Tom Okker was niet opgewassen tegen Amerikaans servicekanon Arthur Ashe Nederlander verspeelde in tweede set dé grote kans SUPRA Actieve Den Hartog klom naar vierde plaats in klassement SUPRA Tennisafvaardigingen naar buitenland Valentina Tikomirova sterk in viifkamp Yaleri Skvortsov sprong 2.17 meter Fortuna/Sittardia krijgt gevraagde financiële steun Harrie Jansen op derde plaats Paul Nash liep 100 meter in 10 seconden Lionel Rose behield titel bantamgewicht Cadeau Te veel? Geen verrassing Laatste maal Nederlanders op langste Tour-dag attent Gekkenwerk Nog eens Bodo Tümmler op mijl de snelste 7e RIT 190 km L0RIENT NANTES UITSLAGEN Klassementen WOENSDAG 3 JULI 1968 LONDEN In het houten scorebord van het centre court was een paneel losgeraakt. Het draaide mee op de vlagen van de wind. Telkens verscheen als bij een licht reclame de naam van Ashe, Okkers tegenstander op weg naar de halve finales van Wimbledon. Het leek een onge paste grap van het lot, want op dat moment ging er maar één naam door het met veertienduizend toeschouwers bomvolle stadion: die van de „Vliegende Hollander". De Haarlemmer had de eerste set gewonnen en was in de tweede set bij zeldzaam voorkomende rallies superieur aan zijn tegenstander. Alleen de niet te breken kracht van de serviceklap hield „Aces-Ashe" op de been. Bij 77 kreeg Okker het wapperende bordje in het oog. Het er gerde hem. Een levenloos object leek plotseling bezield te worden en hem een uitdaging toe te schreeuwen. Nijdig smashte de Haarlemmer op een hoge bal. Hij sloeg er onderdoor. Hij haalde uit voor een lange slag, de bal viel tegen het net. „Zet dat ding vast", gebaarde hij, maar het kwaad was al geschied. Okker was zijn concentratie „Ik wist van tevoren, dat het uiterst moeilijk zou zjjn de service van Ashe te retourneren. Je moet maar afwachten tot hq wat minder hard slaat", vertelde een gedeprimeerde Okker tegen een uitsluitend uit Nederlanders bestaand ge zelschap in het interviewkamertje. Het was moeilijk te bepalen, waar Okker meer moeite mee had: de daverende eerste opslag van Ashe of diens met topspin geladen tweede bal. Directe winners sloeg hij alleen uit de eerste opslag. Bij de tweede kwam de bal steevast te hoog terug, Ashe een gemakkelijke volley- of smashkans biedend. Nu was de volley van Ashe op deze winderige dag, waarin een temperatuurval van ruim tien graden voorkwam, bepaald onbetrouwbaar. Tegen twee winners stond gemiddeld een totale misser. Maar Ashe kon zich dit veroorloven, temeer daar hij 22 clean-aces sloeg. Dat dodelijke wapen reserveerde hij voor de belangrijke momenten. Enkele malen meende Okker en met hem de gehele Nederlandse ko lonie, dat hij echt toch wel een kans had, matar juist dan speelde Ashe op zijn best. kwijt. Een volley ging over de achterlijn en op het bord verscheen 040. Arthur Ashe besliste dat dit het „mo ment-supreme" was. Alle kracht, die hij uit zijn pezige lichaam kon persen, gooide hij in een service return, die als een kogel links van Okker insloeg. De 23-jarige tweede luitenant van Westpoint had zijn tweede doorbraak. De eerste had hem op 44 geholpen en ditmaal was het vol doende om de set te grijpen. Ashe beëindigde de set zoals hij ook de derde marathon set zou voltooien: met een clean-ace. Op match-point, slechts negentien minuten nadat hij op 21 was gekomen, haalde hij weer uit voor zo'n vernietigende klap. Ditmaal gooide de opgejaagde