Veeneridaals dagblad Absolute meerderheid in Kamer voor Gaullisten Buiten Kosygin wil ook beperking conventionele wapens V.S.-VLIEGTUIG DOOR RUSSEN ONDERSCHEPT Britse minister Gunter verlaat kabinet Hittegolf in Italië Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Gecombineerde oppositie bleef ver in minderheid Moordenaar Kennedy bij verhoor Oud-premier Pierre Mendès-France werd in Grenoble verslagen CHINEES PAAR ZOU NAAR AMSTERDAM ZIJN GEVLUCHT SUIKER 4 CENT DUURDER Ulbricht (75) onderscheiden Biafra biedt een plebisciet aan Spoorwegstaking in New York Enorme drukte qan 'f strand Gedwongen tot landen Bittere pil voor Wilson L. O. ten Cate uit VPRO-bestuur Tegenwind voor Alec Rose Geen verkeerschaos op Autobahn Na plagerijen, boze automobilist stak 2 mannen met mes DRONKEN MAN STAK HOOFD IN BIJENKORF blijft Weer „high" Hooimaand INFLATIE P.M.F. VERDELING MOORD Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel G. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, Ieder woord meer 15 cent. MAANDAG I JULI I968 - 42e JAARGANG no. I52 LONDEN De Britse „Sunday Ti mes" van zondag schrijft dat een Chi nees paar uit Engeland naar een ge heime verblijfplaats in Amsterdam ge vlucht is uit vrees naar Peking te wor den teruggezonden. Het paar had vergeefs bij de Britse autoriteiten om asiel aangeklopt. Het kreeg te horen dat het het maar bij de Amerikaanse ambassade moest pro beren. Het blad noemt geen namen maar zegt dat het een 23-jarige stu dent aan de Londense economische ho geschool is en 'n secretaresse die in het kantoor van de Chinese zaakgelastigde in het centrum van Londen werkte. Het meisje werd zwanger, wat de goedkeuring van een hoog lid van de staf niet kon wegdragen. Vorig week einde kregen de twee te horen dat zij hun koffers moesten pakken voor terug keer naar Peking. Het paar vluchtte daarop naar het huis van een Chinese vriend en trachtte politiek asiel te krijgen. Richard Branson van het studentenadviescentrum in Londen, dat 12 Pond verschafte voor de reis naar Nederland, zei dat 't paar van de Brit se autoriteiten opdracht had gekregen, naar het kantoor van de zaakgelastig de terug te keren ofwel het land te ver laten. DEN HAAG Een kilogram suiker kost van vandaag af vier cent meer. Deze prijsverhoging van 1.24 tot 1.28 gulden is een gevolg van de nieuwe re geling voor suiker in de Europese Eco nomische Gemeenschap. OOST-BERLIJN De Oostduitse partijleider Walter Ulbricht, die giste ren 75 jaar werd, is ter gelegenheid daarvan onderscheiden met de onlangs ingestelde Russische Orde van de Ok toberrevolutie. De Russische presi dent Podgorny, een van de gasten op de feestelijkheden in Oost-Berlijn, over handigde Ulbricht de onderscheiding. W/e zien tegenwoordig veel vroeger hooien dan eertijds en ook gebeurt 't veelal op moderner wijs, zodat het charmante beeld van zwad en oppers geleidelijk schaars wordt in 't agrari sche landschap. Voorts mis ik pijnlijk het paard voor maaimachien, schud der, hark of wagen. De joëzie van dit deel in het boerenbedrijf raakt verlo ren en ge moet me maar geen flauwe vent vinden, als ik er soms tot troost Hendrik Wiüem Heuvel's landelijke beschrijvingen van voorheen bijhaal. We mogen iets meer toepasselijk naar de oude trant juli ook „Lindemaand" noemen, want op vele plaatsen staan deze bomen gelukkig nog en wolkt het zoete parfum, omgonsd door het bijenvolk over brink en weg. De volle glorie van de zomer spant met ver zadigd groen en bonte bloemen over de wereld en we moeten er eigenlijk maar weinig aan denken, dat alsof we in 't nabije verleden