Okker, weer met rugklachten, kwam door aanhoudende regen gisteren niet aan bod Laver startte met moeizame overwinning tegen Scott Etappezege voor Van Katwijk in Ronde van Turkije Andreiko heeft voor titel aan één punt voldoende dan anders andere FRUDRITE 20senoritas 1.60 M Zelfbewuste VZC'ers naar 5-7 overwinning Deense international naar FC Niirnberg Weinig animo voor 5e rit in Midden- Nederl.-competitie Vitesse deed weer enkele aankopen Duran bokst voor nabestaanden Elze Vera Caslavska in grote vorm Anquetil krijgt drie maanden schorsing Mark Spitz stelde wereldrecord 400 m vrije slag scherper Twee vluchten van „De Snelpost" Uitslagen wedvlucht „De Luchtreiziger" Wimbledon 1968 had valse start Niet in actie „Grote leugen" Imponerend Uitslagen Wereldkampioenschap dammen constante kwaliteit Hard verweer Reserves Wielrennen Waterpolo DINSDAG 25 JUNI 1968 LONDEN Wimbledon 1968 heeft een valse start ge had. Voordat de vlammende botsing tussen amateurs en professionals de kans kreeg een uitslaande brand te wor den, werd het vuur gedoofd. Het gebeurde niet door een fikse regenbui, maar door miezerige druppeltjes, die zich van tijd tot tijd vasthechten aan de uiterst kort geschoren grasmat. Pas drie kwartier na het door traditie bepaalde aanvangsuur gingen de zware dekzeilen van het centre- court en baan nummer één om ruimte te geven aan titel houder John Newcombe en de, als eerste geplaatste prof- kampioen Rod La ver. Drie uur later was Laver de eerste, die zich in de volgende ronde had gespeeld, dankzij een weinig indrukwekkende viersetszege op de 30-jarige Ame rikaanse nummer negen, Gene Scott. Newcombe was op dat moment voor de tweede maal door het vocht naar de kleedkamers verdreven. Zijn Londense gastheer Owen Davidson als coach van het Britse Daviscupteam ook een college in het profmetier had hem na een uitermate zwak begin de eerste set ontfutseld en kreeg door de onderbrekingen voldoende respijt om het tot ver in de vierde set vol te houden. Het gros van het met een kostbaar centre-courtkaartje toegeruste pubhek was gedwongen deze oninteressante ont moeting uit te zitten, maar wie meer bewegingsvrijheid had, trok naar baan nummer één. De 29-jarige Rod La ver verkeerde ook niet in topvorm. Tenminste, hij de monstreerde dat niet. Maar de ontmoeting tussen hem en de voor zijn plezier tennissende advocaat Gene Scott had veel meer allure. NEURENBERG De 24-jarige Hansen heeft in zijn woonplaats Veijle een contract voor twee jaar met de Westduitse bundesliga-vereniging FC Nürnberg getekend. Hansen, die twin tig keer voor het Deense elftal uit kwam, speelde zondag niet meer in de wedstrijd - DenemarkenNoorwegen (51), omdat de Deense voetbalbond hem reeds als prof beschouwde op het moment, dat hij in onderhandelnig trad met de Westduitse kampioen. HILVERSUM In Hilversum werd de 5e rit van de Midden-Nederland competitie verreden. De belangstelling was niet bijster groot en weer is eens gebleken dat het laten starten van meer groepen tegelükertijd op een kort parcours niet bepaald bevorder lijk is voor de overzichtelijkheid. Dat ondervonden de adspiranten, die tussen de amateurs verzeild raakten en toen hun eigen weg moesten zoeken