Andreiko, met nog twee ronden te spelen, bijna zeker van titel Deventenaar Klaas Kanis verbeterde nationaal record hoogspringen2.01 Betaald voetbal wil drie divisies van elk 18 clubs Amerikaanse atleten leverden wederom grootse prestaties Spannende strijd om Extra reserves voor de Tour-ploeg plaats Fair Play Cup voor De Graafschap RCH-FC VVV moet worden overgespeeld Griekenland militair voetbalkampioen Brazilië verslagen door Tsjechen3-2 Enorme winst voor Manchester United Denemarken won van Hoorwegen5-1 WF Heftige reacties na dood van Jupp Elze Huizen kampioen bij zaterdagvoetballers Nationale titelstrijd bij de amateurs Eef Dolman sterkste in Ulestraten Om de wereldtitel dammen in Bolzano 0Êk DOS blijft in eredivisie Nog niet mee eens Rondje van DOS JONGE Leen Poortvliet winnaar Zeven-Dorpen-Omloop Te zwaar Ook hoog GENEVER WYNAND FOCKINK BOLZANO Met nog twee ronden te spelen is de 25-jarige Russische grootmeester Andris Andreiko reeds bijna zeker van de wereldtitel dam- l men. In de zaterdag en zondag in Bol- tweede en derde SITTARD De sportcommissie van de KNWU heeft, in overleg met ploeg leider Ab Geldermans, besloten Cees Haast en Jan Harings alsnog aan te wijzen als reserves voor de Nederland se Tourploeg. Henk Nijdam en Jan van der Horst behoorden al tot de re serves. Een van dit viertal zal in Vittel star ten voor Harrie Steevens, die in geen geval aan de Ronde van Frankrijk zal kunnen deelnemen door een kniebles sure. De moeilijkheden, die er met de andere renners waren, bleken zondag erg mee te vallen. Van der Vleuten, die pas ziek is geweest, reed in de Ronde van Ulestraten bijzonder sterk en eindigde op de tweede plaats. Arie den Hartog, die last van steenpuisten had, heeft alweer geoefend en het is waarschijnlijk, dat ook hij in Frankrijk zal kunnen rijden. Een nieuw probleem voor ploeglei der en sportcommissie is de vrij ern stige verkoudheid, die Rini Wagtmans in de Ronde van Zwitserland heeft op gelopen. De sportcommissie is van plan vandaag een definitieve beslissing te nemen over de vervanging van Har rie Steevens, waarbij een keuze zal worden gemaakt uit het viertal reser ves. Zo nodig zal ook een plaatsvervan ger voor Wagtmans worden aangewe zen. In overleg met de ploegleider be sloot de sportcommissie om in ieder geval een van de reserves mee te ne men naar Vittel. zano gespeelde ronden liep de Rus tot 2 punten uit op zijn naaste concurren ten door overwinningen op de Tsjech Reimann en de Italiaan Laporta. De 15-jarige Harm Wiersma was de eerste van de belagers die een punt verspeelde. Zaterdag kwam hij niet verder dan een gelijkwaardige remise tegen de weer eens goed spelende Belg Verpoest. Zondag startten de vier gegadigden voor de 2e plaats, de Nederlanders Sij- brands en Wiersma en de Russen Tsje- golev en Koeperman, met ieder acht tien punteh. Ton Sijbrands was de eer ste die moest afhaken door een remise tegen Verpoest. De Nederlander nam een kwetsbare opstelling aan zijn lan ge vleugel, die de Belg echter niet goed uitbuitte. Hij maakte een fout, verloor een stuk en toen was het Sij brands die door fouten de overwinning verspeelde. Harm Wiersma had veel moeite met de Monegask Agliardi, die pas na lange strijd kon worden over meesterd. Tsjegolev trof de Franse kampioen Mostovoy in een ongenaak bare bui. De Fransman ging fel in de aanval en tegen het