Kesteren' en Gelria' gaan samenwerken in sportvereniging Wegpiraat door ontzet Kantoorgebouw van Coöperatie werd officieel opengesteld Fusie met D.E.L. op 1 okt. een feit PERSONEEL DELM HERDACHT 55 JAAR LUCHTSTRIJDKRACHTEN Veiling Septer Tiel P Burgemeester J. A. Hosang had het er warm van V. V.Z zong zwanezang SPORTCOMMISSIE GEVORMD B. en W. gaven het advies Nieuwe vestigingen in Scherpenzeel en Maarn VEILING RESTEREN Munnikenweg was bijna stroomloos Inbrekersplaag in Rhenen Heropening winkelbedrijf Gebroken enkel voor bromfietser Hengelwedstri j d van „De Voorn" Wie zag kanaries Beroepen UIT HET ZAKENLEVEN ONVERWACHTE ETERS? VISCONSERVEN! Mijlpaal Geslaagd DINSDAG 2 JULI 1968 RHENEN Door het verbreken van een ruit aan de westzijde van de fa briek konden tot nog toe onbekenden zich toegang verschaffen tot de fabriek van de firma Go-Tan op de Vogelen zang. Het doel van de inbrekers was het kantoor, waar alle bureaus overhoop werden gehaald. Er wordt een bedrag van ongeveer vijftig gulden vermist. Vermoedelijk is hier sprake van een komplot, want sinds enkele dagen is er in Rhenen onder andere ingebroken in de kantine op natuurbad Ouwehand, waar sigaretten werden ontvreemd, op de midgetgolfbaan, waar tot nog toe f 7.50 wordt vermist en in het vereni gingsgebouw „Irene" waar de daders bot vingen, doordat de concierge toe vallig de kas mee naar huis had ge nomen. ELST De heer W. v.d. Boogert hoopt in de derde week van augustus zijn levensmiddelenbedrijf te herope nen. Zowel overdag als 's avonds wordt hard aan de verbouwing ge werkt. De bedoeling is van het magazijn, dat aan de straatkant is gelegen, en de huidige winkel één zaak te maken, die daardoor een oppervlakte krijgt van 75 vierkante meter. Aan de achterkant van de nieuwe winkel wordt dan de ma gazijnruimte gebouwd, waardoor het ge heel een meer praktische indeling krijgt. Ook het assortiment, dat wegens plaatsgebrek aan de kleine kant was, zal straks enorm worden uitgebreid. Tenslotte ondergaat de pui een radi cale verandering. Er zullen twee grote etalageruiten komen, met in het mid den de winkeldeur. VEENENDAAL De Marokkaanse gastarbeider A. B. T. raakte gisteren betrokken bij een aanrijding, toen hij tegen de bromfietser J. W. van de W. uit Veenendaal botste die links' van de weg reed. Van de W. werd per ambu lance naar het Julianaziekenhuis ge bracht, met een gebroken enkel. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Kastanjelaan en de Kanaal- weg. De Marokkaan wilde vanaf de Eikenlaan linksaf de Kanaalweg op draaien, toen hij bemerkte dat de bromfietser gezien zijn rijrichting links reed. Onverwachte eters? Kalm blijven. Snel een aantal boterhammen beboteren en daarop in een bonte rij de inhoud van uw „ijzeren voorraad" visconserven: Haringfilets in tomaten-, kerrie-, wijn-, mosterd- of welke andere saus. Makreel in olie, pilchards, tonijn en noem maar op. Altijd in voorraad, altijd handig, voor thuis of op vakantie. RESTEREN De korfbalvereniging Gelria in Resteren en de voetbalvereni ging Resteren overwegen een nauwe samenwerking, die waarschijnlijk in de toekomst zal resulteren in een fusie. Besturen van beide verenigingen hebben hierover reeds verschillende malen gezamenlijk vergaderd. De samenwerking zal in feite de oprichting van een grote sportvereniging betekenen. Volgens mededelingen van een der bestuursleden zal de nieuwe vereniging zich ook bezig gaan houden met andere takken van sport. Er wordt onder andere gedacht aan de oprichting van een vojleybal- en gymnastiekafdeling. Beide laatste takken van sport zullen echter pas kunnen worden beoefend, wanneer het gymnastieklokaal in de Nedereindsestraat zal zijn voltooid. personen, te weten de heren Van Maag denburg, voorzitter, Van de