IJzersterke verdedigingen domineerden in jaarlijks „topduel van Veenendaal" PRISMA v SCHEEPJESWOLTOERNOOI TRIOMF VOOR DOVO Dries van Wijhe prolongeerde Gelders wielerkampioenschap Johnny van Limburg tweede bij adspiranten Ruim 3000 gulden voor vakantieweek chronisch zieken Voogt en De Koning in Ronde van Luik 9-1 nederlaag van VHC 2 tegen Quick Dubbele vlucht „De Ordonnans" Amateur Sandbrink won achttiende rit zaterdagm.-competitie Gelijk spel van Valleivogels Openlucht-uitvoering van s.v. HDS weer eclatant succes Herman Hummel 7e op kampioenschappen van Utrecht Sparta '57 heeft keuze-commissie' Jaarvergadering van v.v. Advendo Streekelftal overwon hardwerkend GVVV: 3-1 Vader en zoon Bleijenberg werden uitgeschakeld Stuwkracht Buitenspelval Weinig krachtsverschil in finale Scrimmage G. Wildeboer (Apeldoorn) te vroeg in de aanval Zelfmoordcommando Niet te temmen Uitslagen Finale Wielrennen MAANDAG I JULI 1968 ADVERTENTIE VEENENDAAL Twee fel strijdende ploegen een zeer sterk streekteam en een van de machtigste uitgaven van de tweedeklasser GVVV hebben za terdagavond op het Salamander-sportpark weer een respectabel bedrag (ruim 3000 gulden) bij elkaar gespeeld voor de Veenendaalse chronisch zieken. In een vooral voor rust boeiende strijd versloeg het gemêleerde gezelschap van gerenommeerde spelers uit Veenendaal en omgeving, ex-international Wim Bleijenberg en zoon en ex-semi-prof Gert van de Weerdhof GVVV met 31, nadat de rust was ingegaan met een 20 voorsprong van de selectie. Het streekteam was bepaald wat sterker dan de blauwwitten, doch in de front linie gevormd door Jan Sukkel (Veenendaal), vader en zoon Bleijenberg en Nico Diepeveen (DOVO) ging het allemaal zeer stroef. GVVV combineerde vaak verrassend snel, maar was over het geheel genomen toch vrijwel kansloos tegen de ijzersterke defensie van het streekelftal. Alleen Piet van de Boven- kamp kon in de tweede helft een keer een gat slaan in de zorgvuldig verdedigde veste van Musketiers-keeper Cees van Kranenburg. maar veel verder dan het middenveld kwamen zij niet. Vooral Schreuders stond regelmatig off-side. Tot tweemaal toe had keeper Van Dijk de hulp van de paal nodig toen respectievelijk Nico Diepeveen en Demoet hun projectielen afschoten. Dram Demoet tekende even later echter voor de fraaiste goal van de wedstrijd. Na een forse, maar niet minder imponerende solorush knalde hij in vliegende vaart de bal langs de verbijsterde Van Djjk (3-0), een oorver dovend applaus klonk op. Na deze grote achterstand drong GVW verbeten op. Razendsnel trok men op het doel van Van Kranenburg af, maar de verdediging van het streek team bleek te sterk voor de blauwwit ten. Uiterst koelbloedig sloegen Van Bruxvoort, Ten Braak, Gerritsen en Re- bergen de aanvallen af en er bleef voor hen nog genoeg tijd over voor offensieve daden. Burgemeester Hazenberg verrichtte door middel van een bescheiden voetbe weging de aftrap van het topduel. dat werd bijgewoond door ruim tweeduizend toeschouwers. GVVV speelde met een invaller voor Thijs van de Bovenkamp, Van de Kampert, die het niet' erg moei lijk heeft gehad met zijn opponent, Jan Sukkel. De streekselectie kwam al na enkele minuten op 1-0 op een voor GVVV bijzonder ongelukkige wijze. Hans Blijenberg gaf een voorzet, de bal kwam