einde moest de Rus remise forceren. Het langst voor zijn kansen op de tweede plaats speel de wereldkampioen Koeperman, in ja nuari nog winnaar tegen Andreiko in de tweekamp. De Zwitser Cazemir bood, zoals gewoonlijk, felle tegen stand maar raakte toch in een nadelig eindspel. Pas na vijf en 'n half uur won Koeperman, die nu met Wiersma de tweede plaats deelt. Toch lijkt oud-wereldkampioen Vjat- sjolav Tsjegolev de beste kansen te DEVENTER De tweede competi tiedag van de KNAU heeft slechts wei nig opzienbarende prestaties gebracht. Een hoogtepunt was de verbetering van het nationale record hoogspringen in Deventer, waar Klaas Kanis (Da- ventria) 2.01m sprong. Kanis is daar mee de tweede atleet uit de trainings groep van Jan van Heek, die over twee meter sprong. Twee weken geleden haalde Lesterhuis deze hoogte in een tijdsbestek van zes dagen drie maal. In Rotterdam was Peter Geelen (Kim- bria) ook zeer dicht bij de twee meter grens. De Limburger kwam tot 1.98 m. Na Marian Ackermans heeft Neder land nu bij de dames een tweede hoog springster, die de 1,70 heeft bedwongen. Mary v.d. Raadt (Holland, Haarlem) haalde deze hoogte bij wedstrijden in Hilversum. In Rotterdam, waar het merendeel van de nationale top aan de start kwam, vielen de prestaties over het al gemeen tegen. Peter Dellensen (AAC) noteerde op de 110 m horden 14,8 sec., DEN HAAG De Fair Play Cup in het betaalde voetbal is voor het seizoen 1967/'68 toegewezen aan de Doetinchem- se tweededivisieclub De Graafschap. Deze club is een van de negen, die in het afgelopen seizoen geen enkele maal met de strafcommissie van de KNVB in aanraking zjjn gekomen, noch met het eerste elftal, noch met het B-elftal. De acht overige clubs zjjn: Elinkwijk, Feyenoord, Helmond Sport, Holland Sport, MVV, NEC, RCH en Vitesse. Een vertegenwoordiger van het sectiebe stuur betaald voetbal van de KNVB zal op een nader te bepalen datum de wisselbeker, die het vorige jaar door Fortuna '54 werd gewonnen, uitreiken. AMERSFOORT De beslissingswed strijd tussen RCH en FC VVV om de bezetting van de zeventiende plaats in de eindrangschikking van de eerste di visie eindigde zondag op het veld van HVC Vc Amersfoort na verlenging ge lijk: 3-3. Woensdagavond wordt de wed strijd overgespeeld. De besturen van de beide clubs zijn nog niet overeenge komen, waar de ontmoeting zal plaats vinden. Men overweegt wederom het HVC-terrein in Amersfoort of anders het Vitesseveld in Arnhem. BAGDAD. Griekenland is zaterdag in Bagdad winnaar geworden van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap. De Grieken ze gevierden in de finale met 41 over Turkije. Kort voor de rust moest de wedstrijd geruime tijd worden onderbroken, om dat er door de toeschouwers onderling werd gevochten. terwijl Dirk Roos (VLTC) op de 400 m horden met 54,8 sec. de beste Ne derlandse seizoenprestatie evenaarde. Huub Pappers (Kimbria) sprong 7,18 m ver en Cees deWinter kwam met de polsstok tot 4,20 m. De beste damesprestatie op de Ne- nijto kwam op naam van Els van Noorduyn, die met 15,97 m het kogel stoten won. Tilly v.d. Made behaalde een dubbele zege. Zij zegevierde op de 400 m in 55,4 sec. en op de 800 m zonder tegenstand in 2.11.9. Vijf- kampster Ciska Janssen (Sagitta) sprong voor de eerste maal in haar carriere 6,00 m ver. Het nummer werd met één centimeter meer, gewonnen door de nationale