Zeg maar waar u heen wilt Met NS TYPISTE Geen werktijdverkorting bij Berk-Beccon Reiskranten en brochures aan alle stations 855SS een VERPLEEGSTER VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN Van Spanje's Aannemersbedrijf N.V. Juliana Ziekenhuis A. NAAISTER B. GEDIPLOMEERDE VERPLEEGHULPEN LABORANTE Recter Fabrieken N.V. Sabotage aan waterleiding in Wales Voordelige dagkaarten voor 2-5 personen Een dagje erop uit...? ORANJE IS MIJN NAAM kunt u alle kanten uit U drinktof dat zijn beste bieren. Gaat u rustig dóór. We adverteren niet om u over te halen. We schrijven hier puur en alleen voor de mannen die ons biër drinken. En geen ander. En die daar hun goede reden voor hebben. Beste Hengelo drinker! Wij hebben elkaar gevonden: u houdt van een fris gebrouwen pils met een ronde, hoppige smaak - net als wij. Kort en goed: u houdt van het bier zoals wij het brouwen. Smaken verschillen, R bieren verschillen, maar u hebt 't geproefd: "Hengelo, da's het bier voor mij. Daar blijf 1 ik bij."Beste Hengelo drinker, we zijn u dankbaar. Beste drinker van of even goede vrienden. Proost! Zware vrachtauto's uit stadsverkeer Cutler-Hammer neemt Durant over Johnson wil voor 18-jarigen stemrecht Drie maanden geëist tegen automobilist Deze zomer dagabonnementen f 20.-, elke dag meer f5.- Veenendaalsestraatweg 11 - Eist (Utr.) -Tel. 08377-319 VEENENDAAL Bij aanvang reeds een goed salaris Zeer afwisselend werk Ligt hier een taak voor jou? Pagina 6 ZATERDAG 29 JUNI 196* Y-I Voor twee tientjes kunt u één hele dag zoveel reizen als u wilt. Is één dag te kort. Dan kunt, u dit abonnement tot 4 dagen verlengen. Iedere dag extra kost maar 5.- meer. Vier dagen zwerven komt dus op 35.-. Hier heeft u op gewacht! Voor hét bezoek, dat u al zo lang- wilde brengen. Voor het dagje samen uit samen thuis naar ergens in Nederland, met z'n tweetjes, met z'n vieren. Een heel eind weg. Maar... snel met de trein. En... extra goedkoop met z'n vieren voor ƒ40.-. Een tientje de man! Maandag tot donderdag van 9 uur a vrijdag niet, zaterdag en zondag de hele dag. Wip eens over! Trek er eens uit! Er zijn duizend manieren om een dag goed door te brengen. Wij hebben er dertig, die een ster verdienen. Bij een vakantiedag- t *cht is voor alles gezorgd: uw trein, uw I r boot, uw bus, uw entree, noem maar op. En... toch bent u uw eigen baas! Kies uw '.vK. fw' dag, kies uw doel, kies uw gezelschap! -\r. Alleen of met wie u het liefst alleen bent! Voor de rest zorgen wij. Haal het kleurig vakantie- dagtochtenboekje met 30 programma's en prijzen. Het Prot. Chr. Bejaardencentrum „ZUIDERHEIDE" te Hilversum vraagt wegens aanstaand huwelijk voor spoedige in diensttreding: voor de ziekenafdeling met een capaciteit van 30 bedden. Zij moet in staat zijn de hoofdzuster te vervangen. Prot. Chr. godsdienst. Salariëring in de rang van verple gende A. Geboden wordt een prettige werkkring in een modern prachtig gelegen bejaardencentrum. Vijfdaagse werkweek. Soil, onder opgave van huidige werkkring en referenties, worden gaarne ingewacht bij de Directrice, Diependaal- selaan 337, Hilversum. Telefoon 02150-40458. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Aanmelden vraagt voor de linnenkamer Schriftelijke sollicitaties aan de Directrice, Cuneraweg 425, Veenendaal Op ons laboratorium is plaats voor een Voor meisjes die dit jaar examen M.U.L.O. (liefst met wiskunde) gedaan hebben en van plan zijn om in de avonduren verder te gaan studeren, is dit een PRACHTKANS om een veelzijdige praktische ervaring op te doen. Sollicitaties aan RECTER FABRIEKEN N.V. POSTBUS 3, VEENENDAAL Prot. Christelijk Psych. Ziekenhuis „BLOEMENDAAL" Den Haag - Loosduinen Even buiten Den Haag aan de rand van de duinen ligt ons psychiatrisch ziekenhuis, waar 750 patiënten worden verpleegd. Vraag eens nadere informatie over de mogelijkheid van plaat sing in één van onze opleidingen verpleging-B en ziekenverzor ging) of in een huishoudelijke functie, bij het hoofd personeels zaken, Monsterseweg 93, Den Haag - Loosduinen (tel. 070- 687270). Op ons kantoor is plaats voor een Vereisten