Luns gerustgesteld over West-Irian Forse steun voor pond KHE SANH VRIJWEL VERLA TEN Verhoging belastingen in Frankrijk nodig Auto met rovers snel politieval; één dief met buit ontvlucht in De grote scheepsbouwconcerns konden elkaar niet vinden Minstens 17 landgenoten in weekend verongelukt centrale verwarm LmJ Billiton weer aan de slag in Indonesië zingende dolfijnen .in het dolfinarium Harderwijk VERENIGDE TOERISTENBEDRIjVEN N.V. A. MERKX INDONESIË HOUDT ZICH AAN VOOR '69 VASTGESTELDE VOLKSRAADPLEGING Voor 225 miljoen kredieten voor Midden-Amerika Oj) zee geboren tweeling veilig in couveuse RAI waarschuwt tegen onjuist verkoop argument Fransen mogen staalimport Gebruiksregeling torpedeerde dokproject DIEFSTAL VAN KWIKZILVER HET WEER IN EUROPA GARANTIES VERDUBBELING Johnson in San Salvador MEER STEUN OVEREENKOMST GETEKEND •••1 Boulevard - Harderwijk - Tel. 03410-2569 KUNSTENAARS GEVEN GELD VOOR F.N.L. IN ZUID-VIËTNAM ONMOGELIJK NAAR LINKS VOORRANGSWEG BIJ CAMPING Aardgas Oliestookinstallaties Bedrijfsinstallaties Luchtverwarming Sprinklerinstallaties MAANDAG 8 JULI 1968 DJAKARTA Minister Luns heeft zich in Djakarta laten verzekeren dat de Indonesische regering het Akkoord van 1962 niet alleen naar de letter, maar ook naar de geest zal uitvoeren. Volgens dat akkoord voor de overdracht van Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië, moet er volgend jaar in West-Irian een volksraadpleging worden gehouden over de staatkundige toekomst van het gebied. Minister Luns verklaarde gisteren kort voor zijn vertrek uit Indonesië dat hij met zijn Indonesische collega Adam Malik langdurig van gedachten had ge wisseld over de kwestie West-Irian. Hij heeft daarbij de bezorgdheid die er toch wel in Nederland met betrekking tot West-Irian bestaat, toegelicht. Bij de vrije toekomstbepaling van het volk van West-Irian hangt alles af van de regelingen die in de komende maanden zullen worden getroffen, al dus minister Luns. Tot besluit van het vijfdaagse bezoek van de minister aan Indonesië, werden gisteren een overeenkomst voor econo mische samenwerking en een cultureel verdrag tussen Nederland en Indonesië getekend. De verdragen waren vorige maand al in Nederland geparafeerd. Het economische verdrag voorziet in samenwerking op het gebied van de in dustrie, de handel, de landbouw en de scheepvaart. Nederland zal Indonesië hulp verlenen op het gebied van de be drijfsleiding, de nieuwe technologie bij de produktie en exploratie en exploita tie van de natuurlijke hulpbronnen van Indonesië. In het verdrag zijn ook garanties neergelegd voor de Nederlandse kapi taalsinvesteringen. Dat geldt voor al het Nederlandse kapitaal dat sinds 10 januari vorig jaar in Indonesië is geïn vesteerd. Het verdrag legt de basis voor nieu we Nederlandse investeringen en uit breiding van bestaande. Indonesië heeft al eerder dergelijke, verdragen geslo ten met de Ver. Staten en Denemar ken. Met West-Duitsland zijn onderhan delingen over een soortgelijk verdrag gaande. Wat de hulpverlening betreft, aldus minister Luns, zal het totale ter be- SAN SALVADOR De Verenigde Staten zullen de ontwikkeling van Mid- den-Amerika steunen met kredieten tot een totaal van 65 miljoen dollar (ruim 225 miljoen gulden). Dit heeft presi dent Johnson zaterdag bekendgemaakt in San Salvador, de hoofdstad van El Savador, waar hij een tweedaagse con ferentie van vijf Middenamerikaanse staatshoofden bijwoonde. De Amerikaanse leningen aan de deelnemende