Als finale bij jubileumviering Eeuw ,Ons Genoegen' met vuur geschreven Bedr ij f sdirecteur SKF nam afscheid WEER WOLF WAS STAMPVOL Swingende blues van transpirerende Cuby SGP is en blijft tegen instuif voor de jeugd Voorlopig geen t.v. „HEIMERSTEIN" KREEG PLASTIEK Weer werkte mee tijdens zomerfeest Uitslag wedvluchten „Zaterdagvliegers Muziek moest bevolking de mestlucht doen vergeten Finale VEILING RESTEREN Spaarcijfers Muziekbestuur I weegt ruim zeshonderd kilo UITBREIDING INDUSTRIE KESTEREN Voetgangers op zebra aangereden „Ons Genoegen" speelt in Eist ,De Voorn' viert zevende lustrum Probleem V.y.y. excursie Industrie Automobilist ontweek kind Kwarfaalabonnees bespaar incasso Betaal per giro MAANDAG I JULI 1968 RHENEN Dank zij de welwillende medewerking van de St.-Cunera-pa- rochie kon de harmonie „Ons Genoe gen" zaterdagavond gebruik maken van het uitermate geschikte terrein naast de Gedachteniskerk om daar het slotfeest te vieren van het 100-jarig bestaan. Nadat 's middags verschillen de muziekkorpsen marsen door de ge meente hadden gemaakt, werd het avondprogramma gevuld met een show van „Oefening Baart Kunst", het op treden van „Caecilia" uit V eenend aal. het orkest van de „Gevu" uit Utrecht, de Schager Dansgroep en tot besluit het musiceren van de jubilerende ver eniging zelf. Tegen kwart over tien mar cheerde Ons Genoegen met grote aan hang naar de Veerweg, waar een vuur werk werd afgestoken, dat was aange boden door het bedrijfs-, zaken- en ver enigingsleven en door verschillende particulieren, waartoe het initiatief was genomen door het bestuur van de VYV Rhenen. Een ware apotheose was „100 jaar Ons Genoegen" temidden van kleurrijke en knallende vuurwerkeffec ten. Loco-burgemeester mr. J. Deen sprak bij de aanvang van het avond feest namens het gemeentebestuur een gelukwens uit. „Wanneer een vereniging vijftig jaar bestaat, kun je nog eens teruggrijpen op de herinneringen van oud-gedienden, maar bij een 100-jarige ben je aangewezen op het geheugen van de gemeente, het gemeente-archief, omdat niemand van de oprichters meer in leven is", aldus Mr. Deen, die uit vergeelde archiefstukken had opgediept, dat Rhenen in 1868 één stinkende stad was, vol mestpluizen en varkenshoude rijen. „Waarschijnlijk heeft men toen ge zegd laten we er wat meer fleur en luister in brengen en een muziekver eniging oprichten. Dat is toen onder wijlen burgemees ter Menso „Ons Genoegen" geworden. Het was toen wel een heel andere tijd als nu. Ik vond bijvoorbeeld op de ge meentebegroting uit die dagen een post van f 9.35 voor het onderhoud van de Cuneratoren", aldus mr. Deen. WC en RMC-voorzitter A. J. Boven- schen prees de Rhenenaren om het feit dat zij direct op de bliksemactie van VVV hadden gereageerd om in twee maal vier en twintig uur het nodige geld bijeen te brengen om de 100-jari- ge een vuurwerk te kunnen aanbieden ter afsluiting van het eeuwfeest. Hij maakte van de gelegenheid gebruik al le gevers daarvoor hartelijk daiik te brengen. „Oefening Baart Kunst" opende de avond met een prachtige show, die feil loos werd gebracht met een prachtig stuk muziek. Voorzitter E. Veenendaal van „Ons Genoegen" stelde de mede werking van „OBK" bijzonder op prijs en sprak de hoop uit, dat uit dit tref fen voor de toekomst de vriendschap tussen beide Rhenense korpsen zou mogen groeien. Nadat ook het Veenendaalse Caeci lia" zich van haar beste zijde had la ten zien kwam de Schager - Dans groep aan de beurt. Op een speciaal daarvoor gebouwde vloer bracht de groep talrijke volksdansen, begeleid op viool en accordeon. De Noordhol landers, die in klederdracht van zo'n honderd jaar geleden optraden, kregen een welverdiend applaus. Het talrijke publiek heeft zeker ook van deze dansgroep volop genoten. Het orkest van de „Gevu" uit Utrecht concerteerde prachtig met een hoofdzakelijk klassiek programma, dat vooral de liefhebbers van dit soort muziek aansprak. Jammer dat het af en toe wat rumoerig was tijdens dit optreden. Het slot van de