BEVOLKING BRACHT RUIM EEN HA L VE TON BIJEEN Dorpshuis Kesteren in voorjaar gereed Initiatief Culturele Commissie Lizzy Look Tkefltrnricm Drie slippartijen op gladde weg bij Remmerden KOSTELIJKE KINDEROPERETTE „School met de bijbel" Amerongen 60 jaar WATEROVERLAST IN EDERVEEN KERKDIENSTEN Vereniging stichtte twee lagere scholen en een ulo VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. ShOfO heeft 't „Con Amore" dagje uit GROTE RAVAGE OP RIJKSWEG 25 Geen gewonden Zondagsdiensten André Jamet TENTEN EN NU OOK TERLENKA HEREN KOSTUUMS 125,- Permanent FORD-show in showroom 1VRIJDAG 28 JUNI 1968 KESTEREN De Vereniging tot Oprichting en Instandhouding van een Ver enigingsgebouw te Kesteren heeft de bouw van het dorpshuis in de Neder- eindsestraat voor f 203700,gegund aan het plaatselijke bouwbedrijf Van Ra- vesteyn N.V. Na de vakanties van de bouwvakken zal met de bouw worden be gonnen. Tijdens een persconferentie deelden de heren van het dagelijks bestuur, G. Mollema en A. M. van Mameren mee, dat het dorpshuis reeds begin vol gend jaar zal worden geopend. De bevolking van Kesteren heeft in de loop der jaren met akties en bazaars in totaal ongeveer een halve ton voor het dorps huis bijeengebracht. Op verzoek van enkele inwoners van Kesteren werd op 26 januari 1960 een culturele commissie in het leven ge roepen. De commissie zou initiatieven moeten nemen ter verhoging van het culturele peil op het platteland. Kort VEENENDAAL De Hoofdstraat heeft er een gezellige zaak bij gekre gen: modehuis Lizzy Look. Een zaak met een uitgebreide collectie japonnen, deux-pièces, rokken, bonneterie en modeartikelen. Lizzy Look is een zaak, waaraan bij het Veenendaalse kooppu- bliek behoefte bestond. Het modehuis brengt namelijk niet alleen exclusieve en modieuze artikelen voor het oudere publiek, ook de jeugd komt er ruim aan z'n trekken. Voorheen was in het pand „Lizzy Look" de antiek- en kunstzaak 't Lan- teerntje" ondergebracht. Qua sfeer is er aan het pand niet veel veranderd. De etalage bewijst dit al. Er is niet zonder meer van alles in gepropt, maar de eigenaar H. v.d. Kraats heeft er een smaakvolle kast van gemaakt, waarin de kleuren groen, wit en fel rood domineren. Aan de etalage is meteen al te zien, dat men met een speciaalzaak te ma ken heeft. De heer Van de Kraats be aamt dit nog eens: „De mensen kun nen hier bijvoorbeeld niet voor een mantel terecht". Maar wat de prijzen betreft is het volgens hem niet een speciaalzaak: „Onze prijzen staan niet boven het gemiddelde. We brengen exclusieve kleding tegen een redelijke prijs". „Exclusieve kleding" is geen loze kreet. De heer P. van Manen, eigenaar van de „Lizzy Look" in Wageningen, ontwerpt zelf modellen, waarvan er ook enkele in Veenendaal te koop zijn. „In de toekomst willen we nog meer van die zelf ontworpen modellen bren gen. Ik ben van plan hiervoor een meisje in dienst te nemen. Maar de prijzen blijven in het middengenre", aldus de heer Van de Kraats. Naast de normale japonnen en rok ken vindt men bij Lizzy Look" ook uit gesproken hippe modellen. Hiervoor is een speciaal boutique-hoekje ingericht. „We hebben Italaanse, Belgische en binnenkort ook Engelse importmodel len". Ongeveer vier maanden geleden ging men in Wageningen met modehuis „Lizzy Look" van start. Men had daar enorm veel succes en besloot zo vlug mogelijk ook in Veenendaal de zaak te openen. 