Hoofdstraat heeft steeds meer te lijden van groter wordend parkeerprobleem Nog 23 mille voor kerkrestauratie Leger des Heils houdt zes dagen „tentactie Winkeliers spraken met wethouder Koopcentrum Veenendaal Herstel een ton duurder Heiaas Afsluiten Rivaliteit Kort CHEVROLET In drie plaatsen Parkeergarage zou volledige oplossing zijn Kleuterschool in Ederveen krijgt nieuw lokaal 0 P E L Al 12 honden Bijdragen Bijbelhuis Gemengd Benoeming Oecumene Bouwstenen Psalmberijming Intrede Liturgie Telling Voorzitter VRIJDAG 21 JUNI 1968 VAN WOUT BLAUWKOUS VEENENDAAL - Deze week hebben de heren B. Bos, C. Diepeveen en E. J. van Schuppen namens alle winkeliers in de Hoofdstraat een informatief gesprek ge had met de wethouder van openbare werken, de heer R. Koppenberg en de direc teur van gemeentewerken, de heer G. C. van Stuijven- berg over het steeds groter wordende parkeerprobleem in de Hoofdstraat. Men zit met de handen in het haar. Er komt in de toekomst bij het nieuwe winkelcentrum een groot parkeerterrein, maar voor de Hoofdstraat zal dit geen enkele verlichting be tekenen. Ook aan de binnen afzienbare tijd in te stellen „blauwe zone" zitten nog vele haken en ogen vast, volgens de middenstanders. TANGENTENSTELSEL BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL V.A.B. KIRPESTEIN Geslaagd BRIG. BOS HARDT ZAL SPREKEN IN SCHERPENZEEL „Het wordt mij uit het hart gesneden". Dat is een uitdrukking die met een enigszins omfloerste stem en op een serene toon moet worden gebracht. Dat mag ook wel als iets heel dier baars uit je leven weggaat; uit je hart gesneden wordt De gemeente Veenendaal heeft ook recht op het gebruik van dit uitdrukking in deze dagen. Er wordt haar ook iets uit het hart gesneden. Maar 't zal haar een zorg wezen. Ze is eigenlijk blij met deze chirurgische ingreep. Ze is er blij mee, dat het „ouwemannenhuis" van de Veenendaalse bodem wordt gelicht om plaats te maken voor een serie bejaardenwoninkjes. Dat is nog 'es wat anders dan die ouwe bullebak van een bejaardenbewaarplaats. Met genoegen heb ik de voormalige be- jaardenkazeme voor het laatst op de foto in dit dagblad zien staan. In de achttiende eeuw misschien een heel fraai gebouw, waar de regenten met eerbied voor het leven van de ouden van dagen en gepaste trots voor zich zelf de eerste steen in hebben gemet seld. Je kunt de plaat op de foto wa rempel nog zien zitten. Mocht ik de plank misslaan dan zal het wel een rooster zijn. Hoewel ik me dat laat ste niet kan voorstellen, afgaande op de lucht die zelfs in de laatste jaren van bewoning uit het gebouw op je aan kwam rollen. Het zal best de e'etste steen wezen. Met de nodige namen erop. Dat hoort bij een rusthuis. Daar kun je niet met de naam van één hoogwaardigheids bekleder volstaan, want dan krijg je heibel in het college. Anders is het met een eenvoudig bewaarschooltje. Daar steekt degeen die de gedenk steen erin kwakt wel zoveel boven de rest van het bestuur uit dat hij wei nig concurrentie op de plaat heeft te duchten. Een prachtige instelling, dat metselen van eerste stenen. Als ergens de mens zichzelf eert dan is het wel met een stuk hardsteen met z'n naam erin. Wie zal over, pakweg, honderd jaar nog de naam interesseren van de metselaar van die gewichtige steen. Geen sterveling toch zeker. Of dacht u, dat men zal nagaan wie die predikant, kerkvoogd of directeur nou wei zal zijn geweest? Dacht u? Weet u dan wie er in de muur van de Oude Kerk op de Markt gebeiteld zijn? Nee, toch