De Gaulle poogt prijzen in de hand te houden Spoorwegactie treft de Britse economie VOOR 170 MILJOEN HEROÏNE IN BESLAG GENOMEN Rennies Tweede ronde Japanse vlag terug op Iwo Jima Gebeente van Petrus gevonden Over de grenzen Sirhan achter kogelvrij glas Nieuw recept! Eet eens voor de afwisseling 4 VISPANF^S 400 GRAM 1- 2,15 Inflatie op weg in Frankrijk Sp ïonageproces in Gdynia VRUCHTELOOS OVERLEG IN PARIJS Abe Fortas volgt W arren op Oe Thant nodigt China uit Beter voor muildieren dan voor mensen Oud-O.A.S.'ers terug Arrestatie in zaak Lacroix Hogerhuis niet afgeschaft Goed speurderswerk Meer misdaden in West-Duitsland ZWOLLENAAR IN ZUID-SLAVIË VEROORDEELD OUD-MINISTER GAF HOORNVLIEZEN AAN ONBEKENDE EEG SPIRAAL GEHEIM Paus Paulus: 1 5111 wmwË. m 88 m Dié zijn lekker! Flinke stukken zeeverse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept. Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. DONDERDAG 27 JUNI 1968 WARSCHAU. Het marinehof in de Poolse oostzeehavenstad Gdynia heeft woensdag het proces geopend tegen een Westduitser en een Pool, die worden be schuldigd van spionage in opdracht van 4* Amerikaanse inlichtingendienst. De beschuldigden z(jn de 30-jarige Westduitser Peter Pawelczyk, geboren in Gdansk (het voormalige Danzig) en de 30-jarige Poolse technicus Wladislaf Ostojski, een zeeman, aldus het pers bureau PAP. Beiden worden ervan ver dacht Poolse defensie- en economische geheimen te hebben doorgegeven aan de Amerikaanse inlichtingendienst. Pawelczyk, die 10 jaar geleden naar Bremen is geëmigreergd, zou volgens PAP tijdens de eerste zitting hebben gezegd: „ik ben Duitser. I betreur niet wat ik heb gedaan. Ik voelde 't als een schuld aan West-Duitsland". Toen hem werd gevraagd waarom hij dan voor een buitenlandse (Amerikaan se) inlichtingendienst werkte, antwoord de hij de Duitse Bondsrepubliek en de Verenigde Staten zijn tweelingbroers die van hetzelfde bord eten", aldus PAP. Volgens het persbureau zou Pawel czyk Poolse zeelieden hebben benaderd in Westduitse havens in een poging in lichtingen van hen los te krijgen en hen te ronselen voor de inlichtingendienst. Ostojski had hij in 1961 voor de eerste maal in Bremen ontmoet, aldus PAP. Het persbureau vermeldde niet hoe het tweetal is gearresteerd. PARIJS De tiende bijeenkomst van de Amerikaanse en Noordviëtna- mese delegaties naar het inleidend vre desoverleg in Parijs heeft woensdag ruim vier uur geduurd, zonder dat ook ditmaal vooruitgang werd geboekt. De Noordviëtnamese delegatie onder lei ding van Xoeaa. Thoey legde een plan voor het beëindigen van de vijande lijkheden voor. waarbij er wederom de nadruk op werd gelegd dat in de al lereerste plaats de Amerikaanse aan vallen tegen Noord-Viëtnam moeten worden beëindigd. De Amerikaanse de legatie die ditmaal onder leiding stond van Cyrus Vance (Averell Harriman keert pas 1 juli uit Washington terug) wees de Noordviëtnamese eis ook nu ▼an de hand, zeggend dat de Amerika nen de eerste stap tot de-excalatie heb ben gedaan en dat verdere stappen tot vermindering van het geweld van twee kanten moeten komen. Vance zei dat de Amerikaanse luchtaanvallen in di rect verband staan met de veiligheid van de Zuidviëtnamese en geallieerde troepen in de noordelijke provincies van Zuid-Viëtnam. Het plan van de Noordviëtnamese de legatie omvat de volgende punten: a) Erkenning van het Zuidviëtname se bevrijdingsfront (waarvan de Viët- Cong de strijdkrachten vormen) als po litieke beweging in Zuid-Viëtnam. b) Het aftreden van de regering in Saigon en algemene, geheime en de mocratische verkiezingen voor een grondwetgevende vergadering. c) Herinstelling van een democrati sche regering van nationale eenheid. d) Herstel van dc eenheid van Viët- nam door onderhandelingen tussen Noor- en Züid-Viëtnam KAAPSTAD De hoornvliezen van de ogen van dr. Eric Louw, de Zuid- afrikaanse 77-jarige oud-minister van Buitenlandse Zaken die maandag in 'n ziekenhuis te Kaapstad overleed, zijn overgeplant op