llja Keizer won „Gouden Spike" door grootse zege op 800 nieter Bescheiden klasseringen voor Nederlanders bij Wedau-regatta Bungert was oppermachtig tegen Tsjechoslowakije Nederlandse dames wonnen vijfkamp Nuts GRATIS Okker verslagen door Tiriac Leo de Winter is drie maanden terug in Nederland Jochen Rindt eerste in Hockenheim Harrie Jansen zegevierde Toestand Jupp Elze is onveranderd Wightman Cup weer voor Groot-Brittannië Sapeja: 100 m in 10.1 Claus Jetten won Rw hiaM ow/i kt£s1m/L Stolle versloeg Emerson in finale Damesploeg naar Sicilië voor EK Amerikaanse titel voor tennisprofs nieuw van bij 4 repen sleutelhanger Ben Lesterhuis sprong weer 2 meter hoog Nauwelijks voldoende Bekroning Geëvenaard Niet betrouwbaar Davis Cup-duels Zwitsers-Luxemburgse ploeg voor de Tour Geen inmenging 20 uur in touw knisper-knasper-lekkernij metroomkaramel Q jT en melkchocolade ZJc Derde plaats VREDESTEIN Basketball MAANDAG 17 JUNI 1968 LEIDEN Kassei en Leiden zullen twee namen blijven waaraan llja Keizer altijd met grote vreugde zal terug denken. Aan Kassei omdat zij in 1965 in deze Westduitse stad tot de internationale top op de achthonderd meter doordrong en aan Leiden omdat ze daar drie jaar later, die positie heroverde. Dat llja Keizer in Leiden voor haar imponerende overwinning op de 800 meter de „Gouden Spike", de ereprijs van deze nationale wedstrijd kreeg, zal haar ongetwijfeld veel plezier hebben gedaan. Met veel meer vreugde zal zij echter hebben vastgesteld dat twee jaar vol bittere teleurstellingen en onbegrip nu definitief zijn afgesloten. Toen zij in 1965 tijdens de finale van de strijd om de Europa Cup in Kassei met een tweede plaats op de 800 meter (2.04.5) grote indruk maakte, voorspel den de experts haar een grote toekomst op de middenaf stand. Fred van Herpen finishte als eerste op de 400 meter. Achter hem v. d. Heugel SCHIPHOL De AAC-atleet Leo de Winter, Nederlands kampioen sprint en verspringen uit de jaren 1965 en 1966, is zondag op Schiphol teruggekeerd uit de Verenigde Staten, waar hij in de af gelopen veertien maanden als student in de elektrotechniek een Amerikaanse atletiektraining heeft kunnen volgen aan het California-State Polytechnic College te St. Luis Obispo, tussen Los Aneles en San Francisco. De Amstelvener zal deze zomer kun nen deelnemen aan wedstrijden in Ne derland, maar hij blijft slechts drie maanden omdat hij in september a.s. terugkeert naar Amerika om daar aan het State College zijn opleiding voort te zetten. De Nederlandse atleet maakte er op Schiphol geen geheim van, dat hij zijn opleiding voor elektrotechnicus van gro ter belang acht dan zijn atletiektraining, al heeft hij deze geenszins verwaar loosd. 's Ochtends studeerde hij in de collegebanken, de middagen echter be steedde hij aan zijn training en de avon den gebruikte hij weer voor zijn studie. De Winter heeft zich in Amerika niet op een enkel nummer gespecialiseerd, maar heeft zich gewijd aan de 100 me ter (beste tijd 10.5 sec), 200 meter (21.2) het hinkstapspringen (14,85 meter) en het verspringen (7.25 meter). Het zijn tijden en afstanden, die nauwelijks voldoende zijn voor uitzen ding naar de Olympische Spelen in Mexico en De Winter heeft er dan ook geen idee van of het zover komt. „Het zal afhangen van mijn tijden op de sprint", zei hij. Hij heeft zijn hoop fei telijk voorlopig alleen