GVVV's off-day betekende het einde van schone bekerdromen VLTC leed 13-9 nederlaag tegen „Rhenen" Sterke selectie tegen GVW Duidelijke finalezege van DOVO-ploeg Veenendaal in halve finale bekerstrijd Titel alle categorieën opnieuw voor Wout van Barneveld Wageningen verloor laatste competitieduel Candia-toernooien werden Veenendaalse aanqelegenheid Diepeveen scoorde 3 maal in Baarn Musketiers leed eervolle nederlaag Lunteren winnaar Advendo-toernooi Imponerende zege van Blue Soeks Blauwwitter) slachtoffer van voetbalmoeheid Moeiteloos Gebrek Zaterdagteam Veteranentoernooi Fraaie prestatie van geelblauwen Herstel Clubkampioenschappen sportschool v. d. Velde Klassering Tennis Pagina 10 MAANDAG 17 JUNI 1968 VEENENDAAL Het begint ernaar uit te zien, dat de eerste uitgave van GVW het slachtoffer is geworden van voetbalmoeheid. De blauwwitten die als enige Veenendaalse formatie (zaterdagvoetbal) waren doorgedron gen tot de achtste finales van de strijd om de KNV B-beker, gingen zaterdag middag op het Panhuis roemloos ten onder tegen tweedeklasser Heei-jans- dam, die met 30 winnaar werd van een al met al zeer matige ontmoeting. Het feit dat GVW met enkele inval lers speelde mag geen excuus zijn voor het onwaarschijnlijk slechte spel van de Veenendalers. De achterhoede maakte blunder op blunder (Gerard van de Bovenkamp werd node gemist), op het middenveld werd zeer slecht geplaatst en de voorhoede kon weer eens niet gevaarlijk worden. GWV is definitief uitgebekerd en 't publiek had zaterdagmiddag geduren de en na het bekerduel de indruk, dat men het niet zo erg vond te zijn gewipt door het aanzienlijk enthousiaster spe lende Heerjansdam. De match was nog slechts enkele se conden oud toen de gasten al bijna een voorsprong namen. Keeper Van Dijk maakte een grote fout bij een gemak kelijke situatie, doch de Veenendaal se goalie verhinderde na zijn twijfel achtige begin verschillende .malen een zeker schijnend doelpunt en hij was dan ook de enige die opviel in de GVW-verdediging. Moeiteloos drong Heerjansdam met fris aanvalsspel steeds weer ver door in de Veenendaalse defensie en slechts het goede keepen van Van Dijk en de omstandigheid dat de voorwaartsen van de gasten onnoemelijk veel kansen nodig hadden om te doelpunten, be waarden de thuisclub voor een zeer forse achterstand. Van Dijk ranselde enkele malen op fraaie wijze de bal uit zijn doel maar moest toch zwichten voor een schot van de op het randje van buitenspel lopende Zijderveld, verrreweg de ge vaarlijkste man bi. Heerjansdam sa men met' zijn zwoegende aanvoerder. Van Gorkum maakte er na een rush op rechts 2-0 van en GVW kon hier weinig tegenover stellen. Het had duidelijk een totale off-day en niets in de verdediging in de spelopbouw en in de afwerking lukte. Zwetselaar faalde volkomen en liet zich in de tweede helft vervangen door v. d. Kampert die ook in de misère deel- WAGENINGEN Kampioen Wage ningen heeft gisteren zijn laatste wed strijd in de tweede divisie verloren van Fortuna Vlaardingen, dat door een 2-3 overwinning nog een zeer goede kans maakt op een plaats in de eerste divi sie. Wageningen, dat thuis nog onge slagen was, verloor in dit laatste duel dus tevens een record. Het vonnis over de