Goede motorterreinsport in jubileumcross te Winterswijk Sterke Belgische junioren ïrievKY Jan Krekels triomfator in Ronde van Oostenrijk Negen renners gebruikten dope in Italiaanse Ronde Cees Haast zag zijn ijver toch beloond Piet Liebrechts geen chauffeur van Gelder mans in Tour Nederland op paard heer en meester Dick Langerhorst won in de Bosbaan Baanploeg niet succesvol in Tula Daan Holst eerste Wisselende successen voor Coby Sikkens Arthur Ashe won Paul Friedrichs won weer Grand Prix Opdenoordt verloeg Belgische top Directe beslissing zoudtU willen zeggen, en dan spreekt U van: DE GRAAUWE HENGST Ongenaakbaar Nederland-België Geweld O.a. Gimondi en Motta Tweede onderzoek Ronde van Luxemburg 10.80 11.30 Interland tegen België MAANDAG 17 JUNI 1968 WINTERSWIJK De landenwedstrijd tussen de 250 en 500 cc-junioren van Nederland en België heeft duidelijk vjitgewezen, dat onze zuiderburen op dit moment over een aantal zeer goede, jonge rijders beschikken. Op het circuit ,,'t Rommeigebergte" te Winterswijk, waar de Wimac giste ren zijn tiende motocross organiseerde waren naar schatting ruim vijfdui zend motorsportliefhebbers bijeengekomen om getuigen te zijn van zeer goede motorterreinsport. Behalve de beide genoemde klassen voor Nederlandse en Belgische rijders verschenen aan de start de 50 cc-senioren en de zijspan- klasse junioren. Een afwisselend programma dus. Het circuit was door de regen van het stof ontdaan en zeer goed berijdbaar. Voor de aanvang van de wedstrijden had men de waterplassen in het circuit met pompen weggezogen. Als eersten kwamen aan de start de 50 cc senioren. Aan de start versche nen 18 rijders. De Winterswijker Wim te Brinke had 's morgens tijdens de training zijn machine reeds stuk ge draaid. In deze klasse werd een directe be slissing gereden over 18 minuten plus twee ronden. Zoals verwacht ging de strijd voornamelijk tussen Bertus v.d. Brink uit Harskamp en André Gebben uit Rouveen. Laatstgenoemde verliet wel als eerste het startterrein, maar na een ronde nam Bertus v.d. Brink de kop over om deze niet meer af te staan. André Gebben bleef aanvanke lijk dicht bij de koploper en maakte het deze soms moeilijk. Later viel de Rouvener iets terug en werd op zijn beurt aangevallen door de goed rijden de Selly van Peer uit Bilthoven. Om de vierde en vijfde plaats werd aanvankelijk strijd geleverd tussen de toch iets tegenvallende Jan van Beek uit Zelhem en Johan Braakhekke uit Barchem. Braakhekke kreeg echter moeilijkheden met zijn motor en viel wat terug. In de laatste ronden liep de in zeer goede stijl rijdende Bertus van de Brink ver van het overige veld vandaan en werd onbedreigd als eer ste af gevlagd. De officiële uitslag: 1. B. ^.d. Brink uit Harskamp op Crosta 2. A. Gebben, Rouveen op Zündapp 3. S. v. Peer, Bilthoven op Boele 4. J. van Beek, Zelhem op Loman spec. 5. G. Ruinemans, Steenwij kerwold op AGS 6. J. Veenhof, Doetinchem op ADVERTENTIE vieux étalon vieux brandy special Kreidler 8. Joh. Braakhekke, Barchem op Rond Sachs. In de zijspan-juniorenklasse toonde Gerrit Pelgrum uit Hengelo (G) zich op zijn BSA ongenaakbaar. Er werd in deze klasse gereden in twee series van 15 minuten plus twee ronden. De tien best geplaatste rijders van beide series kwamen uit in de finale. In de eerste serie presenteerde Pelgrum, sa men met zijn passagier Bertus Notten, zijn