Enquête moet inzicht geven in bestaande en verlangde mogelijkheden voor vrije tijd Tweede lokaal op komst Scholen Amerongen tekort aan hebben gymnastieklessen Veiling Septer Tiel Onderzoek door werkgroep van Stichting Vorming Bedrijfsjeugd Stimuleren jeugdraad een der doelstellingen Grote behoefte aan een sportveld voor buiten les Zebra's voor schooljeugd Raadslid Hendriks krijgt antwoord op vragen over woonwagenkamp Rhenen Door wie 500 Beplanting op begraafplaats kost tien mille Drie straten erbij in Boqienbuurt Meerpaal Verbetering van diverse wegen Gemeente vraagt waarborgsom aan huurders Tegemoetkoming in de kosten bij doorstroming Meer inkomsten voor floralia Twee lokalen bij Herv. Ulo II Bouwfonds in discussie AFKEURING BELEID WORDT NIET ONDERSCHREVEN Vertrappen Buiten Opknapbeurt wegen gegund Grondaankopen voor wegen Raad vergadert Tennisbanen bijna klaar Bingo-avond van Oranje-Wit BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 20 JUNI 1968 VEENENDAAL Een uit tien jongens bestaande werkgroep van de „Stich ting Vorming Bedrijfsjeugd"1 gaat een enqüete houden onder de jeugd in de leeftijd van 1525 jaar. Doel van deze enqüete is, een overzicht te verkrijgen van de mogelijkheden die er zijn op het gebied van de vrijetijdsbesteding en de behoefte aan uitbreiding van die mogelijkheden. Men streeft er naar door mid del van deze enqüete de Jeugdraad in oprichting te stimuleren tot het nemen van initiatieven. Dat men zich op het terrein van die Jeugdraad zou bewegen werd door de wergkroep tegengesproken. Het project, dat in oktober of november met een rapport gecompleteerd zal worden, staat onder leiding van de heer De Vries. Stichtingsdirecteur J. C. Visser houdt de supervisie. „Achter kreten als: Er is in Veenen- daal nooit wat te doen, er moet een schouwburg komen, we hebben te wei nig sportaccommodatie, is een vraag teken gezet", aldus de werkgroep. „Het doel van onze enquête is de vra gen kritisch te beschouwen en nu eens uit te zoeken of de behoefte aan bij voorbeeld een schouwburg werkelijk aanwezig is en of er volgens de Veen- endaalse iongeren inderdaad meer en betere sportaccommodatie moet ko men". Het idee van een enquête is gebo- boren na een discussie over de mo gelijkheden van vrijetijdsbesteding. Voor men met het uitwerken van de plannen voor deze grote enquête is gestart, heeft men enkele „proef onderzoeken" verricht, waaruit men de vragen voor de „grote" enquête samengesteld heeft. Dat zijn vragen als: „Wat doet in un uw vrije tijd?", waarop men dan keuze kan maken uit 11 antwoorden, zoals: „hobby, plaatjes draaien, uitgaan, lezen, tui nieren, dansen of vissen". Er is een vraag bij, die de behoefte aan een sporthal moet peilen. Zij, die een sporthal wensen wordt dan ook nog gevraagd waarom ze die willen, om zelf sport te beoefenen, of om naar sport te gaan kijken. Belangrijk in verband met de jeugd raad-plannen is de vraag: „Voelt u iets voor een doorlopend geopend cen trum voor jongeren?". De .^"-ant woorders wordt dan gevraagd wat ze zich van zo'n centrum voorstellen: „Wilt u met iets bezig zijn", of „zo maar bij elkaar zijn?" De verwachtin gen, die men heeft van de jeugdraad wordt ook gepeild, terwijl een der laat ste vragen is: „Door wie zou u de plan nen of suggesties die in dit enquêtefor mulier naar voren zijn gekomen wil len zien gerealiseerd?" Voor het ant woord heeft men de keuze uit drie mogelijkheden: „Op initiatief van een aantal personen", „vanuit clubs/politie ke partijen/verenigingen/kerkgenoot- schappen/industri^ën" of door de ge meente". Het enquêteformulier zal men aan 500 jongeren ter hand stellen, met