avond nam „Ons Ge noegen" zelf voor haar rekening. In vol ornaat marcheerde het 100-jarige korps de „arena" binnen, hartelijk toege juicht door het geïnteresseerde publiek. De show was van uitstekend ge halte, hoewel die wegens tijdnood wat bekort moest worden. Met het spelen van ons volkslied werd hier de avond afgesloten, waarna het korps naar de Veerweg marcheerde om daar het slot- geschenk van de Rhenenaren te aan schouwen, een in korte tijd georgani seerd vuurwerk van een halfuur. „Ons Genoegen" kan terugzien op een geslaagd eeuwfeest en Rhenen mag zich gelukkig prijzen dat er zo'n mooie muziekvereniging in de plaats is geko men van al die mestpluizen van hon derd jaar geleden! KESTEREN De prflzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: AARDBEIEN*: EI 7590 per doosje 200 gram II 6075 per doosje 200 gram II 4060 per doosje k 200 gram GOUDREINETTE: EI 65—75 54—62 EI 75—85. 67—72 Aanvoer 3 ton. GOLDEN DELICIOUS: EI 6065 :5661 En 60—65: 45—56 EI 65—70: 65—75 En 65—70: 55—65 EI 70—75: 72—61 EII 70—75: 66—68 EI 75—80: 71—76 EII 75—60: 60—66 Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. VEENENDAAL Vrijdagmiddag j.l. werd op de SKF te Veenendaal 'n receptie gehouden ter gelegenheid van het afscheid van bedrijfsdirecteur J. C. Jonker. Om vier uur ontvingen de heer Jonker en zijn echtgenote een groot aantal genodigden, onder wie burge meester mr. dr. J. Hazenberg, wethou der Ant. de Ruiter en een aantal za kenrelaties. Om kwart over vijf werd de gehele fa briek stilgelegd. De reden, dat de SKF vrijdag een kwartier eerder stopte dan normaal stond ook al in verband met het afscheid van directeur Jonker. In de kantine begon op dat tijdstip name lijk een receptie voor het gehele perso neel. Sinds september 1939 is de heer Jon ker aan de SKF verbonden. Tot de oor log was hij werkzaam in een afdeling voor speciale artikelen, zoals aanhang wagenassen. Na de tweede wereldoor log werd hij directie-secretaris. In 1950 kwamen de plannen voor de SKF in Veenendaal. Vanaf 't eerste moment is de heer Jonker hierbij betrokken ge weest. Hij had de volledige regie over de bouw van de fabriek waarover hij later de leiding kreeg. Bij hét vijftigja rig jubileum van de maatschappij werd de heer Jonker benpemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau. „Nu ben ik lid van een ander soort club geworden", vertelde de heer Jon ker vrijdagmiddag. Reeds in april van dit jaar bereikte hij de pensioengerech tigde leeftijd maar hij heeft zich niet zo maar teruggetrokken. „Ik heb eerst een „ontwenningskuur" gehad. Dat was de plezierigste manier om met werken te stoppen". De opvolger van de heer Jonker is de heer G. Bengtsson. De heer Jonker was behalve bedrijfs directeur van de SKF ook interimvoor zitter van de Bedrijfs Geneeskundige Dienst. Hij bewaart tevens prettige her inneringen aan de Fabrikantenvereni ging. De heer Jonker was eveneens voorzitter van de Metaalbond Utrecht. Verder was hij lid van de Rotary-club. Verzoeke voor I juli 11.55 over te schrijven op onze giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI, Veenendaal Met vermelding 1. abonnement 3e kw. 1968 2. naam en adres waar ons blad bezorgd wordt 3. post- of bezorgabonnement. Abonnementen-administratie RHENEN Aan de rijksspaarbank kantoor Rhenen werd in de maand ju ni ingelegd f 90.597,83 en terugbetaald f 142.779,22. Voor het kantoor in de buurtschap Achterberg waren deze cijfers respec tievelijk f 3660,- en f 1855,-. a e a J RHENEN Aan de slotfestiviteiten van het 100-jarig bestaan van „Ons Genoegen" was nog een wedstrijd ver- bonden. Een week lang hebben de in- i woners van Rhenen het gezamenlijk gewicht kunnen raden van het bestuur S j van de jubilerende vereniging. Wie het juiste gewicht raadde of er het dichtst bij was kon een levend of geslacht j varken winnen. Zaterdagavond gingen de zeven „ge- wichtige" personen stuk voor stuk op de schaal. Het totale gewicht bleek te S zijn 601 kg en 100 gram. Eén van de S bestuursleden haalde