al geen nat tigheid genoeg hebben gehad op de 20e Sint Margriet boosaardig op de loer ligt. Zij stierf al 20 juli 275, maar nog altoos zegt men „Regen op St. Margriet, Zes weken boerenverdriet De ondervinding heeft het buiten volk n.l. geleerd, dat als het in de tweede helft der maand regenachtig is, die weersgesteldheid niet zelden lang aanhoudt, al zal het niet altoos zes weken behoeven te wezen. Soms verregent de korenoqgst, die men op St. Jacob (25 juli) behoort aan te van gen, want we zitten ermee middenin de Hondsdagen (19 juli tot 19 aug.), die ook eveneens een slechte reputa tie hebben voor akkerman en vakantie ganger. De optimist houdt alweer het oog op augustus, waarvan het oude boerenrijmpje zegt Heeft augustus niet te veel nukken Veel veldoogst, hoe schraal 't leek Zal nog lukken 1 juli '68 A. B. WIGMAN PARIJS De verkiezingsmagie van president Charles de Gaulle heeft zijn volgelingen zondag in de Franse Nationale Vergadering een duidelijke en grote meerderheid bezorgd. De linkse en de centrumpartijen zijn zwaar geteisterd door de grote steun, die de Gaullisten zondag van de kiezers hebben gekregen. Uit officiële uitslagen voor 485 van de 487 zetels van Frankrijk en overzeese gebiedsdelen blijkt, dat de Gaullisten kunnen rekenen op 357 afgevaardigden. De gecombineerde oppositie heeft er 136. De strijd om de twee resterende ze tels in verafgelegen eilandendistricten zal in de loop van deze maand beslist worden. Voor een absolute meerderheid in de vergadering zijn 244 zetels nodig. In de vergadering, die op 30 mei werd ontbonden, bezetten de Gaullisten 240 zetels en konden zij alken met hulp van bevriende centrum-afgevaardigden blijven regeren. Thans zijn tenminste 280 kandidaten van de unie voor de verdediging van de vijfde republiek de zuivere Gaullisten gekozen. De onafhankelijke republi keinen onder leiding van de vroegere minister van Financiën, Valéry Giscard d'Estaing, beschikken over tenminste 60 afgevaardigden. De onafhankelijke republikeinen steunen de regering voortdurend, maar maken ten aanzien van bepaalde punten van de politiek voorbehoud. De oppositie is zo zwaar geteisterd, dat vele vertrekkende afgevaardigden van het verbond van het democrati sche en socialistische links (FGDS) en van de communistische partij niet naar de Nationale Vergadering zullen terug keren. De communisten verliezen ten minste de helft van de 73 afgevaardig den, die zij in de ontbonden vergade ring hadden. De Gaulle en premier Georges Pom pidou hadden verklaard, dat zij in de nationale vergadering een grote meer derheid nodig hadden om de hervormin gen door te voeren, die de stakende studenten en arbeiders eisen. Het gehele onderw^ ^stelsel zal op de helling komen en De Gaulle heeft de arbeiders toegezegd, dat zij een stem zullen krijgen in het beleid van hun be drijven. Een van de eerste problemen, waar mede de regering wordt geconfron teerd, is de inflatiedreiging, die is ont staan door de loonsverhogingen die zijn verleend ter beëindiging van de stakin gen. De frank, nog geen twee maan den geleden beschouwd als een van de sterkste valuta's ter wereld, staat onder zware druk. De geruchten over een de valuatie zijn door de démentis van de regering niet tot zwijgen gebracht. Een van de weinige tegenslagen die de Gaullisten zondag ondervonden, was de nederlaag van Yvon Moran- dat, staatssecretaris voor sociale za ken, in Oost-Frankrijk. Morandat, lid van de linkervleugel van de Gaullis tische partij, was op 31 mei in het ka binet benoemd. MOSKOU De Russische premier Alexei Kosygin heeft vandaag bij