Veenendaals dagblad Maatregelen in NAVö-verband SER verwacht verder op komst opnieuw openbaar debat herstel van economie Mars der armen mist leiding Buiten Moordenaar oude vrouw reeds enkele uren na ontdekking lijk gepakt Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijnen Gelderse Vallei Rookbom-incident besloot gesprek van minister Veringa met studenten POLYSELECT MATRASSEN 7 Meer buien Regionale werkloosheid aanpakken Renault-Flins staakt weer OP WEG NAAR HERDENKING Misdaad van verhuizer bleef twee weken onopgemerkt Pand van V. en staat op instorten FLFXIPUP Over crematie mogen straks nabestaanden zelf besluiten STIJGlNGSPERCENTAGE LOONKOST EN TERUGDRINGEN Kwestie Berlijn GEDAALD Schaapskooi OVERBESTEDING LOONKOSTEN* Een vers WEEKEND BLOEMETJE Bloemsierkunst „FLORA" KOOP vitpllo MANS wllBlld Kwartaalabonnees bespaar incasso Betaal per giro Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge- richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonce» „Vraag en Aanbod" op di„ do. en za. 1-10 woorden f'1,50, ieder woord meer 15 cent. DONDERDAG 20 JUNI I968 - 42 JAARGANG no. I43 PONN Terwijl gisteren bekend werd dat tegenmaatregelen van de NAVO op komst zijn naar aanlei ding van de beperkingen die Oost- Duitsland op het reizen' naar Berlijn heeft ingesteld, zwegen officiële in stanties in Bonn over het verloop van het gesprek dat de Westduitse minis ter van Buitenlandse Zaken, Willy Brandt. dinsdagavond in Oost-Berlijn had met de Russische ambassadeur daar, Abrassimof. Alleen bondskanse lier Kiesinger en de minister voor Duitse zaken, Herbert Wehner, schij nen door Brandt uitvoerig op de hoogte te zijn gesteld. Op de NAVO-ministersconferentie van volgende week in Reykjavik op IJsland zullrti volgens kringen in Bonn de volgende tegenmaatregelen worden overwogen: 1. bemoeilijking van het reizen van Oostduitse functionarissen naar weste lijke landen; 2. beperking van de activiteit der Oostduitse handelsvertegenwoordigin gen in de NAVO-landen tot hun eigen lijke taak. (Bonn wil dat een halt wordt toegeroepen aan de propagan- da-activiteit en uitbreiding van deze bureaus, waarvan er circa tien in de NAVO-landen zijn). 3. een gemeenschappelijke solidari teitsverklaring van alle NAVO-landen met betrekking tot Bgrlijn. Maatregelen op het gebied van de handel met Oost-Duitsland en het vrachtvervoer worden momenteel niet geschikt geacht. Naar het oordeel van Bonn moet de Oostduitse regering, niet de bevolking worden getroffen. Minis ter Brandt deelde na zijn terugkeer uit Berlijn mee dat hij zondag aan de vooravond van de NAVO-conferen- tie de toestand zal bespreken met zijn collega's uit de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk. Kiesinger bleek er van te hebben gezien de kwestie-Berlijn te koppelen aan het pas door de VN-assemblee goedgekeurde verdrag tegen de ver spreiding van kernwapens. Een belang rijk deel van de CDU/CSU was' dins dag nog van oordeel, dat Bonn moest weigeren het verdrag te ondertekenen zolang de dreiging bestond van een crisis om Berlijn, en de kahselier scheen niet ongevoelig voor dit argu ment. Gisteren deelde hij echter mee, dat de Oostduitse stap geen invloed zou hebben op de ondertekening van het verdrag. DEN HAAG In het twaalfde halfjaarlijkse economisch rapport van de Sociaal-Economische Raad wordt de verwachting uitgesproken, dat de groei van de produktie zich dit jaar verder zal herstellen, met name onder invloed van de buitenlandse vraag en de overheidsbestedingen. Voorts valt voor 1968 te verwachten een overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans, dat echter waarschijnlijk minder zal bedragen dan de aanvankelijk verwachte f 500 miljoen en enige vermindering van de werkloosheid in de loop van het jaar. Daarbij is gerekend met enige opleving in de groei van het investeringsvolume