Gemeentebestuur zond beschuldiging aan de officier van justitie Onder-aannemer hekelde restauratie Cuneratoren Brandstichting in School voor middenstand wordt toch niet gesloten Caravans en auto afgebrand Expositie Halschool succes „De Hoogstraat" Leersuni krijgt jaarlijks meer verkeersslachtoffers Geslaagd MIST u uw Geslaagden MULO-examens V.V.V.-excursie naar Arboretum a Rekenen Flat Keihard Jaarverslag wijst uit 10550 11079 WOENSDAG 26 JUNI 1968 KHENEN Een eivolle tribune was er gisteravond in de raadzaal van Rhenen getuige van hoe de 14 edelachtba- ren de heer De Jong (PvdA) was met vakantie een stemmig besloten de Streekschool voor de Middenstand n i e t te sluiten, maar voorlopig voort te zetten als lavo- school tot 1970, wanneer er opnieuw een mogelijkheid in zit een school te krijgen voor lager middenstandsonderwijs. Op vragen van de AR P-afgevaardigde H. Griffioen over onregelmatigheden bij de restauratie van de Cuneratoren antwoordde de voorzitter, burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, dat er indeidaad aan tijgingen waren binnengekomen van een onder-aannemer, maar dat deze waren doorgezonden aan de officier van Justitie, die dan maar moet uitzoeken of ze op waarheid berusten. Volgens de burgemeerter waren de beschuldi gingen weinig gefundeerd. Bovendien betwijfelde hij of ze wel op waarheid berusten. Wat de vraag betrof over het aanbrengen van beelden op de Cuneratoren, wees de voor zitter, de heer Griffioen, erop, dat deze aangelegenheid al vijfmaal in de raad was besproken. In tweede instantie kwam er echter uit, waar het de vragensteller in feite om ging. Hij wilde weten of ook de Christusfiguur er weer op zou worden geplaatst. De voorzitter vroeg de raad hoe die er over dacht. Algemeen wenste men daartoe niet over te gaan, met welke wens rekening zal worden gehouden. Hoewel de kerkvoogdij niets met de restauratie te maken heeft, zal de voorzitter, op instigatie van de CHU-afge- vaardigde J. van Donselaar, vrijblijvend een gesprek gaan voeren met genoemde instantie als „goede buur". Het voorstel van B. en W. om 'n gewijzigde halvedag-slui- ting in te voeren voor diverse winkels in Rhenen, werd op verzoek van talrijke raadsleden een maand aangehouden, omdat verzuimd was het advies in te winnen van de Rhe- nense Middenstands-Centrale, die alsnog wordt benaderd. Aan het slot van de vergadering ging men in geheime zit ting over, waarna een bezoek werd gebracht aan de in stuif, waar de raadsleden getuige waren van de opening van een „autobaan" door de echtgenote van burgemeester, mevrouw J. M. A. Boschvan Rosenthal-Den Tex, en waar tevens een kopje koffie werd gedronken. Direct bij aanvang van de vergade ring vroeg de heer G. van Gesink (PvdA) het woord, naar aanleiding van recente publikaties van de WD-fractie- voorzitter A. Jansen, waaruit hem was gebleken, dat dit raadslid naar gede puteerde staten had geschreven om goedkeuring te onthouden aan het be sluit om een grondruil aan te gaan met de zoon van de heer Van Gesink en aan raadslid Van Gesink de woning te ver huren na deze transactie, hetgeen voor de heer Jansen aanleiding was G.S. er op te wijzen dat de heer Van Gesink van het raadslidmaatschap vervallen moest worden verklaard. „Is er al bericht binnen van gedepu teerde staten dat ik hier niet meer mag zitten?" vroeg de heer Van Gesink, schuin onderuit blikkend naar de heer Jansen. De voorzitter wist van niets. Maar