landen Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras en Ni caragua, zullen voornamelijk zijn be stemd voor de aanleg van wegen en transportsystemen, een televisiesta tion voor het onderwijs, voedselproduk- tie en scholen. De presidenten van de vijf Midden amerikaanse staten deelden na afloop In een gezamenlijke communiqué mee, dat de economische samenwerking zal worden opgevoerd. Zij onderstreepten het belang van 'n volledige Latijns-Amerikaanse gemeen schappelijke markt en vroegen meer steun van het Bondgenootschap van de Vooruitgang (de Alliance of Pro gress die door de Verenigde Staten in het leven werd geroepen. Kort na de aankomst van het echt paar Johnson waren de auto's van de Amerikaanse president en de andere staatshoofden bekogeld met eieren en verf. schikking te stellen bedrag in het ko mende jaar waarschijnlijk worden ver dubbeld. Tevens blijft de Nederlandse regering proberen de invoer in de lan-- den van de EEG van bepaalde Indone sische waren te bevorderen. Oe pogin gen om speciale tariefregelingen voor palolie te verkregen zfjn evenwel niet met veel succes bekroond. Ook heeft de regering aangedrongen op een verdere stabilisering van de wereldprijzen voor goederen, afkomstig uit de ontwikkelingslanden, zoals Indo nesië. Maar, moest minister Luns zeg gen, dat heeft nog steeds niet tot resul taten geleid. Minister Luns is gisteren uit Djakar ta in Singapore aangekomen. Na be sprekingen aldaar reist hij door naar de Maleisische hoofdstad Koeala Loem- poer. SOUTHAMPTON Een tweeling die twee maanden te vroeg werd geboren aan boord van een Italiaans passa giersschip, dat juist midden op de At lantische Oceaan voer, is gisteren in Southampton in Engeland aangekomen. De babies zijn onmiddellijk in een ziekenhuis in een couveuse gelegd. De kinderen, een jongen en 'n meis je van Duitse ouders, waren in leven gehouden in een geïmproviseerde cou veuse van de scheepsarts. Zij maken het goed. AMSTERDAM. De auto's in Nederland worden in januari niet twaalf procent duurder. De autover kopers die met zulke prijsverhogingen schermen om hun afzet dit jaar op te krikken, gebruiken een „onjuist ver koopargument", zo meent de Rai in Amsterdam. Vele modellen zullen zelfs na de in voering van de belasting op de toege voegde waarde (BTW) niet of nauwe lijks duurder worden. De prijsverho gingen'van de overige automobielen zul len in ieder geval tot een paar procent beperkt blijven, aldus de Rai. BRUSSEL De Europese Commis sie is akkoord gegaan met de Franse maatregelen die beogen de invoer van staal aan banden te leggen. Een half jaar lang wil de Franse regering de import slechts zeven procent boven de invoep het tweede kwartaal van vo rig jaar laten stijgen. De bedoeling is de Franse industrie de kans te geven zich te herstellen van de schok, die zij gekregen heeft van stakingen en de golf van loonsver hogingen. Vooral West-Duitsland en België waren nogal .gekant tegen deze beschermende maatregelen van Frank rijk. Behalve beperking van de invoer, gaaf de Franse regering ook tijdelijk subsidies op de uitvoer geven. Voor de Europese Commissie met haar goed keuring kwam, was eerst de minister raad geraadpleegd. BAZEL Voor het Britse betaal middel, het pond sterling, is een mas sale steunoperatie onderweg. Hierover hebben de presidenten van westerse nationale banken het week einde in Bazel vergaderd in het ge- maatschappelijk instituut, de Bank voor Internationale Betalingen. Vandaag zullen nadere gegevens over deze steun bekendgemaakt wor