„Ambtenaren namen steekpenningen aan van leveranciers" Wethouder voor zijn personeel in de bres Zomeravondconcert van bijzonder gehalte Commissie wil grieven bewoners onderzoeken GESLAAGDE OPERETTE CNS Uitslag wedvlucht p.v. „De Postduif Blinde organist, piepjong koor VEILING RESTEREN Voorlichting was niet altijd geheel juist Zaterdag a.s. tweede gedeelte Scheepjes- woltoernooi YZC-herenmorgen In belangrijk duel WEINIG BELANGSTELLING VOOR GOEDE UITVOERING Macht MEVROUW H. BU VIT FELLE BESCHULDIGING Duim Zwammen HOOIBROEI Vreugde Twee auto's beschadigd bij aanrijding Muzikaal succes Muziekfeest van „Ons Genoegen" BOUWFONDS IN OPSPRAAK Dwang Uitzonderlijk Waterpolo WOENSDAG 26 JUNI 1968 VEENENDAAL Mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch beschuldigde tijdens de gisteren gehouden raadsvergadering ambtenaren van de dienst ge meentewerken van „incompetentie en het aannemen van steekpenningen". Vol gens haar zouden aan bepaalde ambtenaren leveranties zijn gedaan, die door een aannemer betaald werden. Een leverancier zou dat tegenover haar ver klaard hebben. Zij poneerde deze stelling naar aanleiding van een voorstel van burgemeester en wethouders om het aanleggen van wegen en dergelijke In het plan „De Molenbrug" onderhands aan te besteden. Reeds eerder had zij er op aangedrongen, dat als men onderhands wilde aanbesteden, de berekeningen niet door de dienst gemeentewerken, maar door een onafhankelijk bureau moesten worden gemaakt. Het verzoek tot geheimhouding van het bedrag, waartoe de dienst gekomen was, noemde zij een „farce". De heer H. van Wagensveld (CHU) verklaarde namens de commissie voor Openbare Werken, dat men de opmer king van mevr. Buddingh die al eens eerder op een dergelijke manier gesproken had verwacht had. „We hebben een ambtenaar van de Dienst gevraagd of een dergelijke beschuldi ging juist was en hij heeft dat op een zodanige manier weten te weerleggen, dat bij ons geen twijfel aan de Dienst is overgebleven. Bovendien stond de directeur van de Dienst de heer C. G. van Stuyvenberg volkomen achter zijn ondergeschikten en hem kennen we als een man, die volkomen betrouwbaar is". De wethouder van Openbare Werken Ae heer R. Koppenberg, vond het jam mer dat mevr. Buddingh geïnsinueerd had, dat de Dienst incompetent was. (Haar gezegde over het „omkopen" van ambtenaren deed zij pas in twee de instantie). „Mijn opmerking, dat bepaalde leve- rainties aan ambtenaren gedaan zijn, die een aannemer betaalde, zijn moeilijk te bewijzen. Het is ook moeilijk een eind te maken aan dergelijke praktij ken en daarom moeten we ons er te gen wapenen door een bureau in te schakelen. Dat daardoor misschien enkele ambtenaren overbodig worden jfl niet hét belangrijkste. Deze mensen kunnen waarschijnlijk wel op normale wijze afvloeien. Ik voel me ertoe ge roepen deze dingen openbaar te maken die ik echt niet uit mijn duim zuig. Het kan noodzakelijk zijn om schoon schip te maken", aldus mevr. Bud dingh. De heer B. van Remmerden (PvdA) vroeg, evenals de heren M. G. H. Hen driks (KVP), H. van Manen (AR), en G. J. van Deelen (SGP) om een on derzoek, „of de beschuldigingen nu waar zijn of niet". De heer P. G. van Ojik (CHU) vroeg of mevr. Buddingh niet „de kaarten open op tafel wilde leggen en namen noemen". De heer Koppenberg zei: „Ik vind het vrese lijk, dat mevr. Buddingh de ene in sinuatie op de andere stapelt. Ik heb het volledige vertrouwen in de Dienst en zou een commissie van onderzoek overdreven vinden". De heer Van Wagensveld vroeg het college een onderzoek in te stellen en de namen van de betrokkenen