Tom Okker versloeg Roy Emerson in meer dan twee uur durend tennisduel Leerling overtrof meester Weer remise AGOVV tegen Feyenoord, Graafschap tegen Blauw-Wu Transferperiode had dit jaar bijzonder rustig verloop 25 king size filters 150 Okker in Ierland als eerste geplaatst Koeken en Jansen in voorste gelid Piet Dijkstra vijfde in tweede etappe Nederlandse atleten naar buitenland Sensationele strijd op Wimbledons Centre Court Bikkelhard Kansloos Moordend Geen Nederlandse meisjes meer in het enkelspel Bekerstrijd volgens afvalsysteem Lockheed Galaxy vloog proef Amerikanen houden wapens vast DINSDAG 2 JULI 1968 I Arthur Ashede Amerikaanse neger- tennisser, die de vólgende tegenstan- der is van Tom Okker. Tom Okkermentaal veel sterker geworden WIMBLEDON In zijn boek „Tennis" schreef Toon Okker twee jaar geleden, diep onder de indruk: „Een speler van wie ik tijdens en ook na, mijn Australische reizen zoveel heb kunnen leren en voor wie ik een grote bewondering heb is Roy Emerson". Gisteren, op het door de hitte overrompelde centre court van Wimbledon ver sloeg de vlijtige leerling Okker de meester in twee uur en tien minuten: 63, 911, 75, 75. Roy Emerson (31), hartelijke boerenzoon uit Blackbuitt, wiens twee Wimbledontitels geen schadelijke invloed heb ben gehad op zijn wellevende manieren, is door Okker lange tijd beschouwd als de onaantastbare Di Stefano van de tennisvelden. De solide krachtspeler Emerson, vooral groot geworden bij de gratie van een onuitputtelijke conditie, opereert op eefr ander niveau'dan de ambitieuze Haarlemmer. Ver verwijderd van Nederlands tennistop. In een onbereikbare wereld van keiharde services en kei harde dollars. Maar de tijd gaat snel en terwijl het ont waakte Wimbledon gisteren jubelend de regenjassen van zich afschudde en zich gretig bloot gaf aan het oog van de wereld, ontstond op het gladde gras van het centre court een machtige brok Nederlandse tennisgeschiedenis. Voor een gnuivend publiek kruiste de snel opwaarts gaan de lijn van Okkers carrière de dalende lijn van Emersons prestaties. En Roy Emerson, tweemaal kampioen van Wimbledon, zesmaal kampioen van Australië en tweemaal triomfante lijk overwinnaar van Parijs en Forest Hills, wist dat de donderende ovatie, die na afloop van het meeslepende duel juichend opsteeg uit de dampende kuip, niet meer voor hem was bestemd. Want sportlieden op hun retour mogen niet op dankbaarheid rekenen en het ver wende publiek rondom het centre court stond by deze verlammende temperatuur van ruim dertig graden slechts op om hulde te brengen aan Tom Okker, 24 jaar oud, 1,76 meter lang en nog geen 75 kilo zwaar. Een zuinig uitgegroeid ventje te midden van forsgebouwde kampioenen. Maar ook een tennisser van formaat, in wiens smalle schouders een dynamische kracht ligt opgesloten en wiens flitsende snelheid en reactievermogen een obsessie vor men voor zyn tegenstanders. Een speler die de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond zo'n slordige veertig jaar na Henk Timmer eindelijk weer eens een plaats in de kwartfinales schonk. Met een riant uitzicht op de halve eindstrijden bovendien, want in het interna tionale tennisboek wordt de naam Arthur Ashe minder hoog gewaardeerd dan die van Emerson. En Arthur „Aces" Ashe, die gisteren meewerkte aan de ont maskering van de profs, door titelhouder John Newcombe te ontluisteren, is Ok kers volgende tegenstander. Okker: „Ik heb liever Ashe dan Newcombe. Die eerste service van Ashe is na tuurlijk wel verschrikkelijk sterk, maar wanneer je daar een antwoord op kan vinden is Ashe een gemakkelijker tegenstander dan Newcombe". Tom Okker, die de Amerikaanse ne ger op Queens Club heeft verslagen, bleek vol zelfvertrouwen. „Vanmiddag", verzekerde