de vraag het zo spoedig mogelijk te re tourneren. Die 500 adressen heeft men van de gemeente ontvangen. Door de willekeurige keuze heeft men op deze wijze een dwarsdoorsnede van de ge hele leeftijdsgroep gekregen, die in to taal ongeveer 5000 personen omvat. De Stichting heeft de directie van de Scheepsjeswolfabriek bereid gevonden de gegevens op ponskaarten te code ren, zodat ze machinaal verwerkt kun nen worden. Dat men de jeugdraad een „vlieg wil afvangen" met deze enquête wordt door de jongelui verontwaardigd van de hand gewezen: „Wij zijn er het eerst mee begonnen. Pas toen wij be zig waren heeft de jeugdraad een der gelijk plan geopperd". Directeur Vis ser zegt „Er is geen sprake van een prestigekwestie, we willen alleen de jeugdraad stimuleren". Volgens projectleider De Vries kan ae enquête dienen „om de jeugd raad inzicht te geven in hetgeen hij RENSWOUDE Het college van B. en W. heeft voor de begraafplaats aan de Oude Holleweg een geheel nieuw beplantingsplan opgesteld. De beplanting werd in de afgelopen jaren ontluisterd doordat er een aantal bo men moesten worden gerooid. Ook al omdat de heesterbeplanting oudedags- verschdjnselen vertoont moest een ge heel nieuw plan worden opgesteld. De nieuwe beplanting vergt een bedrag van rond f 10.000,-. RENSWOUDE De bomenbuurt in Renswoude krijgt er weer drie stra ten bij. Het zijn de Esdoornlaan, de Lijsterbeslaan en de Beukenlaan. Ge rekend vanaf de Barneveldsestraat zijn het zijwegen rechts van de Eiken laan. De Beukenlaan vormt de verbin ding tussen de Esdoornlaan en de Lijs terbeslaan. moet doen. Of het alleen een advies raad moet zijn, of dat hij zelf moet gaan organiseren". Een proefenquête met het definitieve formulier onder vijf en twintig perso nen leverde enkele merkwaardighe den op. Volgens het merendeel van de ondervraagden schiet Veenendaal te kort in mogelijkheden om de vrije tijd door te brengen. Een schouwburg, dancing en sporthal behoren tot de wensen. Door middel van suggesties op de achterzijde van het formulier kwam de werkgroep tot de conclusie, dat er eigenlijk een combinatie van een schouwburg en een sporthal moest RENSWOUDE B. en W. stellen de raad voor een bedrag van f 6850,- beschikbaar te stellen voor het maken van plannen voor het verbreden van de Kerkstraat, en het verzorgen van de afwatering van deze straat, het ver breden van de Barneveldsestraat van af de rijksweg tot de Meidoornlaan, inclusief het verbeteren van de aan sluiting aan de rijksweg en het aan brengen van een deklaag op de Barne veldsestraat. Indien een en ander in een bestek kan worden opgenomen be tekent het een voordeel van bijna twee mille dan wanneer er voor ieder ob ject afzonderlijk een plan moet wor den opgezet. RENSWOUDE Huurders van wo ningwetwoningen in Renswoude moe ten vorotaan by het betrekken van een woning een waarborgsom van hon derd gulden storten die zal worden te rugbetaald als men de woning verlaat. Op dit bedrag wordt bij vertrek even tuele schade aan de woning verhaald. De uitbreiding van het gemeentelijke woningbezit maakt het nodig nog een aantal nieuwe voorwaarden bij de ver huur in aanmerking te nemen. Zo zul len er in de toekomst geen antennes e.d. op de woningen geplaatst mogen worden. De noodzaak tot het plaatsen van televisie-antennes is overigens niet meer aanwezig door installatie van een centraal antennesysteem. Wel dient hiervoor een jaarlijkse bijdrage in de exploitatiekosten te worden be taald. RENSWOUDE In de toekomst kunnen de inwoners van Renswoude ook gaan profiteren van de zogenaam de doorstrómingsverordening wanneer men ertoe overgaat een huis met een hogere huur