visitekaartje. Vóór de- eveneens goed rijdende Jan Bak en Rob Wolthuis werd Pelgrum winnaar in deze serie. In de tweede serie was het vooral Joop Diks, die op zijn Matchless de toon aangaf. Hoewel Jan Schulte op hetzelfde merk alles in het werk stelde om, vanuit de achterhoede komende, ook Diks te passeren, gelukte dit niet: Derde werd in deze serie Dirk van Hoevelaken. De finale kreeg met zijn 20 deelnermers een geweldige start. Rob Wolthuis was met zijn BSA het eerste weg .Lang kon hij het echter niet houden. Na de eerste ronde kwam Gerrit Pelgrum reeds als eerste door. Ronde na ronde liep de Hengeloër ver der uit. Op de tweede plaats nestelde zich B. Doeschate uit Isidorushoeve, eveneens op een BSA. Halverwege de rit deed Frans Suykerbuyk een felle aanval op de tweede plaats, maar Doeschate ving deze aanval bekwaam op. Joop Diks uit Twello en Louis Roks uit Aalten bleven de koplopers goed volgen. De einduitslag Zijspan- klasse: 1. Gerrit Pelgrum, Hengelo op BSA 2. B. Doeschate, Isidorushoeve op BSA 3. F. Suykerbuyk, De Heen op BSA 4. Joop Diks, Twello op Matchless 5. Louis Roks, Aalten op BSA 6. Jan Bak, Rijssen op BMW 7. H. Weyenborg, Isidorushoeve op Maico 8. C. Fijneman, Oosterhout op Matchless. In de landenwedstrijd tussen de 250 cc junioren hadden de Belgen een numerieke minderheid door het feit, dat een aantal Belgische renners niet kwam opdagen. Er werd gereden in twee manches van 18 minuten plus 2 ronden. In de eerste manche nam H. van Hoegee uit Tienhoven vanaf de start de leiding om deze, ondanks felle BREDA Piet Liebrechts, die door de KNWU was benoemd tot chauffeur van de ploegleiderswagen voor de Ron de van Frankrijk, zal niet naar de Tour gaan. De directie van Smith's-chips geeft er, in overleg met de medewerkgever van Liebrechts, Acifit, de voorkeur aan Piet Liebrechts de komende maand'volledig in te zetten voor de voorbereiding van de Nederlandse renners uit de beroeps- ploeg van Smith's voor het komende na tionale kampioenschap op de weg. De sportcommissie van de KNWU, die hierover een onderhoud heeft gehad met de directie van Smit's, heeft begrip voor dit zuiver zakelijke standpunt. De sportcommissie heeft tot nu toe nog geen andere chauffeur aangewezen. Ploegleider Ab Geldermans vond het verschrikkelijk jammer dat hij niet met Piet Liebrechts naar de Tour kan gaan. De Beverwijkse ploegleider vertelde: „Liebrechts was meer dan een man, die alleen maar de wagen goed kan sturen. Wij hebben in de afgelopen periode bij zonder prettig samengewerkt. Alles was rond voor de ronde en ik dacht tij dens de Tour ook veel steun aan hem te zullen hebben, doordat hij het vak zo goed kent, zeer goed op de hoogte is van wat er leeft in de rennerswereld en in alle opzichten het vertro>'"'pn van de renners had." De winnaars van de zijspanklasse op het erepodium. Op de hoogste trede Pel grum en Notten. aanvallen van zijn landgenoten Jaap Lanting en Ries Huisman, niet meer af te staan. Groots was het gevecht om de 3e, 4e en 5e plaats tussen Lanting, Gerrit Brouwer en de Belg Harie Everts. De uitslag van de le mafiche: 1. H. v. Hoegee, Tienhoven op Gree- ves 2. Ries Huisman, Gouda op Hus- qvarna 3. J. Lanting, Klazienaveen op CZ 4. Gerrit Brouwer, Zwarte- broek op Husqvarna 5. H. Everts (Belg) op Husq. In de tweede manche won de Belg Harie Everts op zijn Husqvarna regel recht van de kop. Tweede werd