op het hoofd van routinier Ge rard van de Bovenkamp en doelman Van Dijk kon het van richting ver anderde bruine monster niet meer be machtigen (1-0). Aan de andere kant moest keeper Van Kranenburg met zijn voet redding brengen, nadat Schreuders een kanon- gehot had afgevuurd. De ploegen waren in het begin goed tegen elkaar opgewassen. De sterke de fensies overheersen. De rotsvaste ver dediging van het streekteam gevormd door Cees Gerritsen (Veenendaal), Jan ten Braak (Candia), Van Buxvoort (DOVO) en Leo Rebergen (VRC) gaf de goed combinerende GVW-ers vrij wel geen kans, terwijl de GVW-defen- sie waarin Cees Hardeman en vooral Gerard Hoedeman opvielen de baas bleef over de aanvallers van het gele genheidselftal. Hans Bleijenberg beweeseen zeer goed technicus te zijn, maar hij werd „lamgelegd" door de backs van de Aarsman-ploeg. Zijn vader kon deze avond zijn draai niet vinden en ook rechtsbuiten Diepeveen en zijn collega op links, Jan Sukkel, imponeerden niet. Het grootste wapen van de streek- ploeg was de geweldige stuwkracht van de defensie- en middenveldspelers De moet (DOVO) en Vaq de Weerdhof (VRC). Jan ten Braak sloeg de meeste aanvallen van GWV af. De aanvals- «pits van Candia speelde een uitsteken de wedstrijd, evenals trouwens zijn drie defensieve collega's. Hans Bleijenberg kreeg op 5 meter van het doel een geweldige kans om de voorsprong te vergroten, maar keeper Van Dijk redde met een adembenemen de sprong. GVVV bouwde enkele leuke aanvallen op en keeper Van Kranenburg de at letische goalie van vierdeklasser Mus ketiers had veel geluk toen hij uit een schot van Van Limburg de bal nog tot corner kon verwerken. In de aanval van het streekteam zat weinig lijn en de spelers konden elkaar slecht vinden. Het volgende doelpunt kwam dan ook van een back. Uit een corner van Gert van de Weerdhof schoot Candia '66, op prachtige wijze in. Kee per Van Dijk reageerde wat traag en dat betekende 2-0. Twee snelle attaques van het streekelftal leverden voor rust geen treffer op. In de tweede helft tippelde GVVV voortdurend in de buitenspelval van zijn tegenstanders. De blauwwitten de monstreerden een fraaie spelopbouw De GVVV-defensie was uiterst waak zaam. Hier cirkelen van links naar rechts Cees Hardeman, aanvoerder Hoedeman en op de voorgrond inval ler v.d. Kampert om hun keeper heen bij een aanval van het streekteam. Bleijenberg junior (rechts) komt te laat. De GVVV-goalie heeft de bal al omklemd en wacht op zijn knieën even rustig af. Geheel links vader Bleijenberg die allang gezien heeft dat de attaque op niets uitloopt PRISMA 1) 100% waterdicht - incabloc sbockproof - onbreekbare veer - chroom- edelstalen bodem 99.- V PRISMA duikershorloge 2) 100% waterdicht - bestand tegen 20 atm. drnk- incabloc shockproof - radium cijfers en wijzers - e delstaai 159.- VEENENDAAL De tweede en tevens laatste dag van het Scheepjeswol- jeugdtoernooi is één grote overwinning geworden voor de juniorenploeg van DOVO. Opnieuw is daarmee gebleken dat DOVO over het sterkste jeugdteam beschikt, hoewl er deze keer slechts een zeer gering verschil viel te ontdekken met het juniorenelftal van Veenendaal, dat zich als tweede klasseerde na een spannende finale. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen VRC en het Amersfoortse CJVV. De jeugd van de Racing Club wees de CJVV'ers onverbiddelijk terug en won met 2—0. Ondanks het feit dat door de minder gunstige weersomstan digheden het veld uiterst zwaar te bespelen was en de bal loodzwaar over de grasmat rolde, werd er beter gespeeld dan vorige week. Oorzaken daarvan wa ren een grotere inzet en de eliminatie van de zwakkere teams in de eerste ronde finale- In de halve finales werd de strijd ge opend tussen DOVO en VRC. Hoewel VRC het de DOVO-junioren bepaald niet cadeau gaf bleek de roodwitte for matie duidelijk sterker en al vrij snel scoorde Hans de Man tweemaal. Nog voor rust voegde Hans Diepeveen er een doelpunt aan toe en daarmee was het kruit in deze ontmoeting verscho ten. Na de hervatting was VRC wat meer in de aanval maar beide teams slaagden er niet in om de score een ander aanzien te geven. DOVO verze- Nadat Van Kranenburg tweemaal een gelukkige redding had verricht moest Jiij ver in de tweede helft toch eèn keer capituleren. Uit een scrimmage werd tot viermaal toe de bal ingeschoten en Van Kranenburg presteerde het om zich steeds weer in de baan van het schot te werpen. Toen Piet van de Bovenkamp' echter inschoot lag de goalie nog ver slagen in de andere hoek (31). Even later verhinderde hij het tweede doel punt van GVVV toen hij manmoedig op de schoen van de op hem afstormende Jan van de Bovenkamp dook. De voorhoede van het streekteam kreeg nog slechts weinig kansen. Wim Bleijenberg had geen enkel geluk en heeft waarschijnlijk voortdurend aan zijn gloriejaren teruggedacht, zijn zoon Hans werd volkomen uitgeschakeld door Gerard Hoedeman en Diepeveen pro beerde het met verre schoten die bijna alle naast en over gingen. Het duel ver loor zijn vuur en een groot gedeelte van de toeschouwers verliet reeds het veld. Toch is het een vrij aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarin goed voet bal te zien was. De strijd werd echter duidelijk beheerst door de sterke ver dedigingen en daardoor hebben zich voor beide doelen relatief weinig span nende momenten voorgedaan. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse amateurwielrenners Arnold Voogt en Matti de Koning zijn door de KNWU uitgezonden om deel te ne men aan de Ronde van Luik. Deze ronde wordt verreden van 19 tot en met 21 juli. Verder zijn aangewezen 'Oogstraten uit St.-Antonius, F. de Bree uit Schinveld, H. Peppels uit Stein en G. Harings uit Scheulder. Ploegleider is Sjefke Jansen. (Van een onzer redacteuren) STEENDEREN Dries van Wijhe, de 22-jarige wielerkomiek uit Oosterwolde, heeft zijn vorig jaar in Driel veroverde provinciale wielertitel bjj de amateurs in de Steenderense dreven geprolongeerd. De „keizer van het kerkdorp" had het goed in zjjn hoofd geprent, dat er voor hem, bij afwezigheid van uitgesproken fa vorieten als Fedor den Hertog en Hans Eckelboom, een reële kans lag. Hij had zich ook gerealiseerd, dat zijn tactiek een geheel andere moest zijn dan die van vorig jaar, toen hij direct na het startschot wegsprong, een voorsprong van mi nuten opbouwde en die met succes verdedigde tegen de gezamenlijke concurren tie. Zaterdag deed hij het voorkomen, alsof hij de „forme" niet had, reed kilome ters lang aan de staart van het peloton en stapte in één van zijn clowneske buien van de fiets om