Vermist Zand voorts meisje lag te huilen in de duinen is NORTON tabak NORTON HUTi „Ik heb mijn vrouw en mijn kind vermoord" Computer hielp bij vinden Amsterdamse overvallers Wandelaars vonden Marjanne tussen brandnetels RETOURTJE HAARLEM- GRONINGE1S PER AUTOPED Hert oorzaak van zware botsing Meisje in nopjesjurk is fantasie Lokvogel Grote vangst van sardines (in blik) Eieren-hagel bij Kieler Woche 25/1.50 Man belde zelf politiebureau: Aangestoken brand doofde vanzelf „Heilige kitchtuiiT financieel fiasco Auto te water twee mannen verdronken Weer arrestatie in Griekenland „ONTVOERD Dump-in demonstratie NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak, de tabak voor Norton NORTON- rijp, vitaal, echt Koop een pakje. Probeer er een, juist, dat is Norton! Toedracht onbekend TEGEN BOOM BUIT VA1V f200.000,- MG MET OTSTDEKT MAANDAG 24 JUNI 1968 ZAND VOORT De sinds woensdagochtend vermiste tweeënhalfjarige Mar janne Wijfjes uit Zandvoort is terecht. Uitgeput en sterk vermagerd, maar on gedeerd werd zij gisterochtend in de duinen bij O verveen vijf kilometer van haar ouderlijk huis gevonden. Ze lag tussen de brandnetels onder een meidoorn. Ze had erge honger en dorst. Ze werd gevonden door de heer G. Mooi uit Amstelveen die met zjjn zoon in de duinen wandelde. „We hoorden daar ineens gehuil. Ik dacht eerst dat het een kat was maar even later hoorde ik duidelijk mamma roepen", aldus Frits Mooi's re laas. „Ze had geen schoentjes aan. We tilden ze op en vroegen wie ze was. Geestelijk was ze helder, maar ze tril de over haar hele lijfje. We hebben haar toen meegenomen naar de auto. Dat was nog een half uurtje lopen. We wisten toen nog steeds niet wie ze was. Ze leek ons wat te oud voor het vermiste Zandvoortse meisje". De heer Mooi en zijn zoon namen het meisje mee naar het politiebureau in O verveen. Van het uitgeputte kind kon men ook daar niets te weten ko men. Om bij de familie Wijfjes geen loze verwachtingen te wekken werd eerst een buurman van het vermiste meisje erbij gehaald. Die herkende het kind onmiddellijk. Marjanne werd daarna naar het Marine-hospitaal gebracht waar ze werd onderzocht. Ze mocht meteen naar huis waar vader en moeder Wijfjes hun doodgewaande kind na vier dagen terugzagen. „Ik heb me al die dagen flink gehou den en steeds het gevoel gehad dat Marjanne op vakantie was", vertelde mevrouw Wijfjes. 99 HAARLEM Bloemen en 75 gulden waren het loon voor de vijftienjarige Ruur Schuitz uit Haarlemtoen hij zaterdagmiddag in zijn woonplaats aankwam na een tocht per autoped naar Groningen en terug. Hij was vo rige week zondag gestart en donder dag had hij in Groningen rechtsom keer gemaakt. Zijn monstertocht was de jongen begon nen om onderwijzer s en medeleerlin gen van zijn mulo te bewijzen, dat hij wel tot een fikse prestatie in staat wasna een sportdag waarop hij niet genoeg zijn best zou hébben gedaa/n. Marjanne lag gisteren de hele dag in bed om bij te komen van de ontberin gen die zij de laatste dagen heeft ge en. BONN Twee verkeersongelukken hebben zaterdag in West-Duitsland aan twaalf mensen het leven gekost. Bij lansberg in Beieren vielen zeven doden bij een botsing tussen twee auto's, waarvan er een was uitgeweken voor een hert. In de buurt van Hannover kwamen bij een autobotsing vijf men sen om het leven en werden er vier zwaar gewond. LOS ANGELES De Amerikaanse politie, die een onlderzoek instelt in ver band met de moord op senator Robert Kennedy heeft meegedeeld, dat de jacht op ,)het meisje met de nopjes jurk" is gestaakt. De