Gerrit Brouwer 3. Hans Eenink, Doetin chem op Husqvarna 4. Jaap Lanting 5. Bart Pothoven, Eefde op CZ. De einduitslag werd: 1. H. Everts (Belg) 2. Gerrit Brouwer, Zwartebroek, Husq. 3. Jaap Lanting, Zwartebroek, CZ. 4. Ries Huisman, Gouda op Husq. 5. Han Eenink, Doetinchem op Husq. 6. H. van Hoegee, Tienhoven op Gree- ves 7. Bart Pothoven, Eefde op CZ 8. Dirk de Jong, Tijnje op Husq. Deze klasse werd dan wel een per soonlijke Belgische triomf, maar de landenstrijd werd gewonnen door Ne derland. BREDA Nederland heeft zondag de jaarlijkse interlandwedstrijd tegen Bel gië op alle fronten beheerst. De Neder landers wezen onze zuiderburen zowel op de dressuur- als op de springnummers duidelijk terug. De internationale dres- suurproef werd gewonnen door mej. Ebus, die met Oman 210 punten ver gaarde. Goedbloed eindigde met Nonius Chlum op de tweede plaats (187 punten). De derde plaats was voor de combina tie Vellinga-Noisette (181 punten). De M 4-prijs leverde een overwinning op voor Vellinga met Don Vasco (396 pun ten). Mevrouw Schram-van Kalmthout legde met Ginger Bread beslag op de tweede plaats (445 punten), Nijland bracht met Fenyez de Prix St. George op zijn naam (197 punten). Het interlandspringconcours voor se nioren, waaraan zes Belgische en zes Nederlandse combinaties deelnamen, bracht Nederland een overtuigde zege: Nederland 7 1/4 strafpunt; Beigië 76 1/4 strafpunt. Ook het interlandspringcon cours voor junioren was een Nederlands succes: Nederland 22 strafpunten België 47 strafpunten. AMSTERDAM Dick Langerhorst heeft zondag de vrije slag gewonnen in de langebaanwedstrijden (2000 me ter) in de Amsterdamse Bosbaan. Aan vankelijk had Rinus van Beek de lei ding, maar toen Langerhorst hem voor bij ging viel de Y-zwemmer terug. Bij de dames boekte de Haagse Cor- rie Pij tak een verrassende zege voor favoriete Corrie Mulder, die met ruim twee seconden werd geklopt. Op de schoolslag waren er geen verrassingen. Bij de dames zegevierde Marjan Strij- land, bij de heren was Arthur van Oest oppermachtig. De uitslagen van deze, voor de Zwem- kroniekbeker meetellende wedstrijden Vrije slag heren: 1. Dick Langer horst (HZ en PC) 25.40,4 2. Rinus van Beek (Y) 25.44,9 3. Roger Hamburg (VZC) 26.14,6. Vrije slag dames: 1. Corrie Pij tak (ZIAN) 28.00,2 2 .Corrie Mulder (VZC) 28.02,4 3. Marian van der Velden (ZIAN) 28.18,0. Schoolslag heren: 1. Arthur van Oest (Y) 31.09,6 2. Freek Jansen (Vi tesse) 31.44,4 3. Henk ter Meer (Tiel) 31.47,9. Schoolslag dames: 1. Marjan Strij- land (Robben) 34.12,0 2. Nelleke Nieu- wenhuizen (Robben) 35.54,0 3. Katja Da niels (Tiel) 34.54,5. Anders was dat in de 500 cc-klasse, Hier toonden de Belgen hun sterkte. Vooral Julien de Roover uit Booischot reed in een opmerkelijk goede stijl. In de eerste manche was De Roover snel weg, gevolgd door de favoriet voor deze klasse, Ad v.d. Boomen uit Veld hoven. Deze kon echter De Roover niet benaderen. Wel kon dat W. Van denbroeck uit Booischot. Deze pas seerde zowel v.d. Boomen als De Roo ver. Uitslag eerste manche: W. Van denbroeck, Booischot 2. J. de Roo ver op CZ 3. Ad v.d. Boomen, Veld hoven op Husq. 4. R. Vandenbroeck, Booischot 5. Guido Degeling, Wijer K'B.). In de tweede manche liet De Roover geen enkele twijfel bestaan over de vraag wie in deze klasse de sterkste was. Hij was het eerste weg, gevolgd door zijn landgenoot Paul Jamoul