de heer Jansen interrumpeerde: „De heer Van Gesink breekt me de mond los. Hij had beter niets kunnen vragen, want de heer Van Gesink moet toch héél goed weten uit zijn vele ja ren van raadslidmaatschap, diat Gede puteerde Staten nimmer binnen een maand een beslissing kuhnen nemen". Daarmee was de zaak afgedaan. Hierna kwam de Bantuinschool aan de orde. Alle hoop is er nu op geves tigd. dat er zeer binnenkort een urgen tieverklaring voor nieuwbouw zal afko men. Uit het antwoord van de voorzit ter bleek, dat de nieuwe school enkele honderden meters in westelijke rich- tingzal worden gebouwd. „Ik zal het wel op prijs stellen", zei Van Gesink, „dat het een Bantuinschool blijft". Die kans zit er wel in. volgens de voorzit ter, omdat er onderhandelingen gaande zijn over een terrein aan dezelfde weg. voor gewoon lager onderwijs in die buurtschap was voor de heer Jansen (WD) aanleiding op te merken, dat met de komst van deze school het ein de van de daar staande openbare la gere school wordt ingeluid. Volgens de WD'er heeft laatstbedoelde school haar grote belangrijkheid al vele jaren be wezen. „De school heeft een bijzonder goede naam. Ik neem aan, dat dit de aanvragers niet is ontgaan", aldus de liberale woordvoerder. „Ik ben het hartgrondig met u eens" riep burgemeester Bosch. „De school had een uitermate goede functie in Achterberg. De onderwijzers en de school hebben de kinderen én de bevol king van Achterberg bijzonder veel ten dienste gestaan. Maar we moeten vol gens de wet handelen en daar de stuk ken in orde zijn, zal de raad medewer king moeten verlenen". „Ik betreur deze handelwijze", zei de heer Van Dijk, „waardoor tweedracht wordt gezaaid in een deel van de ge meente". De heer Van Gesink (PvdA) had bij geruchte gehoord, dat de nieuwe school in het huidige gebouw zou wor den ondergebracht. „We hebben enke le krachtige verenigingen gehuisvest in het buurtsohapshuis bij de school, denk erom dat die daar niet de dupe van. worden". „U bent nog te vroeg", antwoordde de voorzitter, „wanneer er beroep wordt ingesteld tegen het raadsbesluit duurt het nog wel even voordat we met het schoolbestuur aan de tafel gaan De heer Van Donselaar (CHU) was het niet eens met de voorgestelde le den voor de commissie van onderzoek voor de gemeente rekening 1966. Vol gens B. en W. zouden dat Öe raadsle den moeten zijn, die de laatste begro ting hadden onderzocht. Volgens Van Donselaar die raadsleden die de begro ting '66 aan 'n onderzoek hadden onder worpen, dan konden zij de uitkomsten van 't beleid vaststellen. De raad ging mee met dit voorstel, hoewel er twee maal gestemd moest worden over de he ren E. P. v. Dijk, C. Hensen en J. Ver- woert. de afgevaardigden die in afwij king van het voorstel van B. en W. door Van Donselaar waren voorgedra gen. Na de eerste stemming had alleen de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) de meerderheid. Na de tweede stem ming bleken de heren Hensen (PvdA) en Verwoert (SGP) pas te zijn geko zen. Allen namen de benoeming aan. Het voorstel tot wijziging "van de ver ordening halveda gslu iting voor winkels kwam neer op een sluiting van super- markets voor de maandagochtend en eventueel voor deze branches een keu zemogelijkheid voor maandag, dinsdag of woensdag en daarnaast de normale woensdagmiddagsluiting voor de overi ge zaken. De heer Jansen (VVD) had geconsta teerd dat niet de Rhenense Midden stands Centrale om advies