het tekenen van het Russisch-Amerikaans verdrag tegen de spreiding van kern wapens gezegd, dat de Sovjet-Unie aan alle regeringen heeft voorgesteld te spreken over de „begrenzing en geleidelijke beperking van leverings mogelijkheden van strategische wa pens". ABA, (Biafra) De Biafraanse au toriteiten hebben een verklaring uitge geven waarin wordt voorgesteld dat de Biafranen door middel van een volks stemming zullen beslissen of zij Biafra nen of Nigerianen willen zijn. „De regering van Biafra biedt Nige- rië een plebisciet aan als tegenhanger van haar aandringen op een staakt-het- vuren dat aan een overeenkomst voor af dient te gaan. Zij vraagt Nigerië niet het geschil met Biafra te laten vallen, doch alleen om dit geschil vreed zaam op te lossen. Zij biedt een eervol le vrede aan in plaats van bloedige ge vechten". NEW YORK De Long Island Railroad, de grootste forensenlijn in de Verenigde Staten, is vanmorgen door 'n staking getroffen van baanwerkers en onderhoudspersoneel. De treinen van de maatschappij ver voeren dagelijks bijna 90.000 forensen van en naar New York City. De stakers, ongeveer 850 in totaal, hebben hun actie ingezet om kracht bij te zetten aan hun loodeisen. Een woord voerder van de maatschappij heeft ge zegd te hopen, zolang met toeziend per soneel te kunnen werken. De verkiezingsuitslagen werden op de Champs Elysées begroet met een luid concert van claxonerende automo bielen. Het verkeer op de brede boule vard en rondom het ministerie van Binnenlandse Zaken en het Elysée zat volkomen vast. Oud-premier Pierre Mendès-France, is een van de slachtoffers van de om mezwaai naar het Gaullisme. In Gre noble werd hij met een verschil van 142 stemmen (op een totaal van (60.000) verslagen door Jean-Marcel Jeanneney, oud Gaullistisch minister voor Sociale, Zaken. Mendès-France die sinds 1958 geen enkel ambt meer had bekleed, veroverde zijn zetel 15 maanden geleden op een Gaullist. Van de 28 ministers, die zich kandi daat hadden gesteld voor een zetel in de nationale vergadering, werd slechts één verslagen Yvon Morandat. Frangois Mitterand, voorzitter van het linkse verbond, voerde in zijn ei gen district Chinon in Midden-Frank rijk een zware strijd. Hij won met een meerderheid van 3000 stemmen. Oud- premier Guy Mollet, secretaris-gene raal van de socialistische partij, werd in Atrecht in Noord-Frankrijk herko zen. Gaston Defferre, de socialistische burgemeester van Marseille, kreeg slechts 400 stemmen meer dan zijn te genstander. Oud-premier Felix Gaillard, een radicaal-socialist, won met een verschil van circa 500 stemmen. Pierre Cot, oud minister van Lucht vaart onder Leon Blum een trouwe bondgenoot van de communisten en een van de bril jan tste redenaars in de vergadering, werd verslagen. Robert Lacoste, oud minister-president in Al gerije, en Georges Bonnet, voormalig Frans minister van Buitenlandse Za ken (ten tijde van het pakt van Mün- chen) en oud-ambassadeur te Washing ton, werden eveneens verslagen. Premier Pompidou heeft zondag nacht aan de vreugde over de overwin ning van de Gaullisten de waarschu wing verbonden, dat de sociale onrust van de laatste tijd, zoals tot uitdruk king gekomen in de grote stakingen, het land voor grote economische proble men heeft gesteld. „De omvang van onze overwinning legt ons de plicht op bescheiden te zijn", aldus de eerste-mi- nister. De prijs voor de beste opkomst bij de verkiezingen in Frankrijk komt dit maal toe aan de gemeente Lussac De Saintonge in het departement Charen- te, waar alle 28 stemgerechtigden zo wel op 23 als op 30 juni naar