op tafel te leggen. In een volgende openbare vergadering zou dan moeten worden gerapporteerd of de beschuldigin gen waar zijn of niet. Volgens de heer Van Ojik en an deren met hem hebben de ambte naren recht op een oniderzoek. De burgemeester stelde voor, dat mevr. Buddingh een gesprek zou hebben met de raadscommissie van Openbare Werken, waarbij zij namen zou noemen. Ook zou de leve rancier tegenover deze commissie moeten herhalen wat hij tegenover mevr. Buddingh gezegd had. De conclusies van dit, en eventueel vol gende er uit voortvloeiende, onder zoek zou de burgemeester openbaar willen maken. Mevr. Buddingh betwijfelde of haar zegsman de beschuldiging zou willen herhalen tegenover de commissie. Mis schien zou hij het wel doen tegenover het college van B. en W. „Maar ook als hij het niet wil verklaren, blijf ik bij mijn beschuldiging", aldus mevr. Buddingh. De behandeling van de verhuur van de gebouwen van het lyceum aan AMERONGEN Met het oog op het gevaar voor het ontstaan van brand door hooibroei wordt er bij belangheb benden op aangedrongen, de nodige waakzaamheid in acht te nemen en tij- tig voorzorgsmaatregelen te nemen in dien hooibroei in belangrijke mate wordt waargenomen. Tevens wordt herinnerd aan de Alge mene Politieverordening waarin voor schriften zijn gegeven met betrekking tot hooibroei, alsmede aan het bepaalde in artikel 158 van het wetboek van strafrecht. Ingevolge dit artikel wordt ieder aan wiens schuld waaronder te vens wordt verstaan onvoorzichtigheid, achteloosheid, nalatigheid .verzuim of gebrek aan voorzorg brand te wijten is gestraft t.w.: a. indien door de brand gevaar voor goederen ontstaat met gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maan den of geldboete van ten hoogste f 600,- b. bij levensgevaar voor een ander ge vangenisstraf of hechtenis van ten hoog ste zes maanden of geldboete van ten hoogste f 600,- en c. indien de brand iemands dood ten gevolge heeft, met gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar. de tweede Huishoudschool leverde de raad de nodige gespreksstof op. Enke le raadsleden toonden zich verheugd over het feit, dat het Individueel Nij verheidsonderwijs voor Meisjes (INOM) in Veenendaal kon starten. Anderen met de heer Van Wagens veld voorop, waren minder blij met 't voorstel. De heer Van Wagensveld wil- ide de gemeente eerst nog enkele re paraties laten uitvoeren, want het dak lekt hier en daar er staan zwam men tegen het plafond, merkte mevr. Buddingh later op en één der w.c.'s stroomt met een regenbui over, waar door de faecaliën door de gang drij ven. Mevr. Buddingh wist te vertellen, dat de voorzitter vain het schoolbestuur de gevraagde huurprijs van f 200 per maand te hoog vond. De heer Hendriks vroeg bij een be stemming van de „Willibrordschool" aan de Nieuweweg te denken aan het rooms-katholiek instuifwerk „De Ruif' dat met ruimtegebrek kampt. Van het college kwam het ant woord, dat het schoolbestuur zelf om de gebouwen van het Lyceum ge vraagd had. De burgemeester vroeg de raad om „zakelijk" te worden. De prijs was door „Den Haag" goedgekeurd en de voorwaarden ook. Het zou onzin zijn, als de gemeente nu eerst nog kos ten ging maken, die eigenlijk ten laste van het Rijk komen. Verder ging de raad graag akkoord om een subsidie te verlenen aan de restauratie van de „Nieuwe Molen' „We hebben niet veel monumenten in onze gemeente en die we hebben, daar moeten we zuinig op zijn. Bovendien behoort deze molen tot de fraaiste in ons land", was het gevoelen. De heer Hendriks had „tot zijn vreugde" geconstateerd, dat 't Woon wagenkamp