in de eindspurt. pij de B-adspiranten was de „Jan. van Arckel"-renner B. Pellikaan veel te •terk voor zijn tegenstanders. Hij liep ver uit en won me. grote voorsprong. H. Pauw werd 2e en W. Grootveld 3e. De oud-sprintkampioen op de weg, Jan Reyngoud wachtte rustig op de eindspurt en won die dan ook gemak kelijk. Ben van Leur eindigde als 2e en D. Verboom kwam als 3e over de streep. De A-adspiranten hebben zich zelf ernstig benadeeld door zich tussen de amateurs te blijven ophouden. Het werd nu een zeer onoverzichtelijke spurt, waarin Jan Frezen de zaak het beste bekeek. Een stoutmoedige poging van Aart- Jan Schurink had bij de nieuwelingen een beter lot verdiend, ook al doordat zijn clubgenoten het tempo zoveel mo gelijk vertraagden. Toch kon Schurink zijn voorsprong niet handsaven, waar na het zoeken werd naar de beste spurtpositie. C. v. Leijenhorst was de snelste, onmiddellijk gevolgd door Schurink en Jan Cozijnsen. Een vroege ontvluchting van Jan Sandbrink had bij de amateurs geen succes, maar toen Rik Hees wegvlucht te ging Jan opnieuw naar voren met Arie Veenend aal. Nu was er meer hoop, want de voorsprong groeide geleidelijk aan tot 45 seconden. Gijs Brouwer was Inmiddels een fraaie achtervolging be gonnen (met weer belangrijke voor sprong op het peloton). De 3 koplo pers pakten 1 ronde, maar Brouwer kreeg een lekke band en zijn kansen op de 4e plaats waren verkeken. Rik Hees spurtte in de laatste ronde hard van zijn mede-vluchters weg en won. Arie Veenendaal (gelanceerd door Jan Sandbrink) werd 2e Uitslagen amateurs: 1. R. Hees; 2. A. Veenendaal; 3. Jan Sandbrink; 4. P. Kentie; 5. J. W. de Lange. Nieuwelingen: 1. C. v. Leijenhorst} 2. Aart-Jan Schurink; 3. Jan Cozijn sen; 4. H. v. Zuidam; 5. J. v. Zoelen; 6. Mees Wagensveld. A-adspiranten: 1. J. Fresen; 2. P. Vlaanderen; 3. J. Huigen; 4. Wim Pa ter; 5. Johan Ossendrijver; 7. Ted Sas. DüSSELDORP De Westduitse da- mesturnploeg, die zaterdag en zondag in Krefeld tegen Nederland uitkomt is als volgt samengesteld: Irmi Krauser, Marilies Stegemann, Helga Matsch- kur, Angelika Kern, Anna Stein en Bri gitte Doemski. De Westduitse jeugdploeg (meisjes) die Nederland het komende weekeinde in Mettingen ontmoet, bestaat uit Pe tra Jebram, Ute Egelkraut, Ulrike Domhoever, Ruth Bauer Barbara Schu bert en Stefanie Roth. Scott gebruikte als eerste in de Wimbledon-annalen een racket met opengewerkte stalen frame. Het put daarvan bewees de Chileense prof. Luis Ayala later op baai vier tegen de als tegenstander van Tom Okker in de der de ronde getipte Fransman Pierre Bar- thes. Ayala, die met een houten frame nooit een gevaarlijke service heeft kunnen ontwikkelen, was elf service beurten lang niet te bespelen voor de Franse prof en won net voor de on derbreking de eerste set met 11-9. Laver had eveneens maar weinig vat op Scott's service. Door 'n break in de openingsgame moest hij zelfs de twee de set afgeven na vijf setpoints te heb ben weerstaan. Uiteindelijk won het hardere profmoreel. Voor het duizend koppige publiek, dat zich door een stiptheidsactie van de ondergrondse niet van de tennisbanen had laten af houden, was het echter een mager me nu. Temeer, daar het spel op de bijba