Kamerlid Van den Doel uit scherpe kritiek op woningbouwbeleid Charmant duel op ..De Salamander" „Ik tank altijd alles door elkaar," zei ik, „en nooit een centje pijn." Boron Tene Breuse D won „Grote Prijs der Lage Landen" y HDS zorgde weer voor verrassing -Ion oeen opvolger voor Jaap Egberts Cor Leunis eerste in Kersenronde Lichtgewicht Cruz onttroonde Ortiz Twee records voor Piet van der Kruk Minister Schut stuurloze ballonvaarder99 TCukULeats DE VALLEI Twaalf procent Belegen flirt Drachten JOHANNA HASSELAAR MAANDAG I JULI 1968 UTRECHT „Was minister Bogaers een straaljagerpiloot die recht op zyn doel afstevende en die ook de motoren had om ergens heen te vliegen, dan is minister Schut een ballonvaarder die stuurloos is overgeleverd aan het spel van de blinde elementen". Deze vergelijking maakte het Tweede-Kamerlid drs. J. van den Doel (PvdA), lid van de vaste Kamercommissie voor Volkshuisvesting, zaterdagmiddag in Utrecht tussen de huidige minister van Vojkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en diens voorganger. Hij sprak op een vergadering van het landelijk verbond van Huurdersverenigingen. Kom wit .terug ran uw vakantie. Bruinverbrand maar met 'n hagel wit kunstgebit. Dat kan met Kuki- dent snelreinigingstabletten. Brui sen uw gebit in 10 minten schoon, fris en hagelwit. Gauw halen bij uw drogist. Wit HOT Kf NT MiEMT KUKIOtNT Vindt U het belangrijk te weten, dat ergens in de buurt een voordelige aanbieding wordt gedaan Kijk dan in Dagblad voor V'daal en omgeving. Drs. Van den Doel betreurde het ge brek aan continuïteit in het bouwbe leid. „Iedere minister", zo zei hij. „stelt er zich een eer in, het beleid van zijn voorganger omver te kege len". Dit brengt een geweldige onzeker heid mee voor de bouwers en voor de werknemers in deze bedrijfstak. Ze we ten niet waar ze aan toe zijn. Het slechte klimaat dat het gevolg is van deze onzekerheid, is volgens drs. Van den Doel een van de oorzaken van de terugslag in de bouwnijverheid. Het beleid van minister Bogaers was pluriform en expansief. Drs. Van den Doel karakteriseerde het beleid van diens opvolger als „uniform en explo sief": een uniform bouwbeleid en een explosief huurbeleid. Minister Schut, zo zei hij, richt zich alleen op het sti muleren van de particuliere bouw door een uniform subsidiesysteem en door een boetesysteem in de vorm van een huurbelasting voor de huurders van woningwetwoningen. Minister Bogaers ging uit van de jaarlijkse bouw van 60.000 woningwet woningen, minister Schut heeft dit aan tal tot 50.000 verlaagd. Drs. Van den Doel verwacht, dat de regering zal po gen dit contingent de komende jaren nog verder te verminderen. Hij betwij felt zeer, of men dit jaar de 125.000 wo ningen wel zal halen, aangezien men volkomen afhankelijk is van de parti culiere kapitaalmarkt. Dat geldt zeker voor 1969, omdat er dit jaar in totaal maar 114.000 bouwvergunningen wor den gegeven. Dat er ook minder bouwstromen ko men blijkt volgens drs. Van den Doel uit een brief van het provinciaal be stuur van Gelderland aan de minister, waarin wordt afgebroken terwijl er geen nieuwe kunnen worden opgezet. Dat betekent hogere prijzen en een minder efficiënte productiewijze. „De bouwnijverheid valt