en met een ten opzichte van 1967 afnemende loonstijging. Rekening i. gehouden met enige on gunstige invloed van de Amerikaanse maatregelen tot sanering van de beta lingsbalans op de Nederlandse lopende rekening (met name de toeristen balans). Ook zijn de Engelse sanerings maatregelen in de prognoses verwerkt. Daarentegen kan nog geen rekening worden gehouden met eventuele gevol gen van de recente ontwikkeling in Frankrijk. Wat betreft de werkloosheid zegt de SER het opvallend te achten, dat on danks een herstel van de industriële produktie en de gunstige resultaten ook in de landbouw en in de bouwnijverheid toch de werkgelegenheid niet is toege nomen, maar integendeel in 1967 met 1 pet is gedaald. Dit wijst op een toenemende arbeids besparing als gevolg van rationalisatie in de produktie, op een verschuiving naar een meer kapitaalintensieve pro duktie, alsmede op een versneld proces van internationale arbeidsverdeling. Voorts is het vooral ook de regionale spreiding van de werkloosheid die zor gen blijft baren. De SER constateert een structureel karakter "an werkloos heid. De raad acht 1 noodzakelijk dat het regeringsbeleid .op aansluit. Dit beleid moet enerzijds gericht zijn op het verbeteren van de vestigings voorwaarden voor het bedrijfsleven, met name in die gebieden, waar de werk loosheid 't grootst is. Van de in dit ver band te nemen maatregelen dienen zowel nieuw te vestigen bedrijven als reeds bestaande bedrijven te profiteren. Anderzijds dient het beleid gericht te zijn op een verbetering van de moge lijkheden tot vakopleiding en omscho ling alsmede op het meer mobiel ma- WASHINGTON „We zullen bewijzen dat zelfs in de hedendaagse on rustige Amerikaanse samenleving een grote protestmars net zo ordelijk en vreedzaam kan verlopen als in 1963". In het perscentrum van Resurrection City het kamp der armen, dat een armzalige groezelige aanblik biedt spreekt perschef Sterling Tucker deze woorden bijna vermanend uit. In de enorme chaos van enige behoorlijke organisatie is geen spra ke noemt Tucker een groot aantal programmapunten waarvan de helft niet blijkt te kloppen, noemt namen f~\uderwetse boeren spreken eerder van schaapschoten iedereen begreep hen voorts vroeger, als ze 't hadden over het hok" of zelfs over „het bovenste- en onderste hok", maar kooi en stal zeggen alleen de deftige mensen. Eens zijn de als uit de bodem oprijzende, met kei en wal vergroeide rustieke bouwsels mij zeer lief, want ze brachten met scheper, hond en wol vee een bepaalde sfeer en romantiek. Wie nooit het „spinnat" of de spik- mest rook, eer schaap zag geschoren worden of hoorde hoe de eiken gebin ten van het „sjot" kraakten in de storm, zal niet over dit gevoel kunnen meepraten. Een hok, dat er al vele tientallen jaren staat hoe zelden zien we er helaas nog een! kreeg in de bruine hei een groen dek door zaad uit plaggen en hooikrok. doch ook wordt de variatie van het planten- dek door de beweiding bevorderd. Langs de uitlooppaden zien we pilzeg- ge, tandjes-, borstel- en schapegras toenemen, maar hoe verder we het veld opgaan, des te geringer wordt d<' invloed, die echter wel zichtbaar blijft in het tegengaan der opslag van hout gewassen. Welke landrasseh van schapen we in cns land kunnen aantreffen, lees ik in het voorlichtend orgaan van het Staatsbosbeheer. De oude rassen ston den op het punt van uitsterven, maar gelukkig wordt het Drentse schaap be houden in Kralvo, Havelte en Deeler- woud, het Veluwse type in Ede en op Hoog Buurloo en het Kempense schaap op de Strabrechtse hei (N.-Br.). Hel voortbestaan van het Schonebeker ras, verwant met het Veluwse, wordt ech ter bedreigd. Ge kunt het op de Leme- lerberg aantreffen. In het algemeen heeft ons wc/vee bij de eeuwenlange domestificatie grote vorderingen in vorm en gedrag ondergaan. 