Nederlander er zijn racket tegen aan, maar retourneren was er niet bij. Okkers verbazing wekkende opmars was deffinitief een halt toegeroepen. Ashe had hem verslagen met 97, 79, 79 en 26. Okker was blijven staan op een prijzengeld van 3500 gul den. Over het geheel genomen was Okkers spel meer geacheveerd, maar in het duel, waarin de service zo alles beheer send was, kon hij daar niet voldoende voordeel uit putten. Dat verklaart het monotone karakter van de partij, die zich uitstrekte over twee uur en een kwartier en waarvan tenminste twee uur met serveren heengingen. Geduren de de overblijvende vijftien minuten, in kleine partjes verdeeld over de vier sets, werd het treffen interessant en bracht het de partij Okker - Emerson van de vorige dag in herinnering. Over het geheel genomen had deze ontmoe ting echter duidelijk minder kwaliteit. Dat lag niet in de eerste plaats aan Okker. Twee sets lang maakte hij geen fout op volley en smash, maar het kwam weinig voor, dat hij aan die sla gen toekwam. Meestal schoot de naar buiten draaiende service van Ashe on gehinderd langs hem heen. Bij dit ra zendsnelle tempo konden de lijnrech ters niet meer doen dan te hopen een van beide partijen niet te veel te be nadelen. Het staat wel vast, dat een zo'n gegokte beslissing Okker van een door braak beroofde. In de vierde game van de eerste set ging bij 3040 een slag van Ashe duidelijk uit. De man van de achterlijn reageerde echter niet en in- plaats van een doorbraak werd het ge lijk. De gewaarschuwde Ashe herstel de zich razendsnel met enkele aces. Het duurde nu elf games langer, eer het eerste serviceverlies een feit werd. Ashe, die steeds als tweede had moe ten serveren, gaf voor en na een pas- seerslag van Okker twee mislukte vol leys. Drie setpoints voor de Nederlan der, die de eerste benutte met een prie mende klap naar de voeten van Ashe. In de zesde game van de tweede set forceerde Okker weer een doorbraak. Ditmaal na een slagenwisseling, die de toeschouwers het bloed in de aderen deed stollen. Met een set achter zijn naam en een voorsprong van 42 had Okker de overwinning in zicht. Maar hij was een visser, die zijn hengel op haalt, als de vis nog niet gebeten heeft. Gehaast sloeg Okker een als halfvolley genomen bal in het net en een lange slag buiten de lijnen, daarmee zijn eigen service cadeau gevend. Ashe had niet meer nodig. Hij pakte de set toen het bordje met zijn naam erop Okker ging irriteren. In de derde set was de service min der overheersend. Zowel Ashe als Ok ker waren verschillende keren slechts één slag van een doorbraak verwijderd. Bij 76 had Okker op de opslag van zijn tegenstander zelfs een setpoint. „Maar zoiets zegt niet veel", gaf hij later toe. Ashe had geen ace in petto, maar zijn volley was diep genoeg om onheil te voorkomen. Het was Okker, die prompt daarop de kluts kwijtraak te. Hij nam zijn volleys iets te kort en Ashe sloeg zich er genadeloos doorheen. De Nederlander had de mentale veer kracht niet meer zich te verdedigen. Hij hervond zichzelf pas bij een achter stand van 04 in de vierde set en toen kon hij niet veel meer doen dan het publiek nog eens voor een laatste maal vergasten op stopvolleys, backhandsre- ADVERTENT1E Vakantie zonder ECHTE KOFFIE is ah zee zonder zon. kant en klaar gemalen altijd vacuumversóók op reis VAN NELLE KWALITEIT turns rechtdoor en zelfs een enkele ace. Slagen, waarvan hij deze middag te weinig