Veenendaals dagblad Explosie op Schiphol verwoest DC-8 Buiten Franse franc door de vele geruchten op dieptepunt AANNEMER BEROOFD VAN f117.000 Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei E.E.G. tikt Parijs op de vingers Drie doden hij frontale hotsing CHU-fractie bespreekt positie Mellema Iedereen mocht foto's maken Aantal werknemers in industrie daalde in n jaar met 28.2 Benny Goodman in Nederland Mini-auto tegen parkeerprobleem Drukte op wegen viel erg mee Sirban krijgt drie weken uitstel Vrouw gedood door klapband VEROLME WIL N.D.S.M. VOOR f 19.- MILJOEN KOPEN VPRO ontslaat pater Jelsma en Bouke Poelstra V .S.-handelsvloot in staking VIJF GEWONDEN NAAR 7AEKENHVIZEN SCHADE TIENTALLEN MILJOENEN GULDENS GAAT U MET VAKANTIE NUTSSPAARBANK VEENENDAAL Schaap en hei E.E.G. POLITIE ZOEKT RODE VOLKSWAGEIS MEDEDELING VREEMD GEDRAG Kwartaalabonnees bespaar incasso Betaal per giro Opheffing briefcensuur in „open gevangenissen" Veranderlijk Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „Da Val Ier, opga- richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Klein® -annonce® „Vraag en Aanbod" op df., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. ZATERDAG 29 JUNI I968 - 42e JAARGANG no. I5I SCHIPHOL Op het oude Schiphol hebben vannacht vijf KLM-mon- teurs brandwonden opgelopen bij een hevige explosie in een DC-8, waaraan werkzaamheden werden verricht in hangar 10. Als gevolg van de ontploffing, die zich volgens ooggetuigen voordeed in een van de brandstoftanks, ontstond brand in de hangar, waar naar schatting 150 arbeiders aan het werk waren en nog zes KLM-niachines waren onderge bracht. De v(jf gewonden, van wie er één in een grote tank met water sprong, zijn naar ziekenhuizen in Amsterdam gebracht. Terwijl de brandweer van Schiphol, ge assisteerd door twee autospuiten en twee ladderwagens van de Amster damse brandweer met de blussing be gon. werden de overige vliegtuigen uit de hangar gesleept. De DC-8 is door de explosie en de brand vrjjwel geheel verwoest. Ook de. hangar liep veel schade op. Op de eerste hevige explosie volgden twee kleinere, waarna een huizenhoge steekvlam door het stalen dak schoot. De brand begon kort voor drie uur in de afgelopen nacht. Vanochtend om zes uur hadden de gezamenlijke brand weren van KLM, Schiphol, de Haar lemmermeer, Haarlem, Amstelveen en Amsterdam het vuur geblust. Toen was er van de DC-8 weinig anders over dan een nog intact zijnde staart en een grote hoop verwrongen staal, die midden in de meer dan 200 meter lange hangar lag. In het dak van de hangar is een gat geslagen en alle ruiten in de omgeving zijn gesprongen. De totale schade van deze brand loopt in de tientallen miljoenen, al was het alleen maar de prijs van de DC-8 en de schade aan de hangar. Daarnaast echter zijn van de KLM nog twee DC-9's die dichtbij de DC-8 stonden, beschadigd. De gewonden zijn allen monteurs van de KLM, die bij de DC-8 aan het werk waren. Volgens de eerste berichten is geen van allen er ernstig aan toe. Drie zijn in het ziekenhuis opgenomen. De twee anderen zijn verbonden naar huis vervoerd. De drie die in het ziekenhuis zijn geble ven. zijn de 26-jarige W. N. H. Vet, de 24-jarige N. Dekker en de 42-jarige J. N. van Aalderen. De twee die naar huis mochten, zijn T. Hooman (35) en L. Kostelijk (38). Twee van de opgenomen gewonden ston den op een trap aan de DC-8 te wer ken. Bij de explosie werden zij er van af geslingerd, zodat zij behalve brandwonden ook kneuzingen oplie pen. De circa 150 leden van de nachtploegen, die in de hangar aan het werk wa ren begonnen onmiddellijk met het redden van de overige 6 vliegtuigen, die in de hangar stonden. Dit werk werd bemoeilijkt doordat de elek trische stroom als gevolg van de brand