Okker ondervond weinig tegenstand en zette Sangster in drie sets aan de kant Niet Barthès, maar Rus Korotkof volgende opponent Xerxes/DHC uit betaald voetbal TV-filmverslag Slordig VZC naar 8-6 zege op Sedna JÉ Veenendalers nu met De Gouwe aan de leiding Jan Janssen finishte in openingstijdrit op bijna drie seconden achter Gross kost Nieuws van de transfermarkt Janssen wilde niet starten Australië wil „open Davis Cup-toernooi Toch Tourverslagen op televisie FRUDRITE 20senoritas 1.60 De Haaien met 4-1 ten onder tegen Poseidonheren Ook damesvoetbal in Amerongen REGEN ERNSTIG SPELBREKER Waterpolo Uiterste Voorstelling Nog sneller Waterpolo Onderschatting VRIJDAG 28 JUNI 1968 LONDEN Op het centrecourt van Wimbledon, waar een vlagerige wind de regen tot fijne druppeltjes verstoof, heeft Okker zich gisteren als de 7e ge plaatste speler gekwalificeerd voor de derde ronde. Hij 'versloeg de Britse nummer twee Mike Sangster met 63, 60 en 75 in 68 minuten. Okkers tweede optreden op het centrecourt was meer zelfbewust dan dinsdag, maar de partij was minder interessant door gebrek aan tegenstand. Sangster, die tot voor twee jaar regelmatig doordrong tot de laatste acht, werd dit seizoen door gebrek aan resultaten buiten het Britse Davis-Cupteam gezet. Terecht zoals bleek. Hij maakte voor een speler van zesentwintig jaar een nogal versleten indruk. Bovendien gooide hij de bal bij de service veel te hoog op. De wind had er vat op en hij sloeg een groot aantal dubbele fouten. Bij ontstentenis van dit gerenommeerd wapen van de Brit had Okker zo wei- Big tegenstand dat hij moeilijk de concentratie kon bewaren. Hij gebruikte de openingsschermutselingen om zijn slagen te testen en greep na 33 in de eerste set negen games achtereen. Op de backhanddrive rechtuit en de nu wel ge bruikte korte volley had Sangster in het geheel geen kijk. Met Okker aan het net was er voor hem helemaal geen doorkomen aan. Sangster had 's middags voor de televisie verklaard: „Okker heeft enke le zwakheden, die ik hoop uit te bui ten." In de derde set bleek waar de Brit op doelde. Hij sleepte de Nederlan der mee naar zijn eigen bedenkelijke peil. Na.de achterstand van 0-3 en 1- 4 herstelde Okker zich. Hij greep de partij op het tweede matchpoint met 'n keiharde serviceklap die Sangster nog wel aanraakte, maar niet kon retour neren. Okker serveerde tamelijk be trouwbaar, sloeg zes aces en een ge lijk aantal dubbele fouten. Sangster produceerde drie aces tegen zeven dub bele fouten. In de volgende ronde krijgt Tom Okker nu te maken met een heel andere tegenstander dan hij had verwacht. In plaats van de Franse professional Pier re Barthes ontmoet de Nederlandse kampioen de internationaal vrij onbe kende Rus Korotkof. Of dat een mee valler is zal de toekomst moeten leren, want gisteren schakelde Korotkof Bar thes na een langdurig gevecht verras send uit: 2-6, 7-5, 4-6, 7-5, 7-5. Korotkof is twee keer jeugdkampioen van Wimbledon geweest. Het is een buitenbeentje in het tennismilieu, omdat hij wórdt begeleid door een vrouwelij ke coach, die hem twaalf jaar geleden ontdekte. Zij komt de tweede week naar Wimbledon, samen met nog 24 Russische trainers. Korotkof heeft een sterke service, maar voor het overige geen spectaculaire slagen. Zijn grootste kracht is 'n niet te breken uithoudings vermogen. Al met al geen tegenstander om de door managers van profgroe- pen omzwermde Okker te bedreigen. WIMBLEDON De onvermoeiba re regen, die