Veel sfeer en variatie in feilloos lopende show Ted van Kooten en A. van Rossen tegen de Rode Duivels Bekende spelers ontbreken in streekteam Arbiters strijden morgen om de Zilveren Fluit" Renswoude „zit" met zijn accommodatie Sensationeel begin Politiebureau Wedvlucht van „De Luchtreiziger" Laga kansloos tegen VZC-dames Morgen ontbrandt de strijd in Ritmeester- toernooi Grote ontevredenheid in het Kasteeldorp „Eigen partij wellicht de enige oplossing" Lang genoeg Boekenonderzoek Hemd Ontstemd VEILING RESTEREN Nationaal NATO TAPTOE GESLAAGD MUZIKAAL EVENEMENT Wageningen te gast op „Burgwal' 11 Waterpolo Herenteam VZC titelverdediger VRIJDAG 21 JUNI 1968 (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Het internationale spel van klank, licht en kleur dat onder de naam „NATO-Taptoe" een traditie aan het worden is, is voor de elfde maal van start gegaan. De wedstryd tussen muzikanten van tal van Europese en Amerikaanse landen in styl en beweging en vooral in fraaie klanken is weer begonnen. Ditmaal dan met een even spectaculaire als sensationele stunt: het afspringen van para chutisten midden in 't hart van Arnhem, in de stylvolle sfeer van de Grote Markt. Zo maar tussen de vele duizenden die zich by voorbaat al verheugden op een mu zikaal evenement van klasse. Want dat is de NATO-taptoe ongetwijfeld in de elf jaar van zyn geschiedenis geworden, een echt muziekfeest. Toen de tribunes voor het begin van de grote generale repetitie gisteravond vrijwel gevuld waren, zo tegen negen uur, en de voorzitter van 't Taptoe-be stuur de heer N. J. D. Verbeek en de garnizoenscommandant van Arnhem, luitenant-kolonel H. A. van Daalen hun plaatsen op de door de genie-soldaten feilloos opgebouwde overdekte ere-tri- bune hadden ingenomen, kreeg het on geduldig wachtende publiek de medede ling dat van het vliegveld Deelen een helikopter was opgestegen met aan boord enige parachutisten van het ze vende Amerikaanse leger, behorende tot de achtste in Bad Kreuznacht geleger de infanteriedivisie, die boven Arnhem af zouden springen en op de markt zou den dalen. Kort daarna cirkelde de ma chine op duizend meter hoogte boven het verraste publiek en voordat men eigenlijk besefte wat er gebeurde, zweefden vier man aan hun parachutes in de lucht tussen Grote Kerk en Pro vinciehuis. De vier man maakten een feilloze landing. Ze kwamen nauwelijks op enige meters van hun doelen, hun op de grond gereedgelegde kepies, neer en oogstten met deze ongelooflijke pres tatie een donderend applaus. En toen pas begon het eigenlijke spel waarvoor ook dit jaar weer vele dui zenden uit alle hoeken van ons land en van ver buiten de grenzen naar Arnhem komen. Het boeiende en fascinerende spel van kleuren en wisselende licht effecten van klanken, voortgebracht door een internationale groep van mu sici, de Natokapel onder leiding van de Nederlandse kapelmeester Warnas, het eigenlijke muzikale visitekaartje van het befaamde Nato-gebeuren. Na de opmars der vlaggendragers met de kleurrijke vlaggen van de Nato- landen o.a. de Nato-Hymne, dat ieder jaar op het programma staat en een Mexicaanse compositie in de bewerking van Pi Scheffer. Er werd vlot, met veel vaart en feilloos gespeeld. De muziekkapel van het Belgische Eerste Legerkorps bracht er het tempo pas goed in met een door kapelmeester Vergauwen zelf gecomponeerde mars „Happy End", een Amerikaanse mars en het populaire „The Yellow Submari ne". De Belgen