te betrekken. De gemeen teraad krijgt maandagavond een voor stel te behandelen, die deze zaken op gemeentelijk niveau regelt. Een geldelijke vergoeding wordt uit gekeerd als de woning, die verlaten wordt als huurwoning beschikbaar blijft of komt ten behoeve van een voor B. en W. uit het oogpunt van billijke woonruimteverdeling aan vaardbare gegadigde en tevens aan deze gegadigde overeenkomstig de geldende normen voldoende woonruim te biedt. Verder moet de huur van de woning die wordt verlaten ten hoogste honderd gulden bedragen. De huur van de wo ning die wordt betrokken moet ten minste vijftig procent hoger zijn dan de huur van de woning die wordt ver laten met een minimum huurverschil van f 25,-. Aan vergoeding kan worden ver leend in de kosten van opnieuw in richten maximaal f 250,-. In de kosten van duurder wonen kan een vergoe ding worden verleend tot een bedrag van 24 maal het verschil tussen de huur van de woning welke wordt be trokken en de huur van de woning die wordt verlaten tot een maximum ge drag van f 1000,-. Aanvragen om toekenning van een vergoeding dienen binnen een maand nadat de verhuizing is geschied bij het college van B. en W. te worden ingediend. komen. Het bleek, dat de jongelui een excursie naar Dronten had gemaakt, waar men de in den lande bekende „Meerpaal" bekeken heeft. Een der gelijke instelling wil men in Veenen daal ook hebben. Of de financiële mid delen daartoe gevonden kunnen wor den is geen zaak waar men zich bij de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd zorg over maakt. Van de jeugdraad verwachten de LEERSUM Hoewel nog niet met zekerheid kan worden gezegd dat de dienst 1967 sluitend is, wordt gecon stateerd dat de subsidie aan de florialia- vereniging ter compensatie van de ver makelijkheidsbelasting vermoedelijk wel uit die dienst kan worden betaald. De floraliavereniging organiseert jaarlijks in Leersum het alom bekende bloemencorso Midden-Nederland, het geen een bijzonder weergevoelige aan gelegenheid is. Daarom probeert deze vereniging uit de opbrengsten een z.g.n. regenfonds te vormen, zodat aan een financiële strop het hoofd kan worden geboden. Door de heffing van vermakelijkheids belasting wordt dit streven belemmerd, reden waarom de vereniging verzoekt de subsidie te verhogen. Het bestuur van de floraliavereniging heeft toegezegd de vereniging om te zetten in een stichting. In de statuten kan een rege ling worden getroffen inzake de over schotten die aanwezig zijn wanneer de stichting haar werkzaamheden beëin digt. Na overleg met het bestuur is voor de toekomst de navolgende regeling getroffen. De subsidie voor het jaar 1968, thans f 600,- zal nader worden be zien indien de ruimte daartoe in de be groting 1968 aanwezig is. Voor het jaar 1969 zal de subsidie gelijk worden ge steld aan de opbrengst van de verma kelijkheidsbelasting. De betaalde vermakelijkheidsbelasting zal aan floralia als subsidie worden te rugbetaald. Dit is een bedrag van f 1867. „proef-geënquêteerden" veel. De waarde van dat oordeel wordt wat be trekkelijk, want de formulieren waren reeds ingevuld voor „Stick to Sticks" gerealiseerd was. ook voor de werk groep was het een open vraag of die waardering op dit moment nog zo groot zou zijn. De bedoeling samenvattend zei de heer Visser: „We willen primair na gaan wat de behoeften zijn. Er is bij voorbeeld een overdekt zwembad ge bouwd, zonder dat men wist of daar aan voldoende behoefte zou zijn. Wij hopen te bereiken, dat men door deze enquête enkele projecten op stapel gaat zetten, waarvan de behoefte ze ker is. Het rapport zal aan het ge meentebestuur worden aangeboden, dat