TOUR DE FRANCE Janssen gokte ook in negende etappe op verkeerde paard Damesturnploeg slaagde niet voor toelatingsexamen SPORTPERS IN DE TOUR IS BOOS Spanning Nog geen etappezege voor Nederland Keus maken Bij elkaar Ineke Poelenije bij roeiwedstrijden op „Bosbaan" verrassing Evert Dickhof eerste in Gelsenkirchen Lijn Loeveseijn snel in Boekarest Nog geen beslissing in strijd om de amateur-voetbaltitel Rus Koebilin won de Ronde van Turkije Atletiekjeugd leverde goede prestaties Tal kwam dichter ENGEL TWEEDE IN WEDSTRIJD VOOR JONGE WIELRENNERS Mexico geen haalbare kaart Laatste examen Partijdig Klassementen L11eRIT 183,5 km ]NNE PAÜ UITSLAGEN In tegenstelling tot het Franse ontbijt, dat tenminste nog de keuze laat tussen een thee-complet en een café-complet, heeft de Tour aan het slot van de ritten van de laatste dagen niets anders gegeven dan een peloton-complet. Die ontwikkeling .van de Ronde van Frankrijk, waarin misschien wel hard wordt gefietst, maar waar in de grote strijd ontbreekt, wordt in de Franse kranten, met uitzonde ring natuurlijk van „l'Equipe" en „Le Parisien Libéré", die de Tour organiseren, herhaaldelijk gesigna leerd. Dat bleef niet zonder gevol gen. In Bordeaux bijvoorbeeld was het stadion voor nauwelijks vijftien procent gevuld met toeschouwers, die het slot van de 44e etappe, die sinds het begin van de Tour in Bor deaux zijn einde vond, wilden bijwo nen. Felix Levitan, die Jacques God- det als meest prominente official van de ronde stad voor stad ver dringt, heeft zaterdag op de rust dag in Royan voor de Franse tele visie gezegd, dat het vergrijzende korps van Franse wieier journalisten door zijn kritiek op de Tour toont niets van de Ronde te begrijpen. Volgens Levitan is het wel degelijk een geweldige Ronde en wordt er ongelooflijk hard gereden. Boven dien moeten, aldus Levitan, andere maatregelen worden aangelegd in deze Tour-zonder-doping. Een dergelijke aanval van iemand, die als voorzitter van de Internatio nale Federatie van Sportjournalis ten als collega moet worden be schouwd, is bij de Franse verslag gevers tamelijk verkeerd gevallen. Zondag na aankomst van weer een etappe zonder geschiedenis besloten de Franse sportjournalisten Felix Levitan maandag te laten merken hoe kwaad zij wel zijn. Een regelrechte staking, hoewel niet impopulair in Frankrijk, is er niet van gekomen. Men besloot een kwartier voor de start uit Bordeaux weg te rijden en de Tour de Tour te laten tot na ruim 70 kilometer. Dan zal de karavaan zijn normale ge zicht krijgen. Maar dat is lang 'na dat de renners het drukke Bordeuax en zijn omgeving hebben verlaten. Dat gebeurt pas als de eindeloos rechte wegen van Les Landes zijn afgelegd, waar de publieke belang stelling voor de Tour kleiner is dan waar ook in Frankrijk. Algemeen klassement: 1. Vandenberghe (Belg B) 47.04.33, 2. Guyot (Fr A) op 1.29, 3. Genet (Fr A) op 3.27, 4. Den Hartog (Ned) op 3.36, 5. In 't Ven (Belg A) op 3.45, 6. Ducasse (Fr B) op 3.54, 7. Elorza (Sp) op 3.57, 8. Schiavon :It) op 4.03, 9. Chappe (Fr B) op 4.08, 10. Passuello (It) op 4.11, 11. Van Springel (Belg A) op 5.42, 12. Grosskost (Fr B) op 5.57, 13. Godefroot (Belg B) op 6.03, 14. Zi- lioli (It) op 6.04, 15. Pintens (Belg A) op 6.12, 16. Vianen (Ned) op 6.14, 17. e.a. Bitossi (It), v. Ryckeghem (Belg A) op 6.16, 