Laver irvtwee sets verslagen OKKER ZORGDE VOOR SENSATIE Nederlander is eerste amateur die Australische prof versloeg Etappezege voor Robert Hagmann Transfernieuws Joop Jungblut beleefde een paar nare momenten DE SP0RTT0T0 a m m Snelle tijden bij training op Zandvoortse circuit Wiersma benaderde Rus Andreiko tot op een punt Weekendsport op radio en tv Krekels toegevoegd aan selectiegroep Open brief aan gemeentebestuur van Utrecht BOKSER ELZE HAD DOPING GEBRUIKT Italië prolongeerde wereldtitel bridge Sport in 't kort Jaap Oudkerk in Neurenberg tweede Balmamion gebruikte geen doping „Apeldoorn" op bezoek bij Harkemase Boys H Slechts 48 minuten Haarscherp Dames F.C. Den Bosch zoekt het hogerop WK ZWEEFVLIEGEN Militair elftal op vierde plaats Vertekend beeld Indonesië wil geen inspectie van bewaringskampen Chinese „hulp" aan Tanzanië Hongaarse op straat beroofd Louis Pfenninger behield leiding INT HART VAN UWRADIO/TVBLAD □LIGT UW KANS OPEEN HALE MILJOEN KIJKINUWRADIO/TVBLAD VAN DEZE WEEK Om semi-prof voetbal gezond te maken ZATERDAG 22 JUNI 1968 LONDEN Tom Okker heeft vrij dag een grootse overwinning behaald op de beste prof tennisspeler ter we reld, Rod Laver, eerste geplaatst voor het Wimbledontoernooi, dat maandag begint. Met tweemaal 64 zegevierde de Nederlandse kampioen in de halve eindstrijden van het „open" toernooi om de kampioenschappen van Londen, het laatste grote toernooi op gras voor Wimbledon op de banen van de Queen's Club. Okker had slechts 28 minuten nodig otm ide linkshandige Australiër de weg naar de finale te versperren. Door de ze prestatie kan Okker erop bogen dat hij de eerste amateur is, die er ooit in geslaagd is om Laver, sinds diens toe treden tot de rijen van de beroeps- tennisspelers te verslaan. Laver, de enige nog overgebleven prof in het en kelspel. was reeds van de start af kansloos tegen de subliem en uiterst scherp spelende Nederlander. In de eindstrijd komt Okker uit tegen de Amerikaan Clark Graebner, die met 64. 62 over de Rus Alexander Me- tweveli zegevierde. Okker begon de partij tegen de Australiër .zonder zich iets van diens vermaarde reputatie aan te trekken. In de openingsgame nam hij al direct een voorsprong met een servicedoorbraak. Het behaalde voordeel stond hij gedu rende deze eerste set niet meer af. Zijn eigen service was haarscherp en leverde hem vele punten op. Slechts eenmaal in de gehele partij slaagde Laver er bijna in in de achtste ga me van de tweede set om een ser vicedoorbraak op Okker's opslag te forceren. Laver's eigen serviceslagen waren niet zo trefzeker als zij door gaans plachten te zijn en Okker profi teerde maar al te graag van deze om- in de derde game weer tot een service- standigheid. In de tweede set kwam hij doorbraak (21). Hij stond de leiding niet meer af en besliste de set en de partij reeds op het tweede matchpunt. Nancy Richey en Ann Jones staan tegenover elkaar in de eindstrijd. Dit is een herhaling van de finale van twee weken geleden tijdens de Franse kampioenschappen. De Amerikaanse, die voor Wimbledom als derde ge plaatst is, versloeg de Britse Wight- man-cupspeelster Winnie Shaw, terwijl Ann Jones de Australische Margaret Court bedwong met 46, 64 en 63. De overwinning van Ann Jones bete kende een revanche voor de Britse speelster, die vorige week in'de finale van het toernooi om de kampioenschap pen van Kent van de oiid-Wimbledon- kampioene, die nu »ls tweede geplaatst is, verloor. De Australische profs John Newcombe en Tony Roche, die ook op Wimbledon een dubbel vormen, bereikten de