nen pas na zessen tot ontwikkeling kwam. Op de niet afdekbare banen werd zelfs in het geheel niet gespeeld. Het aantrekkelijke centre-courtpro- gramma werd slechts ten dele uitge voerd als gevolg waarvan Okker niet in actie kwam. De Nederlander, wiens naam in geen enkele Engelse krant ontbreekt als dé voornaamste ama teurgegadigde voor de titel, was de eer waardig gekeurd zijn partij voor de eerste ronde tegen de Britse num mer zeven, Peter Curtis te spelen op het centrecourt na Newcombe-David- son. Wilson-Drysdale en Gonzales- Krishnan. In de verloren regenuren werd zijn naam veelvuldig genoemd. Okker behoort namelijk tof de 27 ama teurs. die op Wimbledon om geld spe len. Dat in tegenstelling tot de Neder landse meisjes, die alleen de 50 pond onkostenvergoeding ontvangen. „Van de meisjes waren we niet zeker, dat zij aan prijzengeld meer zouden ver dienen". aldus non ulaying captain dr. Stuur. „Okker wilde echter voor geld spelen. Hij beta ilt ons de 50 pond on kostenvergoeding en kan houden wat hij eventueel meer verdient. Zijn spe len om geld houdt echter niet in. dat hij is ingedeeld in de categorie geauto riseerde spelers". Okker heeft ok op Queens om geld gespeeld. Het niet doorgaan van de fi nale tegen Clark Grabner kostte hem zelfs enkele duizenden guldens, omdat hij nu in het puntenklassement van een sigarettenfirma niet meer gelijk kon komen met de Australiër Ken Fletcher. De Britten kijken maar vreemd te gen deze gang van zaken aan. Zij be gonnen de strijd voor een open Wim bledon om schijnamateurisme uit de Doort te bannen. Het gebrekkige com promis van de dertigste maart in Pa rijs blijkt echter „de grote leugen' nog een handje te hebben geholpen. Topamateurs als Okker kunnen alleen door de eigen nationale bond als ge autoriseerd speler worden voorgedra gen of verliezen hun amateurstatus als zij deelnemen aan een gesloten prof evenement, zoals he toernooi van Bos ton. Noch het een. noch het ander ligt in de lijn van de verwachtingen, zo dat er wel heel wat water door de Theems zal stromei eer de Britten de witte sport werkelijk schoongewassen hebben. Zoals men ziet waren er onderwer pen te over om de regenuren door te komen. Een tijdelijke opklaring in de vroege avonduren gaf uiteindelijk toch ARNHEM De Arnhemse eerste- divisievereniging Vitesse heeft zich naast de van Sparta gekomen Charlie Bosveld versterkt met Cleeren (Tel star), Kunst (Haarlem), die in het Ne derlandse militaire elftal speelt, en de amateurs Eijk (Go Ahead), Meuleman (Carvium) en Van de Tillaart (Wilhel- mina '08). GELIBOLU Jan van Katwijk heeft maandag de tweede etappe van de Ronde van Turkije, een rit over 160 kilometer van Tekirdag naar Gelibolu. gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 6 minuten en 53 seconden. De Rus Saidkoetsjin, die Van Katwijk zon dag juist te snel af was. eindigde in de sprint van de kopgroep van zes ren ners op de tweede plaats. Zijn landge noot Koelibin werd derde en Fedor den Hertog vierde. In het algemeen klasse ment delen Saidkoetsjin en Van Kat wijk de eerste plaats. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Van Katwijk (Ned.) 4 06 53: 2. Saidkoetsjin (Rusl.) z.t.; 3. Koelibin (Rusl.) z.t.; 4. Den Hertog Ned. z.t; 5. Zadejev (Rusl.) z.t.; 6. Koena ver (Zuidsl.) z.t.; 7 Marek (Tsj SI.) 4.07.00; 8. Gazda (Pol.) 4.10.16; 9. Fa- ma (It.) z.t.; 10 Van Lachterop (Ned.) Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1. Saidkoetsjin (Rusl.) 6.59.09; 2. Van Katwijk (Ned.: z.t.: 3. Koelibin (Rusl.) 7.00.39; 4. Den Hertog (Ned.) z.t.; 5. Zadejev (Rusl.) 7.00.49; 6. Ma- rek (Tsj. SI.) 7.00.54 7. Fama (It.) 7.04.02 8 Martinzano at.) 7.04.04 9 Zoetemelk (Ned.) z.t. Het algemeen ploegenklassement na de tweede etaoce luidt: 1. Rusland 21.02 07; 2. Nederland 21.05.22; 3. Italië 21.17.01. het laatste woord aan de actieve sport beoefening. Rosewall beëindigde spaar zaam lopend het duel op baan drie te gen de 38-jarige Abe Segal winnend in drie sets. Hij was een van de negen geplaat ste spelers, die zonder al te veel moei lijkheden de eerste ronde doorkwamen. Daartoe behoorden Andres Gimeno en de bijzonder imponerende Lew Hoad. Na een marathon van meer dan drie uur plaatste zich ook Barthes. De cij fers van het duel tegen Ayala waren 9-11, 6-2, 6-4, 8-6. Voor vier van de twintig deelnemende profs was de ope ningsronde van Wimbledon tevens de laatste. Ayala en Davidson werden door profcollega's uitgeschakeld, maar daarnaast verloor de trainer van de Spaanse DavisCup-ploeg Roger Becker (GB) van de amateur Alan Fox en de Franse prof Robert Haillet van de nau welijks van enige naam voorziene Australiër Addison. In totaal werd nog niet de helft van de partijen van de eerste ronde afge werkt. De rest wordt als een zwaar wichtige toegift gevoegd aan het pro gramma van Ladies-day. Daarin komt dus de gehele Nederlandse ploeg bin nen de lijnen. De vier meisjes, van wie Ada Bakker en Lidy Jansen Ven- neboer met injecties fit gehouden wor den en Okker. die klaagt over pijn in de rug. Overigens heeft Okkers tegen stander Peter Curtis last van een schou derblessure. Hij heeft pas vrijdag jongstleden de training kunnen hervat ten. Newcombe (Austr.)-Davidson (Austr.) 4-6, 6-3, 6-4, 6-3; Santana (Spanje) - Plotz (W^-Dld.) 6-0, 6-4, 6-2; Rosewall (Austr.) - Segal (Z.-Afrika) 6-3, 6-4, 6-4; Ralston (V.S.) - Brown (Austr.) 6-1, 7-5, 8-6; Tiriac (Roem.) - Russell (Jam.) 7-5, 6-2, 8-6; Fox (V.S.) - Becker (G.B.) 6-2, 6-4, 7-5; J. Ulrich (Den.) - Watanabe (Jap.) 6-2, 6-4, 7-5; El Shafei (Egypte) - Lall (India) 6-4, 6-4, 3-6, 6-2; Hewitt (Z. Afrika) - Barrett (G.B.) 6-2, 8-6, 6-4; Beust (Fr.) - Dent (Austr.) 4-6, 6-3, 6-4, 7-5; Emerson (Austr.) - Holmberg (V.S.) 6-2, 6-2, 6-4; T. Ulrich (Den.) - Lejus (Rusl.) 4-6, 6-1, 10-8, 6-2; Barthes (Fr.) - Ayala (Chili) 9-11, 6-2, 6-4, 8-6; Contet (Fr.) Rahim (Pakistan) 3-6, 7-5, 7-5, 7-9, 6-2; Gimeno (Spanje) - Gulyas (Hong) 6-3, 7-5, 6-4; Drysdale (Z. Afrika) - Wil son (G.B.) 9-7, 6-3, 6-2; Pasarell (V.S.) - Hombergen (België) 6-3, 7-5, 3-6, 6-3; Arilla (Spanje) - Carpenter (Can.) 6-4, 6-4, 11-13, 6-3; Leschly (Den.) - Stubs (Austr.) 6-2, 3-6, 8-6, 6-1; Howe (Austr.) - Battrick (G.B.) 6-4, 8-6, 7-5; Gerner (Z. Afrika) - Lumsden (Jam.) 2-6, 6-2, 6-4, 7-5; Edlefsen (V.S.) - Fassbender (W. Did.) 6-2, 7-5, 7-5; Taylor (G.B.) - Mills (G.B.) 6-4, 6-2, 6-3; Hoad (Austr.) - Mukerjea (India) 6-3, 6-4, 6-2; Richey (V.S.) - Philips-Moore (Austr.) 