Wateroverlast kan gevolg zijn Grift dreigt dicht te met groeien gara Grote belangstelling voor „Israël-avoncT Rabbijn Dr. J. ..Nederland is Soetendorp: uniek land' K. Klein had t best gered Dorpsomroeper had concours zo graag willen meemaken RECONSTRUCTIE WEGEN VERGT TWEE MILJOEN VZC-reserves op de valreep naar overwinningen Bedankt Rijkswaterstaat kan geen oplossing vinden Al enkele leningen aangegaan Machtige baan en een gezellige tijd Groei Vaarwater Te laat Onkundig Vis Veiling Resteren BESEF Bromfietser was versuft door pil Later Fiets GESLAAGD Oriëntatierit van m.a.c. „Veenendaal" Zendingsavond in Opheusden WOENSDAG 19 JUNI 1968 iiiiiiDinifimtinniiiminiiAiiiitMiNittiiiimHiitUHH ini!iimiiniiimmnii|, •I Kantonniers van Rijkswa terstaat proberen om zo veel mogelijk garaeen nylonachtige weelderige plantengroeiuit de Grift te halen VEENENDAAL De Griït dreigt bij Veenendaal dicht te groeien. Rijkswa terstaat is vanaf vrijdag j.I. volop aan het werk om massa's groene drab uit het kanaal te halen. Men heeft hierbij zelfs een dragline ingeschakeld. Het groene drab bestaat uit gara- ontwikkelingen. Gara is een eencellige plant, die bijzonder snel groeit en op een gunstige voedingsbodem in de tijd van een ongeveer een week een lengte van tien meter en een breedte van een halve meter kan aannemen. Rijkswa terstaat weet niet hoe men de plant het beste kan bestrijden. Men wist aan vankelijk niet eens niet wat voor plant men te doen had. Hier is uiteindelijk de Veenendaalse veldbioloog A. P. de Kleuver achter gekomen. Gara is nooit eerder in de Grift aangetroffen. Een vrij eenvoudige oplossing zou zijn de Grebbe-sluizen em de sluizen bij de Rode Haan open te zetten en de Grift door te spoelen. Men zou dan de planten los kunnen hakken en ze weg laten drijven. Volgens de heer De Kleu ver zullen ze geen gevaar meer ople veren zodra ze voorbij de Rode Haan zijn. „Daar is het water door de afval stoffen van de Enka in Ede zo vergif tigd, dat zelfs gara er niet in kan le ven". Momenteel is echter de water hoogte van de Rijn te laag om het doorspoelen van de Grift mogelijk te maken. Bovendien zou het gara waar schijnlijk weer snel aangroeien als het water weer langzamer ging stromen. Op deze manier loopt elke mogelij ke oplossing steeds op niets uit. Rijkswaterstaat weet niet wat te doen. Momenteel probeert men de Grift zoveel mogelijk schoon te hou den, maar volgens de heer De Kleu ver zal het gara hierdoor niet ver dwijnen. Als het niet helemaal uit de bodem wordt gehaald, groeit het vol gens hem steeds weer aan. Boven dien is de kans groot, dat steeds nieu we planten in de Grift zullen komen. Gara groeit tussen de kribben in de Rijn. Als men nu de Grebbesluizen openzet en water van de Rijn in de Grift laat stromen, komen waarschijn lijk deeltjes of sporen van de plant in de Grift terecht. Zodra deze zich vast kunnen zetten en een gunstige voe dingsbodem vindên planten zij zich snel voort en ontwikkelen ze zich tot enorme, lange stroken. Het Griftwater blijkt de groei van de gara sterk te bevorderen. „De Grift is een open riool", meent de Veenendaal se veldbioloog. Riolen van Wageningem, Bennekom, Veenendaal en andere plaatsen monden er in uit. Dit heeft tot gevolg dat het water zeer veel stikstof bevat. Stikstof is een der belangrijkste vereisten voor plantengroei. Gara is volgens de heer De Kleuver een echte „cultuurvolger". De plant groeit het best in water, dat veel afval stoffen bevat zoals bijvoorbeeld vaat water. Ook in langzaamstromend wa ter groeit de plant snel. Opmerkelijk is hierbij, dat het gara zich bijzonder heeft ontwikkeld rond de pijlers van de Burgemeester Van Schuppenbrug aan de Kerkewijk. Deze pijlers belemme ren ter plaatse sterk de stroming van het water. Als men enkele dagen de Grebbesluizen dicht houdt, wat bij voorbeeld van zaterdag tot eergisteren nodig was, is dit volgens