Okker als twaalfde geplaatst Nederlanders vlak achter Russische top Tom Okker versloeg Ashe in drie sets Jan Krekels lijkt goede wieier- toekomst tegemoet te gaan Bridgeteam toch nog in finale Transfernieuws Koersen in Hilversum Born zorgde voor spontane huldiging Nederlaag van ADO Oud-internationals spelen in Soestdijk Sport in 't kort Voor Wimbledon Wereldkampioenschap dammen Opmerkelijk Het ging Schuchter Wagtmans beste Nederlander in Zwitserse ronde Toekomst Om de kerk Nog kansje voor RCH of FC VVV Grote Prijs der Lage Landen Man gepakt voor brandstichting en inbraken Werktijdverkorting textiel wordt niet uitgesteld Humphrey blijft Johnson steunen IN'THARTVAN UW RADIO/TV BLAD nun LIGT UW KANS OPEEN n HALE MILJOEN hm KIJKA.S. VRIJDAG IN UW NIEUWE RADIO/TV BLAD altijd vacuumvers; óók op Wallace wil geen sancties tegen Zuid-Afrika Pagina I i WOENSDAG 19 JUNI 1968 LONDEN De Nederlandse tennis kampioen Tom Okker is als twaalfde geplaatst voor het herenenkelspel van de kampioenschappen van Wimbledon, die maandag in Londen beginnen. Het Is de eerste keer dat zestien spelers ztfn geplaatst. Als eerste is de Australische prof Rod Laver geplaats. Onder de geplaatsten bevinden zich drie amateurspelers: de Spanjaard Manuel Santana (zesde), Tom Okker (twaalfde) en de Amerikaan Arthur Ashe (dertiende). Verder is Okker met zijn Amerikaan se partner Marty Riessen ook voor het herendubbelspel geplaatst: zevende. Bij de dames voert de winnares van vorig jaar, de Amerikaanse Billie Jean King, de ranglijst aan. De plaatsingen zijn: Herenenkelspel: 1. Rod Laver (Austr.), 2. Ken Rose- wall (Austr.), 3. Andres Gimeno (Sp.), 4. John Newcombe (Austr.), 5. Roy Emerson (Austr.), 6. Manuel Santana 8. Paincho Gonzales (V.S.), 9. Dennis Ralston (VS), 10. Earl Bucholz (VS), 11. Fred Stolle (Austr.), 12. Tom Ok ker (Ned.), amateur, 13. Arthur Ashe (VS) amateur, 14. Cliff Drysdale (Zd- Afr.), 15. Tony Roche (Austr.), 16. Nikki Pilic (Z.sl.). Damesenkelspel 1. Billie Jean King (VS), 2. Marga ret Court (Austr.) amateur, 3. Nancy Richey (VS) amateur, 4. Ann Jones (GB); 5. Virginia Wade (GB) ama teur, 6. Maria Bueno (Braz) amateur, 7. Judy Tegart (Austr.) amateur, 8. Lesley Bowrey (Austr.) amateur. Herendubbelspel 1. Emerson-Laver (Austr.), 2. Rose- wall-Stolle (Austr.)., 3. Gimeno-Gon- zales (Sp/VS), 4. Newcombe-Roche (Austr.), 5. Bucholz-Ralston (VS), 6. Hewitt-McMillan (Zd.-Afr.) amateurs, 7. Okker-Riessen (Ned/VS) amateurs, 8. Drysdale-Taylor (Zd-Afr./GB). Damesdubbelspel 1. Billie Jean King-Rosemary Ca sals (VS), 2. Maria Bueno-Nancy Ri chey (Braz/VS), 3. Frangoise Dürr- Ann Jones (Fr./GB), 4. Lesley Bow- rey-Judy Tegart (Austr.). Gemengd dubbelspel: 1. Owe Davidson-Billie Jean King (Austr/VS), 2. Pancho Gonzales-Ro- semary Casals (VS), 3. Fred Stolle- Ann Jones (Austr./GB), 4. Ken Flet cher-Margaret Court (Hongkong/ Austr.). BOLZANO Na de achtste ronde van het wereldkampioenschap dammen in Bolzano staan de Russen Andreiko en Tsjegolef op de eerste plaats met één punt voorsprong op de Nederlanders Sjjbrands en Wiersma. De belangrijke ontmoe ting in de achtste ronde tussen Ton Stfbrands en Andris Andreiko is niet, zoals verwacht, een topduel geworden, maar vrtf onverwacht na 25 zetten in een „groot meesterremise" geëindigd. Het voorstel daartoe van Andreiko werd door Sybrands in eerste instantie wel geweigerd doch direct daarop geaccepteerd. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat deze partij zo kort zou duren. ADVERTENTIE HILVERSUM Hoewel pikeur Jan Wagenaar jr. na de felle strijd om het kampioenschap Nederlandse paarden triomfantelijk zijn zweep omhoog stak toen hij met Duchesse Mac de finish passeerde bleek toch, dat een andere snelle merrie, Cherie Spencer, gereden door Van der Lubbe, dit kampioenschap voor zich had opgeëist. Het was met minimaal verschil geweest na een span nend gevecht. Cherie Spencer leek gisteravond in Hilversum bij het voorrijden en ook nog tijdens het défilé wat stram en stijf maar onmiddellijk na de strijd was daarvan niets meer te merken. Ze nam dapper de kop en werd in eerste instan tie alleen nog maar gevolgd door Du chesse Mac, die weer naar haar oude kampioensvorm groeit. Tenslotte kwam C. Alkestes van E, gereden door Jan van Leeuwen, nog heel dichtbij de eerst genoemde twee. Het verschil tenslotte tussen de nummers één, twee en drie was uitermate gering. De uitslagen waren: Theo Messidorprijs: 1. Gieteling S (J. van Dooyeweerd) 1.26.1, 2. Exclusif du Commerce, 3. Flora Axkit. W. 6.40, pl. 2.20 2.10 8.90, cov. 5.20 ,kop. 9.50, trio 1133.60. Vrijdagprijs: 1. Gert Jan Norton (J. Hof) 1.28.4, 2. Granit Hollandia, 3. Gra- cia Trickson. W. 5.10, pl. 1.70 1,30 1,20, Cov. 4.20 kop. 7.50. Toekomstbeker 2: 1 .Francina (P. M. W. Roodenrijs) 1.28.8, 2. Generaal Pa- ADVERTENTIE LONDEN Tom Okker heeft dinsdag in het toernooi om de open tenniskam pioenschappen van Londen, het laatste grote toernooi op gras vóór Wimbledon, op Queen's een eclatante overwinning behaald op de Amerikaanse luitenant Arthur Ashe. In de tweede ronde van het enkelspel schakelde de Nederlandse kampioen de Amerikaan met 16. 63, 64 uit. Ook de Australiër Bill Bowrey zorgde voor een verrassing door met 64, 63 over de Amerikaan Cliff Richey te zegevieren. Tijdens de gisteravond in Hilversum gehouden koersen werd Cherie Spencer winnaar. dua B, 3. Fils du Coq d'Or 2.7.90, pl. 1.89 1.20 1.60 cov. 5.70, kop 6.80, trio 45.90. Peterhof prijs: 1. Empereur Ch (F. J. Eerenberg) 1.26.2, 2. Frieda Zele W. 3. Fonne H. W. 2.60, pl. 1.50 2.70, cov. 5.70, kop. 7.70. Kampioenschap Nederlandse paarden 1. Cherie Spencer (R. Q. J. van der Lubbe) 1.21.8, 2. Duchesse Mac, 3. Al- kestis van E. W. 2.40,pl. 1.30 1.50 1.50 cov. 3.90, kop 3.90. Mac Kinleyprjjs eerste afdeling: 1. Erica (J. van Dooyeweerd) 1.22,5, 2. Dochter van Our Bonnie, 3. C. H. van Rood en Noot. W. 5.20, pl. 1.80, 1.70 en 2.60, kop. 5.50, cov. 3.50, trio. 162.10. Quicksilver S-prijs: 1 .Florissant (B. Leeuwenkamp) 1.26,2, 2. Egbert, 3. Hu- co H. W. 1.30, pl. 1.20, 1.50 en 1.40, kop 6, cov. 6. Axkit Hollandia-prijs eerste afdeling: B. Charles H. (J. Wagenaar jr. )1.22,8, 2. Cyrabo Silk, 3. Bosvink 2, W. 1.90, pl. 1.50, 2.00, kop. 4.80, cov. 3.70. McKinley-prijs tweede afd.: 1. Diana Sunshine (P. M. Smit) 1 min. 22.4, 2. Dougalls Stern S. 3. Dazy H. W. f 3,10, pl. 1.40 en 1,20, kopp. 2,60, 2.60, cov. f 5,00, trio 57.20. Axkit Hollandia-prijs tweede afd.: 1. Zilvervos (M. van Leeuwen) 1.22.2, 2. Dyveke D. 3. Amigo W. 13.60 pl. 3,80, 1.40 en 1,70, kopp. 31.10, cov. 5.90. Totale omzet 270.610 gulden. Camping, caravan, zomerhuis bergen, bossen, zee, neem - kant en klaar - van thuis ECHTE KOFFIE mee! SUPRA kant en klaar gemalen altijd vacuumvers: óók op reis BORN Een laatste vluchtige