Ten strijde tegen dictatuur in hoger onderwijs „Het zijn meestal goede studenten die voor vernieuwing op bres staan" Er komt straks een lawine van geweld Universiteit wordt doorlopend bedreigd CHU-fractieleider kreeg twee weken cel voor rijden onder invloed Student Henk Vlaar: RB JUWEEL Hoogleraar Van Hulst ERRES Roolvink wil grens voor minimumloon niet verlagen Zomeirecept Zeven r.-k. kerken in Amsterdam-centrum waarschijnlijk dicht Zoon ex-minister Bot promoveerde Zware boetes voor verkopen vrije melk' STOFZUIGER Loting besliste wie mag studeren aan universiteit STUDENTENRAAD BIJNA FAILLIET Oostenrijkse boeren ontevreden DRAKA HET WEER IN EUROPA OPZIENBAREND SAMEN DOEN BOYCOT NIET MEER VRIJ OOK DICTATUUR INSPRAAK BENOEMINGSBELEID BELACHELIJK GEEN VOORRANG NAAR CAFÉ I De matras waarop U wérkelijk uitrust! Van DONDERDAG 27 JUNI 1968 ADVERTENTIE Maak nu een Ruil-ln-Winst van f 7.50, f 10.-, f 15.- of f20.- op uw 'voorhistorische' foto-apparaat bij aankoop van 't nieuwe toestel dat u al zo lang wilt kopen. Profiteer: de Grote-Ruil-ln-Winst wordt u nu geboden door alle foto zaken in Nederland. Herhaling: f 7.50, f 10.-, f 15.- of f 20.- schoon terug tegen inlevering van dat oude of kapotte ding bij TWÉÉ aankoop van een nieuwe. De Grote Ruil-In-Winst AMSTERDAM De luide roepers die beweren dat de rebellerende studenten Bever lawaai maken dan studeren, vinden in de nog korte levensgeschie denis van Henk Vlaar weinig steun voor hun verwijt. Henk Vlaar is 22 jaar. Hij studeert al vijf jaar medicijnen in Nijmegen en wil over enkele maanden doctoraal examen doen. Dit wil zeggen dat hij waar schijnlijk voor zijn 25ste jaar arts zal zijn. Hij werd geboren in Valkenswaard, kwam elf jaar oud op het gymnasium en deed zes jaar later met succes eindexamen gymnasium-bèta. Twee jaar geleden, toen de Neder landse huisartsen met staking dreig den, verkondigde een hoogleraar tij dens een college sociale geneeskunde dat het werk van een huisarts bij uit stek tot de vrije beroepen moest wor den gerekènd. Henk Vlaar onderbrak het betoog met de vraag: „Is dat nu niet een vooroordeel van onze samen leving, dat in de wetenschap voortwoe kert? Waarom kan een huisarts niet even goed of beter een ambtenaar zijn?" De hoogleraar wilde niet serieus op de vraag ingaan, waarop Henk Vlaar demonstratief de collegezaal verliet. Dat was toen een opzienbarende ge beurtenis. Na is het aan enkele medi sche faculteiten al normaal dat de stu denten antwoord krijgen als zij naar het hoe en waarom van de studiepro gramma's vragen. Kunnen studenten studieprogram ma's en wetenschapsprojecten zo overzien dat zij zelf een programma kunnen vaststellen? „De tegenstanders komen altijd met de eerstejaars opdraven, maar het gaat om de faculteit, dus hoogleraren, staf en studenten, die tezamen een pro gramma vaststellen". In september wil hij beginnen. Hoe stelt hij zich dat voor? „De vakantie zal door een groep stu denten worden gebruikt om het doel, de inhoud en de vorm van de studie programma's te inventariseren. Zono dig zullen er dan alternatieve program ma's worden opgesteld, die aan de stu denten zullen worden voorgelegd met een duidelijke uitleg waarom zo'n al ternatief wordt voorgesteld". Zullen de hoogleraren meewerken? „Steeds meer van hen zien de rede lijkheid en de noodzaak van onze ideeën in. Als we in september in iedere fa culteit vergaderingen krijgen over vorm, inhoud en doel van -de program ma's, dan is er al heel wat bereikt". En als een hoogleraar niet mee wil doen? „Als zijn programma, door de facul teitsvergadering wordt afgewezen én hij is niet bereid het te verdedigen of een alternatief te overwegen, dan kun nen zijn colleges worden geboycot". Bij iedere studie zijn noodzakelijke vakken die worden gehaat. „De