het enorme ge- 1 S wicht van 270 pond De familie J. van Zanten, Achterberg- sestraatweg 36 te Rhenen was er het S dichtst bij. Zij had slechts 50 gram te j weinig geschat. Het juiste gewicht had niemand. Vanavond gaat het bestuur van „Ons j Genoegen" naar de gelukkige familie om de overdracht van het varken te regelen. LEERSUM In een overvolle en broeihete boerderij „Het Hof" te Leer- sum speelden zaterdagavond „Cuby and the Blizzards" voor de beatclub „de Weerwolf". Ondanks de hitte en het gedrang werd het een geweldig concert. Misschien was het concert wel dank zij de genoemde omstandigheden zo goed, omdat er een heerlijke sfeer voor blues in de boerderij heerste. Voor een optreden van Cuby en zijn Bliz zards is zo'n sfeer onontbeerlijk, omdat de groep niets anders brengt dan zuive re blues, vertolkt met instrumenten van deze t(jd. Harry „Cuby" Muskee omschrijft zijn muziek als „geëlektrificeerd^ blues". Muziek die invloeden onderging van „Country"-, „Chicago"- en „Delta-blues en die gebracht wordt op een manier en in de vorm van deze tijd. Het leed, waardoor de blues voor het grootste deel is ontstaan kennen de Nederlandse musici niet. Qua vorm is Cuby's blues van deze tijd, omdat de muziek niet ge speeld wordt met tweede-hands gitaar tjes maar met kostbare elektrische in strumenten en geluidsinstallaties. Ondanks deze belemmeringen is de muziek van Cuby en zijn begeleiders eerlijk en aangrijpend en doet zij niets onder voor de blues die vijftig jaar ge leden werd gespeeld. De moties zijn bij Cuby eyen aangrijpend als vroeger bij de klagende neger. De Drentse zanger leeft zich namelijk helemaal in zijn tekst en melodie in. Niet alleen zijn stem maar ook zijn persoonlijkheid le nen zich bijzonder goed voor deze door leefde muziek. Dank zij zijn enorme geestdrift en concentratie hebben de muzikale emoties bij hem bijna even veel waarde als bij de onderdrukte ne ger. De manier van optreden van Cuby and the Blizzards is een opluchting. De beat- en popartiesten putten zich uit in het vinden van de meest bizarre en „artistieke" toneelkostuums en bewe gingen tijdens het optreden. Cuby zingt gewoon en zijn begeleiders spelen. De groep houdt zich alleen maar met de muziek bezig en vergeet zelfs het pu bliek. Een oprechte manier van musice ren, die maar weinig artiesten meester ÜPHEUSDEN „Onze fractie is en blijft tegen een jeugdinstuif in ,JDe Snel lenburg", merkte de SGP'er C. H. Jansen-Schuiling bits op tijdens de raads vergadering van de gemeente Kesteren. „Iedere gulden, die ter verbetering van het pand wordt uitgegeven, is weggegooid geld. Trouwens, wethouder J. den Hartog heeft me zelf gezegd, dat „De Snellenburg" totaal is versleten". Het SGP-raadslid hield zijn betoog naar aanleiding van het voorstel om het comité „Snellenburg" een subsidie van f 5000,te verlenen. De subsidie is noodzake lijk om het jeugdwerk in Opheusden in oktober te kunnen starten met een ge- diplomeert jeugdleider. „Wij moeten de jeugd begeleiden en hen leren op ge paste wijze vrije tijd door te brengen", merkte burgemeester D. J. Pott tijdens de verdediging van het voorstel op. De heer C. H. Jansen-Schuiling zat niet zo in over die vrijetijdsbeste ding. „Wij hebben te maken met een plattelandsbevolking. Als men zich verveeld, kan men in de tuin of op het land gaan werken", vond de SGP- woord voerder. De heer H. Remmelink (Gemeente belang) vroeg wethouder Den Hartog of diens mededeling aan de heer Jan sen-Schuiling juist was. De wethouder antwoordde, dat hij waarschijnlijk ver keerd door de SGP-er was begrepen. „De Snellenburg is een sterk gebouw, dat alleen uitgewoond en verwaarloosd is. Het pand is wel weer te herstellen, VEENENDAAL Doordat de auto mobilist E. J. van den B. uit Soest zaterdagmorgen nabij de Markt even de kluts kwijt raakte merkte hij te laat enige overstekende voetgangers op het zebrapad op. Mevr. A. M. H. en haar twee dochters werden hiervan bijna het slachtoffer. Het trio werd nog juist door de auto geraakt, maar wer den slechts licht gewond. Het ongeluk ontstond toen de Soestenaar een afrem mende auto trachtte te ontwijken en daardoor te laat het zebrapad opmerk te. ELST De muziekvereniging Ons Genoegen uit Amerongen gaat donder dag, 4 juli een populai rconcert te geven in de muziektent te Eist. Op het programma staan enkele vlotte nummers, die bij de liefhebbers zeker in de smaak zullen vallen. RHENEN De eerste Rhenense hen gelaarsvereniging „De Voorn" bestaat vij en dertig jaar. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit houdt het bestuur za terdag 6 juni van 3 tot 5 uur een recep tie in het „Eigen Gebouw". maar daar zijn enorme hoge kosten aan verbonden." J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Par tij) stond volkomen achter de plannen voor de instuif in Opheusden. Het raads lid vroeg zich echter wel af óf het niet verstandiger zou zijn de jeugdlei der voorlopig eerst voor een half jaar aan te stellen. De voorzitter vertelde dat dit niet mogelijk was, omdat dit te veel onzekerheden zou opwerpen voor de betreffende jeugdleider. Ook de heer L. van Eldik (Boeren Partij) vond het beter om dit niet te doen. „We moeten de zaak direct goed aanpakken. Als het op een mislukking uitdraait, moet men de schuld niet aan ons kunnen geven", aldus het BP-raads- lid. „Een goed begin is het halve werk", vulde de heer Remmelink aan. „De vrije tijd wordt voor oud en jong een steeds groter probleem. Geza menlijk moeten we trachten hier de no dige oplossingen voor te vinden. De plaatselijke overheid mag hier niet bij achter blijven. Het is beslist jammer, dat de SGP zo labiel tegenover „De Snellenburg" staat." Toen de heer Remmelink het nut van een jeugdin stuif aantoonde met het gezegde „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, in terrumpeerde de SGP-er Jansen-Schui ling met: „Dat moet je eens aan De Gaulle in Frankrijk vragen. Het SGP-raadslid de heer J. van Eek vroeg zich af of het in deze tijd wel verantwoord is om met iets derge lijks als „De Snellenburg" te beginnen. Voor andere projecten kunnen we niet aan geld komen en dit kan maar zo. Of resulteert dit 'allemaal soms weer in een verhoging van de plaatselijke be lastingen?" aldus Van Eek, die meen de, dat instuif de gemeente in to taal minstens f 100.000,- zou gaan kos ten. De burgemeester sprak deze ver wachting tegen, maar de heer Van Eek VEENENDAAL Woensdagmiddag 3 juli is er weer een VVV-excursie o.l.v. Adr. P. de Kleuver. Dit keer krijgt men de kans een stukje oud Veenendaal te bewonderen. Eerst een gedeelte van de Middel- buurtseweg en vervolgens langs de spoorlijn weer terug naar de Parallel weg. Dit gebied is rijk aan planten, vogels en historie. Veldbioloog Adr. P. de Kleuver koos dit gebied speciaal uit om iedereen kennis te laten ma ken met de oude plantenschat die in het verleden Veenendaal op dit gebied bij de kenners beroemd maakte. Vertrek van deze excursie precies 14.00 uur vanaf de spoorwegovergang Brinkers- steeg/Parallelweg. wilde van geen wijken weten. Aan het begin van de discussies over „De Snellenburg" merkte burgemees ter D. J. Pott op, dat deskundigen hadden geadviseerd voorlopig geen t.v. in de instuif te plaatsen. „Dit is waarschijnlijk een gelukkig geluid voor enkele raadsleden, zei de heer Pott lachend in de richting van de SGP- fractie. „Wie de schoen past, trekke hem aan", vond de burgemeester. De heer P. Schaap (SGP) gaf te kennen, dat de schoen paste en riep adrem „Ik heb hem al aan". Het voorstel om de subsidie van f 5000,- te verlenen werd tenslotte met 8 stemmen voor en vijf tegen aangeno men. Een met spoed aan de agenda toege voegd voorstel betrof de verkoop van 50000 vierkante meter industrieterrein voor f 12,50 per vierkante meter aan Pannecraft N..V, een fabriek in kunst harsen en bouwmaterialen etc. Eenstemmig ging de raad akkoord met dit voorstel. De PvdA-fractie juichte een uitbreiding van het indus trieterrein toe en noemde de variatie in bedrijven en vergroting van de plaatse lijke