gevestigd op de 4x100 meter estafette, waarvoor hij ze ker in aanmerking meent te komen als Nederland daarvoor tenminste inschrijft. De Winter denkt ook een kans te ma ken voor deelneming aan de 200 meter, „maar dan moet ik eerste beslist onder de 21 seconden zien te komen en zovev is het op dit moment nog niet". Leo de Winter heeft de laatste maan den in St. Luis wat pech gehad met kleine blessures, eerst aan zijn hiel, de laatste weken aan zijn linkerknie, waar een spiertje zich onwillig toonde. Toch heeft hij er mee getraind. „Wij staan er constant onder medisch toezicht en ik kreeg officieel advies met de training door te gaan". HOCKENHEIM De Oostenrijker Jochem Rindt heeft zondag in Hocken heim met een Brabham een race voor formule 2 wagens gewonnen. Rindt, die de 203.040 km in 1 uur 1 min. en 41 sec. aflegde,'het geen een gemiddelde snel heid van 197^ km per uur betekent, had een voorsprong van slechts 1,2 sec. op de Brit Jacki Oliver, die in een Lotus als tweede eindigde. De Mexicaan Pedro Rodriguez verscheen met een nieuwe Italiaanse wagen, Tecno, waarmee hij verrassend vierde werd. Uitslag: 1. Rindt (Oost.) Brabham 1.01.41; 2. Oliver (G.B.) Lotus 1.01.42.2; 3. Ahrens (W. Did.) Brabham 1.01.42.5; 4. Rodriguez (Mex.) Tecno; 5. Ickx (Belg.) Dino; 6. Pescarolo (Fr.) Matra- Cosworth. Het liep echter geheel anders. Het toen twintigjarige meisje, dat volko men onbekend met de internationale atletiek moest uitkomen op grote wed strijden, kon de druk niet aan en ver loor langzamerhand haar zelfvertrou wen. De vorm verdween en allerlei schijnbaar onoplosbare problemen doemden op. Twee jaar lang heeft ll ja gezocht naar de oplossing. Terwijl zij langzaam op internationaal niveau terugviel en ook nationaal nauwelijks meer meetelde, schreef men dit grote talent af. llja zelf bleef echter zoeken en na haar huwelijk met gymnastiek leraar Hans Keizer, die met haar tal van artsen bezocht en ook haar trai ning ter hand nam, keerde het zelf vertrouwen en de lust tot trainen voor een topprestatie terug. Een winter van hard trainen werd in Leiden bekroond met een tijd van 2 minuten en 3.9 seconden, waarmee zij op de wereldranglijst van dit jaar achter de Zuidslavische Vera Nikolic (2.02.9) en de Engelse Ann Smith (2.03.4) met Maria Gommers een ge deelde derde plaats inneemt. Hoe breed de top op de 800 meter dames is, bleek in Leiden overduidelijk. Want achter llja Keizer legde Tilly van der Made met een persoonlijk record van 2.04.4 beslag op de tweede plaats, ter wijl Tineke van Wonderen met 2.06.-, eveneens snelste tijd, als derde eindig de. llja Keizer en Tilly v.d. Made had den hun uitstekende tijd vooral te dan ken aan de bereidheid van Tineke van Wonderen om na bijna 400 meter de kop over te nemen van llja Keizer en zo het tempo hoog te houden. Dat Ti neke daar in de slotfase uiteraard de tol voor moest betalen is duidelijk. Eerst ging llja haar voorbij en daar na volgde Tilly van der Made, die over een opmerkelijk snelle laatste zestig meter beschikte. Achter het drietal dat beneden de Olympische limiet van 2.06.- bleef er zijn nu in Nederland vier dames die deze barrière hebben genomen kwamen de Brabantse El- ly Ernest (2.08.4) en Betty Kok (2.08.5) tot persoonlijke records. Het was de snelste 800 meter, ooit ter we reld op een nationale wedstrijd gelo pen. Met Maria Gommers, llja Keizer, Tilly v. d. Made en Tineke van Won deren heeft de KNAU kandidaten ge noeg op het wereldrecord op de 3 x 800 meter, dat met 6.20.