den. Zij zou inhouden dat Engeland 'n langlopende lening krijgt van bijna ne gen miljard gulden. De Bank voor Internationale Betalin gen zou zich volgens de plannen ga rant stellen voor alle tegoeden in pon den sterling, die door regeringen en na tionale banken worden aangehouden. Daamee hoopt men te bereiken dat particulieren, dié tegoeden in ponden sterling hebben, deze niet in paniek reacties zullen verwisselen in andere geldsoorten en zo devaluatie in de hand werken. DJAKARTA De Billitonmaat- schappij gaat weer activiteiten ont plooien in het land van herkomst: In donesië. Zaterdag heeft zij met de In donesische regering een overeenkomst getekend voor exploratie en eventueel exploitatie van tip in een gebied met een oppervlakte zo groot als Nederland. De overkomst geldt voor een perio de van veertig jaar, met de mogelijk heid van verlenging. Zij heeft betrek king op twee zeegebieden: een bij Su matra tussen de eilanden Singkep en Bangka en een aan de zuidwestelijke zijde van Borneo. De Billiton maat schappij zal een dochtermaatschappij met de uitvoering van het werk belas ten. De eerste vier tot zeven jaar zullen heengaan met een geofysisch onder zoek en proefboringen. Daarmee zal 'n bedrag gemoeid zijn van vijf a tien miljoen gulden. Het onderzoek van de zeebodem zal worden verricht met ap paratuur aan boord van het schip de Bison, dat al in de Indonesische wate ren is aangekomen en reeds met de operationele voorbereidingen is begon nen. ADVERTENTIE interessant voor u, heerlijk voor de kinderen Dolfinarium demonstraties met zeeleeuwen en dolfijnen in één show 10.00 - 11.30-13.00 -14.30-16.00 en 17.30 uur. (op zondag niet om 10 uur). Speeltuin een van de grootste in Europa. Velnwestrand groot, schoon en ongevaarlijk; geen gevaarlijke stromingen. Rondvaart langs Oostelijk Flevoland ende nieuwste polder Zuidelijk Flevo land. Afvaart elk heel uur. PARIJS Alleen de Fransen, die een zekere welstand bezitten zullen ernstig worden getroffen door de* nieuwe belastingmaatregelen, die tot doel hebben het Franse begrotingstekort over dit jaar te verlichten. De maatregelen zullen deze week door de minister van Financiën, Couve de Murville, aan de ministerraad ter goedkeuring worden voorgelegd. Daarna zulen ze zo spoedig mogelijk door het nieuwe parlement in behandeling wor den genomen. De volgende maatregelen zijn te ver wachten: 1. Een verhoging van de inkomsten belasting met vijf tot tien procent voor degenen die een belastbaar inko men van veertigduizend francs (dertig duizend gulden) of meer bezitten; 2. een speciale belasting op het be zit van een buitenhuis, van een plezierjacht of van andere tekenen van welstand; 3. een verhoging van tien procent van de tabaks- en alcoholaccijns. De gewone Franse sigaret, de Gauloi- se, die nu 1,35 franc per pakje kost, wordt in prijs tot anderhalve franc verhoogd. Wijn, bier en cider zullen vermoedelijk van de verhoging van de alcoholaccijns worden vrijgesteld; 4. een stevige verhoging van de jaar lijkse autobelasting, doch slechts voor wagens van de middenklasse en hoger; 5. verhoging van de zegelrechten voor bepaalde documenten (pas poorten, rijbewijzen, identiteitskaar ten); 6. mochten deze verhogingen niet vol doende opleveren, dan zal ook de belasting op de benzine worden ver hoogd. De Parijzenaars hebben bovendien de pech dat hun personele belasting met ingang van volgend jaar met tenminste 10 procent zal worden verhoogd. Dit geld is nodig voor het betalen van een deel van