thuisclub werd on geveer tien minuten voor het einde ge veld toen keeper Quint zich verkeek op een hoge bal uit een corner en Jan Bouman in een kluwen spelers koppend scoorde. Fortuna startte bijzonder nerveus, ter wijl Wageningen zorgenvrij speelde. De partijen hielden elkaar desondanks goed in evenwicht. Na twintig minuten nam Wageningen een voorsprong. Na een corner, waaruit de bal werd wegge werkt door de zenuwachtige Fortuna- verdediging, zette rechtsback Tanis tot tweemaal toe de bal voor en na slecht opruimingswerk van de defensie van de gasten schoot Joop van Viegen hard en laag in. De bal werd nog aangeraakt door een speler, maar de Vlaardingse goalie zou toch onherroepelijk kansloos zijn geweest (1-0). Na een half uur bracht Jan Bouman de stand weer in evenwicht nadat er zich vele panische situaties voor het doel van de gasten hadden voorgedaan. Een kopbal van Tanis kwam verkeerd terecht en Bouman kon gemakkelijk scoren (1-1). Wageningen kwam in de tweede helft wat in de verdrukking en dat was voor namelijk te wijten aan nonchalance. Keeper Quint moest enkele bliksemsnel le reddingen verrichten na wervelende aanvalsacties van de Fortuna-voor- waartsen. Bouman schoot op imponeren de wijze de stand naar 1-2, maar de scheidsrechter kende geen treffer toe omdat uit de vrije schop direct werd in geschoten. Toen Dielissen even later re glementair een tegenstander het scoren wilde beletten, kende de arbiter een strafschop toe, die werd benut door Schippers (1-2). Wageningen drong nu fel op en vooral Broecks excelleerde in de frontlinie. Hij was het dan ook die de partijen op gelijke voet bracht door uit een voorzet van Tanis prachtig te sco ren. De thuisclub was tevreden met een gelijk spel en ging overdadig aan galle- ry-play doen. Maar tien minuten voor het einde viel het winnende doelpunt. Uit een corner op links miste keeper Quint grandioos en Bouwman bezorgde zijn ploeg de overwinning door een fer me kopstoot (2-3). RHENEN De twee toernooien die V.V. Candia het afgelopen weekend or ganiseerde zijn beide een Veenendaalse aangelegenheid geworden. Winnaar van het adspirantentoernooi werd de ploeg van DOVO, gevolgd door Veenendaal A, Leerdam-Sport en Patria. Veenendaal B eindigde op de vijfde plaats. Het juniorentoernooi is een triomf ge worden voor Veeneneaal. Candia A leg de beslag op de tweede plaats gevolgd door Wageningen. Leerdam-Sport en Esche Boys. de. Schreuders was samen met Van Manen en Van Limburg machteloos in de voorhoede, Th. van de Bovenkamp had de grootste moeite met het plaatsen, kortom het was een rommelig (en ru moerig) geheel bij de thuisclub Na de hervatting ging GVW een tijd lang fel in de aanval, maar het gebrek aan schutters manifesteerde zich alras. Keeper v.d. Steen had dan ook geen zware middag. Heerjansdam nam spoe dig het initiatief weer over en nadat Van Gorkum tegen de lat had gescho ten, vergrootte de beweeglijke Van de Pas de voorsprong toen hij in vrije po sitie hard inknalde (3-0). Het aanvalsspel van de gasten was bijzonder fantasierijk en hoewel ook de verdediging steeds rustig standhield konden zij toch niet voorkomen, dat het een zeer matige wedstrijd werd. Dat werd veroorzaakt door GWV, dat soms letterlijk in