politie is nu van mening, dat het verhaal over dit meis je dat tijdens de schoten op Kenne dy weggelopen zou zijn en geroepen zou hebben: „Wij hebben hem neergescho ten, wij hebben hem neergeschoten", een produkt is van de overspannen ver beelding van een medewerker aan de verkiezingscampagne van Kennedy. Haar man is ervan overtuigd dat Marjanne ontvoerd is. Tussen de Zand voortse en Overveense duinen staat een hoog hek waar zij onmogelijk overheen geklommen kan zijn. Dat moet het werk van een kidnapper zijn geweest. Na alle publjkaties over de vermissing is die kidnapper natuurlijk bang geworden waarna hij Marjanne in de duinen achterliet". In huize Wijfjes was het gisteren de hele dag feest. Geschenken, bloemen, fruitmanden en speelgoed stroomden het huis binnen. Honderden politiemannen, soldaten en burgers hebben de afgelopen da gen naar het meisje gezocht. Woens dagochtend om half twaalf was Mar janne voor het laatst in de duinen ge zien. Het hele duingebied werd daar na uitgekomd. Er kwam zelfs 'n heli kopter van de Marine-Luchtvaart dienst aan te pas. Het zoeken werd ten slotte gestaakt. RUGBY (Engeland) Vrachtwagen chauffeur Frederick Kelly heeft er wel spijt van, dat hij nabij Rugby is ge stopt voor een knap meisje, dat om een lift duimde. Zodra hij stilstond, sprongen vier mannen uit het struikgewas langs de weg, bonden hem en reden met de wa gen en zijn lading chocolaadjes ter waar de van f 50.000 weg. Kelly gooiden zij op een naburige vuilnisbelt. De heer Mooi met Marjanne op de plaats waar hij haar uitgeput had ge vonden. PERPIGNAN (Frankrijk) Kikvors mannen en brandweerlieden in het naburige Port-Vendres, verheugden zich over een vangst van tien ton sar dines in blikje. De blikjes waren overboord gegooid Idoor vieers en onderhoudspersoneel van een Marokkaanse vrachtvaarder, die vonden dat importen uit het bui tenland nadelig waren voor hun eigen zaken. Kikvorsmannen van de gendarmerie te Perpignan en Port-Vendres, brand weerlieden uit Perpignan, soldaten en leden van de plaatselijke duikersclub gingen gisteren gezamenlijk op de visvangst. De blikjes werden gebor gen, in zoet water afgewassen en met vrachtauto's naar Perpignan ver voerd. Gendarmen en oproerpolitie waren pa raat, maar er gebeurde verder niets. KIEL Eieren hagelden zaterdag neer op de gasten bij de opening van de zeilwedstrijden gedurende de Kieler Woche. Studenten van de Duitse „bui tenparlementaire oppositie" vonden het „ritueel' 'rondom deze gebeurtenis te imperialistisch. Zij keerden zich in het bijzonder te gen de aanwezigheid van een twintig oorlogsschepen bij de zeilwedstrijden- Het gerucht ging zelfs dat de studenten Amerikaanse schepen wilden enteren om er Viët-Cong vlaggen op te hijsen. Klaus Schütz, burgemeester van West-Berlijn, werd het mikpunt toen hij in een rede waarschuwde tegen ge zapigheid, dogmatisme en betweterig heid, waarbij hij verwees naar de re cente studentenrelletjes in West-Duits land en West-Berlijn. Een groep van honderd studenten maakte hem het spreken onmogelijk en bekogelde de officiële tribune met eie ren. ADVERTENTIE ADVERTENTIE OOSTERHOUT „Ik heb mijn vrouw en mijn kind vermoord. Kom mij maar halen". Die dramatische telefonische mededeling kwam zaterdagochtend om 5 uur binnen bij de politie van Oosterhout. Enkele ogenblikken later vond de politie in een telefooncel de 28-jarige In Tilburg geboren T. H. C. B. uit het Belgische grensplaatsje PoppaL De ver schrikkelijke waarheid kwam voor de dag nadat de Oosterhoutse politie con tact had