GROENE KRUIS HEEFT GROTE PLANNEN Kesteren krijgt een medisch centrum voor de hele streek Uitbreiding van huidige gebouw rDe Nieuwe Molen" gaat weer draaien Veenendaal morgen contra De Spartaan Nieuwe CHU-raadslid: Oogstfee en hofdames voorgesteld aan publiek „Ik sta er nog wel vreemd tegenover" Sportleraren van Midden-Nederland in Utrecht bijeen Aflossing T* Wijziging kerkdienst Lammetje gezocht in Renswoude Burgemeester reikte verkeersdiploma's uit MIST u uw dagblad 10550 11079 Wijziging van de telef.nummers in Bennekom „Slachtoffers" goede handen Halve finale KNVB-beker op Salamander-sportpark Gerenommeerd YVZ vergadert maandag 1 juli Bekendmaking ANJERCOLLECTE Bekendmaking DE VALLEI 1 Bel: BURGERLIJKE STAND Ede Judo ZATERDAG 22 JUNI 1968 KESTEREN Het plaatselijke Groene Kruis in kesteren heeft plannen voor het stichten van een medisch centrum, dat zal worden ondergebracht in het Groenekruisgebouw en in een nog te realiseren uitbreiding. Blijkens de plan nen zal het medisch centrum een intensieve streekfunctie moeten gaan vervul len. Het initiatief van het Groene Kruis is geboren uit de behoefte aan een vol lediger medische verzorging van de bewoners van Kesteren en de omliggende gemeenten. Het is nog niet bekend wanneer het medisch centrum zal zijn ge realiseerd. Wel is zeker dat medio augustus de definitieve voorstellen zullen worden onthuld. Tot nu toe zijn de plannen slechts intern in het bestuur van het Groene Kruis besproken. Om het medisch centrum te kunnen huisvesten zal het bestaande Groene Kruisgebouw een aanzienlijke uitbrei ding moeten ondergaan. Aan een geheel nieuw gebouw wordt voorlopig niet ge dacht. Het huidige pand is nog vrij nieuw en modern en is bovendien uit stekend geschikt voor de toekomstige functie. Daarnaast is nog voldoende uitbreidingsmogelijkheid aanwezig. Het bestuurslid, de heer A. Datema, bevestigde gisteravond de geruchten over het medisch centrum in Kesteren. „Eigenlijk'is er nog niet veel concreets over de plannen mee te delen. Er moe ten door het bestuur nog verschillende RHENEN Van 24 juni tot 7 juli 1968 wordt de jaarlijkse anjercollecte gehouden. Hieraan wordt medegewerkt door de plaatselijke muziek- en zang verenigingen. Talrijke leden van deze verenigingen komen huis-aan-huis met intekenlijsten, die voorzien zijn van 't goedkeuringsbewijs van het gemeente bestuur. Het bestuur van het Anjerfonds heeft een wisselprijs beschikbaar gesteld voor die gemeente in de provincie Utrecht, die procentsgewijs en omge rekend naar het aantal inwoners het meest vooruit is gegaan met de op brengst vergeleken bij vorig jaar. Die was toen f 935,85. We zijn benieuwd of Rhenen in de komende collecte boven dit bedrag zal uitkomen. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat 'n voor stel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een voetpad, gelegen tus sen de Fransweg en de Schoolweg te Eist (U). ten westen van de percelen, kadastK-^k, bekend gemeente Rhenen, sectie H 'M, 3669 en 2633, ter lengte van plm. 125 m en ter grootte van ci-ca 187 ~:2 ter fc-emeentesecretarie afdeling algemene zaken is neergelegd. Het pad is kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie H nrs. 2910 ged. en 2911 ged. Het voorstel ligt aldaar van 27 juni 1968 tot en met 23 juli 1968 ter inzage voor belanghebbenden. Bezwaarschriften tegen het voorstel kunnen vóór 23 juli 1968 bij de gemeen teraad worden ingediend. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht in een zitting van het col lege van burgemeester en wethouders of van een door hen uit hun midden benoemde commissie. Deze zitting zal worden gehouden in het gemeentehuis op dinsdag 16 juli 1968 des namiddags 2.00 uur. Rhenen, 20 juni 1968. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters, De burg. L. Bosch v. Rosenthal. RENSWOUDE Gistermorgen reik te burgemeester J. A. Hosang van Renswoude de verkeersdiploma's uit aan de leerlingen van de lagere school te Renswoude. De zesentwintig leerlin gen, die in april j.l. het examen afleg den zijn allen geslaagd. onderhandelingen worden gevoerd, on der andere met de plaatselijke over heid. Het gemeentebesuur is nog niet van de plannen op de hoogte gesteld. Voorts zullen nog besprekingen moeten worden gevoerd met belanghebbende artsen en specialisten, die in de toe komst in het medisch centrum spreek uur zullen gaan houden", aldus de heer Datema. Volgens het bestuurslid van het Kes- terense Groen Kruis is het de bedoeling dat de uitbreiding van het pand wordt gefinancieerd door het Groen Kruis. De doktoren en specialisten, die in Keste ren spreekuur zullen gaan houden moe ten gezamenlijk de rente en aflossing opbrengen. Tot de gebruikers van het medisch centrum zullen onder meer kunnen gaan behoren psychiater, oogarts, tand arts, neus- oor- en keelarts, vrouwen arts etc. De heer Datema legde de na druk op de streekfunctie van het me disch centrum. Voorlopig wordt ge dacht aan een verzorging van de ge meenten Echteld, Lienden, Opheusden, Dodewaard en Kesteren. De details van onze plannen zijn echter allemaal nog vaag. Eind juli of begin augustus hopen we de definitieve plannen gereed te hebben", zegt hij. f "W.x. VEENENDAAL Waarschijnlijk gaan de wieken van ,,De Nieuwe Molen" spoedig weer draaien. De molen moet nodig gerestaureerd worden en daaraan zal de gemeenteraad waarschijnlijk dinsdagavond medewerking 1 verlenen. De gemeente zal zelf 30% van de restauratiekosten dragen, de 1 eigenaar, de heer H. van Eden, 10% en rijk en provincie de rest. De restauratie, die 36.000,- gaat kosten is om twee redenen spoedig 1 noodzakelijk. De molen is ten eerste in een zodanig slechte staat ook al doordat eerder een restauratie werd uitgesteld omdat de toekenning van de rijkssubsidie in 1963 vertraagd werd dat de uitvoering van de werk- zaamheden zeer urgent is. Bovendien wil de eigenaar, die thans 74 jaar is, 1 zijn zoon nog opleiden voor het molenaarsvak met een windmolen. Als de raad akkoord gaat, dan kan de molenrestaurateursfirma Gebr. Adriaens te Weert nog in augustus of september aan de restauratie begin- nen. 'Tmimiii!iiiiiimm(iiiiii!!<iiimi!iiimHii!iiiiitiiiHiiiiiinwHnuutiiiiimtiiimi!iimuHimuiiwuim!imm!!!MUHHiiUKH!!H!i!!iiiiini!iiimwHnm!ui!tuaHn<iitM!iiuiiiiiiiii!iiiHitH]! Het bestaande Groene Kruisgebouw in Kesteren, dat zal worden uitgebreid om in de toekomst het medisch streekcen- trum te huisvesten. tot 17.30 uur van 17.30 J]b 10.30 uur k >&m Zaterdags 16.30—17.30 uur. VEENENDAAL. In de rubriek „Kerkdiensten" in onze krant van gis teren stond onder Ned. Herv. Kerk Veenendaal: Oude Kerk: 17.00 ds. S. Meijers uit Ermelo. Deze dienst is in middels echter gewijzigd. Om 17.00 uur preekt morgen in de Nederlands Her vormde Oude kerk: ds. J. T. Cazander uit Scherpenzeel. BENNEKOM Op 28 juni om 21.00 uur wordt de nieuwe telefooncentrale te Bennekom in dienst gesteld. Hier mee gaat gepaard een wijziging van het netnummer 08379 in 0 8 3 8 9; tevens worden vele abonneenummers gewij zigd. Zowel in de landelijke gids als in de districtsgids (uitgave mei 1968) zijn de nieuwe nummers opgenomen. RHENEN De EHBO heeft donder dag in het fabriekscomplex van de fir ma Van Wijngaarden aan de Vogelen zang een groots opgezette oefening ge houden, waaraan werd deelgenomen door bijna veertig actief werkende le den. Verondersteld werd, dat er tenge volge van een zware explosie niet min der dan veertien gewonden waren. De oefening die in elkaar was gezet door de heer en mevrouw Van Dijk en de heer D. J. Rijkse en waarbij me vrouw Van Dijk als leidster optrad, had een vlot en goed verloop. Op het terrein van de ramp waren ondermeer aanwe