hij, „heb ik helemaal geen last van zenuwen gehad. Ook niet toen ik in die derde set met 52 kwam ach ter te staan. Het wilde even niet luk ken, maar ik was vastbesloten door te vechten. Toen ik die set eenmaal had gewonnen was ik ervan overtuigd, dat ik die partij kon pakken. Het spel van Emmerson ligt me wel en ik kon mer ken dat ik door al die toernooien die ik heb gespeeld toch duidelijk vooruit ben gegaan. „De omstandigheden waren enorm zwaar. Die warmte was vreselijk en in de tweede set was ik ontzettend moe. Maar mijn zelfvertrouwen heb ik geen moment verloren. Ik geloof trouwens, dat de profs veel zenuwachtiger zijn. Die spelen ook onder veel meer pres sie". Dat ook professionals zenuwen heb ben werd gistermiddag met nadruk ge demonstreerd op baan één, waar voor de ogen van duizenden ongelovige toe schouwers een mythe ophield te be staan. De mythe van de onoverwinne lijkheid van Laver en Rosewall, twee getrainde vakmensen uit de Australi sche school, die schijnbaar niet uit hun evenwicht zijn te brengen, ondanks hun tamelijk vergevorderde leeftijd. Hun landgenoot Tony Roche, 'n links handige, bikkelharde atleet van 23 jaar, maakte trefzeker een eind aan die leu gen. Een leugen die in tenniskringen van mond tot mond placht te gaan en die de internationale lawntennisfedera- tie de hoog genoteerde profs deed vre zen als de pest, omdat „haar" amateurs bij voorbaat kansloos zouden zijn. Ro che, sinds ruim een half jaar deel uit makend van de zeer zakelijk geleide „knappe acht", roffelde het pokerface van Rosewall met aanvallend powerten- nis van de beste soort aan gruizels. Ook Rosewall bleek fouten te kunnen ma ken. En niet zo weinig. Kansloos stapte de tien jaar oudere Rosewall, professional sinds 1956 en winnaar van de eerste twee open toer nooien in Bornemouth en Parijs, over het zachte grastapijt, waar de services en van Roche knallend insloegen. Gewoon als een menselijke en der halve kwetsbare tennisser die zijn dag niet had. Het was dus een verhelderen de middag gisteren op Wimbledon, 'waar slechts vier professionals La- ver, Ralston, Buchholz en Roche zich staande hielden. En Tom Okker, nu al verzekerd van bijna 3500 gulden in het enkelspel droeg daar het zijne toe bij. Het is daarom niet uitgesloten, dat de Amerikaanse tennispromotor George McCall zich de zer dagen met rinkelende geldbuidel zal melden bij de Haarlemmer. McCall trad eind vorig jaar al telefonisch in contact met de Nederlandse kampioen. Okkef: „Sindsdien heb ik nooit meer iets van hem gehoord. Ik wilde eerst iets weten over de voorwaarden. Maar wanneer er nu een aanbieding komt, zal ik er zeker over nadenken". Tom Okker en Roy Emerson hebben het centrecourt gisteren getrakteerd op een moordend gevecht met dramati sche wendingen. De tactiek van de Aus traliër, vertrouwend op de dodelijke precisie waarmee hij alle zelfvertrou wen uit zijn rivalen kan wegpompen, was er in eerste instantie op gericht Okker te laten uitrazen. Behoedzaam maar zeer onnauwkeurig lobbend pro beerde hij de Nederlander uit zijn spel te halen, maar Okker bleef het tempo dicteren en daverde door naar een voorsprong van 51. De nerveus dribbelende, soms iets te haastige Haarlemmer rook bloed en teisterde zijn tegenstander met schitte rende backhandpassings en indrukwek kende returns op de gierende services van Emmerson. Ondanks de warmte danste Okker fris en energiek over de baan, diep geconcentreerd en begerig naar winst. Op sommige ogenblikken legde hij de Australiër volkomen zijn wil op en onstuitbaar raasde hij door naar 63. Het niveau van die eerste set heeft Okker daarna nog slechts incidenteel be reikt. Hij verloor de tweede set, waar in hij steeds tegen een game-achter- stand