gebruik had gemaakt. Veel is daarna in de wandelgangen gediscussieerd over de oorzaak van de ze nederlaag. Enkele Britse journalis ten meenden, dat Okker te veel heeft gespeeld. Sinds oktober reisde hij onop houdelijk van toernooi naar tournooi. Okker zelf haalde er de schouders over op. „Zonder al dat spelen zou ik hier waarschijnlijk niets hebben gepres teerd. Dat is allemaal praten achteraf. Ashe had nu eenmaal zijn dag en ik niet". Toch lijkt het waarschijnlijk, dat Okker in zo'n inmens zwaar toernooi als Wimbledon nu eenmaal is, lichame lijk te weinig inhoud heeft om dag-in- dag-uit op volle kracht te spelen. De viersetter tegen Emerson moet hem nog in de benen hebben gezeten. Des te meer bewondering kan men hebben voor Ashe," die maandag, .een vijfsetter had tegen Newcombe en laat op de avond vijftig games op de baan stond in een herendubbel, die wegens de duis ternis moets worden afgebroken. Zonder twijfel heeft Ashe zijn halve-finalepar- tij tegen Laver verdiend. De roodhari ge Rockhampton Rocket ging tegen Dennis Ralston, ook al een serviceka non van Amerikaanse makelij, zijn weg over de volle vijf sets. Echt in gevaar kwam hij daarbij niet. Ook de andere halve finale wordt een treffen tussen de Ver. Staten en Australië. De gebril de Clark Grabner was te aggressief en tegelijk beheerst genoeg om veel moei te te hebben met de Zuidafrikaanse baetlefiguur Ray Moore: 62, 60, 9 7. Tony Roche voegde na Rosewall ook Butch Buchholz toe aan het lijstje van door hem verslagen profcolle ga's (3—6, 7—5, 6—4, 6—4). Het damesenkelspel bereikte de fase van de kwartfinales. Na de uitschake ling van Virginia Wade in de eerste ronde deden zich hier geen verrassin gen meer voor of het moest zijn, dat de al wat oudere Maria Bueno na een verloren eerste set haar plaatsing waar maakte tegen de 19-jarige Rosemary Casals, die sinds haar toetreden tot de profs beduidend wisselvalliger is gaan spelen. De Nederlandse meisjes verschenen voor het damesdubbelspel voor de laat ste maal op de baan. In de vroege mid dag wonnen Ada Bakker en Astrid Suur- beek van de Zuidafrikaanse combinatie Caceres Giscafre met 62, 62 om daarna te verliezen van de Britse meis jes Winnie Shaw en Joice Williams. Het is de leden van de ploeg aangeraden naar huis terug te keren, omdat zij maandag alweer op weg moeten naar de Centropa-Cup in Tsj. Slowakije. Ok ker handhaafde zich met Nancy Richey 'in het gemengd-dubbel, waarvan de afwerking achter ligt bij de overige nummers. In een wedstrijd voor de derde ronde zegevierde de Nederlands- Amerikaanse combinatie met 61, 6 3 over het Australische dubbel Carmi- chael-Melville. De uitslagen: Heren, kwartfinales: Ashe (VS) versl. Okker 7-9, 9-7, 9-7 6-2, Laver (Austr.) versl. Ralston (VS) 4-6, 6-3, 6-1, 4-6, 6-2, Roche (Austr.) versl. Bu- cholz (VS) 3-6 7-5 6-4 6-4. Graebner (VS) versl. Moore (Z-Afr.) 6-2 6-0 9-7. Dames. Vierde ronde: Jones (Eng.) versl. Gourlay (Austr.) 6-3 6-1, Dürr (Fr.) versl. Hogan (VS) 6-2 6-2, Te- gart (Austr.) versl. Brasher (Eng.) 6-2 6-2, King (VS) versl. Moore (Austr.) 6-2 6-4, Bowrey (Austr.) versl .Williams (Eng.) 6-3 6-1, Court (Austr.) versl. Buding (Did.) 6-2 6-3, Richey (VS) versl. Pigeon (VS) 7-5 7-5, Bueno (Braz.) verSl. Casals (VS) 5-7 6-4 6-3. Damesdubbel, tweede ronde: Ada Bakker en Astrid Suurbeek versl. Ca ceres en Giscafre (Peru - Arg.) 6-2 6-1, in de derde ronde verloren de Ne derlandse meisjes van de Engelse Shaw en Williams: 6-2 6-4. Gemengd dubbel, tweede ronde: Pohmann en Jansen - Venneboer (W.