was ge vraagd. „Btf vorige aangelegenheden van deze aard is dat wel gebeurd en wanneer dit voorstel door de raad zon der meer wordt geaccepteerd zou er wel eens verdeeldheid in de midden stand kunnen worden gebracht". De heer Van Donselaar (CHU) was blij dat de RMC zo'n grote eenheid vormt en veel goed werk doet. „Wij moeten deze organisatie in deze zaak kennen", was ook zijn mening. Wel be twijfelde hij of de eenheid groter zou worden wanneer men deze zaak in eigen kring zou gaan behandelen, daar mee waarschijnlijk doelend op het be kende gezegde: „Zoveel hoofden, zoveel zinnen". De heer Van Dijk (Vrije Partij) kon geen vrijheid vinden een beslissing te nemen alvorens de RMC was gevraagd te adviseren. „Wij hebben de Kamer van Koop handel om advies gevraagd", zei de voorzitter, „waarin de RMC een ver tegenwoordiging heeft zitten". Overi gens maakte hij er geen halszaak van. Hij zag niets liever dan dat er een una niem advies aan de raad uit de bus zou komen. „Het is het beste, dat wij ons er zo weinig mogelijk mee bemoei en", was zijn mening. „De midden stand moet uiteindelijk zelf weten wan neer zij open en wanneer zij gesloten wil zijn". De zaak werd een maand uitgesteld. Het verzoek van de stichting ter be hartiging van de belange* van Scholen met de bijbel op reformatorische grond slag te Achterberg, om medewerking tot stichting van een bijzondere school A. JANSEN (vvd) omzwaaien zitten over dit probleem. Zo niet, dan duurt het een maand". De heer Van Dijk wenste stemming over het voorstel. Het werd aangeno men met 13 stemmen voor en 2 stem men tegen (Van Gesink en Van Dijk). Nadat de heer Van Donselaar de vin ger had gelegd op grote verschillen in de geraamde bedragenden de werkelij ke uitkomsten in de begroting 1967 en hem was beloofd, dat in het vervolg tij dens het dienstjaar afwijkingen onmid dellijk in de raad zullen worden ge bracht, kwam het beroepschrift van R. Hoggüer aan de orde, die een afwij zende beschikking van B. en W. had gekregen op een aanvraag voor de bouw van een flat met 19 etagewonin gen op de hoek Utrechtsestraatweg— Kuilweg. Om het afwijzende voorstel in tweede instantie kracht bij te zetten verscheen er een maquette van het bouwwerk bij B. en W. op tafel. „Dat is geen gezicht aan de ingang van de stad", riep de heer Kerkstra (CHU) direct al. De heer Jansen (VVD) dacht er an ders over. „Hij herinnerde eraan, dat deze zaak al in 1963 aan de orde was geweest in de raad en dat toen gezegd was dat dit bouwplan mettertijd verwe zenlijkt zou kunnen worden. Hij ver weet de voorzitter nu te ztfn omge zwaaid en noemde de gebruikte argu menten „doekjes voor het bloeden". „Trouwens", zei de liberaal, „om zwaaien is één van uw sterke kanten! Dat heb ik persoonlijk ervaren". „Op die insinuatie van u kom ik te gelegenertijd nog wel terug", zei de burgemeester tot de WD'er. „Door verloop van tijd zijn we nu geheel an ders tegenover dit bouwplan gaan staan". De heer Jansen constateerde, dat wethouder Van Lienden nu ook ver stand heeft van bouwtechnische zaken. H. GRIFFIOEN Cuneratoren „Misschien kan ik straks nog wat van hem ler^n. Wat me van hem, als wet houder van huisvesting, tegenvalt is, Jat hij met zijn afwijzende houding tot deze flatbouw, het huisvestingspro bleem in onze gemeente op de lange baan schuift". „Ik geloof niet, dat het huisvestings probleem hiermee in 't gedrang komt", stelde de voorzitter. „Onze ervaring is, dat