Molen, secretaris, en Meijer. De sportcommis- sie is aangevuld met de voorzitters van beide verenigingen. „De commissie zal in het vervolg het contact tussen de bestaande en in de toekomst nog op te richten vereni gingen onderhouden. Ook zullen de ge zamenlijke belangen door deze commis sie worden behartigd", zo besluit het bestuur van „Gelria" zy'n mededelin gen in het cluborgaan „De Gelriaan". RHENEN De 20-jarige automo bilist T. v. d. P. uit Achterberg maakte al enige tijd de weg onveilig door op een onverantwoorde wijze door de bin nenstad te „scheuren". Zondagmiddag bereikte hij hiermee een climax, toen een bromfietser in de grootste moeilijk heden raakte en als enige mogelijkheid om niet te worden aangereden tegen een muur reed. Onderaan de Muntstraat kon v. d. P. zich opnieuw niet beheersen. Hij reed als een bezetene en gierde door de bochten, alsof hij de enige weggebruiker was. Het publiek nam dat niet en ongeveer vijftig man blokkeerde zijn wagen in afwachting van de komst van de gea larmeerde politie. Van d. P. bleef wijselijk in zijn wagen Burgemeester Hosang had naar zijn zeggen niet lang getwijfeld om de in vitatie de opening te verrichten te aan vaarden. „Daarvoor heb ik te veel respect voor de ontwikkeling van uw bankafdeling en landbouwvereniging, die in de bijna zestig jaren van het be staan van uw gecombineerde organisa tie zo veel belangrijk werk voor de bij na 1500 leden heeft verricht". Hoe het groeide toonde spreker aan met een aantal cijfers. De bankafde ling had in 1930 een spaartegoed van bijna anderhalf miljoen gulden. Twin tig jaar later in 195C was het spaartegoed verdubbeld tot f 3.676.000,met 662 leden en een ba lanstotaal van f 4.227.400,Het spaartegoed per 1 juni jl. beliep een bedrag van ruim 24 miljoen gulden en het balanstotaal 25Va miljoen. Verder 8450 spaarrekeningen en ruim 1500 leden. Ook bij de landbouwvereniging spre ken de cijfers een duidelijke taal van vooruitgang. Stee^ het veevoedergebruik in de ja ren 1930 van 2620 ton naar 21.581 ton in 1967, het kunstmestgebruik ver meerderde van 1100 ton in 1930 naar 2275 ton in 1967. De brandstoffenomzet groeide van 420 ton tot 3206 ton in eer dergenoemde jaren. Het tonnenaantal van veevoeder, RHENEN De hengelaarsvereni ging „De Voorn" organiseert dinsdag avond 9 juli een onderlinge wedstrijd. Om half zeven wordt gestart bij café H. P. van Noort. Het inleggeld be draagt f 1.50. Men kan zich aanmelden bij de bekende adressen. Deze avond- wedstrijd vindt weer plaats op verzoek van verschillende winkeliers. zitten wachten, om zeker te zijn dat hij niet zou worden gemolesteerd. De politie ontzette de Achterberger en ver richtte een routine-onderzoek. Van d. P. van beroep automonteur, jaagde afge lopen zaterdag, zoals uit getuigenver klaringen is gebleken, enkele niets ver moedende wandelaars op de Veerweg ook al de stuipen op het lijf, door gierend de bocht te nemen op de lin ker rijbaan. Wanneer er uit de tegen overgestelde richting verkeer was geko men was de ramp niet te overzien ge weest. Van politiezijde verzekerde men ons, dat deze roekeloze rijder behoorlijk zal worden aangepakt. Men heeft hem bo vendien te verstaan gegeven niet meer in Rhenen te verschijnen, omdat men voor zijn veiligheid niet meer kan in staan. kunstmest en brandstoffen maakte een ontwikkeling door van in 1930 4140 ton naar 29.034 ton in 1967, hetgeen een geldbedrag vertegenwoordigde van f 9.632.800,— in 1967 tegenover f 482.500,— in 19.30. En ook hier is het streven gericht" op een omzet van f 10.000.000,— te behalen in 1968. Wat zou de stijging van het spaar tegoed tot f 25.000.000,— bij de Raiffei- senbank en van de omzet van de land bouwvereniging tot boven de f 10.000.000,— in het jubileumjaar 1969, als uw vereniging 