fina- Klausen De Zwitser Robert Hag mann heeft vrijdag de negende etappe (een tijdrit) van de Ronde van Zwit serland gewonnen. Hij legde de 22,4 km van Burgier naar Klausen af in 58 min. 9 sec. Dit betekende een ge middelde snelheid over een zwaar berg- traject van 23,113 km/uur. De Zwitser Louis Pfenninger, die als tweede ein digde, behield de leiding in het alge meen klassement. De uitslag van de negende etappe luidde: 1. Hagmann (Zwits) de 22,4 km in 58,09 2. Louis Pfenninger (Zw.) 59,07 3. Harrison (GB) 1.00.04 4. Ar- ranzabel (Sp.) 1.00.08 5. Hoebrechts (Belg.) 1.00.09 6. Poulidor (Fr.) 1.00.13 7. Van Springel (Belg.) 1.00.45 8. Otano (Sp.) 1.01.00 9. Kunde (W.- Dld.) 1.01.15 10. Gomez del Moral (Sp.) 1.01.23 40. Ottenbros 1.08.15 41. Wagtmans 1.08.17 51. Post 1.13.28. Het algemeen klassement: 1. Louis Pfenninger (Zwits) 34.11.51 2. Hag mann (Zwits.) a 2.09 3. Van Sprin gel (Belg.) op 2.24 4. Otano (Sp) op 4.38 5. Houbrechts (Belg) op 9.26 6. Gonzales (Sp) op 9.58 7. Kunde (W.- Dld) op 11.20 8. Perez Frances (Sp) op 11.44 9. Mauere (Zw.) op 12.10 10. Pintens (Belg.) op 12.41 21. Wagtmans (Ned.) op 29.45 31. Post (Ned.) op 47.14 37. Ottenbros (Ned.) op 54.35. 0 Het Utrechtse DOS heeft twee Zuid- slavische voetballers gecontracteerd. Het zijn de 24-jarige aanvaller Djonjec Milic, die in Rode Ster Belgrado speelde en drie keer voor het Zuidslavische elftal uitkwam, en de evenoude Branislav Velykovic, de doelman van Novi Gad. Beide spelers tekenden een tweejarig contract. 0 De tweede divisieclub Heerenveen heeft Jan van Lier en Dré Woest op de transferlijst geplaatst. GVAV heeft vrijdagavond Gerrit van Tilburg naar DOS zien vertrekken. De Utrechtse club betaalde voor de 28- jarige voorhoedespeler een bedrag, dat dicht bij de 75.000 gulden ligt. Bij FC Den Bosch werd achterspeler Henny Passon op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Ie van het heren-dubbelspel door een overwinning met 75, 64 op de Ame rikaanse amateurs Arthur Ashe en Charles Pasarell. DEN HAAG De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie heeft in overleg met coach Middelink de renner Jan Krekels toe gevoegd aan de selectiegroep voor de Olympische Spelen in Mexico Stad. Krekels won onlangs de wielerronde van Oostenrijk. TOM OKKER grandioze prestatie. DEN BOSCH Het bestuur van de eerste divisieclub FC Den Bosch heeft vrijdagavond telegrafisch, aan de KNVB het verzoek gericht voor een plaats in de eredivisie in aanmerking te komen. FC Den Bosch baseert dit verzoek op de derde plaats, die, het in de eindstand van de eerste divisie bezet. Zoals bekend maakt DOS, als zes tiende in de eindstand van de ere divisie, aanspraken op behoud van zijn plaats in de hoogste klasse. Mogelijk wordt over het een en ander vandaag tijdens de buitengewone algemene ver gadering van de sectie betaald voetbal te Zeist beslist. LESZNO - De wereldkampioenschappen zweefvliegen zijn nu bijna ten einde. Alleen vandaag zal nog gevlogen wor den. Het is wel duidelijk dat de vier Nederlandse deelnemers niet bij de hoogstgeklasseerden zullen eindigen, hoewel er op enkele dagen toch zeer goede prestaties zijn geleverd. Donderdag rehabiliteerde Dekker zich met een schitterende vijfde plaats. Het was een moeilijke dag. Ondanks een weersverwachting met dreigende onweersbuien, werd een vlucht langs een koerslijn in oostelijke richting uit geschreven voor beide klassen, in on geveer dezelfde richting. De open klas se, die het eerst werd opgesleept, zou na 278 kilometer een keerpunt moeten ronden en dan terug moeten