Nederlands waterpolozevental toch naar Olympische Spelen Wilma van de Berg evenaarde nationaal record, op 100 meter Wiersma verraste Rus Tsjegolef Loting voor Wimbledon lijkt voor Tom Okker vrij gunstig 29 JUNI T.T. IN ASSEN Zonder Japanse machines meer spanning te verwachten WF Transfernieuws Dekkers verloor 2000 m hoogte en 24 plaatsen in klassement Hockeyteam gaat naar Mexico Nationale Ponydagen weer in Apeldoorn Toestand bokser Elze verslechterd Ove Kindvall blijft bij Feyenoord Hoofdbestuur KNVB tegen fusie Haarlem en Xerxes/DHC Zuidslaaf Pilic tegen Okker kansloos Veel Nederlanders in 50 cc klasse Communiqué Niet geslaagd Sensatie in Bolzano Emerson Dames 50 cc 125- en 250 cc JONGE 350- en 500 cc Zijspannen WK ZWEEFVLIEGEN Jan Lusis wierp 90,92 met speer WYNAND FOCKINK DONDERDAG 20 JUNI 1968 DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft besloten de Nederlandse waterpolo- ploeg af te vaardigen naar de Olym pische Spelen, die in oktober in Mexi- co-stad worden gehouden. „Machtig", was de eerste reactie van de waterpolocoach Ger Jansen toen hij hoorde, dat het NOC had be sloten het Nederlandse zevental uit te DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft op voorstel van de Koninklijke Nederland se Hockeybond (KNHB) de nationale hockeyploeg aangewezen voor deelne ming aan de Olympische Spelen in Mexico. Het NOC vindt, dat de resultaten van de gespeelde wedstrijden van het toernooi in 1966 te Hamburg af tot he den waarbij speciaal de goede pres taties behaald tegen India en Pakistan, zowel in Nederland als in het buiten land, opvallend waren de verwach ting rechtvaardigen dat de Nederland se ploeg goede strijd op Olympisch ni veau zal leveren. Nu het wedstrijdseizoen nationaal en internationaal beëindigd is, zal de res terende tijd tot de Olympische Spelen intensief besteed worden om de leden van de ploeg in topconditie voor Mexi co te brengen. APELDOORN Dit jaar zullen de Nationale Ponydagen van de Neder landse Pony Club wederom op de ter reinen van paleis „Het Loo" te Apel doorn worden gehouden en wel op 2 en 3 augustus. Ondaks het feit, dat voor de deelne ming een zeer strenge selectie wordt toegepast, belooft deze wederom zeer groot te worden. Alle in Nederland aanwezige pony rassen zullen zijn vertegenwoordigd. zenden naar Mexico, machtig. Er gens hoop je er natuurlijk op. Ik had er zelfs wel vertrouwen in. Maar nu ik het zeker weet, ben ik toch wel erg blij". De gedrongen Arnhemmer noemde de uitzending van zyn ploeg qua pres taties zonder meer terecht ,De jon gens hebben in Den Bosch laten zien. dat er een opgaande lijn in het spel was en ook in Milaan is het ondanks alles goed gegaan. Het NOC heeft ge lukkig begrepen, dat die tweede plaats met een klein b'eetje geluk - een straf- worppunt mèèr of minder had al heel wat uitgemaakt - een eerste plaats had kunnen zijn". De oranje-ploeg heeft na de wed strijden in Milaan veertien dagen stoom af mogen blazen, maar zal er volgens Ger Jansen nu weer hard te genaan moeten gaan. Op'14 juli speelt Nederland tegen België en tegen die tijd wil Jansen zijn Mexico-team" klaar hebben. Ook Ruud van Feggelen is die mening toegedaan. De Deven ter zwembaddirecteur, die van KNZB- erevoorzitter Jan de Vries het nieuws had gehoord, vindt dat tegen die tijd de jongens moeten weten waar ze aan toe zijn. „Kijk, we hebben nu zo'n vijftien kandidaten en daarvan moeten er vier afvallen. Wie dat zullen zijn is nu nog niet te zeggen, maar een idee hebben Ger, Hennie Ketelaar en ik wel. We hebben in de toernooien