VARA-tv brengt zes grote zomeravondprogramma's Beurs van Amsterdam Opening expositie in Oldebroek Cassandre overleden Vaste beurs Vanavond start in Harderwijk VANAVOND MORGEN Heeswijk-Dinther samengevoegd Omzet Glanzstoff 21 pet. hoger VNU zal omzet van f300 min halen Nyma wordt niet opgesplitst a PILOOT STORM I RECHTER TIE I TEKKO TAKS TELEVISIE ~II T.V. LANGENBERG Vagina 2 VRIJDAG 21 JUNI 1968 Het was het laatste wat Freek van haar zag, toen de auto snel de hoek omzwenkte: waaiende zwarte haren, kort tegen haar achter hoofd geblazen langs de hoge kraag van de jas, een kleine gebruinde hand, die wuifde. Niet naar hém... Freek wendde zich om. Hij was dui zelig, hij vergat Myra. Noldie, wel een tekening sturen, niet hem willen kennen. Hem haar liefde verklaren, uitrijden met een ander, een oudere main nog wel, en die kussen... Wat was dat voor een vrouw? Hij hoef de zich nu werkelijk niet meer in te praten, dat zij een kind was. Was zij waar? Of... was zij onwaar? Dat laat ste was toch gans niet onmogelijk. Er was zoveel onwaar gebleken. Waarom zou zij dan het enige ware blijken te zijn? Freek slofte naar huis, ging meteen naar zijn kamer. Gekleed achterover op zijn bed liggend, de handen onder het hoofd, de ogen starend naar de zoldering, dwong hij zichzelf Noldie nu eens net zo nuchter als al het andere te bekijken, weg te schuiven alles wat hem zo trok tot haar. Wat bleef er dan over? Een meisje, dat er erg jong uit zag en een veel oudere stem had. Een meisje, dat deed als een jongen, spor tief was, alles durfde, alles kon en te vens dingen zei, die... die zó klonken, dat je er eigenlijk alles vain maken kon. Ja, want die diepe bedoelingen zouden ook wel pose wezen, die bedoe lingen had hij erachter gezocht en zij had maar te knikken en hij was al in de wolken geweest. Freek kneep de lippen op elkaar iin verachting voor zichzelf. Een meisje, hij zette zijn beschou wing onbarmhartig voort dat wist, dat geheimzinnigheid boeide, dat het leuk vond, mannen om zich heen te la ten draaien en ze als koningin te be handelen. Hier hond, heb je een been! Een meisje met talent. Dat viel niet te ontkennen. Nu goed, talent, maar verder... zo koud als nu haar ogen hadden geblikt als... zeewater. Ja, zeg het maar gerust, durf het maar hardop te zeggen: Noldie heeft ogen als zeewater, maling aan je kinderdro men over niet bestaande prinsessen. Alweer één van de dingen, die hem zo schroomvallig aan dat kind hadden geboeid. Uit, afwijking! Gooi maar op de oude rekening. Was het niet om te lachen van beroerdigheid? Hij, met zijn kronkel in zijn hersens! En nu die tekeningen... Wat zat daarachter? Hij lachte kort, schrok zelf van dat hatelijke geluid in de stille kamer. De wraak, dat hij toen niet gehapt had. Verdorie, wat was hij toch een stommeling. Wat hij voor beloning had aangezien, was een machtsuiting van haar kant geweest, een poging om hem toch te binden uit medelijden met het „zieltje", uit bewondering voor haar „begrip" en verder alles... inte- ressantdoenerij, interessantdoenerij. In gedachten ging hij nog eens heel hun omgang na. De redding. Toen had zij meer dan mal gedaan. De he le streek met die jongen te gaan zeilen in het donker op een hoge zee was al iets waanzinnigs. En dan haar vrij heid, haar onomwonden toon, haar al les zeggen... Toen, na haar weglopen en ook nog in het begin van huin om gang, toen zij hem nog niet te pakken had, was zijn houding juist geweest. Wrevel over haar eigenwijsheid, haar eigengereidheid, haar meer dan zelf bewuste houding. Nest! Zij had zich aan hem opgedrongen en hij had zich laten vangen. „Ik kan tegen jou an ders zijn dan tegen andere mensen'. Ja, ja, zij wist zijn gedachten ook. Nu ja, dat had hij zelf ook, dat hij ge dachten kon voelen, maar wat zei dat nu nog? Alleen een vorm van over spannen zijn. De laatste tijd had hij gelukkig van die gewaarwordingen minder last, daarvoor