de heer De Kleuver funest. De planten krijgen dan volledig de gelegenheid om zich te ont wikkelen. De kantonniers van de Rijkswater staat kunnen met hun boot weinig be ginnen. De schroef draait steeds weer vast in de nylon-achtige plant. Men heeft al een dragline ingeschakeld, die bij het Benedeneind is begonnen de Grift schoon te maken en stroomop waarts werkt. Een direct gevolg van de overdadi- slroming van het Griftwater. Dit heeft ge gara-groei is de vertraging van de stroming van het Griftwater. Dit heeft veel invloed, zowel op de grondwater stand als op de afwatering. Bij hevige regenval kan het zelfs wateroverlast tengevolge hebben. Enkele agrariërs van wie land aan de Grift grenst beweren, dat de groei van gara al lang in de Grift voorkomt. Zowel bij Rijkswaterstaat als bij de lieer De Kleuver is dit volkomen onbe kend. Ook zeggen sommige landbou wers, dat Rijkswaterstaat te laat is be- goinnen met het weghalen van de plan ten. Rijkswaterstaat ontkent dit. Men zou zelfs een maand eerder de Grift bemaaid hebben dan normaal, om het water zo gezond mogelijk te kunnen houden. Het probleem is voorlopig nog niet onder de knie te krijgen. Volgens de heer De Kleuver zou dit in de toekomst gemakkelijker gaan. „Als de rioolwa terzuiveringsinstallatie aan de Slaper dijk klaar is, zal de groei van gara ze ker niet meer voorkomen", zegt hij. Rijkswaterstaat heeft nu echter nog geen oplossing gevonden en onderwijl wordt de groei en voortplanting van het gara bevorderd door de riolen van Veenendaal en omliggende plaatsen, die extra voedingstoffen toevoeren via het Griftwater. De heer G. J. van Egdom is kanton nier bij de Rijkswaterstaat. Hij noemt het werk. dat hij met zijn colle ga's op het ogenblik in de Grift ver richt afschuwelijk. „Er wordt gewerkt als paarden. We hebben de planten er nu bijna uit." Of het schoonmaken van de Grift werkelijk helpt? „Het wordt wel wat minder", vertelt de heer Van Egdom. Op het punt waar men met hët schoonmaken is begonnen, groeit het gara echter al weer enigs zins aan. De kantonniers hebben nog nooit gara in de Grift gesignaleerd. „Een collega van mij, die al negen jaar op de Grift heeft gevaren heeft 't zelfs nog nooit gezien", weet de heer Van Egdom te vertellen. Een andere zegsman beweert echter het tegendeel: iemand die zijn leven lang al met de Grift vertrouwd is en tot op heden een deel van zijn dagelijks brood aan dit kanaal heeft te danken. Hij vertelt dat de betreffende wier- of galgachtige plant al enige jaren in het Griftwater voorkomt. De laatste jaren zou het gara zich echter sterk hebben ontwikkeld. Zo erg als dit jaar is het volgens onze zegsman nog nooit geweest Hij meent dit te moeten wijten aan het onkundig beheer van het water. De be doelde algen zouden volgens hem vrij wel geheel uit het kanaal verdwijnen, als men het water intensief en syste matisch schoon zou houden. Een voor al aan de' systematiek ontbreekt het naar zijn zeggen. „Wanneer men bijvoorbeeld per dag de Grift over een lengte van een ki lometer grondig onderhanden zou ne men was de overdadige plantengroei snel verdwenen", meent hij. Nu maakt men echter de ene dag hier en de andere dag daar eens een stukje schoon. Bovendien zou de waterstand niet sta biel genoeg, zijn. „De ene dag tref ik hoog water aan en een dag later laag water. Dit is van een zeer nadelige in vloed. „Als de sluiswachter 's middags hoort, dat er wel eens een buitje regen kon komen, gooit hij de sluizen bij de Rode Haan al open. Hierdoor loopt al het water weg en er komt vaak ook geen nieuw water bij, omdat het helemaal niet heeft geregend." Vroe ger kwamen er volgens onze zegsman lang niet zoveel waterpest en algen voor als tegenwoordig. Volgens hem zou een afdoende op lossing zijn de Grift zorgvuldig uit te baggeren. En onder zorgvuldig ver staat hij niet de manier, zoals men het al eerder heeft gedaan. „Men