dan verder maar moet zien wat het er mee doet. Verder gaan dan de enquête kunnen wij niet, want we be wegen ons hiermee toch al op de rand van onze doelstellingen". LEERSUM B. en W. der gemeente Leersum hebben vernomen, dat op een tweetal plaatsen (Lomboklaan en Scherpenzeelseweg) op de Rijksstraat weg plaatsen zullen worden aangeduid, waar voetgangers kunnen oversteken. De bedoeling is dat deze plaatsen dan beveiligd worden door een voetgangers installatie (drukknopsysteem). Een en ander zal aan B. en W. nog schriftelijk worden bevestigd. Amerongen Geboren: Cornelis, z.v. C. van Rhe- nen en H. P. van Spanje. Getrouwd: B. M. Blankestijn, 30 jr en R. Nellestijp, 22 jaar. Ingekomen: M. G. Keiman-van Buul, Kerseweg 27 van Oss; W. Dicou, Koe nestraat 59 van Baarn. Vertrokken: S. J. Bos, Pr. Bern- hardlaan 3 naar Veenendaal; E. J. Weenk, Pr. Beatrixlaan 6 naar Bussum; E. J. van Dijk, Zandschulperweg 83 naar Woudenberg. VEENENDAAL Ook in de raads vergadering van komende dinsdag krijgt de gemeenteraad weer een aan tal onderwijszaken te behandelen. Me dewerking wordt gevraagd voor de bouw van 2 lokalen bij de hervormde ULO-2. Voor de Johannes Calvijnschool wordt f 150.000,- gevraagd voor de bouw van twee lokalen, waar de raad al eerder mee akkoord is gegaan en de CNS-II vraagt nieuwe meubels voor hoofden en bestuurskamer, die bij elkaar onge veer f 1640,- zullen kosten. De Johannes Calviinschool is in 1956 gebouwd. Het hoofd van die school, de heer C. G. Mijnders vertelde dat de oorsronkelijke plannen een 8-klassige school behelsden. In verband met de toenmalige „bestedingsbeperking" heeft men de twee klassen, die nu moeten worden bijgebouwd, geschrapt. Deze twee lokalen komen nu op een bedrag, dat bijna gelijk ligt aan de oorspronke lijke kale aanneemsom van de school, rond f 165.000.-. De tweede hervormde ULO maakt ge bruik van de voormalige VGLO-school aan de Geerseweg. Die school telt na de aan de gang zijnde verbouwing 7 lokalen terwijl er 9 nodig zijn. Het voordeel van het ingebruiknemen van dit gebouw door de ULO is, dat er geen nieuw schoolgebouw gezet hoeft te worden, zoals in 1960 besloten was. Die school zou komen aan de Buurt- laan. VEENENDAAL Tydens de raadsvergadering van 2 mei 1968 was er bjj de in gekomen stukken een schrijven van het gemeentebestuur van Putten over het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. De raad van die gemeente had een motie over het door hem niet geheel goedgekeurde beleid aangenomen en verzocht de Veenendaalse raad adhesie te betuigen. Burgemeester en wethouders hadden in mei voorgesteld het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Een aantal raads leden wilde dit niet zonder meer doen, reden voor het college het stuk terug te nemen en 'n nota te belomen. Die nota komt in de raadsvergadering van dinsdag aan de orde. Na enige argumentatie stelt het college weer voor de brief uit Put ten voor kennisgeving aan te nemen. In de vergadering van 15 november 1967 heeft de raad twee brieven voor kennisgeving aangenomen. De eerste behelsde een klacht van de Raad van Bouwondernemers, de tweede een re actie daarop van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. De raad van bouwondernemers stel de ondermeer: Bij de oprichting van het bouwfonds was het onmiskenbare doel te bouwen voor minder draag- krachtigen. Het bouwfonds gedraagt zich thans echter als een particuliere bouwondernemer en concurreert der halve met andere bouwondernemers, met dit verschil, dat het bouwfonds in handen is van de overheid en als VEENENDAAL Op 29 mei schreef de heer M. G. H. Hendriks, lid van de gemeenteraad voor de KVP een brief aan het college van burgemeester en wethouders over de toestanden in het woonwagenkamp aan de Middelbuurt- seweg. De heer Hendriks besloot dit schrijven met de volgende vragen: Bovenstaande ontwikkeling geeft mij aanleiding om uw college de navolgende vragen voor te leggen: 1. Is uw college met mij van me ning, dat de uitvoering van de gemeen schappelijke regeling voor het woon wagencentrum te Rhenen niet zó heeft gefunctioneerd, zoals deze feitelijk had moeten functioneren? 