20-6-'68 A. B. WIGMAN van gasten die er niet zijn, roept uit dat er tweehonderdduizend deelnemers zullen zijn en slaat met de vuist op tafel van boosheid als we hem vertel len dat de politie er amper twintigdui zend heeft geteld. Uit de onoverzichtelijke campagne blijkt dan tenslotte dat de samenstel lers van de mars een werkelijke lei der, die met bezieling alles bundelt, wel heel erg missen. Er is geen tweede Martin Luther King die in 1963 van zijn mars zo'n groot succes maakte en waar inderdaad heinde en verre zich zo bij betrokken voelde. Dominee Ralph Abernathy tracht zich' zonder veel succes te verheffen tot een centrale figuur in deze cam pagne. Wanneer men zich enigermate verdiept in de feiten die zich achter de schermen van de campagne afspelen, dan blijkt al spoedig dat er veel ge kleurde politiek wordt bedreven. De uitlating dat de leiding van de campagne zal bewijzen dat een vreed zame mars mogelijk is, vindt zijn oor sprong in de wetenschap dat wanneer de deelnemers gewelddadig zouden op treden, de kans op steun van het Con gres en sympathie van de natie erg klein zal zijn. Wanneer dc demonstraties inder daad een positief karakter blijven hou den en beloften losweken dat er meer moet worden gedaan om het sociaal- economische onderscheid tussen blan ken en gekleurden te verkleinen en ook de blanke minderbedeelden grotere ontplooiingskansen te geven, is aan de oorspronkelijke opzet van de campag ne en de mars voldaan. Dan kunnen Abernathy en de zijnen tevreden zijn. Maar zover is het nog lang niet. Er zijn tot nu toe slechts een aantal klei ne toezeggingen gedaan en er wordt in de Congresgelederen over gespro ken, maar van werkelijke rigoureuze plannen is nog geen sprake. Er is een groot verschil met de ac tie van Martin Luther King in 1963 en deze campagne. King kon rekenen op de steun van alle lagen van de bevol king, omdat het toen ging om het aan tonen van de noodzaak van rassenge- lijkheid. Abernathy zal, als de mars vandaag geëindigd is nog geconfron teerd worden met een ander probleem. Hij zal argumenten moeten zoeken om de massa er van te overtuigen dat de campagne beëindigd moet worden. Dat is niet eenvoudig. Hij heeft nJ. te maken met groeperingen die geen voorstander zijn van de altijd door King gepredikte geweldloosheid. De hoogtepunten van de mars heb ben alle plaats aan de voet van het Lincolmmonument, ken van de arbeid, zowel binnen de regio's als tussen de verschillende re gio's onderling. Wel dient bij een ver groting van de arbeidsmobiliteit tussen de regio's rekening te worden gehouden met de eisen die uit een oogpunt van ruimtelijke ordening aan een aanvaard bare spreiding van de werkgelegenheid over het gehele land moeten worden gesteld. Om tot een meer bevredigend ver loop van de betalingsbalans te komen zal naar het oordeel van de SER moe ten worden gestreefd naar een geleide lijk terugdringen van de binnenlandse overbesteding. Op deze wijze kan tevens een her nieuwde toeneming van de spanning op de arbeidsmarkt die het gevolg zou kunnen zijn van het aantrekken van de internationale conjunctuur worden te gengegaan, hetgeen 'n bijdrage kan be tekenen voor het zb goed mogelijk in de hand houden van de arbeidskostenstij ging die, in aanmerking genomen de onduidelijkheid over onze feitelijke con currentiepositie, niet uit zou mogen gaan boven die bij onze concurrenten. Met het oog op het totstandbrengen van noodzakelijk geachte collectieve voorzieningen, waarbij de bestrijding van de structurele werkloosheid een be langrijke plaats zal moeten innemen, is een stijging van de overheidsbeste dingen (voor 1968 materiële overheids consumptie met 8,5 pet en bruto over heidsinvesteringen met 11 pet nominaal) waarschijnlijk onontkoombaar. Deze overheidsbestedingen dienen echter hun tegenpost te vinden in een adequate be lastingheffing en in het