ook gisteren vaak uit de loodgrijze hemel boven Wimble don neerdaalde, dreigt het wed strijdprogramma volkomen in de war te sturen. Op de eerste drie da gen heeft wedstrijdleider Mike Gib son al ruim honderd partijen moeten uitstellen. En ook gisteren de vierde dag verstoorde de regen een vlotte afwikkeling van het pro gramma. Het is lang niet uitgesloten dat men in tijdnood komt. Gibson ver klaarde gistermorgen dat, wanneer het de hele dag zou blijven regenen, speciale maatregelen moeten worden genomen. Men denkt aan het spelen op zondag of het vervroegen van het aanvangsuur op de komende da gen. Zelfs een derde week Wimble don behoort niet tot de onmogelijk heden wanneer het slechte weer blijft aanhouden. Ken Rösewall, de kleine meester uit de groep Maccall, moest.het uiterste ge ven om Charlie Pasarell, de Amerikaan se nummer één, te bedwingen. Het werd een tot twee keer door regen on derbroken vijfsetter (7-9, 6-1, 6-8, 6-2, 6-3), waarin de sterk gebouwde Pasa rell het beulswerk deed en Rosewall met delicate volleys en passeerslagen van de backhandzijde bewonderihg oogstte. Rosewall, onoverwinnelijk in de twee tot dusver gehouden open toernooien, was op de gladde baan in het nadeel. Zijn service zonder achterzwaai heeft de steun nodig van een afmakende eer ste volley. Op het natte gras waren die paar stappen naar het net niet zonder risico. Pasarell daarentegen serveerde tot ver in de vijfde set aces aan de lo pende band. Rosewall, Wimbledon run ner up in 1954 (tegen Drobny) en 1956 (Hoad) en zonder twijfel de sterkste van allen die geen Wimbledontitel op hun naam hebben gebracht, kwam in de beslissende vijfde set met 2-0 ach ter. Toen demonstreerde hij duidelijk dat de profs op de belangrijke momenten net iets meer in hun mars hebben dan de meeste amateurs. Hij worstelde zich Felicitaties van Mike Sangster voor Tom Okker. naar 2-2, redde twee keer zijn eigen service van 15-40 en brak met lob en volley de opslag van Pasarell. Het matchpoint leek verder weg toen hij weer op 15-40 kwam. Opnieuw volgde echter geen doorbraak. Rosewall kreeg een matchpoint en benutte het meteen. De uitslagen: Herenenkelspel, eerste ronde: Graeb- ner (VS) versl. Barth (VS) 6-4, 6-3, 6-8, 11-9, Crealy (Austr) versl. Kukal (Ts) 6-3, 6-4, 6-2, Kalogeropoulos (Gr) versl. Peralta (Arg) 6-1, 6-4, 6-3, Parun (Nw- Zeel) versl. Hutchins (GB) 6-3, 9-7, 12- 10. Tweede ronde: Riessen (VS) Fair- lie (Nw-Zeel) w.o. voor Riessen, Korot- 'kof (Rusl.) versl. Barthes (Fr) 2-6, 7- 5, 4-6, 7-5, 7-5, Laver (Austr) versl. Smit (VS) 6-3, 6-4, 6-3 Head (Austr) ver sl. Guzman (Equador) 8-6, 6-1, 6-4, Roche (Austr) versl. Osborne (VS) 6- 4, 6-0, 6-2, Okker (Ned) versl. Sangster (GB) 6-3, 6-0, 7-5, Santana (Sp) versl. Stilwell (GB) 5-7, 10-8 6-0, 6-4, Gonza les (VS) versl. Maud (Z-Afr) 6-2, 6-4, 9-7. DEN HAAG De stichting Xerxes/ DHC heeft gistermiddag telegrafisch de secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, de heer H. A. Burgwal, laten weten, dat zij zich met ingang van heden te rugtrekt uit het betaalde voetbal. De uit de fusie tussen Fortuna '54 en Sittardia ontstane nieuwe club zal het volgende voetbalseizoen uitkomen ander de naam Fortuna-Sittardia. rr De Rus Korotkof: volgende stander van Okker... tegen- Damesenkelspel, eerste ronde: Ho- gan (VS) versl. Drysdale (Z-Afr) 6-1, 6-2, Melville (Austr) versl. Sawamatsu (Japan) 6-2, 6-2, Niessen (W-Dld) versl. Segal (Z-Afr) 6-2, 7-5, Gourlay (Austr) versl. Morozova (Rus.) 6-4, 6-4, Towns- end (GB) versl. Tym (VS) 6-2, 6-4, Dürr (Fr) versl. Mercelis (B) 6-4, 6- 2, Shaw (GB) versl. Truman (GB) 6-4, 4-6, 6-3, Baksheeva (Rusl) versl. Lof- dahl (Zwe) 11-9, 6-2. MELBOURNE. De Australische Tennisbond zal op 4 juli te Londen op een vergadering van de landen, die deelnemen aan het toernooi om de Da- vis Cup, voorstellen in de toekomst ook profs toe te laten tot de wedstrij den. De achtergronden van deze Australi sche stap is ongetwijfeld de angst om de Davis Cup te verliezen. Australië, dat de laatste jaren het toernooi won, is in de loop van de tijd heel wat spe lers kwijtgeraakt aan het proftennis. HILVERSUM De NTS zendt zater dag van 22.50 tot 23.10 uur op Neder land 1 een filmverslag uit van de hoog tepunten van de TT-races, dif op die dag op het Circuit van Assen worden verreden. De reportage wordt door Frans Hen- richs van commentaar voorzien. HILVERSUM De NTS zal na 3 juli toch in de gelegenheid zijn om reportages van de aankomst van de verschillende etappes van de Tour de France uit te zenden. Dit hangt samen met het feit, dat het personeel van de Franse televisie, de ORTF, het werk weer heeft hervat. De ORTF zal de re portages echter pas vanaf 3 juli kun nen verzorgen. Overeenkomstig haar oorspronkelijke plan zal de NTS met ingang van die datum iedere dag van 18.30 tot 18.50 uur een repor tage van de die dag gereden etappe uitzenden. De uitzendingen hebben plaats maandag en woensdag op" Neder land 1 en de overige dagen via Ne derland 2, behalve vrijdag 5 juli. Die dag zal de reportage ook over Nederland 1 worden uitgezonden. Op zondag kan men via Neder land 1 gedeelten van de reportage zien en in het zondagmiddagpro gramma van de NTS en 's avonds in NTS-sport. Fred Racké voorziet de reportages van commentaar. Intussen blijft de aangekondigde door de Belgische televisie te ver zorgen reportage van het laatste gedeelte van de etappe Arlon - Vorst op zaterdag 29 juni (van 18.30 tot 18.50 uur op Nederland I) ge handhaafd. Ook zal in het NTS- sportprogramma van zondag 30 ju ni nog aandacht aan de Tour wor den besteed. ADVERTENTIE VEENENDAAL Voor een handje vol toeschouwers speelde de herenfor matie van VZC gisteravond in het Bergbad de tweede competitiewedstrijd in een week tegen Sedna uit Amers foort. In de eerste drie spelgedeelten speelde VZC de Amersfoorters geheel van het veld. Het nam een verdiende 71 voorsprong, maar geloofde het toen wel. Het veroorloofde zichzelf de weelde twee strafworpen te missen en Sedna kon door dit falen nog opruk ken. Maar VZC komt de eer toe vrij wel de gehele strijd te hebben gedo mineerd en het verdiend de 86 over winning volkomen. Door deze overwin ning staan de Veenendalers weer met De Gouwe aan de kop van de rang lijst terwijl Sedna de toekomst zeer somber inziet met slechts drie winst punten. VZC begon met een serie zeer slor dig afgewerkte aanvallen. Tot twee maal toe kon de Sedna-goalie de bal tot corner verwerken, maar dat lever de helemaal niets op. Sedna scoorde 01 uit een strafworp, omdat zijn mid denvoor te hard werd aangevallen. Evert van den Dikkenberg schoot in vrije positie tegen de lat, maar even later maakte hij zijn fout goed door tot tweemaal toe de middenachter met een draaischot te verrassen, waardoor ook de keeper kansloos was (21). In het tweede spelgedeelte scoorde VZC er lustig op los. De VZC-middenvoor werd herhaaldelijk met lange ballen bereikt en hij scoorde achterwaarts 