vliegen langs deze koerslijn om zo groot moge lijke afstanden af te leggen. De stan daardklasse had 't iets gemakkelijker. Deze zou na 227 kilometer moeten om keren en terugvliegen. Een enorme on weersbui midden op het parcours gooi de echter roet in het eten. Overal langs het traject moest men landen alvorens de keerpunten bereikt te hebben. Het onweer bezorgde Joop Jungblut een bijzonder nare ervaring. „Ik vloog om de kern van de bui heen, die als een rhuur van water met bliksems er in voor me oprees. Plotseling voelde ik mijn haren recht overeind gaan staan. De stuurknuppel begon te prik ken. Even later leek het of mijn hele lichaam in brand stond. Ik voelde een enorme stroomstoot, veel erger dan wanneer je 220 volt aanraakt. Het was ontzettend en ik dacht dat het met me gedaan was. Ik zag geen licht en hoor de geen knal of donder. Het was ge lukkig gauw weer over, maar ik was zo geschrokken dat ik mijn ophaal- ploeg, die vlak onder me reed via de radio mededeelde, dat ik direct wilde landen. Ze loodsten me naar een ter- rei'ntje langs de weg waarop ze reden en even later kwam ik op tien meter afstand van de auto aan de grond. Ze inspecteerden mijn „Phoebus" en kon den niets vinden van blikseminslag". Jungblut legde 41 kilometer af. Dekker had meer geluk. Hij vloog aan de an dere kant om de bui heen en legde 164 kilometer af, waarmee hij een vijfde plaats veroverde. De grootste afstand in zijn klasse maakte de Zwitser Sel ler met 178 kilometer. In de standaardklasse, die het door de latere start veel moeilijker kreeg, bereikte Réparon 80 kilometer en Van Bree 63 kilometer. Middelmatige pres taties, die slechts weinig punten zullen opleveren. De oud-wereldkampioen '48 Persson (Zweden) won hier met 124 kilometer. De Belg Stouffs heeft nu na zeven wedstrijdopdrachten in de stan daardklasse de leiding genomen vóór Smith (VS) en Persson (Zweden). In de open klasse, die zes opdrachten vloog, is de Zweed Ax kandidaat voor fiet wereldkampioenschap. DEN HAAG. De cijfers van sport- toto 51 van het afgelopen weekeinde, de laatste van dit seizoen, luiden: Aantal deelnemers: 385.986; bruto inleg: f 529.792,20; prijzenbedrag f 174.832,00. Eerste prijs: f 96.157,60, twaalf mel dingen van dertien goed, bruto per ko lom f 18.013,00. Tweede prijs: f 52.449,60, 192 meldin gen van twaalf goed, waarvan een met twee kolommen, netto per kolom f 271,70. Derde prijs: f 26.224,80, 126 goede voor spellingen van de eerste negen, waarvan twee met kolommen, netto per kolom f 205.00. ADVERTENTIE ZANDVOORT - De donkergroene, uiterlijk verouderde Repco Brabham-racers lieten er op de eerste trainingsdag van de Nederlandse Grand-Prix geen twtffel over bestaan. De creaties van constructeur-coureur Jack Brabham zyn nog steeds In staat zich te meten met het modernste materiaal. Met de geheel gewijzigde V 12 Ferrari, uitgerust met een stabilisatievleugel, die boven de coureur is ge plaatst, en de supersnellë Lotus Ford, waarin Graham Hill in de eerste drie races 24 punten vergaarde voor het wereldkampioenschap der coureurs. Pas na twaalven rolde de grote groe ne vrachtwagen van de Brabham Ra cing Organisation binnen. Bescheiden rondjes van 1 minuut en 35 seconden op het 4193 meter lange circuit wekten allerminst de verwaohting, dat Jochen Rindt en Jack Brabham de snelle Lotus en Ferrari zouden kunnen bedreigen. Chris Amon stuurde zijn Ferrari na de eerste middagtraining achter de pits. Zijn tijd van 1.23.54 de 180 km per uur werd juist gepasseerd zou immers ruimschoots voldoende zijn voor een plaats