Mulo A en type-diploma Prettige, afwiselende werkzaam heden, goede sociale voorzieningen en hoog salaris Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden Sollicitaties aan Postbus 3 te Veenendaal Aan alle drinkers van en deze advertentie is niet voor "Even goede vriendenhoor. Proost F Hengelo bier het bier voor de liefhebber ARNHEM. „De orderportefeuille is thans zodanig, dat we niet kunnen aan nemen, dat er dit jaar aanleiding zal zgn tot werktijdverkorting". Dit werd door het bestuur gezegd op de aandeel houdersvergadering in Arnhem van do industriële maatschappij Berk-Beccon N.V. te Kampen, waarop nien akkoord ging met de voorgestelde uitkering van 12 procent dividend, inclusief het interim-dividend. Tegen het najaar komt Berk-Beccon op de markt met en kele nieuwe produkten, die ook in de huishoudelijke sector liggen. Tevens worden enkele verbeteringen in het as sortiment aangebracht. De integratie met de dochteronderne mingen wil men zover mogelijk door voeren. Zeer positief staat Berk-Beccon tegenover de mogelijkheid van een fusie. Men is attent op alle mogelijk heden die zich voordoen. Verder wilde het bestuur hierover echter op dit mo ment niet uitweiden. De vraag of Berk- Beccon zich op „vrijersvoeten" bevond werd mede gesteld, omdat de koers van de aandelen in een week tijd met meer dan 30 punten (van 128 op 164) was ge stegen. De investeringen zullen ook in 1968 hoger zijn dan de afschrijvingen. Moder niseringen en het invoeren van nieuwe produkten eisen nieuwe investeringen. De voorraden zijn op verantwoorde wijze opgebouwd. De produktiviteits- verhoging valt o.m. toe te schrijven aan werkmethoden-verbetering en organisa tie. Bij de emaille-artikelen ondervindt men de invloed van de zeer gestegen import van het goedkope assortiment uit Hongarije en Joego-Slavië en bij de petroleumapparaten ervaart men nog steeds de terugslag van de politieke crisis in het Midden-Oosten en van de aardgasrevolutie in ons land. Het bestuur zegde nog toe zich te zul len beraden over de eveneens gevraagde verstrekking van driemaandelijkse ge gevens over de gang van zaken bij de vennootschap. H ANNO VER/BONN Zware vracht wagens horen naar de mening van de Westduitse minister van Verkeer, Georg Leber, overdag niet meer in 't stadsverkeer thuis. De minister kon digde in Hannover aan, dat hij eventu eel voor de spitsuren van 's ochtends en 's avonds deze vrachtwagens uit de grote steden en andere gebieden van verkeersconcentratie zal verbannen. Voor het verbond van openbare ver voersbedrijven verklaarde Leber, dat de gemeenschap er niet mee akkoord gaat dat een deel van het bedrijfsle ven uitsluitend voor goederenvervoer met vrachtwagens heeft gekozen. Hier moest het algemeen belang tot gelding worden gebracht. AMSTERDAM Tussen Cutler- Hammer, Inc. en Durant Manufactu ring Company is overeenstemming be reikt omtrent de overneming door Cut ler-Hammer van Durant, producent van meet- en telinstrumenten. Laatstge noemd bedrijf heeft 'n Europese doch teronderneming, t.w. Durant Europa n.v. in Barneveld. Durant Manufactu ring Company breikte in 1967 een om zet van ongeveer 6,2 min dollar. Het bedrijf zal als een afzonderlijke orga nisatie met zijn huidige personeel en in de huidige vestigingsplaatsen blij ven bestaan. In organisatorisch op zicht zal het echter deel gaan uitma ken van de afdeling speciale produkten van Cutler-Hammer, Inc.* SOEST Enkele honderden Ne derlanders met dc naam Oranje hebben dezer dagen in de brieven bus een boekje aangetroffen, geti teld „Oranje als burgerlijke familie naam onder het Nederlandse volk", dat geschreven is door een naam genoot, de heer P. B. Oranje uit Soest. Het eerste exemplaar van deze „publikatic ten dienste van Oranje- naamdragers" heeft de heer Oranje toegezonden aan koningin Juliana, prinses van Oranje. Van de koningin kreeg de heer P. B. Oranje ook toe stemming het boekje te openen met de volgende opdracht: „Met eerbie dige betuiging van hulde, in eeuwen oude familietraditie geworteld, op gedragen aan Hare Majesteit Ju liana, koningin der Nederlanden, prinses