31 met een pracht boogbal, 41, waarna Wim van der Meer er eveneens met een VITTEL Bijna drie kwartier heeft Jan Janssen donderdagavond de illusie ge had de eerste drager van de gele trui te zgn in de 55e ronde van Frankrijk. De voorlaatste ryder in het kleine tydritje, de slanke, donkerharige, 24-jarige Straatsburger Charly Grosskost bleef echter tweeëndrieënzeventighonderste se conde beneden de tijd van Jan Janssen, die met zijn 8 min. 29.90 seconden lange tijd onaantastbaar had geleken. Grosskost, Janssen en in een iets mindere mate Poulidor vormden overigens een klasse apart op deze heerlijke zomeravond, waar een aanvankelijk lichte bries wegzakte tot een verlegen zuchtje, dat bepaald niet nadelig werkte voor de tweede helft van het veld. Jan Janssen, die als achtenzestigste rijder aan de start kwam, had een fraai richtpunt aain de tijd van Franco Bitossi, die als een van de eerste rij ders de opvallende tijd van 8 min 40,63 sec. over de 6100 meter in de elektri sche tijdopnemingsapparatuur joeg. Die prestatie van Bitossi bleef lang onge schonden, want voor alle rijders, die na hem kwamen schoof het opnameap paraat tenminste één seconde verder. De tijd van Bitossi leek dichtbij eén prijswinnende te komen, tot Jan Jans sen bijna een uur na de Italiaan op zijn uiterst lichte fietsje stapte. Ander halve kilo was er in vergelijking tot de normale wegfietsen aan gewonnen. Slechts achtentwintig spaken, tegen normaal zessendertig, steunden de vel gen, die de explosie van Janssen moes ten dragen. De Nederlander, 's middags het on derwerp van discussie, werd het in het kleine stadionnetje van Vittel opnieuw, toen bleek, dat hij na letterlijk alles te hebben gegeven tien en een halve secon de had gewonnen op de Italiaan. Uiterst gedurfd had Janssen de talrijke boch ten op het bepaald niet gemakkelijke parcours gesneden. Janssen had echte risico's genomen, maar één van de beste stuurlui uit het huidige wegren nerskorps kan zo'n tijdritje op het scherp van de snede rijden. Janssen had een paar minuten nodig om uit te blazen. In die periode reageerde hij al leen vriendelijk lachend op het waar derende schouderklopje en het bewon derende „bravo Jan" van Tour-direc teur Jacques Goddet. Daarna, nog na hijgend vertelde hij werkelijk alles ge geven te hebben, gevoeld te hebben dat hij snel was rond gekomen, maar geen idee gehad te hebben elf of ruim tien seconden onder de vorige beste tijd te zijn gebleven. Met de gedachte dat hij misschien weer naar de Vittelse sintelbaan moest terugkeren om de gele trui in ontvangst te nemen vertrok Janssen naar zijn ho tel. Hij hoefde echter niet meer terug te komen. Charly Grosskost, Frans kam pioen in de achtervolging, toonde zich in zijn specialiteit —want het was toch veel eerder een achtervolging snel ler dan de Nederlander. Voor hem, de butant in de grote Tour, lag na 6100 km de eerste gele trui klaar. Ook Pou- SCHERPENZEEL Het eerste he ren-zevental van Poseidon uit Scher- penzeel heeft tegen De Haaien uit Leusden een fraaie 41 overwinning geboekt, nadat de rust met 00 was ingegaan. In een wat rommelige tweede helft nam de thuisclub door H. v. Gemert een 30 voorsprong en Rijnders redu ceerde de achter van De Haaien tot 31. Het was tenslotte weer Van Ge mert die de eindstand op 41 bepaal de met een fraaie treffer. lidor, die onmiddellijk na Grosskost van start ging, kon- hem niet meer van die eerste plaats verdringéh. De grote Ray mond bleef zelfs meer