- Dld./Ned.) versl.: Dell en Segai (VS/ DEN HAAG Voor de dames lan- dentenniswedstrijd Zwitserland-Neder land, die 9 en 10 juli in Wengen wordt gespeeld, is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Annemieke Blom, Nora Blom, Angela Salomé en Dita IJspaard. Een vijfde speelster moet nog worden aangewezen. De Nederlandse afvaardiging komt van 11 tot en met 14 juli in een inter nationaal toernooi te Vitznau uit. Nora Blom en Angela Salomé nemen deel aan het jeugdtoernooi, dat van 15 tot en met 17 juli. in Engelberg-wordt gehou den. De Nederlandse ploeg, die zal uitko men in de wedstrijden om de Centro- pacup, die van 11 tot en met 14 juli in Plextany (Tsj.SI.) worden gespeeld, bestaat uit Ada Bakker, Astrid Suur beek, Fred Hemmes, en Peter Soeters. Paul van Min en Fried Schmitz zijn ingeschreven voor het internationale jeugdtoernooi van Royal Astrid Club, dat van 7 tot en met 14 juli in Charle roi wordt gehouden. Voor de spelen van de Koninkrijk Sport Liga, die van 2 tot en met 12 iaugustus worden gehouden, bestaat de Nederlandse tennisafvaardiging uit An gela Salomé, Yvonne Wagenvoord, Fried Schmitz en Paul van Min. De wedstrijden worden gespeeld op de ba nen van Shot te Zeist. KIEF De Russische atlete Valen tina Tikomirova heeft tijdens atletiek wedstrijden in Kief op de vijfkamp 5.008 punten behaald. Het was de bes te prestatie van dit seizoen op dit on derdeel. Slechts twee atleten onder wie wereldrecordhoudster Irina Press, hebben in het verleden een hoger pun tentotaal bereikt. In de stromende regen kwam de Oostduitser Max Klauss op de tien kamp tot een totaal van 7889 punten. STOCKHOLM Tijdens atletiekwed strijden in Stockholm sprong de Rus Valeri Skvortsov over 2.17 meter. De Zweden Bo Jonsson en Kenneth Lund- mark werden met 2.13 meter respectie velijk tweede en derde. De Rus Anatole Koer jan versloeg de Fin Jouko Kuha met miniem verschil op de 3000 meter steeple chase: 8.33,0 tegen 8.33.4. De Rus Janis Loesis wierp de speer 86,98 meter. Z.-Afr.) 6-4 1-6 6-4, Smith/Hart (VS) versl. Ayala - Ayala (Chili) 6-4 6-4. Derde ronde: Okker - Nancey Richey (VS) versl. Carmichaeé - Karry Mel ville (Austr.) 6-1 6-3. Howe - Wade (Aust./Eng.) versl. Pohlmann/Jansen- Venneboer 3-6 6-2 6-0. Herendubbel, vierde ronde: Flet cher 1 Santana (Hong Kong/Spanje) versl. Arilla/Orantes (Sp.) 6-2 3-6 6-3 6-2. Tweede ronde: Rosewall/Stolle (Austr.) versl. Holecek/Kodes (Tsj.SI) 6-3 6-3 7-5. In de derde ronde won de Australische combinatie van Palafox - Spear (Mex./Z.-Sl.) 6-3 6-4 6-2 7-5. De vat van Okker in zijn partij tegen Arthur Ashe leek een symbolisch voor val, dat zijn val in het toernooi inluidde. mmm WmmÊMrn DINARD De langste dag van de Ronde van Frankrijk heeft de Nederlandse ploeg best doorstaan. In de ochtenduren was er zelfs een half succesje door de tweede plaats van Arie den Hartog, die in een groep van zes man drie minuten en 21 seconden winst op het peloton nam en daarmee opschoof naar de vierde plaats in het algemeen klassement. Den Hartog, veel gemakkelijker rijdend dan tjjdens de vorige vier dagen, heeft die plaats in de middagrit gemakkelijk kunnen handhaven. Op de sintelbaan van Dinard kwam hij, net als alle overige Nederlan ders, in de grote groep binnen, die negen seconden had moeten prijsgeven op rit winnaar Jean Dumont. Voor