alle rust over het veld wandelde en voornamelijk praatte. De Veenendalers hadden verder als voor naamste bezigheid het uitzetten van de buitenspelval gekozen en dat kwam de aantrekkelijkheid van het duel natuur lijk niet ten goede. Even dreigde het zelfs nog onvrien delijk te gaan worden, toen Cees Har deman eigen rechter speelde en het (nogal harde) vonnis velde over een lastige voorhoeidespeler van Heerjans- RHENEN/VEENENDAAL Beguns tigd door bijzonder fraai weer heeft de tennisclub Rhenen afgelopen za terdag op de banen van de Veenendaal se tennisclub V.L.T.C. een 13-9 over winning behaald. De strjjd ging de gehele dag gelijk op, zelfs tot 9-9 maar toen wisten de Rhenenaren de laatste vier partijen in deze ontmoeting in hun voordeel te be slissen en zo de score op 13-9 te bren gen. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Dames-enkel: Mw. L. de Ruyter - mw. N. Lagaay 4-6, 1-6. Mej. H. de Haas - mej. L. Deen 2-6 2-6. Mej. W. de Haas - Mej. L. Visch 0-6, 3-6. Mej. M. v. Stuy- venberg - mej. C. Visch 4-6, 2-6. Heren-enkel: C. v. Stuyvenberg - H. Kemperman 6-4, 6-2. J. Knevel - J. Davidson 3-6, 1-6. H. v. Schuppen - E. P. Roderkerk 7-5, 9-7. J. de KleuverF. Denekamp 6-3, 1-6, 6-1. J. Bekker—J. v. d. Pol 6-8, 10-8, 6-3. H. Bekker—C. v. d. Pol 6-1, 7-5. Dames-dubbel: Mej. H. de Haas/mej. W. de Haas mw. Lodder/mej. K. Goldsteyn 6-1, 7-5, mw. L. de Ruyter/mej. M. v. Stuyvenberg - mej. C. en L. Visch 2-6, 2-6. Heren-dubbel: J. Bekker/H. v. Schuppen - R. Lod- der/E. V. Roderkerk 4-6, 6-3, 1-6. H. Bekker/C. v. Stuyvenberg - B. Kem- perman/E. P. Roderkerk 4-6, 4-6. J. de Kleuver/E. Borg - P. Stevens/F. De nekamp 0-6, 7-5, 6-8. W. Versteegh/N. v. Hemert - H. v. Dongen/A. vxi. Ree 4-6, 3-6. E. Borg/ T. v. Schuppen - H. Kemperman H. Visch 8-6, 1-6, 6-3. Gemengd-dubbel: Mw. L. de Ruyter/C. v. Stuyven bergmw. N. Lagaay/H. Kempermart 7-5, 6-1. Mej. J. Slotboom/T. v. Schup pen mej. R. Livingstone/J. Heller 6-3, 6-0. Mej. M. Stuyvenberg/J. de Kleuver - mej. L. Visch/E. P. Roder kerk 2-6. 4-6. Mej. W. de Haas/H. v. Schuppen - mej. K. Golsteyn/P. Stevens 4-6. 8-10. Mej. H. de Haas/J. Bekker - mej. C. Visch/R. Lodder 5-7. 6-0, 5-7. Aan het einde van deze geslaagde wedstrijden dankte de heer H. Visch, voorzitter van tennisclub „Rhenen", VLTC voor de gastvrije ontvangst en liet zijn woorden van een presentje ver gezeld gaan. Het zaterdag-seniorenteam van ten nisclub „Rhenen" heeft zaterdagmid dag zijn degradatiewedstrijd met maar liefst 5-0 verloren. De tegenstander was Beekhuizen 4 uit Velp. John* Da vidson had in zijn heren-enkel de mees te kans om een tegenpunt te scoren. Hij won de eerste set met 6-2, maar moest de tweede en derde set met 6-1, 6-1 gewonnen geven. Het damesenkel van Irene Schee res ging evenals het dames-dubbel, dat zij met Ellen Fortuin speelde, in twee sets verloren. Enige spanning bracht het gemengd- dubbel van Ellen Fortuin en Lex Mul der, dat met 7-5, 6-1 verloren ging. De heren Hans Kooreman en John Davidson tenslotte konden het in het herendubbel niet verder brengen dan een paar tegenpunten. Door deze nederlaag is dit team ge degradeerd naar de derde klasse. BAARN In het kader van de Baarnse sportweek speelde zaterdag middag een KNVB-amateurelftal