Hoe verschriKkelljR deselijk en ouderwets De Auto Onderlinge is toont u 't moderne hoofdknntoor in Groningen... Russen beletten ramp met Boeing te onderzoeken Vorst van Rozeneiland zit niet meer op rozen maar in gevangenis 100% sap-vol zon Straks boter zonder water op de markt Voor aanvullende werken f 53 min. Nazi-generaal overleden Oud-internationals verloren met 4-3 Tv-uitzendingen uit Mexico lopen gevaar Duitse boksbond wil beschermende maatregelen MUITERIJ OP AVOCADOCORE BEËINDIGD Bij bedrijf in Grouw straks werk voor nog 350 mensen V Arnhem krijgt 110 m hoge toren voor straalverbinding Griekse gevangenen krijgen het iets beter Faciliteiten voor West-Berlijn Kans op bibliotheek met programma's voor computers Zware stationsbrand in Parijs OOSTDUITS SPION IN ZWITSERLAND GEPAKT VEROVERAAR VAN DENEMARKEN EN NOORWEGEN Nu is er Minute Maid sinaasappelsap. Van Florida sap het hele jaar door te genieten:maak (ween fles sinaasappels. Sap waarin de verrukkelijke smaak open en schenk in.Met Minute Maid sinaas® appel van de versgeplukte vruchten volledig behouden is. sap hebt u uw eigen sinaasappelboom..ffizomaar Rijk aan natuurlijke vitamine C! Hetiszogemakke- in uw koelkast! lijk om van dat gezonde Minute Maid sinaasappel- <8St I DONDERDAG 27 JUNI 1968 Wij vinden dat de „geachte clientèle" van een goed ouderwets en degelijk verzekeringsbedrijf recht heeft op een coulante, correcte en vooral snelle afwikkeling van alle posten. We zijn gespecialiseerd iri motorrijtuigverzèkeringen, al 40 jaar lang. 't Blijkt dat we dit redelijk, doen, want we hebben over heel Nederland, vele, zeer véle tienduizenden polishouders. En dat aantal groeit dagelijks. En toch heeft elke individuele cliënt recht op ouderwets persoonlijk dienstbetoon. Dat kan alleen als een bedrijf zeer modern en efficiënt wérkt. Omdat De Auto Onderlinge zo degelijk is, moeten we wel progressief zijn. U ziet dus wel dat dit hoofdkantoor in Groningen met zijn „computerized" admini stratie inderdaad kenmerkend is voor de degelijke Auto Onder linge. Óh ja, misschien zijn onze concur- rentie-begrippen ook al ouderwets, want de A.O. biedt zeer ruime polis voorwaarden bij gunstige premies zowel, voor W.A-als All-Risks ver zekeringen! VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ DEAUTOONDERUNGE cfe beste bumper is een polis van De Auto Onderlinge WASHINGTON Russische functio narissen hebben een onderzoek van Amerikaanse deskundigen naar de vliegramp met een Boeing-727 in 1966 in Oost-Duitsland belet, hoewel het on derzoek veel belangrijke inlichtingen over de veiligheid van het toestel zou hebben opgeleverd, zo heeft de Notio nal Transportation Safety Board woensdag in Washington bekend ge maakt. Gezegd werd dat de Russische auto- ARNHEM In verband met het in aanleg zijnde nieuwe koppelnet, het zg. 380 KV-net, van de Samenwerkende Elektriciteitsproduktiebedrijven" (SEP) wordt op het terrein van de Kema in Arnhem een straalverbindingstoren ge bouwd, die even hoog wordt als de Dpmtoren in Utrecht, nl. 110 meter. Op de toren, die twee miljoen gulden kost, en een diameter heeft van ruim 10 me ter, komt een 25 meter hoge antenne voor de PTT. Ook komt op het Kema-terrein een nieuw landelijk bewakingscentrum van de SEP. De bestaande telecommunica- tieverbindingen van de elektriciteits bedrijven zijn nl. als een ondergronds kabelnet uitgevoerd, maar vooral, de laatste jaren neemt het aantal storin gen als gevolg van beschadigingen door draglines e.d. sterk toe. Dit heeft ertoe geleid om de thans noodzakelijke uit breiding van het 380 KV-net te realise ren als straalverbindingsnet. ATHENE De Griekse regering heeft maatregelen getroffen om de toe