in 1967 méér had gekost, dan in 1966. De heer Van Remmerden bracht als gevoelen van zijn fractie naar voren, dat Veenendaal geen be hoefte heeft aan een woonwagenkamp in de naaste omgeving. Hij vond, dat de bewoners maar naar een streek moesten gaan, waar men beter paste. Hij doelde hierbij op de geloofsover tuiging van de meeste bewoners, die over het algemeen rooms-katholiek zijn. KESTEREN In de Hoofdstraat te Kesteren ontstond gistermiddag een aanrijding tussen twee personenwa gens. De heer D. V. uit Kesteren, die met zijn auto links voor wilde sorteren om een inrit in te rijden, werd op dat moment juist gepasseerd door een per sonenauto, bestuurd door de heer G. L. M. uit Opheuslden. Er ontstond een bot sing, waarbij beide wagens aanzienlijke schade opliepen. Bij de aanrijding deed zich geen persoonlijk letsel voor. SCHERPENZEEL Het oudste lid van Ide Scherpenzeelse muziekvereni ging „Ceacilia" de heer Jac. Konijn heeft zaterdag als solist op een muziek - en zangconcours te Boskoop in de su perieure afdeling met 162 punten een eerste prijs behaald. De pianobegelei ding was in handen van mevr. Boom. Uitgevoerd werd „Une Perle Orean" van Theod Hoch dat door de Koninklij ke Federatie van Muziek gezelschappen verplicht was gesteld voor de hoogste afdeling. RHENEN Zaterdag 29 juni viert de Rhenense Harmonie „Ons Genoegen" het 100-jarig bestaan met muziek en dans in de openlucht. Er werken tal rijke korpsen aan mee. 's Avonds treedt de Schager-Dans- groep op. f f ELST De uitslag van de wed vlucht vanaf Surv. Fosses van p.v, ,De Instuif" luiidt als volgt: In con cours 74 duiven; gelost met z.w. wind om 6.20 uur. Eerstaankomende duif 10.32.14 uur; laatste duif 10.51.18 uur. 1. C. v. Viegen, 2. G. Brienesse, 3. G. v. Viegen, 4. M. Brouwer, 5. G. v. Viegen, 6. G. v. Viegen, 7. C. Veen- hof, 8. G. v. Viegen, 9. G. Brienesse, 10. A. C. v. Zetten, 11. G. Brienesse, 12. A. J. Bos, 13. A. C. v. Zetten, 14. Gebr. Veenhof, 15. G. v. Viegen. Vanavond inkorven voor Limoges, vanaf 20.00 tot 20.30 uur. Zaterdag avond inkorven voor St. Ghislain Hor- nu, vanaf 9.30 tot 10.00 uur en zater dagavond inkorven voor Breda, vanaf 20.30 tot 21.00 uur. AMERONGEN Een klein publiek heeft gisteravond in de Andrieskerk te Amerongen kunnen genieten van een subliem zomeravondconcert. Het concert werd gegeven door het A Capella Koor, onder leiding van prof. ir. J. L. A. Cu perus en de organist Dirk E. Schipper. Dit concert was het eerste in een serie van vier ,die dit seizoen in de Andries kerk te Amerongen worden gegeven. Als de volgende drie concerten van het zelfde gehalte zijn als dat van gisteren, staat Amerongen nog heel wat muziek genot te wachten. Na een openingswoord van de heer H. Kalsbeek, voorzitter van de con certcommissie kon men afwisselend luisteren naar het koor en de organist. De heer Kalsbeek zei verheugd te zijn, dat „ondanks het slechte weer nog zo veel mensen" naar de Andrieskerk wa ren gekomen. Hij hoopte dat iedereen zou genieten van de muziek, die 2» bij zonder goed in de gewijde ruimte pas te. Het A Capella Koor opende het con cert met de uitvoering van „Paree Do- mine" van Jacob Obrecht en „Misere re" van Josquin des Préz. Beide stuk ken werden eind vijftiende, begin zes tiende eeuw gecomponeerd. Het viel overigens op. dat men bij de samen stelling van het programma een chro nologische volgorde had aangehouden, waardoor men min of meer een be knopt overzicht kreeg van de litera tuur voor de betreffende soorten mu ziek. Met „Pace Domine" wist het koor meteen al de voor dit concert gepaste sfeer te creëren. Het