van Oranje". De belangstelling voor de familie naam Oranje en de herkomst van die naam zijn voor de heer Oranje aanleiding geweest tot langdurig en intensief speurwerk. Hij ging op zoek naar alle Nederlanders die de naam Oranje als burgerlijke fami lienaam dragen en legde 'n afstam- mingölijst aan, die teruggaat tot halverwege de 17e eeuw. Vanuit de thans voorkomende Oranjefamilies vond de heer Oranje vijf niet-aan- elkaar-verwante geslachten Oranjes. Een van deze stammen heeft na 1813 geen nakomelingen meer ge had. Blijkens het onderzoek van de heer Oranje leven er thans in Ne derland ongeveer 550 mensen die de naam Oranje als familienaam dra gen. In het buitenland heeft hij nog 89 Oranjes weten te achterhalen. Daarvan wonen er 58 in de Verenig de Staten. Ook zij krijgen de publi- katie, die niet in de handel is, van hun naamgenoot toegestuurd. De op lage van het boekje is beperkt tot de voorziening van de vraag van Oranje-naamdragers. WASHINGTON President Johnson heeft bij het Congres een amendement op de grondwet ingediend, waarbij de stemgerechtigde leeftijd van de Ame rikanen tot 18 jaar wordt terugge bracht. Het aantal jonge Amerikanen van 18 tot 21 jaar is momenteel onge veer tien miljoen, het Amerikaanse kiezerskorps boven de 21 jaar ongeveer 80 miljoen. In een begeleidende boodschap zegt Johnson, dat de jonge Amerikanen van tegenwoordig beter in staat en voorbe reid zijn om „de heiligste plicht van 'n burger te vervullen", dan alle voor gaande generaties. Om kracht van wet te krijgen moet het ontwerp door beide kamers met tweederde meerder heid worden aangenomen en daarna door driekwart van de Amerikaanse staten worden geratificeerd. De staten hebben daar zeven jaar de tijd voor. UTRECHT De officier van justitie bij de rechtbank in Utrecht heeft gister morgen tegen de kortgeleden negentien jaar geworden elektriciën K. W. uit Utrecht drie maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende drie jaar met aftrek geëist. De officier achtte de jongeman schuldig aan het rijden onder invloed, mede als gevolg waarvan op 30 maart van dit jaar twee leeftijdgeno ten de dood vonden. De derde inzitten de in de bestelauto die W. bestuurde wordt nog steeds in het ziekenhuis ver pleegd en zal geruime tijd invalide zijn. In een uitvoerig pleidooi kwam mr. B. Simon uit Utrecht tot de slotsom dat de jongeman zou moeten worden vrij gesproken bij gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. De uitspraak volgt op 9 juli. LIVERPOOL Saboteurs hebben gisteren een waterleidingbuis, waar water uit de rivier de Dee in Wales door de Engelse stad Liverpool van wordt voorzien, opgeblazen. Bij Bhel- sbv, op 15 km binnen Enfeels grondge bied, ontstond een gat in de leiding die een doorsnede heeft van anderhalve meter. In Liverpool daalde de water druk sterk. Men vermoedt dat het „leger van het vrije Wales" verantwoordelijk is voor deze aanslag. Er is al meermalen sa botage gepleegd aan de leidingen, waardoor water uit Wales naar Engel se steden wordt gepompt. Terwijl nabij de grens van Noord- Wales deze aanslag werd geplèegd be zocht prins Charles Zuid-Wales. De na tionalistische beweging van Wales waarvan het „leger van het vrije Wa les" een extremistische vleugel vormt streeft naar een onafhankelijk Wa les. In deze kringen is veel kritiek ge uit op het plan om prins Charles vol gend jaar met veel pracht en praal of ficieel te installeren als prins van Wa les. Arnh. Scheepsbouw ARNHEM In de thans verstreken maanden van het lopende boekjaar gaf het prijsniveau nog geen verbetering te zien. Bovendien liet de orderbezet ting van enkele bedrijfsafdelingen te wensen over, zo deelt de directie van de Arnhemse Scheepsbouw Maatschap pij N. V. mee. Onlangs werden enkele belangrijke opdrachten geboekt. Deze hebben wel iswaar geen invloed op de resultaten van het boekjaar 1967/1968, maar heb ben de orderportefeuille weer op een bevredigend peil gebracht. Hierdoor is voor een flink deel van het komende boekjaar een behoorlijke orderbezetting van het bedrijf gewaarborgd.

De Vallei | 1968 | | pagina 6