uit Aalst en Ad. v.d. Boomen. Jamoul kon enkele ronden lang het tempo van De Roover volgen, maar moest toen ook lossen. Eerder was dit reeds ge beurd door v.d. Boomen, die door een val achterop raakte. De Veldhovenaar kwam nog wel terug, maar hij kon niet verder komen dan een vijfde plaats, juist achter Henk van 't Lam uit Lochem. Uitslag 2e manche: 1 J. de Roover 2. Guido Degeling R. Vandenbroeck 4. H. van 't Lam Lochem op CZ 5. A. v.d. Boomen. De einduitslag in de 500 cc junioren 1. J. de Roover (B) 2. Guido Dege ling (B) 3. R. Vandenbroeck (B) 4 A. v.d. Boomen (N) 5. H. van 't Lam (N) 6. J. Filippini, Stokkem (B) 7 F. Beijens, Lommei (B) 8. H. Tragter Eefde (N) op Maico. Spectaculair werk in de zijspanklasse Aan kop de uiteindelijke winnaar, G. Pel grum uit Hengelo, met in de bak B. Not ten. GRAZ Jan Krekels heeft zich de eindzege in de Ronde van Oostenrijk niet meer laten ontnemen. Als een koning heeft de twintigjarige Limburger, die al na de tweede etappe in de leiderstrui reed, het rennersveld zaterdag en zondag zijn wil opgelegd. Alleen „kleine coureurtjes" mochten een ontsnappingspoging wagen, de renners die nog enigzins gevaarlijk voor hem konden zijn, werden door Kre kels persoonlijk, of door zijn trouwe adjudanten Henk van Vught en „Wimke" Prinsen tot de orde geroepen. In groot gevaar is de leiderspositie van de verwar mingsmonteur uit het Limburgse Born dan ook niet meer geweest. TULA De Nederlandse ploeg, die in Rusland deelneemt aan een aantal wielerwedstrijden op de baan, is .totnu- toe niet erg succesvol. Nadat de pupil len vam baancoach Jan Derksen in Le ningrad al niet tot opzienbarende pres taties waren gekomen, moesten zij ook in Tula de eer aan de over het alge meen sterke concurrentie laten. In de achtervolging was de Rus Stanislav Moskvin veruit de snelste. Hij reed de vier km in een tijd van 5.01.18. Ja- nu,s Kieskovski bezette .op de 1 km tijdrit met staande start, die hij in 1 min. en 08.68 sec. aflegde, de eerste plaats. Leijn Loevesijn werd hier vijf de in 1.10.09. Jan Jansen en Leijn Loevesijn re vancheerden de Nederlandse ploeg la ter op de dag, door zich bij de sprin ters in de halve finales te rijden. Daarin werden wij echter door respec tievelijk ex-wereldkampioen Omari Phakadze en Sergei Kravtsov (beiden Rusland) na spannende ritten versla gen. In de finale won Phakadze na harde strijd van Kravtsov en Jansen werd derde door Loevesijn te ver slaan. LOCARNO De Nederlander Daan Holst heeft zondag in Locarno een twee-etappen wedstrijd voor wielerama- teurs gewonnen. Holst eindigde in de eerste etappe, een rit over 154 kilome ter op de vijfde plaats met 21 secon den achterstand op de winnaar Josef Fuchs uit Zwitserland. In de tijdrit, die in de middaguren werd gereden, toonde de Amsterdammer zich echter veruit de sterkste door de bijna 45 ki lometer af te leggen in 1 uur 06 min. en 10 sec., ruim twee minuten sneller dan zijn naaste rivaal, de Zwitser Kur- mann, die tweede werd. Gaby Minne- boo uit Rotterdam eindigde in het eind klassement op de zesde plaats met vier en een halve minuut achterstand op Holst. De Oostenrijker Kurt ^chattelbauer mocht zaterdag als eerste d<*>r de fi nish gaan en op de laatste dag stond de Nederlandse equipe, die in het alge meen ploegenklassement immers ook al een onaantastbare positie had verwor ven, genadiglijk toe, dat de Italiaan