decor, gevormd door het oude kerkinterieur droeg hier toe zeker bij, evenals de fantastische akoestiek. Het A Capella Koor bestaat pas een jaar. Het lijkt echter wel, of de koor- KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt; Aardbeien: EI 30-49 per doosje a 250 gram. II 17-30 per doosje 250 gram. Aanvoer 17.256 doosjes. Rode bessen: EI 70-80 per doosje a 250 gram. I 60-70 per doosje a 250 gram. Aanvoer 1.381 doosjes. Early Rivers (Duitse kersen): EI 127-148, I 90-127, B 81, C 36. Aanvoer 20 ton. Golden Delicious: EI 60-65: 58-62, EI 65-70: 68-74, EI 70- 75: 76-82, EI 75-80: 81, EI 80-85: 82, EII 60-65: 52-59. Aanvoer 8 ton. Jonathans: EI 60-65: 62-71, EI 65-70: 69-76, EI 70- 75: 67-71, EI 75-80: 62-64, EII 60-65: 57, EII 65-70: 63. Aanvoer 6 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. leden hun hele leven al hebben samen- gezongen. De homogeniteit van het koor is werkelijk uniek. Het koor is zo uitgebalanceerddat het lijkt alsof men met die composities speelt. Met niet één noot heeft men moeite: elke maat komt er even soepel en spontaan uit. Het koor overziet de gehele composi tie en verliest hierdoor geen moment het verband tussen de meer en min der moeilijke passages. Dit laatste komt maar weinig voor bij amateur- koren. die soms al jaren bestaan. Vaak hebben de amateurkoren een repertoire, dat door de meeste leden helemaal niet begrepen wordt. Hierdoor moet men zich teveel concentreren op de no ten afzonderlijk, waardoor de eigen lijke compositie verloren gaat. Zo'n uitvoering wordt krampachtig en onbe heerst. Onder de strenge leiding van Prof. ir. Cuperus brengt het A Capella Koor echter een ontspannen uitvoering, waarin de muziek volledig tot haar recht komt. Zowel de koorleden als het publiek genieten van de uitvoering. Het koor bestaat uit elf dames en acht he ren. De tenoren haperden af en toe even, maar niets is volmaakt. In z'n totaliteit vielen deze kleine schoon heidsfoutjes in het niet. De organist Dirk E. Schipper is van zijn geboorte af blind. Als men dit weet zijn de prestaties die hij op zijn instru ment verricht bijna ongelooflijk. Schip per heeft het orgel volkomen in zijn macht, het leeft onder zijn vingers. Vooral in de volle en fellere gedeelten leeft hij zich uit en niet alleen in vo lume. Af en toe wekte hij de indruk, dat hij het volume van het orgel in de Andrieskerk onderschatte maar hij voegde in feite alleen maar een extra dimensie toe aan de kolossale akkoor den alsof hij de muziek nog meer kracht wilde bijzetten, de compositie nog overtuigender wilde maken. Het meest indrukwekkend waren het Preludium en de Fuga in F kleine terts van de, eveneens blinde Friese componist Sieger Visser. Deze twee stukkien speellde hij aan het einde van het concert. Het waren de modernste stukken, die gisteravond ten gehore werden gebracht; zoals gezegd was het programma naar chronologische volgorde samengesteld. De twee com posities waren spannend en aangrij pend. Schipper ging er helemaal in op en sleepte het publiek mee in een har de wereld vol donkere kleuren. Door een sterk doorgevoerde herhaling van verschillende frasen werd de muziek er in gedreund; eerlijk en ongekunsteld. Geen muziek om bij te zwijmelen; de organist gaf daar ook geen kans toe. Het koor besloot het concert met „Qui Habitat" van Hendrik Andries- sen. Deze knap uitgevoerde delen uit psalm 91 vormden het vocale hoogte punt van de avond. Het jammer genoeg kleine aantal aanwezigen uitte zijn waardering door op te staan, toen de medewerkenden aan het concert de kerk verlieten. De heer Kalsbeek sprak tot de organist