hoogleraar moet de studenten dan duidelijk maken dat zo'n onderdeel onmisbaar is. Kan hij dat niet, dan is hij slechts tot onkritische overdracht van feitelijkheden in staat". Zullen de programma's niet verwa teren? „Als de student duidelijk is gemaakt dat hij medeverantwoordelijk is voor universiteit en samenleving dat moet al op de lagere school beginnen —dan zal hij wellicht hogere eisen aan zichzelf gaan stellen dan hem nu wor den opgelegd". Hoeveel studenten zullen deze ver antwoordelijkheid ambiëren? „Een kleine groep kan desnoods het geheel dwingen". Prof. Van Hulst heeft dat een nieu we dictatuur genoemd. „Ik voorzie geen voordurende tegen- HENK VLAAR ADVERTENTIE Men neme Juweel Amerikaans witbrood roomboter aardbeien mmmmmmmmmmmmm l&ü Wie elke dag wil smullen vraagt Juweel brood en banket HAARLEM In de Amsterdamse binnenstad staan zeven van de twaalf rooms-katholieke kerken op de nomina tie om gesloten te worden. Het zijn de St. Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade, de Krijtberg aan het Singel, de Posthoorn in de Haar lemmerstraat, de Zaaier op de Rozen gracht, de Onze Lieve Vrouwe-kerk op de Keizersgracht, de St. Annakerk op de oostelijke eilanden en mogelijk ook de Tichelkerk op de Lijnbaansgracht. Een speciale werkgroep heeft de bis schop van Haarlem, mgr. Th. Zwart kruis, geadviseerd deze kerken te slui ten. De kerken zouden verkocht moeten worden. Dat zou binnen vijf jaar moe ten gebeuren. In de plaats van deze kerken zou één kerk voor de hele binnenstad, een city- kerk, moeten komen. De sluiting van de zeven kerken höudt niet in dat ze ook afgebroken zullen worden. Zeker de St. Nicolaaskerk niet, die op de Monumentenlijst staat. ADVERTENTIE De medisch student Henk Vlaar heeft vorige week in Amsterdam verklaard dat de studenten aan de Nederlandse universiteiten en hogescholen zich voorbereiden om in september hun studiepro- gram ma's mede te bepalen. On- 5 t geveer tezelfdertijd verklaart 5 prof. dr. J. W. van Hulst op het jubileumcongres van de C.H.U. dat hij begrip had voor veel wensen van de studenten maar dat het bepalen van studie vorm en studie-inhoud door studenten 5 hem toch te ver ging. 5 Een vraaggesprek met beiden 5 bleek zinvol, omdat de hoogle- raar een open oog had voor de noodzakelijke veranderingen en 5 omdat de student geen kreten rondslingerde maar een weïover- 5 wogen plan verdedigde. Het eerst kreeg de student het 5 woord, waarna zijn ideeën de J basis vormden voor het vraagge- sprek met de hoogleraar. stelling student-hoogleraar. Als hij z'n programma moet verdedigen, zal de hoogleraar het kritischer opstellen, ten zij hij gebonden is aan een buiten-unie- versitaire belangengroep, maar dat is nu juist een invloed die bestreden moet worden. Steeds meer hoogleraren zullen het klassieke beeld leermeester-leerling gaan afwijzen. De revolte van nu is een duidelijk gevolg van het feit dat steeds meer hoogleraren niet meer ge heel vrij zijn. Daarom kunnen zij de mondigheid van de student niet aan vaarden". Met medewerking van de hooglera ren kan de democratisering van het hoger onderwijs dus een evolutionair verloop hebben? „ik ben bang dat de buitenuniversi taire belangengroepen, die nu in ver houding met de andere maatschappe lijke groepen bovenmate van de uni versiteit profiteren, deze evolutie niet zullen aanvaarden. Zij zullen wel solda ten sturen om hun orde te herstellen. Zij zullen voorzien dat als het hele on derwijs tot wezenlijke democratie gaat vormen, de komende generatie een tijdbom wordt in de gevestigde, niet- democratisch-ingerichte onderdelen van onze samenleving. Neen, ik voor zie dat er in de komende jaren een la wine van geweld over ons goedwil lende hoogleraren, stafleden en studen ten zal komen". Henk Vlaar spreekt