de stem bus zijn gegaan. Onder de wegblijvers was o.a. de filmactrice Brigitte Bardot, die verle den week wel stemde. Volgens de gegevens van het Franse persbureau AFP zijn de 485 zetels in de Nationale Vergadering waarover in Frankrijk zelf is gestemd als volgt ver deeld: Communisten 33 zetels (gewonnen 1, verloren 40) PSU 0 zetels (gewonnen 0, verloren 3) Linkse federatie 57 zetels (gewonnen 0, verloren 61) Gaullisten 284 zetels (gewonnen 95, verloren 1) Giscardisten 63 zetels (gewonnen 24, verloren 1) Centrumpartij 27 zetels (gewonnen 3, verloren 16) Diverse groeperingen 6 zetels (ge wonnen 2, verloren 3). De afgevaardigden van de resteren de 17 zetels in de Nationale vergade ring worden aangewezen door de over zeese departementen en gebieden. Van 12 zetels is de uitslag bekend: Gaullis ten 9 zetels, Giscardisten 1 zetel, pro gressieven 1 zetel en Caledonische Unie 1 zetel. Een moord heeft een zwarte scha duw op deze verkiezingen geworpen. Hij werd gepleegd te Achincourt, een voorstadje van Atrecht op een acht tienjarige communistische militant, Mare Lanvin. Hij werd op een afstand van drie meter neergeschoten door een groep Gaullistische aanplakkers, ter wijl hij de affiches van de oppositie bewaakte. Hoewel de zes man die aan deze executie hadden deelgenomen, zich een alibi hadden verschaft, wer den zij gearresteerd. Toen de jongste van de groep namelijk hoorde dat het slachtoffer een klasgenoot van hem was en een van zijn beste schoolvrienden, ging hij door de knieën. Daarna beken den ook de anderen. Dit is de tweede maal in twee weken dat een gaullistische groep aanplak kers met wapens in de hand wordt ge arresteerd. De vorige maal was dat op woensdag 19'mei, toen zij enkele spoor wegarbeiders beschoten. Het spoorweg personeel in Parijs is daarna in staking gegaan. DEN HAAG De eerste zonover goten dag van de (grote) vakantie van miljoenen heeft menigten naar het strand in Scheveningen gelokt. Rond 't middaguur was de drukte het grootst een prettige bijkomstigheid was het, dat het eb was. Daardoor konden ook nog tienduizenden zich een plaatsje verove ren op het juist drooggevallen gebied. De drukte leverde voor de strandbri- gade van de Haagse politie extra, moei lijkheden op. Er waren niet minder dan 235 kinderen zoek. Ze konden allen aan hun ouders worden teruggegeven. Ook de EHBO-posten hadden handen vol werk: alleen op het Scheveningse strand werden 173 patiënten behandeld. De politie verrichtte twee reddingen. De tienjarige Y. Valentijn uit Velp was ter hoogte van de vuurtoren in levens gevaar gekomen. Hij kon op het nipper tje tijdig in de speedboat van de politie worden gehesen. De 15-jarige Corry Schouten uit Rot terdam was de zwemkunst onvoldoende meester, toen zij bij Seinpostduin in een muistroom raakte. Zij kon door drie politiemannen bewusteloos wor den opgedoken. Mond-op-mond-beade ming en een snelle rit naar het zieken huis droegen er toe bij, dat zij zo vlug opknapte dat zij nog dezelfde dag naar huis kon worden gebracht. De N.S. heeft extra treinen naar badplaatsen laten rijden. Naar Hoek van Holland liepen drie extra treinen en bovendien werden alle normale trei nen op dit traject uitgebreid. In totaal brachten deze treinen 5500 badgasten naar het strand. Naar Zandvoort liepen gisteren 10 extra treinen, die in totaal 19.000 pootje-, zonne- en andere baders vervoerden. WASHINGTON Russische vliegtuigen hebben een Amerikaans charter vliegtuig met 214 Amerikaanse militairen aan boord onderschept en het ge dwongen op het eiland Itoeroep, dat deel uitmaakt van de Koerülen, te