op de eerste rij van de startopstelling. De conclusie was lo gisch. Immers onder lang niet gunsti ge weersomstandigheden, bij hinderlij ke wind, was hij aanmerkelijk onder het officiële baanrecord van Jackie van het een UTRECHT Een actiecomité Utrechtse voetbalsupporters heeft gemeentebestuur van die stad in open brief gevraagd twee miljoen gul den k fonds perdu ter beschikking te stellen om het semi-profvoetbal in Utrecht gezond te maken. Het actiecomité voert als een van de voornaamste redenen aan dat een ge zonde eredivisieclub men gaat er hierbij gemakshalve van uit dat DOS in de ere-divisie zal blijven spelen een grote bijdrage kan leveren tot het kweken van goodwill voor de stad. In de brief schrijven de supporters van DOS en Velox niet onwelwillend te staan ten opzichte van een fusie. Het bedrag van twee miljoen gulden zou besteed moeten worden voor: 1. Het kopen van klassespelers. 2. Aanleg van een tweede terrein en een half verhard veld bij het Utrecht se stadion. 3. De bouw van een tweede overdekte tribune. 4. Inrichten van een dokters- en mas sagekamer. 5. Andere voorzieningen, b.v. een café- restaurant en een bestuurskamer. Het actiecomité geeft ook mogelijkhe den aan hoe de gemeente dit bedrag bijeen zou kunnen krijgen. Men sugge reert o.a. dat de gemeente Utrecht zijn woningbezit zou kunnen verkopen en het vrijgekomen geld besteden voor de gezondmaking van het betaalde voet bal. DEAUVILLE. Nederland is in het internationaal militaire voetbalkam pioenschap, dat in Irak wordt gehou den, op de vierde plaats geëindigd door vrijdag Spanje met 30 te verslaan. De Nederlanders leidden bij de rust met 10. De Spaanse ploeg had in de eerste twintig minuten, een periode waarin doelman Van Beveren met schitterende saves doelpunten voorkwam, het beste van het spel. Toen een voorsprong uit bleef, verslapte de concentratie en ijver van de Spanjaarden, waardoor Neder land het initiatief volledig tot zich kon trekken. Griekenland en Turkije komen van daag tegen elkaar uit in de finale. Russische en Nederlandse renners broederlijk bijeen tijdens de training, vrijdagmiddag. Zondag nemen de Russen in Nijmegen deel aan wedstrijden, waar in de Nederlanders het bepaald niet ge makkelijk zullen krijgen. Ickx gebleven, die vorig jaar met een Matra formule 2-wagen tot 1 minuut 27.8 was gekomen. Eerst benaderde Graham Hill, die in de morgen moeilijkheden met zijn wa gen had, de Nieuwzeelander tot op tien den van een seconde. Daarna verrasten Rindt en Brabham, toen het weer iets gunstiger werd, de concurrenten door eveneens beneden de 1 minuut 24 te blijven. De trainingstijden van de favorieten liggen na de eerste trainingsdag op merkelijk dicht bij elkaar. Bruce Mac- Laren, achtste op de trainingsranglijst, was slechts een seconde minder snel dan de Ferrari van Amon. Die tijden geven overigens een ver tekend beeld. Amon verrichtte zijn prestatie onder heel wat minder goede weersomstandigheden dan zijn rivalen. Vandaar dat de nieuwe Ferrari een voorname favoriet is voor de zege in de Nederlandse Grand Prix. Het Italiaanse merk heeft de laatste jaren met zeer bescheiden succesjes genoegen moeten nemen. De nieuwe Ferrari, die vrijdag morgen om zeven uur uit de fabriek uit Modena arriveerde, gereden door Chris Amon en het jeugdige Belgische talent Jackie Ickx, bezit ongetwijfeld de mogelijkheid om de Italiaanse auto sport een nieuwe en zo noodzakelijke impuls te geven. De deelnemers kwamen op het 4193 meter lange circuit tot de volgende beste trainingstijden: 1. Chris Amon (Nieuw