met zachte stem en zijn logica is zorgvuldig gevormd en dikwijls ontwapenend. Als het gesprek is geëindigd, zegt hij: „Prof Van Hulst is bang voor een nieuwe dictatuur. Hoe beschouwt hij dan de huidige dictatuur, de dictatuur van de hoogleraren en wat nog erger is de groeiende in vloed van buiten-universitaire machts groepen die niet democratisch gecon troleerd kunnen worden, die dus in we zen ook een dictatuur vormen". LEIDEN Aan de Leidse universi teit promoveerde gistermiddag tot doctor in de rechtswetenschappen de heer B. R. Bot. zoon van de vroegere minister Bot. De promotie geschiedde cum laude na verdediging van het in het Engels geschreven proefschrift Nonrecognition and Tratv Relations Niet erkenning en verdragsbetrekkin- Ken. Met dit onderwerp plaatste de heer Bot, die verbonden is aan de Neder landse buitenlandse dienst, zijn proef schrift midden-in de actualiteit van het Volkenrecht. Aan de hand van voorbeelden di^ dagelijks in het nieuws zijn de Chinese Volksrepu bliek. de Duitse Democratische Repu bliek, Korea en Vietnam heeft de heer Bot de positie van de niet-erken- de staten en regeringen onderzocht. Hij kwam daarbij tot de conclusie dat de vroegere juridische argumen ten om een staat of regering al dan niet te erkennen, in de tegenwoordige tijd zijn versluierd door politieke cri teria. Als een juridisch aanwijsbaar punt voor deze ontwikkeling wijst hij de Stimson-doctrine van 1932 aan, het protest van de Amerikaanse minister van Buitenlandse zaken tegen de Ja panse bezetting van Manchurije. Sindsdien zijn er Hallstein- en Mao- dootrines gekomen, die beogen te voorkomen dat bepaalde staten of re geringen officieel worden erkend, ook al neemt zo'n land of regering deel aan het Volkenrechtelijke verkeer via veelal bilaterale verdragen. De promotor, de Leidse hoogleraar in het Volkenrecht prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys noemde het proefschrift de vrucht van creatie, durf en een filo sofisch gevecht om het niet aanwezige te definiëren. DEN HAAG In de spreekkamer der Eerste Kamer ontmoet ik prof. dr. .J W. van Hulst. Hij is 57 jaar, begon zijn loopbaan als achttienjarige onderwijzer, ging in de avonduren Nederlands M.O. studeren en werd werkstudent. Hij promoveerde tot doctor in de psychologie op een pedagogisch proefschrift. Acht jaar geleden werd hij hoogleraar aan de Vrije Universiteit. In 1956 werd hij voor de C.H.U. lid van de Eerste Kamer. Als prof. Van Hulst het vraaggesprek met Henk Vlaar heeft gelezen, zegt hij: „Vlak voor ik zaterdag mijn lezing zou houden, werd mij een kranteknipsel in de hand gedrukt. Daarin verklaarde Henk Vlaar dat de studenten zelf hun studieprogramma's zouden gaan sa menstellen. Toen heb ik gesproken van een nieuwe dictatuur. Zoals hij zijn ideeën in dit vraaggesprek uiteenzet, ben ik het in grote lijnen met hem eens". Prof. Van Hulst kan er niet van wor den verdacht dat hij opportuun zwicht voor de pressie van de studenten. Al in 1947 publiceerde hij richtlijnen voor lager onderwijs, waarin hij pleitte voor inspraak van de schoolkinderen op de leerprogramma's van de lagere school. In 1952 zette hij zijn ideeën ook over middelbaar onderwijs uitvoeriger uiteen in een handboek. In 1961 publi ceerde hij de brochure „Opvoeding tot democratie", waarin hij het geven van verantwoordelijkheid aan schooljeugd en studenten bepleitte. De beweging van nu heeft u dus niet verrast? „Het heeft mij al die jaren slechts verbaasd dat deze beweging zolang is uitgebleven. Ik weet dat vele studenten knarsetandend hebben rondgelopen om het beleid van hoogleraren. Zij meen den echter dat zij machteloos waren, omdat de hoogleraar de absolute macht haid". Hoever moeten inspraak en be slissingsbevoegdheid volgens u gaan? „Dat weet