Maandag a.s. een feit ^"vakantie? Ray ontkent moord op ds. King PUNTJES en BOLLEN Gromyko stelt V.S. voor anti-raket-raketten af te schaffen Tsjechen willen terug naar meer partijen VERSTOPPING? GROTE UITBREIDING VAN HOOGOVENS [♦karnemelk* [lekkere, koele, slanke, witte !*dorstlesser* lekkere broodjes onderweg. Huurlingenleider Schramme bekent moord in Congo icpna- Sbrun Constantijn genoemd in Grieks proces Cohn Bendit uit politiek Nieuwe huwelijks- en gezinswet in Rusland Britse journalisten aan dood ontsnapt MAAR EERST VREDE IN VIËTNAM Snelheidsbeperking in Zweden HET WEER IN EUROPA Openbare executie erie m Neem 'ASPRO' mee snel... fantastisch bruin met mm VRIJDAG 28 JUNI 1968 E.E.G. BEREIKT DOUANE-UNIE JEAN REY Voorzitter Europese Commissie... SALONIKI Koning Constantijn is genoemd als lid van een geheime orga nisatie, welke er op uit was met ge weld het Griekse militaire bewind om ver te werpen. Zijn naam werd genoemd door kapi tein George Ivelos, getuige charge bij het proces tegen zes officieren en drie vooraanstaande, burgers voor een spe ciaal militair tribunaal. Hun wordt ten- lastegelegd leden te zijn van de „unie voor nationale redding (EES)". Kapitein Kivelos vertelde, dat zijn diensten waren aangeworven door een van de verdachten, majoor Pnevamati- kos en hij vertelde dat koning Constan tijn lid was geweest van de leiding van de organisatie. Constantijn is naar Ro me gevlucht, naidat zijn coup tegen de junta op 13 december was mislukt. BAZEL De revolutionaire studen tenleider Daniël Cohn-Bendit heeft de Zwitserse studentenleiders verteld, dat hij zijn politieke activiteiten voor een langere periode zal staken. Hij heeft een afspraak om in Bazel de studenten toe te spreken, afgezegd. Een vertegenwoordiger van de Zwit serse „groep van progressieve studen ten" die de vergadering in Bazel had georganiseerd, vertelde dat Cohn-Ben dit hem over de telefoon had gezegd, dat hij het politieke toneel verlaat op verzoek van de „beweging van de 22ste maart" die in mei de studentenrevolutie op gang heeft gebracht. Twee andere studentenleiders, de Westduitser Günther Amendt en de Ita liaan Giuseppe Ferrari, hebben van het bestuur van Bazel toestemming gekre gen om de studenten toe te spreken. MOSKOU Het Sovjet-parlement heeft de nieuwe huwelijks- en gezins wet aangenomen, waarbij de positie van buitenechtelijk geboren kinderen wordt herzien, de echtscheidingsproce dures worden verruimd en de plicht tot ondersteuning van bejaarde ouders wordt geregeld. Deze wet, die op 1 oktober in wer king treedt, komt in de plaats van het edict van Stalin van 1944, waarbij de Sovjetman werd ontheven van alle ver antwoordelijkheid voor buitenechtelijk geboren kinderen en zulke kinderen als onwettig werden gebrandmerkt in al hun officiële papieren. Het wordt nu zo, dat vaderschapspro cessen mogelijk worden dat vaders van onwettige kinderen vrijwillig het vader schap kunnen erkennen en dat even tueel een verzonnen vadersnaam aan het kind kan worden gegeven welke naam dan door de wet wordt erkend De nieuwe wet staat tot het vader schap te bewijzen, als de ouders heb ben samengeleefd of het kind gemeen schappelijk hebben grootgebracht, maar een kind, geboren uit een ter loopse geslachtsgemeenschap blijft ten volle voor de verantwoordelijkheid van de moeder. Het onrecht dat kinderen behoeftige ouders moeten steunen ook als deze niets hebben gedaan om de kinderen te helpen grootbrengen, is in de nieuwe wet niet opgenomen. Een recht bank kan nu beslissen of de ouders steun verdienen. De wet bepaalt ook, dat kleinkinde ren, en stiefkinderen verplicht kunnen worden invalide volwassenen te steunen en dat aan grootouders, broers en zus BRUSSEL De zes landen van de Europese Economische Gemeenschap bereiken maandag 1 juli het stadium van de volledige douane-unie ander half jaar eerder dan in 1958 in het