een niet met name ge noemde patiënt. Dit is woensdag, op de dag van de begrafenis van de oud-mi nister, bekendgemaakt. PARIJS De Franse regering heeft maatregelen genomen, om de prijsverho gingen tot drie procent te beperken, zodat de arbeiders voordeel zullen hebben van de loonsverhogingen van 10 tot 14 procent die zij na de stakingen hebben weten te bedingen. De regering heeft snel ingegrepen om de inflatie de kop in te drukken vooral aan de vooravond van de tweede ronde van de verkiezingen, welke de Gaul listen vermoedelijk met een zeer grote meerderheid in het parlement zullen opleveren. President De Gaulle zal zaterdag om 13.00 uur via de radio en t.v. het land toespreken. De uitzending zal 's avonds om 20.00 uur worden herhaald De president verschijnt voor radio en t.v. 24 uur nadat de verkiezingspropa ganda via de O.R.T.F. is gesloten, een oneerlijke concurrentie voor de ande re betrokken partijen. Het regeringsprogramma ter stabili sering van de prijzen en ter bestrijding van de werkloosheid werd uiteengezet na een kabinetsraad. Een communiqué duidde op de mogelijkheid dat een prijs- beheersing zal worden afgekondigd, als fabrikanten en winkeliers zich niet houden aan de richtlijnen van de rege ring. Ter bestrijding van de werkloosheid, zullen exporteurs een subsidie ontvan gen welke gelijk staat met 6 procent van de salariskosten ter bestrijding van de hogere loonkosten. Dit zal voort duren tot 31 oktober waarna de subsidie voor de volgende drie maanden 3 pro cent zal zijn. Exporteurs zullen verder tegen 2 procent rente leningen kunnen aangaan. Van haar kant zal de regering voor lopig de kosten voor elektriciteit voor industriële gebruikers en de vracht tarieven voor het spoor niet verhogen. In een bijeenkomst van het Franse kabinet onder voorzitterschap van pre sident De Gaulle werd besloten dat Frankrijk zijn verplichtingen tegen de E.E.G. en de algemene overeenkomst inzake tarieven en handel (GATT) vol ledig zal nakomen, zo staat in een na afloop van de kabinetsvergadering ge publiceerd communiqué. Volgens het communiqué levert de inwerkingtreding van de volledige douane-unie in de ge meenschap op 1 juli echter speciale moeilijkheden op. De Europese com missie is op de hoogte gesteld van de maatregelen die de regering wil nemen om aan de situatie het hoofd te bieden. Wat de invoer betreft zullen volgens de regering zo snel mogelijk maatrege len worden genomen om abnormale toenemingen te voorkomen, zo staat verder in het communiqué. De invoer van auto's, elektrische huishoudelijke apparaten en van bepaalde textielpro- dukten zal gedurende enige maanden of tot het eind van het jaar aan con tingenten moeten worden geboden. Soortgelijke maatregelen worden over wogen ten behoeve van de ijzer- en staalindustrie. De regering is voornemens elke prijs verhoging de kop in te drukken, die een eindeloze loon- en prijsspiraal in wer king zou kunnen stellen en die werk nemers, bedrijven en consumenten al len gelijktijdig zou schaden. Het communiqué van de regering zegt dat bepaalde winkels en andere onder nemingen hebben aangekondigd hun prijzen te zullen verhogen met percen tages die in geen enkele verhouding staat tot de grotere lasten die zij heb ben te dragen. LOS ANGELES Een hek van kogel vrij glas zal de vermoedelijke moor denaar van senator Robert Kennedy, Sirhan Sirhan beschermen als hij terechtstaat. Het hek, dat misschien ook de rechters en advocaten zal moeten beschermen, gaat ongeveer 72.000 gulden kosten. Er zijn voor Sirhan uitgebreide vei ligheidsmaatregelen getroffen als hij vrijdag voor een rechtbank in Los Angeles zal verschijnen. De route die wordt gevolgd van de gevangenis naar het gerechtsgebouw is zorgvul dig geheim gehouden. ADVERTENTIE Deze prijsstijgingen moeten onmid dellijk ongedaan worden gemaakt an ders zal de regering ingrijpen aldus het communiqué. Welke prijsstijgingen de regering als te vergaard beschouwt, komt in het communiqué niet naar vo ren. De prijs