een aantal koeien van nabij te bekijken. Op dat moment, dat zo ongeveer iedereen dacht en zei: „Het gaat niet goed met die Van Wijhe", haalde hij op een verschrikkelijke manier uit. Tot kort na het ingaan van de laatste ron de konden acht vluchtmakkers zijn tempo volgen. Hij schudde ze in de beslissen de fase van zich af als waren het lastige vliegen. In grootse stijl fietste hij naar een tweede Gelderse titel. Het was het boeiende slot van een aantrekkelijk wieler- menu, waarvoor de ingrediënten waren aangedragen door de Racing Club Steen- deren. Op het smalle en bochtige parcours hadden voordien Brinkhof uit Zeve naar bij de nieuwelingen en Trentelman uit Brummen bij de adspiranten het pro vinciaal kampioenschap voor zich opgeëist. Met een tijdsverschil van vijf minu ten gingen amateurs, nieuwelingen en adspiranten van start. Het bleek goed getimed, want de groepen zijn minu tenlang uit eikaars gezelschap geble ven. De organisatoren mo^en het als een compliment opvatten, dat de deel neming veel groter was dan vorig jaar: 30 adspiranten, 90 nieuwelingen en 70 amateurs. De voddeman en de starter haalden bijna tegelijk met doordringend belgelui de inwoners van Steenderen-centraal uit de zaterdagse rust. Aangezien de collega-van-Stief- been het eerst lawaaierig deed, ver oorzaakte hij enige paniek in de toch al nerveuze meute. Starter Hein van Breemen hield de raspaardjes echter goed in toom en alle deelnemers ver trokken keurig op tijd. Bij de eerste doorkomst, na precies 12 kilometer, had het trio Gertie Wil- deboer-J. de Ruiter (Tiel) en A. Lode- wijks (Arnhem) een minuut voor sprong. Zou evenals in 1967 in een verrassende openingsronde de beslis- sencte slag zijn gevallen? De twijfels 'rezen na de tweede passage. De marge was gekrompen tot 50 seconden. De drie vroege vluchters bestempelden zich tot een „zelfmoordcommando" door krampachtig de steeds slinkende voorsprong te verdedigen. Na 50 van de 144 kilometers kwam er een einde aan de even dappere als zinloze strijd van de drie op kop. Anderen namen het heft in handen. Lange Jan van de Kamp ging het in de zesde ronde al leen proberen. Hij slaagde niet, maar rukte wel het veld uiteen. In de acht ste ronde een kopgroep van acht ren ners: .Gerard Dickhof (die bij de vol gende doorkomst er niet meer bij was), de tweelingbroers A. en G. Scheffers uit Zelhem, de gebroeders Wilfem en Harm Holstege uit Nun- speet, Henk Egberts (Zutphen), Cees van de Pol uit Puiflijk en... Dries van Wijhe. Willy Felix, de man in wie velen de nieuwe Gelderse kampioen zagen, mis te de slag. Ceesje Rouw (Groesbeek) en Johnny Cornelissen (Njjmegen) hadden al eerder afgehaakt. Slimme Van Wijhe had het gezien en ontwik kelde als locomotief van de groep een razendhoog tempo. Niet zo hoog ech ter, of Jan van de Kamp en Wim de Vlam uit Sonsbeek klauterden naar de hoofdmacht.Enkele kilometers na de laatste doorkomst liet Van Wijhe zien, tot welke prestaties hij in staat is. Van achteruit de groep knalde hij langs alles en iedereen. Hoe zijn volgers ook zwoegden, „de boemerang" uit Ooster wolde ging sneller. Al spoedig was hij door het wiegen de koren en het weelderige groen aan het zicht ontnomen. De bezetting van de eerste plaats bleek een voldongen feit. Van de achtervolgers heeft zo onge