de rekening die de Parijse ge meenteraad gepresenteerd is na de stu dentenrelletjes en de sociale onrust. Het andere deel moet de raad probe ren te verdienen door bezuinigingen op openbare werken. Daarom zullen bijvoorbeeld de Parij se Hallen niet aan het eind van dit jaar maar pas in de lente van 1969 naar Rungis worden overgebracht. In deze rekening van 150 miljoen francs zijn niet alleen begrepen de schade aan de Parijse gemeente- en particuliere eigendommen, maar ook de salarisverhogingen van de ambtenaren, een bijdrage in het sterk gegroeide te- Het laatste contingent Ameri kaanse mariniers maakt in Khe Sanh Zuid-Viëtnam) voorbereidingen om de basis te verlaten. Tijdens de be legering door de Noordviëtnamezen in het voorjaar werden in Khe Sanh 200 militairen gedood en 1500 gewond bin nen 77 dagen. LISSE Een klopjacht met twaalf politieauto's had zaterdagavond in Lis- se succes: daar kon een crèmekleurige Opel worden klemgereden met twee mannen, die een overval hadden ge pleegd op het Fina-tankstation aan de Rijksweg bij Sassenheim. Een van de rovers ontkwam, maar de ander, een 23-jarige Berlijner, werd na een felle sprint gearresteerd. Deze snelle politieactie was het ge volg van het kordate optreden van de 34-jarige J. Wassenaar uit Lisse, die za terdagavond in het tankstation bij Sas senheim werd overvallen. Om tien over tien reed daar de crème kleurige Duitse Opel het tankstation binnen. Nadat de heer Wassenaar de tank had gevuld en terwijl hij in het kantoortje bezig was de bon uit te schrijven, kreeg hij enkele slagen met een tang op zijn hoofd. Zijn overval lers schopten hem daarna in de onder buik, gristen zijn tas met geld nog en stoven er vandoor. De heer Wassenaar had, ondanks zijn ernstige verwondingen, de tegenwoor digheid van geest het nummer van de auto op te nemén. Hij belde de politie in Sassenheim en gaf direct alle bijzon derheden door. Terwijl hij daarmee be zig was raakte hij buiten bewustzijn. Hij viel op de grond. Zo vond de poli tie hem. Hij werd naar het academisch ziekenhuis in Leiden overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Intussen was al groot alarm ge maakt. De rovers waren in de richting Den Haag gereden maar verlieten de ROTTERDAM Het plan voor een gemeenschappelijk dokproject van de grote Nederlandse scheepsbouwconcerns is stuk gelopen op de regeling voor het gebruik van het dok. Een uiterst gebrekkig contact tussen beide partijen heeft een echt gesprek en zodoende een mogelijke oplossing in de weg gestaan. rijksweg bij de afrit naar Warmond. Daar wierpen zij de inmiddels leegge haalde tas weg. Bij Lisse reden ze rechtdoor een ver boden stuk weg op. Op dat moment na derden van alle kanten de politieauto's die de wagen van de rovers midden in Lisse klem reden. De twee rovers sprongen eruit. Een van hen werd gevangen maar de ander ontkwam nadat hij over een hek was geklommen en door een achterpoortje uit het gezicht was verdwenen. Hij had het geld bij zich. De exploitant van het station heeft aan de meterstand kunnen nagaan dat de buit ruim vijfhonderd gulden was. De exploitant is niet tegen diefstal ver zekerd. De auto die de Duitsers bij de over val hadden gebruikt, bleek te zijn ge stolen. BERLIJN Het Nederlands comi té Kunstenaars helpen Viëtnam heeft 7500 gulden gegeven aan een delegatie van het Zuidviëtnamees bevrijdings front in Oost-Berlijn. Het bedrag is door Oostduitse kunstenaars aan de de legatie overhandigd. De Nederlanders hebben het geld bij elkaar