moest aankijken, toen hij in de twintigste game voor het eerst zijn ser vice verspeelde. Het was in dit slopen de serviceduel van doorslaggevende be tekenis 911. De angst van dè Nederlandse toe schouwers op de zwetende tribunes was voelbaar toen Emerson, steeds gede- cideerder in zijn optreden in de derde set via twee lovegames uitliep tot 52. Men vreesde voor Okkers beruchte mentale inzinking. Op dat moment echter bewees Okker zijn grootheid en demonstreerde hij met verve dat het rijpingsproces is vol tooid. Hij voaht als een tijger voor elk punt en langzaam, heel langzaam her stelde hij zich. Volledig. Roy Emerson, plotseling veel onze kerder en soms falend op kritieke ogen blikken, begon steeds meer fouten te maken en moest machteloos toezien, hoe Okker het initiatief overnam. De leerling gunde zijn meester geen game meer en maakte de set achter elkaar uit: 7—5. Op dat moment besefte Tom Okker, dat de plaats in de kwartfinales voor het grijpen lag. Geraffineerd spelend en even koelbloedig als Emerson bouw de Okker voort aan zijn overwinning. Twee dubbele fouten van de Australiër brachten Okker op 43, waarna hij vlot zijn eigen service won: 53. Maar Emerson, onvermoeibaar en vechtend voor een reputatie, gaf zich nog niet gewonnen. In de tiende game brak hij door de service van Okker en kwam hij weer gelijk: 5—5. In die dramatische slotfase streed Emerson echter een verloren strijd, want Tom Okker, de kampioen van Ne derland, is eindelijk na zoveel jaren, niet meer te imponeren. De belangrijkste uitslagen: Dames: derde ronde: Durr (Fr. versl. Melville (Austr.) 63, 86, Bowrey (Austr.) versl. Schultze (W. Did.) 64, 6—2, Pi geon (VS) versl. Orth-Schildknecht (W.- Dld) 62, 60, Tegart (Austr.) versl. Eisel (VS) 62 86, Marijke Jansen verl van Fay Moore (Austr.) 62 46 16, Ada Bakker verl. van Margaret Court Smith (Austr.) 06 26, Jones (Eng.) versl. Walkden 6—2 7—5, King (VS) versl. De Fina (VS) 62 75, Williams (Eng.) versl. Lieffrig (Fr.) 75 46 6 4, Casals (VS) versl. Baksjeva (Rusl.) 8—6 3—6 7—5. Heren, vierde ronde: Graebner (VS) versl. Stolle (Austr.) 61 75 75, Moore (VS) versl. Edlefsen (VS) 64 26 61 36 64, Roche (Austr.) versl. Rosewall (Austr.) 97 63 62, Laver (Austr.) versl. Cox (Eng.) 97 57 6 2 60, Bucholz (VS) versl. Hewitt (Z. Afr.) 6—4 3—6 6—2 6—2, Okker versl. Emerson (Austr.) 63 911 75 75, Ralston (VS) versloeg Metreveil (Rusl.) 63 75 6—2, Ashe (VS) vesl. New combe (Austr.) 64 64 46 16 63. Dames-dubbel, eerste ronde: Ada Bakker en Astrid Suurbeek versl. J. Congdon en W. Greville-Collins (Eng.) 63 75, Lidy Jansen-Venneboer en Elena Subirats (Mexico) verl. van Hel- ga Niessen en Heidi Orth-Schidknecht (W. Did.) 36 06. Krantzcke en Mel ville (Austr.) versl. Marijke Jansen en Judith Salome 63 61. DUBLIN Tom Okker is als eerste geplaatst voor het herenenkelspel van de open Ierse tenniskampioenschappen, die op 8 juli op de Fitzwilliam Club in Dublin beginnen. De Australische prof Lew Hoad is als tweede geplaatst en zijn landgenoot Ken Fletcher, die in Hongkong woont, als derde. De eerste prijs bedraagt 1.000 pond sterling (on geveer 8.650 gulden). WIMBLEDON Voor de Neder landse dames werd het ondanks de zon een sombere dag. Ada Bakker en Marijke Jansen, de laatste ver tegenwoordigsters van Nederland in het damesenkelspel, werden giste ren op Wimbledon allebei in de der de ronde uitgeschakeld. Marijke Jansen, die na een gemak kelijke overwinning in de eerst set tegen Fay Moore een uitstekende kans scheen te hebben op een plaats bij de laatste zestien, werd in de laatste twee sets overmeesterd door de zenuwen. Haar Zuidafrikaanse tegenstandster, die steeds beter op dreef kwam, profiteerde er gerouti neerd van: 6-0, 3-6, 1-6. Ada Bakker stond