Geen klachten over de jeugd „De voetsporen die Berghuis achterliet passen me wel" Ontsnapte psychopaat meldt zich „Er is niets aan de hand" zegt Koekoek VERSTOPPING? C. van der Lecq zestig jaar in het onderwijs BIJNA 80-JARIGE LERAAR ZEGT: „DE JONGENS EN MEISJES KOMEN NU RONDER VOOR HUN MENING UIT" Akkoord over economische samenwerking van Nederland en Indonesië BATTERIJ m Indonesische ambassade had er niets mee te maken Biesheuvel tegen bouw reuzendok in Eemshaven NIEUWE ARP-VOORZITTER Dr. VEERMAN: Deze tijd vraagt nieuwe aanpak Prins Charles ridder van de Kouseband 9 Winterswijk raakt weverij kwijt IN DE BUURT COMPROMIS STOORNISSEN WISKUNDE Kans op visserijverbod in Engelse wateren Lasf met Uw kunstgebit? Gebruik dan DENTOFIX Vertrouwen Schade Opium in beslag genomen KOFFER GRAMMOFOON AANRANDING BEKEND GEMENGDE VISSALADE VALSEMUNTER BEKENT: NADRUK DINSDAG 18 JUNI 1968 ZWOLLE Door de telefoon klinkt de stem wat erg kortaf, maar na enig aarzelen komt de afspraak voor dezelfde dag toch nog redelijk vlot tot stand. Niet half vijf, maar kwart voor vijf, zo beslist de stem aan de andere kant van de lijn. Omdat het een leraar wiskunde is blijf ik tien minuten voor het grote Zalnéflat aan de rand van Zwolle wachten. Dat wordt beloond, want als ik precies kwart voor vijf op de vijfde verdieping aanbel, zegt de heer J. C. van der Lecq goedkeurend: „U bent precies op tijd". Het is altyd gevaarlijk om een gebeurtenis uniek te noemen, maar dit keer waag ik het erop: er zal wel geen leraar in Nederland zijn, die zijn zestigjarig ambts jubileum heeft gevierd. De heer Van der Lecq heeft zaterdag in het christelijk lyceum van Zwolle deze mijlpaal bereikt. Het is nog geen eindstation voor hem, want in september gaat hij nogmaals de examenklas van het gymnasium-bèta naar het diploma leiden. Hij hoopt volgend jaar tachtig jaar te worden en dan wil hij er definitief mee stoppen, a* is er bij hem geen spoortje geestdrift te ontdekken als hij praat over het moment waarop hij voor het laatst de schooldeur achter zich zal sluiten. Hij beschouwt het met filosofische wijsheid: „Ik moet zorgen dat ze niet met me in hun maag ko men te zitten". „Dat zou je weieens niet in de ga ten kunnen hebben als je wat ouder wordt. In de afgelopen jaren heb ik steeds aan het eind van- de cursus ge zegd dat ik wilde stoppen, maar steeds vroeg het bestuur of ik er nog een jaartje aan wilde plakken". Wie in het Victoriaanse tijdperk voor de klas ging staan en daar in het com putertijdperk nog staat, moet een gro te brok evolutie via de schoolbanken aan zich voorbij hebben zien gaan. Is de jeugd van 1908 vergelijkbaar met die van 1968? „Ik hoor veel mensen klagen over de jeugd, maar van mij zult u geen klacht horen. Misschien zijn de vor men wat veranderd, maar ik heb dat niet zo gemerkt. Ik heb altijd gepoogd vriendschappelijk met mijn leer lingen om te gaan en ik kan hoogstens constateren dat de jeugd van nu open hartiger is. De jongens en meisjes ko men ronder voor hun.mening uit". „Ja, ze zijn inderdaad eerlijker ge worden. Maar net als veertig jaar ge leden zijn ze ook nu nog oprecht dank baar als ik ze over een moeilijk punt in hun stadie heenhelp". Is het contact leraar-leerling niet minder formeel geworden? „Ach wat! Vroeger gaven ze je een bijnaam achter je rug en dat doen ze nu nog. Ik zou het vroeger niet goed hebben gevonden, als ze me met die bijnaam aanspraken en dat vind ik ook nu nog niet goed. Ze doen het ook niet". Het is in feite aan zijn grootmoeder te danken dat de heer Van der Lecq in het onderwijs kwam. Hij werd. in RIJSWIJK „Je kunt je in deze tijd niet meer spiegelen aan Kuyper, Colijn of Schouten. Deze tijd vraagt een heel andere aanpak. Ik stap nu in de voetsporen die Berghuis ach terliet. Ik moet zeggen, ze passen me wel". De nieuwe voorzitter van de Anti- Revolutionaire Partij, de 51-jarige dr. A. Veerman uit Rijswijk, vult onmiddellijk aan: ,Jk mag natuur lijk niet bij Berghuis