60 jaar be staat, een fantastisch geschenk zijn van uw leden. Een cadeau dat spreekt van het gro te vertrouwen dat de leden én in uw bank én in uw landbouwvereniging in Woudenberg en brede omgeving heb ben gesteld maar ook blijvend mogen blijven stellen!, aldus burgemeester Hosang. De voorzitter van de Coöperatie de heer J. M. Houterman toonde zich in zijn dankwoord bijzonder verheugd dat er weer een mijlpaal in het bijna 60- jarige bestaan van de bank was be reikt. Bijzonder erkentelijk was hij burgemeester J. A. Hosang, die hij in veel opzichten vergeleek met de stich ter van coöperatieve organisaties Faif- feisen. Als herinnering aan deze dag overhandigde de heer Houterman bur gemeester Hosang een boekwerk over deze pionier. Verder stelde hij in het vooruitzicht, dat ook in Scherpenzeel en in Maarn gezocht wordt naar een passender behuizing voor filialen van de bankafdeling. De feestelijke ingebruikneming van het nieuwe kantoorgebouw, dat qua uitvoering en inrichting geheel is in gericht op een moderne, maar toch prettige dienstenverlening aan het pu bliek, werd ook bijgewoond door bur gemeester mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg uit Scherpenzeel en burge meester mr. C. W. A. Baron van He-, mert tot Dingshof uit Maarn. ELST Het militair- en burgerper soneel van het Depot Elektronisch Luchtmacht Materieel in Eist heeft gis teren tqdens een sfeervolle vlaggen- parade het 55-jarig bestaan van de Ne derlandse militaire luchtmacht her dacht. In een korte toespraak legde de commandant van de DELM, overste A. J. Fokker, de nadruk op de snelle groei van de Koninklijke luchtmacht. De overste herdacht degenen, die de Nederlandse luchtstrijdkrachten de af- „In deze samenleving is op eco nomisch gebied een streven naar con centratie van bedrijven. Ook in de ver zekeringswereld is dat merkbaar", al dus de heer Van de Wal. „De wet op de schadeverzekering, die begin 1967 in werking trad, stelt bepaalde eisen aan dergelijke verzekeringen. Zo moet men een reservekapitaal van tenmin ste f 250.000 hebben, of wel 10 pet. van de jaarcontributie. Het is duidelijk dat dat voor de VVZ niet te halen is. Elk overleg om deze typische Veenen- daalse verzekering te handhaven is mislukt". De heer Van de Wal vertelde dat er fusiebesprekingen geweest zijn met de Ned. Lloydd en de DEL. De eerstge noemde maatschappij kon de porte feuille van de VVZ niet in haar maat schappij inpassen. Bij de DEL is dat wel gelukt. Voor de leden verandert er niet meer dan de naam van de maat- gelopen 55 jaar waren ontvallen. Na het officiële gedeelte werden voor het personeel van DELM verschillende sportwedstrijden gehouden. Een auto rally en een dropping moesten om organisatorische moeilijkheden worden afgelast. In verband met de 55ste ver jaardag van de Koninklijke Luchtmacht kreeg zowel burger- als militair per soneel van DELM 's middags vrijaf. Tijdens de sportwedstrijden kwamen de deelnemers, zoals de foto laat zien, nog wel eens ongewild in het water te recht. schappij. Wel stelde de DEL vrij hoge eisen voor het inbrengkapitaal. De VVZ zal f 80.000,- op tafel moeten leggen om de DEL tot overneming van de verzekering te bewegen. Dat be drag werd door de voorzitter vrij hoog genoemd, terwijl penningmeester Van Barneveld later betwijfelde of het wer kelijk geheel haalbaar was. De VVZ wordt met ingang van 1 ok tober 1968 door DEL overgenomen. Na die datum blijft het personeel nog ten minste 2 jaar in dienst, terwijl ook het kantoor aan de Fluitersstraat nog ze ker gedurende die tijd geopend zal blijven. Nadat de vergadering besloten had om de fusie met DEL een feit te ma ken, keurde men een verhoging van de contributie van f 0,03 per week per persoon goed. Deze verhoging had in feite reeds op 1 