EEG-verdrag werd voorzien. De nog reste rende douanerechten op industrieprodukten zullen zondagavond om midder nacht vervallen en het gemeenschappelijk douanerecht op invoer uit niet-EEG- landen wordt dan volledig van kracht. Dit betekent echter niet, dat de douaneposten aan de onderlinge grenzen zul len verdwijnen. Controle op het onderlinge handelsverkeer blijft nodig wegens de nog bestaande verschillen in omzetbelasting en accijnzen en voor toezicht op de naleving van nationale regelingen inzake gezondheid, veiligheid en kwa liteit e.d. De opheffing van deze verschillen is een werk van lange adem, dat nog verscheidene jaren in beslag zal nemen. Wel heeft de Europese Commissie besloten aan de le juli wat extra luis ter bij te zetten, door aan de minis terraad van de gemeenschap een drie tal regelingen voor te leggen, om de controles op het reizigersverkeer aan de onderlinge grenzen verder te ver soepelen en 'om de meest opzichtige symbolen van de vroegere verdeeld heid, t.w. de slagbomen bij de grens posten, te verwijderen. Over de „blijde gebeurtenis" van maandag valt echter wel een scha duw: de tijdelijke uitzonderingsmaat regelen die de Franse regering heeft aangekondigd ten aanzien van invoer en uitvoer, teneinde een aantal secto ren van de Franse industrie tegen de buitenlandse concurrentie te beperken in de periode die zij nodig zal hebben om de gevolgen van de recente stakin gen, en vooral ook van de loonsverho gingen, te verwerken. Bovendien is men in Brusselse krin gen niet onverdeeld gelukkig met de manier waarop de Franse regering ge meend heeft de Europese Commissie van haar maatregelen op de hoogte te moeten brengen. Men achf de gevolg de procedure niet in overeenstemming met de regels van het verdrag en de zogeheten communautaire geest die de zes bezielden toen zij in 1958 hun eco nomische integratie aanvingen. Deze gens in de afgelopen jaren reeds veel van zijn glans verloren, o.a. door twee Franse veto's tegen toetreding van Engeland tot de club van de zes (in 1963 en 1967) en de Franse boycot van de gemeenschap in 1965. ADVERTENTIE Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid Laat uw vakantie niet bederven 2'AS PRO'* ■étny&nCsneCu/eeb fit.' HANDEL Intussen heeft de geleidelijke af braak van de douanerechten op de in- en uitvoer tussen de zes gemeen- schapslanden reeds geleid tot een aan zienlijke toeneming van het handels verkeer, tw 254 procent sedert 1958. Vooral de invoer in de EEG-landen die voorheen hoge douane-rechten ken den, Frankrijk en Italië, is sterk ge stegen. Het gemeenschappelijk buitentarief op de invoer uit landen buiten de EEG is opgezet op ongeveer het gemiddelde van de vroeger geldende nationale ta rieven. Dit betekende over het alge meen een verlaging van de Franse en Itaiaanse tarieven, bij een nagenoeg gelijkblijven van de Duitse en een ver hoging van de Nederlandse, Belgische en Luxemburgse. Op het nieuwe EEG-buitentarief wordt voorts nog een korting toege past als gevolg van de uitvoering van de eerste fase der „Kennedy-ronde". De geleidelijke opbouw van de douane-unie van de zes in de afgelo pen tien jaar heeft kennelijk geen be lemmering gevormd voor een even eens snelle ontwikkeling van de handel met landen buiten de gemeenschap. Dit handelsverkeer is in de periode se dert 1958 nagenoeg in waarde verdub beld (invoer van 16 miljard dollar tot 30,7 miljard uitvoer van 15,9 mil jard dollar tot 31,6 miljard). Voor het vrije verkeer van land- bouwprodukten is in de afgelopen ja ren een stelsel van marktverordenin- gen uitgewerkt, met Europese prijsni veaus en gemeenschappelijke bescher ming tegen invoer van buiten. De fi nanciële lasten van de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek worden ook gemeenschappelijk gedragen via een Europees oriëntatie en garantiefonds voor de landbouw. Het EEG-landbouwbeleid is maan