terug van industrie naar ambacht", aldus drs. Van den Doel. Het explosieve karakter van het huurbeleid wordt naar de mening van het Kamerlid onderstreept door de plannen, de huren ook in de gebieden waar de woningnood nog niet is opge heven, te liberaliseren. Hij zei, dat dit op zichzelf al een opwaartse druk op prijzen tot gevolg heeft, maar dat er een nog sterkere opwaartse impuls komt door een jaarlijkse .dirigistische" huurverhoging van zes procent. Tien jaar lang een cumulatieve huurver hoging van zes in plaats van vier pro cent, betekent een extra stijging van de feuren met vijftig procent. ïn dc gebieden waar dc huren al zijn geliberaliseerd is gebleken, dat weliswaar in dé eerste paar maanden de huren van maar vijf procent van de woningen worden verhoogd, maar dat voor dit deel van het woningbe- stand de gemiddelde verhoging 12 pro cent bedraagt. Drs. Van den Doel gelooft, dat zeker voor ongeveer de helft van de wonin gen dergelijke verhogingen in de ko mende jaren zullen volgen. Hij noemde dat onder meer schadelijk voor de be jaarden, die hun hele leven in hetzelf de huis hebben gewopnd en die dan wor den gedwongen om óf veel meer te be talen of om te verhuizen naar een goedkopere woning. De minister heeft toegegeven, dat de rechtsbescherming van de huurders verbeterd moet worden. Drs. Van den Doel neemt het hem dan ook kwalijk, dat de huren worden geliberaliseerd voordat dit is gebeurd. „De huurders worden daardoor overgeleverd aan be palingen uit het burgerlijk wetboek die stammen uit het midden van de vorige •euw". Een van de grootste bezwaren van de heer Van den Doel tegen de huur verhoging is, dat de laagstbetaalden daar in de eerste plaats het slachtof fer van zijn. Uit een behoeftenonder- zoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek is gebleken, dat de laagstbe taalden twintig procent van hun inko men aan huur betalen en de welgestel- den maar zes procent. Drs. Van den Doel acht huurverho ging in strijd met de regeringsverkla ring, waarin staat dat de regering een beleid voor de minder draagkrachtigen zal voeren. Hij verwacht ook, dat over een aan tal jaren een groot deel van de wonin gen leeg zal komen te staan als men dit huurbeleid doorzet. De mensen zullen niet in staat of be reid zijn zeer hoge huren te betalen, hetgeen volgens hem gedwongen inwo ning en het blijven wonen in kwalita tief slechte woningen in de hand zal werken. VEENENDAAL Een charmant duel. Zo zou men het best de dames- voetbalwedstrijd kunnen betitelen die zaterdagavond voor het grote tref fen tussen GVVV en een streekelftal op het Salamander-sportpark werd gehouden. Tweeëntwintig pontificaal uitgedoste dames hebben deze avond de onge veer tweeduizend toeschouwers weer eens overduidelijk bewezen, dat deze tak van sport het zwakke geslacht niet bepaald ligt, want het is een doldriest kijkspel geworden voor het publiek. Er werd weliswaar veelvuldig ge- applaudiseerd en massaal aangemoe digd, maar dat gebeurde steeds na ferme, frontale botsingen tussen de dames, na totaal mislukte ha?id- en trapbewegingen van de speelsters en na vele puur-mannelijk overtredin gen, die niet van een fijnzinnig raf finement ontbloot waren. Humoris tisch was het in ieder geval in