ik niet. Het is heel rede lijk dat studenten van hun hoogleraar eisen dat hij zijn studieprogramma ver dedigt en dat hij alternatieve voorstel len van hen overweegt. In welke ver houding tenslotte de beslissing moet worden genomen, weet ik nog niet. Dat is echter slechts een kwestie van tech nische uitwerking. Evenmin als Henk Vlaar geloof ik dat er een algemene en blijvende tegenstelling hoogleraar student zal komen. Ik geloof dat er via overleg tussen goedwillende, bona fide mensen veel kan worden bereikt". Moet de invloed van de studenten ook het benoemingsbeleid bestrijken? „Ik zie daar principieel geen be zwaar in, maar ook hier zie ik nog niet de technische uitwerking. Ik ben echter bereid met de studenten naar een weg te zoeken. De studenten moeten wel be denken dat benoemingsbeleid een zeer zware verantwoordelijkheid meebrengt. De rebellerende studenten willen deze verantwoordelijkhedi. „Ja, en zij hebben doorgaans een zeer hoge studiecode; het zijn meestal de zeer goede studenten die voor de vernieuwingen op de bres staan. Deze bereidheid om verantwoordelijkheid te aanvaarden zal ongetwijfeld maat schappelijk doorwerken. Om haar ef fectief te maken, zal men moeten beginnen de kinderen op de lagere school te leren verantwoordelijkheid te aanvaarden". Henk Vlaar vreest dat bepaalde be langengroepen buiten de universiteit de ze democratisering niet zullen aanvaar den en dat zij desnoods met geweld de ze democratisering zullen pogen tegen te gaan. Ziet u dat gevaar ook? „Dat gevaar is zeker niet denkbeel dig. De universiteit wordt doorlopend in de juiste uitoefening van haar taak bedreigd. Dit gevaar bedreigt echter niet alleen de universiteit, maar bijna alle maatschappelijke groepen. Om de ze dreiging te ontkrachten zal het hele onderwijs tot ware democratie dus tot het aanvaarden van eigen verant woordelijkheid moeten opleiden". De agenda van prof. Van Hulst is met een fijn pennetje volgeschreven. Als ik afscheid van hem neem, zegt hij: „De laatste vraag van Henk Vlaar heb ik nu wel beantwoord: ik wij iede re vorm van dictatuur af. Wie nog ge- GRONINGEN Zes veehouders uit Groningen en omtrek, die in begin april volle melk recht-van-de koe heb ben verkocht aan inwoners van de stad Groningen, zijn gisteren veroor deeld tot geldboeten. Eén van hen moest 275 gulden betalen; de vijf ande ren 105 gulden boeit elk. PROF. VAN HULST looft in de klassieke verhouding leer meester-leerling is een belachelijk mens. Ik vertrouw dat de goedwillende, bona fide krachten in onze samenleving de moeilijke overgang van nu zullen kunnen leiden zonder onnodige herrie". ADVERTENTIE Jumbo heet-ie! Zuigkracht: enorm èn regelbaar. Jumbo bezit een 600 Watt motor, drie-in-één combinatie mondstuk, speciale bergruimte voor 5 m vast snoer. Heeft een gespreide luchtuitlaat. Ketelinhoud Liefst 8 liter. Met diverse hulpstukken. f182,- DEN HAAG Dit jaar kunnen niet meer dan 325 eerstejaars-studenten in de tandheelkunde worden toegela ten tot een opleiding in Utrecht, Gronin gen, Nijmegen en Amsterdam. De com missie plaatsing eerstejaars heeft door middel van een loting moeten kiezen uit een totaalaantal aanmeldingen van 425. Het aantal aanmeldingen was eerste bfjna vijfhonderd, waarvan er bijna vijfenzeventig afvielen door wijzi ging van studierichting of door zak ken voor het eindexamen. Prof. dr. H. M. J. Scheffer, hoogle raar in Utrecht en lid van de Commis sie plaatsing eerstejaars, wil aan de ge gadigden die dit jaar niet aan de beurt zijn gekomen, het volgend jaar de hoog ste prioriteit geven. Hij schat het aan tal prioriteitsgegadigden het volgend jaar op tenminste tweehonderd, zodat voor slechts 125 een kans bestaat bij loting 1969 eerstejaars student in de tandheelkunde te worden. Ook verwacht de