in Den Bosch en Milaan iedereen gepro beerd en we weten nu ongeveer wel hoe de verhoudingen liggen. Maar je weet nooit. Wellicht gaat de vorm bij een speler, die ik nu nog buiten de ploeg zal laten, ineens sterk omhoog en dan kan ik hem er natuurlijk niet buiten laten". Het officiële communiqué, dat het Nederlandsch Olympisch Comité naar aanleiding van de uitzending van de Nederlandse waterpoloploeg naar de Olympische Spelen van Mexico uitgaf, luidt als volgt: „Het Nederlandsch Olympisch Co mité heeft, na rijp beraad en na her haald overleg met de KNZB, besloten de waterpoloploeg voor de Olympische Spelen in Mexico in te schrijven. Of schoon in Milaan aan de door het NOC gestelde eis niet is voldaan en er OOST-BERLIJN Wilma v.d. Berg, de Nederlandse kampioene op de 100 en 200 meter, heeft woensdag tydens internationale atletiekwedstrijden in Oost-Berlijn het nationale record op de 100 meter geëvenaard met een tijd van 11.5 seconden. Wilma was al houdster van het record van Fanny Blankers-Koen (1948) en Puck van Duyne (1956). Wilma v.d. Berg liep vorig jaar op 10 september in Uden ook al 11.5. Een tijd, die zij een maand later tijdens de voor-Olympische Spelen in Mexico City evenaarde. Wilma v.d. Berg versloeg op de hon derd meter tal van gerenommeerde sprintsters. Alleen de Oostduitse Rena- te Heldt was in staat de Brabantse te volgen. Zij legde in 11.6 sec. be slag op de tweede plaats. De Russin Ludmilla Samotessova, die dit seizoen reeds 11.4 sec. liep, bracht het in 11.8 sec. niet verder dan de vijfde plaats. Een tweede Nederlandse overwin ning kwam op naam van Lia Louer, die de 400 meter won in 54.3 sec. De Tilburgse atlete benaderde haar per soonlijke record (54.2) tot op 0.1 sec. Eerder dit seizoen noteerde Lia, die met haar prestatie van Berlijn nu op de zesde plaats op de wereldranglijst van dit jaar staat, 54.4 sec. De Poolse Teresa Nowak legde met ruime ach terstand (55.7) beslag op de tweede plaats. Maria Gommers, die van trainer Ben Kusmic de opdracht had gekregen in Berlijn het nationale record van Gerda Kraan (2.02.8) op de achthon derd scherper te stellen, slaagde daarin niet. Desondanks kwam de Limburgse met een voortreffèlijke tijd voor de dag: 2 min. en 03.1 sec. Zij moest echter genoegen nemen met de tweede plaats achter de Roemeense Ilona Si- Dld.) 2.04.5; 15. Tineke v. Wonderén (Ned. 2.06.0). Anneke de Bruin ging in 't geweld, dat de Oosteuropese werpsters ontketenden, ten onder. De Nederlandse-recordhoud ster eindigde met een worp van 48,04 m op de tiende plaats. Het nummer werd gewonnen door de Oostduitse Ka rin Illgen, die als derde discuswerp ster na Christine Spielberg (O.Dld.) en Liesl Westermann (W. Did.) met 60,30 m over de zestig-metergrens kwam. Voortreffelijke prestaties werden vooral door de Oostduitse deelnemers geleverd. Jochen Singer won de 40 m horden in 49.9 sec., tienkamper Max Klauss sprong 8,07 m ver zijn land genoot Beer eindigde met 8,03 m op de tweede plaats en Wolfgang Nord- wig sprong 5,10 meter met de polsstok. Bij de dames sprong de 17-jarige Ri ta Schmidt 1,82 m hoog, stootte Brigit- ta Gummel (O. Did.) 17,86 m (record) met de kogel en liep de Oostduitse 4 x 100 m damesploeg 44.6 sec. Hon garije en Cuba, die als tweede en der de eindigden noteerden resp. 44,8 en 44,9 sec. De 4 x 100 meter heren werd met 39,7 gewonnen door Oost-Duitsland (39,8) en Cuba (39,8). De voornaamste uitslagen waren verder: 100 m: 1. Sapeja (Rusl.) 10,3 (serie 10,2); Montez (Cuba) 10,3; 3. Newosz (Polen) 10.3. 