zyn dank uit voor het genot, dat hy deze avond had geschonken. Ook het koor werd verdiende lof toegezwaaid. VEENENDAAL Er komt zij het via een achterdeurtje een commis sie die de klachten van de bewoners van Bouwfondswoningen gaat onderzoe ken. Tot deze beslissing kwam de raad van de gemeente Veenendaal na een debat, dat men met inbegrip van een fractieberaad van ongeveer 15 minuten, vijf kwartier duurde. Alle fracties hebben in twee instanties het woord ge voerd over deze kwestie, terwijl de burgemeester uitvoerig van repliek diende. De meeste fracties wilden adhesie betuigen aan het schrijven van de gemeente Putten over het Bouwfonds, maar na het betoog van de burgemeester werd daarover nauwelijks gesproken. Wel zal een commissie van drie man gevormd worden, waarvan er één afgevaardigd wordt naar de algemene vergadering van aandeelhouders van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. De twee anderen zullen zitting krijgen in een plaatselijke adviescommissie van het Bouwfonds die reeds bestaat. Door enkele sprekers werd gevraagd of het college bereid was een onder zoekcommissie in te stellen naar aan leiding van een artikel in een dagblad, waarin het Bouwfonds door vijf bewo ners van „oplichting" werd beschul digd. De eerste van de sprekers, die dat aanroerde was de heer B. van Remmerden (PvdA). De heer G. van de Berg (SGP) opende de rij van sprekers over dit onderwerp: „Aan dit onderwerp zitten twee kanten, een politieke en een men selijke. Het is een politiek beleid als een gemeentebestuur zich op een ge geven moment geplaatst ziet voor de vraag hoe men voor de kleine man woningen kan bouwen. Het Bouwfonds heeft het klimaat in Nederland niet mee gehad, nadat men enkele jaren werkelijk aan het sociale doel had be antwoord. Toen het klimaat verslech terde en verbetering uitbleef is men toch doorgegaan met bouwen, in strijd met de doelstellingen. Dat kan voor de deelnemende gemeenten consequen ties hebben. Het is een politieke vraag of een gemeente moet blijven deelne men in een gestichte n.v., die niet meer aan de doelstellingen beant woord. De menselijke kant van de zaak is, dat de voorlichting van het Bouwfonds niet altijd even doorzichtig is geweest. Bij veel bewoners van een Bouwfondshuis leeft een gevoel van on behagen en daarom is onze fractie er van overtuigd, dat een adhesie-betui- ging met de brief uit Putten gerecht vaardigd is". De heer Van Remmerden zag nog wel goede dingen in het Bouwfonds, voor hij tot zijn vraag over de „op lichting" kwam: „Hoewel er best iets op het Bouwfonds is aan te merken, heeft het veel goed werk verricht. In Delft heeft men woningen gebouwd, compleet met grond en centrale ver warming voor f32.500,-. In Utrecht zijn in samenwerking met de drie vakcentrales 230 woningen gereali seerd voor de prijs van f38.000,-. In een tijd dat allerlei avonturiers zich presenteren om voor de „kleine man" te bouwen heeft het Bouwfonds zeker nog wel nut". „De Raad voor de Bouwnijverheid heeft kritiek op het Bouwfonds gele verd, een kritiek waarmee wij ons vol komen verenigen", aldus de heer A. de Kievid (BP). „Ook het bouwfonds heeft zich gestoord aan deze kritiek, door de woningen boven de f70.000,- af te stoten. De gemeenteraad van Bloemendaal is in grote lijnen akkoord gegaan met de brief die de Raad voor de Bouwnijverheid schreef, 't Is duide lijk gebleken, dat er in bouwfondswo ningen verontrusten wonen". Wagensveld ...bezwaar.. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) onderschreef, volgens zeggen, het be toog van de heer Van de Berg voor 99 pet. Hij vertelde dat de vijf bewo ners van bouwfondshuizen na enkele besprekingen onder dwang het door hen in de pers gezegde terug namen: „Als men over een koe moet rechten, dan kost dat een koe. Het bouwfonds heeft gedreigd een proces aan te gaan en deze mensen hebben aan hun gezin gedacht en dus een verklaring onderte kend, waarin zij instemden met het gedrag van het Bouwfonds". Mevrouw H. Buddingh- de Vries Lentsch (VVD) bestreed dat het bouw fonds geen extra faciliteiten had geno ten: „In de „Engelenburg" kon nie mand optie op grond krijgen, ook de plaatselijke aannemers en makelaars niet Het Bouwfonds kreeg echter een stilzwijgende optie, waarvoor men nog niet eens rente behoefde te beta len". Zij stelde voor een brief aan de gemeenteraad van Putten te schrij ven, waarin verteld werd, dat de raad in Veenendaal een commissie in zal stellen om de klachten van bouw fondsbewoners te onderzoeken. Zij drong aan op het instellen van een dergelijke commissie. De heer H. van Wagensveld (CHU) vertelde iets over de praktijken van het Bouwfonds, nadat hij verklaard had er geen bezwaar tegen te hebben dat een n.v. winst wil maken, maar wel bezwaar dat men zich sociale instel ling noemt. „De reclame van het Bouwfonds suggereert onjuistheden. In een folder heeft zij een kleurenfoto, genomen vanuit de tuin van Bloemisterij Van Dijk aan de Buurtlaan, geplaatst. Hoe wel het niet met zoveel woorden ge zegd werd, werd gesuggereerd, dat dit de omgeving was, waarin de bunga lows aan de Rembrandtlaan gebouwd werden! Op wat de heer Van Rem merden vertelt over de samenwerking tussen de vakcentrales en het Bouw fonds in Utrecht, zou ik willen ant-' woorden: „iedere bouwondernemer zou dit tegen dezelfde prijzen hebben kunnen doen", aldus de heer Van Wa gensveld. Volgens de heer H. van Manen (AR) v/as het bouwfonds aan zijn sociale doelstellingen verplicht de kopers recht te doen en een goede voorlich ting te geven. Burgemeester mr. dr. J. Hazen berg beantwoordde de gestelde vra gen uitvoerig: „Het schrijven van de gemeente Putten plaatst ons in een uitzonderlijk* situatie. Ook Putten is G. van de Berg (SGP) ...klimaat.. VEENENDAAL Maandag- en dins dagavond gaven de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Christelijke Nationale School III een opvoering van de kinderoperette „Het geheim van de hofmaarschalk". De opvoering was geplaatst in het kader van het afscheid van de zesde-klassers van de lagere school. Het verhaal werd door de kinderen leuk gebracht. Het onderwijzend perso neel komt alle eer toe voor de wijze waarop de decors gemaakt waren en waarop de kinderen het geheel ingestu deerd hadden. De moeders hadden welhaast traditiegetrouw vóór de kos tuums gezorgd, onder leiding van de handwerklerares. Hans, zoon van de koning werd als baby door de hofmaarschalk te vonde ling gelegd. Hij groeit op in het dorp van de houthakkers, waar na twaalf ;aar de hofmaarschalk weer eens komt kijken hoe het met zijn pupil gaat. De ze „streber", die al zijn ministers ont slagen heeft en „gedwongen" samen te gaan werken in een roversbende, wil de gehele macht in het rijk aan zich trek ken. Hij stuurt Hans met een briefje naar het paleis, dat Hans als spion ge vangen gezet moet worden. Hans wordt aangehouden door de rovers-ministers, die de brief zodanig wijzigen, dat Hans tot Kroonprins van het rijk wordt uit geroepen. De hofmaarschalk krijgt aan het eind zijn streken thuis. aandeelhouder van het Bouwfonds en dus zegt Putten: „Ik ben het met me* zelf niet eens". Daarom stelt het col lege voor het schrijven voor kennisge ving aan te nemen. Iets