haalde toen de zandlaag weg onder modder, omdat men veel te zware bakken ge bruikte en veel te diep baggerde. Men moet de bovenste laag modder weg halen. Dan blijft het zand achter en op zand groeien de waterplanten niet. Hij noemt nog een gevolg van de hui dige plantengroeide visstand loopt hard terug omdat er voor de vis te wei nig ruimte om te leven overblijft. VEENENDAAL Er was gisteren heel wat belangstelling voor de Israël- avond, die in het raadhuis te Veenendaal werd gehouden, in het kader van het 20-jarig bestaan van de staat Israël. Met deze bijeenkomst, die een feestelijk tintje droeg, ging de nationale actie: „Help Israël verder bouwen"' van de in ternationale „State of Israël Bonds" in Veenendaal van start. Rabbijn dr. J. Soetendorp uit Amsterdam hield een warm betoog voor Israël, voor de actie en over de hechte vriendschapsbanden tussen de jonge staat en Nederland. In de pauze kwamen hier direct gunstige reacties op los. De „State of Israël Bonds" leent geld van mensen over de gehele we reld, die aan de opbouw van Israël willen meewerken. Men ontvangt na verloop van een bepaalde tijd het geld van de staat Israël terug plus een ren te, die iets lagei ligt dan normaal. De opbrengst van deze nieuwe ontwikke- lingslening zal wonden aangewend op verschillende economische sectoren als landbouw, bevoeiing, oenbare ge bouwen en luchtvaart. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg opende de Israël-evond met zijn ge noegen erover uit te spreken, dat zo- velen aan de uitnodiging gehoor had den gegeven. Daarna vertelde dr. Soetendorp van de geschiedenis van de staat Israël, van de betekenis van Israël voor de hele wereld en van de sterke vriend schap tussen de jonge staat en Neder land. Hij memoreerde de moeilijke be ginperiode, die de staat heeft door gemaakt. Hij wees op de enorme pro jecten die reeds zijn voltooid, zoals de ontginning van een groot deel van de Negev woestijn. Dit laatste illus treerde hij op indrukwekkende wijze met te vertellen, hoe men de Negev KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Aardbeien, (koude grond): EI 4063; II 2540. Aanvoer: 19.000 doosjes. Early Rivers: (Duitse kersen): EI 148 169; I 117—150; B 68—82. Aanvoer: 3% ton. Goudreinette: EI 6575: 3438; EI 7585: 6366. Aanvoer: 5 ton. Golden delicious: EI 6065: 5357; EI 65—70: 68—69; EI 70—75: 73—74; EI 75—80: 75—78; EII 60—65: 47—54; EII 65—70: 55—65; EII 70—75: 66—68; EII 7580: 6870. Aanvoer: 8 ton. Jonathan: EI6065: 62; EI 6570: 72; EI 7075: 71. Aanvoer: 2 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld heeeft ontgonnen. Dit is gebeurd met kunstmest, die men uit de Dode Zee wint. „Men hoeft geen mysticus te zijn om hier twee minuten bij stil te staan", aldus de rabbijn, „met de res tanten van de ondergang wordt een dorre, dode woestijn vruchtbaar ge maakt. Dit is een van die wonderlijke paradoxen in de wereld''. Hij vestigde er voorts de aandacht op. dat meer dan tachtig volkeren een land samen kunnen opbouwen. „Aan vankelijk heerste bij iedereen de twij fel: hoe zal het met al die volkomen verschillende mensen samengaan? Maar dank zij de scholen en de sa menbundeling in een enorme verdedi gingstaak is het gelukt". Nederland was volgens dr. Soeten dorp werkelijk een uniek land met een bijzonder volk wat het medeleven met de gehele wereld en Israël in het bij zonder betreft. „Nederland heeft zijn eigen strijd gekend. In de actie „Help Israël verder bouwen" ligt bij de Ne derlanders een stuk van besef van her kenning. Nederlam heeft gevochten, Nederland heeft land uit water ge- VEENENDAAL De Scherpenzeler W. van K. werd dinsdagmorgen aange troffen, toen hij naast zijn bromfiets op de trottoirband in het Jan Roeck- plantsoen zat. Hij maakte niet de in druk gedronken te hebben. De politie heeft de man ter ruste ge legd in een cel. Het bleek namelijk dat hij overspannen was