uit het gebied van de afdeling Utrecht te gen een selectie-elftal dat werd samen gesteld uit spelers van diverse Baarn se verenigingen. In het KNVB-team speelden een drietal DOVO-spelers mee Nico Diepeveen, Bram Demoet en Henk van Kooten. Het is een mati ge wedstrijd geworden, waarin de KNVB-selectie het bijzonder gemak kelijk heeft gehad en dan ook met ruim verschil won: 3-9. Nico Diepe veen nam drie doelpunten voor zijn rekening en was daarmee de produk- tiefste voorhoede-speler in de Utrecht se selectie. dam, maar het viel allemaal nog. mee. Per slot van* rekening was het zéér warm! VEENENDAAL Evenals in voor gaande jaren zal er ten bate van de vakantieweek voor chronisch zieken een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een Veenendaalse tweedeklas ser en een selectie-team, versterkt met de oud-Veenendaler VVim Bleyen- berg en zijn zoon Hans. Dit jaar fun geert als tegenstander GVW in een wedstrijd die wordt gespeeld op zater dag 29 juni, op het Salamander-sport complex aan de Bergweg. Doordat GVW zaterdag door Heer jansdam werd uitgeschakeld voor de bekerwedstrijden kan deze match op de reeds lang vastgestelde datum nu definitief doorgaan. Voordat het voetbalduel om zeven uur aanvangt zal om kwart over zes een wedstrijd worden gespeeld door een dames-elftal van DOVO en Vee nendaal. De DOVO-dames zijn daar voor reeds in training gegaan. Het se lectieteam is dit jaar bijzonder sterk en is als volgt samengesteld: doel: C. v. Kranenburg (Musketiers); achter: L. Rebergen (VRC), G. v. d. Weerd- hof (VRC), R. v. Bruxvoort (DOVO) en C. Gerritsen (Veenepdaal); mid den: W. Bleyenberg (AGÓW) en B. Demoet (DOVO); voor: J. ten Braak (Candia '66), N. Diepeveen (DOVO), H. Bleyenberg (Go Ahead) en J. Suk kel (Veenendaal). Reserves: Blanke- spoor (Veenendaal), H. v. Kooten (DOVO) en T. v. d. Berg (Merino's). Een verwarde situatie voor het doel van GVW. Keeper Van Dijk „be waakt" door Hoedeman en Hardeman probeert een aanval van Heerjansdam af te slaan. AMERSFOORT Door een 23 overwinning op Amsvorde is Veenendaal doorgedrongen tot de halve finale in de strijd om de KNV B-beker. Daarmee heeft Veenendaal een voortreffelijke prestatie geleverd, want Amsvorde heeft de overwinning bepaald niet cadeau gedaan. Er was grote belangstelling voor het bekerduel in Amersfoort en beide ploegen hebben het publiek niet teleur gesteld. In de eerste helft wist Veenendaal een 10 achterstand om te zetten in een 12 voorsprong. Na rust kwam Amsvorde door een prachtig doelpunt weer gelijk en tot aan het einde van de wedstrijd bleef de score ongewijzigd. Pas in de tweede verlengingsperiode slaagde Jan Sukkel er in de zege voor Veenendaal op te eisen. De Amersfoortse gastheren begon nen overrompelend en startten in een bijzonder hoog tempo. Al na enkele minuten hadden zij daarmee succes, toen de Veenendaalse verdediging ver zuimde op tijd in te grijpen en Van Barneveld van korte afstand inschoot (10). Veenendaal reageerde onmid dellijk en ging fel in de aanval, waar bij Amsvorde gedwongen werd zich wat terug te trekken. In de 6de minuut kwam de gelijkmaker reeds tot stand toen Gijs Heikamp, na een goede com binatie met Henk Stuivenberg, voor het Amersfoortse doel verscheen