graaf en W. A. Poelstra; Jacoba M. d. van A. van den Broek en J. M. van de Pol; Peter. z. van J. van Breenen en M. J. Heikamp; Aleida M., d. van M. Rob ben en J. Doppenberg; Peter A., z. van P. de Visser en P. A. G. Kennis; Robert z. van P. G. van Wijk en J. M. van Meegdenburg; Arend J. R. van H. Polhout en B. van de Kraats; Marco J., z. van A. M. Beekenkamp en M. W. M. Peters; Arnold K., z. van J. A. Jansen van Doorn en E. de Jong; Elisabeth B., d. van D. E. van Boeijen en H. A. Otte; Marijke, d. van J. W. Pater en J. D. Lagerweij; Jan, z. van G. van Maanen en A. van Varenkamp; Nettu M., d. van H. J. Gaasbeek en J. Zandsteeg; Arnolda P., d. van G. Pol en L. C. H. Koerting; Louisa S. C., d. van J. W. M. de Wit en L. S. C. Bahre; Edith M., d. v. G. C. M. Dek ker en M. W. van Veenendaal; Maria D., d. van J. de Bruijn en A. M. BA RENDREGT: Jan G., z.v. G. v. Zwet- selaar en G. van Voorst; Barend, z. van B. van Geresteijn en M. H. van den Berg; Jenneke, d. van J. M. Har deman en M. van Delft; Dirk, z.van D. Middelman en J. T. van Hunen; Willempje, d. van W. Landlust en H. Hardeman; Annemarieke, d. van H. J. obijn en J. de Neef. Ondertrouwd: Gerrit J. Spiering en Johanna A. C. Klaassen; Willem van den Berg en Gerritje Beumer; Marinus Busser en Evertje van Beek; Dirk J. H. van der Boom en Hendrikje van Eerden; Rijk H. van Harn en Hendrikje W. van den Broek; Cornelis Wijje en Melisje Met horst; Theodorus Mentjox en Lena P. G. Willeboer; Dirk Stomphorst en As- trid van de Kamp; Bernardus F. W. M. Gorris en Hendrika W. Bokschoten; Henricus A. M. Lankhorst en Hendrika Hol; Van de Hee en Gijsbertha E. Vier- bergen; Herman Hulsman en Geer- truida J. van den Berg. Getrouwd: S. Voulon en M. J. Minnen; J. J. van Beek en M. A. Keijer; J. J. van der Sluijs en J. Balt; H. Jansen en G Buitenhuis; R. B. Hartung en J. Heij- ting; H. W. Michielsen en A. P. Bal sem; L. H. van Voorst en T. Brouwer; M. Pol en A. J. van Holland. Overleden: Ype de Jong, 72 jr.; Naatje Versteeg e/v. Van Ginkel, 83 jr.; Johanna M. H. Kalkhoven, 1 dag; Coenraad Brun- beek, 87 jr.; Helène Schilders, 12 jr.; J. van Kampen, 79 jr.; Evertje van Ark, geh. gew. met Meernink, 87 jr.; Johannes G. Boot, 83 jr.; Barend van Spriel, 57 jr. EDE Op de kruising Stationsweg - Prinsesselaan vond gisteren een aan rijding plaats, waarbij 'n veertienjarig meisje een hersenschudding en een hoofdwond opliep. Het meisje A. K. uit Bennekom, wilde op haar fiets vanaf de Stationsweg de linksgelegen Prinsesse laan oprijden. Zij kwam in botsing met een auto, bestuurd door S. de H. uit Ede. De H. raakte in een uitwijkpoging de auto van H. B. uit Ede, die op dat moment uit de Prinsesselaan kwam. Beide auto's kregen lichte schade. Het meisje is overgebracht naar het zieken huis. fiets LPL-430zw. port. met f 1,13; gr.- rode port.; schooltas met inh.; bl. kin dermutsje; badhanddoek en zwem broekje; spaarbankboekje; trouwboek je. Komen aanlopen: br.