veer iedereen diverse keren gepro beerd om de sprong-naar-het-zilver te maken. Niemand slaagde, niemand had de kracTit en de souplesse van Van Wijhe. Bewondering hebben we voor Van de Kamp, die twee keer door kramp werd teruggeworpen en even- zovele malen prachtig terugkwam. In de spurt gleed Zutphenaar Egberts naar een fraaie tweede plaats. A. Scheffer flitste naar het brons. KNWU- -consul Cór van Elden had volkomen gelijk, toen hij sprak van een prachtige VEENENDAAL De wedstrijd die de Veenendaalse Blue Soeks zaterdag op het Panhuis zouden spelen tegen Domstad Dodgers is wegens de slechte toestand van het terrein afgelast. Het tweede team heeft de punten bij Quick 3 in Amersfoort moeten laten (91). Deze uitslag mag wel geflat teerd worden genoemd aangezien meer dan de helft van de Amersfoortse pun ten werd gescoord op „lucky-hits" van uitgerekend de zwakste slagmensen. Het was overigens een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd met af en toe zeer goed veldwerk. Dit wordt wel bewezen door het feit dat binnen de reglementaire twee uur negen innings werden ge speeld. Voor de Veenendalers was de Quick- pitcher hèt grote struikelblok. Er wer den slechts twee honkslagen geplaatst. Scoreverloop: VHC II 000001000 1 Quick III 10030023 9 Werpresultaten V. d. Buut 11 x 3 slag, 4x4 wijd, 2 hsl. tegen. E. v. Leeuwen 12 x 3 slag, 2x4 wyd, 9 hsl. tegen. provinciale titelstrijd. Hij noemde Van Wijhe een groot winnaar, een man, die in de laatste kilometers op eigen kracht ruim een minuut voorsprong op de al les gevende achtervolgers bevocht. Bij de nieuwelingen, die 60 kilome ters reden, draaide het uit op een mas saspurt. De door velen als favoriet ge tipte Theo de Waal uit Harderwijk durf de niet aan de sprint deel te nemen. De grootste waaghalzen, idie in de moeilijke laatste bochten voor de fi nish alle risico namen, kwamen nu in het voorste gelid. Verrassende winnaar werd Brinkhof uit Zevenaar, voor Has- sink uit Neede en Waarlo uit Henge lo (Gld). Bij de adspiranten, die 24 kilometer aflegden, finishte het talent Trentelman met ruime voorsprong. In het gevecht om de tweede plaats verrastte Johnny van Limburg (Epe), A. van 't Hoofd uit Varik. kerde zich daardoor van een plaats. De westrijd tussen Veenendaal en CJVV werd een grote overwinning voor de Veenendalers. Al na vijf minuten kwamen zij met een schitterende aan val voor de dag toen Jacob Henzen zich op rechts wist vrij te spelen en een fraaie voorzet gaf naar de in volle ren op het doel afstormende Chris Ger ritsen, die prachtig inkopte (10). Vijf minuten later scoorde Gerritsen op nieuw toen hij de Amersfoortse doel man passeerde en daarop flitsend in schoot (20). In de tweede helft werden hieraan nog vier doelpunten toegevoegd door Gerritsen, Janssen (2x) en Duurlo. Kort voor het einde kon CJW slechts door een strafschop een tegenpuntje sco ren (61). Om het Merino-terrein niet te veel te beschadigen op deze natte dag werd de veteranenwedstrijd afge last en volgde om half vijf de strijd om de derde en vierde plaats tussen VRC en CJW. VRC was daarin onge twijfeld de sterkste ploeg en won ten slotte met 20. AMATEURS: 1. en Gelders kampioen 1968 Dries van Wijhe (Oosterwolde) 144 kil. in 3 uur, 42 min. em 10 sec.; 2. op 1 minuut en 7 sec. H. Egberts (Zut phen), 3. A. Scheffer (Zelhem) z.t.; 4. W. Holstege (Nunspeet) z.t.; 5. H. Hol stege (Nunspeet) z.t.; 6. J. v.d. Kamp (Arnhem) z.t.; G. v.d. Pol (Puiflijk) z. t.; 8. W. de Vlam (Sonsbeek) z.t.; 9. G. Scheffer (Zelhem) z.t.; 10. op 3 min. en 20 sec. A. Hekkelman (Steenderen). NIEUWELINGEN: 1. H. Brinkhof (Ze venaar), 60 kil. in 1 uur, 29 min. en 8 sec.; 2. A. Hassink (Neede); 3. F. Waarlo (Hengelo); 4. H. Roelofs (Oos terhout); 5. J. Bloed (Driel); 6. C. Dijck- en (Celswijk); 7. G. Groeneveld (Olde- broek)8. van Roon (Brummen)9. J. Wagenaar (Epe) en 10. A. v.d. Bree (Apeldoorn). ADSPIRANTEN: 1. T. Tïtntelman (Brummen), 24 kil. in 43 min. en 18 sec.; 2. J. v. Limburg (Epe); 3. A. van 't Hoofd tVarik); 4. M. Stakman Jolink (Doetinchem)8. W. Bruggeman (Oeken); 9. P. Soetèkouw (Nijmegen), 10. F. Kregling (Nijmegen). OPHEUSDEN De leden van „De Ordonnans" hebben een druk weekend gehad. Een dubbele vlucht, vanaf Noyon en ChSteauroux, eisten de tijd van de leden volledig op, overigens niet zonder succes. Voor de vlucht van af Noyon werden door de leden van „De Ordonnans" 106 duiven meegege ven, die werden gelost om 5.40 "uur met z.w.-wind. Nadat de combinatie K en S al vele malen op de 2e en 3e plaats geëindigd waren, wisten zij nu op de eerste plaats beslag te leggen in de tijd van 9.00.29 uur. Als laatste prijsduif van de vlucht kwam een duif van O. de Wit binnen om 9.18.25 uur. De uitslag was als volgt: 1.5.17 Comb. K en S, 2.78.11 A. Aalbers (Zetten) 3.12.20 J. Roelofse, 4.9.16 Arends-Pe- ters, 6.13 T. Verwoert. 10.14 D. Lind ner, 15 B. van Eek, 18.21.0 de Wit, 19 J. v. Neerbos (Kesteren). In de afdéling Oost rayon 3 waren 441 duiven meegegeven. De Combina tie K en S eindigde op de 7e plaats. Voor de lange-afstaridsvlucht vanaf Chateauroux waren 60 duiven meege geven, die een afstand moesten afleg gen van ruim 637 km. Als eerste kwam een duif binnen van E. Budding om 13.04.34 uur. De laatste prijsduif was van Arends-Peters in de tijd van 13.52.37 uur. De uitslag luidde: 1. E. N. Budding, 2.8.11.13.16 D. Lindner, 3. Comb. K en S, 4.9.14 T. Verwoert, 5.6.7.12. H. J. Cornelissen, 10 O. de Wit, 15.17 Arends-Peters. In afdeling Oost, rayon 3, waren in deze vlucht 262 duiven en ook hier was het E. N. Budding die de eerste plaats opeiste, terwijl D. Lindner als 3e ge- klasserd werd. De finale tussen DOVO en Veenen daal bracht een spannend duel met bij zonder weinig krachtsverschil. Hoewel er knappe aanvallen werden opgebouwd bleef de eerste helft zonder doelpunten. Veenendaal speelde, evenals in de eer ste wedstrijd van deze middag, zeer goed. In de voorhoede bleek Chris Ger ritsen de gevaarlijkste man en hij maakte het de DOVO-defensie bijzon der lastig. In de verdediging was het vooral Rinus van der Neut die er steeds beter inkwam en goed opbouwend werk liet zien. Bij DOVO moest het gevaar voorna- mlijk komen van Hans de Man en Hans Diepeveen. Laatstgenoemde scoorde even na rust op wat fortuinlijke wijze het beslissende doelpunt en door deze 10 overwinning legde DOVO beslag op de eerste plaats. Na afloop reikte de heer W. Schoemaker de prijzen uit. AMERSFOORT Aan de 18e rit van de zaterdagmiddag-competitie werd door 21 renners deelgenomen. Hoewel er, op verzoek, apart werd gestart (V« minuut tijdsverschil) kwamen