januari van dit jaar moeten ingaan, maar „toen speelde de vraag wat er met de vereniging zou gebeuren nog een grote rol", aldus de heer Van de Wal. „We wisten toen nog niet of we zouden moeten liquideren of dat we de portefeuille konden overdoen. Als we hadden moeten liquideren, dan was een verhoging niet nodig geweest". De beide bestuursleden, die samen met de heer Van de Wal de vereni ging hadden helpen oprichten, de heer Van Barneveld en de heer Van Erk, dankten hun voorzitter voor de prettige samenwerking in het bestuur. De heren Van de Wal en Van Barneveld hebben vanaf de oprichting deel uit gemaakt van het bestuur. De heer Van Erk kwam daar zeer spoedig ook bij. De heer Van Barneveld werd gedeelte lijk bij voorbaat door de voorzitter bedankt voor het feit, dat hij de kan toorwerkzaamheden van de heer A. Roor, de administrateur, sinds 17 juni had overgenomen. De heer Roor ver blijft sinds die datum in het Juliana ziekenhuis. Reeds enige maanden circuleerden in Kesteren geruchten over een fusie tus sen de plaatselijke korfbal- en voetbal vereniging. Enkele weken geleden wil den een aantal bestuursleden nog geen mededelingen doen over de samenwer king. Zij ontkenden de geruchten ech ter niet. Onlangs verscheen in het officiële or gaan van de korfbalvereniging een me dedeling van het bestuur, die betrek king had op de samenwerking. Er werd in het orgaan echter slechts een klein tipje van de sluier opgelicht. „Enige tijd geleden besloten de be sturen van de voetbalvereniging „Res teren" en de korfbalvereniging „Gel ria" een voorlopige commissie in te stellen om de gezamenlijke belangen van de verenigingen te behartigen". De ze commissie bestond uit twee bestuurs leden van elke vereniging", aldus het bestuur. „Tijdens een onderhoud, dat wij had den met B. en W. over de sportvelden en de kleedgelegenheden", vervolgt het bestuur, werd ons ook in ver band met de verdere sportbelangen in Kesteren geadviseerd contact op te nemen met de heren Van der Heuvel, sportadviseur, en Van Riet, consulent WOUDENBERG Burgemeester J. A. Hosang uit Woudenberg keek gis termiddag op het broeihete voorplein van de Coöp. Raiffeisenbank en Handels vereniging „Woudenberg e.o." wat hulpeloos om zich heen. „Is er dan nie mand die een hand uitsteekt in deze hitte", schenen zijn ogen te vragen toen een mini-lakentje ondanks zijn herhaald rukken en trekken van geen wijken wist. Het dundoek onttrok het vignet van de bank aan het gezicht en moest door de burgemeester worden onthuld als symbolische opening van het nieuwe kantoorgebouw. De directie sprong toe om de transph-erende burgemeester te assisteren en om zo gauw mogelijk met de genodigden naar hotel Schimmel te verhuizen, waar de rest van het officiële gedeelte werd afgewerkt onder het genot van een koele dronk. Daar werden ook nog verschillende toespraken ge houden. voor sportzaken in de provincie Gelder land. Deze v heren gaven ons de raad uit de voorlopige commissie een sport- commissie voor Kesteren te vormen". Volgens de mededelingen van het bestuur in het cluborgaan bestaat deze nieuwe commissie uit drie neutrale ELST Gevonden: bruine heren- portemonnaie, rood/blauw kinderjasje, damespolshorloge doublé met reimpje, tas met gymnastiekschoenen, kinder armbandhorloge. Verloren: bromfietstas, opvouwbare boodsch. tas. zilverkleurig dameshor loge met zilveren kettinkje, kinder armbandje met naam Ada, bos sleu tels. Weggevlogen: twee kanaries. In lichtingen Rijkspolitie te Eist. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt; Aardbeien: EI 3548 per doosje a 250 gram; II 2034 per doosje a 250 gram. Aanvoer: 14.000 doosjes. Rode bessen: EI 3545 per doosje 250 gram; I 2535 per doosje 250 gram; I 7590 per kg. Aanvoer: 4.000 doosjes. Early Rivers: EI 193—228; E 100—172. Aanvoer: 3 ton. Meikersen: EI 150—200; I 117—148. Aanvoer: 2 ton. Golden delicious: EI 65—70: 70—73; EI 70—75: 74—85; EI 75—80: 83—94. Aanvoer: 4 ton. Goudreinette: EI 65—70: 54; EI 70—75: 69—72; EI 75—85: 70—72. Aanvoer: 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. VEENENDAAL Voor het laatst in haar bestaan hield de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging (VVZ) een algemene ledenvergadering. Het handjevol aanwezige leden nam het besluit een fusie aan te gaan met de verzekerings maatschappij „Draagt Elkanders Lasten" te Ouderkerk aan de Amstel, waar mee aan het voortbestaan van de VVZ een eind is gekomen. Voorzitter T. van de Wal sprak in zijn openingswoord dan ook van „het zingen van de zwanen zang". In dat openingswoord drukte hij er zijn teleurstelling over uit, dat er slechts zo weinig leden de vergadering bezochten. Veilbericht van de Tielse Veiling Septer van maandag 1 juli 1968. Opgave na klasse mm maat Appels 75/opw Golden Delicious kl. 2 7788 Jonathan kl. 2 Goudreinette kl. 1 Aardbeien x Sengo Sengana, gedopt 1.071.12 81. Diverse soorten 90, fabrieksaardbeien met dop 1.011.19, 971.03. x Aardbeien per doosje 250 gram 2543, 2227. Frambozen per doosje 250 gram 3761, 1031. x Rode bessen 881,22, blok 83. Rode bessen per doosje 250 gram 2748. zwartebessen blok 2,59. Kruisbessen blonde A per doosje 250 gram 4045. Kruisbessen witte per doosje 250 gram 6668, 3035. Duitse kersen 1,271,62. Duitse kersen b59 b/c 39, c 10. x Meikersen 1,001,63, b 66, b/c 43. Hollanders 1,28—1,32. Meikersen gestriept blok 58. Zwarte kersen en Duitse kersen gestriept blok 57. Groenten x Andijvie 3032; x Bloemkool, per stuk 2960, 824; x Peulen 1,102,30. 5070; Savooiekool 1618; x Tuinbonen 22—26; Doperwten 71—1.00; Spitskool 520; Rode kool 22—25; Princessebonen 1,20—2,40; Snijbonen 1,19—2,30; Spinazie 34_38; Sla per 100 krop 6.00—17.00; Kapucijners 95—1.15; Uien 4446; Uien per bosje 1822; Aardappelen nieuwe middel 1830, Kriel 1219. x Hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Volgende veiling bericht woensdag 5-7-1968. 75/85 70/75 65/75 65/70 60/65 71—90 61—75 42—55 59—67 56—66 66—71 53—55 KESTEREN Personeel van de Koninklijke Nederlandse Heidemaat- schappij legt momenteel de laatste hand aan het sportcomplex op ,,De Le- j de" in Kesteren. Het sportcomplex omvat twee voetbalvelden, een korfbal- S veld en een speelterrein voor de jeugd. Nadat de velden begin mei werden f ingezaaid, is thans reeds een prachtige groene grasmat 'zichtbaar, die deze week voor de eerste maal wordt gemaaid. Volgend jaar november zullen de j velden in gebruik genomen kunnen worden. ADVERTENTIE VEENENDAAL De elektriciteits voorziening op de Munnikenweg en om geving heeft zondagavond laat aan een „zijden draadje gehangen". Bij een botsing brak namelijk één paal van bok van de stroomdraad. Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder van een personenauto, de heer J. van de B. uit Lunteren tegen een geparkeerd staande wagen van de heer D. J. de L. uit Overberg aanreed. De wagen van De L. had de parkeer- lichten aan en stond half in de berm. Van de B. had zijn aandacht echter bij een tractor, die ongeveer zeven me ter voor de auto van De L. stond. Hij raakte de auto van Van de B. en druk te deze tegen de paal van de stroom draad. Vier manntn van de PUEM zijn druk gweest om de draad voor breken te behoeden. Beide auto's wer den flink beschadigd. VEENENDAAL Aan de Avond- Ulo „Beukenlaan" te Ede, slaagden voor het ULO-diploma: de heren v.d. Heuvel en Rebergen uit Veenendaal. VEENENDAAL De kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente (syn) heeft een beroep uitgebracht op kandidaat A. M. de Boer te Ridder kerk.

De Vallei | 1968 | | pagina 3