blijven stil staan. We moeten verder. Er wordt van je verlangd dat je steeds weer mee helpt de goede koers te hou den". Hoe ziet hij de toekomst van de ARP? Ziet hij een opgaan in een gro te christen-democratische volkspar tij? „In de Groep van Achttien is een zekere ontwikkeling aan de gang, maar aan een organisatorische vormgeving zijn we nog niet toe. Het gaat op het ogenblik dacht ik, meer over de programvernieuwing dan over de eigenlijke partij ver nieuwing. Dat vind ik ook juist. Voor je de vraag wie-met-wie moet samengaan beantwoordt, moet je eerst weten wat iedere partij in feite voorstelt. Ik geef toe dat we geen zee van tijd meer hebben.We zullen er in de Achttien dan ook hard aan moeten trekken. Wat vindt hij het belangrijkste po litieke punt in deze tyd „Mag ik het zo zeggenHoe func tioneert de mens in de veranderen de samenleving". Dr. Veerman komt daarbij in de buurt van drs. Bogaers, die op het congres van de Radikalen in Dronten zei: Geef de mens meer ruimte om mens te zijn. De nieuwe voorzitter van de ARP erkent ook: „De formulering van Bogaers spreekt mij wel aan. De Politieke Partij Radikalen (PPR) stelt het probleem net zo centraal als wij". Werken ARP en PPR dan niet langs elkaar heen? „Ik en met de nadruk op ik heb niet gezegd dat Bogaers en Aarden uit de K.V.P. moesten stappen. Wij anti revolutionairen vinden dat gewoon jammer. Het was fout en voorba rig. Het betekent een verarming voor de specifieke confessionele par tijen". Is hij zelf radicaal? Dr. Veerman glimlacht geheimzinnig. „Dat weet ik niet. Dat moet een ander maar beoordelen. Ik zou ech ter niet graag het radicalisme voor de P.P.R. willen monopolisereri. Ik acht de radicale inbreng in de Acht tien nog altijd heel belangrijk." De gaande en de komende man van de A.R.P.: dr. Berghuis overhandigt de voorzittershamer aan dr. Veerman rechts). Komt die radicaliteit dan hoofd zakelijk van de A.R.P. „Wij proberen al geruime tijd een politiek te bedrijven vanuit de radicaliteit van het evangelie. In de geest van Bogaers. Hij en zijn poli tieke vrienden beschouwen ons trouwens als hun politieke moeder. Aarden was in Dronten heel duide lijk in dat opzicht". Hoe hoog vindt hij de barrière tussen de Partij van de Arbeid en de A.R.P. „Ik zie geen pure programpartij. Ik houd wel vast aan de christelijke partijvorming. Meer dan ooit is er nu een sterke relatie nodig tussen het uitgangspunt en het program. Van uit je levensbeschouwing kom je tot je politiek program. Een concreet probleem is echter aan slijtage on derhevig. Je moet het steeds weer moderniseren. Voor een concen tratie met de Partij van de Arbeid zou ik niets voelen, dan is een te hechte band, maar met het zoeken naar mogelijkheden tot samenwer king ga ik helemaal akkoord". Vindt hij het dan jammer dat de A.R.P. in het kabinet-De Jong zit? „Dat is een kwestie van compro mis. In de hoofdlijnen van dit ka binet vinden wij bovendien onszelf terug. Ik moet wel zeggen: Een van de goede dingen van het kabinet- Cals was een duidelijke visie op de toekomst." Zijlstra denkt daar anders over. „Er zijn vanzelfsprekend nuance ringen in de A.R.P., maar die vind je in iedere partij. Het klinkt mis schien gek, maar de A.R.P. is een elastische, soepele partij. De bui tenwacht kan zeggen: Jullie wor den het nooit eens, maar dan blijkt toch weer de gezamenlijke binding, de bereidheid om elkaar te vinden. We hebben ook in de afgelopen weken met het loon- en werkgele genheidsbeleid geen spanningen be leefd". Ziet hij het Kamerlidmaatschap als een voordeel voor een partijvoorzit ter? „Ik vind dat een partijvoorzitter van nu zeer dicht bij de actuele politiek moet staan. Je kunt het je niet veroorloven om vanuit een buitenpositie de problemen te be oordelen. Dan krijg je communica tiestoornissen, zoals we hebben ge zien bij de motie- Van Eibergen in 1961. Er schortte toen iets aan de verhouding partij-fractie-minister". De nieuwe voorzitter van de