2. Heeft uw college een visie hoe en op welke wijze van het bestaande cen trum in het kader van de nieuwe wet een menswaardig en doeltreffend func tionerend centrum gemaakt zou kun nen worden? 3. Is uw college bereid om de ge meenteraad hieromtrent in een nota voor te lichten? 4. Is uw college bereid om met de andere deelnemende gemeenten aan de gemeenschappelijke regeling een stu diecommissie in het leven te roepen, die nader kan bezien hoe en op welke wijze het best aan de verplichting van de nieuwe woonwagenwet kan worden voldaan? Het college van burgemeester en AMERONGEN In Amerongen heerst een enorm tekort aan gyninastiek- onderricht. Met ingang van het nieuwe cursusjaar 1968/"69 zal er een tekort zijn aan 31 klokuren per week. Er is voor alle scholen in het dorp een totale behoefte aan 56 uren gymnastiek per week, terwijl er slechts 25 uren beschik baar zijn in het Dorpshuis. In verband hiermee heeft het bestuur van de ver eniging „Een School met den Bijbel" te Amerongen bij de gemeente een ver zoek ingediend, om medewerking voor de bouw van een gymnastieklokaal. Het college van burgemeester en wethouders en de raad van Amerongen hebben de medewerking voor die bouw in feite al verleend. Men is het alleen nog niet helemaal eens over de plaats van het lokaal. Hierover zal men in juli een spe ciale raadsvergadering beleggen. Men wil zo spoedig mogelijk met de bouw van het tweede gymnastieklokaal in Amerongen beginnen. Uit een gesprek met de hoofden van de drie lagere scholen van Amerongen blijkt wel de urgentie van een nieuw gymnastieklokaal. Bovendien blijkt er niet alleen behoefte te bestaan aan een nieuw lokaal, maar ook aan een be hoorlijk sportveld, waar men buitenles- sen kan geven. De heer. F. van Bergen is hoofd van de openbare lagere „Prinses Irene- school". De klassen van zijn school be ginnen om de beurt 's morgens een kwartier eerder en eindigen 's middags een kwartier later dan de vastgestel de schooltijd om zoveel mogelijk van het vereiste gymnastiekonderricht te kunnen krijgen. „De toestand is zeer onbevredigend", stelt de heer Van Ber gen bij herhaling. Niet alleen dat zijn leerlingen per week te weinig lichame lijke oefeningen in lesuren krijgen, de lesuren op zich zijn veel te kort. Een gymnastiekles duurt volgens het rooster drie kwartier. De heer Van Ber gen vertelt echter, dat op zijn school zo'n les slechts een half uur duurt. „De tijs van het verkleden van onze leer lingen gaat van het lesuur af", legt hij uit. „Als wij bij het Dorpshuis aan komen. zijn de kinderen van de vorige les daar bovendien nog net bezig of juist aan het verkleden. Daar moeten wij dan op wachten. Als zij klaar zijn, kunnen wij pas met het verkleden be ginnen". Dit gaat steeds zo door. Het schema is helemaal vol en laat geen enkele ruimte tot speling. „Als we moeten wachten worden de kinderen bovendien erg onrustig", al dus de heer Van Bergen en het wordt volgens hem nog veel erger als het toe vallig regent. Dan wordt er natuurlijk geen buitenles gegeven. Niet alleen om dat de leerlingen dan nat worden, maar ook omdat het voor buitenles verplich te terrein