Utrechtse hoogle raar stagnatie bij de bouw van het universitair centrum in de Utrechtse Uithof. Als zijn vrees wordt bewaar heid zakt het aantal plaatsen voor ad- spirant-tandartsen in Utrecht van vijf entachtig naar vijftig. Prof. dr. Scheffer heeft nog niet de aanmeldingen rpeegeteld die te laat zijn binnengekomen en die waarschijnlijk het volgend jaar opnieuw aan de orde komen. Vrijwel ieder jaar melden zich dertig a zestig studenten te laat voor een tandheelkundige studie. Uitbreiding van het aantal opleidings instituten tot vijf vindt de hoogleraar een oplossing die pas op lange termijn ruimte biedt. Rotterdam zou de aange wezen plaats zijn, maar door het aan trekken van een deskundige staf moet op een voorbereidir\gstijd van tien jaar worden gerekend. Hetzelfde geldt voor Leiden. Alleen de Vrije Universiteit in Amsterdam kan uitbreiden op kortere termijn, die echter altijd nog vier a zes jaar zal zijn. DEN HAAG Minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) wil de leeftijd voor mannen en vrou wen, die onder de wettelijke regeling voor het minimum-loon vallen, niet la ger stellen dan 25 jaar. De minister wijst er echter in zijn memorie van antwoord op de wettelijke regeling van dit minimumloon aan de Tweede Kamer op, dat in c.a.o.'s een lagere leeftijd voor de uitbetaling van dit loon kan worden vastgesteld. De heer Roolvink gelooft niet. dat de invoering van zo'n minimumloon in het algemeen invloed zal hebben op de stij ging van de lonen voor mensen, die meer verdienen. Hij is van plan de Stichting van de Arbeid nauw te be trekken bij de uitvoering van de nieuwe wet. Vele Kamerleden hadden in het voorlopige verslag gevraagd, of ook de ambtenaren onder deze wet kunnen val len. Dit is niet mogelijk. Staatssecreta ris Van Veen (Binnenlandse Zaken) heeft toegezegd dat de nieuwe, wettelij ke regeling bij het bedrijfsleven ook voor ambtenaren als uitgangspunt zal worden genomen. Verscheidene leden hadden ge vraagd om het wat kalmpjes aan te doen met de volledige gelijkstelling van mannen en vrouwen. De minister wijst erop dat de regering al sinds 1955 aan het bedrijfsleven heeft gevraagd om die gelijke beloning door te voeren. Vele leden hadden bezwaar gemaakt dat in het wetsontwerp de jaarlijkse verhoging wordt afgemeten aan de stij ging van lonen en van prijzen. Het mi nimumloon zou hierdoor kunnen achter blijven op de loonsverhogingen voor mensen, die meer verdienen. UTRECHT De Nederlandse Stu dentenraad (N.S.R.) leeft op' de rand van een schuld van ongeveer veertig duizend gulden, ontstaan doordat ja- ranlang de begroting is overschreden. De penningmeester van de N.S.R., de heer A. M. Groos, noemde de boek houding „een janboel". WENEN Een 600-tal boeren heeft woensdag voor het parlementsgebouw in Wenen geprotesteerd tegen de land bouwpolitiek van de regering. Zij zijn ontevreden over de prijsverlagingen van melk en granen en over de nieuwe belasting van 10 pet op wijn. De boe ren bekogelden het gebouw met eie ren. ROTTERDAM Slechts één lid van de C.H.U. een jongerenlid was gister middag getuige van de confrontatie van de tijdelijk op non-actief staande frac tievoorzitter van zjjn party in de Tweede Kamer, J. T. Mellema (44), met de Rot terdamse politierechter. De publieke tribune bleef, op vier stamgasten na, leeg. Alleen de uiterste waakzaamheid van alle betrokkenen voor een correct verloop, die de zaak iets langer deed duren dan anders in soortgelyke gevallen, verraadde dat de verdachte meer boven het hoofd kon hangen dan een vonnis wegens auto reden onder invloed van sterke drank. Dat vonnis twee weken gevange nisstraf en één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid zal straks op tafel liggen als de Tweede Kamerfractie van de CHU gaat beslissen over