in voldoende mate beschikbaar komen van besparin gen. Ondanks het sterke accres van de arbeidsproduktiviteit hier te lande blijkt de loonkostenstijging per eenheid pro- dukt voor ons land in 1967 vergeleken met die in de met ons land concurre rende landen minder gunstig te zijn geweest dan aanvankelijk was ver wacht. Voor het thans lopende jaar is, gezien de feitelijke loonkostenontwikkeling hier te lande, opnieuw een relatieve verslechtering waarschijnlijk. Het scherpe conjuncturele herstel in West- Duitsland betekent aldaar nl. in de eer ste aanleg een geringe stijging, zo niet een daling van de loonkosten per een heid produkt. Met betrekking tot de lonen maakt de SER op reeds eerder te hebben uit gesproken dat met het oog op een meer evenwichtige ontwikkeling, waarbij ook de concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland in het geding is, een da lende lijn wat de stijgingspercentages van de loonkosten betreft gewenst moet worden geacht. Ondanks het feit dat de contractlonen in het lopende jaar een grotere stijging te zien zullen geven dan waarvan in het Centraal Econo misch Plan 1968 bij wijze van stel post werd uitgegaan, zal naar het zich laat aanzien, toch ook in 1968 deze dalende lijn kunnen worden gereali seerd (loonsomstijging per werknemer in 1968: 6,2 pet, tegenover 8 pet in 1967). Deze dalende lijn doet zich ook nog voor wanneer bij de loonsomstijging het effect van de arbeidstijdverkorting op de arbeidskosten in de beschouwing wordt betrokken (in '67: 0.25 pet en in '68 0,6 pet van de loonsom). De raad acht het van belang dat deze tendens ook in 1969 wordt voortgezet, waarbij hij zich realiseert dat zich hierbij niet onbelang rijke obstakels zullen kunnen voordoen. ADVERTENTIE extra verzorgd en tegen zeer scherpe prijs, vindt u vrijdags na 2 uur en zaterdags bij Fa. A. P. VAN GINKEL Kerkewijk 27, Veenendaal, Tel. 12827 Eigen parkeerterrein PARIJS De arbeiders van de Re- nault-fabrieken te Flins bij Parijs heb ben gistermiddag het werk weer neer gelegd. De staking is afgekondigd door het communistisch-georiënteerde vak verbond C.G.T. en het christelijk-geïn- spireerde C.F.D.T., volgens wie de di rectie van de fabriek weigert contrac ten te vernieuwen van arbeiders, „die tijdens de gebeurtenissen van de laat ste tijd opgevallen zijn door hun hou ding." UTRECHT Een rookbom maakte gisteravond een ontijdig eind aan het gesprek tussen studenten en minister Veringa in de Utrechtse Jaarbeurs. De minister van Onderwijs was aan het woord, toen vóór zijn stoel een rook bom werd neergegooid. De bijeenkomst werd daarop voor gesloten verklaard. ADVERTENTIE UNION r AMSTERDAM Precies twee weken lang heeft de 76-jarige weduwe G. H. Ker- remans-Louwerier vermoord op de vloer in de voorkamer van haar huisje aan de Van Boetzelaerstraat in Amsterdam-West gelegen. Gisteren werd haar lyk door de politie gevonden, nadat bovenburen en een meteropnemer van het Ge meentelijk Energiebedrijf hadden gemeld, dat er iets niet in de haak was. Een paar uur later had de moord brigade van de Amsterdamse recher che de dader te pakken. Het was de achttienjarige verhuizer-bijrijder H. C. F. uit Amsterdam, die gistermiddag om zes uur bekende. Tips van buren brachten de recher cheurs bij de dader. Men vertelde dat de oude vrouw op 1 mei naar de Van Boetzelaerstraat was verhuisd. Zij kwam uit de Jordaan. De vrouw, die geen kinderen meer had, was al ruim dertig jaar weduwe. Na de verhuizing hadden de buren een jongen die ook bij de verhuizing betrokken was geweest, geregeld het huis van mevrouw Kerremans zien bin nengaan. Inmiddels is gebleken, dat de bijrijder na de verhuizing een paar keer was komen helpen om het huis houden van de vrouw op orde te bren gen. Tijdens zijn bezoeken was het hem duidelijk geworden dat de weduwe niet onbemiddeld was en dat zij