bij regen in een ware mod derpoel verandert. „Als het mooi weer is, kunnen we er echter ook geen ge bruik van maken, want dan is het een stofwoestenij". Het veld, waar de Amerongse scholen buitengymnastiek moeten geven is het oefenveld, geheel van zand, van het sportcomplex „De Burgwal". De plaat selijke voetbalvereniging stelt de fraaie grasmat niet ter beschikking. „Dat is ook heel begrijpelijk", meent de heer Van' Bergen. „Die laten hun goede veld natuurlijk niet door een stelletje schooljongens vertrappen". „Je hebt echt wel eens de pest in", mijmert de heer Van Bergen. Gelukkig is naar zijn zeggen de verhouding tus- den de scholen onderling goed: „Wij doen allemaal concessies anders krij gen we de zaak niet rond". In theorie komen de leerlingen hem in Amerongen aardig aan hun gymnastiektrekken, maar in praktijk komen zij erg tekort. Het hoofd van de Christelijke Prinses Beatrixschool in Amerongen-Noord is de heer E. Kuijt. Het gymnastiekpro- bleem is voor zijn school nog veel gro ter, om'dat de afstand tussen zijn school en het Dorpshuis vrij groot is. Boven dien moeten de leerlingen de drukke Koningin Wilhelminaweg oversteken. „En dat is nogal gevaarlijk met veer tig kindertjes en een onderwijzeres". Uiteraard komt er bij hem van de drie kwartier gymnastiekles per keer hele maal niets terecht. Zijn klassen moeten niet alleen wachten, zoals bij de school van de heer Van Bergen, de leerlingen van de Prinses Beatrixschool moeten ook nog eens de afstand van hun school tot het Dorpshuis en terug afleggen. „En als volgens het rooster om tien uur de gymnastiekles begint moet de klas om een minuut voor tien nog re kenles hebben. Waarvan je dan ook nog een eerste klas neemt, waarvan de kinderen de knoopjes van hun jas niet dicht kunnen krijgen en hun schoenve ters niet vast en hun sokjes niet aan kunnen krijgen, dan begrijpt men wel dat er van de uiteindelijke les niet veel overblijft", aldus de heer Kuijt. Ook zijn school kampt met de bui tenles. Van september 1967 tot nu toe hebben zijn leerlingen geen gymnastiek les buiten gehad. „De Burgwal" is voor zijn school te ver. Het schoolplein is geheel betegeld. De leerlingen van de Prinses Bea trixschool moeten dus altijd naar het Dorpshuis. Om daar te komen moeten ze een vrij grote afstand afleggen. „Als het dan ook nog stortregent loopt het helemaal uit de hand", aldus de heer Kuijt. De „School met de Bijbel" aan de Gasthuistraat is het minst slecht be deeld van de lagere scholen in Ameron gen. De afstand van die school tot het Dorpshuis is niet te groot en men mist momenteel slechts een lesuur per week aan gymnastiek. De buitengymnastiek wordt op deze school volgens het hoofd de heer K. A. van Loon. meestal gege ven op de velden langs de Laan. Maar ook deze velden zijn bij regenachtig weer een modderpoel en bij mooi weer een woestijn. De Ulo-school van Amerongen heeft het meest te lijden van het tekort aan gymnastiekaccommodatie. Op deze school moeten veel meer lessen in licha melijke opvoeding worden gegeven dan op de lagere scholen. Het probleem wordt nog nijpender als deze school met ingang van het nieuwe cursusjaar een MAVO-school wordt. In het algemeen vormt het gymna stiekonderwijs voor Amerongen een knellend probleem, dat om een oplossing schreeuwt. Die oplossing zou echter nog best eens op zich kunnen laten wachten. Om met een opmerking van de heer Kuijt te besluiten: ,J)e gemeente doet er echt wel haar best voor. Maar Den Haag zal wel op zich laten wachten". wethouders antwoordde gisteren met een brief waarin het volgende stond: In antwoord op uw brief van 29 mei 1968 delen wij u uw vragen op de voet volgend het volgende mede. 1. Deze vraag wordt ontkennend beantwoord. 