19. Janssen (Ned op 6.24, 20. De Vlaeminck (Belg B) op 6.34, 21. Gomez Del Moral (Sp) op 6.41, 22. Poulidor (Fr A) op 6.42, 23. Chiappano (It) op 6.45, 24. Novak (Fr A) op 6.48, 25. Houbrechts (Belg B) op 6.53, 32. Aimar (Fr B> op 7.11, 41. Pingeon (Fr A) op 7.19, 59. Nijdam (Ned) op 7.48, 60. Beugels op 7.53, 62. Jimenez (Sp) op 7.56, 64. Schepers (Ned) op 8.08, 75. Ottenbros (Ned) op 8.54, 84. Dolman op 15.32. Algemeen plocgenklassement: 1. Frankrijk A 143.50.37; 2. België B 143.55.58, 3. België A 143.56.52, 4. Ita lië 143.57.51, 6. Spanje 144.00.10, 7. Ne derland 14403.54. Puntenklassement: 1. Godefroot (Belg B) 113 pnt, 2. Bi tossi (It) 112, 3. Vandenberghe (Belg B) 107, 4. Van Ryckeghem (Belg A) 92, 5. Janssen (Ned) 80, 6. Lemeteyer (Fr) 61, 7. Desvages (Fr C) en Vianen (Ned) beiden 55, 9. Grosskost (Fr B) 54, 10. Ottenbros (Ned) 43. Klassement combinatie: 1. Vandenberghe (Belg B) 12 pnt, 2. Bitossi (It) 20 pnt, 3. Genet (Fr A) 29 pnt. Gouden pyl: 1. Vianen (Ned) 36 pnt, 2. Desvages (Fr C) 34 pnt, 3. Ottenbros (Ned) 31 pnt, 4. Bolley (Fr B) 26 pnt. De Belg Godefroot als juichend win naar in de negende etappe van de t Tour de France. BORDEAUX De kortste dag van de Tour, er lagen slechts 137 kilometer tussen Royan en Bordeaux, heeft weer een massale eindsprint opgeleverd. Nederland, in de Tourgeschiedenis nogal eens succesvol in Bordeaux, heeft in een rit zonder hoogtepunten de draad van het succes niet hervonden. Jan Janssen, kansrijk in de sprint van een grote groep, is er zondag nauwelijks aan te pas gekomen. De kopman van het Nederlandse achttal, die zoals de meeste favorieten nog een achterstand van ongeveer zes minuten op George Vandenberghe en drie minuten op Arie den Hartog heeft, koos voor de eindsprint van Bordeaux, op de bekende roze piste, het verkeerde wiel. Janssen richtte zich op de rode trui van de leider in het punten- klassement, de Italiaan Bitossi. De Italiaan had zich ech ter door de weer fel voor de prijzen sprintende Belgen Godefroot eerste, Van Ryckeghem derde, Vandenberghe vierde laten insluiten. Bitossi werd achtste en Jan Janssen negende. Daardoor moest de Italiaan zijn rode Harm Ottenbros, een van de andere rijders, die voor Nederland in de sprint nogal veel guldens heeft ver diend. was er de laatste kilometers niet bij. De kleine Alkmaarder, kreeg op vier kilometer voor de eindstreep een lekke band. Wim -Schepers („ik kon hem toch niet alleen achterlaten, wij moeten bovendien blijven wachten als wij zien, dat iemand pech krijgt") bleef bij Ottenbros. Samen echter had den ze geen enkele kans meer om de voortijlende groep voor het stadion te pakken te krijgen. trui delen met Walter Godefroot, die ook in Roubaix al winnend over de streep was gegaan. De trui gaat voor lopig naar de Belg, die in de laatste rit het beste resul taat behaalde. Het uitblijven van een Nederlandse overwinning, waar ploegleider Ab Geldermans vast op had gerekend hij wilde 's morgens graag wedden op de zege van Jan Janssen was een tegenvaller. Janssen zelf, gewoonlijk altijd bereid om even te praten over de afgelegde etappe, verdween in een ruk uit het stadion. Gerard Vianen, mid denin de groep over de streep gekomen, vertelde op het middenterrein: „Als Janssen er niet van overtuigd is dat wij ons best voor hem doen, moet hij daar maar