zeker. Een eerste steen vind ik wel zinvol, maar dan zonder de onzin erop waar uit blijkt wie of wel een paar klod dertjes specie om de steen gemept heeft. Dat is van geen enkele histori sche waarde. Maar stel je voor, dat in dat ouwe kar kas aan de Kerkewijk een steen zat met allerlei wetenswaardigheden er op. B.v. hoeveel het gebouw toenter tijd gekost heeft. Hoe modern het wel was. Hoe de regels van het huis waren. Hoeveel bejaarden erin wa ren ondergebracht. Daar keken we toch zeker op dit moment onze ogen op uit. Dan hadden we wellicht ook iets meer achting voor die antieke zaak op kun nen brengen. We kunnen ons zonder voorlichting niet meer verplaatsen in die tijd van weleer. En voor ons wordt zo'n gebouw nu een belachelij ke aanfluiting. Daarom had uit die steen rechts van de hoofdingang (mocht het toch een rooster zijn dan heb ik weer niks ge zegd) moeten blijken welke belang rijke functie het gebouw bij de ope ning vervulde. Nu hebben we alleen de herinnering aan e«»n muffige tent waarin mensen gedurende hun levensavond werden opgeslagen. Waar ik persoonlijk eens aan de geopende voordeur staande heb mogen ruiken dat er die dag rooie kool op het menu stond. En al lemaal meer van die armetierige her inneringen. Van keiharde diakenen en een „vader" en „moeder" van het tehuis die samen nog niet zo oud wa ren als hun oudste bejaarde kind. Ik heb het eigenlijk verkeerd gezegd: wie het vandaag de dag nog waagt om z'n naam in een steen van een dergelijk gebouw te laten hakken staat over een goeie vijftig jaar al als belachelijk te kijk. Laten ze d'r rekening mee houden. De autoritaire metselaars. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE Wethouder Koppenberg stelde het zeer op prijs, dat de winkeliers nog eens op de zaak zijn teruggekomen. Uit het informatieve gesprek zijn nog geen daadwerkelijke resultaten naar voren gekomen. De enige conclusie, die hij eruit kon trekken was: „Het is heel moeilijk op te lossen". Wel stelde hij zeer nadrukkelijk vast, dat men niet alleen de gemeente met het probleem moest opschepen, maar dat ook de win keliers zelf een steen aan de oplossing moeten bijdragen. Enkele winkeliers gingen, buiten het gesprek met de wethouder en de direc teur van gemeente-werken om, nog eens dieper op het probleem in en hierbij kwamen enkele interessante punten aan de orde. Zo vertelde bijvoorbeeld de heer E. J. van Schuppen, dat enkele winkeliers al enige tijd met de gedach te rondlopen een parkeergarage te bou wen. Hiermee zou het parkeerprobleem voor de Hoofdstraat geheel opgelost zijn. De parkeergarage zou moeten worden gebouwd op de hoek Hoogstraat - Nieu- weweg. Momenteel staan op dit punt enkele panden die voor de sloop in aan merking komen, zoals de vroegere groentezaak van Van Bameveld, het gymnastieklokaal en het schoolgebouw, dat vorig jaar nog onderdak bood aan beatclub „Het Dingetje". Op deze plaats zou volgens de heer Van Schup pen een zo goedkoop mogelijk gebouw de parkeergarage kunnen verrijzen. „Dit is echter zo maar een idee, dat wel eens door onze gedachten speelt", zegt- hij. De heer H. van Schuppen voegt er aan toe, dat men achter zulke plannen toch wel spoed moet zetten: „Als we vandaag beslissen dat die ga rage er moet komen, kunnen we over twee jaar pas beginnen te bouwen". De heer E. J. van Schuppen is ook niet tevreden over de verhouding van de Hoofdstraat tot het nieuwe winkel centrum. Volgens hem moeten het oude en het nieuwe winkelcentrum