deden hun correct uit gevoerde muzikale prestaties, die op hoog niveau lagen, vergezeld gaan van rustige evenwichtige bewegingen. Meer muziek dan show. Een bijzonder fleurige aanblik boden de tamboerkorpsen van Grenadiers, Fu seliers en Luchtmacht alsmede het jachthoornkorps van de Jagers die in hun fantasierijke gala-uniformen het marktplein opmarcheerden en al musi cerend een fraaie show weggaven. Zij speelden de Italiaanse Rergsaglieri- mars en enige composities van Neder landse origine onder het formeren van ingewikkelde figuren en het uitvoeren van flitsende bewegingen. Een goed stuk muziek dat bij het publiek bijzonder in de smaak viel. Heel fijnzinnig speelden de beroeps musici van de Italiaanse luchtmachtka pel enige Italiaanse opera-composities waarna de Noorse Koningsgarde, mili tairen met grote, statige figuren met hun /pische hoeden, een soort bolhoe den met lange pluimen, aan hun mars- programma begonnen. Dit werd afge wisseld met een knappe uitvoering van de „Morgenstemming" uit de Peer Gynt Suite van Grieg. Door hun korte, pittige pasjes, snel heid en wendbaarheid suggererende, vielen de drie bands van de bataljons van de Engelse Lichte Divisie op. Zij wisten een stukje show van formaat weg te geven zonder dat dit van in vloed bleek op hun muzikale prestaties. Hun vlot gespeelde marsen en vooral de bugel-solo een warm, sonoor ge luid paste heel goed in het overigens zeer gevarieerde muzikale programma van deze taptoe. Dan was er plotseling de in 't duister opkomende demonstratie-peloton van de LIMOS uit Nijmegen, de Luchtmacht Instructie en Militaire Opleidingen School, die het publiek bijna een kwar tier lang in haar ban hield door feilloos uitgevoerde bewegingen zonder dat een commando werd gehoord. Het peloton, 55 man sterk, liet zien dat ook dienst plichtige soldaten door oefening de exercitie tot een hoge graad van per fectie op kunnen voeren. En bijzonder cachet aan het muzika le gebeurenn gaven de kapel en het tamboerkorps van de Koninklijke Lucht macht onder leiding van de bekende en populaire majoor Van Diepenbeelf, die trouwens ook de muzikale leiding van de taptoe pleegt te hebben. Spaan se marsen, een Beat-compositie en eni ge populaire nummers behoorden tot hun met veel gevoel voor fijne nuan ces uitgevoerd programma. Echt militair klonk de muziek van de band van de vierde „Armored Division" van de Amerikanen die een pittig stuk marsmuziek ten gehore brachten. Alle deelnemers, met hun blinkende koper, hun schitterende het licht van de schijnwerpers fel weerkaatsende in strumenten en hun in vrolijke tinten gestoken kledij van allerlei snit namen deel aan de forte finale, een fraai stuk je regie en directie. Indrukwekkend klonk, na de marsen, het koraal „Een naam is onze Hope" dat men eigenlijk, na het taptoesignaal, als een avondge bed kan beschouwen. Tot slot dan het Wilhelmus en bij het afmarcheren een compositie van Pi Scheffer. En daarmee was dan de proef voor de grote, ruim een week lang durende muzikale manifestatie in Arnhem afge legd. Met succes menen wij. Er werd niet alleen goed, maar vaak ook bijzon der kunstzinnig gemusiceerd al kwam het ene korps uiteraard wat beter voor de dag dan het ander. Grote niveau verschillen in de muzikale prestaties konden wij niet vaststellen. Er was een goede regie, er was een prettige en vlotte regeling, tot ver buiten de markt waar de Arnhemse gemeentepolitie, hier en daar door de marechaussee