altijd geld bij zich droeg. Op 5 juni had de zucht naar geld de jongeman zo te pakken dat hij de vrouw aanviel en haar met zijn handen wurgde. Na zijn daad propte hij een stuk dweil in haar mond. Onder haar rokken vond hij een beurs met onge veer duizend gulden. Niemand had iets van de moord gemerkt en van buiten af was niets te zien, doordat de gor dijnen van het huis waren gesloten. Gistermiddag om twaalf uur drong de politie het huis binnen. De wanorde die er heerste wordt toegeschreven aan de verhuizing. Een kleine vijftig mensen werden door de snel opgetrommelde recher cheurs van de moordbrigade verhoord. De verdenking ging al snel uit naar de jonge verhuizer, die dp buren meerma len hadden gezien in en bij het huis van de vermoorde weduwe. Via het verhuisbedrijf werd de jongen opge spoord. Hij bekende vrij spoedig. Van het geld had hij nog driekwart deel over. Hij had wel een dure werp- molen voor zijn hengel gekocht. De jon gen had geen strafregister. Het is niet duidelijk of hij het huisje van de vrouw binnendrong met de be doeling haar te vermoorden en te bero ven. De politie hoopt op deze vraag bin nenkort een antwoord te krijgen. HELMOND Het vijftien jaar ou de, drie verdiepingen hoge winkelge bouw van V.'en D. in Helmond dreigt in te storten .In allerijl heeft de di rectie gistermiddag een* aannemer op dracht gegeven het gebouw te stutten. Het TNO zal een onderzoek naar de oorzaak van de verzakking instellen. Mevr. G. A. Kerremans-Louwerier Mevrouw Ethel Kennedy en twee van haar kinderen, Metthew (links) en Chris topher, gefotografeerd op weg naar een speciale herdenkingsdienst, die gisteren in de kerk van St.-Lucas in McLean Virginiater nagedachtenis aan senator Robert Kennedy werd gehouden. Dr. Veringa zei bq het verlaten van de Irenehal: „Ik vind dit incident bij zonder jammer. Het was een uitste kend gesprek, totdat die rookbom ge gooid werd. Ik blijf met de voorzitter van de Nederlandse Studentenraad, de heer Bomhoff, de beste vrienden. Hij staat hier geheel buiten en betreurt dit evenzeer als ik. We zullen hopen dat het gesprek op een ander tijdstip kan worden voortgezet." De bom werd geworpen door de Utrechtse student H. Z., die in de ver warring ontkwam. Hij staat als radi- kaal-anarchistisch bekend. Tijdens een bespreking na het ver trek van de minister verklaarde de heer Bomhoff dat de Studenten Vakbe weging het incident ten zeerste be treurde en er geen enkele verantwoor delijkheid voor kon dragen. Voor zijn vertrek zegde de minister toe dat hij in september opnieuw met de studen ten zal praten en dat ook dit gesprek openbaar zal zijn. Enkele honderden studenten hadden tevoren gehoord hoe de minister in de Irenehal van de Utrechtse Jaarbeurs, aan de tafel gezeten met ruim 80 stu denten, toegaf dat de Academische Raad in samenstelling geen democra tische weergave is van de universitai re gemeenschap en dat met name de studenten er niet in zijn vertegenwoor digd. Heel minzaam was dr. Veringa het gesprek begonnen. Als minister van Onderwijs wilde hij zich op de hoogte stellen van de gevoelens bij de groot ste groep in het hoger onderwijs. Hij vroeg evenwel begrip voor zijn positie als lid van een ministerie dat prioritei ten moet vaststellen. De minister zei met een onbestemd gevoel van onze kerheid, maar ^toch vol vertrouwen naar Utrecht te* zijn gekomen. Na de minister kreeg de Nijmeegse student Boekraad, lid van de Kritische Universiteit, het woord over het be stuur van de universiteit. Hij somde de bekende bezwaren tegen de voorge stelde bestuurswijzingen op. Hij vroeg een bestuur door zelfbeheer van onder op, vrijheid van wetenschap zou dan worden vergroot en dictatoriale be velsvoering zou onmogelijk worden. De discussie was beperkt tot twee punten: democratisering van het bestuur van universiteit en hogeschool, zodat