dag nog niet geheel compleet. Voor de zuivelsector met name moeten de laatste definitieve regelingen (op ba sis van reeds vastgestelde beginselen en prijzen) in de komende dagen of weken nog worden uitgewerkt. In Brussel wordt tenslotte nog ge hoopt, dat in de maand juli ook de laatste regelingen getroffen kunnen worden om het volledig vrij verkeer van arbeiders tussen de zes landen te laten ingaan. BREST Een tweemotorige Piper- Comanche van een in Londen geves tigde luchtvaartmaatschappij, is nabij Brest in Bretagne verongelukt. De vijf inzittenden vier journalisten van de BBC en de piloot liepen lichte ver wondingen op. Het ongeluk gebeurde toen de piloot bij regen en mist op het vliegveld Brest-Quipavas wilde landen, maar op drie km van dit vliegveld een aarden wal raakte. Het toestel werd totaal ver nield, maar vloog niet in brand. Vier van de inzittenden werden in een zie- LONDEN James Earl Ray, tegen wie in Londen een uitleveringsproces wordt gevoerd, heeft ontkend dat hij ds. Martin Luther King heeft ver moord. „Ik heb ds. King nooit ontmoet en ik heb ook nooit enige wrok gekoesterd tegen hem", zei Ray gisteren voor een Londense rechtbank waar het Ameri kaanse verzoek om zijn uitlevering werd behandled. Het was voor het eerst dat Ray, die ook wel bekend staat als Eric Starvo Galt en Ramon George Sneyd, het woord voerde voor de rechtbank. Hij deed dat omgeven door geüniformeer de politiemannen en rechercheurs, die hem maar vooral ook de openbare tri bune in de zaal nauwlettend in de ga ten hielden. Voor Ray een verklaring aflegde was de zitting tien minuten geschorst zodat hij ruggespraak kon plegen met zijn Britse advocaat, Roger Frisby. Deze deelde tevoren mee dat hij niet wilde dat hij of Ray de eed zouden afleggen. Dat had tot gevolg dat Ray niet kon worden onderworpen aan een kruis verhoor door David Calcutt, een Brit se advocaat die de Amerikaanse rege ring vertegenwoordigde. Wel beantwoordde Ray een aantal vragen van Roger Frisby. Op de vraag: „Hebt u ds. King ver moord?" antwoordde Ray: „Nee me neer". Voor Ray zelf aan het woord kwam had een hoofdinspecteur van Scotland Yard, Arthur Butler, een verklaring af gelegd. Nadat Ray op het vliegveld was gearresteerd had Butler hem in de cel verteld dat men hem verdacht van de moord op King. Butler vertelde welke uitwerking deze mededeling had gehad op de verdachte. IN HET NAUW „De verdachte had gestaan, maar bij het horen van dit alles liet hij zich neervallen op de stoel achter hem. Hij nam zijn hoofd in de handen en zei „O God". Na een poosje had hij hier aan toegevoegd: „Ik voel me zo in het nauw gedreven". Uit naam van de verdachte ontkende Ray's advocaat later dat zich zoiets in de cel had afgespeeld. Ray zou even min hebben gezegd dat hij zich in het nauw gedreven voelde. Namens de Amerikaanse regering ci teerde David Calcutt nog verscheidene onder ede afgelegde verklaringen van getuigen, die hadden gezien dat Ray alias Galt in Birmingham (Alabama) een geweer kocht en dat hij in Mem phis (Tennessee), de plaats van de moord op King, een hotel uitvluchtte te genover het motel waar King logeerde. Een deskundige van de Amerikaanse' federale recherche (FBI) verklaarde dat de vingerafdrukken op het geweer waarmee de moord was gepleegd de zelfde waren als die van Ray. Nadat de rechtbank de verklaringen had aangehoord verdaagde ze de zitting tot volgende week dinsdag. Men neemt aan dat dan de beslissing zal vallen over een eventuele uitlevering aan Amerika van Ray. ADVERTENTIE MOSKOU De Sovjet-Unie is bereid met de Verenigde Staten van gedachten te wisselen over een stopzetting van de bouw van anti-raket-raketten. Een gesprek hierover is echter niet mogelijk zolang de oorlog in Viëtnam voort duurt en zolang Amerika blyft proberen „de wereld binnenste-buiten te keren". Dit Russische standpunt, dat een duidelijke verzachting