een ge heel vormen. Op z'n minst moet er tus sen het huidige en het toekomstige win kelcentrum een gezonde rivaliteit be staan. Dit alles is in de plannen echter geenszins terug te vinden. Ten eerste is er volgens de heer Van Schuppen weer het parkeerprobleem. Bij het nieuwe winkelcentrum zal een parkeerterrein worden aangelegd, dat plaats biedt aan een kleine duizend auto's. „Hiermee is het probleem voor de Hoofdstraat niet opgelost. Momen teel hebben wij behoefte aan een der gelijke parkeergelegenheid. Als die er eenmaal komt, zijn er inmiddels ook weer een groot aantal zaken bijgeko men, zodat het probleem in feite het zelfde is gebleven", aldus de heer Van Schuppen. Het tweede hierop aansluitende punt is de verbinding met dit nieuwe par keerterrein en de Hoofdstraat. „In de plannen vinden we alleen een smalle passage op de plaats waar momenteel het oude gemeentehuis staat. Als men dus in de Hoofdstraat wil winkelen, moet men eerst de vrij grote afstand van de parkeerplaats naar de Hoofd straat afleggen". Voor een gezonde ri valiteit tussen de beide winkelcentra moeten er volgens hem nog enkele door braken naar de Hoofdstraat komen. Als voorbeeld noemt hij de ruimte tussen de Amro-bank en de supermarkt op de Markt. Bij het tangentenstelsel in Veenendaal zijn o.a. betrokken: de oostelijke en wes telijke rondweg; de laatste zal over on geveer anderhalf jaar geheel gereed zijn. Verder zal onder andere ook de School- len heeft men dus minstens een uur no dig. De winkeliers juichen een blauwe zone dan ook pas toe, als een minimum parkeertijd van anderhalf uur wordt ingesteld. Destijds opperde de heer J. H. van Hardeveld het plan om in de Zandstraat schuin te laten parkeren. Deze sugges tie werd later afgewezen in verband met de verkeersveiligheid. De heer Van Schuppen zegt hierover: „Ik zou dit plan toch graag nog eens in overwe ging willen geven. Ik geloof dat het met die verkeersveiligheid nog wel meevalt en er komt veel meer parkeerruimte vrij. Al was het maar aan een kant". De heer Bos vestigt er de aandacht op, dat de gemeente Ede panden in de dorpskernen koopt, die voor de sloop in aanmerking komen. Men laat deze panden slopen en maakt er parkeer ruimtes van: „Zo heeft de gemeente Veenendaal het „Suikervat" en enkele aangrenzende panden in haar bezit. Hier zou men toch een prachtige par keerplaats van kunnen maken. De ge meente kan in ieder geval niet zeggen dat men niet genoeg panden ter beschik king heeft". Volgens hem is het de vraag hoeveel geld de gemeente Vee nendaal er voor over heeft het parkeer probleem op te lossen. Behalve het parkeerprobleem zitten vele Hoofdstraatwinkeliers ook nog met de aanvoer van hun goederen. Aan de achterzijde van hun zaken is hiervoor veelal geen gelegenheid, terwijl er moeilijke toestanden voorkomen als men in de Hoofdstraat lost. Niet alleen vanwege het parkeerprobleem, maar ook vanwege het drukke verkeer in de Hoofdstraat. Dan is er nog het probleem van de „blauwe zone", die binnenkort zal wor den ingesteld in de Hoofdstraat en een deel van de Zandstraat. De winkeliers zijn het in beginsel eens met een be perkte parkeertijd. Maar de tijd, die hiervoor tot nu toe wordt aangehouden, een half uur, acht men veel te kort. „Als men maar een half uur achtereen in de Hoofdstraat mag parkeren, heeft men veel te weinig tijd om te winke- en", aldus de heer Van Schuppen. Uit onderzoekingen is gebleken, dat men voor de inkopen in een zelfbedie ningszaak van levensmiddelen