in spectietocht stemt de plaatselijke café houder Heutmekers op de hete dins dagmiddag tot tevredenheid. Voor het royale huis aan de Kasteelweg 64 aan schouwt hij goedkeurend mompelend de vrolijk gekleurde slingers boven het groene gazon. „Voor elkaar. Straks komt de burgemeester en de fanfare brengt een serenade. Het zal een vro lijk avondje worden". In de huiskamer een imposante verzameling zilveren bekers, vele ver sieringen gaat hij vervolgens lang durig en vertederd zitten kijken naar de „held van Born", wielrenner Jan Krekels. Aan de wand hangt een breed met gouden letters bedrukt lint. „Der Sieger" staat er op. Een niet te onder schatten teken van waardigheid voor de winnaar van de negen dagen durende zestienhonderd kilometer lange Ronde van Oostenrijk. De nationale wegcoach Joop Midde- link is er ook, om te feliciteren. En kennissen uit het vijf kilometer ver derop gelegen Sittard, waar Jan Kre kels twintig jaar en tien maanden ge leden werd geboren. Vroegere buren. „Wij hebben Jan nog gekend toen hij zó was". Ze houden de hand op geringe hoogte. der rustig zijn eigen gang te gaan. Kwistig ijsjes uitdelend aan kinderen uit de buurt, verwierf hij zich grote populariteit onder de dorpsjeugd. Hij lijkt daarmee meer tevreden dan met zijn niettemin royaal materiaal be schikbaar stellende supportersclub (honderd twintig leden). „Het is wel eens lastig ook zoveel belangstelling na een koers". trui. Dus ik was verschrikkelijk zenuw achtig toen het zover was". De voornaamste uitslagen uit de tweede ronde waren verder: Lew Hoad (Austr.) - Sergei Likhachev (Rusl.) 6-4, 8-6; Roy Emerson (Austr.- - Herb Fitzgibbon (VS) 7-5, 6-4; Holmberg (VS) - Pierre Barthes (Fr.) DEAUVILLE Na de zenuwslopen de laatste twee ronden is het Neder landse bridgeteam in Deauville erin ge slaagd een plaats bij de eerste vier te veroveren. In de voorlaatste ronde speelde het tegen Griekenland, welke wedstrijd zich kenmerkte door volko men oninteressante spellen, waarbij Nederland blij mocht zijn met 11-9 aan het langste eind te trekken. Evenals in deze wedstrijd speelden vader en zoon Max Rebattu in de be slissende ontmoeting met Libanon een voortreffelijke wedstrijd. Kreijns en Slavenburg bezorgden hun vele aan hangers in de voor het publiek toegan kelijke zogenaamde open kamer vele emoties door in scherpe contracten te eindigen die vrijwel alle mislukten. Maar ook de Libanezen in de gesloten kamer kregen geen voet aan de grond en Nederland won met ruim verschil. Dat het vaderlandse bridgeteam on der de 32 landen uit alle delen van de wereld, die aan het wereldkampioen schap hebben deelgenomen, de derde plaats in de voorronden heeft bezet, is reeds een fantastisch succes. Vandaag zal Nederland in zestig spel len in de halve finales de Verenigde Staten ontmoeten, terwijl Italië uit komt tegen Canada. Morgen ontmoeten de winnaars elkaar in de finale, die eveneens uit zestig partijen bestaat. Het eindresultaat van het open toer nooi voor wat betreft de eerste zes plaatsen luidde: 1. Italië, 474; 2. Ver enigde Staten, 473; 3. Nederland, 460; 4. Canada, 451; 5. Australië, 444 en 6. Zwitserland 434 punten. In de damesafdeling leiden de sterk spelende Zweedse dames met 284 pun ten voor Italië, dat 265 punten bijeen ge speeld heeft. Redelijkerwijze kan de ti tel het Zweedse damesteam niet meer ontgaan. De Nederlandse dames heb ben thans 155 punten. Zij zullen zich vermoedelijk niet in de bovenste rang lijst kunnen klasseren. 