er voor koopflats bij de ingezete nen maar heel weinig belangstelling bestaat". De burgemeester had de adspirant- bouwer méér kans gegeven, wanneer er in de bebouwde kom flats waren ge- plartd en wanneer het ontwerp speelser was geweest en minder massief. Wet houder mr. J. Deen (PvdA) vond het persoonlijk afschuwelijk. Maar hij voegde er direct aan toe, dat zijn per soonlijke mening geen gewicht in de schaal behoorde te leggen. „De schoon heidscommissie adviseert B. en W. en dat advies was unaniem afwijzend. Dat kunnen we wel aan de kant schuiven, maar dan moeten daar wel zeer bij zondere redenen voor zijn". De heer Griffioen (ARP) noemde het voorstel van B. en W. om in beroep eveneens afwijzend te beschikken zwak en aanvechtbaar. Hij wenste het niet te steunen. Wethouder Van Lienden (CHU) gaf toe dagelijks met de grote woningnood en al zijn problemen te worden gecon fronteerd. Hij vond de plaats v órin de stad voor een flat afschuwelijk. „Men kan gerust flats bouwen in de gemeen te, maar Iaat men dat dan op andere plaatsen doen, die zijn er genoeg. Te gen ontsiering door zo'n „gevangenis" moet ik me ten stelligste verzetten". De heer Jansen vond, dat de alge mene doorstroming door een afwij zing woildt tegengehouden. De voorzit ter gaf dat toe. „En wat wethouder Van Lienden betreft", aldus de heer Jansen, „spijt het me. dat hij niet ver der kan kijken dan Eist". De heer Van Donselaar zag de flats liever langs de Cuneralaan. Dat vond hij esthetisch gezien een veel betere plaats. De voorzitter noemde dat zelfs een buitengewoon mooie plaats. „Dat er nu een andere kijk op ligt dan in 1963, ligt in het feit, dat we toen vijf jaar achter liepen met onze planolo gie", was de conclusie van dè heer Van Donselaar. De heer Van Donselaar moet zitting nemen in de planologische commis sie", riep de heer Jansen. ..daar is nog een plaats vrij". „Maar daarover moet de raad zelf beslissen", antwoordde de voorzitter adrem. Hierna ging de raad tot stemming over. Het beroep werd verworpen met als tegenstemmers de leden Jansen, v. d. Speol (WD). Griffioen (ARP). Van den Berg en Van Dijk (Vrije Partij). Uitvoerig stond de raad stil bij de toekomst van de streekschool voor de middenstanld, waarover vorige week door oudercommissie,leerkrachten en ouders een protestvergadering werd ge houden in „De Munt". Uit de debat ten bleek dat men zéér bewust de be langen van het kind centraal heeft ge steld nu de minister een afwijzende be slissing heeft genomen oveT het voort bestaan van deze school onder de Mam moetwet. „Daarom moesten we keihard zijn in onze voorlichting met betrek king tot de ouders, omdat we niet iets kunnen beloven, wat we later niet kun nen nakomen", aldus de burgemeester. „Ik kan dat volkomen begrijpen", zei de heer Griffioen. „Het was soms té hard, maar de bedoeling van het col lege was in elk geval goed, al meen ik dat hier en daar deze zaak wat té ne gatief werd behandeld. Een sociogra fisch onderzoek zegt soms ook niet al les en is niet altjjd maatgevend. Ik geef in overweging een stichting in het le ven te roepen om een l.e.a.o.-school op te richten, waarin ik méér toekomst zie dan in een l.a.v.o.-school. Mocht de raad toch besluiten tot een l.a.v.o.