het veld is het een verschrikkelijke dag geweest, hoewel de brandende zon van de vorige dagen vrijwel volledig achter de wolken is gebleven. Maar het was een zware werkdag. Een dag, waaraan bijna geen eind scheen te komen, 's morgens om zeven uur was de eerste start in Rouaan voor een etappe van 165 kilometer. Voor de renners betekende dat vroege begin, dat er om kwart voor vijf moest worden opgestaan, 's Avonds om half zeven was de dag voorbij, nadat nog eens een rit van ruim 150 kilometer was afgelegd. Tussen de beide halve etappes kreeg het veld een lunchpauze van twee uur. Wanneer het zo warm zou zijn geweest als bijvoorbeeld maandag, zou de klap veel harder zijn aangekomen. Nu bleef het bij drie man, die de Tour van vandaag af niet meer zullen meemaken. De Engelsman Harrison en de Zwitser Köchli ga ven 's morgens op, de Zwitser Blanc kwam in dezelfde etappe te laat binnen en werd uit de strijd genomen. Met meer dan 300 kilometer voor de wielen was het niet verwonderlijk, dat de strijd niet aldoor even hevig is ge weest. Men heeft het zelfs ronduit rus tig aan gedaan. Want in beide ritten van de vijfde dag kwam het gemiddel de maar net boven de 34 kilometer per uur. Toch was de rust in de mid daguren vaak meer schijn dan wer kelijkheid. Er waren voortdurend aan vallen, die het dalende tempo in de groep weer even flink opschroefden. Op het moment echter, dat de vluch ters terug waren, zakte de snelheid onmiddellijk weer, waarna de meute weer dicht bijeen bleef. Van de toege stane ravataillering van bidons water uit de ploegleiderswagens werd slechts fStoWlLandevant ^uestembert pnne^Peaule i Mar 2 an Herbignac Savenav xossaT^^ .t-Étienne oorzaken van het uitvallen van een aantal renners. Robini bijvoorbeeld is afgestapt met maagklachten en dat was geen wonder. De Fransman, die vorig jaar de Ronde van de Toekomst won, haalde bij zijn ploegleiderswagen vijf kruikjes ijskoud water. Toen hij in het peleton was teruggekeerd, had hij er nog maar een over. Sensaties zijn er in het tweede ge deelte van de rit nauwelijks geweest. Er waren wat Nederlanders betrokkén bij ontsnappingen, die doorgaans slechts een kort leven hadden. Ook en kele groten hebben geprobeerd de slag te ontketenen, maar met mannen als Poulidor, Pingeon, Janssen en Bitossi toonde het peleton, dat het het liefst rustig aan wilde doen, geen enkele consideratie. een zeer spaarzaam gebruik gemaakt. De verfrissing, die de renners nodig hadden, kwam in een paar stevige re genbuien naar beneden vallen en op het stuk door Normandië naar het noorden van Bretagne zorgde de tegen wind ervoor, dat de hoofden koel ble ven. Zo druk als het maandag was ge weest van een steeds komen en gaan van de renners naar de ploegleider wagens om zich te ravitailleren, zo rustig was het dinsdag. De koelwa gen, die in de ronde meerijdt, behoef de daardoor ook niet zijn voorraad van 450 kruikjes onderweg aan te vullen om te kunnen voldoen aan de vraag, die maandag ruim 700 bidons had be dragen. De dorst van de renners is volgens Tourarts Maigre een van de De finish van de vijfde etappe in beeld. V.l.n.r. de Spanjaard Elorza (5e), de Nederlander Den tiartog (2e), de Belg Vandenberghe (3e) en de Fransman Desvages (le). Bernard Guyot, die in de morgen net als Arie den Hartog in het klasse ment omhoog was gevlogen, deed zijn uiterste best om zoveel mogelijk vluchtpogingen te verijdelen. Jan Janssen zei daarover: „Het is gekken werk wat Guyot op zo'n dag als van daag doet. Het was tenslotte een rit, die op Bordeaux-Parijs leek. Als je dan aldoor maar achter ieder groepje gaat jagen, moet je op een gegeven ogen blik wel een verschrikkelijke klap krij gen. Guyot denkt zeker, dat hij Coppi is". Na een uur en tien minuten rijden, toen de renners pas 36 kilometer had- den afgelegd, ontstond er bij stukjes en beetjes een kopgroep, die de Tour een ander gezicht had kunnen geven. Jourden, Den Hartog, Wright en Eche- varria begonnen. De vluchtgroep groei de geleidelijk uit tot 29 man, een pele ton bijna, met behalve de vier anima toren ook nog Poulidor, Bitossi, Brands, Janssen, Shiavon, Vanden berghe, Perez Frances, Guyot en de Nederlanders Vianen en Ottenbros. Zes kilometer nadat de acties waren begonnen, was het weer afgelopen ook. Daarna is het vrij rustig gebleven. Hoe rustig bewijst de aankomst op de enige geklassificeerde „berg", van de vierde categorie overigens, in het tweede gedeelte van de vijfde rit. De Engelse sprinter Wright was als eer ste boven, met aan zijn wiel een ande re sprinter, namelijk Bitossi en daar achter Zilioli. Twintig kilometer voor het einde van de rit probeerde Den Hartog, die de gegroeide durf en kracht van het Ne derlandse achttal het duidelijkst de monstreerde, het nog eens. Het was, in gezelschap van Schutz, Pingeon en Gandarias, slechts een korte poging. Met Dinard in zicht verraste Dumont de groep met een felle sprong. Hij nam ruim honderd meter voorsprong en slaagde erin daarvan enkele tien tallen meters vast te houden tot op de eindstreep. Harm Ottenbros, die met nog twee andere renners aan de jacht op Dumont het meest intensief had meegedaan, werd vlak voor de sintelbaan door het peleton, dat Jans sen onder zijn voormannen telde, te ruggehaald. Een lange dag was achter de rug. De mindere goden hebben wat succesjes kunnen boeken en aan die activiteiten van de „kleineren" heb ben ook de Nederlanders actief deelge nomen. Ab Geldermans kon dan ook met recht zeggen tevreden te zijn. „Onze jongens hebben het ergste stuk van de Tour achter de rug. Tot Bor deaux zullen zij in ieder geval nog meer bereiken. Daarvan ben ik over tuigd." Eerste gedeelte vijfde etappe: 1. Desvages (Frankr. C) de 165 km in 4.50.07 (met bon 4.49.47); 2. Den Hartog (Ned.) z.t (met bon 4.49.57); 3. Van den Berghe (Belg. B) z.t. (met bon 4.50.02); 4. Guyot (Frankr. A) z.t.; 5. Elorza (Sp.) z.t.; 6. Ducasse (Frank- r. B) z.t.; 7. Bitossi (It.) 4.53.47; 8. Godefroot (Belg.) 4.53.48; 9. Wright (GB) z.t. 10. Ottenbros (Ned.) z.t.; 21. Dolman (Ned.) z.t.; 54. Janssen (Ned.) zJt.; 60. Nijdam (Ned.) z.t.; 76 Schepers (Ned.) z.t.; 83. Vianen (Ned.) z.t.; 93. Beugels (Ned.) z.t. Tweede deel vijfde etappe: 1. Dumont (Fr. C) 3.32.21 (met bon 4.32.01); 2. Bitossi (It.) 3.32.30 (met bon 4.32.20); 3. Van den Berghe (Belg./ B.) z.t. (met bon 4.32.25); 4. Lemetyer (Fr. B); 5. Van Rijckeghem (Belg. A.); 6. De Vlaeminck (Belg. B); 7. Janssen (Ned.); 8. Godefroot (Belg. B); 9. Bolley (Fr. B.); 10. Ottenbros (Ned.); 11. Vicentini (It.); 12. Vianen (Ned.); 13. Bellone (Fr. B.); 14. Wright (GB); 15. Clarey (GB); 16. Grain (Fr. B); 17. Van Vreckom (Belg. B); 18. Pintens (Belg. A); 19. Hoban (GB); 20. Leman (Belg. B.); 21 .Wolfs- hohl (Did.); 22. Smaniotto (Zwits.