van het volksbrood is on langs met tien procent verhoogd. Twee automobielfabrieken en een elektroni sche industrie hebben dinsdag prijs stijgingen van drie procent aangekon digd. WASHINGTON President Johnson heeft de benoeming bekendgemaakt van rechter Abe Fortas tot president van het Opperste Gerechtshof in Wash ington. De 58-jarige Fortas volgt Earl Warren op, die deze functie sinds 1953 bekleedde en nu ontslag heeft gevraagd wegens zijn leeftijd Warren is 77 jaar. Naar verluidt wilde Warren door zijn aftreden president Johnson de ge legenheid geven, voor het einde van diens ambtstermijn weer een liberaal rechter tot president van het hoogste rechtscollege in de V.S. te benoemen. Door de moord op senator Robert Ken nedy zou z.I. de kans zijn toegenomen, dat Richard Nixon de volgende Ameri kaanse president wordt. Warren zou bang zijn dat deze misschien een con servatief tot opperrechter zou aanwij zen. Fortas die rechten heeft gestudeerd aan de Yale universiteit was ondermi nister van Binnenlandse Zaken van 1942 tot 1946. Daarna werkte hij als ad vocaat in Washington, totdat hij in 1965 raadsheer in het Opperste Ge rechtshof werd. Rechter Homer Thornberry uit Aus tin in Texas neemt de zetel van Fortas als raadsheer in het Opperste Gerechts hof over. ADVERTENTIE IWO JIMA Op hetzelfde eiland, waar een kwart eeuw geleden een histo rische foto werd gemaakt van Ameri kaanse mariniers, die de Sterren en Stre pen plaatsten, werd vandaag weer de vlag met de Rijzende Zon geplaatst: de Ame rikaanse bezetting hier is ten einde. Op het eiland sneuvelden tijdens de ver bitterde gevechten toen bijna dertig dui zend soldaten: 6800 Amerikanen en 22000 Japanners. NEW YORK Secretaris-Generaal Oe Thant heeft communistisch China uitgenodigd met de andere atoommo- gendheden deel te nemen aan de con ferentie van landen zonder kernwapens die van 29 augustus tot 28 september in Genève zal worden gehouden. Het is de eerste maal dat Peking wordt uitgenodigd deel te nemen aan een conferentie die onder supervisie van de VN wordt gehouden. LONDEN De gevolgen van de langzaamaan-actie bij de Britse spoor wegen doen zich steeds meer voelen. Ook de industrie begint last te krijgen van de actie die maandag begon en waarvan het einde nog niet in zicht is. De actie, die meer dan 250.000 spoor wegarbeiders en machinisten voeren om hun looneisen kracht bij te zetten had onder andere tot gevolg dat: in de Midlands en Yorkshire vijf tien kolenmijnen hun produkt niet kun nen wegkrijgen van de schachten bij gebrek aan wagons sommige benzinestations in Londen niet meer dan vijftien liter benzine per auto leveren onherroepelijk gebrek aan benzine zal ontstaan wanneer de toestand bij het spoorverkeer erger wordt Er was gisteren nog geen kijk op een spoedige beëindiging van de langzaam aan-actie. De Britse staatsspoorwegen en de bond van spoorwegarbeiders maakten weliswaar plannen om op nieuw aan de onderhandelingstafel te gaan zitten, maar niemand zag er veel heil in, omdat beide slechts onderge schikte onderhandelaars afvaardigden. Inmiddels nam de chaos met het uur toe. Vooral in en rondom Londen groeide de verwarring. Forensen die anders de trein nemen naar hun werk stapten nu voor het merendeel in hun auto waardoor zich op de wegen onaf zienbare files vormden en het ver keer op veel kruispunten volkomen vast kwam te zitten. Slechts weinig automobilisten zagen kans hun auto ergens te parkeren zelfs niet nadat inderhaast in verscheidene plaatsen extra parkeerruimte was ge schapen. Menige automobilist keerde dan ook naar huis terug. Het dichtbevolkte zuidelijke deel van Engeland werd opnieuw het zwaarst getroffen. Zestig procent van het aan tal treinen dat normaal tijdens de spits uren rijdt viel uit. Op een van de Lon- WASHINGTON Een van de leiders van de „campagne voor de armen" in Washington, heeft de autoriteiten er woensdag van beschuldigd meer be zorgdheid te tonen over het welzijn van de bij de actie gebruikte