- op naam van een Britse ploeg staat aanmerkelijk scherper te stellen. Er werden op de knusse sintelbaan van het Leidse Hout, voor 2000 toe schouwers nog meer voortreffelijke BREDA De eerste Westbrabantse Pijl, een rit over 140 km met Breda als start- en finishplaats, heeft zater dag een overwinnig opgeleverd voor Harrie Jansen uit Westzaan. In een felle eindspurt sloeg hij zijn zeven me devluchters met drie lengten. Na hon derd kilometer, tussen Steenbergen en Oud-Gastel, scheidde een kopgroep van negen renners, van wie De Ko ning de grote animator was, zich af van het peloton en nam al ras een voorsprong van bijna drie minuten. Drie kilometer voor de eindstreep kreeg De Koning echter met pech te kampen en moest zijn .makkers laten gaan. Hij eindigde tenslotte toch nog met een halve minuut voorsprong op een tweede groep, waarvan Wouters de sprint won, op de negende plaats. Uitslag: 1.' Jansen (Westzaan) 140 km in 3.08.28; 2. Van Katwijk (Oploo) z.t.; 3. Gerrits (Oploo) z.t.; 4. Braven- boer (Rotterdam) z.t.; 5. Ailing (Bun- nerveen) z. t.; 6. Oosterhof (Eelde) z. t.; 7. Zoetemelk (Rijpwetering) z. t.; 8. Van Dorst (Roosendaal) z.t.; 9. De Koning (Scherpenzeel) 3.10.48; 10. Wouters (Zundert) 3.11.19. KEULEN In de loop van zaterdag avond is geen verbetering ingetreden in de toestand van de 28-jarige Duitse bokskampioen in het middengewicht Jupp Elze.' Elze verloor woensdag, als uitdager, het titelgevecht om de Euro pese titel van Carlos Duran. In de vijf tiende ronde staakte hij de strijd, raak te onmiddellijk daarna bewusteloos en moest met hersenletsel in de neurochi- rurgische afdeling van het Keulse uni versiteitsziekenhuis worden opgenomen. Elze is nog steeds buiten bewustzijn. De artsen, die hem behandelen vertel den echter, dat gezien de omstandighe den, zijn bloedsomloop, temperatuur en ademhaling bevredigend zijn. De behandelende geneesheren maak ten zondagavond bekend dat Elze af en toe reageert als hij aangeroepen wordt. Hij slaat dan zijn oogleden op. Er is voor het eerst temperatuurverhoging op getreden. prestaties geleverd. Ben Lesterhuis, die vorige week zondag in Venlo als eer ste Nederlander over twee meter sprong, woensdag in Eindhoven deze prestatie herhaalde, evenaarde in Lei den voor de tweede maal in nog geen week het nationale record. De pogin gen van de lange rijkspolitieman op 2,03 meter faalden. De wens van trai ner Jan van Heek, die in nauwelijks een jaar tijd het hoogspringen in Ne derland een ander gezicht gaf, in Klaas Kanis een tweede twee meter springer te krijgen, ging niet in ver vulling. De Deventer technicus bleef op 1,95 m. steken. De achthonderd meter heren waar met uitzondering van Bram Wassenaar de gehele top aan de start kwam, le verde dit keer geen tijd onder de 1.50,- op, hoewel vooral Geert Udding, die op eerste Pinksterdag in Den Haag al 1.49.6 had laten afdrukken, er dicht bij was. De Drent, weer hersteld van een lichte achillespees-aandoening raakte in de slotfase van de race, waarin de eerste vierhonderd meter in 54.5 sec. overigens te langzaam werd aangetrokken door Haico Scharn, door zijn onervarenheid wat in de verdruk king. Hij moest daarin zeker een tien tal meters meer lopen. Desondanks kwam hij toch nog op 1.50.