standen op de gevangeniseilanden Ja- ros en Leros, waar ongeveer 2.250 po litieke gevangenen verblijven sinds de staatsgreep van vorig jaar, te verbete ren. Dat heeft vice-premier Stylianos Patakos meegedeeld. De gevangenen kunnen nu familieleden ontvangen en meer brieven sturen aan vrienden en verwanten, zei hij. Patakos is voorzitter van een rege- liwgscommissie die is ingesteld nadat het internationale Rode Kruis had aan gedrongen op verbetering van de om standigheden op de betrokken eilan den. Hij zei dat binnenkort een aantal gevangenen zal worden overgebracht naar andere eilanden die beter zijn in gericht. BONN De Duitse Bondsdag heeft in laatste lezing hulpmaatregelen voor West-Berlijn goedgekeurd, waardoor de jaarlijkse kosten van de federale re gering ten behoeve van de Westberlijn- se economie met 50 miljoen mark stij gen. Op het ogenblik geeft Bonn reeds 2 miljard mark per jaar uit voor be lastingfaciliteiten ten behoeve van de Berlijnse economie. Het nieuwe wetsontwerp, dat nog door de Bondsraad moet worden goed gekeurd, voorziet in grotere belasting faciliteiten voor de woningbouw, voor nieuwe investeringen en een gunstiger regeling voor de omzetbelasting. Het ministerie voor Zaken geheel Duitsland betreffende, heeft mee gedeeld dat het zaterdag zal beginnen aan Westduitse en Westberlijnse reizi gers de nieuwe kosten terug te betalen, welke Oost-Duitsland heeft ingevoerd voor het verkeer tussen West-Berlijn en West-Duitsland. DEN HAAG Binnenkort zullen bij wijze van proef enkele duizenden ton nen z.g. boterconcentraal (boter zon der water op de markt worden ge bracht. Daardoor zal de Nederlandse keukencultuur weer meer mogelijkhe den krijgen. Minister Lardinois (Land bouw en Visserij) zei dat gisteren in de Eerste Kamer bij de behandeling van zijn begroting. De boer J. de Groote gaf de minis ter de raad om de boteroverschotten te verdelen onder de laagst gesalarieerden en loontrekkenden. „Niet gratis natuur lijk, maar tegen dezelfde prijs als van een pakje margarine". Minister Lardi nois antwoordde dat sociale maatrege len inzake de boteroverschotten in Brussel in studie zijn. De antirevolutionaire senator P. C. Elfferich vroeg om een „gouden hand druk" voor tuinbouwbedrijven, die van stookolie op aardgas willen overgaan. Het ging hem vooral om de ombouw kosten. De minister zei dat hierover bin nenkort een beslissing wor dtgenomen. Hij was wel bereid om als in bepaalde gebieden en de minister dacht daar bij niet aan het Westland of Venlo al le tuinders tegelijkertijd aardgas gaan gebruiken, een handje te helpen door bijdragen uit het ontwikkelings- en sa neringsfonds. De opbrengst van de haring is dit jaar de helft minder dan vorig jaar, zo zei de minister gisteren nog. De socialis tische afgevaardigde P. Damming had daarover zijn bezorgdheid uitgesproken. Daar staat echter tegenover dat de ha ring nu door de diepvrieskluizen gaat. Het publiek heeft daardoor weer ver trouwen in het zeebanket, aldus mi nister Lardinois. RIMINI De „onafhankelijk heid" van Rozeneiland, een kunst matig eiland van 400 m2 buiten de Italiaanse territoriale wateren ter hoogte van Rimini, heeft niet lang geduurd. Italiaanse politie en doua ne hebben het eiland woensdag be zet, minder dan 24 uur nadat de 39- jarige Pietro Bernardini het tot „soevereine staat" had uitgeroepen. De „Vorst" werd naar het poli tiebureau gebracht. Een „regering" van acht man was al bezig geld en postzegels te drukken. De soevereine vorst van Rozen eiland zat al zonder eten. Zijn vrien den, die hem per boot tot dusver van mondvoorraad hadden voor zien, zijn door de Italiaanse politie tegengehouden. Zij mochten het eiland niet