gekregen door de verkoop van hun werken. Het is bestemd voor het kopen van chirur gische instrumenten. Toen Verolme enerzijds en Wilton- Fyenoord, Rjjn-Schelde en de NDSM anderzijds aan het begin van dit jaar geen overeenstemming konden berei ken over de plaats van vestiging, heb ben zij de keus aan minister De Block overgelaten. De minister kwam tot de conclusie dat het dok niet op de Maasvlakte maar op het terrein van Verolme op Rozenburg zou moeten komen. Er werd een begin van een regeling ontworpen, waarbij Verolme het dok gedurende 180 dagen per jaar voor reparatiewerk zou verhuren aan Wilton-Fqenoord en Rjjn- Schelde. De NDSM kwam toen echter al niet meer in het stuk voor. De directie van de Amsterdamse werf heeft de minis ter van meet af aan laten weten dat zij slechts wilde participeren in het dok op de Maasvlakte. Voor een inciden tele huur van het dok van Verolme wil de de NDSM niet in aanmerking ko men omdat onoplosbare problemen bij de aanvoer van personeel (uit Amster dam) zouden ontstaan. Met het wegvallen van de NDSM kwam het gemeenschappelijke project al onmiddellijk tussen wal en schip te hangen. De minister had immers re geringssteun afhankelijk gesteld van samenwerking tussen deze vier con cerns. De kans om uit de impasse te gera ken werd bovendien snel kleiner toen Verolme en de groep Wilton/Rijn-Schel de verschillend bleven denken over de regeling voor het gebruik van het dok. Wilton/Rijn-Schelde wilde alleen be talen voor het aantal dagen dat zij het dok zouden gebruiken. Verolme eiste dat de huur zou worden betaald over de volle 180 dagen die hij het dok be schikbaar stelde. De andere groep vindt dit een onmo gelijke eis. „Wij weigeren te betalen voor iets dat wij niet gebruiken". „Dit zou betekenen", zegt Verolme, „dat wij het uiterst kostbare dok 180 dagen per jaar moeten reserveren en dat wij vervolgens passief moeten wach ten of het wordt gebruikt en zo ja, voor hoe lang". Twee maanden geleden al heeft Ver olme de minister voorgesteld in dit ge schil te laten arbitreren. Hij is bereid zich bij de uitspraak van een arbiter neer te leggen. „De combinatie heeft hierover nooit willen praten. Er is nooit onderling contact over geweest". Verolme zegt dat hij met een overna me van de NDSM een serieuze poging heeft willen doen het gemeenschappe lijke project te redden.. „Wanneer de NDSM binnen ons concern komt, valt het bezwaar van de personeelsaanvoer weg. De Amsterdamse werf is boven dien voor de toekomstige structuur van ons bedrijf essentieel. Slechts met de capaciteit van de NDSM erbij kunnen wij de bouw van mammoetschepen in massaproduktie ter hand nemen. In Japan is het aangetoond dat je er bij de bouw van zéér grote schepen slechts kunt uitspringen met seriebouw en snelle levertijden. De continuïteit van de produktie moet ;ewaarborgd zijn. Wij zullen daarom straks iedere drie maanden een mammoettanker moeten produceren. Anders gaat het niet". De NDSM zal straks grote stukken van schepen bouwen. De verschillende delen kort in het stadsvervoer en in de so ciale diensten, maar niet de gederfde inkomsten uit vermakelijkheidsbelas ting, uit het sluiten van musea en uit de stedelijke belasting op begrafenis ondernemingen. ROTTERDAM —Uit Gemeenteloods no 10 aan de Binnenhaven in Rotterdam zijn 83 cilinders kwikzilver gestolen. De partij is ruim 150.000 gulden waard. Drieënveertig cilinders zijn 25.5 cm lang en hebben een diameter van 41 cm. Deze cilinders wegen 37 kilo per stuk. Zij zijn rood