- uit. Zijn concurrenten lieten ook voortreffelijke tijden zien. In de- zg. B-loop kwam de Haarlemmer Schaper tot 1.50.9. Fred van Herpen, de Nederlandse recordhouder op de 400 meter, bleek ook dit keer weer tè sterk voor de na tionale kampioen Rijn van den Heu vel. Van Herpen, die in een uitsteken de vorm steekt, zegevierde in 47.9 sec. De sprinttijden, zowel bij de dames als de heren, waren door een te ster ke rugwind niet geheel betrouwbaar. Ad de Jong zegevierde in 10.6 sec. op de honderd meter heren, terwijl Truus Hennipman bij de dames de snelste was met 11.6 sec. Eddy Monsels had in de serie bij toelaatbare rugwind ook 10.6 sec. gelopen, in de finale kreeg de Sirinamer last van een lichte spier blessure, waardoor hij het niet verder bracht dan de zesde plaats. Els van Noorduyn, die vorige jaar de „Gouden Spike" kreeg voor het Nederlandse record kogelstoten (15,70 m), dat zij inmiddels al op 16,30 m heeft gebracht, kwam ook nu weer bo ven de zestien meter (16,08 m). De Haagse Mieke v. Rangelrooy, die steeds vorderingen maakt, werd twee de met 14,47 m. Anneke de Bruin bleek opnieuw een klasse apart bij het discuswerpen. De Sliedrechtse zege vierde ditmaal met 51,58 meter, waar mee zij minder dan een meter van haar nationale record verwijderd bleef. llja KeizerLamanna een prachtige 800 meter bezitster van „De Gouden Spike". LONDEN Het Britse damesteam heeft het tennisduel met de ploeg van de Verenigde Staten om de Wightman Cup met 43 gewonnen. De laatste uitslagen van de tweede dag van deze, op Wimbledon gespeelde wedstrijd luidden: enkelspel: Winnie Shaw (GB) - Peaches Bartkowicz (VS) 57, 63, 46; Christine Janes-Truman (GB) - Mary Ann Eisel (VS) 4—6, 36; Virginia Wade (GB) - Nancy Richey (VS) 6—4, 2—6, 6—3; dubbel- belspel: Karen Krantzcke/Kerry Mel- Truman (GB) - Stephanie de Fina/ Kathy Harter (VS) 6—3, 2—6, 6—3. MOSKOU Tijdens atletiekwedstrij den in Riga heeft Vladislav Sapeja zaterdag het Russische record op de 100 m op zijn naam gebracht, door de ze afstand in 10,1 sec. te lopen. Het oude record stond met 10,2 sinds 1962 op naam van Eduard Ozolin. Sapeja, die sinds het begin van het atletieksei- zoen de tijd van Ozolin reeds vier maal evenaarde, is 25 jaar. EINDHOVEN De autorally Eindho ven-Luik-Eindhoven, als voorlaatste wedstrijd meetellend voor het Neder lands Rallykampioenschap, is gewonnen door Claus-Jetten in de sportklasse. De organisatoren konden door moeilijkhe den in de rekenkamer, nog geen officië le uitslag bekend maken. Het klassement is: Sportklasse: 1. Claus (Stiphout)-Jet ten (Boekei) met Opel Kadett, 2. Van der Heyden (Wassenaar)-De Jong (Rijs wijk) met Alfa Romeo, 3. Haans-Ver- bunt (Tilburg) met BMW. Tourklasse: 1. Voltman (Doetinchem)- Boersma (Zevenaar) met Volvo, 2. mej. M. Smeets (Echt)-P. Smeets (Maas- bracht) met Renault, 3. Westland-Torre- mans (Tilburg) met Audi. MUNCHEN West-Duitsland heeft zich geplaatst voor de eindstrijd van de Europese zone-B van het Davis- Cuptoernooi. In München won Ingo Buding het derde enkelspel met 8-6, 6-3, 6-3 van Jan Kodes. Na het dubbel spel van zaterdag had West-Duitsland al een voorsprong van 2-1. In de eindstrijd ontmoet West-Duits land Zuid-Afrika, dat zonder te spelen de finale bereikte, nadat Roemenië zich voor de halve eindstrijd had te ruggetrokken. Wilhelm Bungert heeft in de Davis