op. Rozeneiland is een massief bouw sel van staal en beton, dat zich ter hoogte van Rimini in de Adriatische Zee bevindt. De enige bewoner, de 39-jarige Italiaan Pietro Bernardi ni, had het gehuurd, nadat een Ita liaanse architect het voor experi mentele doeleinden had gebouwd. Bernardini heeft daarop het eiland onafhankelijk verklaard. Als officiële taal heeft hij Esperanto gekozen. Met zijn vrienden wilde hij van het eiland, dat net buiten de Italiaanse territoriale wateren ligt, een toeristische attractie ma ken. Zijn territorium is 400 bij 400 meter groot, er wapperde een oran je vlag met drie rozen. Dinsdag reeds pleegde de Italiaan se politie een „invasie" op het eiland, waarop „de staatsraad" van het eiland, een vurig protest telegram verzond aan president Sa- ragat. De soevereine status van het eiland was geschonden, stond er in. AMSTERDAM Er zijn plannen voor oprichting van een bibliotheek met programma's voor computers. De bedoeling is dat bedrijven deze pro gramma's kunnen lenen, bijvoorbeeld voor de geautomatiseerde salarisad ministratie. De plannen voor de bibliotheek ko men van de stichting Het Nederlands Studiecentrum voor administratieve automatisering in Amsterdam. De eco nomische faculteit van de universiteit van Amsterdam en het Nederlandse instituut van accountants heeft de af gelopen tien jaar veel gestudeerd op het vraagstuk van automatisering. Het aantal computers in ons land is in tien jaar gegroeid van tien tot acht honderd. Het samenstellen van de pro gramma's waarop deze reken.tuigen werken, is een zeer kostbare zaak. De stichting wil met de bibliotheek deze kosten verminderen. Hoewel de computer steeds meer toepassing vindt in het bedrijfsleven zijn de voordelen die men door deze machines bereikt nog altijd niet hon derd procent. Het gebrek aan vol doende deskundigen heeft zowel in ons land als daarbuiten tot gevolg dat ze ventig tot tachtig procent niet het ren dement oplevert dat ervan wordt ver wacht. CHUR, (Zwitserland) De Westduit se zakenman Peter Neumann zal op een nog te bepalen datum terecht moeten staan op beschuldiging een Oost duits inlichtingennet te hebben opgezet," zo is bekendgemaakt door het openbaar ministerie in het Zwitserse kanton Graubünden. Volgens de justitie, heeft Neumann gewerkt voor zijn landgenoot Hansheinz Porst, de miljonair, die in West-Duitsland een proces te wachten staat, wegens het vergaren van geheime politieke inlichtingen voor Oost-Duits land. Het proces tegen Neumann zal waar schijnlijk plaatshebben in de hoofdstad van Graubünden,. Chur, waar hij direc teur is van een maatschappij, die hij als dekmantel voor zijn spionage-activiteit zou hebben gebruikt. Volgens de justitie heeft Neumann instructie gehad van twee bekende Oostduitse agenten. DEN HAAG Ter verdere bestrij ding van de werkloosheid heeft de mi nister van sociale zakep en volksge zondheid weer een programma van aanvullende werken met een bedrag aan totale investeringskosten van on- veer f 53 min. voor uitvoering vrjjge- gegeven. De uitvoering daarvan kan in het derde kwartaal van 1968 aan vangen. Het betreft hier in hoofdzaak bouw werken in. de provincies Groningen, Drente, Friesland, Overijssel, Gelder land, Limburg en Noord-Brabant. PARIJS Gisteravond omstreeks 22 uur is in het Parijse Gare de l'Est een grote brand uitgebroken. Een aan tal vooral ondergronds gelegen kantoren is in vlammen opgegaan. Te gen 23 uur liet de brandweer verster kingen aanrukken. Kort voor middernacht was het vuur bedwongen. De materiële schade is aanzienlijk. Een bedrag kon nog niet worden ge- noemid. De oorzaak van de brand, die benedengronds is uitgebroken staat nog niet vast. Het