-beige konijn; Pincher, aan één oog bijna blind; Dob berman Pincher (teef). Weggelopen - weggevlogen: 2 water- slagers, waarvan één geringd nr. 1378- 08; rode schimmel kanarie; klein hond je met zw. dek, br. pootjes; geel-zw. kanarie. Verloren: slaapzak met ritssluiting en rode bloemen; rode geruite tas met zwemgoed en Grilndig transistor radio; port. met ca. f7; gouden strikvormige broche; zw. vierkante port. met ca. f 87br. leren herenport. met ca. f 25 en br. f ietspapieren; zw. hoes met 2 dopsleutels; groot model damesport. met f 100, zilver- en ringzegels; pola roid zonnebril; rijbew. B-E en kente kenbewijs; verz. bew. van bromfiets; verz. kenteken bromfiets GRB-422; Zeis Tesser fotolens, 2.8/50 mm met geelfil- ter en zonnekap; zilveren armbandje met naamplaatje; gouden armband, be staande uit kleine ringetjes; meisjes schoolfoto; herenbril met donkerbruin montuur; kleine bruine portemonnee met f6; donkerblauwe das met 2 witte strepen; boek van PGEM; dubbele fiets tas met pantoffels, schoenen en oud brood; zwem-abonnement Ede; verz. kenteken bromfiets LXT-428; fietsslot; rode Marokkaans leren portefeuille; 3- wielig rood-wit kinderfietsje; weekend tas met agenda, voetbalschoenen, blauw shirt, licht blauwe broek, 2 paar sok ken, 2 duimstokken; doublé herenhorlo ge merk Pontiac, met zw. leren bandje; leesbril met donker montuur; ring met 6 of 7 sleutels; br. leren port. met lid- maatskaart Judo; groene step met lek ke achterband; hand-fietspompje; grij ze port. met ca. f 30 en medicijnen; vul pen en zw. beurs met ca. f 20 tot f 30; br. sleutelhanger; zw. vierkant pakje, inh. horlolebandje. VEENENDAAL Oude Dag (Björn- dal) is dood, maar zijn werk gaat door. Daarvoor zorgt jonge Dag in het twee de deel van de filmtrilogie naar de ro mans van Trygve Gulbrandssen: „Het Geslacht Björndal". Dat tweede deel is „Winden waaien om de rotsen". Rotsen krijgt men te zien in deze film. Evenals in het eerste deel, dat en kele weken geleden in Luxor draaide en ook als in het derde deel dat hope lijk over niet al te lange tijd ook in Lu xor zal gaan is de kracht van de film weer het grote aantal natuuropna men. Het noordelijke deel van Scandi navië krijgt men te zien als in welhaast geen andere amusementsfilm. Daarom ook is de film al zoveel jaren een best seller. Door die natuuropnamen vergeet de bezoeker zelfs dat de kleurtechniek van nu vergeleken bij de tijd van het maken van de film zoveel verder is. Het verhaal is eigenlijk ondergeschikt in de film. Hoewel de sfeer van het boek wel benaderd wordt, is de oude Dag van de film nooit die harde van het boek ge weest in deel I. De dromer, jonge Dag, is in de film veel resoluter, dan men hem in het boek voorstelde. Eén ding komt wel over: zeg maar ja tegen Dag, want hij doet toch zijn eigen zin of het nu de grootvader, vader (jonge Dag) of kleinzoon is. Zeg daarom ook maar ja tegen het gaan zien van de film aan de bekoring valt niet te ontkomen. Voor de minder romantisch aangeleg- den draait vanaf zondagavond een ge heel andere film. Hier ook een hard heid, maar dan van de vuisten van Ed die Constantine. Natuuropnamen zijn er ook maar dan van mooie meisjes. Voor de liefhebbers is „Nick Carter keert terug" een knokfilm van het goe de soort. VEENENDAAL Op het groot na tionaal zangconcours te Reeuwijk heeft de Hervormde Zangvereniging „Con Amore" uit Veenendaal een eerste prijs behaald. Met verplicht nummer „De Kikker" van Leo Smeets en als vrij werk „Das Ende des Gerechten" van