Cup-wedstrijd tegen Tsecho Slowakije eens te meer bewezen het grootste bui tenbeentje op tennisgebied te zijn. Voor hem geldt, hoe minder getraind des te beter gespeeld. Dit jaar had de 29-jarige hande laar in sportartikelen zo weinig aan tennis gedaan, dat hij het zelf beter achtte niet aan Wimbledon deel te ne men, waar hij vorig jaar eveneens vrijwel ongetraind de finale had bereikt. Duitsland stelde hem echter toch op in de Davis Cup en Bungert beloonde dat vertrouwen door vrijwel in zijn eentje de lang niet zwakke Tsjechen te verslaan. Na de 1-1 stand van vrijdag was het dubbelspel van eminent belang. Daarin speelde „ijze ren" Wilhelm voor drie en dat was nodig ook, want zijn partner Ingo Buding was evenals op de eerste dag zijn zenuwen niet meester en maakte vele onnodige fouten. De Duitse combi natie zegevierde uiteindelijk tegen Ko des en Holecek met 5-7, 6-1, 7-5, 3-6 en 12-10, na tweeëneenhalf uur spelen. Bij 10-11 in de laatste set had Kodes drié matchpoints, die de Duitsers echter ongedaan maakten. Bungert beheerste deze wedstrijd volkomen. Pas in de laatste set verloor hij bij de stand 4-1 voor de eerste en enige maal zijn ser vice. Buding moest de zijne niet min der dan vijfmaal afstaan. Voor alle on dersteuning, die hij in deze partij ge noot, kon de Duitse kampioen pas op de laatste dag iets terugdoen. Tegen de meer psychisch dan fysiek uitgeput te Jan Kodes won hij met 8-6, 6-3, 6-3 en veroverde daarmee het beslissende derde punt. In de eerste set moest hij een achterstand wegwerken 2-5. In de van weinig belang meer zijnde laatste partij tussen Bungert en Holecek kwam de Duitser in de eerste set zelfs terug van 0-4 om vervolgens vlot te winnen: 8-6, 6-3, 6-4. Italië plaatste zich zondag voor de eindstrijd van groep A tegen Span je door een zege met 3-2 op Rusland. De beslissing viel in het laatste enkel spel. Tevoren had. Alexander Metreve- li de partijen op gelijke voet gebracht door een monsteroverwinning op Nico la Pietrangeli 6-0, 6-0, 6-1. In de laatste partij won Martin Mulligan met 6-2, 6-4, 7-5 van Thomas Lejus. In deze ont moeting loste Metreveli de verwach tingen, die de Russen al jaren van hem koesteren volledig in. Zowel Mul ligan als Pietrangeli was kansloos tegen zijn snelle aanvalsspel. In het dubbelspel met Likhatchev klopte het echter lang niet altijd. Daarvan profi teerde vooral de geroutineerde Pie trangeli, die zich pas op het laatste moment beschikbaar had gesteld. De Italiaanse overwinning met 6-3, 4-6, 6-2, 6-4 was van beslissend belang, zo als op de laatste dag bleek. Het Spaanse tennisteam heeft zich geplaatst voor de finale van de Europese zone-A van het toernooi om de Davis Cup. Spanje nam zaterdag in Barcelona een voorsprong van 30 in de wedstrijd tegen Groot-Brittannië door, na twee gewonnen enkelspelen, ook het dubbelspel te winnen. Manuel Santana en Manuel Orantes versloe gen Mark Cox en Bobby Wilson met 4-6, 6-3, 6-3, 6-3. Spanje zegevierde uiteindelijk met 4-1. Op de laatste dag bracht Santana dè stand op 4-0 door een overwinning met 6-4, 6-3, 6-4 op Paul Hutchins. Daarna veroverde lefthander Mark Cox het enige punt voor Engeland door met 4-6, 6-3, 6-3, 6 -3 te winnen van Juan Gisbert. LUXEMBURG De Zwitsers/Luxem burgse ploeg, die zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk, bestaat uit de vólgende renners: Eddy