landen. Dit heeft het Amerikaanse ministerie van Defensie zondagavond bekendge maakt. Het vliegtuig, gehuurd door het Amerikaanse leger, was volgens het Pentagon op weg naar Japan uit de koers geraakt. De Koerillen liggen ten noordoosten van Japan. Na de oorlog moest dat land ze afstaan aan de Sovjet- Unie. Het toestel, een DC-8 straalvliegtuig van de maatschappij „Seaboard World Airlines", was onderweg van de vlieg basis Machord in Tacoma (staat Wash ington) naar Yokota in Japan. Het Amerikaanse ministerie van Defensie maakte bekend dat het vliegtuig „ken nelijk uit de koers is geraakt en van nacht om kwart over twaalf werd on derschept door Russische vliegtuigen", die het lieten landen. „Er zijn geen be richten over schade of gewonden", al dus het Pentagon. „Volgens voorlopige gegevens, vervoerde het toestel 214 Amerikaanse militairen. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft con tact opgenomen met de Russische am bassade in Washington", zo werd mee gedeeld. Twee Russische vliegtuigen hebben de DC-8 opgebracht. ATHENE De 55-jarige journalist Constantin Hadziarghiris is gearres teerd, zo is uit welingelichte bron vernomen. Hadziarghiris is enkele ja ren correspondent van de „Christian Science Monitor" in Athene geweest.' LONDEN De Britse minister van Energie, Ray Gunter, is afgetreden. Htf wordt opgevolgd door Roy Mason, minister van Posterijen. Dit is zondag op een inder haast belegde persconferentie officieel meegedeeld. Gunter diende zijn ontslag in bij premier Wilson met de mededeling, „dat hjj niet langer deel wilde uitmaken van het kabinet". Waarnemers wijzen er op, dat Gunter in zijn functie van minister van Energie nooit goed heeft kunnen wennen. Na drieëneenhalf jaar op het ministerie van Arbeid, waar hij zich beter thuis voelde, werd hij bij de kabinetswijziging van april met het beheer over de porte feuille van Energie belast. De Britse pers ziet het aftreden van minister Ray Gunter, als een persoon lijke slag voor premier Wilson. De 58- jarige vakbondsman deelde Wilsoil zondag in een brief kortweg mee: „Ik wens niet langer deel uit te maken van uw regering" en de meeste kran ten onderstreepten vanmorgen de per soonlijke tint hiervan. De „Times" meent dat het aftreden waarschijnlijk een grote uitwerking zal hebben, niet zozeer vanwege het feit dat er' een minister is heenge gaan, maar vanwege de desillusie die dit weerspiegelt in belangrijke lagen van de arbeidersbeweging. Volgens de „Guardian" is „weer iemand van de oudere en meer ervaren generatie uit Wilsons ploeg gelopen en wel met de duidelijke zinspeling dat hij genoeg heeft gekregen van Wilson persoon lijk". De „Financial Times" tenslotte spreekt van „een regelreche motie van wantrouwen aan het adres van de premier... Een bittere slag voor Wil sons aanzien in het land". De ontslagneming van minister Gun ter zal zeker politieke gevolgen hebben zo meent men in Londen. De regering Wilson heeft op het ogenblik te kam pen met een van de grootste lang zaamaan acties bij de spoorwegen die Engeland ooit heeft gekend. Ray Gun ter was gedurende meer dan 30 jaar een leider van de vakvereniging van de spoorwegarbeiders. AMSTERDAM De tentoonstelling die de afgelopen twee weken in het kader van de Italiaanse week in het RAI-gebouw in Amsterdam werd ge houden, werd bezocht door naar schat ting 250.000 a 300.000 mensen. Men had gerekend op maximaal 100.000 bezoe kers. HILVERSUM De heer Lau rens O. ten Cate heeft bedankt als lid van het algemeen bestuur van de VPRO. Aanleiding daartoe zijn de re cente beslissingen van het dagelijks