recordhoudster Cor- rie Bakker. In Beverwijk wipte Bert Krijnen (GAC) met de polsstok over 4,30 m. In Enschede vochten Sjouke Tel en Rudo Lievense, beiden deel uitmakend van de nationale selectieploeg voor de 4 x 400 m, een heftig duel op de 400 m uit. Tel. won in 48,2 sec., Lievense fi nishte 0,2 sec. later. In Breda won Henk v. Diesen (Sprint) de 400 m in 48,6 sec. en stootte Piet v.d. Kruk (AV '40) 19,19 m met de kogel. Lia Louer won in Breda twee nummers: de hon derd meter in 12,0 en de dubbele af stand in 24,4. Wim Blom en Chris v.d. Maaien (PSV) noteerden op de 100 m. beiden 10,6 sec., de snelste Nederlandse sei- zoentijd. Wilma v.d. Berg, die afgelopen woensdag in Oost Berlijn het Neder landse record op de 100 meter evenaar de, liep in Kerkrade opnieuw 11,5 sec. De Brabantse had dit keer echter te veel steun van een rugwind. Klaas Kanis tijdens zijn reoordsprong in Deventer hebben op die tweede plaats. Hij ont moet nog Reimann en Laporta. Sij brands speelt nog tegen Agliardi en de niet te onderschatten Amerikaan Smith. Wiersma en Koeperman echter treffen elkaar in de laatste ronde; maandag speelt de Nederlander tegen Smith en de Rus tegen Perschad. 12e ronde De uitslagen luiden: Mostovoy - Fa- nelli 1, FeldlKoeperman 0-2. Per schadAgliardi 11, WiersmaVer- post 1-1, SijbrandsLaporta 2-0, An dreikoReimann 2-0, DelhomTsje golev 0-2, CazemirSmith 02. 13e ronde De uitslagen luiden: TsjegolevMos tovoy 1-1, ReimannDelhom 0-2, La portaAndreiko 0-2, VerpoestSij brands 11, AgliardiWiersma 02, Smith - Perschad 1-1, Koeperman - Cazemir 20. Fanelli—Feldl 2—0. De stand na dertien ronden: 1. An dreiko 22 pnt.; 2/3. Wiersma en Koe perman 20; 4/5. Sijbrands en Tsjego lev 19; 6. Verpoest 16; 7/8. Mostovoy en Smith 15; 9. Cazemir 12; 10/11. Del hom en Fanelli 11; 12. Perschad 10; 13. Laporta 8; 14. Agliardi 7; 15. Rei mann 3; 16. Feldl 0. BRATISLAVA Het Tsjechische voetbalelftal heeft zondag in Bratisla va dank zij de produktiviteit van Ada- mec hij scoorde drie keer in een vriendschappelijke wedstrijd met 32 van oud-wereldkampioen Brazilië ge wonnen. Bij de rust was de standi1. De 60.000 toeschouwers zagen een tech nisch op hoog niveau staande wed strijd. Het duel had een sensationeel begin. De Brazilianen namen reeds in de der de minuut een voorsprong door een doelpunt van Natal. De Tsjechen sloe gen onmiddellijk terug. De tegenaan val, die na de aftrap volgde, leverde door Adamec de gelijkmaker op. Zes minuten na de pauze bracht Car los Alberto Brazilië op 12. Twee doel punten van Adamec in tien minuten het eerste in de 59e minuut na een schoot van 35 meter afstand en het tweede in de 69e minuut beslisten de wedstrijd in het voordeel van de Tsjechen. Brazilië heeft op zijn wereld tournee drie wedstrijden gewonnen, 2 keer van Uruguay en een keer van Po len, en twee ontmoetingen verloren, nl. van West-Duitsland en Tsjechoslowa- kije. De volgende tegenstander van de Brazilianen is Zuid-Slavië. MANCHESTER Manchester Unit ed, winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, heeft niet al leen sportief, maar ook financieel een goed seizoen achter de rug. Zondag werd in Manchester bekend gemaakt, dat de winst over het afgelopen sei zoen 250.000 pond sterling (ongeveer 2.150.000 gulden) bedraagt. Aan de wed strijden voor de Europese beker ver diende de club 140.000 pond (1.200.000 