400 m: 1. Zerbes (O.Dld.) 46,3 (ree.) 2. Borowski (Polen) 46,6, 800 m: 1. Fromm (O. Did.) 1.47.6; kogel: Hoff man 19,23 m; discus: Milde (ODld.). 60,52 m. Dames: 80 m horden: 1. Karin Bal- zer (O. Did.) 10,7. over de uitleg van deze eis te Milaan verwarring is ontstaan, welke het NOC-bestuur niet voor zijn rekening neemt, meent het bestuur, dat de ploeg het recht heeft op een objectief oor deel op basis van de normen, die voor alle soorten zijn gesteld. Volgens het NOC-bestuur hebben de toernooien in Den Bosch en Milaan aangetoond, dat de prestaties van de ploeg, vergeleken met die in voorgaande jaren, in stijgen de lijn zijn, terwijl de conditie en e inzet goed zijn. Met het gebruikelijk voorbehoud, hetwelk het NOC-bestuur ten opzichte van alle uitzendingen maakt, dat conditie en vorm behouden blijven c.q. verbeterd worden, acht het NOC het noodzakelijk met de KNZB en opzet te beramen, die in de resterende tijd in Nederland zowel als in Mexico een optimaal rendement garandeert. Het NOC heeft voorts in aanmerking genomen, dat niet-uitzen- ding naar Mexico, waarvoor de ploeg zich volgens de normen van de Inter nationale Zwemfederatie heeft gekwa lificeerd, voor de Nederlandse water- polosport, speciaal in het internationa le verband, een grote terugslag zou kunnen betekenen voor de toekomst van deze in ons land zo intensief be oefende tak van sport. Het is mede hierom, dat het N.O.C. met deze beslissing de waterpoloploeg de kans wil bieden haar plaats in het internationale waterpolo te verdedi gen". KEULEN De toestand van de 28- jarige beroepsbokser Juup Elze is verslechterd. Vol&ens een communiqué .van de behandelende geneesheren wa ren bewustzijn, ademhaling en bloeds omloop achteruit gegaan. Dinsdagavond deelden de artsen nog mede, dat de temperatuur van de patiënt weer nor maal was. Elze liep een week geleden in de titel strijd om het Europees kampioenschap middengewicht tegen de Italiaan Duraxi levensgevaarlijk hersenletsel op. Het Racing Team Nederland, dat op de Asser TT in zijn geheel aan de start komt. Van links naar rechtsnr. 21 Cees van Dongennr. 46 Jan Kostwinder; nr. 17 Jan Huberts; nr. 6 Jan Dekkernr. 42 Bert Oosterhuis; nr. 52 Martin Mijwaart; in overall: Paul Lodewijkx. ROTTERDAM Ove Kindvall blijft voor Feijenoord spelen. De Zweed heeft woensdag vanuit zijn geboorteland te lefonisch laten weten, dat hij ook het volgende seizoen voor de stadionclub zal uitkomen. Kindvall was in Zweden, om met zijn oude club, Norr-Köping, over een mogelijke transfer te onder handelen. BOLZANO Harm Wiersma heeft in de negende ronde van 't wereldkampioen schap dammen in Bolzano, voor een sensatie gezorgd door de Rus Tsjegolef, die samen met zyn landgenoot Andreiko aan de kop stond, te verslaan. In een uiterst moeilijke partij, waarin Wiersma kort na de opening een korte vleugelopsluiting had aanvaard, vorderden beide spelers slechts langzaam en grote tydnood lag voor hen in het verschiet. Tsjegolef trachtte voor alles de op sluiting te handhaven, terwijl Wiers ma zocht naar een bevrijding, die hem voordeliger spel moest brengen. Dit ROTTERDAM De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) zal, als er door de beide voetbalver enigingen Xerxes/DHC en Haarlem een verzoek tot het accepteren van een fusie wordt ingediend, hierop naar al le waarschijnlijkheid negatief beslis sen. Zoals bekend voeren beide clubs nog steeds onderhandelingen. De heer Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB: „Ik kan natuurlijk nog geen prognose stellen, want een verzoek is tot heden niet