in blijven geloven. Wij hebben het laatste deel van de rit helemaal op hem afgestemd. Ik had kort voor Bordeaux met Jor dan best door kunnen gaan, maar ik heb expres niet mee gewerkt aan die ontsnapping om Janssen niet in de wielen te rijden". De gespannen situatie in de Neder landse ploeg waar Vianen iets van liet merken („Als Jan Janssen denkt") zou overigens ook door een heel ande re oorzaak kunnen exploderen. Arie den Hartog, de best geplaatste Neder lander in het klassement behoeft, mits in goede vorm, in de bergen voor niet meer renners opzij te gaan dan Jan Janssen. Den Hartog zal natuurlijk voor de ploeg rijden, maar niemand zal hem kwalijk kunnen nemen als hij ook een beetje aan zijn eigen kansen denkt. Tenslotte is er voor de Tour over de Nederlandse ploeg de afspraak gemaakt, dat Janssen de „bescherm de" renner zou zijn, maar dat ieder 9 JULI Hasparren k.St.-Pa la is Piétat MauléonMj£«|5 /\Oloron-St.-Mari_ Arudy* l NEGENDE ETAPPE: 1. Godefroot (Belg B) 3.19.16 (met bon. 3.18.56), 2. Hoban (GB) z.t (met bon. 3.19.06), 3. Van Rijckeghem z.t. (Belg A) (met bon 3.19.11), 4. Vanden berghe (Belg B), 5. Clarey (GB), 6. Le meteyer (Fr A), 7. Grosskost (Fr B), 8. Bitossi (It), 9. Janssen *(Ned), 10. Leman (Belg B), 11. Vicentini (It), 12. Desvages (Fr C), 13. Izier (Fr C), 14. Wright (GB), 15. Andreoli (It), 16. Du- mont (Fr C), 17. Metcalfe (GB), 1WL8. Nuelant (Belg B) 3.19.16. 19. Bellone (Fr B), 20. Bodin (Fr C), 21. Pintens (Belg A), 22. Wolfshohl (Did), 23.Sma- niotto (Zwi/Lux), 24. De Vlaemynck (Beig B), 25. Perez Frances (Sp), 34. Vianen (Ned), 40. Dolman, 49. Nijdam, 57. Den Hartog, 61. Pingeon(Fr A), 62. Beugels (Ned), 66. Poulidor (Fr A) allen dezelfde tijd 3.19.16, 88. Schepers (Ned) 3.20.01, 89. Ottenbros (Ned). Ploegenklasseinent 9e etappe: 1. België B (Godefroot, Vandenberg he, Leman) 9.57.58, 15 pnt, 2. Groot- Brittannië z.t 24 pnt, 3. Frankrijk B z.t. 32 pnt, 4. Italië z.t. 34 pnt, 5. Frankrijk C z.t. 41 pnt, 10. Nederland z.t. 92 pnt. ander, die hoog in het klassement staat op steun van de ploeg .mag rekenen. Arie den Hartog heeft die steun tot nu toe niet nodig gehad. Iedereen zorgde er wel voor, dat iedereen bij elkaar bleef. In de bergen echter zou het wel eens anders kunnen worden. Vooral op die eerste grote bergetappe, die woens dag komt en die echt voor de klim mers is gemaakt. Tussen Pau en St. Gaudens liggen wel de Aubisque en de Tourmalet, maar na de Tourmalet is er nog een uitloop van meer dan hon derd kilometer, die de iets minder be gaafde klimmers nog volop gelegen heid geeft om weer bij te komen. In de grote Pyreneeën-etappe zullen dan ook nog lang niet alle papieren op tafel komen. Pas de tweede, dag in de Spaans-Franse bergen, wanneer er heel hoog (Porte d'Envalira) moet worden geklommen om Andorra binnen te komen en de uitloop naar het Spaan se Seo de Urgel klein is, zal blijken of de Nederlandse ploegleider op één paard of op twee paarden moet wed den of helemaal niet meer op zijn stal behoeft te rekenen. Zeker is in ieder geval, dat de concurrentie Arie den Hartog tot de gevaarlijke buitenstaan ders rekent. Vooral de Franse nationa- len reageren meteen als hij in de aan val gaat. Arie den Hartog zelf denkt nog niet serieus aan zijn kansen. „De Tour moet nog beginnen. Eigenlijk staan al le renners nog