- Lux.); 23. Genet (Fr. A); 24. Neu- lant (Belg. B.); 25. Metcalfe (GB); 31. Aimar (Fr. B.); 33. Grosskost (Fr. B); 36. Van Spingel (Belg. A); 39. Nijdam (Ned.); 42. Poulidor (Fr. A) 43. Schepers (Ned.) 75. Den Hartog (Ned.); 88. Dolman (Ned.); 90. Beu gels (Ned.) allen in 4.32.30. Gemiddelde van de etappe 34.944km per uur. Ploegenklassement tweede deel 1. Frankrijk-C (Dumont-Izier en Bo- din) 13.27.21, 2. België-B. 13.37.30, 3. Frarikrijk'-B zelfde tijd!' 4. Nederland (JahsSen, Ottenbros en Vianen) z.t., 29 pl., 5. Gr.-Bfittannië z.t., 48 pl. Het algemeen klassement na de vijfde etappe luidt: 1. Vandenberghe (Belg.-B) 28.40.50; 2. Guyot (Fr.-A) op 2.24; 3. Genet (Fr.-A) op 3.22; 4. Den Hartog (Ned.) op 3.31; 5. In 't Ven (Belg.-A) op 3.40; 6. Ducas se (Fr.-B) op 3.49; 7. Elorza (Sp.) op 3.52; 8. Schiavon (It.) op 3.58; 9. Chap- pe (Fr.-B) op 4.03; 10. Passuello (It.) op 4.06; 11. Van Springel (Belg.-A) op 5.37; 12. Grosskost (Fr.-B.) op 5.52; 13. Zilioli (It.) op 5.59; 14. Samyn (Fr.-A) op 6.06; 15. Pintens (Belg.-A) op 6.07; 16. Vianen (Ned.) op 6.22; 17. Godefroot (Belg.-A) op 6.28; 18. De Vlaeminck (Belg.-B) op 6.29; 19. Janssen (Ned.) op 6.34; 20. Van Ryckeghem (Belg.-A) Bitossi (It.) en Gomes Del Moral (Sp.) op 6.36; 23. Poulidor (Fr.-A) op 6.37; 24. Chiappano (It.) op 6.40; 25. Novak (Fr.-A) op 6.43; 29. Bracke (Belg-B) op 7.00; 33. Aimar (Fr.-B) op 7.06; 39. Pingeon (Fr.-A) op 7.14; 44. Schepers (Ned.) op 7.19; 63. Nijdam (Ned.) op 7.43; 64. Beugels (Ned.) op 7.48; 69. Ottenbros (Ned.) op 8.04 en 87. Dolman (Ned.) op 15.27. De Gouden Pql: 1. Bolley (Fr.-B) 22; 2. Ottenbros (Ned.) 19 en 3./4. Desva ges en Samyn (beiden Fr.) 16 pnt. Puntenklassement: 1. Vandenberghe (B.) 54; 2. Bitossi (It.) 53; 3. Godefroot (Belg.-B) 48 en 4./5. Janssen (Ned.) en Van Rijckeghem (Belg.-A) 37 pnt. Alg. ploegen klassement: 1. Frankrijk- A 88.39.18; 2. België-B 88.44.34; 3. Bel- gië-A 88.45.33; 4. Italië 88.46.37; 5. Spanje 88.48.55; 6. Frankrijk-B 88.50.01; 7. Nederland 88.52.33. Algemeen bergklassement: 1. Bitossi 8; 2. ex aequo Leman (Belg.); Hoban (G.B.) beiden 5; 4. ex aequo Vanden berghe (Belg.-B) en De Vlaeminck (Belg.-B) beiden 4 pnt. GELEEN/SITTARD De bestaans mogelijkheid van de nieuwe eredivisie club Fortuna/Sittardia-combinatie is verzekerd, nu dinsdagavond de gemeen teraden van Sittard en Geleen na uren lange en nogal geëmotioneerde debat ten hun fiat hebben gegeven aan een gelijkluidend voorstel tot het geven van financiële medewerking aan de nieuwe club. In Sittard luidde de uitslag van de stemming 18 tegen 1 en in Geleen 17 tegen 6. Beide gemeenten garande ren ieder voor maximaal drie ton het opnemen van geldmiddelen in rekening courant krediet bij derden. Daarenbo ven verlenen beide gemeenten jaarlijks een exploitatiesubsidie van 50.000 gul den, zij het dat Sittard dit liever doet in de vorm van een garantiesubsidie. Op de raadsvergadering in Geleen deel de de wethouder van financiën mee, dat de gefusioneerde clubs Sittard en For- tuna '54 nog een gezamenlijke schuld hebben van ruim 1,2 miljoen. Deze schuld zullen beide verenigingen eerst voor eigen rekening wegwerken. Er is nog 'n banksaldo van 173.000, terwijl Sittardia nog te elfer ure een gift heeft gekregen van 170.000 gulden. De verkoop van spelers heeft beide clubs 390.000 gulden opgebracht, terwijl de garanten nog eens 210.000 gulden op ta fel leggen. STOCKHOLM —De Westduitser Bo do Tümmler is winnaar geworden van een wedstrijd over 1 mijl in het Olym pisch stadion van Stockholm. Hij ging