en daarvoor ta bletten van de dokter gekregen had. Hij had er de vorige middag en avond één van ingenomen en durfde dinsdag morgen niet verder te rijden, omdat hij zich te suf voelde maakt. Men herkent die dingen ergens bij wat er in Israël gebeurt". De woorden van de rabbijn maak ten diepe indruk op de meeste aanwe zigen. Reeds in de pauze schreven en kele personen in op de coupon- of spaarobligaties van „State of Israël Bonds". Na de pauze werd de docu mentaire „Twintig jaar Israël" ver toond, een film die nog eens duidelijk de woorden van rabbijn Soetendorp in beelden onderstreepte. Op de Israël-avond waren onder meer aanwezig het college van burge meester en wethouders, enkele raads leden, de directeur van „State of Is raël Bonds" de heer Joël Ph. Sijes, een afgevaardigde van „State of Is raël Bonds" de heer A. van IJssel en de leden van het werkcomité dat in Veenendaal voor de actie is gevormd. AMERONGEN De heer K. Klein te Amerongen is ietwat teleurgesteld, omdat hij niet kon deelnemen aan het nationale concours van dorps- en stadsomroepers, dat zaterdag in Egmond aan Zee werd gehouden. De 74- jarige tuinman is jarenlang omroeper geweest van de ge meente Amerongen. Toen hij van het concours hoorde, liet hij onmiddellijk weten dat hij mee wilde doen. Hij heeft echter nooit antwoord op zijn schrijven ontvangen. Dit is hoogstwaarschijnlijk toe te schrijven aan een administra tieve fout, want met zijn per soon en ervaring zou hij in Egmond aan Zee zeker geen slecht figuur hebben geslagen. „Ik had graag nog eens iets om geroepen", vertelt de robuuste ze ventiger. Hij had zijn hele verza meling berichten, inclusief het po sitieve antwoord van de gemeente Amerongen op zijn sollicitatie des tijds en zijn getuigschrift voor de dag gehaald om die mee te nemen naar het concours. Zijn gong was extra opgepoetst en hij had speciaal voor deze gelegenheid een hals schuifje gemaakt om zijn bericht in te bevestigen. Ook het vergeelde stukje papier, waarop alle punten staan geschreven waar hij (destijds zijn boodschappen moest verkondi gen, was hij niet vergeten. Het is echter allemaal tevergeefs geweest. Met een tikkeltje heimwee denkt Klein terug aan de tijd dat hij op straathoeken in Amerongen, Over- berg, Eist, Leersum, Rhenen en zelfs Doorn zijn boodschappen aan de man bracht. Op 24 november 1939 werd hij officieel door de ge meente tot dorpsomroeper be noemd. Na jaren was hij weer de eerste omroeper en hij zette zich er helemaal voor in om een oude traditie nieuw leven in te blazen. Omdat hij een aandoening aan zijn stembanden kreeg, „een beroeps kwaal", diende hij negen jaar later in 1948 zijn ontslag in. Dit werd hem op 24 december van dat jaar verleend. Iln zijn loopbaan sloeg hij twee gongen en het deksel van een wasketel aan flarden en versleet hij een bel. De laatste gong die hij gebruikte is nog steeds intact. Op een kleine vijftig punten moest Klein zijn boodschappen omroepen. „Een dorpsomroeper was een echt nieuwsmedium", vertelde hij. Zijn langste boodschap was er een van 149 woorden voor de distributie- dienst. Verder maakte hij berichten bekend met betrekking tot sport, toneelvoorstellingen, bekendmakin gen van de gemeente en gevonden en verloren voorwerpen. „Op die manier zijn 95 pet. van de verloren stukkën weer bij de eigenaars te ruggekomen", vertelt hij met een zekere trots. Daarnaast riep hij ook reclame-boodschappen om. In de oorlogstijd '40 - '45 werd hij door de bezetters gedwongen be richten voor hein- om te roepen. Op slinkse wij zé wist hij het nieuws echter te verdraaien, zodat de meeste toehoorders wél wisten waar ze aan toe waren. „Zo moest ik eens een keer omroepen, dat er een samenkomst van de NSB zou zijn met medewerking van een bekende spreker. Ik voegde steeds aan het bericht toe: „Mensen, ga er niet heen". Vijftig mannen zijn er toch ingetrapt en zij werden dezelfde