muildieren, dan over dat van dertig miljoen arme Amerikanen. Dominee Andrew Young, de vervan ger van Ralph Abernathy, die twintig dagen hechtenis uitzit, maakte deze opmerking, kort nadat de muildieren in opdracht van de federale regering in beslag waren genomen omdat er niet goed voor ze zou zijn gezorgd. Vol gens Young zijn de dieren echter in beslag genomen omdat ze „te goed de toestand van de armen symboliseren". PARIJS Ex-kolonel Joseph Broi- zat, ter dood veroordeeld wegens me deplichtigheid aan de opstand der gene raals in Algiers in april 1961, heeft zich woensdag bij de Parijse justitie gemeld, nadat hij per vliegtuig uit Ma drid was gekomen. Met hem deden dat ook twee andere oud-leden van de terroristische organisatie OAS, Gérard Sice en Gérard Moritel, die eveneens waren veroordeeld. De drie zijn voor lopig gevangen gezet in afwachting van een besluit inzake voorlopige invrij- heidsstelling. dense stations, Waterloo, waren slechts 7 van de 21 perrons in gebruik. De seinwachters weigerden overwerk te verrichten met het gevolg dat een aan tal seinhuisjes tijdens de spitsuren on bemand bleef. LYON De Franse politie heeft gisteren de 18-jarige Michel Raton ge arresteerd, die ervan wordt verdacht de voornaamste schuldige te zijn aan de dood van commissaris van politie Lacroix die op 24 mei om het leven kwam, toen hij tijdens de ongeregeld heden in Lyon, door een vrachtauto met stenen werd overreden. Michel Raton werd ondervraagd na het verlaten van de letterkundige fa culteit waar hij zich na de nacht van het oproer met valse identiteitspapie ren verborgen had gehouden. Hij heeft bekend, de vrachtwagen te hebben ge stolen en hem in beweging te hebben gezet. Raton is verscheidene malen voor diefstal veroordeeld. LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft geweigerd een wetsvoorstel te behandelen over de afschaffing van het Hogerhuis. De afgevaardigden spraken zich uit tegen een voorstel van William Hamilton, lid van de labourfractie, om een desbetreffend wetsvoorstel in te dienen. De uitslag van de stemming vormde een anti-climqx van een week span ning tussen de twee kamers van het Britse parlement. Verleden week dinsdag, stemden de Lords, die doorgaans door erfrecht aan hun zetel komen, tegen een wetsvoor stel van de regering dat reeds door het Lagerhuis was aangenomen. Donderdag reageerde premier Wil son hierop, met een verklaring waarin hij zei plannen te hebben om de macht van het Hogerhuis in te krimpen, doch hij sprak zich uit tegen de linkse stem men uit zijn eigen fractie, om het Ho gerhuis in zijn geheel af te schaffen. Hamilton's voorstel was bij voorbaat gedoemd te sterven. Het wetsvoorstel dat door de Lords werd afgestemd, betrof economische sanc ties tegen Rhodesië. Het wetvoorstel zal nu opnieuw in het Hogerhuis wor den behandeld. PARIJS De Franse politie heeft een van de belangrijkste smokkelbenden in verdovende middelen opgerold. Dit gebeurde in samenwerking met de Ameri kaanse politie. De Newyorkse politie trof in een Franse auto, die uit Le Havre kwam en gepar keerd stond op een kade aan de haven, 112 kilo heroïne aan. Deze vertegenwoor digt een handelswaarde van bjjna 170 miljoen gulden. In Parijs arresteerde de Franse politie de vier leden van de bende, die de partij heroïne hadden overgebracht: Jacques Bousquet (55), een aannemer, die het hoofd was van de bende; André Malibert (39), zijn assistent; Missim Mardoche Guigui (47), huizenmakelaar en Paul Montressat (46), directeur van een onderneming. Bousquet heeft bekend, dat de bende zich van juli 1965 af met deze smokkel bezig hield. In die tijd had hij al 730 kilo heroïne overgebracht voor een to tale handelswaarde van één miljard 65 miljoen gulden. De politie zoekt op het ogenblik naar het laboratorium dat deze heroïne heeft bereid, naar de bende die de ruwe opium Frankrijk binnenbrengt en naar de .bankier' die dit alles gefinancierd heeft. In feite heeft de bende er zichzelf bij gelapt. Zij bezat een