van kleur en gemerkt D.S.M. Rotterdam". De rest van de gestolen partij be staat uit 44 cilinders van 37,9 kilo en 27 cm lengte. Ze hebben een doorsnede van 39 cm. Ook deze zijn rood van kleur. De loods waaruit de kostbar^ cilin ders zijn gestolen, was in gebruik bi; de N.V. Transportmaatschappij Beere- veld en Scholten. Vermoed wordt dat de partij totaal gewicht: 3300 kilo tussen woensdag en vrijdag met 'n vrachtwagen is weg gevoerd. zullen met de secties die wij op Ro zenburg bouwen in het dok worden ge assembleerd". Volgens Verolme kan hij onmogelijk zijn bod op de aandelen NDSM gestand doen wanneer hij de kredietgarantie niet zou krijgen. „Met de aankoop van de Amsterdamse werf is een groot be drag gemoeid. Het is niet verantwoord om vervolgens het dok te bouwen zonder financiële dekking in de rug. En het dok gaat voor. Wij kunnen het ons niet per mitteren de aansluiting met de inter nationale concurrentie te missen". .Wanneer aan een combinatie een kredietgarantie door de regering wordt verleend, moet de andere groep die ook krijgen", was het standpunt van Wilton- Rijn-Schelde. „Alle Nederlanders zijn gelijk. Concurrentievervalsing is on aanvaardbaar". Deze groep zei verder: „Wil de heer Verolme alsnog met ons meedoen dan is hij vandaag nog welkom. Wij wil len altijd samenwerken maar dan vol ledig. Dit wil zeggen: bundeling van al onze maritieme activiteiten, zoals Wilton-Fijenoord en Rijn-Schelde dit ook hebben gedaan. Nationale concur rentie moet in het vervolg worden ver meden. Zo luidt ook een aanbeyeling in het rapport van de commissie-Key- zer". „Samenwerking? Nogsteeds graag", zegt Verolme. „Mar dan op Rozenburg. Gezien de veel grotere flexibiliteit blij ven wij vasthouden aan ons project. Dit is geschikt zowel voor nieuwbouw als reparatie. Nieuwbouw is voor ons een levensbelang. Reparatie minder. Wat moeten wij doen met een répara- tiedok op de Maasvlakte erbij? Aan een tweede reparatiedok bestaat op de hui dige tankermarkt geen behoefte. Wij beleggen ons geld liever op een ande- i re manier". d 3 •2 .s 2 CC CC 8 •o c Cl) f-t X CC w SL6? E '8# c Den Helder regen zzo 17 0.1 Ypenburg mist O 20 2 Vlissingen half bew. zw 20 6 Eelde geh. bew. windst. 20 0 De Bilt regen ono 21 2 Twente zw.bew. windst. 20 0.4 Eindhoven geh.bew. zzw 23 1 Zd.-Limb. zw.bew. wzw 23 8 Helsinki motregen zzo 17 31 Stockholm regen n 14 34 Oslo regen windst. 18 8 Kopenhagen zk.bew. wzw 17 3 Aberdeen zw.bew. nw 15 0 Londen zw.bew. zzw 21 3 Amsterdam zw.bew. ozo 20 1 Brussel half bew. wzw 24 11 Luxemb. half gew. zw 22 0.5 Parijs onbew. zw 24 6 Bordeaux zw.bew. nw 23 0 Grenoble onbew. O 28 0 Nice onbew. nnw 26 0 Berlijn zw.bew. zzn 20 0 Frankfort licht bew. zw 23 0 München licht bew. zzw 26 0 Zürich half bew. ozo 28 0 Genève onbew. windst. 30 0 Locarno zw.bew. O 26 0 Wenen onbew. nw 32 0 Innsbruck half bew. w 29 0 Belgrado onbew. w 34 0 Athene onbew. n 32 0 Barcelona zw. bew. no 27 0 Madrid onbew. windst. 32 0 Mallorca onbew. ono 30 0 Lissabon licht bew. n 26 0 UTRECHT De negentienjarige A. Liebrecht en de twaalfjarige Theo Mel- kert uit Utrecht zijn zaterdag op slag gedood, toen de auto waarin zij meere den zonder meer een voorrangsweg op draaide en eerst door een auto en ver volgens door een vrachtwagen werd aangereden. De auto 'vloog tegen een lichtmast en raakte nog een lichtmast en een boom. Een andere inzittende werd zwaar gewond. TEGELEN Toen zij in hun woon plaats met te hoge snelheid in hun auto rijdend uit een flauwe bocht