A.R.P. vader van zeven kinderen weet dat hij het nu drukker krijgt. Maar deze classicus (proef schrift: Het Latijn van Calvijn, leer meester: prof. A. Sizoo) is een dy namisch en veelzijdig man, die al vele functies heeft gehad. Om er een paar te noemen: parlementair redacteur (van Trouw), voorzitter van de vroegere Pro-kring, rector van de Christelijk Lyceum in Delft. „Ik heb het allemaal met veel plezier gedaan. Mijn enige echte hobby? Tuinieren". Bleiswijk geboren. Een van de elf kin deren van een aannemer. Toen hij veertien was zei de grootmoeder: „De jongen is niet zo sterk. Laat hem maar schoolmeester worden dan hoeft hij niet te werken". Hier aangeland blijkt de heer Van der Lecq al 64 jaar voor de klas te staan want in 1904 waren er nog geen kweekscholen. Hij werd kwekeling voor veertig gulden per jaar en ging eens per week naar de normaalschool: „Veel bijzonders was dat niet, maar je werd wel klaargemaakt .voor de akte''. Als kwekeling kwam de heer Van der Lecq veertien jaar oud voor het eerst in Rotterdam voor de klas te staan. Hij volgde het klassieke patroon van die dagen: hoofdakte, akte Frans. Daarmee kon hij les gaan geven op een ulo-school en dat bracht hem in Amsterdam waar dringend behoefte was aan een wiskunde-leraar. „Ik zei dat ik een verschrikkelijke hekel aan wiskunde had, maar men praatte net zo lang tot ik wiskunde ging studeren, eerst lagere akte, daar na M.O." „Ik 1919 kwam ik op de kweekschool in Leeuwarden en toen kon ik colleges volgen in Groningen". In 1925 solliciteerde de heer Van der Lecq naar het Christelijk Lyceum in Zwolle, toen bemand met honderd leerlingen nu met 1250. Is de middelbare scholier in de af gelopen veertig jaar veranderd? „Ja, vroeger kreeg je leerlingen uit een geselecteerd milieu, die hadden geleerd zich op een bepaalde manier uit te drukken. Het is nu soms een grote handicap voor kinderen dat zij zo'n arm taalgebruik hebben; dat remt hen soms heel erg". Is de jeugd van nu minder geneigd gezag te aanvaarden? „Niet dat ik heb gemerkt. Je moet jonge'mensen in hun waarde laten. Je moet ze niet beledigen. Je kunt heel veel tegen ze zeggen, als ze maar voe len dat je het goed met hen voorhebt". Heeft de vele afleiding van nu geen nadelige invloed op de studie? „Eerlijk gezegd, ben ik iedere dag weer verbaasd over de hoeveelheid werk die ze doen. Vroeger had je ook leerlingen die niet wilden; nu zijn er dat in verhouding minder". Het is een keer voorgekomen dat de heer Van der Lecq het kleinkind van een oud-leerling in de klas kreeg. Dat hij de vader of moeder van een leerling les heeft gegeven komt zo vaak voor dat hij de tel is kwijtge raakt. Hoewel hij bij toeval voor de klas is gekomen, kan hij zich geen andere keuze meer voorstellen: „Ik vind het nog steeds geweldig. Als ik voor de klas sta vallen alle problemen van me af. Ik zal het heel moeilijk krijgen als ik over een jaar er mee ophoud". DEN HAAG Er zijn aanwijzingen dat de Engelse regering de mogelijk heid bestudeert om ter verbetering van de haringstand in de visserij zone aan de Noordoostkust van Engeland haringvangst te verbieden, aldus heeft de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid J. A. van Benne- kom (ARP). Een haringvangstverbod in de zone van 6 tot 12 mijl voor de Noordoost kust van Engeland zou ook de Neder landse vissers treffen, aldus de minis ter. Indien de Britten hiertoe mochten besluiten zal de Nederlandse regering met de Engelse in overleg treden om trent de consequenties. WINDSOR Koningin Elizabeth van Engeland heeft gisteren haar oud ste zoon, prins Charles, tot ridder van de Kouseband geslagen. Meer dan 20 ridders waren aanwe zig toen koningin Elizabeth in de troon zaal van het kasteel van Windsor een zwaard achtereenvolgens op de rech ter- en linkerschouder van de voor haar geknielde prins legde. Vervolgens bevestigde zij, bijgestaan door twee ridders, de fluwelen kouseband onder de linkerknie van haar zoon ADVERTENTIE