was werk een goed geneesmiddel. Het gevoel of zij achter haar ogen over hem lachte, dat was juist geweest. Maar dan dat andere...? Het was in eens of hij haar zachte, donkere stem hoorde, toen, die keer dat zij zat te schilderen, dat zij toch maar de dr omtuin schilderenBloemen en bloesems, zie eens Freek..." Het gevoel van de band tussen hen... Met een ruk zat hij overeind. Zijn slapen klopten. Zo kon hij met veel klaarkomen misschien met allies, maar met Noldie niet. Was zij dan toch iets anders? Het zou dwaas zijn dat te ontkennen, al wist hij niet op welke wijze ten goede of ten kwade, waar of onwaar, maar vast stond dat het niet ging, absoluut niet ging zich van haar wézen te ontdoen, hoe ook. Daar zat hij nu met al zijn overleg gingen al zijn conclusies en was nog even ver. En nu reed Noldie paard en lachte tegen die oude gek met zijn auto. Misschien was hij wel die meneer M. uit de krant. Voor wat hoort wat. Freek gooide z'n benen over de bed rand, rekte zich, kneep zijn ogen toe. Hij had hoofdpijn, het viel hem moei lijk tot een besluit te komen. Maar 't moest nu, zij moesten eens alles uit spreken samen, hij én zij. Vanavond ging hij naar Nol die Trof hij haar niet thuis, dan ging hij een andere keer, maar het moest in het reine komen, zo wist hij niet waar hij zich aan te houden had. Tenslotte was hij geen kwajongen, zij kon hem niet gebieden waar hij had te staan of te gaan! Dan had zij maar niet moeten beginnen met dat sturen van die teke ningen. Het heraanknopen van de om gang was van haar en niet van hem uitgegaan. Freek zocht het adres, dat hij op 'n strookje papier had geschreven. Hij had 't zonder commentaar aan Myra gevraagd, niet eens onmerkend dat zij 't zich aantrok; hij was te zeer met zichzelf bezig. Er werd opengetrokken. Ja, juf frouw Vrede was thuis, maar zij ont ving nooit bezoek, meldde een bedees de stem. Mij wel, zei Freek kortaf; hij liep meteen de trap op, voelend dat bruta liteit hier het enige was. Een oude dame» wees hem aarze lend de weg. Freek stond voor de gesloten kamer deur. Een verlangen dat hij had ge koesterd sedert hij haar te paard had zien verdwijnen uit zijn leven, steeds weer onderdrukt nadien, steeds weer uit zijn aandacht verbannen, zou nu dadelijk bevredigd worden: hij zou Noldie weer ontmoeten, haar ogen zien, haar stem horen. En toch nu aarzelde hij. Moest hij aankloppen? Of haar zo verrassen? Hij besloot tot het laatste en draaide ineens de deurknop om. De ruime oude kamer was ten dele verlicht, daar de witte lamp maar plaatselijk licht wierp. Er hing de be kende atelierlucht, van verf, terpentijn en vernis. In het midden stonden twee spiegels, als benen van een driehoek, vlak onder het witte licht. Daar zat Noldie met haar rug naar de deur; aan haar houding zag hij dat zij werk te. Het licht viel over haar rug, over het satijn van een Chinese pyjama, rood met gouddraad. Zij had haar schetsboek op haar opgetrokken knie. Haar haar glansde zijdeachtig. Zij schrok niet, zij keek niet om, zij keek niet op. Toen Freek de deur achter zich sloot en ei tegen aan leunde, zag hij in één der spiegels haar neergebo gen gezicht, sterk, zonder een zweem van angst, of twijfel* Hiertegenover vond hij zijn houding niet. Had zij gesproken, was zij geschrok ken, had zij hooghartig gedaan, hij zou het hebben kunnen verwerken, alleen dit rustige zwijgen niet. Noldie...! Een ogenblik dacht hij, dat zij hem misschien eerst niet had bemerkt, maar nu bleek, dat zij van zijn aan wezigheid wel degelijk op de hoogte was. (Wordt vervolgd) nwnnnii innmminmiiiimmiimmiiiiii Met ingang van hedenavond verzorgt de VARA-tv in de vakantiemaanden ju ni, juli en augustus een zestal zomer avondprogramma's, waarvan de be langrijkste elementen zijn: actualiteit en amusement. Deze uitzendingen vul len het gehele VARA-programma op iedere vrijdagavond, eens per veertien dagen (afwisselend op