gulden), terwijl de televisierechten 50.000 pond (430.000 gulden) bedroegen. In de drie voorgaande seizoenen had den de Mancunians een gemiddelde winst van 100.000 pond (860.000 gulden). KOPENHAGEN. Het Deense voet balelftal heeft zondag in Kopenhagen voor 32.000 toeschouwers met 51 van Noorwegen gewonnen. Bij de rust leid den de Denen, die met een geheel nieu we ploeg in vergelijking tot het vorige seizoen uitkwamen, met 31. Noorwegen had reeds na twee minuten een voor sprong door een doelpunt van Presberg. Daarna beheersten de Denen de strijd volkomen. Troelsen, voor het eerst se dert 1965 weer in het Deense team, scoorde drie keer en debutant Roemer Larsen maakte twee treffers. UTRECHT De oriënterende bijeenkomst, die de sectie betaald voetbal zater dagmiddag in Utrecht gehouden heeft om van gedachten te wisselen over de grootte van de divisies van de semi-profs voor het komende seizoen, heeft twee conclusies opgeleverd: a. aangenomen, dat er het volgend seizoen 54 clubs aan de competities zullen deelnemen, geeft men de voorkeur aan drie divisies van 18 clubs. Bjj een pei ling van de meningen waren er 106 stemmen vóór en 52 tegen (35 clubs voor en 18 tegen). b. indien Xerxes/DHC uit het betaalde voetbal verdwijnt zijn de verenigingen geporteerd voor een eredivisie van 17 clubs, alsmede een eerste en tweede van 18 of 19 clubs. In dat geval moet ernaar worden gestreefd, dat tengevolge van promotie en degradatie aan het einde van 1968/1969 een indeling van driemaal 18 verenigingen tot stand komt. Er waren 94 stemmen vóór deze suggestie en 62 tegen. De supporters van Helmond Sport staken hun vreugde niet onder stoe len of banken toen hun ploeg de be slissingswedstrijd tegen Fortuna VI. om een plaats in de eerste divisie had gewonnen. Hoewel de stemmingen van de bij eenkomst in Utrecht allerminst kracht van wet hebben, kan wel worden aan genomen dat het sectiebestuur betaald voetbal zich zal stellen achter de meer derheid van de clubs. Dinsdag komt het bestuur bijeen om aich nader te beraden over de indeling voor het vol gende seizoen. De onzekere toekomst van Xerxes/ DHC vormde het grote probleem bij de besprekingen. Kort nadat voorzitter Jos Coler bekend had gemaakt dat DOS bij keuze gepromoveerd was naar de eredivisie en dat de fusie tussen Xerxes/DHC en de tweede-divisieclub Excelsior geen goedkeuring van het sectiebestuur had kunnen verwerven, verklaarde Huub Adriaans, dat er geen probleem meer rond de fusie Fortuna- Sittardia bestonden. Op dat moment waren er voor de Limburgse coalitie goede mogelijkheden voor behoud van een plaats in de eredivisie. Het lag toen namelijk in de lijn der verwach tingen dat Xerxes/DHC zou moeten liquideren, zodat er een plaats in die afdeling vrij zou komen. De vergadering voelde er echter al- leminst iets voor om Fortuna-Sittar- dia langs een achterdeur weer terug te halen op het eerste plan. De sugges tie van dxs Van Rijn van Sparta om aan het einde van het seizoen 1968/'69 naar aanleiding van de sportieve pres taties tot een nieuwe indeling te ko men was een eerste vingerwijzing. Zijn zakelijke betoog, later gesteund door Ben van Gelder van PSV, vond weer klank. Voornamelijk de direct of indi rect betrokken clubs bleven aandrin gen op een promotie-van-achter-de- groene-tafel. Bij Excelsior is men er overigens al lerminst toe bereid zich zonder