grote mate. Daarvan waren de „slachtof fers" onder het publiek het overtui gende bewijs. Slachtoffers van de lachbuien wel te verstaan, want me nigten toeschouwers die zich veertig minuten lang fors op de dijen zaten te kletsen, „voetbalminnenden" die zich krampachtig aan de omraste ring moesten vasthouden om niet bul derend ter aarde te storten en suppor ters die hun buurmensen steeds in hun enthousiasme flink op de schou ders stonden te slaan, waren geen uitzondering. Het duel van het zwakke geslacht ging overigens tussen een bekoorlijk over het algemeen vrij stevig team van DOVO, dat voor deze speciale gelegenheid de fraaie sweaters van DOVO l had mogen lenen, en een combinatie van verloofden en echt genoten van spelers van Veenendaal en korfbalvereniging SKF. DOVO- voorzitter Hiensch en SKF-voorzitter Kaspers fungeerden als grensrechters terwijl Roel Sipkema, voorzitter van VZC en volleybalclub Panters, met de nodige variatie de fluit bespeelde. In kracht deden de teams niet veel voor elkaar onder. In verrukkelijke draf togen de aanvalsspitsen van de- ploegen op het doel van (meestal) de tegenpartij af maar binnen de 16- meterlijn gekomen ging het doorgaan totaal mie. Na een elegante rtfsh volgde vaak een zeer onoverzichte lijke situatie, waarin de aanvalster in vele gevallen het. onderspit moest delven. Botsingen kwamen regelma tig voor. Dat kwam voornamelijk doordat de meeste dames hun tegen standster alleen wisten te stoppen door middel van een vreselijke blok kade en dan ontstonden begrijpe lijk de meest ingewikkelde fron tale botsingen. Toch werd er af en toe bekoorlijk gecombineerd. Met scherpe, uiterst charmante passes en enige 1-2 com binaties trachtten de dames zo dicht mogelijk bij het vijandelijke doel te komen. Een elegant schot deed men meestal vergezeld gaan van het in deze wedstrijd veel gebezigde uit roepje „hoeps", maar deze morele steun aan zichzelf kon in de meeste gevallen niet verhinderen, dat het bruine monster ver over of naast ging. Het was een koddig damesgevecht en alleen al de stijl die sommige da mes meenden te moeten aannemen bij een leuk sprintje hoofd in de nek. polsjes lichtgebogen voor zich deed de toeschouwers en scheids rechter Sipkema bulderen. Hoewel op de arbitrale leiding weinig aan te merken viel, kwam het toch vaak voor dat het spel bij een vreemd soortige overtreding niet werd onder broken, omdat de scheidsrechter of grensrechters net bezig waren aan een leverspoelende schaterlach. De goalies van de teams moesten in de wedstrijd beiden enkele malen gestrekt naar de hoek en daar zij de pogingen hiertoe op uiterst vrouwelij ke wijze uitvoerden, kreeg het pu bliek de meest vertederende tafere len te zien. Het was in ieder geval een uitzondering wanneer de keepster de bal direct te pakken had. Ook was het lieflijk te aanschou wen wat de doelverdedigsters pres teerden bij een snoezige uittrap. Een corner op het eigen doel was in vele gevallen het resultaat. O ja, de uitslag werd 1-1. De da mes hadden hiervoor echter twee penalty's nodig. Eerst maakte een struise verdedigster van de Veenen- daal-SKF-combinatie hands en scheidsrechter Sipkema die tot niet geringe verbazing van het pu bliek zijn boekje niet gebruikte