geassis teerd er blijk van gaf zo'n groot ge beuren goed in de hand te kunnen hou den. Wat ons opviel was dat er door de muzikale leiding niet meer zo'n grote wissel werd getrokken op het bevat tingsvermogen van het publiek voor „hyper"-moderne muziek. Het geheel bood een wat rustiger muzikaal beeld dan in voorgaande jaren wel eens het geval is geweest. Men bracht muziek die beter in het gehoor ligt en voor ve len dan ook meer een ontspanning dan een inspanning betekende. De Nato- taptoe 1968 kan, misschien wat voorba rig, nu gerust al tot de reeks van ge slaagde muzikale militaire evenemen ten in ons land gerekend worden. L. S. Vier militaire muziekkorpsen spelen po pulaire marsen op de markt in Arnhem tijdens de Nato-Taptoe in goede onder linge samenwerking. Op de gevel van het provinciehuis in floodlight gevangen de vlaggen der NATO-landen. Bij de opening van de Nato-Taptoe op de Arnhemse Grote Markt treden ieder jaar de vlaggendragers van alle NATO-landen voor het voetlicht. Op de achtergrond, tegen het decor van het provinciehuis, de internationale NATO-kapel, samengesteld uit muzikanten van zestien landen. VEENENDAAL Een vermoedelijk grote groep SKF-ers onderneemt mor gen de reis naar Antwerpen om daar getuige te zijn van de zaterdag-korf balinterland BelgiëNederland, waar in voor de eerste maal twee SKF-ers zijn opgesteld. Dat zijn Ted van Kooten en haar ploeggenoot André van Rossen die de strijd aanbinden met de Rode Duivels. De opstelling van het Nederlands twaalftal luidt als volgt: Aanval: dames: A. Elshout-Hendriks, Th. Noordzij (beiden Rust Roest); he ren H. Bosman, T. Elshout (beiden Rust Roest). Midden: dames: F. Karsten (Achilles), Ted van Kooten (SKF); heren: André van Rossen (SKF), J. Sanderse (Swift). Verdediging: dames: R. van de Gies- sen (Altius), R. de Witte-May (ZKQ; heren: P. Schaap (ZKQ, E. Slagt (Al tius). Reserves: dames: I. van Meeteren (DSV), A. van de Meulen (ZKQ; he ren: F. Groen (Altius), G. Steenhard (Tjoba). Aanvoerder van het Neder lands twaalftal is H. Bosman. RENSWOUDE Met ingang van maandag 24 juni is het postbureau van de Rijkspolitie te Renswoude verhuisd van Oude Holleweg 11 naar Van Arkel- weg 11. Vanaf diezelfde datum treedt de heer Hoorn in dienst als postcom- mandant. AMERONGEN Op de Burgwal in Amerongen wordt morgenavond om half zeven een wedstrijd gespeeld tus sen de kersverse eerste-divisieclub Wa geningen en een streekelftal, dat is sa mengesteld uit naar het zich laat aanzien lang niet de sterkste spe lers uit de omgeving. De organisatoren hebben weliswaar „alles" in het werk gesteld om ster kere voetballers te engageren voor dit elk jaar goed bezochte duel. maar zij zijn daarin dit jaar niet geslaagd. In het doel van het streekteam staat keeper Terschegget van DEV. De de fensie wordt gevormd door twee team genoten van hem, Langgras en Waas dorp en de DVSA-ers Breeschoten en Van Viegen. De opstelling ziet er verder als volgt uit: midden: Van Dijk (DEV), Tollenaar, (Wijk bij Duur stede) voor: Bekkers (Scherpenzeel), Rebergen (Scherpenzeel), Jetten (Wijk bij Duurstede) en Louwers (Scherpenzeel). Bekende spelers uit b.v. Veenen- daal en Rhenen ontbreken dus in het elftal. Het is overigens niet bekend of kam pioen Wageningen wel in zijn sterkste opstelling naar Amerongen komt. Dat lijkt zelfs zeer onwaarschijnlijk, want uit betrouwbare bron vernemen wij dat vermoedelijk een experimentele forma tie aantreedt tegen het