Nederland 1 en 2). De uitzendingen vangen aan om 20.20 uur en eindigen voor Nederland 1 om plm. 22.30 en voor Nederland 2 om plm. 22.15 uur. „Zo maar een zomeravond" is de ti tel van deze reeks programma's. Het amusementsgedeelte speelt zich af in een grote tent en de actualiteiten en soms ook een amusementsonderdeel, worden gebracht vanuit Studio Belle- vue in Amsterdam. Voor de totstand koming van deze uitzendingen wordt door verschillende afdelingen van de VARA-tv samengewerkt. De grote tent van waaruit het geva rieerde programma wordt uitgezonden, wordt vanavond opgericht in Harder wijk, op 5 juli in Gouda, op 19 juli in Oostvoorne, op 2 augustus in Bakkum, op 16 augustus in Hoensbroek, waar dan bovendien een actie wordt ge steund voor het revalidatiecentrum ORA en tenslotte op 30 augustus in Middelburg. Van de onderdelen waaruit „Zo maar een zomeravond" is opgebouwd, zal er geen langer duren dan vijftien minuten, om op deze wijze het geva rieerde karakter van de programma's recht te doen wedervaren. Het pro gramma wordt gepend met een com munity-singing door hammond-organist Stof Meder en het in de tent aanwezi ge publiek. Daarna wordt terugge schakeld naar Studio Bellevue, waar „Achter het Nieuws" een interview met iemand zal hebben die op dat ogenblik in de actualiteit staat. Even eens in Bellevue vindt dan een optre den van het Leids Zolder Cabaret plaats. In de tent wordt vervolgens het spel letje „Samen uitgespeeld. Een meisje stelt aan een drietal jongens (die ze niet kan zien) een aantal vra gen, om uit te vinden met wie zij een avondje zou willen uitgaan. De uit komst van dit spelletje kan zeer ver rassend zijn. Leider is Henk van Stip- riaan. In Bellevue verzorgt „Achter het Nieuws" het volgende programma-on derdeel, zijnde een interview. Het aan wezige publiek in de tent kan dan mee doen aan de VAR A-kiosk; hierbij laat een bekende VARA-medewerker zich ondervragen door zijn publiek. In Har derwijk zal dat zijn: Rudi Carrell. In Studio Bellvue wordt een reprise van een succesvol VARA-programma of een fragment daaruit, gebracht. Een muzikale quiz wordt vervolgens in de tent gespeeld. De titel van deze quiz luidt „Kruis of mol". Een gefilmde reportage over een ac tueel onderwerp wordt vervolgens in studio Bellevue gebracht. Ook de beat 3842 „Wat!?" riep Piloot Storm uit en hij keek dokter Shaw aan alsof deze hem iets op de mouw wilde spel den. „Charly O'Shaughnessy in het hospitaal? Die knaap is van zijn leven nog nooit 'n dag ziek geweest!" Maar terwijl hij dit beweerde, herinnerde Arend zich, dat zijn roodharige makker er de laatste keer nogal pips uitzag en voor zijn doen veel te weinig aan de conversatie had deelgenomen. „Kom maar even mee naar de quarantaine-koepel," noodde de dokter Arend en Sandra. Hij ging hun voor door de lange connectie gang en legde onderwijl uit, dat Charley vermoedelijk het slachtoffer was van een geheimzinnige, betrekkelijk onschuldige aandoening, die men de „moon-blues" noemde. Shaw schreef de ziekte toe aan 'n soort heim wee van de cellen van het lichaam naar aardse condi ties. „Maar Charley is toch 'n oudgediende! Hij heeft al vele ruimtereizen achter de rug!" sprak Arend ver bluft. „Zegt niets. Dit kan jou of mij of Grishow ieder ogenblik treffen", vertelde de dokter fluisterend, want zij stonden bij de arme patient. Charley keek zijn vrienden glazig en droevig aan, doch sprak geen woord. 