en raak schoot (11). Veenendaal ging door met aanvallend spel en opnieuw werd het doel van Amsvorde onder vuur genomen. Jan Henzen was deze middag weer bijzonder actief en be reidde het volgende doelpunt voor. Een pass naar Jan Sukkel en een snelle be weging van de Veenendaalse linksbui ten gaven Veenendaal een 12 voor sprong. Amsvorde trok zich wat terug en Veenendaal bleef sterker. In de 35ste minuut werd Gijs Heikamp ech ter geblesseerd en tot aan de rust speelde hij slechts op halve kracht ELST Zaterdag speelde Muske tiers in zijn Nederlaagtoernooi tegen VRC uit Veenendaal. In een gelijkop- gaande strijd waarin eerst VRC en la ter Musketiers in 't offensief was deed uiteindelijk de routine en geraffineerd heid van aanvoerder G. v.d. Weerthof de balans doorslaan naar de zijde der Veenendalers. Na ongeveer 12 minuten wisten de VRC'ers de score te openen (01). De Musketiers kregen hierna mooie kansen. T. Heikamp reageerde scherp op een mooie dieptepass maar faalde oog in oog met doelman Cornelissen. Ook Cor Henzen kreeg in deze periode een fraaie kans maar miste eveneens. Door een grove dekkingsfout der El- stenaren bood G. v.d. Weerthof z'n linksbinnen een kans uit een vrije trap en dat betekende 02. Na de rust kwam een goed spelend Musketiers terug en Cor Henzen wist uit een pass van T. Heikamp de stand op 12 te brengen. Dezelfde speler soleerde in de 65ste minuut door de VRC-de- fensie en bracht zijn club op gelijke hoogte (22). Een aangelsagen VRC kwam in de 74e minuut aan een te zwaar gestrafte vrije trap en via de goed spelende G. v.d. Weerthof was het 23. Vijf minuten voor het einde der strijd kregen de VRC-ers weder om een vrije trap toegewezen en het was weer G. v.d. Weerthof die zich achter het leder plaatste. De bal werd tot ontsteltenis der Musketiers ver keerd beoordeeld door goalie Kranen burg en via zijn vuist werd het 24. Deze enigszins geflatteerde stand in het voordeel der VRC-ers bleef tot het einde gehandhaafd. Al met al een eer volle nederlaag voor Musketiers in een bijzonder sportieve wedstrijd. verder. Daarna werd hij vervangen door R. Havinga. Na de hervatting kreeg Veenendaal het moeilijker. Ams vorde begon aan te vallen en vooral Schans kon geen vat krijgen op zijn directe tegenstander. Toch duurde het een half uur voor Amsvorde de score in evenwicht bracht. Uit een voorzet van de Amersfoortse linksbuiten werd fraai ingekopt door De Groot (22). EDERVEEN Het aspiranten-toer nooi van V.V. Advendo is gewonnen door Lunteren dat de eerste prijs verdiend in de wacht sleepte door in de finale Dovo een gevoelige 60 nederlaag toe te brengen. Om half twee werd begon nen met de wedstrijd Lunteren Ede- se Boys, die door Lunteren met liefst 240 werd gewonnen. Als excuus mocht gelden dat Edese Boys niet met een adspiranten- maar een pupillenteam bin nen de lijnen verscheen, dat door Lunte ren finaal werd overspeeld. De tweede wedstrijd bracht meer spanning tussen Advendo en Dovo. In dit duel was Do vo produktiever dan Advendo en won met 30. In de verliezersronde had Ad vendo ook al weinig moeite met Edese Boys en won met 90. In de finale kwa men Lunteren en Dovo tegen elkaar uit. Het werd een leuke wedstrijd, waarin Lunteren de hele