Schutz, Johnny Schleck, Roland Smaniotto, Jos Johanns (allen Luxem burg), Rene Binggeli, Karl Brand, Paul KöSchli, Auguste Girard, Francis Balnc en Robert Hagemann (allen Zwitser land). Een ploegleider is nog niet aan gewezen. DUISBURG De sterk gereduceerde Nederlandse afvaardiging bq de 51e in ternationale roeiregatta op de Wedaubaan te Duisburg de Olympische kandida ten Droog en Van Dis hadden de voorkeur gegeven aan wedstrijden te Grünau, evenals Triton, terwijl skiffeur Jan Wienese in Spanje verblijft heeft duidelijk te verstaan gekregen, dat de afstand tussen de nationale en de internationale top op dit moment aanzienlijk is. De vaderlandse ploegen, die in de „elite-rennen" uitkwamen, moesten allen met een bescheiden klassering genoegen nemen, zoals bijvoorbeeld de gestuurde vier van Nereus (zaterdag vierde en zondag vijfde en voorlaatste). De enige voldoening hadden de ove rigens téleurgestelde Neruiden, dat ze zich beide dagen wel de meerdere ge toond hadden aan de Lagaploegen. Be halve een prestige verloor Nederland zondag op de Wedaubaan. toen door de strakke, van start tot finish over de baan staande wind, scherpe tijden op de chronometers kwamen alle zes „eliteachten" met vooraan de befaam de Ratzeniburgeracht (5.46,16) roeiden onder de zes minuten ook een baan record. De Duitse skiffeur Jochen Meissner onttroonde Jan Wienese in de skif. De Amstelskiffeur hield het baanrecord sinds het vorige jaar met 6.48,86. Meissner kwam nu tot 6.58,32. Voor de enige Nederlandse successen zorgden RIC-skiffeur Reuser. die bij de „lichtgewichten" zowel zaterdag als zondag als eerste finishte, de da- mesdubbelvier van deze vereniging met een tweede en een derde plaats, de lichte acht van Nereus, die uit een veld van drie ploegen zegevierde, en de ongestuurde twee van Protheus. die zich zaterdag bij de elitaploegen als derde en zondag als tweede klasseer de. Met het oog gericht op de aan het eind van deze maand op de Bosbaan te houden drielandenwedstrijd Neder land - West-Duitsland - Denemarken ziet het er voor de Nederlandse verte genwoordiging somber uit. De Nederlandse (studenten)gemeen- schap bleek de ontwikkeling in de in ternationale roeiwereld, misschien een enkele uitzondering daargelaten, niet te hebben kunnen volgen. De bewijzen daarvan lagen dit weekeinde opgesta peld aan de oevers van de prachtige Wedau-baan, waar het water beide da gen roerig was. Ten voordele of ten nadele van de Nederlandse ploegen? Het geluk is altijd met de sterksten en op deze regel vormde de Duisburger regatta geen uitzondering. In de voor gevechten voor de Olympische Spelen bleken de buitenlandse ploegen reeds aanzienlijk sterkere stellingen te heb ben opgebouwd. De Duitsers, de Zwit sers, de Roemenen en de Italianen die hier verscheidene van hun sterkste ploegen op het water brachten, duld den geen inmenging van de Neder landse vertegenwoordiging. Of reeds in de kwalificatiewedstrijden, of in de eindstrijd werden de Nederlandse vie ren (gestuurd en ongestuurd) van Ne reus en Laga naar de achterhoede verwezen. De excuses lagen voorhan den (studie, examen, met alle gevol gen van dien), maar zij klonken niet overtuigend in dit sterke internationa le gezelschap. Het is een afgezaagd thema, dat geen steek houdt wanneer men zich met de elite wil meten. En nog zouden de excuses enigszins aan vaardbaar zijn