anders zou zijn, als de raad zou zeggen: „We wil len uit ons midden een afgevaardigde benoemen naar de algemene vergade ring van aandeelhouders". Die afge vaardigde kan daar zijn woordje zeg gen. Ik ontken dat het Bouwfonds niet aan zijn doel heeft beantwoord. Tussen 1954 en 1968 zijn 56 mensen aan een huis geholpen en vooral in de eerste jaren was dat een prachtig mid del om aan een huis te komen. Mo menteel is het aantal deelnemers Veenendaal een aflopende zaak. in Als er door bewoners gesteld wordt dat ze onvoldoende voorgelicht zijn» meen ik dat te moeten betwijfelen. Als men zou zeggen, dat men niet al les begrepen heeft, zou dat een andere zaak zijn. Men heeft op 31 oktober vo rig jaar een nacalculatie gekregen, die ruim gespecificeerd was. Bovendien heeft men enkele vergaderingen be legd, waarop de bewoners ruimschoots gelegenheid hadden hun grieven te uiten. Het Bouwfonds is nog steeds be reid om op een bijkantoor, of het hoofdkantoor inlichtingen te verstrek ken. Ik vind het betreurenswaardig, dat men een dergelijke uitspraak heeft gedaan tegenover een derde die daar voor uit den aard der zaak veel be langstelling had. Er is in Veenendaal een adviescom missie voor het Bouwfonds, waar naast enkele bewoners ook enkele af gevaardigden van de gemeente in zit ten. Wethouder De Ruiter was voor zitter van deze commissie, maar om dat hij de portefeuille van Openbare werken niet meer beheert, wil hij die functie neerleggen. Ik kan me voor stellen dat de raad graag een lid in die plaats benoemd. Er is nog een tweede vacature, zodat de raad twee leden zou kunnen aanwijzen". Nadat de heer Van Wagensveld schorsing had gevraagd, werd beslo ten dat de raad drie leden zou aanwij zen, die samen tegelijk een commissie van onderzoek zouden vormen, en de gemeente bij het Bouwfonds vertegen woordigen. In de volgende raadsverga dering komt het college met een voor stel. VEENHNDAAL De juniorenteams van DOVO, VRC, Veenendaal en het Amersfoortse CJVV hebben zich zo als wij reeds in de sporteditie van maandag berischtten geplaatst voor de eindstrijd van het jaarlijks Scheep jeswol-toernooi. Voetbalvereniging De Merino's, de or ganiserende club, heeft het programma voor a.s. zaterdag, de tweede en laatste wedstrijddag, nu definitief vastgesteld. Om een uur treedt DOVO aan tegen de jun. van de RACING Club, terwijl om kwart over twee Veenendaal de strijd aanbindt met CJVV. Om half vier is een veteranenwedstrijd gepland tus sen De Merino's en Veenendaal en om kwart voor vijf volgt het duel om de derde en vierde plaats. De finale gaat om zes uur van start. VEENENDAAL Morgenavond om acht uur duiken de heren van VZC te water om het op te nemen tegen het Amersfoortse Sedna, waarvan maan dagavond met 5-7 werd gewonnen. Dit maal spelen de ploegen in het Bergbad en VZC kan dus niet anders dan de gro te favoriet genoemd worden. Mocht VZC kans zien deze strijd te winnen, dan is het lot van Sedna vrijwel bezegeld en staat VZC in één klap weer op gelijke hoogte met De Gouwe uit Waddinxveen aan de kop van de rang lijst, zij het met een wedstrijd meer ge speeld. Dus voor VZC een belangrijk treffen en voor Sedna de laatste kans om weer aansluiting te krijgen bij de middenmoot. Heren 4 speelt om half acht thuis te gen de Forellen 2 uit Rhenen en mor genavond trekt heren 2 naar Soest om de strijd aan te binden met Duinkikkers 1. Twee lastige wedstrijden voor de VZC-reserves. Heren 2 kan in Soest de basis al leggen voor 't kampioenschap. In het Bergbad kwam men destijds ech ter niet verder dan een 5-5 gelijk spel.

De Vallei | 1968 | | pagina 3