het wel of niet continueren van Mellema's leider schap. De politicus heeft gistermiddag de ontmoeting met de strafrechter niet ontweken. De sterk gebruinde, in on berispelijk grijs gestoken Groninger er kende met sterke stem zijn schuld. Hij had in de nacht van 23 op 24 april op het kruispunt Bergselaan - Schie- weg in Rotterdam geen voorrang ver leend aan een andere auto. Er was een hevige botsing gevolgd, waardoor zware schade was ontstaan aan beide voertuigen. De grote Buick van het Kamerlid werd naderhand to taal verloren verklaard. Een politiepa trouille die zich op de hoogte kwam stel len, rook alcohol. Een politiearts mat bijna anderhalf uur na de aanrijding een alcoholpromil lage van anderhalf in het bloed van de heer Mellema. Tevoren al hadden enke le agenten en een inspecteur geconsta teerd dat het Kamerlid onzeker liep en geconcludeerd dat hij geen auto kon besturen. Uit de opsomming van het doen en la ten van het Kamerlid op de avond voor het ongeluk, bleek dat de politiemannen gegronde redenen hadden voor hun con clusies. „Ik ben", zei de heer Mellema, „omstreeks half twee 's middags ver trokken uit Nieuw-Scheemda. Om half vier ben ik in Soesterberg gestopt, waar ik twee glazen bier heb gedronken." In Rotterdam, waar hij in het Bouwcentrum een receptie van minis ter Udink (ontwikkelingshulp) ter gele genheid van de Indonesische donorcon ferentie zou bijwonen, was hij eerst naar 'n café gegaan voor nog 'n glas bier. Op de receptie, die tot elf uur 's avonds duurde, had hij volgens zijn medede ling drie glazen sherry en drie glazen oude klare genóten. De avond was af gerond met een bezoek aan een café restaurant dat tot tegen één uur duur de, maar de heer Mellema dacht daar slechts een enkel glas whisky te hebben genuttigd. De officier van Justitie mr. B. van der Meulen wilde uitvoerig horen hoe de heer Mellema het in zijn hoofd had kunnen halen na zo'n portie drank ach ter het stuur te gaan zitten. „Ach", luidde de eerste verklaring. „Ik had mijn auto geparkeerd in de on dergrondse Schouwburggarage en ik reed zonder haperen omhoog. Achteraf zeg je natuurlijk dat je het niet had moeten doei), maar op dat moment vond ik dat het ging. Natuurlijk voel je dat het fout is, maar aangezien er om één uur 's nachts geen openbaar ver voer is dat me naar Den Haag kan brengen, waar ik 's ochtends vroeg weer moest wezen, ben ik ingestapt." „Ik vind dat", reageerde mr. Van der Meulen tevreden, „maar een kin derachtig verweer, hoor." „Soms hebben we er op woensdag wel veertien achter elkaar, vandaag maar één", 'aldus de officier, „maar het is al tijd hetzelfde: De verdachte erkent dat hij verkeerd is geweest, maar op het moment zelf heeft hij toch jammerlijk gefaald. Ik eis hetzelfde als altijd; ik zie geen enkele verzachtende om standigheid." Die zag de raadsman, mr. F. W. B. Baron van Lynden wel. Hij bracht ook de maatschappelijke achtergrond van de heer Mellema ter sprake. „Mag ik deze ongezochte gelegenheid aangrijpen om het fabeltje tegen te spreken dat er in Nederland klassejustitie zou zijn", zei hij. „Het is misschien wat sterk om over omgekeerde klassejustitie te pra ten, maar als er een verdachte met 'n bijzondere positie terecht moet staan, is iedere betrokkene opeens uiterst voor zichtig. Je hebt er geen voordeel van, alleen maar nadeel." ADVERTENTIE DRAKA. o. S 2 c UI 2 V <D ca w ■«-* ca ca Ui 1 *o g* OJ£P E SM Den Helder regen z 17 5 Eelde regen z 19 2 Twente regen zzw 20 3 Zuid-Limb. zw.bew. z 20 0 Stockholm l.bew. wzw 21 5 Londen geh.bew. zzw 21 2 Amsterdam regen zzw 19 5 Parijs 1 half bew. zw 23 0 Berlijn zw.bew. z 23 0,6 Genève zw.bew. wzw 25 0 Athene l.bew. n 26 0 Rome l.bew. no 27 0 Madrid zw.bew. w.stil 35 0 Mallorca onbew. ono 27 0

De Vallei | 1968 | | pagina 11