2. Naar onze mening is van het ge meenschappelijk woonwagenkamp te Rhenen geen openbaar centrum voor woonwagens als bedoeld in artikel 2 van de Woonwagenwet 1968 te maken. 3. Te zijner tijd (zie de beantwoor ding van vraag 4) zullen wij uiteraard gaarne de raad der gemeente Veenen daal volledig inlichten. 4. Onder presidium van een lid van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht is reeds met diverse gemeen ten gesproken over een regionaal cen trum voor woonwagens. Deze gesprek ken worden nog regelmatig voortge zet. Wij achten het niet opportuun thans lopende deze gesprekken een studiecommissie of anderszins in het leven te roepen. Uiteraard is en blijft ons college volledig bereid aan de verplichtingen, welke in de Woonwa genwet 1968 aan de gemeentebesturen zijn opgelegd, geheel te voldoen. Overigens wijzen wij u er nad '-ke- lijk op, dat naar onze inform? de Woonwagenwet 1968 vooralsnog in werking zal treden. LEERSUM Op 30 mei werd een ppenbare aanbesteding gehouden betr. oppervlaktebehandeling van wegen. Het betreft de navolgende wegen: Broekhuizerlaan, Zandweg gedeeltelijk, Buurtweg, Broekweg, Middelweg (bui ten de bebouwde kom) en diverse boch ten. Ingeschreven werd door drie aan nemers. Als laagste inschrijver is het werk voor f 33.800,- gegund aan de fir ma H. J. van Marle te Doorn. VEENENDAAL De gemeente moet weer twee stukken grond kopen ten be hoeve van de aanleg of verbetering van wegen. Het gaat thans om de door trekking van de Brouwersstraat en om een strook grond langs de Kerkewijk bij de beruchte „flessenhals". De grond voor de Brouwersstraat is nu nog eiendom van Confectie-Indus- trie Van Schuppen. Het gaat in feite om twee stukkrn met een totale opper vlakte van 170 ca, voor een prijs van f 25,- per m2. Bovendien moet de ge meente voor een nieuwe afscheiding zorgen, een fietsen- en afvalloods ver plaatsen en direct als de nv het wenst vergunning geven voor het maken van inritten op de Brouwersstraat, waar voor Van Schuppen f 4080 zal neertel len, 1 gratis inrit op de Brouwersstraat en een inrit op de Tuinstraat, tegen de werkelijke kosten voor de gemeente. Van de KVSW koopt de gemeente een stuk van de voortuin van het gebouw aan de Kerkewijk. Voor een prijs van f 20,- per ca krijgt men een stuk, dat ongeveer 190 ca groot is. Door de ge meente zal de afrastering verplaatst worden en worden de uitritten aan de nieuwe situatie aangepast. overheidsbedrijf voorrang geniet bij het aankopen van grond en allerlei fi nanciële faciliteiten. De bouwonderne mers concludeerden dat het bouw fonds overbodig is, omdat het geen steun verleent aan minder-draagkrach- tigen. Het Bouwfonds reageerde met een lijvig antwoord, waarin ondermeer gesteld werd, dat in 1966 het totale bouwpakket van het fonds voor een gering percentage uit dure woningen bestond. Het restant behoorde tot de categorie eenvoudige, maar goede wo ningen. Van de ongeveer 4000 wonin gen die het bouwfonds in dat jaar in de niet-bungalowsector hielp tot stand brengen verwierf niet minder dan 70 pet. een premie. Het restant kreeg geen premie door te hoge grondkos- ten of door het contingenteringsbeleid. Ook nu nog ondanks de gestegen bouwprijzen tracht het Bouwfonds voor de minder draagkrachtigen te bouwen. In 1966 werden 60 van de 100 bouwfondsleningen verstrekt aan perso nen, met een inkomen, beneden, om streeks of iets boven de sociale loon grens. Het bouwfonds noemde het een poli tieke vraag of er naast particulier® bouwondernemers ook plaats is voor een vennootschap, waarvan de aande len