vlogen en tegen een boom botsten, zijn zaterdag nacht de twintigjarige A. Sloezen en de 29-jarrige E. van Eijk uit Tegelen ver ongelukt. DEN HAAG De 24-jarige mejuf frouw C. V. M. de Wilde uit Amsterdam is gisternacht om het leven gekomen, toen de auto, waarin zij meereed, in Den Haag tegen een andere wagen bots te, waaraan geen voorrang was ver leend. SLOCHTEREN Doordat hij plotse ling met zijn bromfiets naar links zwenkte, is gisternacht de 34-jarige H. Lenting uit Siddeburen bij zijn woon plaats door een auto gegrepen. Hij over leed ter plaatse. ASTEN In het ziekenhuis van Deur- ne is gistermiddag de veertienjarige A. Nijssen uit Asten overleden. Hij was gisterochtend achterop de bromfiets van zijn broer, door een auto geschept. De broer is levensgevaarlijk gewond. AMSTERDAM In Amsterdam is zaterdagavond de 39-jarige J. J. de de Vries uit die stad met zijn auto ge slipt en tegen een lichtmast gereden. Hij was vrijwel op slag dood. HOLLUM De zeventienjarige J. van Kammen uit Hollum is zaterdag nacht met zijn bromfiets tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. HAARLEM In een ziekenhuis in Haarlem is zaterdagnacht de negentien jarige Mary van der Velde overleden. Bij een auto-ongeluk bij Hoofddorp was het meisje zwaar gewond geraakt. UTRECHT In een ziekenhuis in Utrecht zijn gistermiddag de heer S. Nieuwhof (43) en zijn vrouw A. Nieuw- hof-De Groot (39) uit Maarssen overle den. Eerder op die dag was het echt paar zwaar gewond geraakt, toen het met zijn auto een voorrangsweg in Utrecht opreed en in botsing kwam met een andere auto. De drie inzitten den daarvan werden licht gewond. HEESCH Zondagavond zijn op de Nistelrodeseweg te Heesch twee per sonen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Een bromfietsbestuur der, de 18-jarige M. Kleynbeld uit Heesch, met als duopassagier de 17-ja rige J. van Buul uit Oss, wilde linksaf de Wyststraat inslaan op het moment dat uit de richting Heesch een personen auto naderde. De bestuurder van de personenauto kon de bromfietser niet meer ontwijken. De duo-passagier is ter plaatse overleden, de bromfietser werd ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis in Oss, waar hij na aan komst is overleden. De bestuurder van de personenauto, de 22-jarige P. van V. uit Nistelrode, werd eveneens ernstig gewond. Hij ligt in het ziekenhuis te Beghel. MARGRATEN De 42-jarige W. van Laar uit Margraten is zondag avond bij het oversteken van de rijks weg Margraten-Maastricht aangereden door een Duitse personenauto, bestuurd door een I8-jarige jongeman. De voet ganger is in het St. Anna-ziekenhuis in Maastricht overleden. BERGEN op. ZOOM Zaterdagavond is op de weg van Domburg naar West- kapelle een ongeluk gebeurd, dat aan de 4-jarige Mare Thoelen uit Antwer pen het leven heeft gekost. Het jonge tje stak de weg over en werd door een motorrijder gegrepen. Het kind over leed tér plaatse. Het jongetje kam peerde met zijn ouders op een camping in de omgeving. PYNACKER Omstreeks half vijf zondagmiddag zijn op de Delfstestraat- weg in Pynacker twee bromfietsers frontaal met elkaar in botsing gekomen. Een van hen, de 65-jarige isoleeVder W. D. B. Kuijpers uit Delft, is ter plaatse overleden. De andere, de 61-ja- rige G. B. Lagerweij uit Pijnacker werd ernstig gewond naar het Oude Gasthuis in Delft overgebracht. ADVERTENTIE VERWARMINGS- EN STOOKTECHNISCH BEDRIJF N.V. APELDOORN Kanaalpad t, Tel. (05760) 13879 Vestigingen te Beverwijk en Bussum

De Vallei | 1968 | | pagina 5