streekteam. Om kwart voor vijf speelt een com binatie van HDS- en DVSA-junioren een wedstrijd tegen de leeftijdgenoten van DOVO. VEENENDAAL Morgen wordt er op het Salamander-sportpark door vier scheidsrechtersgroepen uit de provincie Utrecht gevoetbald om de „Zilveren Fluit". Aan dit toernooi, dat wordt georgani seerd door de actieve groep Veenen- daal, nemen deel de scheidsrechters groepen Amersfoort, 't Gooi, Utrecht en Veenendaal. Laatstgenoemde stelt de prijzen beschikbaar. De wedstrijden beginnen om tien uur, terwijl om drie uur 's middags de prijs uitreiking is gepland. De matches tus sen de arbiters duren tweemaal een half uur. De indeling ziet er als volgt uit: 10.00 uur - Amersfoort - Veenendaal, Utrecht - 't Gooi; 11.20 uur - Veenen daal - 't Gooi; Amersfoort - Utrecht; 12.55 uur - 't Gooi - Amersfoort, Utrecht - Veenendaal. VEENENDAAL —De EVPV „De Luchtreiziger" te Veenendaal nam deel aan de wedvlucht vanaf Chateauroux over 644 km. De duiven werden om 6 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich reeds om 15.39 uur bij de heer Schuurman en behaalde een snel heid van 1111,3 meter per min. De laat ste prijs werd verdiend om 17.14 uur. De uitslag luidt verder: B. H. L. Schuurman 1-5-10-11 A. v. d. Boven- kamp 2-3 G. Fasse 4-8 Barneveld-Tanis 6 C. v. Ginkel 7-12 W. J. v. Dam 9. Vanavond van 20.00 tot 21.00 uur is er gelegenheid in te korven voor Survil- liers Fosses, terwijl men zaterdagmor gen van 9 tot 10 uur jonge duiven voor Tiel kan inkorven. RENSWOUDE Voetbalvereni ging Renswoude is zeer ontstemd. Bestuursleden, spelers en vele aan hangers van deze nationale tak van sport in het Kasteeldorp maken dagelijks hun misnoegen kenbaar over de omstandigheid, dat hun vereniging de enige sportvereni ging in Renswoude zich nog steeds tevreden moet stellen met de welhaast middeleeuwse accommo datie en dat de eerste jaren nog wel zal blijven moeten doen ook! Sportminnend Renswoude kan maar niet geloven, dat er in kleine dorpen in de omgeving prachtig ge projecteerde voetbalterreinen kun nen worden gerealiseerd en in het Kasteeldorp niet. Van gemeentewe ge zijn er al vele toezeggingen ge daan om eens iets nieuws te cre- eren, maar steeds loopt er weer wat mis en dan wordt een plan voor verbetering c.q. uitbreiding maar weer „op de lange baan geschoven". Daarom worden v.v. Renswoude en haar vele supporters ongeduldig. Men wil nu eindelijk wel eens dui delijkheid en komt er dan opnieuw iets negatiefs uit de gemeentebus, dan moeten er aldus een woord voerder maar eens andere maat regelen getroffen worden. Dan moe ten er eens acties op touw worden gezet, dan moet er op de een of an dere manier massaal worden gepro testeerd, ja dan moet er zelfs inten sief worden gedacht aan een partij voor sportbelangen (eigen partij wel te verstaan) bij de eerstvolgen de gemeenteraadsverkiezingen. Want enkele raadsleden die bij de vorige verkiezingen exuberant de sport propageerden en op hun bij eenkomsten veelvuldig beloofden zich geheel in te zetten voor de sport in Renswoude (ergo: de voet balclub), falen volgens voetballend Renswoude nu volkomen op hun ze tel in de raad. Zij doen weinig of niets meer voor deze uiterst belang rijke sport in Renswoude en enke- Een gedeelte van de accommoda tie van v.v. Renswoude. De gro te zelfwerkzaamheid van de leden kan de povere indruk die men krijgt van het clublokaal annex kleedruimte, niet wegnemen... len van hen stemden vorig