wedstrijd een veld- meerderheid had en met de rust al een veilige 30 voorsprong had verkregen. Na de hervatting geloofde Dovo het wel en kon Lunteren de stand opvoeren tot 6—0. Na afloop reikte de heer Pater de prijzen uit. De scheidsrechters kregen een surprise aangeboden. Tot slot dank te de heer Pater de verenigingen voor hun medewerking aan dit toernooi. VEENENDAAL De oldtimers van voetbalvereniging DOVO hebben vrij dagavond in hei Salamander-sportpark op zeer overtuigende wijze de finale wedstrijd van het veteranentoernooi 1968 gewonnen van de veteranenploeg van Veenendaal (6-1). Met groot machtsvertoon stevende de vrij snelle ploeg van de roodwitten op de overwinning af en legde daarmee beslag op de beker, die voordien o.a. reeds tweemaal was gewonnen door VRC. GW gaf in de strijd om de derde en vierde plaats NSWS geen enkele kans en zegevierde met 5-0 in een duel, waar in verreweg de mooiste doelpunten tot stand kwamen. De GVVV-ers waren oppermachtig in de eerste wedstrijd vrijdagavond,. Reeds bij de rust hadden de blauwwitten een 3-0 voorsprong door treffers van respec tievelijk Jan „Kool", Van Tent en Broers, die allen met een machtig schot de NSVS-goalie verrasten. Van Tent wist in de tweede helft nog tweemaal te scoren waarmee hij de eindstand op 5-0 bracht en zijn club de derde plaats bezorgde. In de finale heeft in feite maar een ploeg gespeeld en dat was DOVO. Slechts bij vlagen kwam Veenendaal onder de druk vandaan, maar de ploeg kon vooral in de frontlinie niet gevaar lijk worden. DOVO waarin drie trai ners meespeelden, namelijk Hol van DOVO, Teus van Laar van Advendo en Bertus van Soest van Renswoude nam een voorsprong door Bertus Kroesber- gen, die een strafschop benutte, onno dig veroorzaakt door Van Soest. Even later gaf Hol een fraaie pass op Kroes- bergen, deze bediende Teus van Laar en de stand was 2-0. Kroesbergen maak te er voor de rust nog 3-0 van. Keeper Van Schoonhoven van Veenendaal toon de zich in deze eerste 45 minuten niet bepaald zeker. Na de rust leek Veenendaal met nu Anton Diepeveen in de voorhoede, even terug te komen, maar de achterhoede van de geelblauwen verloor aan kracht en Wessels scoorde met een kopbal de vierde DOVO-treffer. Veenendaal be perkte zich overigens tot het uitzetten van de buitenspelval. Henzen kon welis waar enkele minuten later wat van de achterstand afknabbelen, maar Bertus Kroesbergen bracht het verschil weer op vier doelpunten toen hij uit 'n scher pe pass van Van Laar inknalde (5-1). Keeper Van Schoonhoven begon nu „inzicht" te krijgen en wierp zich enke le malen manmoedig voor de voeten van alleen op hem afstormende DOVO- voorwaartsen. Toch kon ook hij een zesde treffer van de oppermachtige roodwitten niet verhinderen. Deze kwam op naam van de pijlsnelle Van Laar. In de kantine van v.v. Veenendaal reikte de heer Middelhoven, voorzitter van de commissie veteranenvoetbal, na afloop de prijzen uit, na v.v. Veenen daal, NSVS, De Sportstichting, terrein knechten, scheidsrechters en vooral spelers te hebben bedankt voor hun grote medewerking. De veteranenploeg van RK Unitas, waarvan geen vertegenwoordiger aan wezig was. werd uitgeroepen tot de meeste sportieve ploeg van het toer nooi. Vervolgens nam