vlakbij elkaar. Er zijn misschien vijftien man die de moge lijkheid hebben om te winnen. De ach terstand bijvoorbeeld, die de Spanjaar den, in de bergen stuk voor stuk ge vaarlijk, hebben, is maar klein. Als ik goed rijd, kom ik redelijk omhoog. Tot nu toe heb ik goed gereden. Ik zie niet in waarom ik na de eerste bergetappe 'n vergeten man in het klassement zou moeten zijn". De etappe van zondag had bijna een uiterst onverwachte winnaar gekregen. Tot enkele kilometers voor Bordeaux hadden Wilde, In 't Ven en Leblanc een voorsprong op de rest, die het tem po hoe. kort de rit ook was niet al te hoog wilde opschroeven. Zeven kilometer voor de wielerbaan van Bor deaux had het trio zijn maximale winst van één minuut en vijf seconden te pakken. Daarna verloren de drie hun séconden sneller dan zij hadden veroverd. De Belgische rode duivels, die de vetste prijzen graag weer uit de pot wilden halen, verhoogden hun tem po en haalden het volle rendement uit, de kwaliteiten van Bracke op dit ge bied. De Nederlanders wilden ook wel wat verdienen en daardoor werden Le blanc, Wilde en In 't Ven zes kilome ter voor de finish ingelopen. Voor de ontsnapping van het drietal was niets gebeurd van enig belang. Ook de ontsnapping van Ottenbros, al leen gedurende enige kilometers, had weinig te betekenen. Later vormde zich nog een paar kleine vluchtgroep- jes, waar Vianen en Den Hartog, die reageerden op een actie van Pingeon, en Ottenbros bij waren. Het echte gat ontstond echter niet. Nadat Wilde, Le blanc en In 't Ven waren achterhaald, is er geen rust meer geweest in de straten van Bordeaux. De Belgische nationalen, die door de rode duivels, de B-ploeg dus, zeer duidelijk van het eerste plan zijn verdrongen, joegen de vaart er in, maar konden ook geen ont snapping meer ter wereld brengen. Vlak voor de wielerbaan kwamen de rode Belgen ook geleidelijk naar voren en daardoor schermde een Belgische muur de weg naar de etappeoverwin ning voor alle anderen af. Slechts twee renners van andere nationaliteiten, de Britten Barry Hoban (vorig jaar win naar in Sete) en John Clarby, de eni ge besnorde renyer in de tour, konden zich echt laten gelden in de eindsprint, die vooral de Belgische B-ploeg weer veel geld heeft opgeleverd. Femie Klunder, die met een zevende plaats de beste Nederlandse was in de interland-ontmoeting tegen Roemenië. Men ziet haar in actie op de brug met ongelijke liggers. AMSTERDAM Ineke Poelenije heeft zaterdag, bij stromende regen, op de Amsterdamse „Bosbaan" voor de voornaamste verrassing gezorgd van de nationale roeikampioenschappen voor dames. De DDS-skiffeuses Toos van der Ende en Truus Bauer, die de laatste seizoenen oppermachtig zijn, liepen kort na de start al een achterstand op. Het meisje uit Gouda vergrootte uiterst regelmatig het verschil. Halver wege de race had zij reeds een lengte voorsprong op Truus Bauer. Lang voor dat de finish bereikt was stond de zege van de Gouda-skiffeuse vast. In de voor de slechte weersomstandigheden zeer aanvaardbare tijd van 3.53.76 ging zij over de eindstreep. In alle vijf finales was er een opmer kelijk verschil in capaciteit tussen de nieuwe kampioensformatie en de con currentie. Truus Bauer en Toos van der Ende hadden niet de minste moeite om de titel in de dubbel-twee te verove ren. Nereus was