jaar zelfs tegen toen de plaatselijke club om een subsidie vroeg. Renswoude heeft nu voor de eer ste maal in zijn bestaan het eerste klasserschap behaald en daar men de huidige accommodatie in geen en kel geval meer representatief acht dat zal overigens niemand kun nen ontkennen moet er dus wat ondernomen worden. En wat men gaat ondernemen, dat wil de club u eindelijk eens weten. „Want we hebben nu lang ge noeg gewacht en nu moet er eens wat uit de bus komen", aldus v.v. Renswoude. „Zo kan het absoluut niet langer", zegt zelfs de heer G. van Raay, elftalcommissielid, grens rechter en ex-eerste-elftalspeler met een enorme staat van dienst. „We hebben totaal geen accommodatie voor onze vereniging die nu al ruim tweehonderd leden telt. Eén veld hebben we tot onze beschikking en dat is voor zeven elftallen het worden er vast nog meer be paald onvoldoende. Dat terrein met een klein drie hoekje „extra veld" hebben we ge huurd, dus we kunnen er geen ver beteringen aanbrengen. Dat zouden we overigens niet kunnen ook, want daarvoor is er geen geld". Volgens de heer Van Raay wacht Renswoude nu al vier a vijf jaar op iets nieuws en ondanks het feit, dat er reeds diverse plannen zijn gemaakt, verandert er aan de oude situatie niets. „We hebben enkele jaren geleden van onze club een za terdagvereniging gemaakt, maar nu krijgen we nóg geen medewerking", vertelt de heer Van Raay veront waardigd. „We zijn nu eersteklas ser en nu moeten we onderhand wel een betere accommodatie hebben, want deze lijkt nergens meer op. B. en W. doen mijns inziens wel hun best, maar verschillende raads leden vallen me zwaar tegen. Dat zijn zij, die bij de verkiezingen „al les voor de sport wilden doen", maar in feite overal tegen zijn". De Renswoudenaar is het ook niet eens met de subsidieregeling. „Bij onze aanvraag om subsidie vorig jaar had men het voortdurend over boekenonderzoek en dat duidt op wantrouwen. Dat is verschrikkelijk, want bij andere verenigingen doet men dat ook niet. Nee, dat valt me allemaal bijzonder tegen en werke lijk, naar mijn persoonlijke mening kan dat zo niet langer meer. We kunnen eenvoudig niet meer verder op deze manier. Het trainingspro gramma raakt in de war, want met zijn allen op een terrein is onmoge lijk. Bovendien blijft er van dat ter rein niets over. We weten niet meer waar we met de jeugd naar toe moeten enz. enz." Hoewel hij geen commentaar wenst te geven op de vraag of het juist is, dat Renswoude massaal wil protesteren in het dorp om aan het eind van de protestmars een ver zoekschrift in te dienen bij de raad, doen toch hardnekkige geruchten hierover de ronde in het dorp. Wel deed de heer Van Raay de volgende kernachtige uitspraak „Wanneer het niet verandert zien we ons genoodzaakt by de komende gemeenteraadsverkiezingen een eigen geluid te laten horen in de vorm van een eigen partij. Dat is dan nog de énige oplossing". VAN RAAY ...wantrouwen... is een regelmatig bezoeker van het kantoor van de burgemeester maar ook hij kan de leden en supporters van zijn club niet informeren over de plannen, die er bestaan bij d# vroede vaderen. Wij vroegen wethouder H. Ver meulen welke plannen de gemeente heeft ten aanzien van de sportac commodatie van Renswoude. „In dertijd werd er een voorstel gedaan om het sportveld, waarop de club momenteel speelt, te kopen en dat is toen behoudens goedkeuring van G. S. inderdaad gebeurt. Maar Ge deputeerde Staten reageerden nega