deze middag wees onverbiddelijk naar de stip. De geelblauwe, hoogblonde goalie had geen verweer tegen de zwoel genomen strafschop. Even later meende ook een back van DOVO bezig te zijn met hand bal. Weer stormde de heer Sipkema naar de stip en de linksbuiten van Veenendaal-SKF althans met deze bedoelingen was zij binnen de lijnen gékomen voltrok op nog vrij lief devolle wijze het vannis (1-1). Uit de doldrieste situatie die daar na nog voor beide doelen ontstonden, kwamen geen doelpunten meer voort. DOVO wijzigde nog even zijn tactiek en ging met een Ausputzer spelen in dergelijke wedstrijden meestal „femme fatale'' genoemd maar Veenendaal - SKF had meteen een wapen hiertegen gevonden: de nuch terheid. Trots en in een alleraardigst loopje verlieten de teams in een donderbui van applaus en waarderend geroep het veld. Of die trots gerechtvaardigd was King Soccer zal de dames waar schijnlijk nooit als zijn onderdanen beschouwen. G. F. T. SAO GONCALO De 105-jarige Maria Rodrigues da Conceicao is door de jaloerse vrouw van de 64- jarige Orlando de Oliveira zo afge ranseld, dat ze nu in ernstige toe stand in het ziekenhuis van de Bra ziliaanse stad Sao Gonealo ligt. Li- veira's vrouw, Maria Marta (60). vertelde de politie, dat ze Maria Rodrigues al verscheidene malen had gevraagd „mijn man met rust te laten". Toen ze haar rivale be trapte op een nieuwe flirt met Or lando, had ze haar er met een stok van langs gegeven. De kruik gaat te water tot hij barst krak. Daar sta je. Misschien om een pietluttige reden. Verstopte sproeier. Was dat nodig Waarschijnlijk wel. Omdat u toevallig benzine had getankt, zonder chemische toevoegingen om de carburateur schoon te houden. Goede merken, zoals Boron, hebben wel deze toevoegingen, zogenaamde „additives". Een additive om voortijdige ontsteking tegen te gaan, een additive om ijsvorming in uw carburateur te voorkomt r die kan zelfs hartje zomer nog bevriezen) een additive om uw tank voor verroesting te behoeden, een additive om vuilaankoeking in de motor tegen te gaan, een anti-koolafzetting additive om ïw kleppen en verbrandingskamers schoon te houden, en ga zo maar door. Gezamenlijk maken ze Boron tot wat men noemt: „beschermingsbenzine". Een kreet, die al aardig op weg is om een gevleugeld woord te worden. En dat is ook wel terecht, vinden wij. Want Boron geeft inderdaad voortreffelijke bescherming. Vooral in combinatie met een werkelijk goede olie. „Beschermings-olie", zogezegd, die wrj verkopen onder naam „Chevron Supreme". Hij is werkelijk uitstekend. De beste, vinden wij zelf. Of u 't daarmee eens-kan zijn? De praktijk zal het leren. Zoals hij het al aan zovelen heeft geleerd. heet niet voor n»etsbeschermingsbenzine Een product van Chevron Petroleum Meetechappy (Nederland) N.V. 5 DUINDIGT Toy. de vijfjarige Franse Hengst, die als de grote favoriet van start ging in de Grote Prijs der Lage Landen, heeft na 2600 nieter ook als eerste de finishlijn doorbroken. De prijs van 40.000 gulden, die uit het totaal prijzenbedrag van 70.000 gulden voor de eigenaar van het winnende paard in de kluis op „Duindigt" lag, zou echter niet in handen komen van monsieur Rayon. Het draver(Jcomité kende geen pardon voor pikeur Jean-René