oppermachtig bij de quadruples, De Vliet bij de gestuurde vieren en de Viking-Tachos-combinatie bij de achten. Bij de jeugdnummers van de meisjes was RIC opmerkelijk produktief. Het Spaarne was de grote winnaar bij de jongens. Tijdens de nationale wedstrijden, die het programma completeerden, was er vooral grote belangstelling voor Van Nes wiens schorsing voor internatio nale wedstrijden 15 juli afloopt en Suselbeek in de twee-met-stuurman. De Delftse topploeg zegevierde met grote overmacht, doch had in het sprintnum mer zeer veel moeite om de overwin ning veilig te stellen. Stokvis en Luy- nenburg deden wat de Nereiden aan hun reputatie verplicht waren en wer den onbedreigd eersten in de stuur- manloze twee. Jan VVienese roeide op de tweede wedstrijddag zijn eerste wedstrijd van dit seizoen op de „Bosbaan". De veel besproken sculler startte in het sprint nummer en stelde met een tijd van 1.33.13 het officieuze record over de 500 meter scherper. Van Nes en Susel beek zorgden voor een tweede record- verbetering door de sprint van de twee met-stuurman in 1.36.89 te winnen. Ook de Wartena-acht, ditmaal met Maarten Kloosterman op slag, was zeer snel. De Nereusploeg won de 500 meter in 1.15.50 en benaderde de recordtijd tot op tien den van seconden. I Ineke Poelenije, de grote verrassing tij dens de roeiwedstrijden op de Bosbaan. GELSENKIRCHEN Een criterium voor amateurwielrenners over 80 km is in een dubbele Nederlandse zege geëin digd. Evert Dickhof werd eerste en Wicher Vlot tweede. Vijftien kilometer voor het einde waren zij erin geslaagd het peloton een ronde (800 meter) ach terstand te bezorgen. Vlot en Dickhof legden de afstand af inl uur 51 min. 31 sec. Fred Niemeyer legde beslag op de negende plaats. Ook de Nederlandse dames waren suc cesvol in Gelsenkirchen. In een course over 16 km ging de overwinning naar Hennie Hondeveid, die in de sprint de meerdere bleef over Riet Heemskerk (tweede), de Westduitse Bürger (derde), Ineke van IJwen (vierde) en Erna Mes kers (vijfde). BOEKAREST Lijn Loeveseijn heeft tijdens internationale baanwedstrijden in Boekarest de één kilometer met staande start gewonnen in de tijd van 1.10,4. De Tsjech Peka werd tweede in 1.10,9. Jan Jansen legde beslag op de vijfde plaats in 1.11,6. In de vier kilometer ploeg achtervolging behaalde Nederland de overwinning in 4.43,4. Tsjechoslowakije (4.44,2) en Roemenië (4.45,0) werden respectievelijk tweede en derde. GÜTERSLOH De Nederlander Engel eindigde zondag tijdens de tweede wielerwedstrijd voor de Europese beker (junioren), die in Gütersloh gehouden werd, als tweede achter de Zwitser Bruno Hubschmied. In het stratencrite- rium behaalde Hubschmied, die ook de eerste wedstrijd won, 30 punten en En gel 18. Dinsdag volgt nog een tijdrit. Het is de eerste maal, dat een dergelijke jeugdwedstrijd plaatsvindt. AMSTERDAM Het Amsterdamse DCG en het Leidse UVS zullen woens dagavond op het RCH-terrein te Heem stede een beslissingswedstrijd spelen om het Nederlandse kampioenschap voor amateurclubs. Na de hele competitie tus sen de zes kampioensclubs van de ver schillende eerateklasse-afdelingen ein digden DCG en UVS zaterdag gelijk, na dat UVS in Amsterdam met 32 van DCG won. Beide clubs verzamelden 15 punten uit tien wedstrijden. De stand UVS 10 6 3 1 15 26— 9 DCG 10 6 3 1 15 24—13 