wanneer de afstand tussen de winnaars en de verliezers in tienden van seconden was uitgeval len. Maar hier was slechts sprake van bootlengten. Het enige lichtpunt vorm de de ongestuurde twee van Protheus, de tot Nederlander genaturaliseerde Belg d'Hoore en Van der Enge, die beide dagen voortreffelik heeft ge roeid en slechts voor één ploeg moest buigen: de Zwitserse combinatie Rüss- li-Zimpfer. Tot het 1500 m-teken had den de Delftenaren zondag zelfs nog de leiding. Op de eindspurt van de Zwitsers moesten zij evenwel het ant woord schuldig blijven. De aanloop naar Mexico is nog slechts kort. De tijd van voorbereiding navenant. Stu die, examens... De problemen zal nie mand onderkennen, maar of er tijdig voor deze problemen een oplossing zal MIDDLESBROUGH De Neder landse vijfkampsters hebben de drie landenwedstrijd tussen Groot-Brittan nië, Nederland en België in Middles brough .gewonnen. De Nederlandse ploeg, die bestond uit Marian Acker- mans, Hilly Gankema en Ciska Jans sen, vergaarde 9.264 punten, Groot Brittannië 9.134 en België 8.332. De Nederlandse herenploeg bestaan de uit Edward de Noorlander, Bert Krijnen, Freek Stam en Piet Balde, die overigens door 'n bij het polsstok hoogspringen opgelopen blessure de wedstrijd niet beëindigde, eindigde met een totaal van20.194 punten op de tweede plaats. De overwinning ging naar België dat 21.084 punten verzamel de. Engeland bezette de derde plaats met een totaal van 19.291 punten. Het individuele klassement werd gewonnen door de Belg Freddy Her- brandt met een totaal van 7286 punten. Zijn landgenoot Lespagnard eindigde met 7209 punten als tweede terwijl Ed ward de Noorlander met 7190 punten op de derde plaats beslag legde. De tienkampers zijn tijdens de twee daagse wedstrijd bijna twintig uur in touw geweest. Op de eerste dag kon den de atleten pas tegen tien uur in de avond hun spikes opbergen. Erward de Noorlander miste op tien minuten de Olympische limiet van 7200 punten. De Rotterdammer werd vooral benadeeld op de loopnummers waar de tijdwaarneming van de Engelse juryleden nogal te wensen overliet. De beste prestaties leverde de Noor lander op de 110 m horden (14,8) en de 1500 m (4.25,2). Van de werpnum- mers waren het kogelstoten (13.80) en het discuswerpen (41,60) van goed ge halte. MarianAckermans, die haar zinnen gezet had op het Nederlandse record van Fanny Blankers-Koen (4692 p.) bleef met haar totaal vah 4654 punten slechts 38 punten van deze prestatie verwijderd. Wanneer de Beverwijkse bij de 200 meter geen law had onder vonden van een lichte beenblessure zij noteerde nu 25,8 sec. had zij wel licht het nationale record toch scherper kunnen stellen. Voortreffelijk was het hoogspringen van Marian, die dit num mer won met een sprong van 1,71 me ter. Ciska Jansen kwam met 4610 punten evenals Marian Ackermans boven de Olympische limiet van 4600 punten. De Amsterdamse liep met 24,2 sec. de snel ste 200 meter. De beste prestatie van de achttien jarige Ann Wilson, die de vijfkamp in dividueel won met 4841 punten, lever de de Britse bij het verspringen met 6.40 m. Hillie Gankema zag haar kansen op een goed resultaat in rook opgaan toen zij bij het verspringen haar enkel ver zwikte en daardoor van verdere deelne ming moest afzien. ADVERTENTIE add kunnen worden gevonden, neen, daar in geloven velen niet meer. Tegelijk met de Wedau-regatta