alle groepen medezeggenschap krijgen, en democratisering van het hoger on derwijs, waardoor de toegang tot het hoger onderwijs voor iedereen bereik baar wordt. Daarbij ging de minister in op verschillende stellingen van de studqpten. Het is een gerechtvaardigde eis, meende dr. Veringa, dat de studenten medeverantwoordelijk en medebeslis singsbevoegd willen zijn inzake doel stellingen van de universiteit en ande re universitaire problemen. Maar die wens behoeft een zeer duidelijke tech nische uitwerking. De minister ver wachtte dat ook de Academische Raad tot dit inzicht zal komen. Maar, zei hij, uiteindelijk adviseert de Raad al leen maar en neem ik, als politiek verantwoordelijke, de beslissing. ADVERTENTIE GRATIS LEUKE van o.a. Lucky Luke, Billy the Kid ofde Daltons bij driepakjes INSTANT PUDDING Een beeld van de informele bijeen komst, die door vele belangstellende stu denten werd gevolgd. Achter de tafel de minister; verder naar rechts E. J. Bonhoff, voorzitter dagèlijks bestuur NSR en J. Wielenga, voorzitter van de N.S.R. DEN HAAG Een overgrote meer derheid van de Tweede Kamer is voor het voorstel tot afschaffing van het veelomstreden codicil voor 't cremeren. Daarmee vervalt de verplichting dat iemand schriftelijk moet vastleggen dat hij na zijn dood wenst te worden verast. „Eindelijk zijn we dan zover", zei de socialist drs. Westerhout giste ren bij het debat over het voorstel. Vandaag zal de Kamer erover beslis sen. Voortaan kunnen nabestaanden ook wanneer er niets in testament of op andere manier is vastgelegd, over cre matie beslissen. Dit is een voorstel van mr. H. K. J. Beernink, waarmee tenslotte de volledige gelijkstelling van begraven in de wet komt. Het be tekent de uitvoering van de motie- Scheps, die bijna drie jaar geleden met 92 tegen vijf stemmen door de Tweede Kamer werd aanvaard. Principiële beschouwingen zijn er gisteren nauwelijks meer aan gewijd. De KVP'er mr. Boot sprak over de emancipatie van de verdraagzaamheid in ons land. Hij veronderstelde dat de rooms-katholieke kerk nog weieens een speciaal ritueel voor de crematie zal krijgen. De liberaal mr. Geertsema, die nog herinnerde aan de strijd die prof. Oud voor de gelijkstelling had gevoerd, noemde het een historische dag voor de verenigingen ter bevordering van de lijkverbranding. Zijn voorstel om naast gemeenten en particuliere orga nisaties ook de provincies bevoegd heid te geven crematoria op te ricn- ten, kon alleen bij de orthodox-protes tantse afgevaardigden ds. Abma en de heer Jongeling geen genade vinden. Verzoeke voor I juli 11.55 over te schrijven op onze giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI, Veenendaal Met vermelding 1. abonnement 3e kw. 1968 2. naam en adres waar ons blad bezorgd wordt 3. post- of bezorgabonnement. Abonnementen-administratie. In de warme lucht middagtempera- turen Gelderland 2526 graden) vormde zich gisteren voor een kou front boven Engeland een „z.g. line- squall" een buienlijn. Het er mee samenhangende onweer, had om on geveer 7 uur de zuidelijke lJsselmeer- kust bereikt. Het onweerde toen tege lijkertijd in Rotterdam, De Bilt, Soes- terberg, Deelen, Eindhoven en Gilze- Rijen. Het front trok met een snelheid van 30 km naar het noorden, waarbij het op de ene plaats zwaar en op andere soms zeer dichtbij gelegen plaatsen, veel minder regende. Voorzover be kend, werd Nunspeet „kampioen" m?t liefst 37 mm regen, kreeg Renkum 31 mm gevolgd door Appelscha met 29 mm. De natuur tapt nu uit een ander vat. De komende dagen wellicht ook het weekeinde zullen koel en onstabiel weer geven. Een nog wat dichterbij komende depressie ten n. van Schot land, veroorzaakt buien, sommige met hagel en kans op onweer, voor namelijk in de namiddag en avond. De temperatuur blijft ook 's mid dags onder de 20 graden.

De Vallei | 1968 | | pagina 1