Als U moeilijkheden ondervindt met Uw gebit, zal de tandarts U het speciale kleef- poeder Dentofix aanbevelen. Uw gebit zal daardoor niet meer wegschuiven als U spreekt, zodat U aan zelfvertrouwen wint. De tere weefsels van het tandvlees worden door Dentofix beschermd zodat U ook harde spijzen kunt eten en gemakkelijker kauwt. Dentofix helpt U duidelijker spreken. U kunt opnieuw zonder bezwaar lachen, en zelfs liezen. Dentofix voorkomt ook slecht rie kende adem (kunstgebit-reuk). Schaft U nog heden Dentofix aan. Verkrijgbaar in plastic strooiflacons, onder neutrale verpakking. Bij Apothekers en Drogisten, fl. 2,35 per flacon. SCHIPHOL Nederland en Indonesië ztfn het eens geworden over een overeen komst voor economische samenwerking. Het verdrag zal begin juli in Djakarta worden getekend door de wederzijdse ministers van Buitenlandse Zaken, mr. Luns en Adam Malik. Minister Luns bevindt zich dan voor een officieel bezoek in Indonesië. In Den Haag is de overeenkomst gisteren door de delegaties die erover hebben onderhandeld, geparafeerd. De overeenkomst moet ?r aan mee werken de Indonesische economie spoe dig op een redelijk peil te brengen. De overeenkomst wordt aangegaan voor vijftien jaar. Wanneer geen van de par tijen anders wil, wordt de geldigheid van het verdrag stilzwijgend met een zelfde periode verlengd. Kern van het verdrag is een garantie regeling voor investeringen van Neder landse bedrijven in Indonesië. Indonesië geeft al bepaalde garanties ingevolge zijn wet op de buitenlandse investerin gen, en in ons land is juist een wetsont werp bij de Tweede Kamer ingediend inzake garanties door de staat van Ne derlandse investeringen in het buiten land. In het verdrag worden de partijen verplicht eventuele geschillen aan een arbitragecommissie voor te leggen. De ze commissie zal werken onder de hoe de van de internationale Wereldbank conventie van Washington. Zo moet aan investeerder de zekerheid worden gege ven, dat hij zijn geld niet kan kwijt ra ken door bijvoorbeeld nationalisatie of dat hij ook anderszins geen nadeel on dervindt door niet-commerciële oorza ken. Onder de overeenkomst wil men de economische betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië en van Nederland en Indonesië samen met de rest van de wereld, versterken en uitbreiden. Het geldt hier geen ontwikkelingshulp. Aan Indonesische kant hoopt men dat de Nederlandse houding ten opzichte van Indonesië aanstekelijk zal werken op andere landen, waardoor ook grote bedrijven in andere landen meer ver trouwen in Indonesië krijgen. Al gedurende de tijd dat over het ver drag werd onderhandeld, trokken Ne derlandse bedrijven (wéér) naar Indo nesië. Philips, Unilever, de Chemische Fabriek Naarden, de Billitonmaatschap- pij staken geld in vestigingen in Indone sië. Andere Nederlandse bedrijven die in Indonesië actief zijn: Van Swaay, Heineken, Enco, Van Houten, de Fries land, Fijnhout, Schreiner, Decarieufs (dochter van de Hollandse Betonmij.), en V.M.F. In Djakarta verwacht men lijk nog de Nederlandse Overzeebank, de ABN, de Hoogovens, de Nederlandse Kabelfabriek, de Verenigde Blikfabrie- ken, Fongers, de Drie Hoefijzers, de Koninklijke Zout/Organon en D.A.F. In het verdrag is erin voorzien, dat in geval van schade door niet-commercieel risico (nationalisatie enz.) de regering in de plaats kan treden van het particu liere bedrijf, en schadevergoeding kan opeisen. In zulk een geval moet de ar bitragecommissie te hulp worden geroe pen. Aan Indonesische zijde stond Ismael Thajeb aan het hoofd van de onderhan- dèlingsdelegatie. Hij is directeur-gene raal van de dienst Buitenlandse econo mische betrekkingen in Djakarta. De AMSTERDAM Wegens bezit van verdovende middelen zijn afgelopen weekend op de Zeedijk in Amsterdam aangehouden de 68-jarige Chinees T. K. C. en de 25-jarige Nederlandse te kenaar R. G. Bij de tekenaar werden 21 pakjes opium in beslaggenomen, bij de Chinees, die de stuff aan hem