de heer Wout van de Bovenkamp de derde prijs in ont vangst voor GVW en Anton Diepeveen van Veenendaal kreeg de beker voor de tweede plaats aangeboden. Aanvoerder Nieboer van DOVO ont ving tenslotte het fraaiste exemplaar uit handen van de heer Middelhoven, die nog opmerkte dat het toernooi wat minder had opgebracht dan vorige ja ren. Dat is niet verwonderlijk, wanneer men zich nog de „woeste buien" van Pluvius aan het begin van het veterm- nentoernooi herinnert... BILTHOVEN Het eerste negental van VHC heeft zaterdag in Bilthoven een fraaie overwinning behaald op Fak 2, waartegen in het eerste compe titieduel gelijk werd gespeeld. Nu moest Fak de Veenendalers een 175 zege toestaan en daarmee bewezen de Blue Soeks, dat er de openingsmatch destijds een grote vergissing was ge maakt. In het begin zag het er allemaal ove rigens donker uit voor de Veenenda lers. Na drie innings had VHC reeds een achterstand van 51 opgelopen, voornamelijk omdat Rob de Vos zijn controle totaal miste en de mensen aan slag maar geen vat op de ijzersterk spelende werper van de thuisclub kon den krijgen. De ommerkeer kwam met Ted Ma son, de bijzonder sterk spelende links handige werper van de Socks. In de vierde innings was de stad weer ge lijk (55) en doordat de Amerikaan goed werd gesteund door het binnen veld vooral Cees van Hall excelleer de hier verkreeg VHC in de vijfde innings een 65-voorsprong. Na driemaal drieslag van Mason draaide de Socks-machine weer uitzon derlijk goed en moeiteloos werd een 175-voorsprong genomen op de aange slagen gastheren. In de laatste slag beurt kregen twee man van Fak drie slag en de derde kwam weliswaar door honkslag op het eerste honk, maar werd bij het stelen van het tweede uit gemaakt. Scoreverloop: FAK II 2 1 200 0 - 5 VHC I 0 0 1 4 1 11 - 17 Werp resultaten FAK: Th. Wischoff 7 x 3-slag, 7 x 4-wijd, 9 hsl. tegen; H. v. Gorkum 0 x 3-slag, 1 x 4-wijd, 1 hsl. tegen. VHC: R. de Vos 1 x 3-slag, 8x4- wijd, 2 hsl. tegen; T. Mason 6x3- slag, 3 x 4-wijd. 1 hsl. tegen. Het tweede team won in Huizen ver rassend van het geroutineerde Zuidvo gels (814). Tijdens deze wedstrijd brak aanvoerder Jan v. Rijnbach bij een sliding op de thuisplaat op zeer on gelukkige manier z'n enkel. Ook Eric v. Hardeveld liep een blessure op; bij een hoge vangbal werd hij verblind door de zon en liep daardoor een ge scheurde wenkbrauw op. Zaterdag a.s. speelt VHCI thuis te gen het sterke Odin uit Utrecht in de tweede voorronde van de bekercompe titie. VHC II moet in Utrecht aantreden tegen UW 5. De Amsterdammer Cor Schuuring is zaterdag in het Belgische Kes- sel als vijfde geëindigd in een weg wedstrijd over 205 km. De race werd gewonnen door de Belg Jos Spruyt die zijn landgenoot Julien Stevens in de eindsprint duidelijk versloeg, v. Schil (B) werd derde op 2 min 40 sec. Even dreigde Amsvorde door te wil len zetten maar Veenendaal herstelde zich en de laatste tien minuten waren duidelijk voor de gasten. Er kwamen echter geen doelpunten en het was duidelijk dat Gijs Heikamp gemist werd in de Veenendaalse voorhoede. In de eerste verlenging gingen beide ploegen bijzonder voorzichtig te werk en werd er vrijwel uitsluitend verdedi gend gespeeld. In de tweede verlen gingsperiode