dan vijf secon den achter op Grosskost, die al op die eerste avond leider lijkt te zijn gewor den van de Franse B-ploeg. Want en fant terrible Lucien Aimar verloor al bijna een halve minuut op zijn ploeg genoot. Naast Jan Janssen was er voor de Nederlandse ploeg weinig glorie weg gelegd. Vianen (19e), Den Hartog (26e) Schepers (36e) en Van der Vleuten (39e) reden tussen de 8 min. 50 en 9 mi nuten. De anderen gebruikten meer dan 9 minuten. De jarige debutant Harm Ot- tenbros het meest. Met 9.16.69 was hij nog 0.3 seconde langzamer dan Henk Nijdam. Om onder de négen minuten te ko men heeft Jos van der Vleuten echter twee keer moeten rijden. Net als de voor hem gestarte Zwitser Robert Hag- manh, die als eerste van de 110 ren ners wegging, werd hij door de nog niet ingespeelde politie ook in de Tour is de organisatie niet steeds perfect de verkeerde weg opgestuurd. Het Neder landse protest werd toegewezen en de goedige, blonde Brabander startte als een van de laatste rijders opnieuw. Zijn enige opmerking hierover was, dat hij door deze tweede start bijna twee uur later aan tafel kwam en dat terwijl hij met een weer in orde komende maag juist zo'n trek had. De uitslag: 1. Grosskost (Fr. B.) 8.27,17; 2. Jan Janssen (Ned.) 8.29.90 3. Poulidor (Fr. A) 8.32,42; 4. Bitossi (Italië) 8.40,63; 5. Bellone (Italië) 8.41.67; 6. Bracke (Belg.B) 8.41.78; 7. Porter (GB) 8.42.10 8. Letort (Fr-C) 8.45,40; 9. Gomes del Moral (Sp) 8.46.95; 10. David (Belg-B) 8.48,46; 11. Godefroot (Belg-B) 8.49,75; 12. Van Springel (Belg-A) 8.50,21; 13. B. Guyot (Fr-A) 8.51,10; 14. VicentinT (Italië) 8.51,46; 15. Adler (W-Dld) 8.51,49 16. Aimar (Fr-B) 8.51,78; 17. Leman (Belg-B) 8.51,96; 18. Samyn (Fr-A) 8.52.98; 19. Gerard'Vianen (Ned.) 8.53.57. De plaatsingen van de overige Neder landers zijn: 26. Arie den Hartog 8.55.22; 36. Wim Schepers 8.57.38; 39. Jos van der Vleuten 8.58,50; 43. Eddy Beugels 9.00,03; 59. Huub Zilverberg 9.05,02; 75. Eef Dolman 9.09,02; 95. Henk Nijdam 9.16.39; 96. Ottenbros 9.16.69. Het puntenklassement is: 1. Gross kost (Fr-B) 10 punten; 2. Janssen (Ned) Grosskost: winnaar van de ope ningstijdrit in de Tour, die vandaag in de gele trui is gestart. 8; 3. Poulidor (Fr-A) 7; 4. Bitossi (It) 6; 5. Bellone (Fr-B) 5. Het ploegenklassement van de tijd rit is: 1. Frankrijk-B (Grosskost. Bellone en Aimar) 26.00,62; 2. Frankrijk-A (Pouli dor, B. Guyot, Samyn) 26.16.50; 3. Ne derland (Janssen, Vianen en Den Har tog) 26.18,69; 4. België-B (Bracke, Da vid en Godefroot) 26.19,99; 5. Italië (Bi tossi, Vicentini en Guerra) 26.26,02; 6. Groot-Brittannië 26.38,75; 7. België-A 26.40,95; 8. Spanje 26.41,34; 9. West- Duitsland 26.44,69; 10. Frankrijk-C 26.45,99; 11. Zwitserland-Luxemburg 27.09,07. ENSCHEDE FC Twente, dat woensdagavond laat volledige over eenstemming bereikte met SC En schede de ledenvergadering had daarvoor unaniem besloten akoord te gaan met de afkoopsom van f 90.000 kwam reeds enkele uren later weer in het nieuws. Ditmaal betrof het een overeenstemming met ADO over een transfer van Henk Houwaart naar Enschede. Houwaart, voor wie Twente naar verluidt f 125.000 moet betalen, behoorde het afgelopen seizoen enkele malen tot de selectie voor het Neder landse elftal en kwam daarna regel matig uit voor Jong Oranje en het militaire team. De Hagenaar, die 22 jaar is, speelde vijf jaar voor ADO. Doordat Twente en SC Enschede het volledig met elkaar eens werden over de afkoopsom, zullen Pahlplatz, Ach