is van het stand punt dat de Sovjet-Unie tot nog toe in nam, werd gisteren door Andrei Gro- muko, de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, uiteengezet in 'n ver gadering van de Opperste Sovjet, het Russische parlement. De Sovjet-Unie is bereid met Ameri ka te praten over beperking en geleide lijke vermindering van de ontwikkeling van offensieve en defensieve kernwa pens, anti-raket-raketten niet uitgezon derd, aldus Gromyko. Zijn opmerkingen werden beschouwd als een positief antwoord op een op roep van president Johnson in januari 1967 om zo spoedig mogelijk besprekin gen te beginnen over deze materie. Gro- myko's woorden hielden kennelijk te vens 'n verzwakking in van het stand punt dat de Sovjet-Unie tot nog toe in nam op dit punt. Voorheen was zij al leen bereid over deze kwestie te praten in het kader van een algehele ontwape ning. Waarnemers in Moskou wezen erop dat de toespraak van Gamyko geen dat de taespraak van Gromyko geen aanwijzingen bevatte dat de Sovjet- Unie bereid is onmiddellijk besprekin gen te beginnen. De passage in de toe spraak die betrekking had op dit onder werp werd ook niet aangehaald in het lange overzicht dat het ovviciële Russi- d 3 S 2 c <N 12 CO CO u •8 T3 c <u CO OT lb S '5i W «M G CC Ypenburg motregen zw 18 12 Eelde mist zw 18 5 Twente zw.bew. w.stil 21 6 Z.-Limburg zw.bew. zw 21 1 Stockholm zw.bew. z 18 4 Londen regen zzo -20 9 Amsterdam m.regen zzw 19 11 Parijs zw.bew. zzw 23 1 Nice half bew. n 23 0 Berlijn zw.bew. w 25 4 Genève licht bew. w.stil 28 0 Wenen regenbui ozo 29 2 Rome onbew. w.stil 27 0 Madrid licht bew. w.stil 37 0 Mallorca licht bew. ono 28 0 BRUSSEL De leider van de huur lingen in Kongo, Jean Schramme, heeft vrijwillig tegenover de Belgi sche politie bekend, dat hij in mei 1967 een Belgische burger, Maurice Quintin, in Yumbi in Kongo heeft ge dood. Een en ander werd door de openbare aanklager Jacques Velu, op een persconferentie bekend gemaakt. Schramme en Roger Rodrique, (32), ADVERTENTIE endoor zonnefilter beschermd tegen zonnebrcnd ters de plicht ken worden opgelegd, ^nh^, veAvon- "ïS'ïï "wet echt- waren niet emstig. scheiding bij wederzijds goedvinden mogelijk, mits er geen miderjarige kin deren zijn. STOCKHOLM De Zweedse rege ring heeft pardoes de maximumsnel heid voor auto's op 90 km per uur ge steld. Op slechts enkele autowegen in dat land mag nog tot 130 km per uur gereden worden. De maatregel wordt heden van kracht. De regering reageert hiermee op de snelle stijging van het aantal verkeers ongelukken met dodelijke afloop van de laatste weken. De snelheidsbeper king blijft voorlopig zeker tijdens de zomermaanden met druk vakantiever keer van kracht PRAAG Uit een opinieonderzoek van het Tsjechoslowaakse dagblad Rude Pravo blijkt, dat een groot deel van het Tsjechische volk, een meer partijensysteem voorstaat. Aan het opinieonderzoek hebben 38.000 lezers van het blad meege daan. Er bleek uit dat 90 procent van de niet-leden en 50 procent van de leden van de communistische par tij van mening waren „dat de socia listische democratie" kon worder gegarandeerd, als de kiezers d< keus hadden tussen verschillende on afhankelijke partijen, a In de vragenlijst, die gebaseer was op het actieprogramma ve het nieuwe liberale bewind, wei niet gezegd of de nieuwe partij< pro- of anti-communistisch moest' zijn. Naast de communistische pari. zijn er in Tsjecho-Slowakije tve grote groeperingen, de socialist en de christelijke volkspartij, met-'- zamen ongeveer 60.000 leden. Iefe partij heeft een minister in de £r de communisten beheerste regeïg- Het merendeel der niet-leden it- kende de stelling dat, „de corru- nistisch partij een essentiële voor waarde voor de socialistische mocratie is". Van de mensen die hoger onder wijs hebben genoten, waren 82 pro cent, en van degenen met minder onderwijs wzren 70 procent tegen de