't Lanteerntje" werd geheel verbouwd naar het idee van de heren Van Manen en Van de Kraats. Er hangt rust in de zaak en een vertrou welijke sfeer. De bonte kleuren van de artikelen vinden een dankbaar decor in de eenvoudige en esthetische aan kleding en inrichting. Op den duur hoopt de hëer Van de Kraats de zaak nog uit te breiden met een speciale ruimte voor de jeugd. De mogelijkhe- na de oprichting, op 6 februari legde de commissie de bevolking van Keste ren in een brief de suggestie voor om te komen tot de bouw van een dorps huis. Nog diezelfde maand ging een oud-papieractie van start, waarmee men de eerste gelden trachtte te ver zamelen, die nodig waren voor de bouw. De actie werd een enorm succes en vindt ook thans nog maandelijks plaats. Tot nu toe heeft het oude papier al ruim f 10.000,- opgeleverd. De culturele commissie, die een dorpshuis noodzakelijk achtte om haar taak in de gemeente te kunnen uitvoeren, kreeg van het gemeentebe stuur en de plaatselijke verenigingen de volledige medewerking toegezegd. Ba zaars en acties volgden elkaar regel matig op. De resultaten mochten er wezen. De gehele bevolking van Keste ren deed mee en bleek het belang van een dorpshuis in te zien. Op 13 oktober 1961 vond op het ge meentehuis een vergadering plaats met vertegenwoordigers van diverse vereni gingen uit de gemeente. Er werd be sloten tot de oprichting van de Vereni ging tot Oprichting, Instandhouding en Exploitatie van een Verenigingsgebouw in Kesteren. De culturele commissie ging samen met de nieuwe vereniging streven naar de realisatie van een dorpshuis. Gesteund door het gemeente bestuur en de inwoners, kwam tenslotte een definitief plan tot stand. Talloze besprekingen vonden plaats. De vereniging, de commissie en niet te vergeten de bevolking bleven vechten voor een eigen dorpshuis. Nu, na ruim acht jaar, kan de bouw beginnen en gaat een lang gekoesterde wens in het Betuwse Kesteren in vervulling. ADVERTENTIE nu ook met gespreide betaling HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 RENSWOUDE Een dezer dagen heeft de zangvereniging „Con Amore" uit Renswoude een zomerreis gemaakt. Met dirigent Hans Boele vertrok men 's morgens naar Capelle aan de IJssel. In het bejaardentehuis aldaar gaf men een uitvoering. Vervolgens vertrok het koor naar Rotterdam, waar men een tochtje met de metro maakte. Op de terugweg ging men nog even in Kaats heuvel aan om een bezoek te brengen aan „De Efteling". In Nieuw-Cuyk di neerde het gezelschap. Na het diner konden de leden van „Con Amore" nog een dansje maken. Om ongeveer elf uur was men weer in Renswoude terilg. den zijn er. LEERSUM Mejuffrouw A. van J Hunnik, onderwijzeres van de Vee- nendaalse kleuterschool Blok- kendoostrad gisteren in Leersum j in het huwelijk met de heer G. Ger- lagh. Tijdens de receptie in hotel ,J)art- S huizen" werd het echtpaar verrast door de kleuters van „De Blokken- doos", die ter gelegenheid van het huwelijk van hun „juf" gestoken ica- ren in bruidskleding. Het jonge echt- paar was zichtbaar verheugd over deze originele felicitatie. RHENEN Het gedeelte van Rijksweg 25 tussen de Stokweg en het Kal koentje bij Remmerden, was gistermiddag plotseling spekglad geworden ten gevolge van de regen. Dit werd drie automobilisten noodlottig. Wonder boven wonder bleef het tejkens bij zware materiële schade en wisten de inzittenden ternauwernood aan de dood te ontsnappen. De 18-jarige automobiliste H. V.d. M. uit Rhenen maakte als eerste ken nis met de spiegelgladde weg. Zij raak te de macht over haar stuur kwijt in de bocht nabij het „Kalkoentje". Haar praktisch gloednieuwe personenauto was niet meer te houden en „wervel de" op de langs de weg staande bomen af. Een botsing was het gevolg. Me juffrouw Van de M. werd uit de auto geslingerd en dat heeft haar waar schijnlijk het leven gered. Zij was slechts licht gewond aan een enkel. De auto was total-loss. Het duurde niet lang of de gladde weg