treinverkeer heeft geen hinder ondervonden. Als gevolg van een staking van het personeel van het Parijse Gare Saint- Lazare heeft dinsdagmiddag het buurt- spoorwegverkeer in het gebied ten wes ten van de Franse hoofdstad enige uren stilgelegen. De staking waartoe de com- munische CGT had opgeroepen, hield verband met een verkiezingsincident op maandagavond. Toen raakte een groep spoorwegarbeiders slaags met aanhan gers van een rechtse groepering, die aanplakbiljetten wilde aanbrengen op een spoorbrug. Een van de „plakkers" trok een revolver en schoot een spoor wegman in de arm. Twee andere spoorwegarbeiders liepen andere ver wondingen op. De politie heeft drie mannen aangehoulden. Uit solidariteit legde het spoorwegper soneel van het Gare des Invalides ook het werk voor enige uren neer. HOLZMINDEN (Duitsland) Kolo nel-generaal Nikolaus von Falkenhorst, die in 1940 de leiding had van de Duit se invasie in Noorwegen en Denemar ken, is op 18 juni op 83-jarige leeftijd gestorven, zo hebben familieleden van daag bevestigd. Zij zeiden dat een van zijn laatste wensen was geweest dat geen ruchtbaarheid aan zijn overlijden zou worden gegeven. Hij is vorige week begraven. Tijdens de invasie in Polen in 1939 voerde hij het bevel over het 21ste korps van de Wehrmacht. In februari 1940 werd hij aangewezen om de inva sie in Noorwegen en Denemarken te leiden. De operatie, die op 9 april begon verliep volgens plan. Als belo ning werd von Falkenhorst gepromo veerd van lt.-generaal tot kol.-generaal. Van 1940 tot 1944 was hij comman dant van de Duitse strijdkrachten in Noorwegen, toen hij van zijn bevel werd ontheven wegens verzet tegen het beleid van de nazi-commissaris van Noorwegen Josel Terboven. In 1964 heeft een Brits militair ge rechtshof von Falkenhorst wegens zijn rol in de oorlog tot de doodstraf ver oordeeld. Deze straf werd later gewij zigd in 20 jaar gevangenisstraf. Op 13 juli 1953 werd hij wegens zijn gezond heidstoestand ontslagen uit de gevan genis voor oorlogsmisdadigers te Werl. riteiten deskundigen van de Safety Board de toegang tot de plaats van het ongeluk dat op 15 november 1966 plaats had op ongeveer 16 km ten zuidwesten van het Berlijnse vliegveld Tegel, had den ontzegd. Bij de ramp waren drie bemanningsleden om het leven geko men. Twee dagen na het ongeluk hebben de Russen de drie lijken aan de Ame rikaanse autoriteiten overgedragen, als mede wrakstukken van het vliegtuig van Pan American. Later bleek dat de wrakstukken slechts 50 procent van het vliegtuig omvatten. De board maakte bekend, dat 12 be langrijke onderdelen waren verdwenen, zoals het bandopnameapparaat in de cockpit, waarop een gesprek moet heb ben gestaan van een half uur tussen de bemanning onderling, en de z.g.n. zwar te doos, die de laatste vluchtgegevens van het toestel bevatte. Deze gegevens betreffen onder meer de hoogte, snel heid, koers en het dalingspercentage, van het vliegtuig. Tevens werden instrumenten uit de cockpit vermist, waaronder navigatie- en communicatie-apparatuur. Ook het instrumentenpaneel van de piloot was niet teruggegeven. De Board zei, dat geen der vermiste instrumenten van waarde voor de Rus sen was, daar het reeds geruime tijd in gebruik was. Russische deskundigen hebben vele malen de gelegenheid ge had om dergelijke instrumenten te be kijken en te onderzoeken tijdens norma le diensten zo werd gezegd. HAIFA, (Israël) De muiterij aan boord van de Israëlische bananenboot Avocadocore is voorbij, zo is vandaag in Haifa bekendgemaakt. De Mctritame Fruit Carriers Company deelde in een verklaring mee, dat het geschil „vreed zaam is opgelost" door kapitein Nim rod Esherl, vertegenwoordigers van de