zig de doktoren Rienstra en Stegeman, die na afloop een nabeschouwing hiel den. De organisatie was wel zodanig tot in de puntjes geregeld, dat er zelfs een echte ambulance ter beschikking stond voor het vervoer van de pseudo-slacht- offers. De eindconclusie van de beide artsen was, dat er uitstekend werk was .ver richt. VEENENDAAL Vierdeklasser Veenendaal, die in de afgelopen com petitie nogal heeft teleurgesteld, heeft in de strijd om de KNVB-beker weer veel goed gemaakt. De geel-blauwen haalden namelijk het huzarenstukje uit om de halve finales te bereiken van de bekercompetitie en treden mor gen op het Salamander-sportpark aan Geboren: Jerry, z. v. W. Limonard en H. M. A. Huizinga; Hedy, d. v. W. Limonard en H. M. A. Huizinga; Bianca, d. v.' G. van Beek en J. van de Kaa; Wilma E., d. v. G. Borren en E. Buijtenhuis; Geraldine R., d. v. H. J. Foppen en G. R. Oosterbeek; Hendri- ka, d. v. E. van Roekei en P. Klok; Hendrik z. v. J. van Luttikhuizen en J. van Milligen; Hendrikus D. z. v. D. Bleij- enberg en M. Veldhuizen; Saskia G. d. v. A. Tempelman en A. M. H. H. P. Geurts; Mirjam, d. v. J. Groeneveld en A. .G van Buren; Mariëlle J., d. v. J. J. G. van der Pol en A. H. Homburg; Lasco G. B., z. v. J. M. van Dodeweerd en H. J. van den Heuvel; Benjamin, z. v. T. Heiwegen en R. E. de Fauw; Ste- velina J., d. v. G. Bos en W. Spies; Willem, z. v. G. Beukhof en E. J. Hol; Annemieke, d. v. G. Meijer en D. R. van Mourik; Theodora, d. v. A. van Ek en C. Piek; Hendrik J., z. v. J. Klok en G. Woudwijk; Anne C. d. v. P. J. van Wijk en J. G. Grijsen; Ma ria V. R., d. v. R. Cordaro en R. A. P. van den Berg; Martina J., d. v. M. Honing en J. H. Maassen; Paul, z. v. P. W. Gleim en G. H. Navest; Brenda T., d. v. W. A. Kühnen en D. P. Kapo- jos; Reijer, z. v. E. van Harten en R. van de Pol; Bob, z. v. J. Moll en G. W. Veldhuis; Meeuwis, z. v. P. Gerrit sen en A. van 't Foort; Gerard R., z. v. H. G. Wolting en L. van Laar. Ondertrouwd: Guilielmus L. Kranen en Huiberdina M. Kauffman; Gradus van Beek en Klazina Eikenhaar; Eve- rardus J. M. Peters en Mina J. Groe- nevelt; Jan H. Hogendoorn en Grietje M. H. Lof; Nicolaas Herman en Klazi na Melissen; Franciscus A. W. Spijker en Geertje Lammers; Hendrik J. Kleijer en Aaltje E. Brouwer; Dirk W. Pater en Wilhelmina E. E. Poot; Barend Hovestad en Bartha van den Hul; Johannes R. Melissen en Anna Versteeg; Gijsbert Koudijs en Elisa beth G. Meerveld; Johannes E. Teu- nissen en Willemina van Scharrenburg Marten A. Pol en Marjolijn van Lu- bek; Leonardus H. M. Erken en Ma rianne S. Peter; Theodorus G. Peelen en Aaltje Zaaijer; Gerrit van Roekei en Hendrika van Holland; Gerrit W. Koerts en Willemtje Cruiming. Gehuwd: J. Verhoef en G. Druijff; A. G. T. van Hal en G. Pol; J. Beuk hof en D. C. Muijs; B. van Gèeren- stein en G. Nijburg; A. J. R. Teute link en M. E. Burnaby Lautier; R. A. van der Vegt en G. Verhoef; J. de Gijt en A. van Verseveld; M. Busser en E. van Beek; D. Stomphorst en A. van de Kamp. Overleden: Jacobus J. Hondong 74 jr.; Hendrikje van Maanen geh. gew. met H. van de Krol 78 jr.; Johanna A. H. Kettler e/v van Galen 71 jr.; Jan E. van den Berg 79 jr; Jacobje van de Peppel e/v van Kooten 77 jr.; Gijs bert Hoogendoorn 88 jr.; Anna M. Wijnstroot geh. gew. met van Velsen 65 jr.; Frans R. Bisenberger 76 jr.; Geertje Snijder e/v Olijve 56 jr. tegen de Amsterdamse eersteklasser De Spartaan, die het seizoen besloot met een vijfde plaats op de ranglijst. Het wordt morgen ongetwijfeld een spannende, wellicht technische match die door velen zal worden bijgewoond. Het duel begint om half drie. Over het geheel genomen is het een prachtige prestatie van de pupillen van trainer Zeiler om door te dringen tot de halve finales. Veenendaal lootte zich in de eerste ronde vrij en ver sloeg in de tweede ronde