te groot zelfver trouwen en meende, dat zij na drie jaar met succes te hebben geopereerd, onkwetsbaar was geworden. De grootste fout die zij heeft gemaakt is. dat zij voor het smokkelen een open metaalgrijze DS 19 gebruikte. Die ge makkelijk te herkennen auto maakte talrijke reizen tussen Frankrijk (Cher bourg of Le Havre) en New York. Al lengs was het zowel de Amerikaanse als de Franse politie opgevallen dat telkens als de auto een reis maakte, hij van eigenaar was veranderd. Op 18 april werd de DS in een Pa rijse voorstad weer ontdekt. Hij was juist bezig van eigenaar te veranderen. Ditmaal zou het een Parijse aannemer worden, die te goeder naam en faam bekend stond. De politie was er bij aan wezig hoe twee mannen hem de sleutel van de auto en het eigendomsbewijs overhandigden. Daarna reed hij weg naar Le Havre. De politiespeurder die hen volgde was het opgevallen dat de aannemer voor de 220 km die Parijs van Le Havre scheiden, drie keer had moeten tanken. Telkens nam hij niet meer dan tien li ter. In Le Havre werd de auto aan boord van een schip gehesen. Bij aankomst in New York gaf de aannemer de auto aan een onbekende. Toen twee dagen later de auto nog altijd op de kade stond werd de Amerikaanse politie nieuwsgierig. Na lang zoeken vond zij het geheim. De oorspronkelijke benzinetank was BONN De criminaliteit in West- Duitsland is de laatste jaren voortdu rend toegenomen. In het afgelopen jaar werden op de 100.000 inwoners 3465 midrijven en ver grijpen gepleegd, een stijging van 7,8 procent vergeleken met 1966 en van 18,9 procent vergeleken met 1963. Dit blijkt uit een statistiek voor 1967. Verder werden in 1967 2.07 miljoen ernstige en minder ernstige inbreuken op het Duitse strafrecht gemaakt. De Westduitse politie bracht 1,08 miljoen van deze gevallen (52,2 pet) tot klaar heid. vervangen door een jerrycan en de plaaits, die daardoor vrij kwam, was opgevuld met bussen, die niet minder dan 224 pakjes heroïne bevatten. De vroegere recordvangst aan heroïne volgde op de arrestatie van de ambassadeur van Guatemala bij Ne derland en België. Deze werd tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Men raamt dat 60.000 mensen in de VS aan heroïne zijn verslaafd. VATICAANSTAD Paus Paulus heeft verklaard dat hy ervan overtuigd is dat de beenderen die 18 jaar geleden onder de St. Pieter gevonden zijn van de apostel Petrus zyn. Op zijn wekelijkse algemene audiën tie, die gehouden werd drie dagen voor de sluiting van het jaar toege wijd aan het martelaarschap van Petrus en Paulus, zei de paus: „Wij hebben reden aan te nemen dat de weinige stoffelijke resten van de „prins der apostelen" zijn gevon den". •Vooruitlopend op voortzettingen van de strijdvraag over de resten zei de paus: „De onderzoekingen, de con trole en besprekingen en polemieken zullen niet ophouden met deze geluk kige bekendmaking". De paus vond echter, dat na de identificatie door voorzichtige deskundigen hier inder daad sprake is van relieken van Pe trus. Hij deelde niet mee of en zo ja welke nieuwe bewijsmaterialen voor de authenticiteit zijn gevonden. De resten werden in 1950 opgegraven na een decennium van archeologi sche opgravingen onder het belijde nisaltaar van de St. Pieter. De paus heeft destijds de vondst bekendge maakt, maar gezegd dat niet met ze kerheid de afkomst van de relieken kon worden vastgesteld. In de volgende jaren heeft mej. Mar garita Guardacci, professor in de ar cheologie aan de universiteit van Ro me bewijsmateriaal bijeengebracht ter ondersteuning van de theorie dat dit inderdaad beenderen van Petrus wa ren. Zij bestreed de vroeger vrij al gemeen verspreide opvatting, dat stukjes van schedels die bewaard worden in de basiliek van Lateranen afkomstig waren van Petrus en Pau lus. Zij betoogde dat het onomstote lijk vaststond, dat de resten gevon den onder de St. Pieter van Petrus waren. Zij wees er op dat het stevi ge postuur van de apostel een be langrijke factor bij de identificatie was