binnengekomen. Het lijkt mij evenwel, dat een dergelijke fusie, die in wezen een koop van het eredivisie schap betekent, tegen de algemene pu blieke opinie van sportiviteit is. Wij hadden overigens wel graag geweten waar we aan toe zijn, in verband met de vergadering van zaterdag aan staande. De knoop moet nu eindelijk maar doorgehakt worden. Ikzelf heb altijd gedacht, dat de heer P. Hooge- boom tot liquidatie van de club zou overgaan". De heer Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB: „Ik heb goede redenen om aan te nemen dat een dergelijke fusie niet door de KNVB zal worden geaccepteerd. Eerst uitverkoop houden en dan een fusie, dat gaat niet". Op welke gronden kan de KNVB een eventuele aanvraag tot fusie af keuren? „Heel eenvoudig. Iedere fusie behoeft de goedkeuring van het hoofd bestuur. En als het hoofdbestuur het er niet mee eens is, zal het het afwij zen". kwam in een kritiek stadium, toen beiden slechts enkele minuten over hadiden voor vele zetten. De zetten volgden elkaar razendsnel op. Wiers ma verbrak de opsluiting op een ogen blik, dat de weerlegging van Tsjegolef faalde door een verrassende damcom- binatie. De jonge Fries hield een kansrijke positie over. Tsjegolef raakte in nij pende tijdnood en zag in een vertwij felde poging om remise te bereiken zijn vlaggetje vallen, toen hij bezig was zijn vijftigste zet te doen. Protest De Italiaanse wedstrijdleider Persi co kon niets anders dan Wiersma tot winnaar verklaren. Tsjegolef protes teerde wel, maar het was duidelijk, dat de vijftigste zet niet was voltooid op het moment dat zijn vlaggetje viel. Het was jammer dat de Franse kampioen Mostovoy tegen Andreiko een zekere remise liet glippen door een combinatie te kiezen, die hem een verloren eindspel liet. Andreiko behield daardoor een punt voorsprong op Wiersma en Sijbrands, die verdiend van de Fransman Delhom won. Del hom maakte in een nadelige stand een blunder, waardoor hij snel verloor. Wereldkampioen koeperman heeft zich na zijn nederlaag tegen Tsjegolef fraai hersteld. Hij won nu van de Ame rikaanse titelhouder Smith, die tegen het positiespel van de Rus niet bleek opgewassen. Het blijft dus bijzonder spannend tussen de Nederlandse en Russische spelers in de strijd om de titel. De uitslagen: Andreiko (Rusl) - Mostovoy (Fr) 20, Delhom (Fr) - Sijbrands 02, Tsjegolef (Rusl) - Wiersma 02, Reimann (Tsj) - Pers- chad (Sur) 02, La Porta (It) - Caze- mir (Zvl) 02, Verpoest (Belg) - Feldl (Oost) 20, Agliardi (Mon) - Fanelli (It) 02, Smith (VS) - Koeperman (Rusl) 02. De stand na de negende ronde is: 1. Andreiko 15 pnt; 2. Wiersma en Sij brands, beiden 14; 4. Tsjegolef en Koe perman, beiden 13; 6. Verpoest 12; 7. Mostovoy 11, 8. Cazemir 10, 9. Smith 9, 10. Delhom 8, 11. La Porta 7, 12. Per- schad en Fanelli, beiden 6, 14. Agliardi 4, 15. Reimann 2, 16. Feldl 0. WILMA VAN DE BERG lai, die haar vorig jaar tijdens de wed strijd Nederland-Roemenië in Gronin gen ook al verslagen had. De Roemeen se profiteerde uitstekend van het hoge tempo dat Maria het veld oplegde. Op de laatste honderd meter kwam de Roemeense langs onze landgenote en vestigde met 2.02.6 de snelste wereld tijd van dit jaar, een nieuw Roemeens record. De Oostduitse Getrud Schmidt, die als derde over de eindstreep kwam, verbeterde het record van haar land tot 2.03.2. De achthonderd meter in Berlijn bracht weer een aanzienlijke verschuiving op de wereldranglijst te weeg. Ilena Silai staat nu eerst voor Vera Nikolic (Z. SI. 2.02.9) en Maria Gommers (2.03.1). De ranglijst ziet er