Utrecht, waartegen deze competitie reeds was aangetreden. Vervolgens ging EMS (ook een klasgenoot van Veenendaal) ten onder en ook het Cothense SVF, eveneens een bekende uit het afgelopen seizoen, moest met een nederlaag ge noegen nemen. In de vijfde ronde kwam Veenendaal uit tegen tweede klasse UW. De Vee- nendalers werden winnaar van dit zon derlinge duel en plaatsten zich daar door voor de kwartfinale, waarin zij als tegenstander derde klasser Ams- vorde ontmoeten. Deze ploeg werd vorige week in de tweede verlenging uitgeschakeld, toen Sukkel zijn ploeg de overwinning be zorgde met een fraaie treffer. De Spartaan, de opponent van mor gen, is een gerenommeerde Amster damse club uit de Spaarndammerbuurt die op een prachtig sportcomplex speelt. De eerste uitgave is een tech nisch knappe ploeg, hoewel het aan tempo nog wel eens ontbreekt bij de hoofdstedelingen. Het team van Veenendaal draait momenteel bijzonder goed. In de front linie staat nog steeds veteraan Piet Muller opgesteld, die mede voor de nodige verrassing zorgt in de Veenen- daalse aanval, terwijl junior Schans een vaste plaats schijnt te hebben veroverd in de defensie. Hoewel hij af en toe nog wat snel heid te kort komt, is het toch duide lijk een intelligent speler. Wanneer Veenendaal zich ten volle inzet tegen de Amsterdamse eerste klasser (en het ligt voor de hand, dat dat werkelijk het geval zal zijn) is de formatie geenszins kansloos. De opstelling van de thuisclub luidt: doel: A. Blankespoor; achter: Schans, C. Gerritsen, H. van de Bovenkamp, D. van Dijk; midden: J. Henzen, H. Stuyvenberg; voor: C. Henzen, G. Hei- kamp, P. Muller en J. Sukkel. LEERSUM De heer van Doorn wordt het nieuwe CHU-raadslid in de gemeenteraad van Leersum, nu wethouder J. K. de Vries om gezondheids redenen zijn ontslag heeft aangeboden. De heer Van Doorn staat volkomen vreemd tegenover zijn nieuwe func tie. Niet alleen heeft hij nog nooit deel uitgemaakt van een gemeenteraad, hij is er zelfs nog nooit wezen kijken. ,,lk weet er heel weinig van", be kent hij, „lk heb ook nok helemaal geen bepaalde plannen. Eerst wil ik me algemeen oriënteren" De heer Van Doorn is agrariër. Hij woont aan de Gooyerdijk te Leersum. Het nieuwe raadslid vertelt, dat hij een druk leven heeft. „Mijn beroep neemt al vreselijk veel tijd in beslag en dan ben ik ook al acht jaar lid van de ker- keraad van de Nederlandse Hervormde Kerk. Sinds ongeveer acht maanden ben ik daarbij nog voorzitter van de sectie gezinsverzorging van het maat schappelijk werk voor Leersum". Toen wethouder De Vries zijn ontslag bekend maakte moest Van Doorn kie zen. Hij moest of raadslid worden en een van zijn arfdere functies opgeven of bedanken voor zijn benoeming. „Na lang wikken en wegen heb ik de kerke- raad er maar aan gegeven; De gezinsverzorging wilde ik nog niet laten schie ten. Daar zit ik pas acht maanden in en het begint net een beetje te draaien. Dan stap je er natuurlijk niet zo gauw uit. Dat zou ook niet leuk zijn voor de andere bestuursleden". De heer Van Doorn heeft altijd al van nature belangstelling voor politiek gehad. Enkele jaren geleden werd hij lid van de CHU, „mijn partij is iets meer rechts georiënteerd dan bijvoorbeeld de Anti Revolutionaire Partij. Bo vendien is mijn godsdienst Nederlands Hervormd en dan voel je je al meer aangetrokken tot de CHU", aldus de heer Van Doorn. Al spoedig nadat hij zich als lid had opgegeven vroeg men de heer Van Doorn zich verkiesbaar te stellen als raadslid. Hij stemde hierin toe. „Aanvankelijk zag men mij meer als agrarisch vertegenwoordiger". Van Doorn was toen 28. Hij werd als vijfde op de CHU-lijst gekozen. Bij de vorige verkiezingen kwam hij als derde uit de bus. „Er was toen al sprake van, dat ik in de raad kwam. We dachten namelijk dat we drie zetels zouden krijgen, maar we