- school, dan moet de grootst mogelijke medewerking worden verleend. Dan kan ook direct een advertentie worden geplaatst voor nieuwe leerlingen. Ik ben ervan overtuigd dat de aan de school verbonden leerkrachten uitste kend onderwijs zullen geven". De heer Van Gesink voelde wel iets voor een onderbouw bij hét m.a.v.o. Wethouder Deen zag kans van sla gen in een scholengemeenschap, maar dan moet het deelplan worden gewij zigd. „We moeten onder de race niet van paarden verwisseden", zei de bur gemeester. „We staan voor 1970 met een streekschool voor de middenstand op het deelplam en dat moet zo blijven". De heer Van Donselaar maakte een grapje over een op tafel liggend vlug schrift, waarop stand „We willen onze shoal behouden". „Waarom is hier de „c" vergeten", stelde de CH-afgevaardigde, „of heeft men dat met opzet gedaan om geen re clame te willen maken voor de CH?" Overigens was ock hij verheugd dat het kind in deze aangelegenheid centraal werd gesteld en dat B. en W. willen voorkomen dat het kind eventueel de dupe wordt van het instituut. Wel wil de de CHU-afgevaardigde een gokje wagen, door de school niet te sluiten, maar om te schakelen op l.a.vx». in af wachting van een nieuwe beslissing in 1970. De heer Van Dijk dacht er precies zo over. De heef Griffioen had zoveel ver trouwen in de kwaliteit van de leer krachten van deze school, dat ook hij dit gokje durfde te wagen. Met alge mene stemmen werd aldus besloten, mede gezien in het licht, dat de ouders volledig op de hoogte zijn na de gehou den voorlichting van vorige week. KESTEREN In een afgelegen kersenboomgaard in de gemeente Keste ren zijn twee caravans en een grote personenauto door brand verwoest. Een derde en nagenoeg nieuwe c&ravan werd gedeeltelijk door de brand vernield. Een onderzoek van de rijkspolitie en de recherche heeft uitgewezen, dat de brand met opzet is veroorzaakt. Caravans en auto waren zwaar verzekerd. Enkele woonwagenbewoners uit Oir- schot hebben de caravans en de auto in de boomgaard geplaatst. Zij zouden hel pen bij de- kersenoogst. Tijdens de brand waren de bezitters niet ter plaat se. De caravans waren aan elkaar be vestigd, volgens de woonwagenbewo ners met het doel om diefstal tegen te gaan. De uitgebrande personenauto verte genwoordigt alleen al een nieuwwaarde van ongeveer 30.000 gulden, zodat de to- LEERSUM Uit het dezer dagen verschenen jaarverslag 1967 van de Stichting Revalidatiecentrum De Hoogstraat blijkt dat onder de daar opgenomen patiënten een steeds groter wordend aantal slachtoffers van verkeersongevallen zün. Men heeft een uitbreiding aan hel aantal poliklinisch behandelde patiënten gegeven, zodat de mogelijkheden voor revalidatie voor een zo groot mogelijk aantal mensen aanwezig is. Het aantal nieuw ingeschreven klinische patiënten was gelijk aan dat van het vorige jaar, maar het aantal heropnamen vertoonde een stijging. tale schade ongeveer geraamd kan wor den op een halve ton. Dat de brand moet zijn aangestoken leidt de politie onder andere af uit het feit, dat de praktisch nieuwe caravan alleen aan de binnenzijde brandschade heeft opgelopen. Er kan dus- onmoge lijk sprake zijn geweest van een over slaande brand van de ene op de andere caravan. De politie zoekt thans of de caravans en de auto zijn ontvreemd. Men be schikt tot nu toe over onvoldoende aan wijzingen om eventuele verdachten te kunnen arresteren. Tijdens het verslagjaar begonnen be sprekingen met het bestuur van het Al gemeen Ziekenhuis „Berg en Bosch" te Bilthoven, „teneinde te bezien of een samenwerking tussen beide instellin gen mogelijk en wenselijk is." Volgens de voorzitter van de