meer bij de unanieme beslissing van het sectiebestuur ook Henk Zon, alge meen voorzitter van Excelsior, stemde als KNVB-bestuurder tegen neer te leggen. Aanvankelijk voerde Jos Coler aan dat een samengaan van een stich ting en een vereniging om juridische redenen niet mogelijk was. Mr Tri pels, lid van het sectiebestuur, zei la ter dat er eerder sprake was van een formele fout bij de indiening van het verzoek de fusie goed te keuren en dat dit niet-ontvankelijk moest worden ver klaard. Excelsior zal het bestuur betaald voetbal nu opnieuw laten weten dat er in principe overeenstemming over de fusie tussen Xerxes/DHC en Excelsior is bereikt. De KNVB zal zich daarop nader over dit samengaan en het spelen van de nieuwe combinatie in de eredivisie moeten uitspreken. Tij dens de vergadering werd duidelijk dat het bestuur betaald voetbal alles zal doen om te voorkomen dat Xerxes/ DHC in feite zijn eredivisieschap ver koopt. „Het sectiebestuur voelt er niets voor zijn sanctie te geven aan deze beslissing, die het sportief gevoel beslist niet bevredigt", aldus voorzitter Jos Coler. UTRECHT Toen de discussie over het al dan niet accepteren van de fusie tussen Xerxes/DHC en Ex celsior juridisch dreigte te verzan den, begaf mr. G. W. Kernkamp, voorzitter van DOS, zich naar het spreekgestoelte. Voorzichtig infor meerde hij, of bij alle onzekerheid toch wel vast stond, dat de promotie bij keuze van zijn club naar de ere divisie boven alle twijfel verheven was. Jos Coler beaamde dit, waarna de heer Kernkamp een besluit nam, dat bij een drukbezette voetbalver gadering er waren zo'n 350 afge vaardigden en belangstellenden uniek kan worden genoemd en de obers binnen riep om een rondje op kosten van de nieuwste erediviseclub op te nemen. „Wij zullen het van 'n rijke vereniging uit de eredivisie graag aanvaarden", was 't commen taar van voèrzitter Jos Coler. ADVERTENTIE klare taal in de handige kneepfles f 10,50 per liter KEULEN Dr. Berleiter, professor in de neurologie aan de universiteit van Freiburg, heeft naar aanleiding van de dood van de Duitse bokser Jupp Elze een heftige aanval gedaan op de bokssport in haar huidige vorm. „Bok sen is de enige sport, waarbij het de deelnemers is toegestaan elkaar on herstelbaar lichamelijk letsel toe te brengen", aldus de hoogleraar, wiens betoog werd onderbroken door flitsen van de ontmoeting ElzeCarlos Duran om de Europese titel, die voor de Duit ser fataal werd. Volgens de professor doet het ge wicht van de handschoenen er weinig toe. Slagen, die met volle kracht op 'n tegenstander neerkomen, hebben een „gewicht" van enkele tientallen kilo's bij een snelheid van 30 km/uur. De arts „illustreerde" zijn betoog met en kele cijfers over boksers, die vele ma len in de ring kwamen: gezichtsstoor nissen (25 pet.), geheugenverlies (32 pet.), verminderde intelligentie 50 pet.) en moeilijkheden met de spreek organen (42 procent). Het feit, dat bij Elze het gebruik van doping werd geconstateerd heeft zijn manager Jean Loering „uitermate ver rast". Volgens Loering kan het haast niet anders, of de onderzoekers van het medisch onderzoekingsinstituut hebben in Elze's urine de sporen van een of andere medicijn gevonden. Welk medi cament kon Loering niet zeggen. „Maar ik weet wel, dat hij een tegenstander was van pillen en poeders". Hetzelfdt is verklaard door Hans