opgenomen met de Rijkswacht in Poppel. In B.'s huis aan de Pastorijstraat 11c vond de Rijkswacht de vrouw van B. en z\jn 2-jarig zoontje René dood in bed. Het hondje van het kind lag voor het bed. In een uitzinnige woede-uitbarsting over de verwijten van zijn vrouw om dat hij weer dronken thuis was geko men, had hij eerst het hondje en daar na zijn vrouw en het kind gewurgd. Gebleken is dat T. H. C. B., al om streeks drie uur in de ochtend iets over zijn wandaad heeft gezegd. Hij was toen op zijn brommer bij de grenspost aangekomen en had tegen de dienstdoend douanier gezegd: „Ge moet eens in de Pastorijstraat gaan kijken. Daar brandt het." De douanier was op zijn fiets naar de Pastorijstraat gegaan, maar had daar niets verdachts gezien. Achteraf is gebleken dat B. na zijn daad ook nog brand heeft willen stichten. Het vuur was echter na zijn vertrek van zelf uitgegaan. B. werkte in Den Bosch op een bier brouwerij. Daar bestaat de gewoonte dat de werknemers aan het eind van de werkweek zoveel bier kunnen drin ken als zij willen tegen een symbolisch bedrag (voor de Belgische werknemers één franc ruim zeven cent). B. had vrijdag van die mogelijkheid royaal gebruik gemaakt. Hij zou al aardig de hoogte hebben gehad toen hij met de arbeidersbus naar Poppel ging. Daar bezocht hij nog enkele cafés. In het café waar de fanfare is gevestigd, betaalde hij voor twee jaar zijn donatie. Omstreeks twee uur in de nacht zou hij zwaar beschon ken naar huis zijn gegaan. Zijn vrouw en zijn zoontje waren in het zijkamertje gaan slapen. Dat deed de vrouw wel vaker als zij vermoedde dat haar man dronken thuis zou ko men. Hij sliep dan in zijn eigen bed zijn roes uit. B. verklaarde gisteren tegenover de politie van Oosterhout dat er na zijn thuiskomst een hevige woordenwisse ling was ontstaan. Zijn vrouw, die vol gende maand haar tweede kind ver wachtte, verweet hem zijn wangedrag. Daarop zou hij in 'n uitzinnige woede uitbarsting hebben gehandeld. B. wordt vandaag voor de officier van justitie In Breda geleid. Aangezien hij Nederlander is zal hij voor de rechtbank in Breda moeten terecht staan. DEN HAAG De „eerste heilige kitsch-tuin" in de Haagse Houtrusthal- len georganiseerd door de stichting Laat honderd bloemen bloeien is vrij dagnacht een enorme financiële mis lukking geworden. Van de bedoelde 15.000 kaartjes van tien gulden werden er maar 2.500 ver kocht. Dat betekent 25.000 gulden aan inkomsten. De gemeente Den Haag had een subsidie gegeven van 9.700 gulden (als garantie van onder meer de zaal- huur). De totale kosten bedragen ech ter ongeveer 90.000 gulden, zodat het verlies om en nabij de 55.000 gulden zal liggen. Aangezien er geen andere inkomsten zijn, zal Lahoblobloe de werknaam van de stichting failliet gaan. DEN HAAG In een sloot langs de Nes in het Noordhollandse Schagen te gisternacht een auto aangetroffen. D« twee inzittenden, W. C. Stadegaard en J. Groen uit Oude-Niedorp, bleken verdronken. Hoe en hoe laat het onge luk is gebeurd is niet bekend. De wa gen lag ondersteboven; de lichten brandden nog. GRUBBENVORST —Een frontale botsing tussen 2 auto's in het Noord limburgse Grubbenvorst heeft gister middag het leven gekost aan de 40-jari- ge mevr. V. Josten-Janssen uit Ber gen (L.). Haar man en 3 kinderen wer den min of meer ernstig gewond. De bestuurder van de andere wagen, zijn dochter en verloofde, werden eveneens zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de heer Josten geen voorrang verleende. ZWOLLE Op eenonbewaakde spoorwegovergang in