6-2, 8-6, 7-5; Addison (Austr.) - Haillet (Fr.) 11-9, 6-3, 6-2; Maud (Z.-Afrika) - Schroder (Z.-Afrika) 6-3, 6-2, 6-2; Bowrey (Austr.) - Gasiorek (Polen) 6-3, 6-1, 7-5; Koch (Braz.) - Di Masco (Italië) 6-3, 6-2, 11-13, 6-0; Alexander (Austr.) - McMillan (Z. Afrika) 5-7, 9-7, 6-3, 9-7; Metreveli (Rusl.) - Orantes (Spanje) 6-2, 6-2, 4-6, 10-8; Olmedo (Peru) - Rodriguez (Chili) 12-10, 7-5 afgebroken wegens invallende duisternis. ROME De Europese kampioen in het middengewicht, de Italiaan Carlos Duran, zal vrijdag te Rome uitkomen in een partij over drie ronden tegen de Nigeriaan Cyclone Barth. De partij is een onderdeel van een boksgala, waarvan de opbrengst bestemd is voor de vrouw van de donderdag overleden Westduitse bokser Jupp Elze. Zoals bekend overleed Elze tengevol ge van hersenletsel, dat hij op 12 juni in een titelgevecht tegen Duran opliep. De wedstrijd tussen de Italiaan Fer nando Atzori en de Brit McCluskey met de Europese titel in het vliegge- wicht als inzet, die vrijdag wordt ge houden, zal niet door de Italiaanse te levisie worden uitgezonden. De reden hiervan is de dood van Elze. "V M BOLZANO In de voorlaatste ronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap dammen te Bolzano kwam Andreiko al na enkele zetten remise overeen met de Belg Verpoest, die voor de aanvang van de partij dit voorstel aan de Rus had gedaan. De beweegre denen van Verpoest waren, dat hjj graag als zesde wilde eindigen vóór Mostovoy, die thans nog een zelfde aan tal punten als de Belg heeft. In de slag om de tweede plaats is Koeperman er in deze ronde in ge slaagd zich alleen en direct achter Andreiko te plaatsen. Hij won van de Surinamer Perschad in 'n prachtige po sitiepartij. Tsjegolev won zonder omwe gen van de Tsjech Reimann. Moeilij ker hadden het de Nederlandse spelers. Sijbrands won weliswaar, zoals ver wacht mocht worden, van de Mona- gask Aglairdi, maar had toch veel te genstand te overwinnen, voordat hij zich winnaar mocht noemen. Harm Wiers- ma had het tegen de Amerikaan Smith evenmin gemakkelijk. Zowel Wiersma als Smith hadden in het late midden spel veel tijd nodig. Er ontstond een eindspel, dat uiteindelijk op remise uitdraaide. De mogelijkheid is groot, dat in de eindrangschikking de drie Russen de hoogste plaatsen gaan bezet ten. Het programma voor de laatste ronde luidt: Reimann - Mostovoy, Laporta - Tsjegolev, Verpoest - Delhom, Agliardi - Andreiko Smith - Sijbrands, Koeper man - Wiersma, Fanelli - Perschad en Feldl - Cazemir. De uitslagen luiden: Mostovoy (Fr) - Feldi (Oost) 2-0; Cazemir (Zwits.) - Fanelli (It.) 1-1. Perschad (Sur) - Koeperman (Rusl) 0-2 Wiersma (Ned) - Smith (VS) 1-1; Andreiko (Rusl) - Verpoest (B) 1-1; Delhom (Fr.) - Laporta (It.) 1-1; Tsjegolev (Rusl) - Reimann (Tsj. SI) 2-0; Sijbrands (Ned) - Agliardi (Mon) 2-0. De stand: 1. Andreiko 23 pnt; 2. Koeperman 22 pnt; 3/4/5 Wiersma, Sijbrands, Tsjego lev 21 pnt; 6/7 Verpoest Mostovoy 17 pnt;8. Smith 16 pnt; 9. Cazemir 13 pnt; 10/11 Delhom, Fanelli 12 pnt; 12. Perschad 10 pnt; 13. Laporte 9 pnt; 14: Agliardi 7 pnt; 15. Reimann 3 pnt; 16. Feldl 0 pnt. ADVERTENTIE caballero De Rus Janis Lusis heeft, zoals