Emmen 10 4 1 5 9 1513 Middelburg 10 4 1 5 9 14—24 Rh eden 10 4 0 6 8 13—23 Almania 10 1 2 7 4 12—22 ISTANBOEL De Rus Koelibin heeft de wielerronde van Turkije ge wonnen. De Rus zegevierde zondag ook in de laatste etappe, een rit over 146 kilometer van Adapazari naar Istanboel. Hij versloeg in de eindsprint van een kopgroepje van zes renners, dat ander halve minuut voorsprong had op het peloton, de Nederlander Van Lachterop. De sprint van de hoofdmacht werd ge wonnen door Van Katwijk. In het eindklassement is Van Katwijk de beste Nederlander: hij eindigde op de vijfde plaats. Fedor den Hertog werd zevende. De eindstand: 1. Koelibin (Rusl.) 49.51.50; 2. Marek (Tsj.-Sl.) 50.08.23; 3. Gainan (Rusl.) 50.0825; 5. Van Katwijk (Ned.) 50.21.03; 7. Den Hertog (Ned.) 50.26.27. In het ploegenklassement bezette Ne derland achter Rusland de tweede plaats. 's-GRAVENHAGE Wanneer het Nederlandsch Olympisch Comité over enkele weken zou besluiten om de nationale dames-turnploeg niet naar de Olympische Spelen in Mexico-stad af te vaardigen dan behoeven de Nederlandse dames en het Koninklyk Nederlands Gvmnastiekverbond zich niets te verwyten. Toen het KNGV begin dit jaar de damesploeg vyf landenwedstryden tegen gerenommeer de tegenstanders als Italië, Hongarije, Polen, West-Duitsland en Roemenië opgaf als Olympisch examen, heeft niemand kunnen bevroeden, dat deze proef aan zienlijk verzwaard zou worden door domme pech. In de vijf wedstrijden is slechts éénmaal tegen Italië de complete Olympische formatie in actie geweest, al was dat in Rome, waar de dames met ruim vyf punten verschil zegevierden, ook nog maar ten dele waar. In de Italiaanse hoofdstad verloor de ploeg na de eerste dag steunpilaar Ans Heerschop door een blessure, terwyl ook reserve Stientje dé Goede niet kon uitkomen, omdat zij kort voor het tweede gedeelte van de wed strijd gewond raakte. De Nederlandse dames demon streerden toen een weldadig aandoende vechtlust en verwerkten deze handicap op voorbeeldige wijze. Rome vormde 't begin van een groot aantal teleurstellin gen. De blessure van Ans Heerschop bleek zó ernstig, dat zij voor alle ande re wedstrijden moest worden afgeschre ven en tot overmaat van ramp moest de geroutineerde Jannie Meyer enkele dagen in een ziekenhuis worden opge nomen voor een chirurgische ingreep, waardoor zij ook voor de resterende wedstrijden was uitgeschakeld. De ontmoeting tegen het zeer hoog geklasseerde Hongarije ging uiteraard verloren, maar er kwam weer hoop, toen enkele weken later in Kattiwice Polen werd verslagen. De zeer jeug dige invalsters weerden zich daar voor treffelijk en men zag de ontmoeting met West-Duitsland met enig opti misme tegemoet. Opnieuw sloeg het noodlot toe. Ans van Gerwen, die zich in enkele maanden tijd ontwikkeld had tot een turnster van niveau, moest het wegens 'n blessure laten afweten waar door de nationale ploeg alleen nog dreef op kampioene Margo Klees en Fe mie Klunder. De Duitse turnsters, die vorig jaar nog van Nederland verlo ren, kregen een nu wel zeer verzwakte ploeg tegenover zich en de nederlaag, met ruim tien punten verschil, kan nauwelijks als "maatstaf gelden. Roemenië vormde zaterdag en zondag in de Haagse sporthal aan de Steen- wijklaan het laatste onderdeel van het examen. Ook wanneer Nederland in zijn sterkste