Emilio Sanantonio de bloemen als rit- overwinnaar in ontvangst nam. Het kon de positie van Krekels, die zo wel in het eindklassement als in het eindpuntenklassement de eerste plaats voor zich opeiste, niet meer in gevaar brengen. De uitslag van de achtste etappe: 1. Schattelbauer (Oost) 155 km in 3.54.19 (met bonificatie) .2. Hummen- berger (Oost) 3.54.34 (met bon) 3. Frisch (Oost) 3.54.49 4. Günther Schwab (Oost) 3.56.45 5. Robert Csenar (Oost) 3.59.47 14. Ex aequo. Onder meer Csestianjo Polewiak (Polen), Georg Postl (Oost), Jan Krekels (Ned) en Wim Prinsen (Ned) allen in- 4.00.07. 29. Henk van Vught (Ned) 4.00.20. Uitslag laatste etappe: 1. Sanantonio (It) 5.37.43 (incl. boni ficatie) 2. Pruscha (Oost) 5.38.23 (incl. bonificatie) 3. Rothauer (Oost) 5.38.39 4. Treis (Lux) 5.40.27 5. Köcher (West- Dld.) z.t. 6.De Mol (Belg) 4.41.09 10 ex aequo: onder anderen: Prinsen (Ned) Krekels (Ned), Van Vught (Ned). Het eindklassement: 1. Krekels (Ned) 41.08.45 2. Postl (Oost) 41.12.52 3. Polewiak (Pol) 41.18.40 4. Janssens (Belg) 41.19.10 5. Spanin- ger (Zuidsl) 41.20.08 6. Csenar (Oost) 41.20.59 9. Van Vught (Ned) 41.23.31 12. Prinsen (Ned) 41.24.15. Puntenklassement 1. Krekels (Ned) 78 punten 2. Csenar "(Oost) 67 3. Maggioni (It) 48 4. Schat telbauer (Oost) 41 5. Van Vught (Ned) 41. Eind ploegenklassement: 1. Nederland 122.15.45 2. Steiermark (Oost) 122.44.08 3. Polen 122.47.00. Jan Krekels 'tijden-s zijn ereronde na de overwinning in de Ronde van Oosten rijk. Rechts de Oostenrijker Pstl, die tweede werd OOS TBERLIJN Bij internationale zwemwedstrijden in Oost-Berlijn is Co by Sikkens op de derde plaats geëindigd op de 100 meter rugslag. Het nummer werd gewonnen door Ivette Haffner (Oostenrijk) in 1 minuut 11,1 seconden, Doris Kohardt (Oost-Duitsland) werd tweede in 1.11.5. De tijd van Coby Sik kens was 1.11.9. Coby Sikkens revancheerde zich op de 200 meter, rugslag. Zij won deze af stand in 2.31.7 voor de Oostduitse Do- ris Kohardt 2.33.7 en een andere Oost duitse Susanne Boes 2.33.9. Coby Sikkens behoorde tot het groep je dat onder leiding van zwemcoach Kerkhoven een extra gelegenheid had gekregen zich „waar" te maken voor de Olympische Spelen van Mexico. Haar tijd op de 200 meter was haar beste seizoenprestatie tot dusverre (2.32.5 in Praag tijdens de Oosteuropese trip). Het Nederlands revord staat sinds die wedstrijden in Praag met 2.30.4 op naam van Bep Weeteling, die inmid dels in de Olympische selectieploeg is opgenomen. Het vorig jaar bleven over de gehele wereld negen zwemsters be neden de 2.30.0. Coby Sikkens was overigens de enige van het Nederlandse viertal, die zich enigzins handhaafde. Toos Beumer startte niet. Johan Schans kwam op de 200 meter vrije slag tot 2.05.9 een tijd, die niet voldoende was voor een plaats in de finale en Gerda Lassooy legde de 100 meter rugslag af in 1.17.5. Ook dat was niet voldoende voor de finaleplaats. Bij deze wedstrijden legde wereldre cordhouder Roland Matthes de 100 me ter rugslag af in 59,9 en de 200 meter in 2.10.1, Sabine Steinbach, da Europese recordhoudster op de 400 meter wissel slag, werd verslagen door haar vijftien jarige landgenote Marianne Seydel, die met 5.17,3 als tweede zwemster in Europa onder de 5.20,0 bleef. BRISTOL De Amerikaanse luite nant Arthur Ashe heeft zaterdag het toernooi om de internationale kam pioenschappen van West-Engeland