6-4, 6-3; Gerald Battrick (GB) - Frew McMillan (Z.Afr.) 4-6, 6-3, 6-4; Laver (Austr.) Fairlie (N.-Zeel.) 6-4, 6-2; Gimeno (Sp) - Palafo (Mex.) 6-1, 6-4; Metreveli (Rusl.) Maud (Z. Afr.) 6-3, 7-5; Buchholz (VS) Curtis (GB) 9-11, 6-3, 6-1; Grabner' (VS) Stolle (Austr.) 6-4, 11-9; Lejus (Rusl. - Ayala (Chilie) 6-4, 6-3. Damesenkelspel: Karen Krantzcke (Austr.) - Evelyn Terras (Fr.) 6-2, 6-4; Frangoise Durr (Fr.) - Moore (Austr.) 6-1, 6-4; Richey (VS) - Rossouw (Z. Afr.) 6-0, 6-2; Shaw (GB) - Casals (VS) 3-6, 10-8, 6-2. Tweede ronde: Court (Austr. - Martinez (VS) 6-1, 6-2; Tegart (Austr.) - Truman (GB) 6-0, 8-6. Peter Soeters zal niet deelnemen aan het herenenkelspel van de tennis kampioenschappen van Wimbledon. Hij verloor dinsdag in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi te Roehampton in vijf sets van Zuleta uit Ecuador: 0-6, 3-6, 6-4, 7-5, 3-6. ADVERTENTIE Vakantie zonder ECHTE KOFFIE is ab zee zonder zoo. SUPRA kant en klaar gemalen Met een wat schuchtere glimlach taxeert Jan Krekels slank, vrien delijk en met zijn blonde krullen en rose overhemd een hippe verschijning die belangstelling. „Zo'n huldiging is natuurlijk mooi voor die mensen, maar ik ben er niet zo gek op. Je weet niet hoe je je houden moet". Krekels voelt zich beter thuis temid den der renners. Buiten de koers om pleegt hij van het vier kinderen tel lende gezin de enige zoon die nog thuis is bij zijn spontaan meelevende moe- Dit wielerseizoen gebeuren er hoogst opmerkelijke dingen in Krekels blik semcarrière, die nog slechts vier jaar beslaat. Mede door zijn vlijmscherpe sprint zegevierde hij dertien keer, warvan drie maal in klassiekers. Die prestaties en zijn machtsgreep in Oos tenrijk twee keer ritwinnaar, leider vanaf de derde dag maken hem tot een zekere kandidaat voor de Olym pische Spelen. De Koninklijke Neder landse Wielren Unie zal hoogstwaar schijnlijk deze week nog het jawoord geven. Hij heeft dan tot 1 augustus, wanneer het Nederlands Olympisch Comité de definitieve voordracht ver wacht, de tijd om te bewijzen dat hij thuis hoort op Olympisch niveau. Aan zelfvertrouwen en zelfkennis („ik moet nog heel wat leren, koers- inzicht en zo") ontbreekt het hem niet. Opgewekt beschrijft hij zijn in Oos tenrijk gedane ontdekking, dat hij kan klimmen. „Tevoren had ik alleen wat korte klimmetjes in België en Luxem burg meegemaakt. Je weet dan niet of je mee kan als er een echte berg in de wedstrijd zit. Nou, is Oostenrijk heb je de Gross Glockner van 2800 me ter hoogte. Een klim van 32 kilometer. In de ze vende etappe kregen wij die berg. Die Oostenrijkers hadden alsmaar gezegd: Wacht maar af tot wij de Glockner krijgen. Dan rijden we je wel uit die Een dikke nevel hing boven de val leien, toen het peloton aan de voet van de GroSs Glockner arriveerde. Krekels: „Toen moest het gebeuren. Renners, die niet gevaarlijk voor mij waren, lieten wij gaan maar als er een con current wegsprong schoten we toe. Ik kwam zo in actie, dat ik halverwege de klim van ruim een uur pas dacht: het gaat. Ik had het me veel erger voorgesteld". In de afdaling, van vrijwel even groot belang als de beklimming, toonde de Limburger zich een meester. Als een schaduw flitste hij door de mist, talloze renners passerend. „Als je bang bent, val je eerder". Toen