uitviel. Het gevolg was, dat de zware hangdeuren 'met sleepkabels door een tractor en met mankracht moesten worden opengetrokken. NAALDWIJK De 70-jarige J. G. Wendel uit Den Haag, zijn 35-jarige dochter, mevrouw M. Carroll-Wendel en zijn 38-jarige zoon J. G. Wendel werden gedood toen kort voor het Wes- terleeplein bij Naaldwijk een tankwa gen, die een zandwagen inhaalde op een plaats waar inhalen vrijwel niet te doen was, frontaal tegen hun wagen botste. Bij de botsing werden de 15-jarige zoon van mevrouw Carroll, John, en een schoondochter van de heer Wensel sr. zwaar gewond. Voordat de tank auto tegen de wagen van de familie uit Den Haag botste, had hij de zandwa gen al geraakt. De politie zoekt de doorgereden chauffeur van de zand- auto. de overleden mevrouw Carroll en haar zwaargewonde zoon waren voor een vakantie in Nederland afgehaald van de Hull-boot. HILLEGOM Op de weg Haarlem- Leiden tussen Lisse en Hillegom is gis termiddag omstreeks half zes een auto ongeluk gebeurd, dat aan twee perso nen het leven kostte. Een personen auto reed daar tegen een lantaarnpaal. De bestuurster, de 47-jarige mevrouw C. I. Isden-Main uit Rotterdam en haar nicht uit Ierland, van wie, behalve de achternaam (Isden), nog geeen gege vens bekend zijn, waren op slag dood. De overige inzittenden twee jongens zijn ernstig gewond naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht. Het gezelschap was een dagje uit. ROTTERDAM De 4(Kjarige W. B. van Zoutendijk uit Rotterdam is giste ren in zijn woonplaats ernstiggewond toen hij met zijn bromfiets tegen een bestelauto reed. Na aankorttsl in het ziekenhuis is hij overleden. ADVERTENTIE Voor BUITENLANDS GELD en REISVERZEKERING naar de Kantoren Kerkewyk 6 en Dr. Slot. de Bruïneplein 8. ünfeele lezers schreven mij, dat ze 5 er vreemd van hadden opgekeken, 5 5 dat konijnen hun eigen mest consu- 5 5 meerden, zoals ik kortgeleden in 't 5 voorbijgaan over deze dieren had mee- 5 5 gedeeld. Niettemin is het feit vele ke- 5 5 ren geconstateerd en werd het door 5 de wetenschap met proefnemingen be- 5 wezen. Reeds in Leviticus XI5 en 6 worden haas en konijn tot de herkau- wende dieren gerekend en dit slaat 5 ongetwijfeld op het eten van uitwerp- selen. De grote middeleeuwse natuur- 5 historicus Gesner schreef erover in 1602 en geleidelijk verschijnen er meer 5 berichten van. Toch duurde het nog 5 tot 1882 vóór er in een Frans veteri- 5 nair orgaan de uitkomsten van weten- 5 5 schappelijke onderzoekingen werden gepubliceerd: hierbij werden herhaal- 5 delijk keutels in de maag van het ko- 5 nijn aangetroffen en dit waren ken- 5 nelijk geen voedselkogeltjes hetgeen 5 kon worden aangetoond, toen de die- J renarts Morot de proeven voortzette 5 met verschillend gekleurd voer. Ook 5 deed hij de waarneming, dat een blin- 5 5 de rabbie de excrementen direct bij de 5 5 anus opnam. Overigens zijn deze 5 „dropjes" anders kleiner en zach- 5 5 ter dan de alom bekende ronde, 5 5 harde uitwerpselen van tamme en 5 wilde konijnen. Men heeft echter aan 5 5 Morots werk weinig aandacht ge- J J schonkên; eigenlijk nam men het pas weer in 1911 ter hand en toen duurde 5 het weer tot 1939 eer men de zaak 5 5 serieus onderzocht. We kunnen thans 5 wel zeggen, dat de mest, welke we 5 gewoonlijk onder ogen krijgen, ove* 5 5 dag wordt afgr~ 'm die welke wordt 5 5 verorberd in de nacht. Wie zich in dez 5 5 merkwaardige, mug verborgen gebie 5 5 ven gewoonte wil verdiepen, leze 5 5 „Britsli Manimalsvan L. Harrison. i 29 juni '68 A. B. WIGMAN 5 DEN HAAG Het aantal werkne mers in de Nederlandse industrie is van maart 1967 tot maart 1968 met 28.200 gedaald. Dit is in twaalf maanden tijd een vermindering van 2,6 procent. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft uitgerekend dat de bezet ting in de metaalindustrie met 1200 man is toegenomen, maar dat ze gedaald is in de textielindustrie 2000 man), de mijnbouw 1400), en de voedings- en genotmiddelenindustrie 1200). Ondanks een vermindering van de be zetting, heeft de Nederlandse industrie (met uitzondering van het bouwbedrijf en de openbare nutsbedrijven) in het eer ste kwartaal van dit jaar toch kans ge zien 1,2 miljard gulden meer om te zet ten dan in de eerste drie maanden van 1967 (een toeneming van 8,1 procent). De waarde van de totale omzet in het eerste kwartaal 1968 bedroeg 15,6 mil jard gulden. SCHIPHOL De bekende klarinettist Benny Goodman is gisteren in Nederland aangekomen om hier voor de NCRV een televisie-show op te nemen. Ten behoeve van onze fotograaf pakte hij nog even het instrument uit, waarmee hij al zoveel ja ren succes heeft. DEN HAAG Op een zorgvuldig geheim gehouden plaats komt vandaag de fractie van de Christelijk Histori sche Unie bijeen om de positie van fractieleider J. T. Mellema te bespre ken. Onzeker is of vandaag een beslis sing over zyn terugkeer zal vallen. Bo vendien heeft het hoofdbestuur van de CHU nog een stem in het kapittel. In de CHU lopen de meningen over de kansen van de heer Mellema sterk uiteen. Het pessimisme heeft de over hand. Volgens een betrouwbare schat ting van de verhoudingen in de frac tie zal er onder de elf leden die in eerste aanleg hun oordeel moeten geven, geen meerderheid voor het aanblijven van de heer Mellema als fractievoor zitter aanwezig zijn. Het is echter niet uitgesloten, dat de fractievergadering van vandaag zal instemmen met een vergelijk. Dit zou dan neerkomen op het voorlopig waar nemen van het fractieleiderschap door drs. A. D. W. Tilanus, waarna opnieuw een beslissing zou kunnen worden ge nomen. Jhr. mr. C. W. L. Wttewaall van Stoetwegen behoort t6t het viertal ch- Kamerleden dat van oordeel is dat het voorzitterschap van de fractie in ande re handen moet overgaan. De overige leden van deze groep van tegenstan ders zijn drs. D. F. v.d. Mei, de heer C .F. v.d. Peijl en mr. W. Scholten. Vier anderen menen dat de heer Mellema wel kan terugkeren: mej. jnr. E. A. Haars en de heren H. Kikkert, mr. C. A. Bos en dr. H. A. Schuring. De overige drie leden van de fractie die de doorslag kunnen geven, zijn de heren drs. A. D. W. Tilanus, T. Tol man en P. Bode. PARIJS Een sterk verzwakt vertrouwen en algemene geruchten omtrent een op handen zijnde devaluatie, hebben geleid tot nieuwe felle aanvallen op de Franse franc, waarvan de kracht een der hoekstenen is geweest van de bui tenlandse politiek van president De Gaulle. Ondanks herhaalde verklaringen van regeringswoordvoerders dat de pariteit van de franc ongewijzigd zal blijven dus dat er geen devaluatie zal komen heeft de ruilkoers van de Franse franc tegen de Zwitserse franc het diepste punt bereikt. De ruilkoers had hei diepsle punt het punt waarop de Banque de France ingrijpt om de.officiële pariteit te handhaven tegen de Amerikaanse dollar al op 7 juni bereikt, toen de buitenlandse valutamarkt weer werd geopend. Tegenover de Belgische Franc de Westduitse Mark en de Italiaanse Lire is bijna het dieptepunt bereikt. Tezelfdertijd is in bankkringen ver nomen dat het afvloeien van buiten lands kapitaal dat hielp bi; de bestrij ding van een verlies van 1000 miljoen dollar in Franse buitenlandse valuta reserves sedert het begin van de socia le en economische crisis verleden maand snel voortgaat. KEULEN De Ford-fabriek in Keulen heeft dezer dagen deze mini-auto gepre senteerd, die volgens de ontwerpers de oplossing moet bieden voor de parkeerpro blemen in de grote steden. Technische bijzonderheden van het wagentje zijn niet bekendgemaakt. „Niemand gelooft thans echt in een