Zeel), Ferrari 1.23.54 (gem. snelheid 180.7 km/u) 2. Jochen Rindt (Oost), Repco-Brabham 1.23.75 3. Graham Hill (GB). Lotus- Ford-Cosworth 1.23.84 4. Jack Brab ham (Austr), Repco-Brabhem 1.23.90 5. Jacky Stewart (GB), Matra-Ford- Cosworth 1.24.41 6. Jacky Ickx (Belg), 7. Dennis Hulme MacLaren-Ford-Cos- 8. Bruce MacLaren MacLaren-Ford-Cos- Jacky Oliver (GB), Lotus-Ford-Cosworth 1.25.48 10. Jo Siffert (Zwits), Lotus-Ford-Coswbrth 1.25.86 11. Pedro Rodriguez (Mex), BRM 1.25.88 12. John Surtees (GB), Honda 1.26.20 13. Piers Courage (GB), BRM 1.26.26 14. Jean-Pierre Beltoise (Fr), Matra 1.26.76 15. Richard Att- wood (GB), BRM 1.28.21 16. Silvio Mo- ser (Zwits), Brabham-Rêpco 1.28.29 17. Lucien Bianchi (Belg), Cooper-BRM 1.28.44 18. Joakim Bonnier (Zwe), MacLaren-BRM 1.29.22. De Amerikaan Dan Gurney heeft niet getraind, aangezien zijn Eagle-Weslake niet beschikbaar is. Hij zal vermoede lijk in de derde Repco-Brabham rijden. Ferrari 1.24.42 (Nieuw Zeel), worth 1.24.45 (Nieuw Zeel), worth 1.24.58 9. BOLZANO Andreiko heeft in de elfde ronde van het 'toernooi om het we reldkampioenschap dammen te Bolzano een gevaarlijke concurrent bedwongen. Hj hield zjn op winst beluste landgenoot Tsjegolev van zich af en bevocht een kostbare remise. Tsjecholev probeerde het initiatief te nemen maar zjn aanval len werden bekwaam afgeslagen. Door deze puntenverdeling kwam de jonge Fries Harm Wiersma, die overigens een voortreffelijk toernooi speelt, weer tot op een punt van de leider door een overwinning op Laporta. De Italiaan gaf zich niet zo maar ge wonnen. Wiersma maakte echter niet de tactische fout als tegen Reimann maar speelde een gedegen positiepar tij, waarvoor de Italiaan ten slotte moest zwichten al maakte hij het Wiersma wat gemakkelijker door een foutieve voortzetting. Sijbrands speelde tegen Reimann een solide partij. Hij ondervond weliswaar veel tegenstand van de Tsjech, die don derdag Wiersma remise afdwong en daarmee zijn derde punt behaalde, maar toen Reimann een onjuist gam biet hanteerde kwam het einde snel. Met nog vier ronden te spelen staan de kansen van Andreiko op £ijn eerste wereldtitel hoog genoteerd. Achtereen volgens ontmoet hij nog Reimann, La porta, Verpoest en Angliardi. Daaren tegen speelt Wiersma nog tegen Ver poest, Agliardi, Smith en Koeperman, 'n belangrijk zwaarder programma dus. De uitslagen van de elfde ronde luid den: Delhom (Fr.) - Mostovoy (Fr.) 11 Reimann (Tsjech.) - Sijbrands (Ned.) 02 Laporta (It.) - Wiersma (Ned.) 02 Verpoest (Belg.) - Perschad (Sur.) 11 Agliardi (Monaco) - Caze- In het NTS-sportprogramma, dat zon dag van 19.30 tot 20.25 uur op Neder land 1 wordt uitgezonden, wordt onder voorbehoud van wijzigingen aandacht besteed aan: de voetbalwedstrijd Fortuna Vlaar- dingen - Helmond Sport; zeilwedstrijden in de Kieler Woche; informatie over de Tour de France, die 29 juni van start gaat. de internationale Kanoregatta in Eef- de bij Zutphen; Meisterspringen in het concours Hippique International in Aken; de vergadering van de KNVB in Utrecht. Het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" zal zondag (14.30 - 17.00 uur via Hilversum II en 18.10 -18.30 uur via Hilversum I) uitgebreid verslag doen van de autoraces om de Grand Prix in Zandvoort. Voorts in dit pro gramma: de voetbalwedstrijden DCG Emmen, Almania - UVS en Fortuna Vlaardingen - Helmond Sport; de paar- denkoersen in Hilversum en Sappe- meer; de wereldkampioenschappen dammen in Bolzano; de roeiwedstrij- den in Mourik en honkbalnieuws. KEULEN Jupp Elze, de Duitse be