Krekels beneden was, wist hij, dat er niets meer kon gebeuren in de Ronde van Oostenrijk, die in het verle den door drie Nederlanders is gewon nen: René Lotz, Jan Pieterse en Rini Wagtmans. BELLINGZONA De eerste rit van de Ronde van Zwitserland, die de ren ners over een berg van de eerste cate gorie voerde de Simplon heeft in de top van de ranglijst geen noemens waardige wijzigingen aangebracht. In de zesde etappe staat de Helveet Louis Pfenninger, die zijn kost als beroeps- wielrenner vooral op de baan pleegt te verdienen, nog bovenaan in het al gemeen klassement met de Belgische favoriet Herman van Springel als grootste concurrent op de tweede plaats. Het is dinsdag vooral de rit geweest van de Duitser „Hennes' Junkermann. Meer dan 130 kilometer reed hij alleen voorop en op de top van de Simplon had Junkermann zelfs een voorsprong van bijna tien minu ten op het peloton. Vanaf dat moment begon de vermoeidheid bij de Duitser echter te gelden en een achtervol gingsgroepje van zeventien man, bij wie zich ook de Nederlander Riny Wagtmans bevond, haalde hem kort voor de finish in. In de twaalf kilome ter lange klim naar de eindstreep toonde de Zwitser Rolf Maurer zich de sterkste. Hij ging als eerste over de meet, voor Van Springel en Perez Frances, die op de tweede en derde plaats beslag legden. Wagtmans ver loor in de slotfase nog vele minuten op de eersten en eindigde als zestien de. Het algemeen klassement na de dinsdag gereden etappe luidt: 1. Louis Pfenninger (Zwit) 24.52.20, 2. Van Springel (Belg) op 58 sec., 3. San Miguel (Sp) op 1.24. 4. Perez Frances (Sp) op 1.26, 5. Gonzales (Sp) op 1.40, 6. Girard (Zwit) op 1.45, 16. Wagtmans (Ned) op 3.17, 21. Post (Ned) op 11.38, 38. Steevens (Ned) op 22.55, 41. Ottenbros (Ned) op 24.12, 57. Zilverberg (Ned) op 29.51. Dit zoveelste hoogtepunt in een korte carrière heeft Jan Krekels uitzicht ge geven op een zonnige toekomst. Hij is er, schijnt het, niet door uit balans geraakt. Uit vier jaar wielersport kan hij geloof in eigen kracht putten: zes tien overwinningen als nieuweling, ne gen triomfen vorig jaar in zijn eerste seizoen als amateur. Nu lijkt zijn rush naar de top onstuitbaar. Hij fietst er dagelijks honderd kilo meter voor en beschouwt Middelink als zijn beste adviseur. „Als mijnheer Middelink zegt dat ik het volgend jaar nog geen prof moet worden, dan doe ik dat vast niet". Krekels kijkt er ernstig bij, compli menten van supporters intussen be deesd incasserend. Caféhouder Heutmekers, best op zijn gemak, laat een stukje geschiede nis herleven: „Vier jaar geleden wer den hier rondjes om de kerk georgani seerd. Drie avonden fietsen achter el kaar. Voor jongens op racefietsen en gewone fietsen, alles door elkaar. El ke middenstander maakte een ploegje en ik natuurlijk ook. Toen komt Jan naar me toe en hij vraagt: Mag ik meedoen? Wat wou jij op de fiets, zeg ik tegen hem. Ik heb je alleen nog maar op de bromfiets gezien". „Nou ja, op een sportfiets zou hij meedoen. De eerste avond werd hij tweede. Weet je wat, zei hij, de vol gende wedstrijd win ik met een ronde voorsprong. En ja hoor, dat gebeurde ook nog. Begrijpt u dat nou?" Vooral van de kant van Sijbrands werd een scherpe partij opgezet. Hij oefende druk uit en trachtte tot een aanval te komen. Andreiko bepaalde zich tot zui ver verdedigen en wachtte op zijn kaïns. Beide spelers gebruikten zeer veel