Weinbach, de trainer van Elze. Deze zei: „I k weet zeker dat Elze geen enkel stimulerend middel heeft ingenomen". ASSEN De 24-jarige Leen Poort vliet uit Dirksland is zaterdag winnaar geworden van de Zeven-Dorpen-omloop, een wielerwedstrijd over 154 kilometer met start en finish te Assen. Poortvliet ontsnapte zes kilometer voor de finish in Laag Halerveen uit een kopgroep van negentien renners. De actieve Daan Holst en Popke Oosterhof hebben nog wel geprobeerd de vluchter terug te halen, maar zij slaagden daarin niet. Met een voorsprong van tien meter ging Poortvliet in Assen als eerste over de eindstreep. Hij behaalde daarmee zijn zevende overwinning in dit seizoen. Daan Holst versloeg Oosterhof in de eindsprint met een banddikte verschil. Van 150 gestarte renners haalden er slechts 40 de finish. De uitslag was: 1, Leen Poortvliet (Dirksland) 3.23.08; 2. Daan Holst (Amsterdam) z.t.; 3. Pop ke Oosterhof (Eelde) z.t.; op 45 sec.: 4. Matje Gerrits (Oploo); op 47 sec.: 5. Pier Dijkstra (Schoonoord); 6. Jan Serpenti (Wijk aan Zee); 7. Wim Bravenboer (Rotterdam); 8. Frits Hoogerheide (Os- sendrecht); 9. Marcel Pennings (Nieuw Vennep); 10. Bennie Groen (Steenwijk). W.H.C.—Huizen 0—2 Huizen kampioen. IJsselmeervogelsNoordwijk 11 SACRAMENTO De sensationele honderd meter tijdens de Amerikaan se atletiekkampioenschappen waar Jim Hines, Ronnie Ray Smith en Charlie Greene met 9,9 seconden een nieuw wereldrecord liepen, hebben ook de uitslagen van de tweede en laatste dag van de wedstrijden in Sacramento overschaduwd. Op de laatste dag hiel pen de organisatoren eerst het gerucht uit de wereld, dat de tijden niet als re cord erkend zouden kunnen worden, omdat de baan te kort zou zijn ge weest. Bij nameting van de baan in het Hughesstadion bleken de lopers op de honderd meter zelfs tien centimeter méér te hebben afgelegd, zodat niets een erkenning van het record in de weg kan staan. Ook op de slotdag, voor ruim 13.000 toeschouwers en onder ideale omstan digheden, werden weer voortreffelijke prestaties geleverd. De breedte van de Amerikaanse top bleek vooral op de tweehonderd meter, waar in de series, de halve finales en de eindstrijd voort durend ver onder de 21 seconden werd gelopen. De 200 meter leverde In 20,3 seconden een overwinning op voor fa voriet Tommy Smith, hoewel hij daar voor een bijzonder fel duel moest le veren met zijn club- en studiegenoot John Carlos, die dezelfde tijd liet af drukken. Ook op de 400 meter was het verschil tussen winnaar Lee Evans en de als tweede finishende Vince Matthews zó gering, dat het niet in tijd kon worden uitgedrukt. Beiden kregen 45.0 secon den. Wade Bell, die op de eerste dag in de series al grote indruk had ge maakt op de 800 meter, zorgde in de finale met 1.45.5 voor de beste seizoen prestatie. Temslotte vestigde de 31-ja- rige onderwijzer George Young met 8 min. en 30.5 sec. een nieuw Ameri kaans record op de 3000 meter steeple chase. Voor de Fransman Roger Bambuck, Europees recordhouder op de 100 en 200 meter, was de belasting van het uitkomen op de honderd en tweehon derd meter te zwaar. De Fransman, die op de eerste dag driemaal 10.0 sec. had genoteerd op de 100 meter, i waar van tweemaal met een toegestane rug- wind, kwam in de finale, na een derde plaats in de halve eindstrijd (20.5) niet verder dan de laatste plaats (20.9). Van de drie sprinters, die