27. Tsjiao Tai gaat het goedkope logement binnen. In het wrakke halletje ziet hij een man, die op een houten brits ligt te suffen. „As je een kamer wil mot je vooruit betalen", gromt de man. „Niks kamer", zegt Tsjiao Tai. „Ik moet Seng Kioe hebben." „Je mag hem hebben en hou we ook", zegt de logementhouder. „De ploertKijk maar es wat ie met me smoel heb gedaan." Tsjiao Tai ziet dat de linkerwang van de man bont en blauw is, een van zijn ogen zit dichtgeslagen. „Dat heb die Seng Kioe van jou me aangedaan", zegt de man somber. „Al- lenig omdat ik vroeg wanneer ie de huur dacht te be talen. Een beer van een vent is 't, en zo sterk as een os. Ik zou d'r nog maar eens over nadenken voordat ik naar 'm toeging." „Ik moet 'm over zaken spreken", zegt Tsjiao Tai kortaf. „Je mot het zelf weten", mompelt de loge menthouder. „Hij zit boven, tweede deur links." Tsjiao Tai gaat naar boven. Seng Kioe is dus een gevaarlijke krachtpatser, precies zoals hij al gedacht had. Ongewa pend als hij is, zal het net meevallen om hem met zijn vriend en zuster naar het gerechtsgebouw te krijgen. Tenzij hij zijn toevlucht neemt tot een list. Met gemeng de gevoelens klopt Tsjiao Tai aan. Van binnen klinkt meteen een bulderende stem „Heb je nog niet genoeg gehad Kom je nog een portie halen Ik zal je de huur op je smoel geven 51. Tekko begon steeds meer bewondering en ontzag voor Bombasso te krijgen, want hoewel dit gebied ook voor de zwarte gids onbekend was, wist hij de troep toch zo te leiden, dat zij zo snel mogelijk vooruit kwa men en de gevaren omzeilden. Maar ja, Bombasso had dan ook veel meer ervaring dan Tekko en was trou wens een kind van dit land. Op een late middag, nadat zij weer een vermoeiende mars achter de rug hadden door zwaar begroeid, bergachtig terrein, bereikte de kleine expeditie een mooie vlakte. „Dit mooie plaats om kamp voor nacht op te slaan!" zei Bombasso te gen Tekko boven het geschreeuw van een stel apen uit die snel wegvluchtten. „Ja goed, doe maar!" antwoord de Tekko, die zich niet zo heel erg op zijn gemak voel de met die apen zo dicht in zijn beurt. „Zeg eh... zijn dat nu kleine gorillaatjes?" „Hi eh hi eh nee!" lachte de trouwe gids. „Dit zijn chimpansees. Gorilla's veel groter. Zullen wij hopelijk ook spoedig te zien krijgen. Dit ook gorilla-gebied. Zijn nu waarschijnlijk niet in de buurt!" Enigszins gerustgesteld, begon Tekko de ne gers te helpen om het kamp voor de nacht in gereed heid te brengen en eigenhandig zette hij zijn tentje op. Toen hij voor het naar bed gaan eerst de kaart nog eens raadpleegde kwam hij tot de ontdekking dat zij nu midden in het gebied zaten, dat door de gorilla's ge terroriseerd werd. „Tja, hier moet het zijn!" mompel de onze vriend. „We zullen er het beste maar van ho pen!" OLDEBROEK De tentoonstelling van Nederlandse Schilder- en Beeld houwkunst die, zoals wij reeds eerder berichtten, van 22 juni tot 2 september a.s. in kasteel „De Zwaluwenburg" te Oldebroek wordt gehouden, zal zater dagmiddag om vier uur worden ge opend door mr. E. J. F. Westerhuis, burgemeester van Doornspijk. Men kan de expositie op werkdagen (behalve maandags) bezoeken tussen twee en vijf uur, op zon- en feestda gen tussen elf en vijf uur en bovendien op de vrijdagavonden tussen zeven en negen uur. ontbreekt in „Zo maar een zomer avond" niet. In Harderwijk zullen „The Buffoons" uit Enschede optreden. Na de Buffoons wordt een slap stickfilm met Buster Keaton gedraaid en in studio Bellevue zal het aanwe zige publie vragen kunnen tellen aan een figuur die op dat moment in de be langstelling staat. Koos Postema leidt dit onderdeel, dat tot titel kreeg „Con frontatie". In elk zomeravondprogramma zal een vedette optreden. In Harderwijk zal dat zijn: zangeres Liesbeth List. „Zo maar een zomeravond" wordt beëindigd met de dagsluiting in studio Bellevue. PARIJS De vermaarde Franse de corateur en ontwerper Cassandre is gis teren aan een hartaanval in zijn wo ning in Parijs overleden. Hij was 67 jaar oud. Cassandre, die eigenlijk Adolf Mou- ron heette, werd 24 januari 1901 uit Franse ouders in de Russische stad Charkof geboren. Al zeer jong kwam hij naar Parijs, waar hij zijn middel bare opleiding kreeg. In de jaren twin tig maakte hij zijn eerste affiches, die wereldberoemd werden. In 1936 reisde hij naar Amerika waar hij gedurende vier jaar werkte. Hij ontwierp daar onder meer de omslag van het bekende tijdschrift Harper's Bazaar. Cassandre heeft ook theater decors en -kostuums getekend. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.16 Ber. 18.20 Lichte gr. muz. 18.30 Hee, een pr. voor onvolwass. Jazz-rondo. 19.20 Uppsala '68: Het vereren van God in een geseculariseer de wereld, lezing. 19.30 Nws. 19.35 Cri terium: kunst nader besch. 20.00 Ste reo: Pianorecital: kl. muz. (gr). NRU 20.15 Holland Festival 1968: Radio Fil- harm. Ork., Groot Omroepkoor; NCRV- vocaal ensemble en sol.: kl. muz. VARA: 22.00 Klankbeeld over homo fielen. 22.30 Nws. 22.40 SOS-ber. 22.45 Act. 22.55 Prettig weekend: licht gev. platenpr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n NCRV: 18.00 Li. ork. muz. en zang- soliste (gr). 18.19 Uitz. van de KVP. Kaarten op tafel. Een uitz. over pol. za ken, die de aandacht verdienen. 18.30 Nws en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Wereld- panorama. 19.10 Zo maar zomers: gev. muz. pr. 21.00 Over de grens: De mens tussen de kranen, klankbeeld. 21.30 Li. ork. muz. (gr). TROS: 22.00 Kans op kunst: kr. kanttsk. 22.30 Nws. 22.40 Cabaretliedjes. 23.00 Tros-Radio-Ro- deo: wedstrijdpr. 23.45 Act. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Nws. KRO: 19.0? Waauw, ged. hitparade 19.32 Disco-Duel: een kritisch platenpr. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Van toen tot nu: Fragmenten uit een serie progr. van de BRT over 70 jaar Neder landstalige kleink. 20.50 Concertgeb. ork. o.l.v. Bernard Haitink, en solisten: kl. en mod. muz. 21.55 Brandpunt. NTS 22.50-22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.006 Journ. 19.03 Weekjourn., met titels voor gehoorgestoorden. 19.25 Open oog- kroniek voor vrije tijdsbest. 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Zomaar een zomer avond: gev. pr. NTS: 22.15-22.20 Journaal. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ocht.gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Li. gr.muz. VPRO: 7.53 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 ZO 135: ge- var. pr. (9.35-9.40 Waterst.) 10.30 Werk geven en nemen: rubriek over arbeid en arbeidsverhoudingen 10.50 Stereo: Draaiorgelmuz. (gr). 11.00 Nws. 11.02 Kinderkoor van de Tsjechische Om roep. 11.25 Afrikaanse kron. 11.45 Ste reo: Salonorkest en zangsolist. 12.10 Een nieuw geluid: jonge artiesten. 12.26 Med. tb.v. land- en tuinbouw. 12.29 Act. sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: pr. voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Tot beter begrip: een cursus muziekluiste- ren. 15.20 Kron.: een pr. over organi saties met een goed doel. 15.40 Tot be ter begrip: een cursus muziekluisteren 16.00 Nws. 16.02 Taal noch teken?: dis cussie over Esperanto. VARA: 16.30 Ik breng een uurtje door met jou in Sche- veningen: muz. am.pr. 17.25 Radio- weekjournaal. 17.55 SOS-berichten. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: semi-klass. muz. (gr). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. gr.muz. 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 Vakantietips 8.45 Voor de huisvrouw. 9.30 Klassieke muz. (verz.pr.) 10.25 Stereo: Weens Filharmonisch Orkest: klass. romanti sche muz. 10.55 Kunstkron. 11.00 Nws. 11.02 Leren leven met de oecumene, le zing. 11.17 Klass. pianomuz. (gr). 11.55 SOS-ber. 12.00 KRO Li. pianomuziek, (gr). 12.14 Marktber. 12.16 Overheids- voorl.: De politie nu. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Zonder grenzen: een rubr. over missie en zending. NRU: 13.00 Vliegen de schijven: verz.pl. voor de militai ren. KRO: 14.00 PM: een weekblad met veel plaatjes (16.00-16.02 Nws). NRU: 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 HIRO-magazine: presentatie en infor matie. KRO: 17.30 6-7-6-8 pocketradio voor tieners. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevar. pr. (10.00 en 11.00 Nws). NRU: 12.00 Nws. 12.03 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Millers mixture. 