stelling. Onder de partijleden waren in de zelfde klassen respectievelijk 66 en 52 procent het met de stelling eens. Het idee dat de communistische partij niet heerst, maar de ontwik keling van het socialisme steunt, werd door resp. 71 en 55 procent van niet-partijleden verworpen. On der de partijleden waren slechts 34 en 49 procent het met de stelling eens. Dit was de tweede opiniepeiling van Rude Pravo en het instituut voor politieke wetenschappen van de communistische partij. Volgens Rude Pravo „toonden de resultaten van de opiniepeiling aan, dat een leidende partij niet een po litiek kan volgen, die niet overeen komt met de noden en belangen, me ningen en ideeën van de meerder heid van het volk". - I die als zijn medeplichtige wordt be schouwd, zijn gearresteerd door M. Veruloet, de rechter-commissaris van Brussel, zo zei Velu. De politie heeft gezegd dat het mo tief van Schramme voor de moord was, dat het gedrag van Quintin de „veiligheid van Schramme's huurtroe pen en de rust in de provincies, die onder zijn controle stonden, in gevaar bracht". De politie gaf de volgende bijzonder heden over Schrammes bekentenis: „Schramme verklaarde dat hij in het begin van mei 1967 in Yumbi bezoek had gekregen van een man genaamd Maurice Quintin. Schramme kende de jnan nauwelijks. Quintin stelde voor, dat Schramme zijn verbindingen met het - nationale Congolese leger (ANC) zou verbreken en de troepen die hij onder zijn bevel had, zou keren tegen het ANC. Hij had daar aan toege voegd, dat het nu eerv goed moment was om dit te doen. Omdat Schramme geweigerd had in te gaan op de voorstellen van Quintin, had deze gedreigd naar Kinsjasa te gaan en Schramme daar te beschuldi gen van het beramen van een actie tegen het ANC". Schramme besefte dat als deze valse beschuldiging in Kinsjasa werd ge hoord, dat represailles met zich mee zou brengen tegen de troepen onder zijn bevel. Daarom besloot hij dat het zijn „plicht" was, om Quintin te verhinde ren dit plan ten uitvoer te brengen. Hij heeft hem toen met een geweer neergeschoten en Rodrique het bevel gegeven het karwei af te maken en het lichaam in de Lowa rivier te gooien. Ook Rodrique heeft inmiddels zijn rol in de moord bekend. Zowel Schramme als Rodrique zal op beschuldiging van moord moeten verschijnen voor een juryrechtbank in België", zo zei Velu. Volgens de Belgische wet, kunnen Belgische burgers berecht worden voor misdaden die zij in het buiten land hebben begaan. Schramme is eind april naar België teruggekeerd, nadat hij enkele maan den met zijn troepen had doorgebracht in Roeanda. Kinsjasa wilde dat Schramme en zijn soldaten werden uitgeleverd voor berechting in Kongo. De zaak tegen Scïhramme in België zal een moeilijke geschiedenis worden met verwikkelingen in het binnen- en buitenland en het is moeilijk om de uitspraak van de juryrechtbank .te voorspellen. Voor vele Belgen is Schramme een soort „edele ridder" die Europese mannen en vrouwen verdedigd heeft. Voor de Kongolezen is hij een gewone misdadiger. Zijn vrijspraak door een juryrechtbank, zou betrekkingen tus sen België en Kongo weer kunnen ver slechteren. sche persbureau, Tass, later publiceer de. Het Witte Huis toonde zich verheugd over het nieuwe Russische standpunt George Christian, de perschef van he1 Witte Huis deelde mee dat de rede var minister Gromyko nauwkeurig werd be studeerd. Officieel cammentaar van de zijde van de Amerikaanse regerinr was er nog niet. LAGOS Twee Nigeriaanse leger officieren zijn voor de ogen van 50.000 toeschouwers op het Benin-plein in La gos door een vuurpeleton terechtge steld. De officieren waren door een krijgs raad schuldig bevonden aan moord op vier burgers. Naar wordt aangenomen was het de eerste openbare executie in Nigerië. ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen fcflA|||$|| AY bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: rlvUIïlLMA AMSTERDAM De Hoogovens in IJmuiden hebben een nieuw plan gelanceerd, dat beoogt het thans in uitvoering zijnde project voor produktieverhoging tot 4 miljoen ton staal (in 1970 gereed) direct al door te trékken tot 51/i miljoen ton in 1972. Reeds in 1965, toen het hui'dige uit breidingsplan op stapel werd gezet, werd rekening gehouden met een uit breiding tot 5 1/4 miljoen ton staal, ter wijl toen als voorlopig doel zelfs een to tale produktiecapaciteit van 7 miljoen ton staal werd vermeld. De ruimte die de Hoogovens in IJmui den bezitten, leent zich zelfs nog tot een uitbreiding tot 10 miljoen ton staal per jaar. Voorlopig zit het concern echter nog in het 4 miljoen ton-project en wor den nu de eerste stappen gezet in de richting van de 5 1/4 miljoen ton. De nieuwe expansie leidt tot een aan tal interessante technische en financi ële consequenties. Voor de aandeelhou ders voorlopig ongetwijfeld belang rijkste gevolg is een op korte termijn te verwachten uitgifte op de Europese kapitaalmarkt van een in Ameri- maanse dollars luidende converteerba re obligatielening van 40 miljoen, waarvan het prospectus dezer dagen zal verschijnen. Conversiekoers en ren tetype zullen enkele dagen voor de in schrijving worden bekendgemaakt. De inschrijving is vrij, zodat de aandeel houders derhalve een claimopbrengst ontgaat. Nieuwe Hoogoven Voor de nieuwe uitbreidingsplannen zal in de eerste plaats een nieuwe hoog oven worden gebouwd, die tenminste in omvang gelijk zal zijn aan de vorig jaar gereed gekomen zesde hoogoven. Daarnaast zullen nog worden gebouwd een nieuwe beitserij, een derde koud- bandwalserij en een bandverzinkerij. Zoals bij het thans in uitvoering zijnde uitbreidingsplan de warmband walserij het knelpunt was (in 1969 komt er de nieuwe tweede gereed) zo is het in het nieuwe uitbreidingsplan de koudbandwalserij de bottle-neck, óver leg met de Duitse Hoesch leidde er toe, dat de Hoogovens nu zelf de bouw van een nieuwe koudbandwalserij ter hand nemen. De "Bandverzinkerij heeft tot doel nu ook het verzinken in dompelbad van dunne plaat mogelijk te maken, een techniek die snel is voortgeschreden en waarnaar thans veel wordt gevraagd. Deze verzinkerij krijgt een jaarproduk- tie van ca 150.000 ton verzinkte platen en, band. Wat dc financiële consequenties be treft, hebben de Hoogovens becijferd, dat het nieuwe plan f 750 miljoen zal kosten f 116 miljoen voor de zevende hoogoven, f 410 miljoen voor de koud bandwalserij, f 11V« miljoen voor uit breidende staalprodukties en f 212 mil joen voor de overige sectoren). Aange zien het lopende uitbreidingsplan pas in 1970 geheel rond zal zijn, heeft het con cern tot en met 1973 een totale inves teringsbehoefte van f 1650 miljoen. W instinhouding Becijferd is, dat in de komende zes jaren f 1.150 miljoen uit afschrijvingen zal binnenkomen, zodat nog nodig zijn f 400 miljoen. Hiervan kan de opbrengst van de komende emissie van ca f 140 miljoen worden afgetrokken zodat nog ongeveer f 250 miljoen uit winstinhou dingen zullen moeten voortvloeien. Voor zes jaar komt dit op gemiddeld f 40 'miljoen. In 1967 bedroeg de inhouding f 57 miljoen. Deze financieringsberekening is con servatief gehouden, omdat de Hoog ovens voldoende ruimte willen overhou den om naast de nieywe uitbreidingen ook eventueel nog te kunnen opereren in aanverwante sectoren. Geen overheid De nieuwe uitbreidingen zijn niet ge richt tegen de staalplannen bij Rotter dam. Voorts zullen de Staat en de ge meente Amsterdam niet mee doen aan de komende emissie. Het nieuwe plan zal nog 1200 mensen nodig maken. Thans werken er bij de Hoogovens ca 17.200 mensen. In 1970 zullen dat er ca 17.800 zijn (bij 4 mil joen ton staal) en bij de 5 1/4 miljoen ton staal 17.800. ADVERTENTIE -;V> ★V. in goedkope, echte liters en nog thuis bezorgd ook li

De Vallei | 1968 | | pagina 7