be stuur van de VPRO die onder meer de ontslagen van de stafmedewerkers Bou- ke Poelstra en pater S. Jelsma betref fen. De heer Ten Cate noemt in een brief aan het dagelijks bestuur deze beslissingen geheel in strijd met wat er op de laatste algemene bestuursver gadering van de VPRO is afgespro ken. „Er is toen besloten tot een rede lijk communicatiesysteem tussen be stuur en omroepmedewerkers. Dat is kennelijk niet gebeurd. Op die manier worden de leden van het algemeen be stuur gewoon voor aap gezet", aldus de heer Ten Cate. Hij wijst er in zijn brief op, dat de beslissingen van het bestuur zonder enig overleg met de groepsraad van de VPRO (waarin het personeel is verte genwoordigd) zijn genomen. De heer Ten Cate zal ook niet meer deelnemen aan de besprekingen in de beraadsgroep die de VPRO heeft inge steld om te komen tot herziening van de doelstelling en de statuten. Arie Kleywegt die met ingang van 1 september ontslag had gevraagd als hoofd van de TV-sectie van de VPRO blijft voorlopig tot het einde van dit jaar in functie. De heer Kleywegt had schriftelijk gevraagd of hij mocht aan blijven. Tegen drie medewerfters die zich had den verzet tegen het aanblijven van het bestuur, zijn disciplinare maatregelen genomen. Sirhan B. Sirhan en zijn advocaat Rus- sel E. Parsons gefotografeerd bij het ver laten van de rechtszaal waar hij is ver hoord. Verdere verhoren fijn uitgesteld tot 19 juli, daar bekend werd, dat een door het Hof aangewezen psychiater wei gerde de verdachte te onderzoeken. Sir han wordt verdacht van de moord op senator Kennedy. LONDEN Alec Rose, de groente man van 59 jaar uit het Engelse Portsmouth, die net als Sir Francis Chichester voor hem heeft gedaan, 'n reis om de wereld maakt, alleen in een zeilboot, is bijna thuis. Gisteravond zei hij via de radio dat hij woensdag in Portsmouth hoopt aan te komen waar hem een groots welkom wacht. Sinds zondagmiddag wordt hij geëscorteerd door twee mijnenvegers van de Britse marine. Een armada kleine boten en jachten is onderweg om Rose op zee te begroeten. Zaterdag verbrak de zeilende groen teman het stilzwijgen dat negentien da gen had geduurd. Toen meldde hij zich plotseling aan een kustradiostation in Zuidwest-Engeland dat hem onmiddel lijk telefonisch doorverbond met zijn vrouw Dorothy in de groentewinkel in Portsmouth. HAMBURG Tegen de sombere ver wachtingen van de deskundigen in is de Bondsrepubliek in het weekeinde een verkeerschaos bespaard gebleven. Na het gelijktijdige begin van schooi en andere vakanties in de aan Ne derland grenzende deelstaat Noordrijn- land-Westfalen, en in de Benelux, De nemarken en Zweden, waren de grote autowegen zaterdag en zondag welis waar propvol, vooral in zuidelijke richting, maar grote ongelukken deden zich tot zondagmiddag niet voor. De bestuurders hadden de waarschuwin gen van de verkeersorganisaties en een dringende oproep van minister van Verkeer Leber blijkbaar ter harte ge nomen, want ze gedroegen zich zeer gediscipl i neerd. Op stukken van de autoweg naar Frankfort vormden zich files van 30 tot 40 kilometer, dikwijls moest er ge stopt worden en overigens werd er gereden met snelheden tussen de 30 en 40 kilometer per uur. ROME Aan de Italiaanse stran den, waar zich als gevolg van eën hit tegolf miljoenen mensen verdrongen, zijn zondag zestien personen verdron ken. Florence was de warmste stad van Italië met 35 graden C. In Parma werd 34 graden gemeten. Miljoenen Italianen maakten gebruik van het begin van hun vakantie om ,naar de stranden en de bergen te trek ken. Bij Milaan had zich een file