gemid deld twintig minuten nodig heeft. Om I werkelijk in de Hoofdstraat te winke- Wat dit laatste betreft hoeft men zich in de verre toekomst geen zorgen te maken. De heer E. J. van Schuppen weet namelijk te vertellen, dat men op den duur de Hoofdstraat voor alle ver keer zal afsluiten. Dit zal dan gebeuren door middel van het „tangentenstelsel of „raaklijnenstelsel". In verband hier mee zal de Hoofdstraat eerst kunnen worden afgesloten als de rondwegen verwezenlijkt zijn. Bij het tangenten stelsel, ontworpen door het Adviesbu reau voor Verkeersordening Goudappel en Coffeng te Deventer, worden name lijk de inkomende radiaalwegen onder ling gekoppeld door verbindingen, die dicht langs het centrum gaan. Nadert men in dit systeem van buiten af, dan wordt men langs het centrumgebied over een goede weg geleid. Primair zijn de Hoofdstraat-winke liers momenteel echter geïnteresseerd in het parkeerprobleem, bestaande uit voldoende ruimte en de blauwe zone, Men wenst geen bevoorrechting van 't nieuwe boven het oude winkelcentrum zoals die zich momenteel duidelijk af tekent. Er is niet meer, zoals vroeger slechts op dinsdag, vrijdagavond en zaterdag een parkeerbehoefte maar ge durende de gehele week. VEENENDAAL Geboren: Gijsje d.v. J. van Wijk en E. Haalboom; An na Maria, d.v. C. G. van Dam en D J. Kloes; Albert, z.v. A. E. Hasselaar en I. van den Heuvel; Dirkje Petra, d.v. C. W. van Dooren en G. Lodder Huibertje, d.v. D. J. van Bameveld en J. Kalter; Henriëtte Margaretha, d.v, D. van de Wetering en A. A. M. de Olde; Gerrit Adrianus, z.v. G. A Bouwmeester en W. Scholten; Janne tje, d.v. H. J. Rustenhoven enW. Har- teman; Jacomina. d.v. K. v. d. Berg en E. Thijssen; Mariëlle Gertrudis, d v. A. H. J. van der Horst en M. J. v, Baarle. Ondertrouwd: J. de Bruin en M. Hei kamp; J. Bos en A. Grootenboer; J van de Meent en M. J. den Hartog R. ter Burg en M. C. van den Boven- kamp; P. Rose boom en N. van Dam G. van Bennek om en H. van Dijk; W Tielle en M. Albrecht. Overleden: Sara Everdina van Ma nen, 62 jr, wed. van T. Diepeveen; Eli zabeth van der Poel, 60 jr., ongehuwd Wilhelmina Christina Staks, 7 jr.; Hen- drika Evertje Demoed, 66 jr. wed. v, H. van Doom. Affeösicllrtg- straat erbij betrokken worden. Dit smal le zijstraatje van de Prins Bernhardlaan wordt in de toekomst een verkeersader van ongeveer 30 m breedte. Het parkeerprobleem in de Hoofdstraat wordt steeds nijpender. Vaak moet een voudig dubbel geparkeerd worden door grote vrachtwagens om goederen te tos sen. Het gevolg is een nog grotere ver keer s-onveiligheid en opstoppingen. EDERVEEN Voor de christelijke kleuterschool aan de Hoofdweg bestaat een wachtlijst. Deze nog betrekkelijk nieuwe school biedt plaats aan 68 kleu ters, maar dat blijkt te weinig. Het college van burgemeester en wethouders te Ede stelt de raad voor medewerking te verlenen aan een ver zoek van het schoolbestuur om de school met een speelwerklokaal uit te breiden. De huidige twee lokalen kun nen dan samengevoegd worden tot 1 speelwerklokaal, waardoor de opname capaciteit van de school belangrijk uit gebreid wordt. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE VEENENDAAL Het Koninklijk Nederlands Geleidehondenfonds is de Veenendaalse trouwlustigen dankbaar, want tot nu toe wer'd er in de trouw zaal een bedrag bijeen gecollecteerd, dat voldoende is voor de aanschaf van 12 honden. In de periode februari tot en met mei 1968 werd in de trouwzaal een be drag ingezameld van f 335,99. De tota le opbrengst is hiermee gestegen tot f6049,21. VEENENDAAL Het gemeentebe stuur heeft de definitieve naam voor het nieuwe winkelcentrum vastgesteld. Het centrum, dat tot nu toe met de „keukennaam" „Plan Tuinstraat" was aangeduid, zal „Koopcentrum Veenen daal" gaan heten. Deze naamgeving sluit aan bij een suggestie van de leden van „Handel en Nijverheid", tijdens een speciaal over het winkelcentrum belegde ver-^ gadering. Door de naamgeving hoopt men een eenheid tussen het bestaande en het nieuwe centrum te kunnen ac centueren. VEENENDAAL De heer J. Kroes- bergen, ambtenaar van de gemeente lijke sociale dienst en de heer J. A. van Appeldoorn, ambtenaar op de ge meentesecretarie. zijn geslaagd voor 't diploma gemeentefinanciën. De kerkvoogdij van de hervorm de gemeente te Kesteren heeft me degedeeld, dat de gemeente voor het jaar 1968 op vrijwillige wijze bij na 25.000 gulden heeft bijgedragen of toegezegd. bevestiging van Rhenen's nieuwe gereformeerde predikant ds. J. Gold- schmeding de Cunerakerk beschik baar gesteld. De gereformeerde kerk had hierom verzocht teneinde verzekerd te zijn van voldoende plaatsruimte. De intree van de nieu we predikant zal plaatsvinden op de middag van zondag 4 augustus a.s. Het rijdende bijbelhuis van het Ned. Bijbelgenootschap zal op 24, 25 en 26 juni a.s. Renswoude bezoeken. In Ederveen bracht een actie van het Ned, Bijbelgenootschap 3500 gul den op. OMMEREN De restauratie van de Hervormde Kerk in Ommeren zal zeker een ton meer gaan kosten, dan oorspronkelijk begroot was. De kerkvoogdij komt hierdoor in moeilijkheden, omdat van het door haar bij te dragen bedrag van rond f80.000,- nog slechts f57.000,- beschikbaar is. De enige hoop van de kerkvoogdij is, dat er voldoende particulieren gevonden worden om dit be drag bijeen te brengen. De hoop die men had de restauratie te kunnen comple menteren met een kerkorgel heeft men al laten varen. Het blijft waarschijnlijk dat men het in het geheel vernieuwde kerkinterieur met het oude harmonium zal moeten blijven doen. Kerkeraadsverkiezingen gaan bij de meeste kerkgenootschappen ge paard met kandidaatstellingen en verkiezingen. Kortom, een democra tische opbouw, ook van de kerkelij ke colleges, is meestal wel gewaar borgd. Daarom doet het een beetje vreemd aan als de hervormde ds. Joh. Bos te Lunteren er in zijn kerkbode verdriet over heeft, dat er gemeenteleden zijn geweest die de vrijmoedigheid gehad hebben om kandidaten te stellen naast de perso nen die de voorkeur hadden van de kerkeraad. Helaas, schrijft ds. Bos, moet nu in twee gevallen de gemeente uit dubbeltallen kiezen. En de wijkkerk- raad had juist weer zo graag het be kende drietal erin gehad. In de gereformeerde kerk te Rhe- nen worden, althans voorlqpig geen gemengde huwelijken gemengd be vestigd. Er was bij de kerkeraad een verzoek binnengekomen om bevesti ging van een huwelijk in de geref. kerk door een r.k.-priester bijge staan door een gereformeerde predi* kant. Wel meende de kerkeraad er geen overwegende bezwaren tegen te kunnen hebben als gevraagd zou worden om het kerkgebouw te mo gen gebruiken voor een volgens de r.k.