Gougeon, die in de laatste honderd meter Toy uit zijn baan deed gaan en daardoor hinderlyk in de richting kwam van de rechts naast hem oprukkende Tene Breuse, als even eens een prdukt van de Franse dravers- fokkerij. Na ampel overleg besloot het comité Toy terug te zetten naar de tweede plaats en Tene Breuse. die gereden werd door Henri Cogne, tot winnaar uit te roepen. Als derde finishte de zesjarige hengst Surcouf L, gereden door zijn eigenaar Frangois Brohier, waarmee de Franse triomf compleet was. Jan Wage naar jr, die Duchesse Mac lang aan de binnenkant van de baan in leidende po sitie had kunnen houden, moest in de beslissende eindfase capituleren voor het geweld, dat de Franse draverselite ont wikkelde. Duchesse Mac werd als vierde geklasseerd. De totaaltijd van het win nende Franse paard was 3 min. 28.9 sec. over de 2600 meter, een kilometertijd van 1.20.3. De uitslagen van de zondag te Duindigt gehouden draverijen en ren nen luiden: Mac Kinley-prijs (afstand 2000 m): 1. Firestone (J. van Buytene) 2.50.1, 1.25.1; 2. Epilog V; 3. Bianco T. Toto 7.30; pl. 3.70, 2.90, 17.30; koppel 7.50: cover 8.80; trio 1814.90. Rolandprijs (afstand 2540 m): 1. Elle- ke vair Our Bonni (B. J. Ooijevaar) 3.43.2. 1.28.6; 2. Geatonka: 3. Frankie Scotch. Toto 4.60; pl. 1.90, 1.70, 1.70; koppel 10.50; cover 4.50. Ozo-prijs (afstand 2000 m): 1. Do mingo (Ir. J. Oosting) 2.46.2, 1.23.1; 2. Benny Hollandia; 3. Crystal Heny. Toto 3.60; pl. 1.70, 1.60, 5.30: koppel 5.60; cover 6.-; trio 264.70. Peterhof-prijs (afstand 1600 m): 1. Anton (J, Ham) 2.09.2; 1.20.7; 2. Little Miss Mitzie; 3. Bento Kitty. Toto 2.20: pl. 1.50, 2.80, 2.90; koppel 9.30; cover 8.10. Grote Prys der Lage Landen (afstand 2600 m.): 1. Tenebreusde D (H. Cogne) 3.28.9, 1.20.3; 2. Toy, (terugge steld): 3. Surcouf L. Toto 7.90; pl. 2.20. 1.90, 6.90; koppel 12,- cover 6.40; trio 366.10. Requepine-pr(js (afstand 2100 m): 1. Fan Pom B (J. Wagenaar jr.) 2.53.2, 1.22.5; 2. Flamingo Sox; 3. El Hadie. Toto 4.10; pl. 2.30, 2.-; koppel 6.40: cover 4.-. Finale Duïndigts internationaal ama- teurrijderskampioenschap 1. Ann Williams (L. Lanno) 2.54, 1.21.9; 2. Captain Double K; -3. Caracara S. Toto 1.50; pl. 1.30, 3.-. 2.60; koppel 4.80; cover 12.60; trio 230.20. O Marijke-prijs (afstand 2500 m): 1. Francina (A. J. C. Harmsen) 3.36.2, 1.26.5; 2. Faith Hollandia; 3. Caruso. Toto 10.50; pl. 1.90, 1.40, 2.70; koppel 19.20; cover 5.90. RENNEN Haagse Ooievaar-prijs (afstand 2100 meter): 1. Head High (D. Weiss) 2.17; 2. Pawnee; 3. Perseus. Toto 8.70; pl. 2.80, 13.10, 3.40: koppel 27.-: cover 33.-. KNHRV-prUs (afstand 1900 m): 1. Three Diamonds (J. Dodd) 2.04.6); 2. Blason; 3. Annie Rose. Toto 17.60; pl. 2.80, 2,10, 4.90; koppel 10.90; cover 5.30. Totalisatoromzet f 558.328,50. De uitslagen van de zaterdag te Drachten gehouden draverijen luiden: Duindigt-prijs (afstand 2080 m): 1. Gregor (H. Maring) 3.09.-, 1.32.6; 2. Guy Scotch; 3. Gabor Th. Toto 8.40 (stal); pl. 2.20, 1.70. 3.-; kop pel 16.-; cover 4.60: trio 344,50. Hilversumprijs, le hea't afstand 1680 meter: 1. Edith van Sprookjeshof (J. M. Lugies) 2.21.9, 1.24.5: 2. Dynamiet Hanover: 3. Fernanda Hanover. Toto 4.20: pl. 2.60, 1.60: koppel 6.80; cover 2.80. 