de nieu welingen toch weer bij de gestarte ama teurs, waarna zich een kopgroep vorm de, waaruit eerst "Jaap Budding en la ter Hennie Hendriksen verdween. Hen driksen kon een ronde later toch weer bijkomen, maar nadat'het tempo nog maals verhoogd werd, moest hij voor de tweede keer lossen. Ook Herman Hum mel kon het tempo niet bijhouden. Van de amateurs, die zich van de nieuwelin gen zouden verwijderen, raakten Dick Vervloet en Nol Wildeman achter, maar ze zagen zich toch weer verenigd met de sterkste nieuwelingen. Bij de amateurs werd het een spurtzege voor Jan Sand brink, die Teus Valkenburg en Arnold Voogt naar de volgende plaatsen ver wees. Jan Cozijnen was de snelste spur ter bij de nieuwelingen. Dick Vervloet spurtte voor de 4e plaats bij de amateurs harder dan Nol Wildeman, terwijl Hen nie Hendriksen, Herman Hummel en Jaap Budding resp. de 5e, 6e en 7e parcours. Bij de B-adspiranten won Gerrit Vink de spurt. Uitslagen: Amateurs: 1. Jan Sand brink; 2. Teus Valkenburg (Scherpen- zeel); 3. Arnold Voogt (Scherpenzeel); 4. Dick Vervloet; 5. Nol Wildeman. Nieuwelingen: 1. J. Cozijnzen (Scher penzeel); 2. Aart-Jan Schurink (Wou denberg); 3. Max de Vries; 4. Rolf Sas (Scherpenzeel); 5. Hennie Hefidriksen (Rhenen); 6. Herman Hummel (Vee nendaal); 7. Jaap Budding (Veenen daal). A-adspiranten: 1. Ted Sas (Scherpen zeel). B-adspiranten: 1. Gerrit Vink (Wou denberg); 2. Cees Berkhof; 3. Hans Badenbroek; 4. Gradus van Heek (Scherpenzeel). Jeugd: 1. Bert Wagensveld (Wouden berg); 2. Frans van Heek (Scherpen zeel); 3. Bernard Renes (Scherpenzeel). Tijdens wedstrijden in België bezette Arnold Voogt te Evergem een goede 9e plaats. In Moerbekewaas werd hij 11e terwijl Teus Valkenburg daar als 19e eindigde. SCHERPENZEEL Valleivogels speelde zaterdagavond een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ter- schuurse Boys ten bate van de plaatse lijke bejaarden. Het aantrekkelijke duel eindigde in een 33 gelijk spel. Beide elftallen experimenteerden in dit oefenduel met enkele jonge krach ten. De opbrengst van de wedstrijd be droeg bijna honderd gulden. LEERSUM Op het sportveld aan de Wildbaan in Leersum werd zater dagavond door sportvereniging HDS een grote openlucht-gymnastiekuitvoe- ring gegeven. Onder zeer ideale weers omstandigheden waren ongeveer 600 belangstellenden getuige van een groot se turndemonstratie van ongeveer 200 gymnasten. Voor de uitvoering trad de bekende Schager Volksdansgroep op, die veel succes oogstte. De gymnasten o.l.v. mej. Moesber gen uit Woudenberg en de heer Van Ingen uit Rhenen werkten daarna een vlot programma af. De verschillende onderdelen werden uitstekend uitge voerd en vooral het optreden van de jeugdige gymnasten was imponerend. Een spectaculair onderdeel van het program vormde een klapoefening die door ongeveer 60 meisjes werd ge bracht. De heer Van Ingen had vervol gens met zijn oefening aan het rek bijzonder veel succes. Met deze demonstratie in het kader van het 100-jarig bestaan van het K.N.G.V. heeft H.D.S. in Leersum weer goodwill gekweekt en veel propagan da gemaakt voor de aantrekkelijk* turns port. VEENENDAAL Op de provinciale wielerkampioenschappen die gisteren in Hoogland werden gehouden is de Vee nendaalse renner Herman Hummel ze vende geworden. De nieuweling, die