13.30 Zuid- zee-serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ie- nerama. 15.00 Nws. 15.03 Topsterren zingen. 15.30 Country and Westernmu- ziek. 16.00 Nws. 16.03 Act. 16.07 Licht gevar. muz.pr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier en nu: sporthow met li. gr.muz. VRIJDAG 21 JUNI 1968 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van de vorige avond). 10.20 Dem Tater auf dem Spur, TV-film. 12.00-13.30 Act.-kr niek. 16.40 Journ. 16.45 Filmrep. 17.15 Knutselrubr. 17.55 Overz. van de mid- dagpr. voor de komende week. 18.00- 18.05 Journ. (Reg. pr.: NDR: 18.05 Act. 18.19 Journ. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 Pater Brown, TV-film. 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.05 Praatje. 18.10 Felix, TV-serie. 18.25 Goedenavond. 18.30 Journaal. 19.10 Graf Yoster gibt sich die Ehre, TV-film. 19.40 Kamer- muz.) 20.00 Journaal, weerber. en weerber. voor de vakantiegangers. 20.15 Act. 21.00 De Saint, TV-film. 21.50 Jour naal, weerber. en weerber. voor vak. gangers. 22.05 Rep. uit Bonn. 22.20 Die letzten Tage der Menschheit, toneelsp. 23.50 Journ. DUITSLAND II 17.45 Nws. en weerber. 17.50 Act. en muz. 18.15 Sportpr. 18.50 Kleur: An ker auf und Leinen los, TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en act. 20.00 Berliner Blockade, doc. spel. Aan- sl. Nws. 21.25 Doe. 22.25 Nws., weer ber. en act. 22.50 Korte Engelse speel films. MnMnnuutMinvtm Fonds Vorige late koers not. Nederland 1966-1 7 103% 10333 Nederland 1968 6è 99% 99 A Nederland 1966 63 97% 97% Nederland 1967 63 97 A 97% Nederland 1967 6 95 95 Nederland 1965-1 53 93 V* 93% Nederland 1964-1 53 90 A 90 A Nederland 1964 5 88 A 88% Nederland 1958 4* 88 A 88 Nederland 1964 4è 96 A 95« Nederland 1959 43 86% 85% Nederland 1963-1 43 82Vt 82% Nederland 1961 4 84 8333 Nederland 1953 33 79% 79 Ned. staffell. 1947 33 71% 7133 Nederland 1951 3t 89% 89% Nederland 1953 1-2 33 8333 83% Nederland 1950 1-2 33 72Vt 72% Nederland 1954 1-2 33 74% 74% Ned. grootb. obl. 1946 3 83% 83 A Ned. dollarlng. 1947 3 86V2 86% Bank v. N.G. wnb.l. '57 6 96 A 96% id. 30-jar. 1958/'59 43 85 85% H.V.A.-mijen ver. a. 105Vt 105% A.K.U. a. 84.9 84.8 Delimij. f. eert. 68.5 64 Hoogovens n.r.c.v.a. 115.1 117 Philips gem. bezit. v. a. 145.5 145.6 Unilever c.v.a. 137.9 139.6 Kon. Zout-Organon 179 177.8 Dordtsche Petr. a. 801 Vt 818% Kon. Pe:T. f. a. 165.6 168.9 H.AX. a. 73 72% Java-China p n.r.c.v.a. 145% 143 K.L.M a. 214 213 Rotterd Lioyd a. 133 132V» Scheepvaartunie a. 119% 118% Bk v. Ned. Gem 1967-1-2 6i 100 A 100% Bk v. Ned. Gem '67-1-2-3 63 98% 98A Bk v. Ned. Gem. 1965-1 6 94% 94% Bk v. Ned Gem. *58-1-2-3 43 86% 86% Nat bk v. mid. kred. '66 7 102 101 Nat. Investeringsb. 1965 53 94% 93% Fr.-Gron. Hyp.b. dw 6 92% 92% Alb. Heyn wdlobl. '55 4 138 British Petrol. 1966 73 104% 103V« Bijenkorf 6 100 100 Co-op Ned. r.spaarbr. 155 153 Ned. Gasunie 1966 6è 98% 98% Ned. Gasunie 53 93% 9333 Philips dir. 250-100 '51 4 78% 78 Vt Pegerr 1-2 1957 6 95% 95% Pgem 1957 6 96% 96% (Slotkoersen van gisteren) Rott Rijn PijpLmij. 5i 94'/s K.L.M. 15-jarig 5 96% Ned. Spoorw. 57 1-2 4l 90% Berghuizer Pap.fabr. 4è 94 Va Gelder Zonen v. 4l 88% Grasso's Kon. Mach.f. 51 88 Meteoor beton 51 87% Stokvis en Zonen 4l 87% Thomassen/Dr.-Verbl. 4è 100% Alg. Bank Ned. a. 227% Amrobank f20,a. 49 Nationale Ned. cert. 682 Ned. Credietb. aand. b. 162% Ned Middenstandsbank a. 90.1 Slavenburg's Bank a. 170 Albert Heyn a. 250 Amstel Br. n.r.c.v.a. 436 Bergh en Jurg. f 250-1000 a. 201% Blijdenst.-Will. f 1000 nreva 63 Lucas Bols a. 184 Bredero vast goed a. 140 Bredero ver. bedr. n.r. c.v.a. 455 Buhrmann-Tetterode a. 521 Bijenkorf n.