kwamen zes stemmen voor de restzetel te kort". Nu is Van Doorn 34 en komt hij nog onverwacht in de raad van Leersum. „Het overviel me inderdaad wel een beetje", lacht het raadslid. De heer Van Doorn heeft veel waardering voor het gemeentebestuur van Leersum. „Ze hebben de laatste jaren heel wat gepresteerd". Hij zou niet kun- rien zeggen aan welke situatie of op welk punt hij veranderingen aan zou willen brengen wat betreft het bestuur van de gemeente Leersum. „Ik kan nu wel kritiek gaan spuien, maar je gaat zo gauw vanuit je eigen straatje pra ten. Ik zou bijvoorbeeld geneigd kunnen zijn te zeggen dat er meer aan maat schappelijk werk gedaan moet worden. Je moet met zulke dingen erg voor zichtig zijn, want iemand die in het sociale werk zit zal eerder zeggen dat er op zijn terrein nog te weinig door de gemeente gedaan wordt". Een raadslid staat over het algemeen nogal aan kritiek bloot. De heer Van Doorn is hier echter helemaal niet bang voor. „Als die kritiek eerlijk is zal ik me er zeker ook wat van aantrekken. Als het kritiek is met een zekere po litieke achtergrond zal ik proberen er boven te gaan staan". De heer Van Doorn voelt zich nog wel een beetje een kat in een vreemd pakhuis. „Ik zie mezelf nog helemaal als beginneling en daar zal ik ook naar handelen. De eerste raadsvergaderingen, waaraan ik zal deelnemen, zün voor mij niets meer dan een gelegenheid om me een beetje te oriënteren. Ik kan nu wel loze kreten gaan uiten, maar in feite kan ik nog geen zinnig woord over het besturen van een gemeente zeggen". Dat de heer Van Doorn zich inderdaad nog een beetje onzeker voelt, blijkt wel uit het argwanende vraag je dat hij aan het einde van het gesprek stelde: „Komt er bjj dit interview in de krant nu ook iets van satire by?" RENSWOUDE De heer Roelofse van de Kooydijk te Renswoude is een lammetje kwijt. Een paar dagen gele den was het diertje plotseling uit zijn weiland verdwenen. Hij weet niet of 't lammetje onder de omheining is door gekropen en daarna is weggelopen of dat een onverlaat het diertje heeft ge stolen. Op de weg tussen Renswoude en De Klomp is een pakje kinderkleding ge vonden. KESTEREN. Zojuist zjjn in Tiel de oogstfee 1968 en haar beide hofdames aan het stadsbestuur, pers en bevolking voorgesteld. Mejuffrouw Rineke Roost uit Drumpt is dit jaar door de speciale commissie van de stichting „Vierstromenland" gekozen tot oogstfee. Het beeldschone meisje was zicht baar onder de indruk van deze keus. De vele bewonderende blikken maakten haar enigszins nerveus. Tot hofdames van de oogstfee zjjn gekozen mejuffrouw Henriëtte van Ommeren uit Lienden en mejuffrouw Tiny van Gelderen uit Buurmalsen. De drie Betuwse schonen maakten een rondrit door de stad Tiel, die zojuist is beëindigd. Op het ogenblik vindt een receptie plaats op het stadhuis in Tiel, waar ruim 80 genodigden met de oogstfee en haar gevolg kennismaken. VEENENDAAL/UTRECHT Er bestaat in de Nederlandse judowereld tussen de leraren en met name de examinatoren nogal verschil van me ning over bepaalde handelingen die bij de worpen en grondgevechten op de examens worden verricht. Om te komen tot een zo groot moge lijke eenvormigheid in de judosport is er morgen in de judoschool van Anton Geesink in Utrecht een bijeenkomst gepland, waarop vrijwel alle leraren uit het district Midden-Nederland sa menkomen om door middel van dis cussies en demonstraties te streven naar een meer genormaliseerd exa men voor hun pupillen. De judoka's die reeds een zwarte band hebben behaald mogen hun lera ren vergezellen op deze dag. VEENENDAAL Op maandag 1 ju li houdt de Vereniging voor Zieken- huisverpleging (VVZ) een algemene le denvergadering in het OCB-gebouw. Op deze vergadering wordt de fusie met „Draagt elkanders lasten" aan de orde gesteld.

De Vallei | 1968 | | pagina 3