devaluatie", aldus een bankier, „maar iedereen schijnt wel voorzorgsmaatre gelen te treffen." „De beslissing om tev devalueren of niet zal politiek en niet economisch gegrondvest zijn. Een klei ne devaluatie zou nu economisch goed van pas komen", aldus werd in ande re kringen vernomen. In financiële kringen in Brussel werd vandaag weinig geloof gehecht aan ge ruchten over een eventuele devaluatie van de Franse franc gedurende dit weekeinde. Een devaluatie onmiddel lijk na de aangekondigde plannen om invoercontingenten in te stellen en ex portkortingen te verlenen, zou volgens een woord\roerder van de Belgische na tionale bank „net te veel" zijn. In elk geval is de wisselkoers der EEG-lan- den krachtens artikel 107 van het ver drag van Rome „een aangelegenheid van gemeenschappelijk belang" en in theorie zou elke wijziging van de wis selkoers slechts kunnen worden aange bracht na overleg met de overige lid staten, zo voegde de woordvoerder er aan toe. Volgens de voorlichtingsdienst van de Europese gemeenschappen heeft de Europese Commissie in Brussel de vol gende verklaring afgelegd over de be raamde economische maatregelen van Frankrijk. „De commissie heeft met grote vol doening kennis genomen van de bereid heid van de Franse regering haar ver plichtingen van 1 juli na te komen en is zich bewust van de pogingen die de Franse regering in het werk heeft ge steld om de beschermingsmaatregelen beperkt te houden. Maar toch betwijfelt de tommissie of de Franse regering geheel alleen al le aangekondigde beschermende maat regelen kan nemen en zij meent dat in elk geval onverwijld gemeenschappelij ke procedures moeten worden gevolgd. De commissie wil dan ook, vóór zich definitief uit te spreken over de aan gekondigde maatregelen, de procedure van artikel 108 volgen en vraagt het bijeenroepen van de ministerraad. De commissie heeft ook besloten te beginnen met het in het verdrag van Parijs voorgeschreven overleg wat be treft staalprodukten. DEN HAAG. De rijkspolitie, die in verband met het begin van de zomer vakanties in binnen- en buitenland gis teren op een grote drukte op de wegen had gerekend, kon gisteravond mede delen, dat de verkeersdrukte veel min der groot was dan zij had verwacht. Er was echt geen grote uittocht of in tocht van vakantiegangers, waarschijn lijk als gevolg van het onplezierige weer. Dit weer was o.a. voor vakantiegan gers met kampeerplannen aanleiding het nog maar even aan te zien. De kampeerinformatiedienst van de ANWB kon dit bevestigen over het algemeen genomen is de bezetting van de kam peerterreinen niet goed en vrijwel op alle terreinen is er nog wel plaats. Wat de vakantiegangers betreft, die met de auto naar het buitenland ver trokken, constateerde de rijkspolitie, dat de meesten zich naar het zonnige zuiden haastten. Het verkeer in zuidelijke rich ting was drukker dan dat naar het oosten. LOS ANGELES. Sirhan B. Sirhan, beschuldigd van moord op senator Ro bert Kennedy, heeft vrijdag voor zijn verweer in Los Angeles drie weken uit stel gekregen, voor verdere psychiatri sche behandeling. BORDEAUX. In een drukke win kelstraat van de Zuidfranse stad Bor deaux is vrijdag een 65-jarige vrouw dodelijk getroffen door een stuk metaal, dat van een achterwiel van een autobus sprong, toen de band van dit wiel klapte. Door deze klap sprongen tot tweehoog de ruiten, waardoor in totaal elf mensen glaswonden opliepen. ROTTERDAM Verolme wil de Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in eerste instantie kopen voor ongeveer negentien miljoen gulden. Dit blijkt uit een mededeling van de di recties van beide werven. Hierin wordt gezegd, dat Verolme een bod van honderd procent in contanten wil uitbrengen op de aandelen Neder landsche Dok Maatschappij