op de hon derd meter het wereldrecord hadden gevestigd, trad alleen Ronnie Ray Smith aan voor de dubbele afstand. De twintigjarige, dit jaar naar vo ren gekomen Smith maakte het succes van het Santa Clara Youth Village Col lage compleet door achter Tommie Smith en John Carlos in 20.4 beslag te leggen op de derde plaats. De ongelooflijke breedte van de sprinttop wordt het duidelijkst geaccen tueerd door het feit dat lopers, die in de halve finales tot 20.6 en 20.7 kwa men niet voor de finale werden ge plaatst. Het merendeel van de andere finales was ook van bijzonder hoge kwaliteit. Van de acht finalisten op de 400 meter bleven er zes onder de 46 seconden, waarbij dan nog in aanmerking moet worden genomen, dat lopers als Lar ry James (44,9) en Ron Freeman (45.4) ontbraken. Ook de achthonderd meter ging bijzonder snel. Wade Bell won in 1.45.5, de snelste seizoentijd. Hij trok van zijn concurrenten er nog vier on der 1.47.-. Bijzonder boeiend was het duel op de 400 meter horden. Ron Whit ney zegevierde in 49.6 seconden en evenaarde daarmee de beste tijd van dit seizoen, die al op zijn naam stond. Tom Wyatt, die op dit nummer zesde werd, noteerde nog altijd 50.4 secon den. Dat iin de Verenigde Staten het peil op de langere loopnummers de laatste jaren enorm vooruit is gegaan bleek op de 10.000 meter, waar vier lopers on der de 29 minuten bleven. Tracey Smith zegevierde in 28 min. en 47,0 se conden, negen seconden voor Clark, die Van Nelson en marathonloper Tom La- ris naar de derde en vierde plaats ver wees. Veteraan George Young, in Tokio vijfde op de 3000 steeple chase, vestig de een nieuw Amerikaans record en met hem kwamen nog vier anderen on der de 8.40. Het hoogspringen, per traditie het do mein van de Amerikanen, was een van de minste nummers van de titelstrijd. Ed Hanks met zijn 1,78 m een kleine springer, zegevierde verrassend met 2,11 meter. Red Caruthers, de grote fa voriet, die dit seizoen reeds tweemaal 2,18 m. haalde en daarnaast herhaalde lijk 2,16 en 2,15 m sprong, eindigde met 2,05 m. op een gedeelde vijfde plaats. D.C.G.Emmen 2—0 AlmaniaU.V.S. 3—3 Middelburg- -Rheden 3—2 D.C.G. 8 6 2 0 14 20—0 U.V.S. 8 5 2 1 12 22—6 Middelburg 8 4 0 4 8 12—20 Emmen 8 3 0 4 6 13—12 Rheden 8 3 0 5 6 11—21 Almania 8 0 2 6 2 9—20 SITTARD Eef Dolman heeft zon dag een sprekende overwinning be haald in de ronde van Ulestraten voor beroepsrenners. Na 32 van de ruim hon derd te r(jden kilometers ontsnapten Dolman en Van der Vleuten en het tweetal vergrootte zijn voorsprong lang zaam maar zeker. Na 88 km hadden Dolman en Van der Vleuten het pelo ton een achterstand van een ronde van 2000 meter bezorgd. Op het moment, dat het tweetal aan sluiting vond, waren Hugens, Zilver berg, Schuuring en Vianen al uit het veld ontsnapt. In de voorlaatste om loop, op de lastige helling, die het par cours zwaar maakte, ontdeed Dolman zich van zijn vluchtmakker en won on bedreigd. De uitslag: 1. Eef Dolman (Wüstenrade) 101 km in 2 u. 53 m. en 44 sec., op 30 sec.: 2. Jos van der Vleuten (Mierlo); op 1 min. 54 sec: 3. Jan Hugens (Amstenrade)4. Cor Schuuring (Amsterdam), op 2.31: 5. Gerard Vianen (Kockengen); op 2.38: 6. Huub Zilverberg (Goirle); op 2.45: 7. Jo de Roo (Kruiningen); op 2.55: 8. Gerben Karstens (Leiden); 9. Jan Jans sen (Ossendrecht) 10. Wim Schepers (Stein).

De Vallei | 1968 | | pagina 5