machteloos te genover de Australische Margareth Court: 6-0, 6-2. Sober commentaar van het Haagse meisje: „Je weet ge woon niet wat je moet doen. Zij is zo vreselijk lang, dat ze aan het net vrijwel niet is te passeren". LANDAU De eerste etappe van de Ronde van Rheinland-Pfalz voor amateurs, van Kusel naar Landau, is geëindigd in een drievoudige Duitse ze ge. Kees Koeken en Harrie Jansen eis ten een vierde en vijfde plaats voor Ne derland op. Leitner toonde zich de snel ste in de eindsprint van een groepje van drie renners, dat de 134 km bij broeiende hitte aflegde in 3 uur 31 min 55 sec. Czrnowski werd tweede en Kos- lar derde. Koeken was de rapste van 'n peloton van tien coureurs. Hij had 1 min 40 sec achterstand op de winnaar. De uitslag luidt: 1. Leitner (W.Dld) 3.31.55 2. Czrnowski (W.Dld) 3. Koslar (W.Dld) zelfde tijd 4. Koeken (Ned) 5. Jansen (Ned) 6. Frenay (Belg) 7. Gombert (W.Dld.) allen op 1.40. MOSKOU Michael Tal en Viktor Kortsjnoi zijn maandag in Moskou in hun derde partij uit de tweekamp voor de halve finales van het kandidaten toernooi remise overeengekomen. De partij was zondag afgebroken in een stand, waarin Tal winstkansen bespeur de. De oud-wereldkampioen zag bij na dere analyse, dat het punt niet te beha len viel en gaf zonder verder spelen remise. De stand in de tweekamp is nu 1,5 - 1,5. DEN HAAG Gistermiddag is in het bondsbureau geloot voor de eerste ronde van het toernooi om de voetbal- beker van het komende seizoen. De eer ste bekerzondag valt op 15 september. Er wordt gespeeld volgens afvalsys teem. Het poulesysteem van het vorig seizoen bleek niet te voldoen. Daarom is men weer overgegaan tot de knock out-methode. Het aantal deelnemende clubs (54) maakt het noodzakelijk, dat er bepaalde maatregelen genomen wor den om tot een achtste finale (van zes tien clubs) te komen. Na de eerste ronde blijven er 27 win nende clubs over. Hiervan zal een club (door loting vastgesteld) vrij zijn in de tweede ronde. Daarna resteren dertien winnende clubs plus de vrijgelote ver eniging. Om het getal zestien te berei ken trekt men nog twee namen van clubs, die tot de verliezers van de twee de ronde behoren. De bond speelde nog even met de gedachte de amateurkam pioen van Nederland mee te laten doen, maar dit bleek geen haalbare kaart. De tweede ronde is eind oktober of begin november, weer op een zondag. Voor iedere ronde stelt de KNVB data DEN HAAG De transferperiode voor het seizoen 1968/'69 is zondag te middernacht zonder spectaculaire aan kopen van het laatste uur op rustige wijze afgesloten. In de hoogste regio nen van Nederlands voetbalwereld wekten slechts de liquidatie van Xer- xes/DHC en de fusie tussen Fortuna '54 en Sittardia enige beroering. Het Lim burgse compromis bleek uiteindelijk goed genoeg voor behoud van de aan vankelijk verloren gegane eredivisie plaats, mede door het verdwijnen van de Delftse stichting. Feijenoord moest voor één speler het meeste op tafel leg gen: Henk Wery kwam van DOS over voor ongeveer drie ton. Verder vertrok de Volendammer Gerrit Mühren voor 175.000 gulden naar Ajax en bracht Jan Klijnjan, die Sparta ging verster ken, DFC 200.000 gulden op. De tweede Rotterdamse eredivi sieclub heeft ongetwijfeld de meeste activiteiten ontplooid bij de halfjaar lijkse „opruiming". De Spartanen za gen de voorhoedespelers Charlie Bos veld en Lambert Verdonk respectieve lijk naar Vitesse en NEC vertrekken, maar er werd voldoende compensatie gevonden. Hans Venneker keerde na één jaar Nijmegen (NEC) terug naar de havenstad. International Jan Klijnjan stapte naar een divisie hoger. Verder deelde de club van trainer Wiel Coer- ver in de uitverkoop van Xerxes/DHC (Kleinjan, Spinhoven en Van Toledo). Van de topclubs