-r. c.v.a. 599 Calvé n.r. c.v.a. 950 Calvé com.pref.wd.nr. eert. 160% Drentsch-overijs. houth. a. 127 D.R.U. a. 381 Edy emaille a. 80 Elsevier uitgeversmij. a. 399 Erdal mij. voor wasverw. a. 600 Excelsior metaalbuizen a. 58% Fokker a. 430 Gazelle rijwielfabriek a. 190 Gelder (van) papier a. 124 Gist-Brocades a. 117 Grasso's kon. mach. fabr. a. 120 Heineken's Bierbr. aand. 717% Holec aand. 154 Interr-atio aand. 359 Kon. Ned Papierfabr. a. 148 Kon Ned. Textielunie eert. 45 Krasnapolsky La. 53 KV T (kon ver tap.) aand. 213 Leidsche Wolspinnerij a. 256% Lips en Gispen eert 124 Meteoor Beton a. 121 Misset, Uitgeversmij. a. 313 Naarden Chem. fabr. a. 590 Naeff gebr. a. 215 Nedap ned. app.fabr. aand. 142 Ned. Ka bel fa brieken aand 308 Nelle, wed. J. van aand. 400 Nyma nj\c.v.a 28 Niiverdal-ten Cate a. 82 Overz Gas, nat bes. tjlL 94.5 Pakhoed a. 86.7 94% 93% 90% 94 88 88 85 87% 99 227% 49 686 163 92.4 172 254 425 201% 65 186.5 138 434 524 586 968 158 130 380 81% 401 595 58 434 200 122 114 118 443 150% 45% 54 210 259% 124 122 314% 610 210 316 401 28% 81% 93.7 89 c.v.a. a. a. 67% 67% a. 181 182 160 24.6 198 220 85 458 265 90 364 34% 106 200 156% 183 130 165% 57 94 149% 855 56 823 165 24.5 205 220 86 459% 262 89 378 40 1071/» 198 156 182 128 175 59 94.9 149% 829% 57% 825 634 634 629 196 195.7 241.5 241 Pal the Pont Houthandel Re es ink en Co. a. Scheveningen Expl.mij.f. a. Schokbeton aand. b. Scholten Carton en Pap. a. Schuppen Sajetfabriek a. Simon de Wit aand. b. Technische Unie a. Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. Twentsche Kabelfabriek a. Ubbink-Davo a. Unilever 1000 cert. 7cpr. a. Veenendaalsche stoomsp. a. Ver. Machinefabrieken a. Ver. Ned. Uitg. bedr. Ver. Touwfabrieken c.v.a. Vredestein Rubb.br. Vulcaansoort Wessanen's kon. fabr. a. Wilton-Fyeno. Bronsw. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramwjmij a. H.BJ3. bel. depot 1-2 pb f. Interbonds 1 pb t Vastgoedbel.fonds part. f. Interunie f50 a. Robeco f50 a. Rolinco L Unitas f 50 a. Ver. Bezit v. 1894 f50 a. Canadian Pac. Railw. eert. Int Nickel Cy. Can. cert. Shell Can. (10 a.) cert. A.T.T. 15-10a33-l/3d cert. Anaconda cert. Bethlehem Steel cert. Chesapeake and Ohio cert. Cities Serv. 10 a 10 dlr cert Douglas Aircraft cert. Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. General Electric cert. General Motors cert. Kennecot* Copper cert. Phillips Petroleum cert R.C-A. cert. Republic Steel cert Shell Oil cert Standard Brands 10 a cert U.S Steel (10) cert. Wool worth cert. VOORBEURSKOERS VAN HEDENMORGEN Kon. Olie 160.60; Unilever 139.40; Phi lips 146.90; AKU 85.00; Hoogovens 117.00 KLM 213.00. 213.5 414.6 102.3 59 113% 212 417 102.6 58% 112% 27 A 26% 525/g 53 A 49 48A 29Vs 297/t 67% 56% 55% 92 160V« 161 88% 87% 83 Vt 82% 44 43V» 59l/« 56% 49% 49,'« 42Vs 42% 66% 66% 42% 39% 39 A 26 26 AMSTERDAM, 20 juni De interna tionale waarden zijn vandaag verras send goed voor de dag gekomen. De stemming bij de opening was vast. Dit onder leiding van het aandeel Kon. Olie op geruchten dat deze maatschappij een grote gasvondst had gedaan in de Noordzee-sector. Bij navraag deelde men van gezaghebbende zijde van Kon. Olie aan het ANP mee dat van een gro te gasvondst door deze maatschappij in de Noordzee-sector niets bekend was. 's Morgens steeg de koers van Kon. Olie op deze geruchten van 165.60 tot 167.90. De officiële beurs opende nog iets hoger op 168.30 om daarna verder uit te lopen tot 168.90, tegen gisteren als slotprijs 165.10. Het publiek alsme de de beroepshandel nam de Olie-aande len uit de markt. Alleen beginbeurs was de handel in de ze hoek levendig. Philips steeg van 145.50 tot 146 (144.40). Unilever verbeter de ruim 1 gulden tot 139.20. AKU deed het kalmer aan met een koerswinst van 30 cent op 84.80. Het Damrak moest het vandaag zonder slotkoersen van Wall Street stellen, omdat de New York- se beurs gisteren, zoals bekend, geslo ten bleef. Vandaag beslist het Huis van Afgevaardigden in Amerika over de voorgestelde belastingverhogingen. Evenals gisteren ging in de scheep vaartsector weinig om. Merendeels moest men in deze hoek met