rijdt bij Ren- en Toerclub „Amersfoort", finishte sa men met het peloton op ruim een halve minuut achter de winnaar, Leo Sta pelbroek eveneens van „Amersfoort". Een goede prestatie van Hummel, die lange tijd niet in de gelegenheid is ge weest deel te nemen aan de trainingen. OPHEUSDEN De afdeling voet bal van de Opheusdense sportvereni ging „Sparta '57" kwam dezer dagen in café „Rust Wat" in jaarlijkse alge mene ledenvergadering bijeen. Voor zitter G. J .Jonker, opende de verga dering en toonde zich verheugd over de grote opkomst van de leden. Na de gebruikelijke verslagen kwam een be langrijk punt aan de orde, het kiezen van een keuze-commissie. Omdat vorig jaar een dergelijke commissie niet be noemd kon worden, had het dagelijks bestuur zich tot nu toe met deze taak beziggehouden. Een 3-tal leden werd bereid gevonden zich kandidaat te stellen hiervoor, namelijk B. van Eek, die hierdoor bedankte als verzorger van het le elftal, W. de Wit en J. We vers. Na een stemming werden de drie kahdidaten gekozen en benoemd. De jeugd-commissie bestaat thans uit de heren J. van Eist en G. de Wit. Ver schillende voorstellen van het bestuur werden door de ledenvergadering goedgekeurd. Zo zal er onder andere een bestuurskamer op het veld komen. Voorts zal de omheining van het ter rein vernieuwd worden voor de aan vang van de competitie. Terreinknecht J. Wevers wilde be danken, omdat hij niet genoeg mede werking kreeg, maar na lange discus sies wilde hij zijn functie tenslotte voorlopig tot september houden. EDERVEEN Voetbalvereniging Advendo hield het afgelopen weekend in Marktzicht haar jaarvergadering. Voorzitter Marcus was bijzonder ver heugd over de goede opkomst en in zijn openingswoord dankte hij de ove rige bestuursleden voor het vele werk dat zij in het afgelopen seizoen voor Advendo hebben gedaan. Over het af gelopen seizoen was de voorzitter, on danks de degradatie van het eerste elf tal, toch tevreden. Het tweede werd kampioen en het derde eindigde op de tweede plaats. Ook de jeugdelftallen hebben goed gedraaid. Ten slotte dankte hij. trainer v. Laar voor het ve le werk dat hij het afgelopen jaar voor Advendo heeft verricht. Uit het jaar verslag van penningmeester v. Been, bleek dat Advendo er financieel goed voor staat. Na deze verslagen kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Af tredend waren de heren Marcus, v. Rhee. Pater en R Lam. Laatstge noemde stelde zich niet meer herkies baar. Uit de vergadering kwamen 4 tegen kandidaten naar voren. De heren Mar cus en Pater werden herkozen en als nieuwe bestuursleden werden met meerderheid van stemmen gekozen de heren De Jong en v. Hessel .Ook in de elftalcommissie kwamen wijzigin gen. De sporttoto zal dit jaar worden verzorgd door de heer v. Kessen en de heer y. Rljee stelde zich weer beschik baar voor het terreinonderhoud. Het Advendo-bestuur ziet er nu als volgt uit: H. Marcus-voorzitter G. Hazele- ger-secretaris J. T. v. Beek-penning meester R. Veldhuizen-2de penning meester overige bestuursleden G. Pa ter, DeJong en A. v. Kessel. De elftalcommissie wordt gevormd door D. Stomphorst, N. v. Beek en De Jong. Trainer van Laar werd aan het eind van de vergadering nog een ge schenkje aangeboden door de aanvoer der van Advendo 2.

De Vallei | 1968 | | pagina 8