in handen van de overheid zijn. Het is bekend, dat de gemeenten geen belang hebben bij een bloeiend bouw fonds. Op hun aandelen wordt slechts een redelijke rente vergoed. „Het marktaandeel van het bouw fonds is niet zodanig, dat het daardoor als een ernstige concurrent van de bouwondernemers te beschouwen zou zijn. Van de in 1966 binnen het bouw fondswerkgebied gereedgekomen par ticuliere woningen in totaal 44.463 waren er slechts 4792 (ofwel bijna 11 pet.) bouwfondswoningen", zo schreef men vorig jaar. Het bouwfonds bestrijdt, dat het fa ciliteiten geniet bij de aankoop van grond en het kan geen financiële steun geven aan minder-draagkrachtigen, omdat het zelf geen steun ontvangt en dus ook geen bijdragen kan doorgeven. Dat wordt de taak van de rijksover heid, door middel van de premierege lingen, genoemd. LEERSUM De gemeenteraad van Leersum komt woensdagavond 26 juni inde zaal van hotel ,,'t Centrum" om half acht in openbare vergadering bij een. De agenda luidt: Onderzoek geloofsbrief nieuw be noemd raadslid; Notulen raadsvergade ringen 8 en 14 mei 1968; Mededelingen; Ingekomen stukken; Benoeming van een wethouder; Wijziging Bezoldigings- verordening 1966; Delegatiebesluit ver huur tennisbanen; Afrekening exploi tatievergoeding 1967 Mytylschool „De Hoogstraat"; Garantieverlening aan Bouwstroom 2 bouwers; Aanschaffing van vrachtauto; Besluit tot afbraak van de houten noodwoning Zandweg 5a; Voorstel tot verbeteren van een woning wetwoning; Verzoek om schadevergoe ding door ing. Duyvis; Delegatiebesluit afsluiting wegen en Delegatiebesluit levering meubilair en ontwikkelingsma teriaal openbare kleuterschool. LEERSUM De aanleg van de ten nisbanen aan de Scherpenzeelseweg zal binnen afzienbare tqd gereed zyn. Op dat het niet altyd nodig zal zijn om voor de verhuur van de tennisbanen de raad bjjeen te roepen, komt 't B. en W. van de gemeente Leersum wenselijk voor, dat deze raad deze bevoegdheid aan het College delegeert. De ingebruikgeving van de tennisba nen zal op twee manieren geschieden: te weten verhuur aan particulieren en verhuur aan clubs. Na gehouden over leg met de sportraad stelt B. en W. aan de raad voor de tarieven als volgt vast te stellen: Resp. particulieren, clubs en Lars- heim: van 6-9 uur f 7,50, f 15,-, f 12,-; van 9.30-12.30 uur f15,-, f 40,-, f 24,-; van 13-17 uur f 20,-, f 40,-, f 24,-; van 17.30 uur-zonsondergang f 20,-, f 40,-, f 24,- met die verstande dat de banen in eerste instantie aan clubs verhuurd zul len worden. ELST Vrijdagavond organiseert de v.v. Oranje Wit een Bingo-avond in hetclubhuis „De Morgenster" te Eist. TIEL (ANP) Tielse Veiling Septer van woensdag 19 juni 1968. Opgave na klasse mm maat. Appelen 75/opW 70/75 65/70 60/65 55/60 x Golden Delicious k. 1 6274 5869 5763 3452 x Golden Delicious k. 2 6473 63—67 5260 3348 x Goudreinet k. 2 5862 4456 3644 x Jonathan k. 2 5560 5358 Winston k. 1 6264 Aardbeien Aardbeien gedopt Senga 117120, diverse soorten gedopt 9095. Fabrieksaardbeien met dop 84. Kasaardbeien per doosje van 200 gram 4455, 3440 Koude-grondaardbeien per doosje van 250 gram 644, 1527. Kersen Duitse kersen bloc en zwarte kersen bloc b82, b/c 75, c51. Duitse kersen 145171, 75100. Spithoven 80—110, 38—44. Groenten Bloemkool per stuk 1537, 812; Peulen 110125; Savooiekool 615; Spitskool 615; Sla per 100 krop 5.009.00; Slauitjes per bosje 1215; Princessebonen 135—155; Kroten per bosje 7—12; Wortelen per bosje 5060; Tuinbonen 34—42 Aardappel nieuwe middel 3237, 2835. Bloemen Begonia's per stuk 2230; Lobelia's per stuk 1216. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. i

De Vallei | 1968 | | pagina 3