tijd. Sijbrands lanceerde een aanval over veld 22, direct daarop gevolgd door een aanval via veld 23. Andreiko ruilde eerst de voorpost op 22 weg en in de ontstane dertien om dertien positie dreigde hij tot een stelling met ieder elf schrijven, waarbij beide spelers blijk baar niet meer dan remise verwacht ten. Alvorens daartoe over te gaan, bood Andreiko remise aan, hetgeen aanvaard werd. Door deze uitslag behield de Rus zijn voorsprong op Sijbrands, maar zag zijn landgenoot Tsjegolef, die de Surina mer Pershad in een moeilijke partij tenslotte overmeesterde, naast zich op de eerste plaats verschijnen. Wiersma kwam na een vlotte over winning op de Fransman Delhom naast Sijbrands. De spanning tussen de beide Russen en Nederlanders blijft dus on verminderd voortduren. Wiersma speelt vandaag tegen Tsjego lef, Sijbrands tegen Delhom en Andrei ko tegen Mostovoy. De uitslagen waren: Mostovoy (Fr) - Smith (VS) 1-1; Koe- perman (Rusl) - Agliardi (Mon) 2-0; Fanelli (It) - Verpoest (Belg) 1-1; Feldl (Oost) - La Porta (It) 0-2; Cazi- mir (Zwits) - Reimann (Tsjech) 2-0; Perschad (Sur) - Tsjegolef (Rus) 0-2; Wiersma (Ned) - Delhom (Fr) 2-0; Sij brands (Ned) - Andreiko (Rus) 1-1. Stand: 1/2 Andreiko en Tsjegolef 13; 3/4. Sijbrands en Wiersma 12; 5/6. Mos tovoy en Koeperman 11; 7. Verpoest 10; 8. Smith 9; 9/10. Delhom en Gazi- mir 8; 11. La Porta 7; 12/13/14. Agliar di, Perschad en Fanelli 4; 15. Reimann 2; 16. Feldl 0. ROTTERDAM Ove Kindvall heeft gisteren manager Brox van Feijenoord telefonisch laten weten graag in Zwe den te willen blijven. Zoals bekend, reisde Kindvall het afgelopen weekeinde naar Norrköping om te onderhandelen over een even tuele transfer van Feijenoord naar zijn vroegere club. Commentaar van Brox: „Wij willen hem graag houden en we zullen al het mogelijke doen om wat te bereiken". Het is duidelijk, dat Feijenoord een fors bedrag voor de Zweed zal vragen. Misschien wel tè hoog voor Kindvalls oude vereniging Norrköping. Roger Magnusson, de Zweedse stervoetballer van Juventus-Turijn gaat volgens het bestuur van Juven- tus het volgende seizoen voor Ajax spelen. Men verklaarde, dat Magnus son officieel door het bestuur van Ajax was aangezocht en dat het be stuur van Juventus overweegt op het verzoek in te gaan. Voorzitter Jaap van Praag van Ajax: „Wij hebben geen contact ge had met Magnusson en ook niet met Juventus-Turijn. Wij weten echt van niets". De 22-jarige Noor Finn Seeman, rechtsbuiten van het Schotse Dun dee, heeft een contract getekend voor DWS uit Amsterdam, Seeman speelde ruim twee jaar voor Dundee en hij kwam negen maal uit voor het natio nale Noorse elftal. Vleugelspeler Peter Ressel van Go Ahead heeft het bestuur van de Deventer club verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. De kans is groot, dat hij voor NEC gaat spelen. Go Ahead is erin geslaagd een con tract af te sluiten met Albert van der Weide, de negentienjarige linksbuiten van Emmen. Van der Weide speelde tevens in het Nederlandse amateur elftal. Go Ahead sloot ook een contract met Johan Oude Wesselink (achttien), afkomstig van de amateurclub Longa '30. Rob Groener van DOS '19 heeft een contract getekend voor Heracles. Willy Brokamp van MVV heeft een oefenwedstrijd gespeeld voor de Belgische club Standard Luik. Een be slissing over een eventuele transfer kan binnenkort worden verwacht. Jacques Roggeveen heeft