Israëlische vakbond van zeelieden en het ministerie van Verkeer. Het schip ligt thans 24 uur in de ha ven van Bremen met een lading bana nen met een waarde van drie miljoen dollar. De lading dreigt in de ruimen te verrotten. Aanvankelijk werd gevreesd dat de politie zou moeten ingrijpen om de muiters die naar verluidt waren bewa pend met messen en staven, tot beda ren te brengen. GROUW Halbertsma NV een hout verwerkende industrie in het Friese Grouw, waar 650 mensen werken is van plan de komende drie jaren nog 350 ar beidskrachten aan te trekken. Het bedrijf heeft namelijk grote uit breidingsplannen in petto. Er is een bedrag van vijftien miljoen gulden mee gemoeid. Halbertsma levert kant en klaar bouwmateriaal voor bedrijfsge bouwen. BAARN De oud-internationals heb ben woensdag in de traditionele wed strijd op het sportterrein van paleis Soestdijk met 4-3 verloren van een combinatie van spelers uit Soest, Baarn en Spakenburg. Bij de rust van deze ont moeting, die ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard (29 ju ni) werd gespeeld, was de stand 4-1 voor de combinatie. De drie doelpunten van de oud-internationals kwamen op naam van Tony van der Linden. Na afloop reikte prins Bernhard, die met koningin Juliana de wedstrijd bij woonde, de beker uit aan de aanvoer der van de combinatie, Hans Elver- ding. HAMBURG De aangekondigde te levisie-uitzendingen over de Olympi sche zwemwedstrijden in Mexico-stad lopen gevaar. De programma-chef van de Olympische uitzendingen voor het Eurovisienet, de heer Horst Seifart, heeft woensdag in Hamburg medege deeld, dat hij van de internationale zwemfederatie (FINA) nog steeds geen programma heeft gekregen. „Ik weet nog steeds niet precies, op welke dag en hoe laat bepaalde nummers worden gezwommen en ik kan niets' gaan inde len als ik niet precies weet hoe laat bijvoorbeeld de 100 meter vrije slag heren begint", aldus de heer Seifart, die eraan toevoegde, dat hij van de FINA nu binnen drie weken het gede tailleerde zwemprogramma wil hebben en dat anders dit belangrijke Olympi sche onderdeel niet op de Europese televisieschermen zal verschijnen. KEULEN Naar aanleiding van de dood van de beroepsbokser Jupp Elze (28) heeft de Duitse boksbond woens dag een aantal maatregelen genomen die de boksers in de toekomst meer be scherming zullen moeten verschaffen. Zo hebben de ringartsen met ingang van heden van de bond het recht ge kregen een gevecht te stoppen als zij vinden, dat de gezondheid van een van de boksers in gevaar zal komen wan neer de wedstrijd wordt voortgezet. Vroeger kon een arts de scheidsrechter alleen maar adviseren een match af te breken. De arbiter nam dan de beslis sing. Ook moeten alle Duitse boksers zich van nu af aan jaarlijks aan een intensieve medische controle onder werpen, waarbij vooral op 't functione ren van het hart en de hersenen zal worden gelet. Tevens wordt de strijd tegen de sti mulerende middelen ter hand genomen. Na elk gevecht zal voortaan een anti dopingcontrole plaatsvinden. Wanneer een bokser „drug" blijkt te hebben ge bruikt, staat hem in ieder geval een boksverbod te wachten. Hij loopt zelfs de kans, dat zijn bokslicentie hem le venslang zal worden ontnomen. Als voorlopig laatste maatregel zal de Duit se boksbond ertoe overgaan nationale titelgevechten in te korten van twaalf tot tien ronden. Bij de Europese boks- unie (EBU) zal een verzoek worden ge daan bij gevechten om de Europese ti tel het aantal ronden terug te brengen van vijftien naar tien. Pluk verse. vitaminerijke Florida sinaasappels zó uit uw koelkast Minute Maid GEDEP. HANDELSMERK Een produkt van The Coca-Cola Company

De Vallei | 1968 | | pagina 6