roepsbokser, die donderdagavond over leed aan de hersenletsels, die hij vori ge week woensdag in het gevecht om de Europese titel in het middengewicht tegen de Italiaan Carlos Duran opliep, blijkt voor de partij stimulerende mid delen te hebben ingenomen. Volgens professor Dotzauer van de Keulse universiteit, die op verzoek van de rinigarts een onderzoek naar het ge bruik van stimulerendie middelen had ingesteld, zijn in de urine van Elze dui delijke sporen van verboden stimulan tia aangetroffen. Het onderzoek was geheim gehouden om de vérhoren van de helpers van El ze niet te beïnvloeden. De autoriteiten weigerden vrijdag een overlijdensakte af te geven voordat bij een sectie de officiële doodsoorzaak was vastgesteld. Het is nog niet duidelijk of de autori teiten, nu vaststaat, dat Elze doping heeft gébruikt of toegediend gekregen, een vervolging zullen instellen. 0 De Pool Marian Zelinski heeft vrij dagavond in Leningrad de Europese titel gewichtheffen lichtgewicht tweehandig drukken behaald. Zelinski kwam tot een totaal van 137,5 kg. De zilveren medaille ging naar de Bulgaar Kost Tadin Tilev met 135 kg en de bronzen naar de Pool Waldemar Bazsanowski. Carlos Duran, de laatste tegenstan der van Elze, heeft donderdag in Rome na het bericht van de dood van Elze een zenuwinzinking gekregen. Duran, die de begrafenis in Keulen had willen bij wonen, heeft van zijn dokter een ver bod gekregen om naar Keulen te reizen. DEAUVILLE Italië heeft vrijdag de wereld-bridge-Olympiade, die tevens als wereldkampioenschap geldt, gewonnen. Het versloeg in de finale de Verenigde Staten met 172 tegen 123 punten. Italië, sedert 1958 wereldkampioen en winnaar van de wereldbridge-Olyrnpiade in 1964 te New York, heeft dus zijn domineren de rol in de bridgewereld met dit resul taat gehandhaafd. Het Italiaanse team, dat in Deauville uitkwam, bestond uit Walter Avarelli, Mimmi d'Alelio, Benito Garozzo, Giorgio Belladonna, Pietro Forquet en Camillo Pabisticci. Nederland eindigde, na eeri neder laag tegen Canada, op de vierde plaats. De Amerikaanse atleet Earl Mc- Cullough, met een tijd van 13.2 se conden mede-wereldrecordhouder op de 110 meter hoiiden, zal waarschijn lijk niet aan de Olympische Spelen in Mexico deelnemen. McCullough zal vermoedelijk reeds voor de Spelen een contract tekenen als beroepsvoetballer met de Amerikaanse club Detroit. Het Olympisch dorp in Mexici-Stad wordt op 12 september, precies één maand voor de opening van de Olym pische zomerspelen, geopend. In de 29 hoogbouwflats van het dorp, variërend van zes tot tien etages, kunnen ruim 10.000 atleten en officials worden on dergebracht. Verder zal voor eind augustus in het Olympisch dorp nog een winkelcentrum met onder andere een bank en een reisbureau gereedko men. NEURENBERG Jaap Oudkerk is vrijdag in een stayerwedstrijd om het „Grote Gouden Wiel van Neurenberg" op de tweede plaats geëindigd. Hij had een achterstand van twintig meter op de winnaar, de Westduitser Sigi Renz. De Belgische wereldkampioen Leo Proost werd met een achterstand van 450 meter vijfde. De wedstrijd, die een uur zou duren, werd na 34 minuten af gebroken. De stand op dat ogenblik was bepalend voor de uitslag. Feldl - Fa- mir (Zwits.) 