dag nog in de loopgraven van Veen- dam te werk gesteld. Een tijdje la ter moest ik hetzelfde bericht om roepen. Maar ik moest er nu bij zeggen, dat er niemand weggevoerd zou worden. Dat was een val en de ze keer besloot ik mijn boodschap met de woorden: „Maar dat komt later wel". Er is niemand op de vergadering geweest'', vertelt de heer Klein. Onder het gehoor van hem bevond zich echter de Nederlandse privé- secretaresse van de loco-burge meester van Amerongen destijds; de NSB-er die „dubbeltje" werd ge noemd. Zij vertelde haar baas, wat voor wending Klein aam het bericht had gegeven. Hierdoor raakte deze behoorlijk in de narigheid. Hij is overigens wel vaker door het oog van de naald gekropen. „Ik was ook vreselijk brutaal", lacht hij. Ex-dorpsomroeper Klein heeft nog steeds een echte stentor-stem. Zijm echtgenote vertelt: „Ik krijg er soms gewoon hoofdpijn van als hij zit te vertellen". Zij heeft ook Tuinman Klein zou zo graag nog eens op zijn fiets stappen en een bericht omroepen in het dorp. Zijn stem en zijn gezondheid laten dat nog best toe. wel eens een boodschap omgeroe pen. „Mijn man was toen ergens aan het werk en er moest een drin gende boodschap worden bekend gemaakt. Ik kon hem niet te pakken krijgen. Toen heb ik zelf de stoute schoenen maar aangetrokken". Sommigen mannen' waagden het haar uit te lachen, maar van haar scherpe vraag: „Wat valt er eigen lijk te lachen" hadden ze niet terug. Dorpsomroeper was eein bijbaan tje. „In het begin kreeg ik vijfen zeventig cent per bericht. Later werd het drie gulden. Ik heb een achthonderd gulden per jaar ver diend". Over een ronde deed hij on geveer een uur. Hij trok er altijd op uit. Voor de heer Kleim was het geld slechts een bijzaak: „Het was ge woon een machtige mooie baan en een heel gezellige tijd. De boeren gaven me melk mee en spek en vaak at ik bij ze. Dat was vooral in de oorlogsjaren natuurlijk prach tig". De goedlachse en voortdurend grappenmakendg Klein is geboren in het Gooi. „Net als mjjn vrouw in Huizen", voegt hij eraan toe. Hij is altijd tuinman geweest en nog houdt hij vele tuintjes in Amerongen bij. „Ik kan gewoon niet stilzitten" Naar Klein zegt heeft hij aan zijn vak zijn constant goede humeur te danken: „De natuur stemt je altijd goed". Klein zou niet meer volledig dorpsomroeper willen worden, maar hij zou het wel graag nog eens een keertje doen. Het is te ho pen, dat hij er de kans voor krijgt.... llllIHmfllffltllflIIIIHtllllllllllllllHlllltlflIlllltltfllllltlllllllllllllllllllllllfltftlllllllflIllflIllllllllllllltlllllflIl llllflVlllllllllllflIllllllllllltllllllllllflItllll llllllllllllinillllllllllllllllllINNlf UTRECHT Van provinciewege is dezer dagen openbaar aanbesteed de uitvoering van reconstructiewerkzaam heden aan de provinciale weg Amers- foort-Maarn onder Leusden en Wouden berg en aan de provinciale weg Wou- denberg-Leersum onder Maarsbergen. Een veertiental aannemers heeft voor deze werken ingeschreven, waarvan N.V. Aannemings-Mij De Moei en Her mes te Alkmaar met een bedrag van f 2.442.300, de hoogste inschrijving deed, terwijl de laagste inschrijving ad f 1.980.000 afkomstig was van Bruil- Apeldoora NV te Apeldoorn. Gedepu teerde Staten hebben de werken aan de laagste inschrijver gegund. De reconstructie werkzaamheden aan de provinciale weg Amersfoort-Maarn -omvatten in hoofdzaak de aanleg van baansplitsingen met opstelstroken voor links- en rechtsaf slaand verkeer bij de kruispunten met de rijksweg Zeist-Wou- denberg (kruispunt Quatre Bras), met de Trekerweg en met de Kolonel van Rooyenweg (militaire weg over de Leusderheide). Het kruispunt Quatre Bras zal gelijktijdig van een verkeers lichteninstallatie worden voorzien. Voorts voorziet het verbeteringsplan in een verbreding van een deel van de reeds aanwezige rijwielpad- c.q. paral lelwegverbinding tot een parallelweg van 5 m breedte, waardoor