verkocht, vijf pakjes. ADVERTENTIE Op het strand, op de camping, in de boot. Gezellig plaatjes draaien waar u maar wilt. Want de nieuwe Erres elektrogrammofoon speelt op batterijen. Met drie draaisnelheden, onverslijtbare diamantnaald en regelbare naalddruk. In blauw en zwart. f159.' Nederlandse delegatieleider was dr. W. P. H. van Oorschot, die in Den Haag eenzelfde functie heeft als de heer Tha jeb in Djakarta. EINDHOVEN De vorige week uit psychiatrische inrichting in Eindhoven ontsnapte psychopaat J. S. heeft zich weer by de inrichting gemeld. Hij heeft bekend by Empel een zeventienjarig meisje uit Empel te hebben aangerand. Het meisje was vrijdagmiddag aan het zwemmen in de Maas bij Empel. Toen zij de oever opliep overviel S. haar. Hij dreigde haar te zullen ver moorden als zij naar de politie zou gaan. Het is nog een raadsel hoe S. uit de gesloten afdeling van de inrichting in Eindhoven is ontsnapt. Hij behoort tot de verpleegden in de zwaarste gevaren- categorie. Na het plegen van een mis drijf is hij indertijd ontslagen van rechtsvervolging op grond van een krankzinnigverklaring. Hierdoor is hij volgens het ministerie van justitie onder de verantwoordelijk heid gekomen van het ministerie van sociale zaken. Daar werd echter gezegd dat Justitie nog altijd verantwoordelijk is voor S. De directie van de Eindho- vense inrichting wilde hierover geen in lichtingen geven. ADVERTENTIE 1 blikje tonijn, 1 potje mosselen I in het zuur, 150 gram gepelde I garnalen, sla, 2 lepels azijn, 6 lepels olie, zout, peper, 1 thee lepel mosterd. In-flinke slakom olie, azijn, peper en mosterd dooreenroeren. De uitgelekte tonijn, mosselen, garnalen toevoegen en luchtig door elkaar mengen. Bedek een schotel met sla en leg^ het mengsel daarop. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. 14 In het laatste nummer van „De Vrye Boer", heeft de hoofdredacteur de heer H. Koekoek een stukje geschreven over de moeilijkheden in zyn party. De heer Koekoek neemt het allemaal nogal ge makkelijk op en meent dat er eigenlijk niets aan de hand is. Onder hét kopje Verenigingsnieuws schijft hij: Naar aanleiding van opzienbarende persverslagen over onenigheid in de top van onze partij is er bij sommi gen enige ongerustheid ontstaan. Om deze reden meen ik u enige mede delingen te moeten doen van huis houdelijke aard. In de landelijke pers, radio en TV heb ik mij als voorzitter van elke publikaties of mededeling onthouden. Daar mijn tegenspelers dat echter niet deden moest ik een enkele maal commentaar geven op door hen ver strekte mededelingen en daarbij heb ik mij beperkt tot het rechtzetten van onjuiste uitspraken. Op maan dag jl. is er een hoofdbestuursver gadering gehouden waar ik, volgens de kranten, zou worden weggestemd. En inderdaad is daar een motie van wantrouwen tegen mij ingediend en in stemming gebracht, welke met 11 stemmen tegen en 2 blanco werd verworpen. Uw voorzitter heeft dus het vertrouwen nog van 11 van de 13 HB-leden zodat er helemaal niets aan de hand is. Nu is op deze ver gadering het wrijfpunt niet uit de weg geruimd maar 3 maanden uitge steld, mits iedereen die periode be nut voor afkoeling (hetgeen zoals u gemerkt zult hebben voor sommigen wel nodig is) en zich onthoudt van laster, beledigingen en verdachtma king zoals dat de laatste weken door sommigen is toegepast. Ter 'gerust stelling wil ik als voorzitter medede len dat het bezwaar dat ik heb, niet gericht is tegen de heer Harmsen maar tegen het nog langer aanhou den van twee hoog-gesalarieerde functies hetgeen bij de voorstander^ hiervan geleid heeft tot een actie te gen mijn persoon, welke gedaald is tot een zeer laag peil en door de pers is opgeblazen tot een orkaan, maar in wezen slechts een stormpje in een glas water is dat het democratisch door de leden gekozen HB al lang had moeten oplossen. H. KOEKOEK. ENSCHEDE De wevery van Haze wind Kledingindustrie N.V. in YVinters- wyk gaat dicht. Het personeel van