tief", aldus de wethouder. „Ik kan me de vervelende situa tie van Renswoude levendig voor stellen, óók toen de subsidie vorig jaar werd afgewezen en de vereni ging in feite in haar hemd stond. Het is ons voldoende bekend, dat de club zelf enorm actief is, maar ik moet degenen, die in de veron derstelling leven dat er momenteel bij de gemeente vastomlijnde plan nen liggen voor iets nieuws, toch te leurstellen. Renswoude is zeer ontstemd, dat is duidelijk. De eerste indruk die bezoekende clubs krijgen van het „sportcomplex" van Renswoude jaagt het bestuur, de spelers en de club het schaamrood naar de ka ken. „Bovendien bestaat de moge lijkheid" aldus een lid van Rens woude „dat die eerste (niet al te beste) indruk van de gasten op de een of andere manier wordt geasso cieerd met het spel van ons eerste elftal De voorzitter van v.v.Renswoude Toen bekend werd dat G.S. geen goedkeuring wensten te verlenen aan het plan om het terrein waar op Renswoude nu speelt te kopen, was het voorlopig afgelopen. Op on ze laatste collegevergadering is het nog wel een punt van bespreking geweest, maar verder is er ten aan zien van een nieuw complex niets positiefs bekend. Wij zijn met nieu we plannen nog niet begonnen", zo besloot de heer Vermeulen zijn commentaar. Wat v.v. Renswoude nu gaat doen om nieuwe plannen van de gemeen te te bespoedigen, zal moeten wor den afgewacht. Worden het protest marsen en -acties om de vroede va deren aan het denken te zetten, wacht men de tijd af van de ge meenteraadsverkiezingen om dan een eigen party op te richten of berust men in zyn lot Wij zouden de bloeiende vereni ging een goede raad willen geven. Laat het bestuur een avond beleg gen, waarop de actieve leden en do nateurs allen bij elkaar komen om over deze zaak te discussiëren. On getwijfeld komt daar aan het licht wat er van een nieuwe accommoda tie terecht komt. Volgens ons is er namelijk bij v.v. Renswoude een zeer vooraanstaand bestuurslid, dat veel weet over de accommodatie die v.v. Renswoude in de toekomst wordt toebedacht. In ieder geval méér dan wethouder Vermeulen Heden, vrydag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: Demonen in tunnels". Morgen, zaterdag RHENEN De Thijmse Berg, 13.30 uur: Kastelen tocht VVV. LEERSUM Het Hof, 19.30 uur: Beatclub „-De Weer wolf" met „Gee-bros". BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: Demonen in tunnels". Bio, Rhenen 20.00 uur: ..Dwars door de vuurlinies". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot en met 20 juli: „Voor een pijpje en een prise". Dagelijks, behalve zon- en woensdag 11—12.30 en 14—17 uur. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Aardbeien: EI 4469 per doosje a 250 gram; II 2744 per doosje a 250 gram. Aanvoer: 8.000 doosjes. Rode bessen: EI 89103 per doosje 250 gram. Early Rivers (Duitse kersen): EI 128 159; I 110—128; B 83; C. 42 Aanvoer: 9 ton. Spithoven: I 6098. Aanvoer: 1 ton. Golden delicious: EI 6065: 57; EI 65 70: 61—69; EI 70—75: 69—78; EI 75—80: 83; EII 60—65: 46—53; EII 65—70: 59; EII 70—75: 61—68; EII 75—80: 59. Aan voer: 6 ton. Jonathan: EI 60—65: 66; EI 65—70: 71; Ei 70—75: 65; EI 75—80: 56. Aanvoer: 8 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. VEENENDAAL Gisteravond trad het damesteam van VZC aan in eigen huis tegen het Zeister Laga. Na een wat moeilyke start had VZC weinig medelijden met de tegenstander en speelde zich naar een 6-1 zege. Door deze triomf blijft