(en dan te bedenken dat er nog vrouwen zijn die nog geen eerste hebben) Bont - kort en bondig Toen ik onlangs door C&A werd uitgenodigd de bontkollektie te bekijken viel ik van de eïie ver bazing in de andere. Dit is het eindeNatuurlijk wist ik dat bont „helemaal mode" is en dat vooral het jeugdige bont ook in de niet kostbare soorten geweldig opkomt. Maar je moet het zien in een kollektie als die van C&A. En als je dan hoort dat een speciaal team van bontspecialisten inkoopt, dat een eersteklas bontwerker elke bontjas scherp kontroleert, dat C&A Nederland samenwerkt met de buitenlandse zusterorganisaties, en vooral als je dan de prijzen ziet, zeg je: Geweldig! Nu kan iedere vrouw er eén tweede bontjas bij nemen. (Een mode-journaliste aan het woord) De evolutie van het bont Voor elck wat wils Klein beginnen 34 model van Persianer pattes met kraag van Nerts staarten, zeer mooi gemoireerd, omslag-manchetten. Gezien in Parijs: Deskundig advies fDVERTfcNTIE Klopt het bont af en toe luchtig op aan de binnenzijde. Uw bontmantel kan best eens tegen een regenbuitje, maar dan netjes ophangen, laten drogen en luchtig uitschudden. (Niet bij de kachel of in de zon drogen!). Breng een persoonlijke noot aan met een broche. Niet op lang harig bont!). Bij een jeugdig model staan knielaarzen bijzonder goed. Zorg voor tas, handschoenen en schoenen in bijpassende kleur. Op het hoofd draagt men bij voorkeur een bontmuts, of een toque, afgezet met bont, passend bij de mantel. Breng eens een druppeltje par fum aan op de kraag' van uw bontmantel. Unieke kans voor 2e bontjas Gotland-lam jasje in champagne kleur, met pastel Nerts kraag, 279. Marron Kalf, 34 jas met 2-vellige standaard Nerts kraag, 580. Het is aan alles te merken dat de- veranderingen in de mode niet aan de bontwerkers zijn voorbijgegaan. Ze hebben nieuwe methodes van be werking gevonden, waardoor de vellen soepeler zijn en beter vallen dan vroeger. Ze hebben nieuwe bontsoorten ontdekt ik zag zelfs Kat jassen bij C A en ze heb ben met bont leren spelen en er een echt modeartikel van gemaakt. Daar komt nog bij dat de moderne vrouw niet meer van haar bontmantel eist dat hij 10 jaar mee zal gaan. Dit heeft C&A, modebewust als altijd, duidelijk aangevoeld. Hier ontmoe ten de hoge mode uit Parijs en de jeugdige mode van King's Road in Londen elkaar en dat alles voor prijzen, zo laag als men bij C&A mag verwachten. Het is plezierig voor u te weten dat het verkooppersoneel op de bont afdeling van C&A vakkundig ge traind is. Zij kunnen u te allen tijde met deskundige adviezen behulp zaam zijn. Wilt u een bontmantel die zich voor alle seizoenen leent, dan zullen ze u bijvoorbeeld veulen of bisam adviseren. Rijdt u veel auto, dan is een korte bontmantel het meest geschikt. Zij weten welke bontsoorten licht en luchtig dragen. Zij kunnen u ook vertellen dat got- land-lam sterk, warm en niet aan mode onderhevig is. B ontkleding uit kalfsvel kleedt slank af. Een zil vergrijze nerts staat chic. Noem maar op. U kunt met de bontste vragen bij hen terecht. Zij zullen met plezier hun kennis overdragen. U krijgt een eerlijk en vakkundig advies. Dan weet u wat u koopt. Dan weet u ook dat C A er achter staat. Kort jasje van Nerts-Mascali pastel met Nerts kraag en revers, mooie tekening, ƒ750. De meest veeleisende dame, maar ook het jonge meisje met een klein budget zal hier zeker iets van haar gading vinden. Terwijl ik daar zo stond en mijn ogen liet gaan over de rekken met bontmantels, lange en 34 en korte jasjes, zag ik mezelf al in zo'n beeldige 34 jas van' Mar ron Kalf met bruine nertskraag, f 580.—. Ook zonder grote stukken aan te schaffen kunt U met de bontmode meedoen. Colliers,cravates enkragen zijn te kust en te keur Dat is toch werkelijk goedkoop. Oh, en die leuke Bisamrug mantel zou ik ook best willen hebben; daar zou ik jarenlang plezier van hebben. Ook enig vond ik een kort lfroad- tail jasje met vlotte, bloezende rug en mooie nertskraag. Heerlijk voor een koele zomeravond. Half-vellig Guanaco-konijn, ook in Chincilla-rkonijn, dwars verwerkt, horizontale steekzakken, clips-sluiting, f250. Naturel Asmara met kraag van Toscaans lam. Vellen met zeer aparte tekening; geen twee jassen zijn gelijk, 380. 450.—. Twee-veilig Kolinsky 'collier, zeer fraai van kleur, 99. Maar ook korte jasjes, zoals b.v. een van Nerts-Mascali met nertskraag en revers om op een cocktail- of avondjapon te dragen. Stuk voor stuk geven zij een luxe accent adn uw kleding. Nerts, in hele dunne repen ge sneden en daarna gebreid, als mantel. Geeft een effect van veertjes. Een nertsstola, zo soepel dat hij door een trouwring gehaald kan worden. Hij en zij, allebei in een broek- pak van bont. Strandpakjes, spencers, binnen kant paraplu, voering regenjas, alles nerts! U ziet het, het kan in de wonderlijke wereld van de mode niet bont ge noeg! Pastel Nerts Sirta-Fundis met grote Nerts kraag en revers. Licht getailleerd model met rugceintuur en split»1290. 'Zwarte Persianer mantel met fraaie 'glans. Standaard Nerts kraag. Lichtgewicht.' 1300. Geverfde Bisamrug, dwars Verwerkt, rijke glans, 1000. Naturel geblende Bisamrug, shawl kraag, omslag-manchetten, f 798. Kat, in rood of grijs cypers of zwart wit, zeer sterk, licht van gewicht. 298.—. Kort Broadtail jasje met shawlkraag van Pearl Nerts, 34 mouw, bloezende rug. 700.—r- Kort jasje van naturel Bisamrug, 600.—.

De Vallei | 1968 | | pagina 14