-ritus te sluiten huwelijk. Tot ouderlingen der gereformeer de kerk te Rhenen werden benoemd de heren W. van Leeuwen en J. de Vries. Tot diakenen de heren G. J. H. Hartemink en A. J. van Breda. Kerkvoogd M. Berends vertelde, dat de restauratie goede vorderin gen maakt. De kap van het koor is met nieuwe leien gedekt, nadat het koor en de kapspanten geheel ver nieuwd waren. Ook het middenschip heeft reeds een nieuwe kap, die bin nenkort van pannen voorzien zal worden. Als de pannen gelegd zijn kan men de zuidmuur, die in oorspronkelijke staat is teruggebracht, gaan wassen en afvoegen. Als de steigers ver dwenen zullen zijn, krijgt men pas echt een indruk van hetgeen er aan de kerk gedaan is. De ramen zijn intussen ook vernieuwd. Momenteel werkt het aannemers bedrijf Woudenberg uit Rhenen aan het interieur van de kerk. „De kerkvoogdij heeft besloten", zo vertelde de heer Berends, „de kerk van een centrale vloerverwar ming te voorzien. De consistorieka mer krijgt radiatoren. In plaats van de oude banken zullen stoelen ge plaatst worden". De oorspronkelijk begrote kosten van restauratie, ten bedrage van f 262.000 zullen zeker een ton hoger komen te liggen. Bij dat bedrag zijn de kosten voor meubilering en ver warming nog niet inbegrepen; die vormen samen een post van onge veer f 25.000. Het verjaringsfonds bracht al f 15.000 op, de Ommeren- se bevolking offerde f 20.000 en di verse instanties en particulieren bui ten Ommeren fourneerden f 22.000. „We moeten echter nog f 23.000 heb ben en daarvoor mogen we alleen maar hopen, dat er van diverse zij den hulp geboden wordt. Iedereen die ons wil helpen kan een gift storten op giro 88.23.76, t.n.v. Coöp. Raiffeisen- bank te Ingen", aldus de heer Be rends. Zouden de middelen het toelaten, dan zou men graag ook het oude schoolgebouw willen slopen. Het harmonieert met de kerk en de vrij komende grond zou men kunnen ge bruiken voor een verenigingsgebouw. Ook de begraafplaats wordt opge knapt. De hoge haag ontneemt nu het uitzicht op de kerk en daarom zal men een andere afrastering plaatsen. De bazar en de kaarsenactie die zijn gehouden voor het bouwfonds van de gereformeerde kerk te Vee nendaal hebben samen ruim 9.000 gulden opgebracht. Het werkactie- comité verkoopt nu bouwsteentjes voor een kwartje per stuk. De kerkeraad van de gereformeer de kerk te Veenendaal heeft voor beide kerken psalmboekjes met de nieuwe berijming aangekocht. Men wil op deze wijze alle gemeentele den in staat stellen van de wijzigin gen kennis te nemen. Er zijn 850 boekjes gekocht, waarvoor men in totaal 1900 gulden heeft moeten uit trekken. De gemeenteleden kunnen via envelopjes die in de boekjes zijn gelegd meehelpen de uitgaaf van 1900 gulden weg te werken. De kerkeraad van de hervormde gemeente te Rhenen heeft voor de De redactie van het gereformeer de Centraal Weekblad stelde on langs in de gereformeerde kerken beroepbaar de heer W. J. Buijs. De Redactie zat er een klein beetje naast: de heer Buijs zal de christe lijke gereformeerde kerken gaan dienen. Reeds eerder berichtten wij, dat de hervormde gemeente „Sola Fi de" te Veenendaal een proef ging nemen op het gebied van de litur gie. Jl. zondag had men de laatste van de drie diensten waarin een verschillende liturgie werd toege past achter de rug. De kerkeraad wacht nu graag op reacties van de gemeente. Hiertoe is in de laatste „proefdienst" de kerkgangers een aantal vragen ter beantwoording voorgelegd. De kerkeraad wil de mening horen op verschillende pun ten, zoals het zingen van de geloofs belijdenis, het gezamenlijk bidden van het „Onze Vader", het afwisse lend gebruiken van de avondmaals tafel en de preekstoel en het „op dragen" van de collecte. Ook zou de kerkeraad graag weten of de ge meente de voorkeur geeft aan een vaste of een wisselende