verder als volgt uit: 4. Getrud Schmidt (O. Did.) 2.03.2 5. Ann Smith (GB) 2.03.4; 6. IIja Kei zer (Ned. 2.03.9); 7. Tilly v.d. Made (Ned. 2.04.4); 8. Karin Burneleit (O. LONDEN - De Nederlandse kampioen Tom Okker, een van de drie geplaatste amateurs onder de zestien geplaatste spelers, vindt als h(j tot de achtste finales van het eerste open tennistoernooi op Wimbledon doordringt de Australische prof Roy Emerson op zyn weg naar de kwarteindstryden. Okker, winnaar van de Zuidafrikaanse en Italiaanse titel, komt maandag in de eerste ronde uit tegen de 22-jarige Peter Curtis, zevende op de Britse ranglijst. Curtis' grootste wapenfeit is zyn prestatie in het toernooi van verleden jaar, toen hy met zyn landgenoot Graham Stilwell de halve finales van het heren-dubbel spel bereikte. Curtis is weliswaar een gevaarlijke speler, maar zeker geen onover komelijke hindernis. Als Okker Curtis verslaat - en dat moet hij zonder al te veel moeite kun nen - zal hij als zijn mogelijke volgen de tegenstander de 27-jarige Mike Sangster, Britse ex-nummer een, in de tweede remde tegenover zich vinden. Sangster kan bogen op een zeer goede Wimbledon-traditie. Tot voor enkele jaren bereikte hij nog herhaaldelijk de kwartfinales. Hij is speciaal gevreesd voor zijn keiharde service. Sangster, die tennis niet meer zo serieus beoe fent en slechts voor zijn plezier speelt, is een wisselvallige speler, die voor eigen publiek wel eens een zeer harde noot voor Okker om te kraken zou kunnen blijken. Okker's tegenstander in de derde ronde is de prof Pierre Batthes, een van de weinige beroepsspelers, die niet voor Wimbledon geplaatst werd. Vier jaar geleden speelde Okker een van de mooiste partijen uit zijn car rière tegen deze Fransman, toen 21- jaar oud, in de eerste ronde. Hij moest toen na een marathonpartij de eer aan zijn tegenstander laten. Barthes won met 10—12, 14—12, 9—7, 6—3. Een jaar later ging Barthes tot het professiona lisme over en werd lid van de Dave Dixon-groep. In de achtste finales tenslotte zou Okker op de thans 31-jarige Austra liër Roy Emerson stuiten. Emerson heeft een zeer goede staat van dienst achter de rug. Hij werd tweemaal Wimbledonkampioen: in 1964 en 1965, won zesmaal de Australische titel en verder onder meer: tweemaal de Ame rikaanse, tweemaal de Franse en een maal de Duitse titel. Enkele maan den geleden ging Emerson naar de rij en van de beroepsspelers over. Van de Nederlandse dames lootten Marijke Jansen en Ada Bakker een bye. De tweehandige Marijke zal in de tweede ronde de strijd moeten aan binden met de Britse Christine Janes- Truman, een geroutineerde speelster, die in 1961 de finale bereikte. Ada zal het opkomende Franse sterretje Eva Terras in de tweede ronde ontmoeten. Een overwinning brengt haar in de der de ronde naar alle waarschijnlijkheid tegenover de Australische Margaret Court - Smith, winnares op Wimble don in 1963 en 1965. Lidy Jansen Venneboer zal in de eerste ronde tegen Pixie Lamm, ne gentiende op de Amerikaanse rang lijst, spelen, terwijl de Nederlandse kampioene Astrid Suurbeek in de eer ste ronde tegen de vroegere Britse jeugdkampioene Lorna Greville (te genwoordig prof.) aantreedt. ASSEN De tweeënveertigste Asser TT om de Grote Prijs van Nederland zal een geheel ander aanzien krijgen dan wij de laatste jaren gewend waren. De kleine, beweeglijke en drukdoende mannetjes in de lichtblauwe overalls zullen van het circuit verdwenen zijn. Deze populaire gasten rond start en finish blijven dit jaar in Japan en misschien wel voorgoed. Hun