eiste 'n tweede slachtoffer. Een uit de richting Eist komende truck met op legger, bemand door een chauffeur en een bijrijder, zwaar geladen met stalen flessen salpeterzuur, raakte even voor bij het „Kalkoentje" in een slip. De combinatie klapte dubbel, sloeg van de weg af, rolde het steile talud naar be neden en bleef halfweg op de zijkant liggen. De beide inzittenden konden ongedeerd uit de cabine van de truck klimmen. Een begin van brand werd geblust door de inmiddels gealarmeer de nevelspuit De truck lag met de kop in de richting van waaruit de wagen was gekomen. Een derde slippartij vond even later plaats op het rechte stuk voorbij de Stokweg. Ook hier was een personen auto gaan glijden met als gevolg zware materiële schade aan één van de flan ken. Ook de chauffeur van deze wa gen kwam met de schrik vrij. De auto van mejuffrouw Van de M. De vrachtwagen, die tengevolge van 'n slippartij onder aan het talud belandde. en de combinatie van de firma V. uit Tiel moesten worden weggesleept. Het bergingswerk met de truck met opleg ger duurde tot omstreeks half negen. Er moesten twee takelwagens aan te pas komen. De politie heeft geruime tijd het verkeer om moeten leggen. Na de drie verkeersongevallen werd op last van rijkswaterstaat het betref fende weggedeelte met zand bestrooid om nog meer slippartijen te voorko men. Tegen negen uur gisteravond wer den aan weerskanten van de gevaren zone „mammoet"-driehoeken geplaatst met opschrift „Slipgevaar". Het betreffende weggedeelte is on langs behandeld met een laag teer, die bestrooid werd met grind. Vermoede lijk is al het grind van de rijbaan ge reden, want van stroefheid kan niet meer worden gesproken. AMERONGEN De Vereniging „Een school niet de Bijbel" uit Amerongen bestaat zestig jaar. Ter gelegenheid hiervan werd in het Dorpshuis een feest avond gegeven voor de ouders van de leerlingen van de christelijke scholen uit Amerongen. De feestavond werd verzorgd door de leerlingen en stond onder leiding van de leerkrachten. De kinder-operette „Door Dorea's land", naar het sprookje „Repelsteeltje" werd opgevoerd. Het koortje van de zesde-klas- sers van de Prinses Beatrixschool liet tevoren nog wat vah z'n repertoire horen. Ds. L. Zwaan opende de feestavond, waarna het koortje van de „Prinses Beatrixschool" enkele vrolijke liedjes zong. De koorleden voerden ook nog een geestige sketch op over „Een boer die uit Zwitserland kwam". Daarna kon het in groten getale opge komen publiek genieten van de koste lijke kinder-operette „Door Dorea's land", naar het sprookje „Repelsteel tje". Een molenaar wil, dat zijn doch ter met de Prins trouwt. Om dit te be reiken vertelt hij door het gehele land dat zijn dochter goud kan spinnen. Zijn plannetje werkt. Dochterlief moet voor de prins een gouden jas spinnen. Als het echter zo ver is. weet de dochter niet wat te doen. Zij kan helemaal geen goud spinnen. Maar gelukkig komt een kabouter te hulp, die haar een j as» voortovert De prins trouwt daarna met de mole naarsdochter. Na twee jaar krijgen zij een kind, maar de kabouter eist dit prinsenkindje op als loon voor zijn to venarij. De molenaarsdochter wil haar kind natuurlijk niet kwijt. De kabouter belooft dan het kind niet mee te ne men, als ze binnen een dag zijn naam heeft geraden. De kabouter vertelt dit ook tegen zijn vriendjes en een ervan verklapt de naam van de toverkabou ter, Repelsteeltje, aan de molenaars dochter. Zo loopt alles nog goed af. Dit kostelijke kinderverhaal werd heel knap gebracht door de scholiertjes. Onder de leiding van juffrouw Gauma begon het groepje al in november van het vorige jaar met het instuderen. Het harde werken wierp