en Neder landsche Scheepsbouw Maatschappij. De eerste heeft een uitstaand aandelenkapi taal van 9,89 miljoen, de tweede van 8.958.500 gulden. HILVERSUM De aannemer A. G. Oudmayer is gisteravond op de stoep van het Hilversumse postkantoor beroofd van een pakje met 117.000 gulden. De rover klemde een arm om de nek van de heer Oudmayer en greep met zyn andere hand het pakje met geld. Meteen daarop sprong hij in een langsrijdend rood autootje. Nog vóórdat de beduusde aannemer alarm had kunnen slaan, was de auto verdwenen. LUXEMBURG Het Luxemburgs groot hertogelijk gezin hield donderdag „open hof": alle fotografen die dat wilden, pro fessionals en amateurs mochten vrijelijk plaatjes schieten van de familie, die lange tijd bereidwillig poseerde. Op de foto ach ter groothertogin Josephine Charlotte en groothertog Jan met hiin kinderen v.l.n.r. Margaretho (11), Hendrik (13), Marie- Astrid (14) Willem (5) en Jan (11). HILVERSUM Pater S. P. A. Jels ma is met ingang van 17 augustus ontslagen als hoofd van de afdeling informatieve programma's van de V.P.R.O.-televisie. Bouke Poelstra, ad- junct-hoofd van de televisiesectie van deze omroep, is van vandaag af op non-actief gesteld. Het dagelijks bestuur van de VPRO heeft dit in zijn vergadering van don- derdgavond besloten. Het bestuur over weegt verder disciplinaire maatregelen te nemen tegen enkele andere mede werkers van de VPRO. Het bestuur van de VPRO had de heer Poelstra enkele weken geleden al ontslag aangezegd per 1 januari vol gend jaar. Omdat de heer Poelstra niet met dit ontslag akkoord gaat is een ont slagprocedure gaande. Het ontslag voor Bouke Poelstra vond zijn aanleiding in de reis die hij sa men met pater Jelsma naar het Garda- meer maakte om ds H. J. Diekerhof te polsen voor het voorzitterschap van de VPRO. Volgens het bestuur van de VPRO heeft de heer Poelstra zich toen aan plichtsverzuim schuldig gemaakt om dat zijn aanwezigheid in de studio ver eist was. Pater Jelsma kwam op 16 april bij de VPRO in dienst. Zijn proeftijd die op 16 juni afliep, werd niet verlengd. Volgens mededelingen van de directie van de VPRO zou hij op die datum in vaste dienst zijn getreden. Het personeel van de VPRO is van het ontslag van pater Jelsma en de maatregelen tegen de heer Poelstra op de hoogte gebracht door middel van een interne mededeling die gisteren in het bedrijf is verspreid. Blijkens dit schrij ven dat is ondertekend door het be stuur en de directie van de omroep zijn de stappen ondernomen „om bij te dragen tot een spoedig herstel van de normale werksfeer". Het bestuur zegt toe dat het zo snel mogelijk gesprekken met de afdelingen zal beleggen „opdat de communicatie in het bedrijf zo goed mogelijk zal functioneren". Tegen wie disciplinaire maatregelen worden overwogen wordt in de circulai re niet meegedeeld. Algemeen wordt echter aangenomen dat het om functio narissen gaat die zich tegen het aanblij ven van het huidige bestuur en directie hebben verzet. In de zaterdag gehouden algemene ledenvergadering van de VPRO bleek dat o.a. Ton Hasebos, ma ker van kinderprogramma's, de televi siejournalist Leo Kool en de regisseur Bob Ris de oppositie tegen het bestuur hebben gesteund. De heer Oudmayer (58) rende het postkantoor in en liet de politie bellen. Voor het postkantoor bleef alles rustig. Alles was zo snel en geruisloos gegaan dat niemand iets bijzonders was opge vallen. Zelfs een bloemenkoopman op het pleintje voor het postkantoor, die op nauwelijks vijf meter afstand stond had niets gemerkt. Het geld was afkomstig van alle aannemers uit de buurt van Hilver sum. Zij haalden elke vrijdag vakan tiebonnen bij de heer Oudmayer, die ze namens het Sociaal fonds bouw nijverheid afgaf. Tegen de avond bracht hij het geld altijd