de VZC-formatie on geslagen en heeft goede vooruitzichten. De eerste aanval van Laga leverde een treffer op. VZC talmde met in grijpen en de midvoor van Laga kon ongehinderd scoren (0-1). Maar Laga was na dat moment al uitge speeld, want er was toen nog maar één ploeg die speelde en dat was VZC. Rita van Binsbergen mocht een strafworp nemen. In eerste instantie kogelde zij tegen de paal, maar zij be machtigde de terugspringende bal en haar schot was toen wel raak (1-1). Vlak voor het einde van de eerste helft mocht zij weer een 4-meter-bal nemen en deze werd ineens ingescho ten (2-1). In de tweede helft werd Laga totaal overspeeld. Na goed aangeven van Jantien Imbos schoot Carla Groenhof raak 3-1). Rita van Binsbergen wist vervolgens de middenachter en de keeper van Laga te verschalken en VZC zat met 5-1 op rozen. Ineke van de Kolk bereikte even later Jantien Imbos en deze schoot onhoudbaar in (6-1). VZC heeft door deze zege de kop nog" islteeds in de 2e klas en het ziet er naar uit, dat voor dit team de kam- pioensvlag klaargelegd kan worden. VEENENDAAL Morgenmiddag om twee uur ontbrandt in het Bcrgbad weer de strijd om de Ritmeesterbeker. Dit grote toernooi, georganiseerd door VZC, is flink bezet met sterke ploegen. Acht formaties uit de 2e en 3e klas van de bond zullen ongetwijfeld alles in het werk stellen om het kleinood, be schikbaar gesteld door de Ritmeester Sigarenfabrieken, in de wacht te sle pen. Ondanks het feit, dat sinds enkele jaren dit evenement is uitgebreid tot een groot nationaal gebeuren is VZC erin geslaagd de laatste twee toernooi en te winnen. Mocht dit wederom het geval zijn dan mag het de bokaal hou den. De halve finales worden te om streeks zes uur gespeeld, terwijl de strijd om de 3e en 4e plaats om zeven uur zal plaatsvinden. De finale brandt los om half acht, waarna de prijzen zullen worden uitgereikt door burge meester mr. dr. J. Hazenberg. Hierna is er een dansavond voor iedereen in het badpaviljoen. is er een dansavond voor iedereen in te bestrijden. VZC uit Veenendaal, AZC uit Apeldoorn, Swift uit Den Haag, Kroosduikers uit Westzaan, De Gouwe uit Waddinxveen, AZ'70 uit Amsterdam Flevo uit Nijkerk en De Bevers uit DiereYi. Een nationaal sportgebeuren dus. De ploegen zijn ondergebracht in twee poules naar kracht en competitie indeling. Om de beste formaties in de finale te krijgen heeft VZC wederom de cross- finale ingesteld, hetgeen erop neer komt, dat via een tweede plaats in de poules toch nog de finale kan worden bereikt. Zo is VZC al tweemaal achter een in de finale gekomen en het won evenzovele malen de bokaal. Voor VZC wordt het dus een krachtmeting van de bovenste plank, hoewel een herhaling van dit huzarenstuk niet in de lijn der verwachting ligt, want de deelneming is sterker dan voorheen. Het belooft 'n enerverende watersportdag te worden in het Bergbad en het is te hopen dat Pluvius schittert door afwezigheid. Helaas was het de afgelopen jaren vaak een natte bedoening. Het diepe bassin is vanaf twee uur gesloten voor de zwernliefhebbers uit Veenendaal en omgeving. EDERVEEN De eerste en derde uitgave van Advendo spelen morgen in Soest een oefenwedstrijd tegen Hees 1 en 2. Het eerste team is als volgt sa mengesteld: doel: R. Veldhuizen; ach ter: J. T. Donkelaar en R. d. Fluiter; midden: A. Methorst, Greuter en R. Ruiswijk; voor: T. Neer, D. Neer en J. v. Donkelaar, Ruiswijk en E. Don kelaar.

De Vallei | 1968 | | pagina 11