gisteren z'n vruch ten af. De prachtige kostuums waren gemaakt door enkele onderwijzeressen en moeders. De muzikale leiding was bij mevrouw Blaas in goede handen. Aan het einde van de avond kregen de deelnemers uit handen van ds. Zwaan bloemen en een dikke reep. Hij reikte ook getuigschriften en verkeers- diploma's uit. Wethouder G. H. van Barneveld zei tenslotte erg van de avond genoten te hebben. De secretaris van de Vereniging „Een school met de Bijbel", de heer E. Brevé vertelde desgevraagd iets van de geschiedenis van de Amerongse ver eniging. „In 1887 bestonden er al reële I plannen tot het stichten van een chris telijke school", aldus de heer Brevé. Deze plannen bestonden aanvankelijk alleen aan de zijde van de Nederlandse Hervormde Gemeente. Deze groep bleek echter te klein om ze te verwe zenlijken. Door een samenwerking met de plaatselijke Gereformeerde Kerk ging het echter wel. De plannen werden uitgewerkt en tot ongeveer 1900 ging al les goed. „Toen splitste zich de vereni ging weer in een hervormd en een ge reformeerd deel. Door tussenkomst van predikanten kwamen men later weer tot elkaar", vertelt de secretaris. Op 8 juli 1908 werd de eerste „School met de Bijbel" in Amerongen geopend. De vereniging had 't „Wijnhandelaars huis" met schuren gekocht. In de schu ren werd les gegeven. De school breid- Een massale scène uit de kinderoperet te „Door Dorea's land", zoals die werd opgevoerd door de leerlingen van de christelijke scholen in Amerongen. de zich snel uit en in 1920 moest er een nieuw gebouw komen. Men ruilde toen de Openbare school voor de school aan de Burgemeester Van de Boschstraat In 1958 telde de school al een negen leerkrachten. Twee klassen werden toen ondergebracht in een noodlokaliteit aan het Zandvoort. In 1963 kwamen de de finitieve plannen op voor een tweede school, die eerst in '67 verwezenlijkt kon worden in de vorm van de Prin ses Beatrixschool. Inmiddels was ook een christelijke Ulo-school gesticht. In zestig jaar tyd heeft de Vereni ging „Een school met de Bijbel" te Amerongen dus twee lagere scholen en een ULO-school gesticht. ADVERTENTIE Zondag 30 juni 1968. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk 17.00 uur. des. Van Assenbergetaoin Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Baart uit Nieuwpoort; 17.00 uur: ds. Van Brum- melen uit Hierden. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Vroeginde- weij; 17.00 uur ds. Van Assenbergh. Vredeskerk. 9.00 en 10.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Bouw uit Ede. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Van Assen bergh; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Van Brum- melen; 18.30 uur: ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Van Brummelen. Veeneind, 15.00 uur: ds. Vroeginde weij. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Van Assen bergh. Herv. Gemeente „Sola Fide" 10.00 uur: ds. Meijer uit Hoenderloo; 17.30 uur: ds. Terlouw. Gcref. Kerk Oude kerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Overduin (bed. H.A.). Petrakerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. IJt- sma (bed. H.A.). Geref Kerk Vrygem. (Poortkerk) 9.00 uur: leesdienst; 15.00 uur: leesdienst. Chr. Geref. kerk Bethelkerk. 8.30 uur: ds. Langbroek (voorber. H.A.); 19.30 uur: ds. Bie- sma uit Aalsmeer. Pniëlkerk. 9.30 en 17.00 uur: ds. Heer- ma uit Utrecht. Geref. Gem. (Ned.) 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Syn.) 