naar het postkantoor. Het ging steeds om een soortgelijk bedrag. De overvallers moeten van dit alles goed op de hoogte zijn geweest. Het geld was vóór het vervoer naar het postkantoor al verzekerd. Het rode autootje waar de overval lers niee vluchten, werd drie kwartier later op nog geen halve kilometer af stand gevonden. Hoofdagent E. J. El- saker zag de oude BMW 700 met het nummer FG 00-10 vanuit de patrouil lerende politiewagen. Er werd verder gezocht naar een rode Volkswagen, waarvan de chauf feur zich merkwaardig had gedragen bij de omhoog gedraaide brug over de brug Vecht bij Vreeland. De brug was op verzoek van de Hilversumse politie opengezet om vluchtpogingen te be moeilijken. Het verzoek van de politie kwam bin nen, toen brugwachter Voorthuizen in zijn boomgaard aan het werk was. Daarom zette zijn vrouw de brug om hoog. Zij werd aangesproken door een zenuwachtige jongeman, die in een ro de Volkswagen kwam aanrijden. Hij vroeg wat er aan de hand was en maak te rechtsomkeert toen de brugwachters vrouw vertelde dat in Hilversum een overval was gepleegd en dat de politie onderweg was. Noch van de jongeman noch was de Volkswagen heeft de politie iets te rug kunnen vinden. NEW YORK. De Amerikaanse na tionale vakbond van zeelieden (NMU) heeft vrijdagavond een staking uitge roepen voor 70 procent van de Ameri kaanse handelsvloot. De voorzitter van de vakbond, Joseph Curran, heeft ge zegd, dat schepen die oorlogsmateriaal naar Viëtnam vervoeren, niet door de staking zullen worden getroffen. SPAKENBURG Een inwoner van Vleuten, de heer P. den Besten, is in het Eemmeer verdronken. Hij wa5 met ne gen collega's met een botter aan het vissen en is vermoedelijk door een rukwind overboord geslagen. Verzoeke voor I juli 11.55 over te schrijven op oru giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI, Veenendael Met vermelding 1. abonnement 3e kw. 1968 2. naam en adres waar ons blad bezorgd wordt 3. post- of bezorgabonnement. Abonnementen-administratie. DEN HAAG. De minister van Justitie heeft besloten een proef te ne men met het geheel achterwege laten van de censuur op binnenkomende en uitgaande post van de gedetineerden in de open gevangenissen („Te Roer" in Roermond, „De Sluis" in Hoorn, „De Graafse Kamp in Warnsveld en „Nien- dure" in Almelo), de open afdeling „De Rozenhof" van de bijzondere gevange nis voor jonge mannen te Zutphen, de gestichten „Bankenbosch I" en „Ban- kenbosch II" van de gevangenis „Nor- gerhaven" te Veenhuizen, en het peni- tenfair trainingskamp „De Corridor" in Zeeland (N.-Br.). (Van onze weerkundige medewerker) TVa de zware depressieregen van vrij dag en de harde zuidwestelijke wind zal het weer in de loop van het weekeinde een beetje opknappen. Bij een naar west tot noordwest ruimen de wind tal de zon zich weer laten zien, maar de temperatuur daalt iets. Ook het weertype als geheel blijft vooreerst nog wat veranderlijk met kans op een plaatselijke bui. Naar mate echter de invloed van een in op bouw verkerende rug van hogedruk gaat doorwerken, ondergaat het weer een verdere stabilisering. Na voorbij trekken van een warmtefront met tij delijk enige neerslag zullen in de eer ste helft van de volgende week war mere, continentale luchtstromingen tot onze omgeving doordringen. Dit met medewerking van een nieuwe oceaandepres-sie ten noordwesten van de Azoren, die wel uitdiept, maar slechts weinig naar het oosten gaat. Er is op het continent anders genoeg zomerwarmte: Parijs gistermiddag 27 graden, Zilrich 3D, Wenen 31, Lissa bon 34, Madrid 37 en een station in Zuid-Spanje 41 graden. In schrille te genstelling daarmee is de mededeling, dat Nunspeet al ongeveer 125 mm juniregen heeft gekregen, tegen 70 mm normaal

De Vallei | 1968 | | pagina 1