koersver liezen, zij het op kleine schaal, genoe gen nemen. Zo zakte Holland-Amerika Lijn in tot 72 Vt, Kon. Boot werd op 101 en Scheepvaart Unie op 118 verhandeld. Amsterdam-Rubber steeg aanvankelijk een half punt tot 57 3/4, doch dit werd later omgezet in een 1/4 punt verlies tot 57. De Staatsfondsenmarkt was voor de 7 procent leningen goed prijshou dend. Aandelen Centrale Suikermaatschap pij werden ruim verhandeld tegen op lopende koersen. Uiteindelijk werd dit fonds vast op 500 tegen gisteren ca. 490. DEN HAAG De Dintherse en Heeswijkse troebelen hebben gisteren in de Tweede Kamer hun einde gevon den. Na een jarenlang touwtrekken over de samenvoeging van deze.beide Brabantse gemeenten in de buurt van Den Bosch en over de naam van de nieuwe plaats, hebben nu de hoogmo- genden in Den Haag de beslissing ge nomen: het zal Heeswijk-Dither wor den. De vroede vaderen van de dorpjes waren het aanvankelijk helemaal eens over de fusie en minister Beernink kreeg daarvoor de naam Heeswijk voorgesteld. Die van Dinther kwamen later daartegen in opstand, omdat zij zich achtergesteld voelden en toen krabbelden beide gemeenteraden terug. Dit was evenwel te laat, de ambtelijke molen was al in volle gang, de zaak was in Den Haag in behandeling en er was niets meer aan te doen. WUPPERTAL De omzet van de Glanzstoff-groep, waarin de Algemene Kunstzijde Unie voor 76 pet. van het gewone en de helft van het cumulatief preferente aandelenkapitaal deelneemt, was in de eerste vijf maanden van dit jaar 21 pet. hoger dan in dezelfde pe riode van 1967. De produktiecapaciteit wordt weer volledig gebruikt en op grond van de huidige ontwikkeling kan worden ge zegd, dat de resultaten dit jaar die van 1967 belangrijk zullen overtreffen. Glanzstoff denkt dan ook over 1968 "li hoger dividend te kunnen uitbetalen, aldus het bestuur in de jaarvergade ring. AMSTERDAM De Verenigde Ne derlandse Uitgeversbedrijven V.N.U. verwacht dit jaar een omzet van f 300 miljoen te overschrijden. Over 1967 werd een omzet behaald van f 274 mil joen. De stijging is mede een gevolg van de overneming van de Rotogravure Maatschappij. Mede door deze overne ming, die f 3 miljoen aandelen V.N.U. heeft gekost, zal de winst eveneens flink hoger uitvallen, zo bleek uit me dedelingen in de jaarvergadering. Als de nieuwbouw rond de komende jaarwisseling gereed zal zijn, zullen al le belangrijke onderdelen van het con cern in zeer moderne gebouwen zijn ondergebracht met moderne appara tuur. De thans voor 1968 op ca. f 20 miljoen berekende investeringen zullen dan weer terug kunnen vallen tot het gebruikelijke peil van za. f 13 miljoen per jaar. NIJMEGEN De Kunstiijdespin- nerij Nyma heeft tot nu toe dit jaar de afschrijvingen kunnen verdienen. „Wij hebben quitte gespeeld", aldus oprof. ir. T. Tromp, een van de be windvoerders van het bedrijf, giste ren in de jarvergadering. De afzet van textielgarens is ver beterd en ook wat de prijzen betreft heeft het bedrijf weer vaste grond on der de voeten gekregen. De orderpor tefeuille is op het ogenblik goed gevuld. In de sector bandengarens is de on derbezetting, die vorig jaar oktober nog merkbaar was, opgeheven. De voorraden liggen op het ogenblik wel iets boven de gestelde grens, maar het bestuur verwacht, dat de totale produk- tie kan worden verkocht. De afdeling chemische prodmkten is volledig bezet en vormt een gunstig onderdeel van het bedrijf. Hier zal de capaciteit zelfs iets worden uitgebreid. De bewindsvoeders hebben totnutoe het gehele bedrijf intact kunnen hou den. Er zijn geen rendabele onderdelen verkocht, hoewel daar genoeg gegadig den voor zijn geweest. „De werkgelegenheid staat bij ons voorop", aldus prof. Tromp. „Wij zul len het bedrijf alleen verkopen als wij de zekerheid hebben dat het geheel intact zal blijven. Wij willen niet dat er naderhand alsnog een afdeling zal worden gesloten".

De Vallei | 1968 | | pagina 2