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: ds. Knoppers uit Utrecht. R.K. Kerk Salvatorkerk, zaterdag 29 juni a.s., 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; b 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. De diensten worden gehouden in een tent aan de Sandbrinkstraat. Jehova's Getuigen 9.30 uur: „De Wachttoren" studie; 10.30 uur: openbare toespraak; dins dag 2 juli a.s., 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur: Dienstvergadering. De diensten worden gehouden in het NW-gebouw aan de Tuinstraat. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk 10.30 uur: ds. P. v. Strien; 18.30 uur: ds. Aalbersberg uit Achterveld. Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Geref. Gem. (Ned.) 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Vrjje Evangelische Gemeenten 10.30 uur: ds. W. E. van Petegum in het verenigingsgebouw aan de Mo lenweg. R.K. Kerk 8.30 uur: H. Mis in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 19.00 uur de heer J. G. Bouwmaan, hulppr. uit Wad- denoyen. Jeugddienst. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. Hoorweg; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: mevr. ds. L. F. A. Mulder- Granberg uit Doorn. N.H. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: hulppr. G. G. van Vrouw- erff; 18.30 uur: ds. Nijeboer uit Vee nendaal. Oud-Geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur: ds. C. van Viegen. Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur: leesdienst. LEERSUM Geref. Kerk 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 18.30 uur: ds. L. Hoorweg. RHENEN RHENEN Voor de Gereformeerde Gemeente in Nederland te Rhenen preekt woensdag 3 juli aanstaande kan didaat De Groot uit Veenendaal. Tijdens de dienst, die om 19.30 uur begint, wor den ook de nieuwe lidmaten bevestigd. Ned. Herv. Kerk Cunerakerk, 19.00 uur: ds. S. P. van Assenbergh uit Veenendaal (H.A.). Van verdere diensten geen opgave ontvangen. Bergschool, 9.00 uur: geen opgave ontvangen Geref. Kerk 10.00 uur: ds. A. W. T. Nijenhuis; 17.00 uur: ds. H. M. Dereksen uit Ede. Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Ned.) 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Oud-Geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; donder dag 4 juli a.s. 19.00 uur: ds. Kampe uit Utrecht. Ned. Prot. Bond 19.00 uur: ds. E. van Loenen (H) uit Amersfoort. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur: ds. Van de Peut. Geref. Kerk 9.30 en 18.30 uur: ds. Jonker. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur: ds. J. C. de Bie. Geref. Gem. 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gcm. 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud-Geref. Gem. 10.00 en 19.00 uur: ds. J. v. d. Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. R. Das uit Rijswijk; 18.30 uur: ds. G. Spilt uit Ede. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Ned.) 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. EDERVEEN De hoofdweg in Eder- veen stond gisteren weer eens blank na Sen hevige regenbui. Het verkeer onder vond veel hindervan de ruim dertig cen timeter water, die op het wegdek stond. Voor de kinderen daarentegen was het een welkome verrassing, alhoewel het ook voor hen langzamerhand de ge woonste zaak van de wereld is. Er wordt zelfs gefluisterd, dat iedere Eder- vener voor dit euvel, dat regelmatig terugkeert, laarzen heeft aangeschaft... HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 VEENENDAAL Zaterdag 29 juni: H. E. G. Pilon, Ker- kewijk 82, telefoon 12481. Zondag 30 juni: G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. RHENEN Voor Rhenen neemt het a.s. week-end waar: dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 08376—2432. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Telefoon Veenendaal (08385) 12244

De Vallei | 1968 | | pagina 5