2e heat: 1. Diamantvink S (H. J. Pools) 2.20.6, 1.23.7: 2. Dynamiet Hano ver; 3. Fernanda Hanover. Toto 6.80; pl. 3.90, 1.70, 1.50; koppel 8.40; cover 3.-. 3e heat: 1. Edith van Sprookjeshof (J. M. Lugies) 2.21.19, 1.24.5; 2. Dyna miet Hanover; 3. Diamantvink S. Toto 3.10; pi. 1.30, 1.10; koppel 3.80; cover 3.-. Groningenprys (afstand 2080 m): 1. Grace Again (W. S. Kluin) 3.-.-, 1.28.2; 2. Ex-Nancy: 3. First W. Toto 1.70; pl. 1.30, 1.70, 1.60; koppel 6.60; cover 5.20; trio 32.20. Nootdorpprijs 2080 m: 1. Charmate Batavus <P. E. Bron) 2.53.8, 1.23.6; 2. Dharma Magowan; 3. Baron Pluto. Toto 5.10; pl. 1.90, 1.40; koppel 4.80; cover 4.90; trio 30.-. Mereveldprijs (afstand 2080 m): le afdeling: 1. Edison H (J. Hof) 3.09.4, 1.31.1; 2. Edo V: 3. Evi Kan. Toto 3.80; pl. 2.20, 2.10; koppel 16.20; cover 4.30. Alkmaarprys (2080 m): 1. Bento van Eiberhof (B. U. de Jong) 2.54.5, 1.23.9; 2. Bosfazant S; 3. Caravelle. Toto 2.40; pl. 1.60, 2.90, 2.60; koppel 7.30; cover 7.80; trio 222.60. Wolvegaprijs (afstand 2080 m): 1. Bonaire (R. Q. J. v. d. Lubbe) 2.55.1, 1.23.4; 2. Darlin' Jill; 3. Yberflotte. Toto 2.60; pl. 1.70, 2.10: koppel 6.30; cover 4.10. Mereveldprijs (afstand 2080 m): 2e afdeling, 1. Earl Harley (R. Q. J. v. d. Lubbe) 3.02.7, 1.27.8; 2. Etampus; 3. Gerda Dunst W. Toto 2.80; pl. 1.60. 1.30, 1.50; koppel 5.50; cover 3.20. Totalisatoromzet f 75.278,50. LEERSUM Dat H.D.S. een wispel turige ploeg is heeft gisteren 4e-kals- ser E.W.V. uit Eek en Wiel onder vonden. In het kader van het neder- laagtoerhooi moest E.W.V. de grote wisselbeker verdedigen. H.D.S. legde echter met zeer goed voetbal E.W.V. zijn wil op en de Leersummers behaal den tenslotte een ruim verdiende 6-1 overwinning. Na een kwartier nam E.W.V. de lei ding door een buitenspeldoelpunt. HDS trok zich van deze tegenslag niets aan en met snel samenspel zette het de E.W.V.-achterhoede onder druk. Die druk werd zelfs zo groot dat de E.W.V- ers tweemaal in eigen doel schoten. Een duidelijk aangeslagen E.W.V. kreeg toen tegen het enthousiaste HDS geen kans meer. Bert Schuilenburg, die de E.W.V.-ers tot wanhoop bracht, maakte drie doelpunten en Wulf de Greef liet op fraaie wijze nummer 6 aantekenen. Het is nu vrijwel zeker dat de wis selbeker dit jaar naar D.V.S.A. in Amerongen gaat. Het slaagde er vori ge week in H.D.S. een 8-1 nederlaag toe te brengen. DEN HAAG Er is nog geen be slissing gevallen over de opvolging van de heer J. J. Egberts, de afgetreden vice-voorzitter van de KNVB en voor zitter van de sectie amateurvoetbal, die bij de voetbalbond de functie heeft aan vaard van hoofd van de afdeling oplei dingen. Van de drie kandidaten voor het (vice)voorzitterschap kreeg bij stem ming de heer J. C. Brinckmann (Den Haag) 850 stemmen, de heer J. W. van Marle (Zwolle) 670 en de heer J. Jaspers (Amsterdam) 360 stemmen. Aangezien geen der kandidaten de absolute meer derheid behaalde, zal er een herstem ming moeten plaats hebben tussen de heren Brinckmann en Van Marle. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere geheel onverwacht van ons weggenomen mijn innig ge liefde vrouw, onze zuster en schoonzuster echtgenote van Evert Jan van Dijk, eerder weduwe van Marinus van Dyk, in de ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam, E. J. VAN DIJK. Veenenaaal, 29 juni 1968. Dijkstraat 149. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden woens dag 3 juli 1968 om 12.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Veenendaal. Dc Amsterdammer Cor Leunis is de wat verrassende winnaar geworden van De Kersenronde, de laatste amateur- klassieker van dit seizoen. Cor Leunis versloeg in de eindsprint met zeer ge ring verschil Marcel Pennings en Wicher Vlot. Guus Leliaart. de vermoei de vluchtmakker van Leunis, kwam niet verder dan een vierde plaats. Het kwartet, dat in Mierlo om de eindzege vocht, kwam voort uit een groep van bijna 30 renners, die zich na ongeveer honderd kilometer rijden had gevormd. Kanshebbers als Cees Rent meester, Harry Jansen en Bennie Groen bevonden zich in deze hoofdmacht, maar zij konden toch niet verhinderen, dat Cor Leunis en Guus Leliaart zich op ongeveer twintig kilometer van de fi nish van de groep losmaakten. Lange tijd bleef dit duo alleen vooruit, maar toen Mierlo weer in zicht kwam, spron gen achtereenvolgens Pennings, Vlot en Van Stralen naar het leidende twee tal. Van Stralen kon het gat niet over- SANTO DOMINGO Carlos „Teo" Cruz (Dominicaanse Republiek) is za terdagnacht wereldkampioen boksen in het lichtgewicht geworden door titel verdediger Carlos Ortiz op punten te verslaan. Cruz was in deze wedstrijd vooral door zijn slagkracht en zijn gro tere conditie iets beter dan de 31-jari- ge Amerikaan, die sinds hij in 1962 voor de eerste keer wereldkampioen werd niet minder dan achttien maal zijn titel verdedigde. Als „troostprijs", voor zijn nederlaag ontving Or tiz een bedrag van ongeveer 270.000 gulden. De nieuwe wereldkampioen moest zich tevreden stellen met 35.000 gulden. bruggen, maar Pennings en Vlot kwa men in de straten van het kersendorp je bij Leunis en Leliaart. De achtervol ging had echter zoveel van hun krach ten gevergd, dat Leunis in de eindsprint toch nog de sterkste bleek te zijn. De uitslag luidde: 1. Cor Leunis (Amsterdam) 4.28.04; 2. Marcel Pennings (Nieuw Vennep) z.t.; 3. Wicher Vlot (Wanneperveen) z. t.; 4. Guus Leliaart (Heivoort) z.t.; 5. Peter van Stralen (Heerhugowaard) 4.28.37; 6. Harry Jansen (Westzaan) 4.28.49; 7. Rink Cornelisse (Amsterdam) z.t.; 8. Cees Rentmeester (Overzande) z.t.; 9. Bennie Groen (Steenwijk) z.t.; 10. Marie van Venrooy (Heesch) z.t. DEN HAAG Piet van der Kruk heeft zaterdag tijdens in Den Haag ge houden gewichthefwedstrijden tussen „Simson" en de Polizei Sportverein Os- nabrück die door de Haagse vereni ging met 230 kg verschil werd gewon nen twee Nederlandse records ver beterd. Bij het trekken bracht hij 143,2 kg omhoog, waardoor hij het op zijn naam staande nationale record met 3,2 kg verbeterde. Ook het Nederlandse record tweehan dig stoten werd door de Delftenaar scherper gesteld. Met 185.5 kg bleef hij ruimschoots boven het, eveneens op zijn naam staande, record van 177,5 kg. TRZIC De Zweedse Husqvarna- rijder Torsten Hallman heeft zondag te Trzic de Grote Prijs van Zuid-Sla- vië gewonnen, geldend voor het we reldkampioenschap motocross in de 250 cc-klasse. De Tsjech Karei Koencny werd met een CZ tweede en de Belg Sylvian Geboers eindigde al» derde.

De Vallei | 1968 | | pagina 5