bazen, de heren van de grote concerns van Honda en Suzuki, zijn met het motorracen opgehouden. Miljoenen en miljoenen hebben zij besteed om hun merk motor in de grote races aan de top te brengen. Het is hun gelukt. En nu, op het hoogtepunt van hun roem, stoppen zij ermee. Dat het een grote ramp is voor de motorrennerij menen wij sterk te moeten betwijfelen. Meestal waren het maar één of twee machines, die in de grote strijd uitkwamen en hun supersnelheid gaf de ge wone jongens gewoon geen kans. De laats ten speelden hun spel slechts op het tweede plan. In Assen dus, op een en kele uitzondering na, geen fabrieksmachines meer van su perklasse. Een ding is wel jammer. Met de Honda is ook Mike Hailwood, vele jaren de held van het Drente circuit, verdwenen. Het mag er dan misschien iets minder snel toegaan in de toekomst, interessanter worden de wedstrijden er zeker op. Meer kanshebbers en dus meer spanning aan de kop en daar wil men de spanning toch zien. Het aantal inschrijvingen is dit jaar bijzonder groot en overtreft het aantal startplaatsen verre. Het Asser circuit is open voor 28 startplaatsen, zodat de training de nodige spanning zal opleveren, wie van de inschrijvers van een start in Assen verstoken blijven. De 50 cc is wel de meest omstreden klasse. Vorig jaar kwam er al veel kri tiek op de fabrieksmachientjes, die uit gerust waren met Jiefst 14 (Suzuki) en 12 (Kreidler) versnellingen. Inmiddels heeft de internationale bond besloten om na 1 januari 1969 alleen maar 50 cc machines toe te laten tot de races met ten hoogste 6 versnellingen en één ci linder. Voor de laatste maal komen dus de gillende meerversnellings-machines nog aan de start. Het zijn natuurlijk meteen de kanshebbers. Hans Anscheidt, de*Duitser op zijn Su zuki, is favoriet, maar de Kreidlers van Rudolf Kunz en Rolf Schmalzle, zijn landgenoten, zullen gedurende de 8 ron den niet ver uit zijn buurt zijn. De Su- zuki-rijder is echter de beste stuurman. Een heel gevaarlijke concurrent is de Spanjaard Angel Nieto, die in de Spaan se Grand Prix op zijn fabrieks Derby bijzonder snel was. Ook de Joegoslaaf Florian Stafe op een Tomos-Puch be hoort tot de snelsten in Europa. Het grote Nederlandse gezelschap in deze klasse is een verheugend verschijnsel. Met veel spanning worden de presta ties tegemoet gezien van de zelfbouw Jamathi's van Paul Lodewijks en Mar tin MJjwaarts. Het zijn watergekoelde machientjes. Ook Jan de Vries en Aalt Toersen, de beide Kreidlerrijders, zul len een rol spelen, al zal die dan in het middenveld liggen. Henk van Beek met zijn Kreidler/Beek is een gevaarlijke outsider, die in staat is om voor een verrassing te zorgen. Zowel in de kwart- als in de halve liters zijn het de Yamaha's van Phil Read en Bill Ivy, de beide Engelsen, die -de toon zullen aangeven. De over winnaar te tippen is niet mogelijk, maar het kon wel eens een voortdurend stuivertje wisselen worden. Supersnel in beide klassen zijn ook de fabrieks- Derby's. Hier is de Zweed Kent An- dersson met zijn MZ een niet te ver waarlozen rijder. De winnaar van Tub- bergen, de Oostenrijker Rudolph Thai- LONDEN' Tom Okker is gisteren voortgegaan op zijn weg van overwin ningen in het Londense Queens Club- tennistoernooi. Hij versloeg de voor het heren-enkelspel op Wimbledon als zestiende geplaatste Zuidslaaf Pilic in twee sets: 6-4, 6-4. Zijn patner voor Wimbledon in het dubbelspel, de Amerikaan Marty Ries- sen, zorgde voor twee verrassingen. Door twee overwinningen plaatste hij zich binnen vijf uur in de kwartfinales. Eerst