van 20 km, op de autoweg Padua-Venetië een van 4 km gevormd. De Italiaanse Rivièra wordt overstroomd door 300000 buitenlandse toeristen, in Venetië zijn nog maar weinig buitenlanders. SASSENHEIM Gans en al verhit van woede hebben automobilisten, die vanaf Heemstede moeilijkheden maak ten, elkaar gisteren in Sassenheim op het heetst van de dag toegetakeld: twee personen werden, door messteken gewond, in een ziekenhuis in Leiden op genomen, de dader werd gearresteerd. Eén van de twee erbij betrokken auto's werd bevolkt door de drie gebroe ders Van K. uit Den Haag. In de andere zat 't Haagse echtpaar H. van Heemste de naar Sassenheim hinderden zij elkaar met allerlei plagerijtjes. In Sas senheim reed men elkaar om beurten klem. Allen stapten om kwart over vier uit de wagens en wilden wel eens weten hoe laat het nou eigenlijk was. De woordenwisseling groeide uit tot een scheldpartij, die veranderde in licht handgemeen. De 22-jarige H. F. H. trok, ofschoon het zich liet aan zien, dat de zaak toch in der minne werd geregeld, plotseling een mes. Hij strak er de oudste van de broers, de 49- jarige J. van K„ mee in de borst. Het mes schampte af op de ribbenkast van Van K. De jongste broer, de 25-jarige T. van K„ wilde de aanvaller het mes afnemen, dit lukte niet. Wel kreeg de jongste van de broers ernstige sneden in zijn linkerarm. ROTTERDAM Een dronken man heeft gisteravond in de Witte de With- straat in Rotterdam zijn hoofd in een bijenkorf gestoken. Hoewel hij zich daarmee honderden woedende bijen op de nek haalde leek hij op het politie bureau nauwelijks of helemaal niet ge stoken. In een cel sliep hij vredig zijn roes uit. De zwerm was door de Rotterdamse imker J. Lodewijks met de hulp van de brandweer uit een boom geplukt. Toen de gevulde korf op het trottoir stond om nog enkele rondvliegende bijen ge legenheid te geven zich bij de zwerm te voegen, kondigde de toekijkende dron ken voorbijganger aan: „Ik durf dat ding op mijn kop te zetten". Voor dat iemand hem dat kon beletten had hij de zwerm over zijn hoofd uitgestort. Terwijl de imker voor de tweede keer aan het werk ging om de zwerm die zich weer in de boom had genesteld, te verwijderen, bracht een politiewagen de overmoedige naar het bureau. Het was niet nodig voor hem een dok ter te halen. „Hij mankeert helemaal niets", aldus de politie. Reactie van de imker: „Dat komt morgen dan nog wel". (Van onze weerkundige medewerker) De temperatuur loopt vandaag op tot ca. 30 graden, morgen wordt het waarschijnlijk nog iets warmer. Deze weerstoestand met luchtaanvoer uit zuidoost tot zuid, doet zich voor bin nen een hogedrukgebied boven Duits land en een depressie ten westen van de Britse eilanden. Beide systemen veranderden vanmorgen niet veel van plaats. In Engeland, waar de lucht vochtiger is dan bij ons, ontwikkelden zich onweersbuien, welke een noorde lijke koers volgden. In Gelderland neemt pas later op dinsdag de kans op een geïsoleerd hitte-onweer toe. Niet voor woensdag verwachten we onweersstoring van betekenis. Het is interessant af te wachten of de huidige warmte tot een hittegolf kan uitgroeien. De maatstaf hiervoor is: 7 zomerse dagen achter een, of 5 zomerse dagen, waarvan drie tropische. Statistisch bezien is er een beste kans op een uitgesproken warme juli-maand. In jaren met net zo'n op vallende temperatuurstijging in april als we dit jaar hebben gekend, sprong, gerekend over de laatste 100 jaar, juist juli eruit met gemiddeld ruim 10 zo merse dagen. MORGENzon op 04.25, onder 21.03; maan op 11.37, onder

De Vallei | 1968 | | pagina 1