terberg en Van öijk niet meer ver kocht worden. Van der Vall, die aan vankelijk voor Sparta zou gaan spe len, gaat niet naar Rotterdam. De aankoop van Houwaart werd mo gelijk gemaakt door een Nederlandse bank, die Twente een kwart miljoen gulden leende, toen bekend werd dat het geen financiële verplichtingen meer had aan SC Enschede. IJMUIDEN Bert Theunissen (28) de bekende voorhoedespeler van For tuna '54. heeft een contract getekend voor Telstar. Het transferbedrag werd niet genoemd. Naar verluidt zou de aankoopsom rond de f 80.000 bedra gen. Theunissen heeft een jaar voor For tuna '54 gespeeld. Daarvoor kwam hij drie jaar uit voor het Zwitserse Young Boys. Hij heeft ook de kleuren van DOS en Vitesse verdedigd. Met de aankoop van Theunissen heeft Telstar zijn voorhoede thans met vier nieuwe voetballers versterkt. Eerder werden aangekocht Beek van Excelsior, Fens van De Volewijckers en Muskee van Blauw Wit. Aanvankelijk was het de bedoeling van Theunissen geweest om als trai ner-speler van Sion naar Zwitserland terug te keren. Van dit plan is hij dezer dagen echter afgestapt. GELEEN Piet Giessen van de naar de eerste divisie gedegradeerde Limburgse voetbalvereniging Fortuna '54 zal in het volgende seizoen uitko men voor de Haagse eredivisieclub ADO. De amateurvoetballer De Klerk van SV Venray gaat de gelederen van de Nijmeegse eredivisie vereniging NEC versterken. Willy Dullens heeft inmiddels besloten bij zijn oude club Sittardia te blijven. AMSTERDAM Hans Deen, de centrale verdediger van ZFC en het het Nederlands amateurelftal zal het komende seizoen bij de Amr'.c mse eredivisieclub DWS spelen. ZFC krijgt voor Deen een niet bekendgemaakt bedrag en de speler Van Ingen. boogbal 51 van kon maken. VZC miste daarna een strafworp. Maar toch scoorden de Veenendalers verder. Ivo Koomen, opgerukt vanuit de achter hoede kreeg de bal uit een corner toe gespeeld en zijn keiharde schot was raak (61). Evert van den Dikken berg scoorde in samenwerking met Cel Slotboom 71 en VZC zat op rozen. Direct aan het begin van het derde spelgedeelte zag de middenvaor van Sedna kans om uit een scrimmage voor het VZC-doel 72 te scoren, maar Wim van de Meer zag onmiddellijk zijn rush bekroond met een prachtig doelpunt en dat was 82. Henk van der Meer kon vervolgens zijn keeperskwaliteiten to nen op enkele hard ingeschoten ballen van de Sedna-voorwaartsen, maar hij moest toch capituleren voor een har de „slingerbal" van de Sedna-midden- voor (83). VZC besloot dit spelgedeel te met enkele mislukte schoten op het vijandelijke doel. Het laatste spelgedeelte werd slecht door VZC uitgespeeld. De grote voor sprong had een zeer slechte invloed op het spel van de Veenendalers en Sedna profiteerde daar goed van. Allereerst miste VZC een strafworp en even later liet Henk van der Meer een houdbare bal door zijn vingers glippen (87—4). Wim van der Meer schoot in het zijnet en bij één der Sedna-aanvallen kende de goed leidende arbiter Sedna een 4-meterbal toe. Dit bracht de stand op 85 en Sedna rook de kans om door te stomen. VZC greep soms te hardhandig in en ongeveer een minuut voor het einde van de strijd mocht Sedna wederom een strafworp nemen omdat VZC drie ■strafpunten had opgelopen. Ook ditmaal betekende het een doel punt en Sedna had de stand geredu ceerd tot 86. Beide ploegen zagen daarna geen kans meer om te scoren en VZC had een verdiende overwinning behaald op een matige tegenstander, die gedoemd is te