sloeg Veenendaal toe. Al na enkele minuten kwam Jan Henzen op het middenveld in actie. Met groot gemak passeerde hij twee tegenstan ders en zwenkte vervolgens naar rechts, vanwaar hij een voorzet gaf in de richting van Jan Sukkel. Uit deze hoge voorzet kwam de bal goed voor het Amersfoortse doel, waai' Sukkel optorende en inkopte (23). Het be tekende de overwinning van Veenen daal op derdeklasser Amsvorde en daardoor plaatste Veenendaal zich voor de halve finales, waarin men op eigen terrein gaat uitkomen tegen De Spartaan of Zeeburgia, beide 2de-klas- se-clubs uit Amsterdam, die woens dagavond tegen elkaar spelen. VEENENDAAL De verzengende hitte heeft zaterdag niet kunnen verhin deren, dat er op de jaarlijkse clubkampioenschappen van judoschool v.d. Velde zowel bij de jeugd als ook bij de senioren een enorme strijd is geleverd in de verschillende gewichtsklassen. Ruim 120 jeugdige judoka's wierpen zich 's middags om half twee in de titel strijd, terwijl daarna de senioren bijna zestig in totaal in een uiterst zware ontmoeting uitkwamen. Wout van Barneveld werd evenals de vorige keer bij de senioren clubkampioen alle categorieën, terwijl hij in de zwaargewischtsklasse genoegen moest nemen met een derde plaats achter respectievelijk R. Kleijer en N. van Bruchem. Bij de jeugd was de titel alle cate gorieën voor Anton Baars, een veelbe lovende judoka. Voordien had h(j zich O Een hevig grondgevecht in de titel strijd tussen de zwaargewichten. reeds als eerste geklasseerd in zijn klas se. Ook schreef hij nog in voor de senio ren-wedstrijden. Hij werd ingedeeld b(j de lichtgewichten en eindigde als derde achter Henk Stuyvenberg en Frank Buddels. Voor de senioren werd het ove rigens een ware afmattingsslag De or ganisatoren lieten niet spelen volgens het afvalsysteem, maar hadden een hal ve competitie gepland, zodat elke deel nemer eenmaal tegen zijn opponenten aantrad. De einduitslag van deze wedstrijden (nummers één clubkampioen) luidt: SENIOREN Lichtgewicht 1. Henk Stuyvenberg; 2. Frank Buddels 3. Anton Baars; 4. Kees Jansen (Scher- penzeel Half-middengewicht 1. J. Goppel; 2. Hans v. Manen; 3. Hans Kamp (Scherpenzeel); 4. J. v.d. Kaa Middengewicht: 1. J. den Dunne; 2. W. Septer; 3. Dick Jansen; 4. W. Roozenboom. Zwaargewicht 1. R. Kleyer; 2. N. v. Bruchem; 3. W. v. Barneveld; 4. Gijs Anbeek. Alle categorieën Wout v. Barneveld; 2. Ginie Kleysr; Hans v. Manen; 4. Gijs Anbeek. De jeugd was ingedeeld in negen ver- hillende klassen, waarin de volgende idoka's de eerste plaatsen bezetten: I: Clan de Sander; 2. Jac. Breedqk; 8. fans Elenbaas. II: Bonnie Nagel; 2. Marcel de Cler; Bert v. Djjk. III: Teus van Beek; 2. Jaap Hoekstra; Wim Achterberg. IV: 1. Anton Baars; 2. Gerard van Hal; 8. Geurt v. d. Burken. V: 1. Ton Breedjjk; 2. Harry de Jongh; 3. Bennie v. Kesteren. VI: 1. Alfred Boers; 2. Eef Achterberg; 3. Piet Willemse. VII: 1. Gerard Budding; 2. Gert v. d. Garde; 3. Cees Versteeg VIII: 1. Henk Diepeveen; 2. Dolf Olieslagers; 3. Jeroen Wielard. IX: 1. Gerwalri v. d. Berg; 2. Berty v. d Scheur; 3. Oscar Bermel Alle categorieën 1. Anton Baars; 2. Alfred Boers In totaal werden er meer dan 500 par tijen gespeeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 8