Stichting, de heer H. J. Kuiper, zag het er bij het ter perse gaan van het jaarverslag naar uit, dat de in 1967 gestarte besprekin gen redelijke mogelijkheden bieden om tot wederzijds bevredigende vergaan de samenwerking te komen. Het aantal patiënten met een sche deltrauma is het vorig jaar sterk toe genomen, vooral, op de kinderafdeling. De meeste van deze patiëntjes waren slachtoffers van verkeersongevallen. „Regering en volk mogen bedenken dat hier de verpleegsters, artsen en pa ramedici zware taken als het ware plaatsvervangend op zich nemen ten einde te trachten slachtoffers van de welvaart van ons allen een plaats in ge zin en maatschappij te hergeven. Deer nis vervult ons bij de gedachte, dat de meeste van deze mensen, van deze vaak nog heel jonge mensen en kinde ren slachtoffer zijn en wel voor hun he le verdere leven van de fouten, roeke loosheid en onverantwoordelijkheid van anderen! Als er voor één soort mede mensen geldt, dat wij een gezamen lijke verantwoordelijkheid bezitten, is het wel voor deze categorie", aldus dokter A. Verkuyl. de directeur-ge neesheer van de Stichting. Dat de mogelijkheden van hulp aan invaliden uitgebreid worden, betekent volgens het verslag een noodzaak tot een sterke uitbreiding van de staf. Er is in een dergelijke inrichting een aan het bedrijfsleven tegenovergestelde be weging zichtbaar: in het bedrijfsleven kan de voortschrijdende ontwikkeling een vermindering aan personeel en produktiemiddelen met zich meebren gen, in het revalidatiecentrum wordt hierdoor de behoefte aan geschoold personeel steeds groter. In totaal werden in 1967, 464 patiën ten opgenomen, hiervan waren 262 mannen, 202 vrouwen en 63 kinderen, die tezamen 50.210 dagen verpleegd werden. De gemiddelde verpleegduur van een patiënt kwam op 108,2 da gen, de patiënten kwamen uit alle pro vincies en zelfs uit het buitenland. Het grootste aantal komt echter uit de pro vincies rond Leersum, namelijk Utrecht met 38 pet., Noord-Holland en Gelderland, elk met 15 pet. en Zuid- Holland met 13 pet. De aan de Stichting verbonden My tylschool had op 1 januari 1968, 31 leerlingen, zes meer dan een jaar daarvoor. Tijdens het verslagjaar kwam er een nieuw Koninklijk Besluit voor het buitengewoon onderwijs, dat voor de school in Leersum nadelig kan werken. „Voor scholen met een gering aantal leerlingen kan het nieuwe B.O.- besluit een achteruitgang betekenen. Op de school zou door de wetswijziging geen voortgezet onderwijs meer kun nen worden gegeven. Op het verzoek aan het Ministerie van O. en W. om dispensatie, teneinde de bestaande onderwij sfa^liteiten te kunnen blijven bieden aan leerlingen die op het Revalidatiecentrum worden opgenomen, is nog geen antwoord ge volgd. Hoop doet leven", aldus het jaarverslag. dagblad DE VALLEI van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. RHENEN Van de Wilhelmina- school (openbare school voor ULO) te Rhenen, slaagden de volgende leerlin gen voor het MULO-diploma: Voor MULO-B: Jan Bosch (Rhenen), Ellen Fortuin (Rhenen), Stanly Slag- molen (Lienden). Voor MULO-A: Alie Hovestad, Ger- rie Spies, Fredy de Gee. Wim Luis man, Wietze Prinsen, Rineke Bleëker, Tineke Bochane. Jane Mac Gillavry, Lida du Pré, Jan van Thuijl, Kees van Wely, Joke de Jong, Rika van Nelle- stijn, Louise van Walsem (allen uit Rhenen); Jan van Kleef, Kees de Haas (beilden uit Kesteren); Frank Buddels, Rob Nagtegaal en Ingrid van de Weerd (allen uit