na 3 min. 54,7 sec. over de streep. Vier atleten bleven beneden de vier minu ten. De Belg André de Hertoghe stelde met 3.56.0 het Belgische record scher per, de Westduitser Werner Gosswin- kel werd derde in 3.59.1 en de Span jaard Alberto Esteban vierde in 3.59.2 De fameuze Australiër Ron Clarke eindigde als vijfde. Hij \egde de mijl af in 4.00.2. ZWEIBRÜKEN De Westduitser Dieter Koslar heeft de tweede etappe van de Ronde van Rijnland, Pfalz, een rit over 132.5 kilometer van Landau naar Zweibrücken, gewonnen. De Keu lenaar legde de afstand af in 3 uur 19 minuten en 55 seconden. Zijn landge noot Michael Becker werd tweede met een achterstand van 1 minuut en 29 seconden. Harrie Jansen eindigde op de derde plaats door de sprint van een groep van acht renners, die een ach terstand van 1 minuut en 40 seconden had, te winnen. Matje Gerrits legde be slag op de vierde plaats. Koslar nam de leiding in het alge meen klassement over van zijn landge noot Dieter Leitner. De Westduitser Czarnowski tweede op 2.10 en Jansen derde op 4.20. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Koslar (W.-Dld.) de 132.5 km in 3.19.55, 2. Becker (W.-Dld.) op 1.29, 3. Jansen (Ned.) op 1.40, 4. Gerrits (Ned.) z.t., 5. Ebert (W.-Dld.) z.t. Algemeen klassement: 1. Koslar 6.50.50. 2. Czarnowski (W.-Dld.) op 2.10, 3. Jansen op 4.20, 4. Ruster (W.-Dld.) op 4.26, 5. Gombert (W.- dld.) op 4.54, 7. Koeken (Ned.) op 5.21. Camping, caravan, zomerhuis, bergen, bossen, zee, neem - kant en klaar - van thuis ECHTE KOFFIE mee! kant en klaar gemalen altijd vacuumversóók op reis VAN NELLE KWALITEIT ZURICH De Zuidafrikaanse sprin ter Paul Nash heeft dinsdagavond te Zürich in de series van internationale atletiekwedstrijden de 100 meter gelo pen in 10 sec. Nash zegevierde later in de series 200 meter in 20,1 sec., waardoor hij het wereldrecord van de Amerikaan Tommy Smith tot op 0,1 sec. benaderde en het Zuidafrikaanse record scherper stelde. Het was de eerste maal, dat een atleet dit seizoen de 200 meter in 20.1 sec. vol bracht. De 400 m leverde een overwinning op voor de Brit Colin Campbell, die na 46.1 seconde finishte. Die tijd bracht Campbell op de eerste plaats van de Europese ranglijst van dit jaar. De Franse estafetteploeg, bestaande uit Berger, Delecour, Piquemal en Fe- ouil, kwam tot de beste prestatie van dit jaar op de 4 x 100 meter: 39,0 sec. De ploegen van Italië (39,6) en Groot- Brittannië (39,9) bleven eveneens on der de veertig seconden. De Zuidslavi- sche Vera Nikolic legde de 800 meter in 2.02.2 af, een tijd waarmee Ilja Kei zer sedert zondag na de drielandenwed- strijd West-Duitsland, Roemenië, Ne derland in Osnabrück de wereldrang lijst van dit seizoen aanvoerde. De Ita liaan Eddy Ottoz won de 110 meter hor den in 13,6, gevolgd door de Westduit ser Trzmiel (13,8) en John (13,9). De Noorse Berit Berthelsen werd eerste bij het verspringen. Zij sprong twee centimeter verder dan de Roe meense Viscopoleanu: 6.48 tegen 6,46. De Hongaar Gyula Zsivotzky slingerde de kogel 70.36 meter, bijna zeven me ter verder dan de Westduitser Uweer Beyer (63,38), die op de Olympische spelen in Tokio als derde eindigde, achter de Russen Klim en Zsivotzky. TOKIO De Australische bokser Lio nel Ros heeft in Tokio met succes zijn wereldtitel in het bantamgewicht ver dedigd. In een gevecht over 15 ronden versloeg hij de Japanner Takao Saku- rai op punten.

De Vallei | 1968 | | pagina 11