werkgelegenheid belangrijk. De heer H. Remmelink (Gemeente belang) merkte op: „Als het met de Recticel misgaat ligt de hele industrie in onze gemeente plat. Daarom is uit breiding van het aantal bedrijven op ons industrieterrein een vreugdevol verschijnsel. Onder andere de woning bouw zou hierdoor gestimuleerd kun nen worden." De overige agendapunten werden door de raad in sneltreinvaart behan deld. zijn. Ook hun techniek is formidabel. Solo-gitarist Eelco Gelling heeft niet voor niets de reputatie de beste blues gitarist van Nederland te zijn. Van ge lijke waarde zuhb Jaap van Eijk, bas; Dick Beekman, drums en Herman Brood, piano. R. v. R. RESNWOUDE Zaterdag j.l., de ver jaardag van Z.K.H. prins Bernhard hield de Oranjevereniging te Renswou- de haar jaarlijkse zomerfeest, op de weide bij het kasteel. 's Middags om half drie begon het kinderfeest met een voorstelling van de „WIKO's" uit Bussum. Het artiesten- paar begon met enkele muziek- en zang nummertjes waarbij ook een drietal kinderen op het podium mochten ko men. Een zoontje van de fam. Veld huizen van de Molenstraat kreeg hierbij de eerste prijs. Daarna was er de tra ditionele poppekast en na de pauze het optreden van een muzikale clown. De belangstelling was niet zo groot als vorig jaar. 's Avonds ging het terrein open voor de ouderen, waar men kon genieten van het optreden van de bekende televisie- ster Ab Hofste (boer Voorthuizen). Hij zracht verschillende sketches. Zijn medewerkers waren, Henk Booi als mu zikaal begeleider, en mej. Marion War denaar. Goed half elf was dit optrden afgelopen. Vele ouderen ging naar huis maar de jeugd vermaakte zich nog met een gezellig muziekje en een dansje. Gelukkig liet de zon zich overdag zien en ook 's avonds was het weer goed. Het zomerfeest werd niet ingeleid met een muzikale rondgang van de muziekvereniging Ons Genoegen, om dat deze vereniging uitgenodigd was in Rhenen, ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan van de muziekvereniging. „Ons Genoegen" gaf een zogenaamd afsluitingsconcert. VEENENDAAL De automobilist W. van D. uit.Bennekom handelde vrij dagavond bepaald koelbloedig toen hij zijn wagen de kant instuurde om een zesjarig kind dat plotseling de weg overstak te ontwijken. De Bennekom- mer raakte daarbij enige paaltjes waardoor zijn auto werd beschadigd. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Chateauroux van de V.P.V. „De Zaterdagvliegers" is: los 5.30 uur wind z.w. in concours 54 dui ven. Aankomst le prijswinende duif 13.20.33 (snelheid 1369,70 meter) Idem laatste prijswinnende duif 14.00.03 (snel heid 1260,93 meter): Gebr. Gijsbertsen: 1 12-13, J. D. Heij: 2-3, J. D. Heikamp: 4-14, C. J. Stuivenberg: 5-8-10, W. Da- velaar: 6-7, C. W. de Koning: 8, R. Muller F: 11. In het rayon werden bij de eerste 20 prijswinnende duiven (in concours 262) geklasseerd: Gebr. Gijsbertsen: 7 ,J. J. Heij: 8-14, J. D. Heikamp: 20. Uitslag wedvlucht Noyon: los 5.40 uur wind z.w. in concours 68 duiven. Aankomst le prijswinnende duif 8.54.19 (snelheid 1680,10 meter). Idem laatste prijswinnende duif 9.20.53 (snelheid 1479,77 meter): R. Muller F.: 1-6, C. W. de Koning: 2-3-4-8-9, K. v. d. Velde: 5-14, J. D. Heikamp: 7, Gebr. Gijsbertsen: 10, C. J. Stuiven berg: 11,- H. Schoeman: 12, G. v. Wijk: 13. In het rayon werd op 441 duiven de eerste rpijs gewonnen door R. Muller El. Verder klasseerden zich bij de eerste 20: R. Muller Fl.: 1-17, C. W. de Koning: 3-5-9, K. v. d. Velde: 10. Morgenavond inkorven voor de fond- vlucht Angoulême en vrijdagavond voor de 2e wedvlucht jonge duiven vanaf Duffel. RHENEN Het internaat Heimer- stein" aan de Cuneraweg stond afge lopen zaterdag vijf jaar onder het beheer van de André-StichtingDit was voor het personeel aanleiding het bestuur een door de beeldhouwer Jan Kars uit Rand wijk vervaardigde plastiek aan te bieden van 1.30 m hoog, voorstellende twee jon gens die bokje springen. Het beeld wordt geplaatst op het gazon vóór het internaat.

De Vallei | 1968 | | pagina 6