in Bristol gewonnen. Ashe versloeg zijn landgenoot Clark Graebner in de fina le met 64 en 63. De resultaten van de andere finales, die zaterdag wer den gespeeld: heren dubbelspel: Hei- witt/McMillan (Zd-Afr) - Graebner/ Osborne (VS) 64 63; dames dub belspel: Karen Krantzcke/Kerry Mel ville (Austr.) - Janet Moore (Austr.) Pat Walkden (Zd. Afr.) 68, 64, 60; gemengd dubbelspel: Kerry Mel ville/McMillan - Janet en Jim Moore (Austr) 63, 63. MILAAN Felice Gimondi, derde in het eindklassement van de Ronde van Italië, is een van de rennners, die positief hebben gereageerd op het onderzoek naar het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Italiaanse wielerbond heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat bij de onderzoekingen, gehouden tijdens de laatste Ronde van Italië, is gebleken dat negen coureurs hadden gebruik ge maakt van verboden stimulerende middelen. Dat negental bestaat behalve Gi mondi uit: de Italianen Gianni Motta (zesde plaats in het eindklassement), Fran co Balmanion (achtste) en Franco Bodrero (twaalfde), de Fransman Raymond De- lisle (39), de Zwitser Peter Abt (71e), de Belg Victor van Schil (achttiende) en de Spanjaarden Mariano Diaz (dertiende) en Joaquin Galera (vijftiende). De Italiaanse wielerbond heeft later be kendgemaakt waar de controles met de positieve reacties van de negen renners hebben plaatsgevonden. In totaal zijn tij dens de Giro acht keer urinemonsters van renners afgenomen. De resultaten van die acht proeven zijn: eerste controle in San Vincent: positieve reactie' van Raymond Delisle, Gianni Motta en Pe ter Abt; tweede controle in San Remo: positieve reactie van Franco Bodrero; vijfde controle in Vittorio Veneto po- PREROV Paul Friedrichs heeft zondag ruim 20.000 toeschouwers uit een veld van 32 renners in het Tsje chische plaatsje Prerov de derde wed strijd in de reeks om het wereldkam pioenschap moto-cross in 500 cc klasse op zijn naam gebracht. Na de races in Finland en Oost-Duitsland was dit de derde overwinning van de Oost-Duitse titelhouder. De Engelsman John Banks bezette de tweede plaats en de Zweed Ake Jonsson eindigde als derde. In het totaalklassement na drie wedstrij den leidt Friedrichs met 24 punten vóór Ake Jonsson met 20. sitieve reactie van Franco Balmamion; zevende controle in Rome: positieve re actie van Victor van Schil en Joaquin Galera; achtste controle in Napels: po sitieve reactie van Felice Gimondi en Mariano Diaz; bij de achtste controle in Napels is de Italiaan Mario di Toro niet verschenen. De renners, die positief hebben gere ageerd, konden bij de Italiaanse wieler bond tot zondagavond 24.00 uur een con tra-expertise aanvragen. Het tweede on derzoek op de urinemonsters zal van daag in Rome plaatsvinden. De uitslag daarvan zal naar alle waarschijnlijk heid vanavond bekend zijn. De Italiaanse wielerbond heeft bekend gemaakt pas na deze uitslag de ploegen te zullen samenstellen, die deelnemen aan de ronde van Frankrijk. Felice Gimondi had al gezegd niet te zullen starten in de Tour de France. Maar het werd verwacht, dat Gianni Motta en Franco Balmamion samen met Bitossi en Dancelli de kern van de Italiaanse A-ploeg voor de Tour zouden vormen. Zoals bekend worden renners, betrapt op het gebruik van verboden sti mulerende middelen, bij een eerste overtreding door de internationale wie lerfederatie geschorst voor