we gisteren reeds meldden, het wereld record speerwerpen verbeterd. Hij bracht de afstand van 91.27 op 91.98 meter. De foto toont de wereldrecordhouder in actie. Toneelspeelster en TV-actrice Kitty. Courbois 25 STUKS 1.50 EEN LAURENS PRODUKT PRAAG De 26-jarige Tsjechische turnster Vera Caslavska denkt er nog niet aan om zich terug te trekken uit de internationale wedstrijdsport. Zij verkeert momenteel in een blakende vorm, hetgeen zij bewees door in Lit- vinovsk de nationale titel met het schitterende totaal van 78.30 punten te winnen. Vera kreeg haar hoogste waar deringen bij het paardspringen: 9.95 (bij de vrije oefenstof) en 9.80 (bij de verplichte sprongen). ROME De Italiaanse wielerbond heeft Jacques Anquetil bij de inter nationale wielrenunie en de Franse wielerbond voorgedragen voor een schorsing van drie maanden. De Fransman was na afloop van de zon dag gehouden tijdrit te Castrocaro on danks herhaalde verzoeken niet op de dopingcontrole verschenen. Straf verzwarend zou zijn, dat An quetil zich het vorige jaar na zijn ge vestigde werelduurrecord te Milaan ook niet op stimulerende middelen wilde laten onderzoeken. Zijn werelduurrecord werd om die reden niet erkend door de internationa le wielrenunie. HAYWARD Mark Spitz heeft het wereldrecord op de 400 meter vrije slag op 4.07.7 gebracht. Bij de finish had hij een voorsprong van drie lengten op de vroegere Olympische kampioen Don Schollander. Het oude record stond sinds begin van dit jaar met 4.08.2 op naam van Greg Charletop uit Los Angeles. Mark Spitz behoort tot de ploeg van de Santa Clara-zwemvereniging, die van 5-7 juli zal optreden als gastheer voor zwemmers uit ruim 30 landen, die dan aan internationale wedstrijden zul len deelnemen. ADVERTENTIE Ftej^ AMERSFOORT Gisteravond kwam de herenfomiatie van VZC in „Birk- hoven" te Amersfoort in een competitieduel uit tegen Sedna. De Veenendalers hadden de marathonstrijd van zaterdag in het Ritmeester-toernooi goed door staan en speelden zelfbewuster dan ooit in deze competitie. Het plaatsen liet weliswaaT soms wat te wensen over, maar dat nam niet weg dat de formatie vrijwel de hele strijd een overwicht had. Het nam in de derde spelperiode een ruime 26 voorsprong, maar Sedna kwam nog even terug tot 56. VZC scoorde daarna echter 57 en Sedna gaf zich gewonnen. Een verdiende zege van de VZC-ers, die weer volop in de running zijn. VZC startte met een serie aanval len, die op niets uitliepen. Tot driemaal toe plaatsten de voorwaartsen foutief en bij één van deze aanvallen nam Sedna het initiatief over. De links-voor kreeg even de ruimte, rukte met de bal op, en zijn schot trof de roos (1-0). Maar VZC kwam in deze eerste spelfase nog op gelijke voet met Sedna. Evert van den Dikkenberg kreeg een vrije worp toegewezen. Hij plaatste de bal op de hand van Cel Slotboom en deze knalde onmiddellijk hard en onhoudbaar in (1-1). In de tweede spelfase was het eerst VZC dat scoorde. Evert van den Dik kenberg misleidde de Sedna-midden- achter en zijn schot trof doel (1-2). Di rect hierop maakte Sedna weer gelijk via zijn middenvoor. Vanaf dat mo ment beheerste VZC de strijd volko men. Wederom uit een vrije worp-com binatie tussen Evert