02 Smith (V.S.) - (Oost.) 20 Koeperman (Rusl.) nelli (It.) 2—0. De stand na de elfde ronde is: 1. Andreiko 18 pnt. 2. Wiersma 17 3. Sijbrands Tsjegolev en Koeperman 16; 6. Verpoest 14; 7. Mostovoy 13; 8. Cazemir en Smith 12;- 10. Delhom 9; 11. Perschad, Fanelli en Laporta 8; i4. Agliardi 6; 15. Reimann 3; 16. Feldl 0. ROME De Italiaanse wielrenner Franco Balmanion, die met acht ande ren, onder wie zijn landgenoten Felice Gimondi en Gianni Motta, werd be schuldigd dope in de Ronde van Italië te hebben gebruikt, is vrijdag vrijge sproken. Er was in zijn urine Coramine- Efedrine aangetroffen, maar deze stof komt niet voor op de lijst met verboden stimulerende middelen. Coram ine-Efedrine zal op 7 juli op de lijst worden bijgeschreven. Nadat de bevrijdende mededeling hem had bereikt, vertelde de Italiaanse kam pioen, dat hij graag in de Ronde van Frankrijk wil rijden, maar dat hij zich de dagen na de tegen hem geuite be schuldiging niet had voorbereid op die zware wegwedstrijd. Hij zei dan ook een eventueel aanbod om alsnog in de Ita liaanse ploeg uit te komen waarschijnlijk te zullen afslaan, indien hij dadelijk een beslissing moet nemen. De acht andere renners wachten nog op de uitslag van de contra-expertise. APELDOORN „Apeldoorn" Is in het toernooi om de KNVB-zaterdagbe- ker tot de laatste acht doorgedrongen. In deze kwartfinale gaat de Apeldoorn- se formatie morgenmiddag op bezoek bij Harkemase Boys, een tegenstander van het afgelopen seizoen. Thuis won „Apeldoorn" van deze ploeg maar in de uitwedstrijd kwamen de punten in 't bezit van Harkemase Boys. Deze kwartfinale begint om half drie. Het elftal van de rood-gelen moet i.v.m. en kele absenten nog worden samenge steld. DJAKARTA De Indonesische mi nister v. Buitenlandse Zaken, Adam Ma- lik, heeft een Sovjetrussische eis van internationale inspectie in kampen voor Indonesische politieke gevangenen ver worpen. Hij zei dat er geen behoefte be staat aan buitenlandse inmenging ln deze zaak. Een commentator van Tass had on langs gezegd, dat Indonesië zijn gevan genkampen zou moeten openstellen voor internationale inspectie. In deze kampen zouden 60.000 communisten ge vangen zitten. Min. Malik sprak tegen dat er speciale kampen voor politieke gevangenen zou den zijn. De communisten in Indonesië worden behandeld conform de staats ideologie, zei hij. Er zijn al duizenden mensen die na de staatsgreep van 1965 gearresteerd waren, in vrijheid gesteld en duizenden anderen wachten nog op hun berechting, aldus de minister. DAR ES SALAAM Een parle mentslid in Tanzanië, Chogga, heeft in de nationale vergadering gezegd, in een Chinees boek gelezen te hebben dat er 20 miljoen Chinese meisjes beschikbaar zijn voor huwelijken met de bewoners van Tanzanië. Met zoveel meisjes zou heel Tanzanië met zijn tien miljoen in woners worden opgeslokt, zei Chogga. Hij vroeg de regering de verzekering, dat de Chinese hulp aan Tanzanië even vrij van dwang zou zijn als de hulp van andere landen. De vergadering werd verdaagd voor dat iemand op zijn opmerkingen kon in gaan. De betrekkingen tussen het land en Peking worden steeds steviger, president Nyerere is momenteel op staatsbezoek in China. DEN HAAG De 59-jarige Hong- gaarse mevr. B. F., die in Israël woont en tijdelijk in Amsterdam ver blijft, is gistermiddag bij een bezoek aan Den Haag op straat overvallen en beroofd van haar tasje met o.m. 180 gulden. De vrouw stond voor een etalage in de Stationsweg te kijken, toen een on geveer 25-jarige jongen haar haar tas je ontrukte. De vrouw begon te schreeuwen, waarop drie voorbijgangers de jonge man aanhielden. De vrouw kwam er bij en ging schreeuwend de jongeman te lijf. Op haar beurt werd zij door de omstanders vastgegrepen, die dachten, dat een moeder haar zoon wilde af straffen. De „pseudo-zoon" kon daar op met de buit het hazepad kiezen.

De Vallei | 1968 | | pagina 7