het „in- en uitvoegende" verkeer van en naar de langsgelegen particuliere percelen op een beperkt aantal punten kan worden geconcentreerd. De onderhavige voorzieningen zijn nodig in verband met de verhoudings gewijs zeer sterke groei van de ver keersintensiteit op het onderhavige weggedeelte, hetgeen goeddeels toege schreven kan worden aan de korte ver binding die deze weg geeft tussen de rijksrondweg onder Amersfoort en de rijksweg 12 onder Maarsen, alsmede aan het veelvuldig op deze provinciale weg voorkomende recreatieverkeer. Vooral dit recreatieverkeer geeft op topdagen verkeerscomplicaties. Voor de aansluiting van de Maarnse grindweg op de provinciale weg Wou denbergLeersum onder Maarsbergen, is een reconstructie ontworpen in hoofd zaak met het oog op de verwachte toe neming van het afslaande verkeer op dit punt ingebruikneming van door een dertiental gemeenten in het oostelijk deel van de provincie van de gemeen schappelijke vuilstortplaats onder Maarsbergen. De reconstructie houdt in dat de noordelijke aansluiting van de Maarnse grindweg komt te vervallen en de zuidelijke aansluitingen worden verbeterd en van een korte baansplit- slag worden voorzien. Inclusief bijkomende kosten, zoals die voor grondaankopen, het aanbren gen van nieuwe verkeersstrepen, aan schaf en plaatsing van de verkeerslich ten etc. vergen deze werken een som van f 2.235.000. Hiervan komt circa f 738.000 voor rekening van het rijk, in verband met de belangen vam Rijkswa terstaat, c.q. defensie bij verbetering van het kruispunt Quatre Bras en de Kolonel van Rooyenweg. Uitvoering van de werken zal on voorziene omstandigheden voorbehou den 12 maanden tijd vergen. VEENENDAAL Gisterenavond traden de heren van VZC 2 en 3 aan in eigen huis. Het werden in het Bergbad twee spannende partijen waterpolo, waarin de teams zeer lang op gelijke voet bleven. Beide malen zagen de Veenendalers kans om op de valreep het winnende doelpunt te scoren, waardoor heren 2 met 4-3 won van De Linge 2 uit Leerdam en VZC 3 met 3-2 van de ZC Zeist 1. VZC 2 had een moeilijke tegenstan der aan De Linge 2. Het werd een le vendige partij met wisselende kansen. VZC had steeds een voorsprong en via de standen 1-1 en 2-2 werd ht vlak voor tijid 3-3. Juist voor het eindsignaal kon VZC 2 het winnende doelpunt scoren, waardoor de strijd met 4-3 werd ge- wbnnen. Voor de Veenendaalse doel punten zorgden de gebroeders Theo en Cees Diepeveen. VZC 3. samngesteld uit de oude gar de van VZC, had aan Zeist 1 de han den meer dan vol. Het nam weliswaar een 2-0 voorsprong door doelpunten van Hein van Schuppen en Roel Sipkema, maar Zeist 1 had wat meer adem en wist de stand in de tweede helft in evenwicht te brengen (2-2). Eveneens vlak voor het eindsignaal kon N. Brou wer het winnende doelpunt voor de Veenendalers scoren, waardoor ook de ze partij in een overwinning eindigde (3-2). Door deze resultaten staan beide teams nog boven aan de ranglijst van de twee verschillende 2e klassen van de kring Midden-Nederland. VEENENDAAL Aan de Kohn- stamm-academie te Amsterdam slaag de mej. C. E. J. Griffioen te Veenen daal voor de acte N XX en K. en O. en handenarbeid. VEENENDAAL De MAC „Veenen daal" organiseert zaterdagavond 22 ju ni een oriëntatierit voor auto's, moto ren en bromfietsen. Gereden wordt in klasse A en B volgens het KNMV-re- glement 1968. De start is vanaf 19.30 uur vanaf hotel „de Klomp". OPHEUSDEN Woensdagavond 26 juni wordt in Opheusden een zendings avond gehouden, in de Nederlands Her vormde kerk. Als sprekers zullen optreden, ds. Vroegindeweij uit Delft en B. Haver kamp uit Nijkerkerveen, die alom be kend zijn. De onderwerpen zijn nog niet bekend. SCHERPENZEEL Ds. J. T. Ca- zander, hervormd predikant heeft be dankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de kerkeraad der hervormde kerk te Boven-Hardinxveld.

De Vallei | 1968 | | pagina 3