zijn club Holland Sport verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. SEDAN ADO heeft dinsdagavond in Sedan in een wedstrijd voor de Eu ropese na-competitie met 3-0 verloren van RCP Sedan. Bij de rust was de stand 2-0 in het voordeel van de Fran sen. Het was de tweede wedstrijd tus sen beide ploegen. De eerste ontmoe ting eindigde in een 2-0 zege voor ADO, DEN HAAG Er bestaat voor één van de twee gedegradeerde eerste- divisieclubs, RCH of VVV, nog een kleine kans de degradatie te ontlopen. Zaterdag zal de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB). tijdens een buitengewone vergadering over de promotie- en degradatieregeling, hierover beslissen. Mocht de KNVB besluiten dat niet drie maar twee clubs uit de eerste divisie degraderen, dan zullen RCH en WV, die met een gelijk aantal punten (23) op de zeven tiende en achttiende plaats eindigden, op zondag 23 juni een beslissingswed strijd spelen. De wedstrijd wordt dan op het HVC-terrein in Amersfoort ge houden. AMSTERDAM Woensdagavond 26 juni spelen de oud-internationals de traditionele wedstrijd op het sportter rein van paleis Soestdijk, ditmaal te gen een combinatie van spelers uit Soest, Baarn en Spakenburg. Deze ontmoeting wordt gehouden ter gelegen heid van de verjaardag van Prins Bern- hard (29 juni). De opbrengst is be stemd voor de huisvesting van volwas sen gehandicapten in Utrecht. Het elftal van de oud-internationals speelt in de volgende opstelling: doel: De Munck (Fortuna '54); achter: Wiersma (P.S.V.), Schaap (1 Gooi), Molenaar (K.F.C.) en Kuys (N.A.C.); raidden: Kreyermaat (Feyenoord) en Biesbrouck R.C.H. voor: Van Ede (Sparta), Van der Lin den (DOS), Lenstra (Heerenveen) en Bosselaar (Sparta). DEN HAAG Voor de veertiende Gro te Prijs der Lage Landen, die op zondag 30 juni op de renbaan Duindigt wordt gehouden, zijn 46 paarden, afkomstig uit zes landen, ingeschreven. Hieronder bevinden zich de Franse paarden Quand Même en Sabi, die vorig jaar respectie velijk als eerste en tweede eindigden. Voorts zijn de Franse cracks Seigneur en Quibus V op de voorlopige deel nemerslijst geplaatst. De Nederlandse draf sport is in deze, met een recordbedrag van 70.000 gul den gedoteerde, internationale draverij vertegenwoordigd door Bruno, C. Alkes- tis van E, Cherie Spencer, Duchesse Mac, Oxer, Zanto, Quel Reve en Quini. Dinamo Boekarest heeft het toer nooi om de Roemeense voetbalbeker gewonnen. Dinamo versloeg de vorige landskampioen Rapid Boekarest in de finale, na verlenging met 31- Steaua Boekarest, dat vorig jaar de beker ver overde, had het kampioenschap 1968 al veroverd. De vierde kandidaat voor de halve finales van het Spaanse bekertoernooi is nog niet bekend. Celta Vigo won zon dag op eigen veld met 30 van Elche, dat thuis de tweede-klasser met 30 had verslagen. Een beslissingsduel moet uitmaken welke vereniging op 23 en 30 juni Real Madrid in de halve eindstrijd ontmoet. De andere halve finale gaat tussen Atletico Madrid en Barcelona. Voor het eerst in vijf jaar zal Gor- nik Zabrze het Poolse voetbalkampioen schap niet veroveren. De ploeg, die in het laatste toernooi om de Europa Cup door Manchester United werd uitge schakeld, heeft met nog een wedstrijd te spelen drie punten achterstand op Ruch Krolewskahuta. Tijdens het toernooi om het interna tionale militaire voetbalkampioenschap heeft Griekenland in Bagdad met 21 