Feyenoord en Ajax speelde de landskampioen, behalve de transfer van Gerrit Mühren, nauwelijks een rol in de handel. Feyenoord was wat actiever en trok behalve Wery nog de Xerxes/DHC spelers Treytel, inter national Van Hanegem en Van der Hei de aan. Bovendien tekende Laseroms, met zijn Amerikaanse avontuur achter de rug, een contract. Het enige verlies was achterspeler Thijs Libregts, die zich weer bij zijn oude club, Excelsior, voegde. Go Ahead is erin geslaagd de nationa le achterspeler Henk Warnas tenminste voor één jaar te behouden. De Deven- tenaren raakten wel Peter Ressel aan NEC kwijt, maar daar stond de komst van Gerrit van Tilburg tegen over. De opgeheven stichting Xerxes/DHC was een goede leverancier. Maar liefst achttien spelers vonden een andere werkgever. Excelsior (zes spelers), Gooiland Sport en Feyenoord (ieder drie) waren de beste afnemers. Vermeldenswaardige transfers waren verder: Piet Giesen van Fortuna '54 naar ADO, Henk Houwaart van Ado naar FC Twente, Kick van der Vall van FC Twente naar DWS, de van Dun dee United komende Noor Seemann eveneens naar DWS, de van Dundee United komende Noor Seemann even eens naar DWS, Bert Theunissen van Fortuna '54 naar Telstar Nico Mares van Sittardia naar PSV en de militair Reijnders van NAC naar Go Ahead. De nieuwelingen, Holland Sport en Alkmaar/Zaanstreek '67 hebben geen spectaculaire aankopen gedaan. Bei de clubs beperkten zich tot spelers van het tweede plan. De tweede Haagse ere divisieclub trok drie Xerxes/DHC-ers aan, terwijl AZ '67 versterking zocht in twee Zuidslaviërs: Pusic en Iovan. De enige club, die zich niet op de transfermarkt liet zien, was het Maas trichtse MVV. Er was wel even spra ke van, dat doelpuntenmaker Willy Bro- kamp de sterdragers ging verlaten, maar de onderhandelingen waren niet vruchtbaar. De trainingswisselingen in de eredivi sieclubs bleven beperkt. Feyenoord zag een van zijn steunpilaren, Hans Kraay, als oefenmeester naar het Dordtse DFC gaan. Kurt Lindner verhuisde van Delft (Xerxes/DHC) naar Eindhoven (PSV). Dit gebeurde trouwens al in het laatste gedeelte van de afgelopen competitie. Verder keerde bij DWS Leslie Talbot, die Alkmaar/Zaanstreek onder zijn hoede had, terug. Alkmaar/Zaan streek trok oefenmeester Blokland (PSV) aan. V C.IW ÜM 1 1 Nieuwe QadstoneMld heeft meer: ~X* - I YlMllMH 11 vast. De KNVB bepaalde verder, dat vanaf de halve finales strafschoppen niet de beslissing mogen brengen. Wel blijft de verlenging gehandhaafd. Indien na de extra speeltijd de stand nog gelijk is, wordt de wedstrijd overgespeeld. In het vervolg zullen de strafschoppen, die bij wedstrijden voor de eerste, tweede en derde ronde en de kwartfinales de winnaar moeten aanwijzen, om en om genomen worden, dit om eventuele be voordeling te voorkomen. OVERLEG Tenslotte gaf Jos Coler, vice-voorzit- ter van de bond en voorzitter van de sectie betaald voetbal, te kennen, dat men in de komende competitie reke ning zal houden met de Wereldkam pioenschappen hardrijden op de schaats (heren), in Deventer, met dien verstan de, dat er een competitieloze zondag zal zijn. Competitieleider" Thijs Jansen maakte nog enig voorbehoud en zei, dat het competitieverloop dan uiteraard niet gestagneerd moest zijn. De loting had het volgende resultaat: (eerste genoemde club speelt thuis). Ba ronie - NEC, EDO - Go Ahead, AGOVV - Feijenoord, Helmond Sport - Haar lem, Volewijokers - Fortuna/Sittardia Combinatie, RBC - Vitesse, Gooiland - ADO, ZFC - Den Bosch. De Graafschap - Blauw Wit, Drente - Sparta, Eindhoven - Volendam, Wage- ningen - NAC, NOAD - GVAV, VW - Elinkwijk, Fortuna VI. - MW, Veen- dam - Twente, Roda JC - PS, Hermes DVS - Heracles. Velox - DFC, HVC - DWS, Zwolsche Boys - AZ 67, SVV - DOS, RCH - Wil lem 2, Excelsior - Holland Sport, Lim- burgia - Cambuur, PEC - Ajax, Heeren veen - Telstar. LOZNICA De Hongaar Megyerdi heeft zondag de tweede etappe van de Ronde van Zuid-Slavië gewonnen. Hij legde de 132 kilometer van Belgrado naar Loznica af in 3 uur, 18 minuten en 17 sec. De beste Nederlander was Piet Dijkstra, die in dezelfde tijd als de win naar op de vijfde plaats eindigde. Daan Holst werd zesde. In het algemeen klas sement leidt de Pool Format. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Megyerdi (Hong.) 3.17.47 met tijds- vergoeding); 2. Hove (Denemarken) 3.17.57 (met tijdsvergoeding); 3. Jelen (Ts.Sl.) 3.18.07 (met tijds vergoeding); 4. Valendic (Z.S1) 3.18.17; 5. Dijkstra (Ned) z.t.; 6. Holst (Ned) z.t.; Algem. klassement na twee etappes: 1. Format (Polen) 4.01.40; 2. Megyer di 4.01.07; 3. Valencic 4.02.07; 4. P. Petterson (Zwe) z.t.; 9. Holst 4.02.22; 16. Baars z.t.; 18. Dijkstra 4.04.39. DEN HAAG De nationale dames- atletiekploeg op de 4 x 100 meter, die afgelopen zondag in Osnabrück het Ne derlandse record op 44.9 sec bracht, gaat een drukke week tegemoet. Het kwartet Wilma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hennipman, Corrie Bakker, aangevuld met reserve Lidy Makkinje, loopt zondag 7 juli in Four- mies(N-Fr) tegen de Franse dames- ploeg. Het team vertrekt daarna naar Keulen, waar de maandag en dinsdag gebruikt worden voor speciale training. Woensdag 10 juli start de estafetteploeg dan op internationale avond-atletiekwed strijden, waarop voor Nederland ook nog zullen uitkomen de 800 m-loopster Maria Gommers en Tilly van der Ma de. Verder lopen in Keulen Fred van Herpen (400 m) en No Opdenoordt (5000 m). Voor de open kampioenschappen, die op 19 en 20 juli in Londen worden ge houden, zijn ingeschreven Els van Noorduyn (kogel) Anneke de Bruin (dis cus), Mieke Sterk (200 m) en Myrna v.d. Hoeven (400 m). DEN HAAG De Lockheed c-5a Galaxy, het grootste vliegtuig ter we reld, heeft gisteren (30 juni) met suc ces zijn eerste vlucht gemaakt. Invlie- ger Leo Sullivan kreeg het 225 ton we gende vliegtuig na een aanloop van 1.300 meter van de grond los en bleef er een uur en 34 minuten mee in de lucht. Hij bereikte op deze eerste vlucht een hoogte van 3.300 meter en een snelheid van 360 km per uur. De Galaxy is 75 m lang, heeft een vleugelspanwijdte van 68 m en een 20 m hoog opstekend staartvlak. Het maximum gewicht is 360 ton. Het vrachtruim is langer dan de afstand die in 1903 door het eerste vliegtuig van de gebroeders Wright werd afge legd: 43 meter. Er kan maximaal 100 ton in worden vervoerd. Met een kruissnelheid van 800 km per uur kan men met een lading van 45 ton aan boord zonder tussenlanding van San Fransisco naar Rome vliegen en met volle belading kan non-stop New York- Londen worden afgelegd. Op maxi maal af te leggen afstand is bijna 13.500 km, ofwel New Orleans-Kaap- stad. De Amerikaanse luchtmacht heeft 58 Galaxies besteld, waarvan de eer ste in juli volgend jaar in dienst wor den gesteld. Zij heeft tevens een optie genomen op nog 57 stuks. Er wordt ook een versie voor de burgerlucht vaart ontwikkeld, de L-500, die momen teel door verschillende luchtvaartmaat schappijen wordt bestudeerd. NEW YORK De oproep in de Ver enigde Staten om vuurwapens in te le veren, heeft weinig resultaat opgele verd. Vooral in de steden waar zich de laatste tijd rassenonlusten voordeden, werd nauwelijks gereageerd. In Houston in de Amerikaanse staat Texas kwamen dit weekeinde 5 men sen om het leven door kogels. Zes mensen werden gewond. Twee mannen schoten elkaar dood in een duel. Dit jaar zijn in Houston al 125 men sen doodgeschoten. Het hele vorige jaar was dit aaintal 115.

De Vallei | 1968 | | pagina 11