opstelling had kunnen uit komen, zou deze ontmoeting verloren zijn gegaan. Roemenië behoort tot de sterkste Oosteuropese turnlanden en gezien de voorbereiding van de Roe meense dames op de Olympische Spe len zij zijn bijna een jaar1 in een trainingskamp geweest was Neder land kansloos. Zeker nu. Het verschil van bijna 23 punten tussen beide teams geeft de ware krachtsverhouding ech ter zeer geflatteerd aan. De Roemeense dames hadden de op dracht om met groter verschil van Ne derland te winnen dan Hongarije eind mei in Drachten had gedaan (14.5 pnt.) De twee Roemeense juryleden hebben hun ploeg vooral op de eerste dag daarmee zo geholpen, dat het verschil na de verplichte oefenstof alleen al bijna zestien punten bedroeg. Zaterdagavond werden over de par tijdige Roemeense wijze van jureren enkele harde noten gekraakt. Zondag, bij de keuzestof. werd er dan ook cor recter beoordeeld, maar het kwaad was toen al geschied. De Nederlandse dames, die zaterdag slechts bij hoge uit zondering een negen of hoger hadden gekregen, kwamen op de tweede dag nu regelmatig tot deze internationaal aan vaardbare norm. Het verschil op de tweede dag bleef dan ook maar be perkt tot ruim zeven punten en dat was wel een juiste afspiegeling van de krachten. Wat dagelijkse training kan doen, bleek vooral uit het turnen van Ele na Ceampelea en Rozalia Filipescu. Zij vertegenwoordigden Roemenië vorig jaar op de Europese kampioenschap pen in Amsterdam en eindigden toen op resp. de 17e en 19e plaats met rui me achterstand op Margo Klees, die veertiende werd. Ditmaal moest de Ne derlandse kampioene haar concurrentes duidelijk voor laten gaan. Zij was met een zevende plaats de beste Neder landse. AMSTERDAM Enkele zeer goede prestaties hebben de nationale jeugd kampioenschappen voor A-jongens en A-meisjes gemarkeerd. Bij deze titel strijd, zondag op de sintelbaan „Ook- meer" in Amsterdam, evenaarden de Rotterdammers Jan Struik (AVR) en Max van der Does (PAC op de 110 me ter horden met 14,5 het nationale record van Dellensen en Van Beek. Struik kreeg de titel toebedeeld. Zeer hoopvolle prestaties vormden ook de speerworp van 63.48 meter van Wim van Abkoude (PAC), die met 45.38 meter bij het dis cuswerpen eveneens onbereikbaar voor de anderen was. Voorts was er een uit stekende 10.7 sec. voor Leo de Jager op de 100 meter en dat, terwijl De Jager volkomen onbedreigd over de baan ging. Zijn naaste concurrenten bleven 0.4 sec. achter Bij de meisjes was de 11.8 sec. van de Hilversumse Truus Ruth op de 80 meter horden de beste prestatie. Zij bleef hier mede slechts 0.1 sec. boven het record van Greetje Hulst. De kampioenschappen voor B-ju nioren, die zaterdag op het programma stonden, maar door de regen niet kon den doorgaan, zullen nu eind augustus of begin september worden gehouden. MOSKOU. De Rus Mikhail Tal heeft zondag te Moskou in de tweekamp voor de halve finales van het kandi- datenschaaktoernooi tegen zijn landge noot Viktor Kortsjnoi het eerste succes behaald. Na twee overwinningen van Kortsjnoi verkleinde Tal zijn achter stand tot 2Vt31/» door de zesde partij, die zaterdag na 41 zetten was afgebro ken, in winst om te zetten. Er werd zondag nog slechts tien minuten door gespeeld. De afgegeven zet van Tal blec Kortsjnoi geen kans meer te laten.

De Vallei | 1968 | | pagina 6