van den Dikken berg en Cel Slotboom kogelde laatstge noemde hard in (2-3). Wim van der Meer schoot vervolgens uit een moei lijke hoek eveneens onhoudbaar in (2-4). Het tweede spelgedeelte werd af gesloten met een fraai doelpunt van Evert van den Dikkenberg, die zijn be lager tactisch verraste (2-5). In het derde spelgedeelte pakte Sed na de zaken fanatiek aan. Het ging soms zeer hard spelen en kwam vooral op het middenveld goed voor de dag. Maar het was toch VZC dat het eerst succes had. Weer schoot Evert van den Dikkenberg raak (2-6). Maar Sedna VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht van „De Snelpost" vanaf St. Vincent over een afstand van 1064 km is als volgt: gelost vrijdag 13 uur: Eerstaankomende duif zaterdag 9.16.29 uur. C. de Geit: 1; C. Donkelaar: 2-4-5; H. Ulrich: 3; P. W. van Zetten: 6. De uitslag van de wedvlucht vanaf Surville Fosses over 390 km is: H. Ulrich: 1-16-19; N. v. Barneveld: 2-14; H. Heikamp: 3-9-10; R. v. Doorn: 4-12-20-22; A. Leppers: 5: Spliethoff v.d. Burg: 6-7-8-11-18; G. de Geit: 13- 15-17-23; Th. Harmsen: 21; C. v. As- selt: 24. Eerstaankomende duif: 10.31.40 uur; snelheid 1545.9 m/p min. kwam terug. De middenvoor van de Amersfoorters kreeg even de ruimte en zijn schot betekende (3-6). Ook in de laatste spelfase bleef Sed na aandringen. Wim van der Meer zag tot driemaal toe zijn aanvallende acties stranden. Sedna kwam via zijn midden voor op 4-6 en ongeveer een minuut la ter bepaalde dezelfde speler met een magnifieke doorslagbal de stand op 5-6. De achterhoede van VZC, bestaan de uit Henk Uri, Yvo Koomen en Frans Leeman, paste vanaf dat moment een straffe mandekking toe en Sedna's aanvallen werden in de kiem ge smoord. Evert van den Dikkenberg bracht opluchting door wederom de midden achter en de keeper te verrassen met een van zijn snelle aanvalsacties en dat was 5-7 voor VZC. Sedna gaf zich daarna duidelijk gewonnen en VZC had een verdiende overwinning be haald op een tegenstander, die ge doemd is te degraderen. VZC doet door deze overwinning weer volledig mee in de strijd om de top van de 2e klas. Heren 2 klopte in Zeist met 2-6 La- ga 1 en heeft zich daardoor alleen aan de kop van de ranglijst genesteld. He ren 3 won met 6-1 van Woestduin 1 uit Doorn en staat samen met Zeist 1 ook aan de kop van de 2e klas kring. De adspirant-jongens wonnen met 10-0 van Zeist en staan eveneens nog onge slagen aan de kop van deze klasse. VEENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" te Veenendaal nam af gelopen week deel aan de wedvlucht vanaf Survilliers Fosses over 390 km. De duiven werden om 6.20 uur in vrij heid gesteld. De eerste meldde zich reeds te 10.33 uur bij de heer H. Beyk en behaalde een snelheid van 1535,3 meter per min. De laatste prijswinnende duif meldde zich om 10.50 uur. De verdere uitslag is: H. Beijk 1, A. v.d. Bovenkamp 2-10, C. Gaasbeek 3-6-11, W. J. v. Dam 4-7-8-12-13, C. v. Ginkel 9. Gelegenheid deze week duiven in te korven: jonge duiven voor Den Bosch vanavond van 19 tot 20 uur en zaterdagavond van 19 tot 20 uur voor Breda, terwijl men woensdagavond van 20 tot 21 uur kan inkorven voor de foudvlucht Limoge» over 757 km.

De Vallei | 1968 | | pagina 9