liturgie. VEENENDAAL Na de geslaagde tentactie van vorig jaar ,wil het korps van het Leger des Heils ook dit jaar weer een dergelijke actie opzetten. Vooral de prettige ervaringen in Scherpenzeel waren aanleiding tot het besluit niet alleen deze plaats weer in de actie op te nemen, maar ook in Woudenberg enige dagen te evangeliseren. De plannen voor de actie zijn uitgewerkt door de bevelvoerende afficier van het Veenendaalse korps, kapitein B. Outhuijse. De actie begint op dinsdag 25 juni in Scherpenzeel, gaat na twee dagen naar Woudenberg en eindigt op zaterdag 29 en zondag 30 juni te Veenendaal. Volgens een telling per 1 juli 1967 van de Stichting mechanische re gistratie en administratie van de hervormde kerk was van de her vormde gemeente te Veenendaal 24 procent lidmaat, 60 procent dooplid en 16 procent lid door geboorte. Van de hervormde buitengewone wijkge- meente „Sola Fide" waren deze per centages 38 procent lidmaat, 57 pro cent dooplid en 5 procent geboorte lid. Tot voorzitter van de jeugdraad van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal is gekozen de heer F. Schoemaker. De programma's in de verschillen de plaatsen zijn qua opzet gelijk: 's middags om 4 uur een kindersa menkomst en 's avonds om half acht een samenkomst voor ouderen. Alleen de zondag is daarop een uit zondering, dan worden de „normale" zondagse Heiligings- en Verlossings samenkomsten respectievelijk om 10 en 19 uur in plaats van in de legerzaal in de tent gehouden. Scherpenzeel krijgt de bekendste spreekster: brigadier Boshardt van het goodwill centrum in Amsterdam. Dinsdag en woensdag staat de tent in Scherpenzeel op het parkeer terrein voor het Marktgebouw. Dins dagmiddag om 16 uur is er een kin derfeest met een goochelaar. Dins dagavond is er om 19.30 uur een openingsbijeenkomst, die onder lei ding zal staan van kolonel P. Deur- loo uit Arnhem, de divisiecomman dant uit Arnhem. Woensdagmiddag is er om 16.00 uur voor de kinderen een ballonnenrace, terwijl om 19.30 uur brigadier Boshardt uit Amster dam de bijeenkomst zal leiden. Donderdag en vrijdag staat de tent in Woudenberg op het Juliana- plein. Voor de jeugd is er donder dagmiddag om 16 uur een songfesti val en vrijdagmiddag een bijeen komst met een goochelaar. Donder dagavond om 19.30 uur treedt het jeugdkoor van het Leger des Heils uit Apeldoorn, o.l.v. kapiteine De Jong op. Vrijdagavond om 19.30 uur speelt de tamboerijnbrigade en zingt het jeugdkoor uit Nijverdal o.l.v. luitenante A. Blokzijl. De leiding van die avond berust bij kapiteine A. R. Ball uit Nijverdal. Zaterdag en zondag zal de tent op het parkeerterrein voor het OCB-ge- bouw aan de J. G. Sandbrinkstraat in Veenendaal staan. Voor de jeugd wordt er zaterdagmiddag een talen tenjacht gehouden. Zaterdagavond zal de bijeenkomst in het teken van de bejaarden staan. Hoewel iedereen welkom is, wil ka pitein Outhuijse vooral de bejaarden in Veenendaal bereiken. Het pro gramma is op hen afgestemd en bo vendien kunnen ze van huis gehaald en weer thuisgebracht worden. Voor waarde daartoe is dat er even een berichtje gezonden wordt aan de heer Outhuijse, Klaas Katerstraat 57. telef. 12081. De bejaardenavond zal opgeluis terd worden door de heer N. de Groot, die een aantal christelijke „protestsongs" zal brengen. Hij be geleidt zichzelf op het elektronisch orgel. In de pauze van deze avond zal gratis koffie verstrekt worden. HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL "l

De Vallei | 1968 | | pagina 3