gewonnen van Spanje. De ruststand was 00. WINSCHOTEN In samenwerking met de rijkspolitie van Beerta heeft de recherche van de gemeentepolitie van Winschoten de 32-jarige J. D. uit Beerta aangehouden. De werkloze geestelijk onvolwaardige landarbeider heeft bekend schuldig te zijn aan een zestal branden en inbraken, waarbij 'n schade van circa 100.000 gulden werd aangericht. De Winschoter politie verdenkt de man van nog een aantal gevallen van nachtelijke brandstichting in de afge lopen anderhalf jaar. De politie kwam D. op het spoor na een brand in een strowagen in de nacht van 28 op 29 mei jl. D. werd vorige week donderdag verhoord en moest zich daags erna opnieuw melden op het politiebureau van Winschoten. Hij bleek echter ge vlucht te zijn naar Duitsland, vanwaar hij zondag terugkeerde. JAN KREKELS alle kansen UTRECHT De textielbonden heb ben de werkgevers schriftelijk laten weten, dat zij niet akkoord gaan met het over de hele linie verschuiven van de in de driejarige cao overeengeko men arbeidstijdverkorting met een kwartier per dag van 1 juli a.s. tot 1 oktober. Eind vorig jaar namen de drie bonden het standpunt in, dat zij pas omstreeks mei 1968 over een verschui ving van de werktijdverkorting wilden praten. De werkgevers herhaalden hun verzoek om uitstel dit voorjaar. Zij vroegen, de ingangsdatum van de werktijdverkorting over de gehele li nie naar 1 oktober te verschuiven en een verdergaande dispensatie te verle nen aan bedrijven die in een extra moeilijke economische situatie verke ren. De vakbonden erkennen de moeilijk heden waarmee de textielindustrie kampt. Ze hebben zich daarom, on danks him weigering, de arbeidstijd verkorting voor alle bedrijven naar ok tober te verschuiven, wel bereid ver klaard, een soepel dispensatiebeleid te voeren als individuele ondernemingen uitstel tot 1 oktober vragen. WASHINGTON Oud-gouverneur George Wallace van Alabama, die als onafhankelijk kandidaat meedingt naar het Amerikaanse presidentschap, heeft gezegd dat een van de eerste dingen die hij zal doen als hij wordt gekozen, beëindiging van de sancties tegen Zuid- Afrika en Rhodesië zal zijn. Amerika hoeft volgens hem geen sancties toe te passen. „Alleen maar omdat de Ver enigde Naties dat vragen." Wallace, een fervent voorstander van rassen scheiding, betitelde in een televisiepro gramma Zuid-Afrika en Rhodesië als „twee van de fijnste kleine landen ter wereld." WASHINGTON De Amerikaanse vice-president Hubert Humphrey, die dingt naar de Democratische kandida tuur voor het Amerikaanse president schap, heeft zich gisteren met nadruk uitgesproken voor het Viëtnam-beleid van president Johnson. In een vraaggesprek met het Wash- ingtonse blad „Evening Star" zei Humphrey, dat hij zich in geen geval van Johnsons Viëtnam-politiek zal dis- tanciëren. Weliswaar had hij over de tails van dit beleid menigmaal ande re meningen dan Johnson gehad, maar een principieel verschil van mening was er echter niet geweest. Tijdens dit vraaggesprek leverde Humphrey indirect commentaar op een verklaring van president Jonhsons voormalige perssecretaris Bill Moyers die gezegd heeft, dat Humphrey par ticulier andere opvattingen over het Viëtnam-conflict huldigt dan hij in het openbaar. Moyers heeft voorspeld, dat Humphrey zich thans in de verkiezings strijd van het Viëtnam-beleid van John son zal losmaken.

De Vallei | 1968 | | pagina 11