geweest. Lekker eten? Zonder brandend maagzuur. Dat kan 1 Neem Rennies mee op reis. helpen direct tegen brandend maagzuur. J^oor de onderhandelingen tussen de partijen voor de tweede ronde van de Franse algemene verkiezin gen, die komende zondag wordt ge houden, is het veld van kandidaten dinsdag in twee grote kampen uiteen gaan vallen, voor en tegen generaal De Gaulle. Beide kanten onderhandelen om hun kansen te verbeteren in de beslissen de verkiezingen voor de 319 nog on besliste zetels, tweederde van de nationale vergadering. De Gaullisten die zondag aanmerkelijk vooruit gin gen door een stemmenwinst van zes procent, bleken dinsdag even bezorgd over de einduitslag als de com munisten en de socialistische oppo sitie, die terrein verloren hebben. De regering heeft besloten de stem bureaus in het gebied van Parijs een uur eerder open te stellen voor de tweede ronde, om vakantiegan gers de gelegenheid tot stemmen te geven. J^e organisatoren van de partijen hebben tot middernacht in de nacht van dinsdag op woensdag hun kandidaten, die de eerste ronde heb ben overleefd, maar geen absolute meerderheid hebben behaald, kun nen handhaven of terugtrekken. Waarnemers schatten dat er om meer dan 200 zetels rechtstreeks gevoch ten zal worden tussen een Gaullist of een door de Gaullisten gesteunde kandidaat en een enkele vertegen woordiger van links. In 67 kiesdistricten is de strijd al be perkt tussen een Gaullist en ofwel een lid van de linkervleugel of een van het centrum, door de automati sche afschrijving van kandidaten die in de eerste ronde geen tien procent van de geregistreerde stemmen hebben kunnen behalen. Hoe de lijsten tenslotte samengesteld zullen zijn, word"1 pas later bekend. Verwacht wordt dat er een enkele lijst zal zijn van de best geplaatse kandidaten van de Gaullisten en hun onafhankelijke republikeinse part ners en, daar tegenover, een enkele lijst voor de communisten en de linkse federatie van Frangois Mit terrand. De belangstelling zal dan gericht zijn op de afspraken die de kleine cen trumpartij, waarvan de 42 afge vaardigden in de vorige nationale vergadering op de wip zaten, heeft gemaakt. Deze partij onderhandelt zowel met de Gaullisten als met de federatie, maar heeft gezegd beslo ten te hebben, te helpen de commu nisten er buiten te houden. J^e leider van het centrum, de voor malige presidentskandidaat Jean Lecanuet. heeft bekendge maakt zich uit de strijd in zijn kies district Rouaan te zuilen terugtrek ken. waardoor de Gaullist Roger Dusseaulx, oud-minister van Trans port, alle kans heeft zijn zetel te behouden. Uit de einduitslagen van de overgeble ven overzeese kiesdistricten blijkt dat de Gaullisten in de eerste ronde 152 zetels hebben gewonnen, terwijl alle andere partijen te zamen slechts 14 zetels hebben behaald. De aan de beurt van aftreden zijnde Gaullistische afgevaardigden in de twee nog overgebleven kiesdistric ten van het eiland Reunion in de In dische Oceaan en in het Rode-Zee gebied van de Afars en de Issuds (Djibouti) blijken te zijn herkozen. £)e verliezen van links in de eerste ronde werden dinsdag nog eens op benauwende wijze onderstreept voor Mitterrand. Een hertelling van de stemmen in het kiesdistrict in Midden-Frankrijk toonde dat de lei der van de grootste oppositiebewe ging zelfs niet in leidende positie ligt voor de tweede ronde. De Gaullisten behaalden 47,8 procent, een winst van bijna zes procent. De commu nisten en de links-socialistische fede ratie verloren bedde ongeveer 2,5 procent. NOVI SAF De Zwollenaar C. van der V. is gisteren in Novi Sad in Zuid- Slavië veroordee'd tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van drie jaar en tot een schadeloosstelling van bijna 25.000 gulden. De man was op 21 mei tegen spoor bomen opgereden, waardoor een baan wachter werd gedood. Van der V. zou dronken zijn geweest. De schadeloos stelling is bestemd voor de familie van de baanwachter. ADVERTENTIE IfilOViSMNEES

De Vallei | 1968 | | pagina 7