de wevery, 25 man, zal voor een deel bij de confectie-afdeling van Hazewind worden ondergebracht. Een ander deel vindt werk by textielbedrijven in Win terswijk. De machines zijn verkocht aan Blij- denstein-Willink N.V. in Enschede. Blij- denstein blijft de stoffen maken, die Ha zewind nodig heeft. De directie van Hazewind heeft het niet meer nodig gevonden om zelf nog stoffen te maken. Beide textielfabrikan ten blijven geheel onafhankelijk van el kaar. Hazewind krijgt nu de kans meer modellen en kwaliteiten stoffen te bren gen dan voorheen. De mode kan ook be ter op de voet worden gevolgd. ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen K|A||P|| JtV bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: IlUUHII-HA DEN BOSCH Vlak voordat de Kerkraadse valsemunterszaak in Den Bosch door het gerechtshof in hoger beroep wordt behandeld, heeft de 50-jarige Hagenaar Harry B., die wegens medeplichtigheid tot vijf jaar gevangenisstraf was veroor deeld, plotseling een bekentenis afgelegd. Tot nu toe had deze medeverdachte van de Zeeuwse vlashandelaar L. C. hardnekkig gezwegen. Nu echter ver zocht hij de officier van justitie in Den Bosch (waar het tweetal valse munters in afwachting van de verde re behandeling in het huis van bewa ring zit), hem in de gelegenheid te stellen „een onthullende verklaring" af te leggen. Tegenover de justitie en de Rijks recherche in Den Bosch heeft hij nu alle verklaringen van zijn medever dachte tegengesproken. Harry B. weersprak het verhaal van L. C. dat de bankbiljetten van honderd gulden in opdracht of ten behoeve van de In donesische ambassade waren vervaar digd. Hij bevestigde wel, dat hij C. in de gevangenis van Breda had leren kennen, in het midden latende of hij C. behulpzaam zou zijn geweest bij het vervalsen van bonnen voor de gevan geniskantine. Wel gaf Harry B. toe, dat zij toen al het plan hadden gehad om samen oude prenten te gaan vervalsen. Het idee om briefjes van honderd te gaan drukken zou echter weer van C. af komstig zijn geweest. Hij had voor de drukpers gezorgd. Nu Harry B. over de zaak wil spre ken, is de kans gestegen dat er klaar heid komt tijdens de behandeling door het gerechtshof. De rechtbank in Maas tricht heropende in mei het onderzoek na de publikatie in ons blad, dat de Indonesische ambassade op zoek was geweest naar de herkomst van het valse geld dat van Nederland uit in koerierstassen van de ambassade naar Djakarta was gesmokkeld. Dat onderzoek viel precies in de tijd dat L. C. en Harry B. in een flat te Kerkrade briefjes van honderd aan het drukken waren. Dat onderzoek bracht echter geen opheldering. C. had voordien voor de Indonesische am bassade gewerkt als geheim agent. Harry B. heeft verklaard dat hij geen ander contact met de ambassade heeft gehad. Alleen had hij er wel eens als hulpkelner gewerkt tijdens recepties. DEN HAAG Een scheepsbouwbe drijf voor de behandeling van zeer grote schepen hoort typisch thuis in het ge bied van de Rotterdamse haven en niet in de nieuwe Eemshaven die in de buurt van Delfzyl zal worden gemaakt. Dit zegt mr. B. W. Biesheuvel als voorzitter van het College voor de scheepsbouw. Het is zijn reactie op de suggestie die vorige week het liberale Tweede-Ka merlid Joekes deed bij de behandeling van de nota over het noorden des lands. Mr. Biesheuvel brengt verder naar voren: „Ik treed niet in technische de tails of het mogelijk is zulke grote sche pen in de Eemhaven te ontvangen, maar mijn mening is dat de faciliteiten voor mammoetschepen moeten liggen aan de route waar deze grote tankers langsko men. De suggestie van de heer Joekes om de regeringsgarantie voor een mam moetdok ook voor de Eemhaven te laten gelden als de vijf grote werven niet tot voldoende samenwerking kunnen ko men, ontlokte mr. Biesheuvel de ver twijfelde vraag: „Wie móeten er dan in het noorden gaan samenwerken?". ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA.

De Vallei | 1968 | | pagina 8