Hattemerbroek is gisterochtend de 18-jarige H. Hoo- gers uit die plaats door een trein ge schept. De jongen, die op een brom fiets reed, was op slag dood. De trein, die uit Utrecht op weg was naar Zwolle, liep 'n half uur vertraging op. EMMEN Toen hun auto tegen een boom botste aan het Dommerskanaal in Nieuw Amsterdam, zijn vrijdag avond laat de 19-jarige P. A. den Bfoeke en de 18-jarige O. Wilson ver ongelukt. Twee andere inzittenden wer den zwaar gewond. Alle vier waren afkomstig uit Emmen. ERMELO Bij het passeren van een militaire auto is zaterdagavond de zestigjarige J. Ferdinandusse in zijn woonplaats Ermelo tegen een tege moetkomende personenwagen gebotst. Het slachtoffer werd met zijn brom fiets overreden en was op slag dood. DEN HAAG In een ziekenhuis in Alblasserdam is zaterdagavond de 27- jarige A. Vond uit Groot-Ammers over leden aan de gevolgen van een auto ongeluk, dat hem eerder die avond bij Nieuw-Lekkerkerk was overkomen. DEVENTER De 20-jarige A. W. v. d. Bos uit Laren (Did.) is zaterdag avond in een ziekenhuis in Deventer overleden. Hij was in Bathmen met zijn motorfiets uit een bocht gevlogen. ANDEL Toen de auto waarin zij meereed, zaterdag tegen een andere wagen botste, is de 16-jarige Lijske Kraay uit het Noordbrabantse Andel verongelukt. ATHENE. De oud-directeur-generaal van het Griekse ministerie van Voor lichting George Cavoenides, is door do veiligheidspolitie aangehouden voor on dervraging, zo heeft een woordvoerder van de politie meegedeeld. De 56-jarige Cavoenides werd na de coup van het Griekse leger vorig jaar geschorst en later ontslagen. AMSTERDAM Snel en intensief speurwerk en tenslotte de hulp van een com puter hebben de politie na nog geen hele dag werken de rovers in handen ge speeld, die vrijdagmiddag in Amsterdam-West een geldauto met 200.000 gulden kaapten. De chauffeur van de geldauto, zijn byrqder en drie andere getuigen hebben de 30-jarige bontwerker Lex B. en de 34-jarige verwarmingsmonteur Joop L. her kend als de twee rovers. Het tweetal werd zaterdagochtend gearresteerd. De twee ton (de lonen van het personeel van het elektronisch bedrijf Groenpol) is nog zoek. De politie kreeg vaste grond onder de voet na een verklaring van iemand die in de Spaarndammerbuurt twee mannen met een koffer en twee tassen een huis had zien binnengaan. In de geldauto was het geld verpakt geweest in een koffer en twee tassen. Het huis bleek de woning te zijn van de ouders van Joop L., de enige zoon in dat ge zin en een bekende van de politie. Joop L. werd om vijf uur 's morgens in zijn woning elders in de stad van zijn bed gelicht. De computer van de Spaarbank voor de stad Amsterdam bracht de recher che bij de bontwerker. In de machine zijn gegevens opgeborgen van duizen den mensen die met de politie in aan raking zijn geweest. Men liet de cpm- puter uit zijn geheugen de namen vis sen van alle mannen tussen de twintig en dertig, die Lex werden genoemd. Met die naam had de ene rover de an dere aangesproken. Er kwamen 75 Lexen uit de bus. Maar na veel schiften en verhoren bleef er maar één over, die wat be loofde. Ernstige verdenking rees, toen bleek dat hij ene Joop L. kende. Om elf uur zaterdagochtend werd hij thuis gearresteerd. De rovers moeten goed op de hoog te zijn geweest van de geldtransporten van Groenpol. Des te groter is daar om de verdenking tegen de verwar mingsmonteur Joop L., omdat Groen pol sinds enige tijd samen doet met de nv Geveke, die gespecialiseerd is in de verwawningstechniek.

De Vallei | 1968 | | pagina 7