een periode van een n^aand. DIEKIRCH Nadat hij in de twee de etappe van de Ronde van Luxem burg slechts door pech van een ere plaats was afgehouden, heeft Cees Haast zondag in de derde rit van deze etappewedstrijd toch datgene gekre gen waarop h(j zaterdag al had gehoopt: een ritzege. De kleine Brabander, die deksels goed weet dat de „grote mannen" de ze ronde als een uitstekende training zien voor de steeds dichterbij komen de Ronde van Frankrijk, maakte za terdag al gebruik van deze weten schap door samen met de Italiaan Franco Bodrero al vroeg aan de haal te gaan. Tot 20 km voor de eindstreep bleef de Italiaans-Nederlandse tandem bij elkaar. Toen echter werd Haast door een lekke band achteruit gewor pen en Bodrero had geen moeite de etappe op zijn naam te schrijven. Zondag was Haast er alweer vroeg bij. Nadat er bijna 35 van de 232 af te leggen kilometers tussen Esch sur Al- zette en Diekirch waren afgelegd, ont snapte hij samen met de Fransman Jose Samyn en de Luxemburger Edy Schutz. Tot vlak voor de finish van de ze lange Ardennen-etappe bleef dit trio bij elkaar maar toen moest Samyn lossen. Schutz en Haast gingen een drachtig verder en in de spurt had de Nederlander nog kracht genoeg over om Schutz met twee meter verschil te verslaan. Schutz had de troost dat hij zich na de lange vlucht in het leiders kleed mocht hullen. Haast staat in de zelfde tijd als de leider op de tweede plaats. Zaterdag werd -ook nog een ploegen tijdrit gereden, die winst bracht aan de ploeg van Jan Janssen. De ploegen tijdrit telde echter niet voor het alge meen klassement. Uitslag tweede etappe: 1. Franco Bodrero (It) 212 km van Bettemburg naar Esch in 5 uur 34 min 48 sec; 2. Basso (It) 5.36.45; 3. Leman (B) 5.36.53; 4. Van Looy (B)| 5, Jan Ha- rings (N); 6. Van Coningsloo (B); 7. Janssen (N); 11. Van Seggelen (N) en de rest van het peloton in dezelfde tijd als Leman. Uitslag derde etappe: 1. Cees Haast (N) 6.10.48; <2. Edy Schutz (Lux) z.t.; 3. Jose Samyn (Fr) 6.17.02; 4. Marino Basso (It) 6.18.53; 5. Jan Janssen (N) z.t.; 6. Pieter Nassen (B) z.t.; 7. Rolf Wolfshol (Did) z.t.; 8. Wim Schepers (N) z.t.; 9. Michael Wright .(GB) z.t.; 10. Roger Rosiers (B) z.t.; 11. Jo de Roo (Ned) z.t. Het algemeen klassement na de 3e etappe luidt: 1. Edy Schutz (Lux) 15.43.04; 2. Cees Haast (Ned) z.t.; 3. Franco Bodrero (It) 15.49.04; 4. Jose Samyn (Fr) 15.49.18; 5. Marino Basso (It) 15.51.01; 6. Michael Wright (GB) 15.51.09; 8. Jan Janssen (N) z.t.; 9. Gerard Vianen (N) z.t.; 10. Wim Sche pers (N) z.t.; 12. Jo de Roo (Ned) z.t.; 22. Arie den Hartog (Ned) z.t.; 23. Jan Harings (Ned) 15.52.27. LEUVEN Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Leuven, die ge houden werden ter ere van de wereld recordhouder op de 3000 meter steeple chase, Gaston Roelants, heeft No Op denoordt de 5000 meter gewonnen in 14 minuten en 2.4 seconden. De Lim burger versloeg in de eindsprint de Belgische top, die op deze wedstrijd had willen proberen de Olympische li miet (13.50) te halen. Opdenoordt bleef met zijn tijd slechts 2,6 seconden bo ven het nationale record, dat hij- op 31 juli 1966 in Den Bosch vestigde met 13.59.8. Coen Jansen (Metro) behaalde op de 100 en 200 meter twee tweede plaatsen. Op de 100 meter noteerde de Rotterdammer 10.8 sec. terwijl hij op de dubbele afstand 22.2 sec. liet af drukken.

De Vallei | 1968 | | pagina 6