won hij van de eerste man van de Australische Davis Cupploeg, Bill Bowrey, met 6-0, 5-7, 8-6 en vervolgens van de Spaanse prof Anyes Gimeno: 6-1, 10-8. Hij was daarmee de eerste amateur, die sinds het begin van de open toernooien van Gimeno won. De uitslagen van de vierde ronde: Laver-Buchholz 6-2, 8-6, Okker-Pilic 6-4, 6-4, Emerson-Taylor 6-4, 14-12, Graebner-Crealy 6-3, 8-6. Riessen-Gi- meno 6-1, 10-8, Pasarell-Leijus 6-3, 16-14, Olmedo-J. L. Moore 6-3, 6-2. Metreveli-C. Davidson 9-11, 7-5, 6-4. Bij de dames was er de grote ver rassing dat de Frangaise Frangoise Durr werd uitgeschakeld door het ne gentienjarige Amerikaanse meisje Bartkowicz: 6-2, 3-6, 6-2. Eerder had zij van de Australische Moore gewon nen. Margaret Court versloeg in de tweede ronde Martinez 6-1, 6-2. Chris tine Truman kon niet tegen Judy Te- gart op: 6-0,-8-6 en Casals haalde de derde ronde niet door verlies met 3-6, 10-8, 6-2 tegen de Britse Shaw. ADVERTENTIE klare taal J«DFOCMg GENEVER in de handige kneepfles f10,50 per liter hammer op Aermacchi, blaast ook zijn partijtje mee. Een andere opvallende figuur van Tubbergen, Cees van Don gen, die daar een ernstige val maakte, is ook van de partij. Achteraf is alles met de sympathieke Rotterdammer nog al meegevallen en zijn starten in Assen is verzekerd. En Cees zal heus zijn best doen. Een andere Nederlander, H. Kist, die in Tubbergen een grote ver rassing was, zal zijn succes zeker in Assen willen prolongeren op zijn Bul- •taco. Giacomo Agostini en Renzo Pasolini, DEN HAAG Behalve Wim Klein- jan zal ook Theo van Toledo van Xerxes/DHC overgaan naar Sparta. De 25-jarige ex-Xerxaan heeft lang gesukkeld na een gebroken been, maar js nu \veer fit. Hbll4n<t Sport is nog altijd actief op de transfermarkt. De Hage naars kochten van Xerxes/DHC Chris Krortshorst en van Velox Joop van Mourik. Men is nog op zoek naar een middenveldspeler. Intussen verander de Jacques Roggeveen van gedachte; hij tekende gisteren het contract met Holland Sport en verdween dus van de transferlij st. De rechtsbuiten van Go Ahead, Pe ter Ressel, heeft een contract gete kend bij het Nijmeegse NEC. Het transferbedrag ligt rond f250.000,—. NAC sloot een overeenkomst met de topscorer uit de tweede divisie van Baronie, Gerrie Deij kers. Addie Brouwers van Baronie heeft zich op de transferlijst laten plaatsen. VVV contracteerde de doelman van de amateurderdeklasser Wit- tehorst, Ed Derix. de eerste op zijn driecilinder MV en Pasolini op Benelli voeren een merken- strijd met een sportieve rivaliteit van twee boezemvrienden. Agostini 'n voor treffelijk technisch rijder en Pasolini, de man die als een kwajongen over de baan „veegt". Wie? In de Grand Prix van Italië veegde Pasolini het hele in ternationale veld vart de baan. In Span- je was Agostini superieur. Wie het in Assen zal zijn? We wagen ons niet aan een voorspelling. De Oostduitser Heinz Rozner op MZ, Ginger Molloy uit Nieuw Zeeland en Toommy Robb, beiden op Bultaco, zijn de concurrenten, die on derling de strijd op het scherp van de snede zullen uitmaken. De tovenaar van Zandvoort, de Nederlander Jan Dekker op Kawasaki, is onze hoogste troef, al dienen Jaap Moojen en Bert Oosterhuis niet uitgesloten te worden. Helaas hier geen Nederlanders in de strijd. Onze jongens kunnen op dit ter rein internationaal nog niet mee. We reldkampioen Klaus Enders uit Duits land op zijn BMW, met ala „Bakkenist" Ralph Engelhardt, start als de grote favoriet. Zijn Landgenoot Helmut Fath mag sneller zijn, tegen de techniek van Enders zal hij