Veenendaal); Jaap Smaling, Jan Smaliog, Sjaak Vondel (allen uit Dedewaard): Gerda van Ol- deren (Lienden); Stiepke.v.d. Heijden, Joke Kakebeen (beiden uit Echten); Rob Top, Thera Detmar (beiden uit Opheusden); Janny van Scha ik, Truus van Verseveld (beiden uit Ingen). Voor het Middenstanddiploma: Jan van Kleef, Alie Hovestad, Gerrie Spies, Jan van Thuijl, Sjaak Vondel, Kees v. Wely, Thera Detmar, Joke de Jong, Joke Kakebeen, Rika van\ Nellestijn, Gerda van Olderen, Janny van Schaik, Truus van Verseveld, Louise van Wal sem en Ingrid van de Weerd. De autobaan, die de echtgenote van Rhenen's burgemeester gisteravond in de jeugdinstuif opende. RHENEN De Handwerk- en Bloe mententoonstelling in de Halschool te Rhenen is ook dit jaar weer geslaagd. Nittegenstaande ihet slechte weer was de belangstelling voor de tentoonstel ling zeer bevredigenu Een grote collectie handwerk-voor- werpen, gemaakt door de meisjes van de 3e tot en met de 6e klas onder de bekwame leiding van mevrouw Imbos en mejuffrouw Aalberts, oogstte veel bewondering, vooral bij de moeders. Ook de zelf gekweekte planten van leerlingen van klasse 1 t/m 6 waren van goede kwaliteit, hetgeen niet bij zonder is, aangezien slechts 30 pet van de uitgezette plantjes terug kwam. Op de. foto een van de planten met een eer ste prijs. De uitslag was als volgt: Begonia. Ie pr. Henk Rijksen klasse 4, 2e pr. Dick Meijer klasse 2, 3e pr. Joop Nab klasse 5. Geranium. Ie pr. Henk Wisgerhof klasse 2, 2e pr. Hennie Blankestijn klas se 2. Fuchsia. Ie pr. Wouter van Leijden klasse 5, 2e pr. Bertha v. d. Wetering klasse 6. Colëus. Ie pr. Henk Wisgerhof klasse 2, 2e pr. Marlies Meijer klasse 1. Bladbegonia. Ie pr. Janny van Soest klasse 4, 2e pr. Peter Plaat klasse 6. RHENEN Van de Bergschool voor Chr. Ulo en Mavo te Rhenen slaagden in totaal 39 leerlingen. Aan het ULO- examen werd deelgenomen door 46 leerlingen van deze school. Bij de afdeling Wiskunde B slaagden 5 leerlingen n.l. Rien Drost te Rhenen, Marinus Overeem, Bert den Uyl, Klaas Vermeer te Eist en Dirk van de Berg te Ochten. 1 leerling werd afge wezen. Voor het Aanvullingsexamen Wiskun de B slaagde 1 leerling n.l. Bart Drost te Rhenen. 1 leerling werd afgewezen. Bij de afdeling wiskunde A slaagden 20 leerlingen: Teus van de Brink, Ton Kliek, Jan van de Klift, Albert van Noort, Jan Scholtens, Tine Ellens, Dit- ta Korpershoek, Leny Polhaar, Sylvia Sacré en Corrie van Wijk, allen te Rhenen, Coby Worst uit Achterberg, Goof van Liepden uit Eist, Gerjan Schildkamp en Hennie Oosterbèek uit Amerongen Kees Baak, Kees Zand dijk en Ineke Verwoert uit Kesteren Cobi van de Berg uit Ochten, Anneke Akerina, Nieske van Kleef uit Opheus den. 1 leerling werd afgewezen. Bij de afdeling handel slaagden 13 leerlingen: Karei de Kruyf, Wout Lam mens, Jan de Rooder, Nellie Looyen, Annemarie Scholten, Fia van Veldho ven, Nely Verhagen en Elly de Zoeten uit Rhenen, Albert Klomp en Ans Wijk- niet uit Eist, Bertie Hakkert uit Keste ren, Jeanne Geurts en Gerrie Mason uit Opheusden. Afgewezen: 4 leerlin gen. RHENEN Zaterdag 29 juni organi seert de VVV-Rhenen een excursie naar het Arboretum in Wageningen (Rozenbloei). Vertrek vanaf het Via duct in Rhenen 's middags om 13.30 uur. Het bezoek aan deze plantentuinen zal geleid worden door de heer W. J. M. Janssen, hortulanus van het labora torium voor plantensystematiek en geo grafie der Landbouwhogeschool.

De Vallei | 1968 | | pagina 5