degraderen wanneer er geen wonderen gaan gebeuren. Voor VZC was dit een les om de strijd niet op te geven al staat het ruim voor. Al met al staat VZC thans weer mede aan kop samen met De Gouwe uit Wad- dinxveen, dat één wedstrijd minder heeft gespeeld. Het verdere verloop van de competitie wordt dus voor de Veenendalers zeer interessant. Heren 4 van VZC won vóór deze strijd heel fraai met 71 van de Fo rellen 2 uit Rhenen, hetgeen een lelij ke streep was door de kampioensplan nen van de Rhenenaren. VITTEL Tot slechts enkele uren voor de start van de Ronde van Frank rijk heeft Jan van der Horst de kans gehad te worden opgenomen in de Ne derlandse ploeg. Jan Janssen, die in deze ronde, met uitzondering van in België, zal worden begeleid door soig- neur José Vidal, had namelijk aanvan kelijk geweigerd de ak koordverklaring te tekenen met het dopingsreglement, dat de organisato ren hadden opgesteld. Niet omdat Nederlands beste man, zoals trouwens ook andere „groten", een vrijbrief wilde hebben om maar raak te kunnen slikken, maar wel om dat hij vond, dat de voorschriften zo danig streng waren, dat er nauwelijks mogelijkheden over bleven om bij voorbeeld een verkoudheid te bestrij den of, zoals Janssen zei: „Verkouden worden in de ronde betekent, dat je moet stoppen". Zoals bekend, bevat een groot aantal geneesmiddelen tegen verkoudheid en ademhalingsmoeilijkheden ingrediën ten, die voorkomen op de lijst van ver boden stimulerende middelen. Enkele top renners, waaronder Janssen, wil den daarom een verzachting van de dopingslijst, maar de organisatoren kwamen niet terug op de de avond te voren in vergadering met ploeglei ders en enkele renners genomen be slissingen. Enkele uren na de andere negen Ne derlanders tekende Jan Janssen toch en pas toen stond het eindelijk vast, dat Jan van der Horst en Jan Hugens, mede omdat ook Beugels kon rijden, voor niets naar Vittel waren gekomen. De KNWU zal hun moeite overigens belonen met een cheque. Jan Janssen vertelde over zijn aanvankelijke wei gering: „Dinsdagavond was erover gesproken en met een heel stel waren wij het erover eens, dat wij niet ak koord moesten gaan. Maar toen ploeg leider Marcel Bidot woensdagmiddag met zijn jongens van de Franse A- ploeg naar binnen ging om te praten, wist ik wel hoe de zaken er voor zou den komen te staan. Ik heb toen mijn plan getrokken en net als de andere Nederlanders getekend. Ik wilde niet alleen blijven staan. Later bleek, dat ieder van de renners zijn handteke ning onder de voorschriften heeft ge- AMERONGEN De damesvoetbal wedstrijd die vorig jaar op „De Burg wal" in Amerongen bij wijze van expe riment werd gehouden is enorm inge slagen bij het publiek. Een damesteam van DSVA streed toen tegen een Mau- rikse selectie en beide ploegen zorgden voor een uiterst komisch duel. Morgenavond wordt er opnieuw een strijd tussen het zwakke geslacht uitge vochten, wanneer om half zeven op het Amerongse sportpark elf DVSA-da- mes aantreden tegen een ploeg van BVC uit De Bilt. Men verwacht een grote belangstel ling voor dit speciale treffen. HILVERSUM Zaterdag zendt de NTS van 18.00 tot 18.50 uur op Neder land 2 een reportage uit van de inter nationale roeiwedstrijden, die op de Am sterdamse Bosbaan worden gehouden. Aan de wedstrijden nemen ploegen van West-Duitsland, Denemarken en Neder land deel. •Aad van Leeuwen voorziet de reporta ge van commentaar. De regie berust bij René Stokvis.

De Vallei | 1968 | | pagina 11