in Duisburg werd op het Langen-meer bij Oost-Berlijn de Grünauer-regatta ge houden met deelneming van de Oost- europese roeitop. In dit sterke veld eindigde Truus Bauer bij de skif da mes op de 3e plaats. Bij de heren werd Droog 2e in de skif. Op de tweede dag van de Grünauer-regatta zorgde de Ne derlandse combinatie Droog/Van Dis voor een overwinning in de dubbel- twee. Zij versloeg de Russen Sass en Timosin. De Oostduitser Brückhandler en Haake werden derde. Truus Bauer eindigde met Toos van der Ende op de vierde plaats bij de dubbeltwee. Dit nummer werd gewonnen door de Rus sinnen Markova en Vlasova. ADVERTENTIE autobanden LUGANO In de finale van het he ren-enkelspel bij de Zwitserse kam pioenschappen verloor Tom Okker, de winnaar van Johannesburg en Rome, verrassend van de Roemeen Ion Tiriac. De cijfers waren 6-8, 7-5, 6-0. Okker herstelde zich in de eindstrijd van het herendubbelspel. Samen met Marty Riessen wo nhij met tweemaal 6-4 van de Australische combinatie Bill Bowrey-Ray Ruffels. In de finale van het dames-dubbelspel wonnen Annette du Plooy en Lesley Bowrey met 6-4, 6-3 van Edda Buding- Helga Niessen (Did.) Tevoren had An nette du Plooy in de finale van het da mes-enkelspel met tweemaal 6-3 gewon nen van Helga Niessen. BECKENHAM Bij de open kam pioenschappen van Kent in Beckenham heeft de Australische prof. Fred Stolle de eindstrijd van het heren-enkelspel duidelijk gewonnen van zijn landge noot en collega Roy Emerson, de set standen waren 6-3 en 6-1. Margaret Court-Smith triomfeerde in haar eerste serieuze botsing met het beroepstennis bij de dames. De rijzige Australische versloeg in de eindstrijd van het dames-enkelspel de Engelse beroepsspeelster Ann Jones-Haydon met 11-9 en 6-2. DEN HAAG De Nederlandse dames- basketballploeg, die van 5 tot 15 juli aan de Europese kampioenschappen in verschillende plaatsen op Sicilië deel neemt bestaat uit de volgende speel sters: Els de Groot, Els van der Heyden, Jetty Witte-Siebenlist, Wil van Drooge- voets (allen AMVJ), Roos Marie de Vries-Smits (Amstelveen-Zapad), Gerda Schouten (Blue Stars), Hilda van Wijk- Draak (Agon), Thea Hoek (Rotterdam Zuid), Bine Vonkeman, Stien Kraay (beiden White Stars), Nine Nolting- Lust (Herly) en Carla de Liefde (BOB). De Nederlandse dames spelen de voor rondewedstrijden tegen West-Duitsland, Rusland en België in Catania. De wed strijden voor de finalegroep worden in Messina gespeeld, die voor de verliezers- groep in Ragusa. BROOKLINE Drie Australiërs en een Amerikaan hebben zich geplaatst voor de halve finales van het open Ameri kaanse tenniskampioenschap voor be roepsspelers. In de halve finales van het toernooi in Brookline (Massachusetts) spelen Rod Laver- Dennis Ralston en John Newcombe-Tony Roche. Het prijzengeld in dit toernooi be draagt ruim 100.000 gulden. Een verrassing in de kwartfinales was de overwinning van de linkshandige Tony Roche op Ken Rosewall. De 23- jarige Roche die vorig jaar prof werd, moest de eerste set uit handen geven, maar legde daarna Rosewall zijn iets hogere tempo op. De uitslag: 4-6, 10-8, 6-3 en 7-5. De uitslagen van de andere kwartfinale zijn: Rod Laver (Austr.)- Mae Anderson (Austr.) 10-9, 6-4, 6-1; Dennis Ralston (V.S.)- Niki Pilic (Zd. SI.) 5-7, 6-4, 10-8, 6-2; John Newcombe (Austr.)- Earl Buchholz (V.S.) 11-9, 6-3, 6-4.

De Vallei | 1968 | | pagina 11