moeilijk op kunnen. In elk geval zal het in Assen in alle klassen weer behoorlijk spannen. Ge zien de voorverkoop tot op dit moment zou het veiligste circuit van Europa wel eens een record kunnen breken wat het aantal bezoekers betreft. LESZNO Voor Aart Dekkers uit Utrecht heeft de vyfde opdracht van de open klasse by de wereldkampioenschappen zweefvliegen een geweldige teleurstelling gebraoht. Onder uitstekende termiek-condities werd geraced naar Dabrowa, 91 km, zuidoost van Leszno, met terugkeer naar het startveld. Dekkers zette allea op snelheid en bereikte als een der eersten het keerpunt. Van 2000 meter hoogte dook hy met zyn „Diamant" op het keerpunt af, dat niet hoger dan 1000 meter mag worden gerond en begon met grote snelheid de terugweg met het motto „alles of niets". Hy sloeg een zwak stygwindgebied over in de veronderstelling een beter stuk voor de boeg te hebben en kwam lager en lager, zonder ook maar een aasje termiek meer te vinden. Terwijl een paar anderen hoger vliegend dan hij het in dit slechte ge bied nog net konden redden, moest Dekkers nog dicht bij het keerpunt landen. Alle andere deelnemers in de open klasse arriveerden wel te Leszno, zodat Dekkers geheel onder in het dag klassement eindigde met slechts 15 van de 1000 te verdienen punten. Dit kostte Dekkers zijn mooie negende plaats in het totaalklassement. Hij is nu 33e met 2842 punten. De tweede Nederlander in de open klasse, Joop Jungblut, deed het rusti ger aan en bereikte Leszno. Voor zijn snelheid van 68 km per uur kreeg hij echter slechts 434 punten en een 41e plaats. Jungblut zakte hierdoor in het to taalklassement van de 33e naar de 35e plaats. Winnaar ex aequo in de open klasse werden deze dag de Oostenrij ker Wödl en de tweevoudig oud-we reldkampioen Huth, beiden met 1000 punten voor 89 km per uur. In het totaalklassement na vijf op drachten voor de open klasse leidt Wödl (Oostenrijk) met 4050 punten. In de standaard klasse, die de zesde opdracht vloog, was Dick Réparon op nieuw de beste Nederlander met een snelheid van 62 km per uur over een traject van 2 maal 85 km naar een keerpunt bij Wroclaw, het voormalige Breslau. Dit leverde hem de 15e plaats met 828 punten uit het te verdienen maximum van 1000, hetgeen een uit stekend resultaat mag woden genoemd omdat Réparon het met een eenvou dig club-zweefvliegtuig, van het type KA-Z, tegen veel modernere machines moest opnemen. Van Bree op Foka werd met 58 km per uur en 741 pun ten 25e. De race werd gewonnen door de Belg Stouffs, een van de „coming men" van deze wedstrijd, met 69 km per uur. In het totaalklassement van da standaardklasse na zes opdrachten leidt de Amerikaan Smith met 4188 punten voor Stouffs met 4039 punten. Réparon is 13e met 3401 punten, Van Bree 25e met 3032 punten. Woensdag is de voorgenomen vlucht afgelast we gens het ontbreken van stijgwind. TAMPERE Het wereldrecord speerwerpen van de Noor Ter je Pe- dersen, die op 2 september 1964 in Os lo 91,72 m wierp, is woensdagavond tijdens atletiekwedstrijden in het Finse Tampere ernstig in gevaar geweest Janis Lusis, 's werelds meest constan te speerwerper, kwam in de Finse stad tot 90,92 meter. De 28-jarige officier in het Russische leger had vorig jaar al eens 90,98 m geworpen. Achter Lusis legden de Fin Jorma Kinnunen (84,88 m) en de Pool Wadislaw Nikiciuk (84,54 m) beslag op de tweede en derde plaats. Altti Alarotu (Finl.) sprong met de polsstok over 5.00 meter. In Aken liep een Westduitse heren 4 x 100 meter- ploeg 39,8 seconden.

De Vallei | 1968 | | pagina 11