Joh. G. Schicht werd een goede beurt gemaakt. Tegen de verwachting van koor en di rigent werd het grootste aantal punten behaald met het verplichte werk. De dirigent de heer C. Budding, die een eervolle vermelding kreeg behaal de met „Con Amore" een fraaie pres tatie ondanks het feit, dat het grootste deel van het koor thans uit nieuwe le den bestaat. VEENENDAAL Het voltallige col lege van B. en W. van Waddinxveen, de gemeenteraad uit die gemeente en ver schillende hoofden van dienst met hun dames waren deze week de gasten van het Veenendaalse gemeentebestuur om zich te oriënteren over raadhuisbouw en zwembadaccommodatie. Beide nog nieuwe Veenendaalse objecten werden door het gezelschap bekeken en men was enthousiast over de wijze waarop men in Veenendaal de zaken in dit op zicht had aangepakt APELDOORN Voor de 5e ronde van de KNVB-beker zaterdagvoetbal speelt „Apeldoorn" morgen een uit wedstrijd tegen de derdeklasser Drach- ter Boys in Drachten. Dit bekerduel begint kwart over vier. VEENENDAAL In het dertien jarig bestaan van de Veenendaalse korfbalvereniging SKF zijn vele speelsters en spelers van deze club meermalen uitverkoren om in een vertegenwoordigen d bondsteam mee te spelen, maar talenten voor een nationaal twaalftal heeft de SKF nooit mogen leveren. Maar nu is het eindelijk eens zo ver. De 21-jarige Ted van Kooten, hoogblond en op en top sportvrouw, maakte indruk op de centrale trai ning en werd opgesteld in het Ne derlands zaterdagtwaalftal, dat op 22 juni aantreedt in de interland België-Nederland. Ook haar ploeggenoot André van Rossen veroverde een plaats in de ze fel begeerde formatie en de 26- jarige talentvolle korfballer is er enorm blij mee dat ook hij is gese lecteerd. Het tweetal is de laatste weken vrijwel elke dag in training om een zo sterk mogelijke wedstrijd te spe len in België en uiteraard om hun bloeiende vereniging op indrukwek kende wijze te vertegenwoordigen in de interland. Aanvankelijk waren drie SKF-ers uitgenodigd voor de centrale trai ning. Dat waren Ted van Kooten, André van Rossen en Ina Hessels. Alleen laatstgenoemde speelster viel af. Ted van Kooten en haar geroutineerde ploeggenoot hoorden aldus het trotse tweetal tot hun grote verbazing dat zij waren gekozen. En dat was een grote eer voor het sportieve duo en voor SKF. Vooral voor de pur sang-korfballer Van Rossen is het een hoogtepunt in zijn respectabele loopbaan als korfballer. Hij beoefent zijn sport reeds vanaf zijn achtste jaar en is zo deelde desgevraagd een des kundige bij uitstek mede een na tuurtalent. De uit Leiden afkomstige sportman heeft in zijn geboorte plaats bij twee verenigingen ge speeld en toen hij verhuisde naar Veenendaal liet hij zich onmiddellijk inschrijven bij SKF, waar hij zon der uitzondering voor de eerste uit gave is uitgekomen. VEENENDAAL Zaterdag 22 en 29 juni wordt voor de zesde maal het Scheepjeswol-jeugdvoetbaltoernooi ge organiseerd door v.v. De Merino's. Acht sterke juniorenteams dingen in deze sfeervolle seriewedstrijden mee naar hoogste eer: GVVV, VRC, Wageningen, DOVO, CJVV, Veenendaal, ESA en De Merino's, Veenendaal won drie maal achtereen liet Scheepjeswol-toernooi en legde daarmee beslag op de eerste grote trofee. Wageningen werd eveneens een maal winnaar en vorig jaar klasseerde een sterke junioren uitgave van DOVO zich als eerste. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein van De Merino's aan de Wageningselaan en duren tweemaal een half uur. Matches die in een gelijk spel eindigen worden met tweemaal vijf mi nuten verlengd. Is er na twee verlengin gen nog geen beslissing gevallen dan worden door verschillende spelers drie strafschoppen genomen. De leeftijds grens is bepaald op achttien jaar. Voor de eerste en tweede prijs zijn be kers beschikbaar gesteld en de derde en vierde plaats worden beloond met een fraaie lauwertak. De winnaar van de fi nale, die op 29 juni wordt gespeeld, komt in het bezit van de prachtige Scheepjeswol-trofee. Het volledige programma van het toernooi luidt als volgt: 22 juni: 13.00 uur GVW-'VRC; 14.30 uur WageningenDOVO; 16.00 uur CJWDe Merino's; 17.30 uur Veen- daalESA. 29 juni: 13.00 uur winnaars voorronden; 14.30 uur winnaars voorronden; 15.45 uur pauze; 17.00 uur wedstrijd om de 3e en de 4e plaats.; 18.30 uur finale. „Ik ben er eerlijk gezegd gewel dig trots op, dat ik ben gekozen", vertelde André van Rossen, te meer daar wij maar tweede klasse spelen en dan is het toch wel een grote eer". Ook voor zijn teamgenote (4 jaar korfbal!) is het als een volko men verrassing gekomen. Zij dankt waarschijnlijk haar plaats in het Nederlands twaalftal aan haar enorm harde werken en haar be weeglijkheid. die de meeste tegen standers een nachtmerrie bezorgt. Het tweetal heeft een zwaar trai ningsprogramma opgesteld en wer velde gisteravond rond de korf op het oefenveld, waar zij een zo groot mogelijke perfectie nastreefden in him schieten. Hopelijk komen er volgende week zaterdag enkele Nederlandse tref fers op hun naam EDE De strijd om de persoonlijke damtitel van de gemeente Ede is giste ren voortgezet. In de hoofdklasse wer den de volgendejpartijen gespeeld. T. v. Beek (BDV) - P. Achterstraat (BDV) 1-1; J. Crum (DES)-W. Bor gers (BDV) 2-0; J. v. d. Hoef (DWS) - E. Fluit (DWS) 0-2; E. Herikhuizen (DWS) - E. Jochemsen (DWS) 0-2; P. Achterstaat (BDV) - E. Fluit (DWS) 0-2; E. Jochemsen (DWS) - W. Borgers (BDV) 2-0 (regl. gewonnen wegens niet opkomen van W. Borgers); T. v. Beek (BDV) - J. v. d Hoef (DWS) 1-1; E. Heerikhuizen (DWS) - J. Crum (DES) 1-1. De leiding hebben thans E. Jochem sen en E. Fluit, beiden met zeven pun ten uit vier wedstrijden. In de eerste klasse is alleen de partij T. v. Meer (DES) - J. v. Egdom (DES) gespeeld. J. v. Egdom behaalde de volle winst. In de tweede klasse heer E. Luttik- huizen (OG) alleen de leiding genomen door een overwinning op G. Paap (EDV). De partij tussen J. Schinkel (DWS) en G. de Wit (DWS) eindigde in remise. In de jeugdgroep zijn alleen maar re glementaire uitslagen te noteren. Hier zal maandag een felle strijd geleverd moeten worden om de uiteindelijke jeugdkampioen aan te wijzen. De vol gende partijen worden dan gespeeld: G. Meyer (DWS) - R. Witteveen (EDV); Ch. Fluit (HD) - T. Hanegraaf (EDV); B. Prinsen (EDV) - M. Bor gers (BDV); B. v. Steenbergen (BDV) - P. Koerting (DWS); P. de Bruin (BDV) - P. Stoel (EDV). ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 9